Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#30476 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Diwan »

Dead Man Walking wrote: 09/08/2020 21:10 Danas je umrla majka tri mrvice, od kojih je jedna nece upoznati nikad. Ali, znate djeco, vasa majka je samo jedna od 0.02% i svakako bi umrla i bez korone u narednih 50ak godina, tako da nema potrebe za tugom.
Hoće li iko zaplakati za nekim drugim koji nisu umrli od korone? Imaju li ti drugi pravo na žaljenje ili postoje li uopšte danas pravo da se itko drugi žali i slično, osim korona smrti? Očigledno nema. Ko šiša djecu što umiru po Africi svakodnevno od gladi ili bilo kako drugo. Da nije korone, nitko osim njenih najbližih ne bi znao za smrt.

Prođi se jeftinih telenovela emocija. Hoćeš li možda pomoći na neki način njenoj djeci, da ih školuješ. Može li se pomoći nekome drugome ko nema veze s koronom? Može li se za njima 'žaliti'? Ne žališ ti ni za kim, nego lažeš samog sebe. Zaboravit ćeš je već sutra, nego ti njena smrt treba da iskazuješ i ubireš poene za svoje tvrdnje i stavove.
User avatar
konektovan
Posts: 40519
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#30477 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by konektovan »

Na koronu mozemo uticati, na glad u Africi vec teze, bar mi iz BiH...
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4839
Joined: 11/06/2011 23:51

#30478 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Industrialyzer »

Diwan wrote: 09/08/2020 21:36
Dead Man Walking wrote: 09/08/2020 21:10 Danas je umrla majka tri mrvice, od kojih je jedna nece upoznati nikad. Ali, znate djeco, vasa majka je samo jedna od 0.02% i svakako bi umrla i bez korone u narednih 50ak godina, tako da nema potrebe za tugom.
Hoće li iko zaplakati za nekim drugim koji nisu umrli od korone? Imaju li ti drugi pravo na žaljenje ili postoje li uopšte danas pravo da se itko drugi žali i slično, osim korona smrti? Očigledno nema. Ko šiša djecu što umiru po Africi svakodnevno od gladi ili bilo kako drugo. Da nije korone, nitko osim njenih najbližih ne bi znao za smrt.

Prođi se jeftinih telenovela emocija. Hoćeš li možda pomoći na neki način njenoj djeci, da ih školuješ. Može li se pomoći nekome drugome ko nema veze s koronom? Može li se za njima 'žaliti'? Ne žališ ti ni za kim, nego lažeš samog sebe. Zaboravit ćeš je već sutra, nego ti njena smrt treba da iskazuješ i ubireš poene za svoje tvrdnje i stavove.
Ti ne mozes da shvatis razliku u mortalitetu i letalitetu, vrlo si ogranicenih shvatanja i kao takav predstavljas direknu opasnost u ovoj situaciji.

Ja sam toj zeni indirektno "pomagao" noseci masku, drzeci distancu itd. i da su svi to radili, ova zena i mnogi drugi se vjerovatno ne bi ni zarazili, i imali bi normalan zivot. Dok je takvih stavova gdje sebi dajete za pravo da ugrozite druge, crno nam se pise. U ovakvim situacijama podrzavam dikatorsko ponasanje vlasti i nadam se da ce nenosenje maske ubrzo biti regulisano zakonom da spada pod prekrsaj i da cete svi koji ih ne nosite tamo gdje treba sve pare dati za kazne.
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#30479 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

konektovan wrote: 09/08/2020 21:47 Na koronu mozemo uticati, na glad u Africi vec teze, bar mi iz BiH...
Jesi siguran da je on bilo sta uradio po tom pitanju ili mu je iskljucivo argument u raspravi? Sto je odvratno izmedju ostalog i prema tim ljudima.
User avatar
Hame_
Posts: 5500
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Soba, Srebrnik, Županija tuzlanska, HiB, Evropa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce, odosmo u PM
Contact:

#30480 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Hame_ »

Ma kakva zakonska maska, odmah na zobnice preć :-)

Ako je rat, hajmo svi u rov! Al' jok, buraniji rov i patriotama, a la kreme plavi kajmak. Fuj!

Ugrožen si i prpa ti? Sjedi u sobi ba, ohante one kontra malo. Mora neko i zaradit penzije, zdravstvu, školstvu,... državi.

Mante lažne sigurnosti više, te rukavice, te maske, te ne primiči se, te frcaj ruke, zrači, skini masku kad piješ kafu, kad popiješ maska obavezna, šteka zaražena,...

K'o što neko ovdje reče: Jel' se mogu šteke lizat :lol:
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#30481 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

Hame_ wrote: 09/08/2020 22:10 Ma kakva zakonska maska, odmah na zobnice preć :-)

Ako je rat, hajmo svi u rov! Al' jok, buraniji rov i patriotama, a la kreme plavi kajmak. Fuj!

Ugoržen si i prpa ti? Sjedi u sobi ba, ohante one kontra malo. Mora neko i zaradit penzije, zdravstvu, školstvu,... državi.

Mante lažne sigurnosti više, te rukavice, te maske, te ne primiči se, te frcaj ruke, zrači, skini masku kad piješ kafu, kad popiješ maska obavezna, šteka zaražena,...

K'o što neko ovdje reče: Jel' se mogu šteke lizat :lol:
U koju kriticnu kategoriju je Belma spadala?
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#30482 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Diwan »

Industrialyzer wrote: 09/08/2020 21:48
Diwan wrote: 09/08/2020 21:36
Dead Man Walking wrote: 09/08/2020 21:10 Danas je umrla majka tri mrvice, od kojih je jedna nece upoznati nikad. Ali, znate djeco, vasa majka je samo jedna od 0.02% i svakako bi umrla i bez korone u narednih 50ak godina, tako da nema potrebe za tugom.
Hoće li iko zaplakati za nekim drugim koji nisu umrli od korone? Imaju li ti drugi pravo na žaljenje ili postoje li uopšte danas pravo da se itko drugi žali i slično, osim korona smrti? Očigledno nema. Ko šiša djecu što umiru po Africi svakodnevno od gladi ili bilo kako drugo. Da nije korone, nitko osim njenih najbližih ne bi znao za smrt.

Prođi se jeftinih telenovela emocija. Hoćeš li možda pomoći na neki način njenoj djeci, da ih školuješ. Može li se pomoći nekome drugome ko nema veze s koronom? Može li se za njima 'žaliti'? Ne žališ ti ni za kim, nego lažeš samog sebe. Zaboravit ćeš je već sutra, nego ti njena smrt treba da iskazuješ i ubireš poene za svoje tvrdnje i stavove.
Ti ne mozes da shvatis razliku u mortalitetu i letalitetu, vrlo si ogranicenih shvatanja i kao takav predstavljas direknu opasnost u ovoj situaciji.

Ja sam toj zeni indirektno "pomagao" noseci masku, drzeci distancu itd. i da su svi to radili, ova zena i mnogi drugi se vjerovatno ne bi ni zarazili, i imali bi normalan zivot. Dok je takvih stavova gdje sebi dajete za pravo da ugrozite druge, crno nam se pise. U ovakvim situacijama podrzavam dikatorsko ponasanje vlasti i nadam se da ce nenosenje maske ubrzo biti regulisano zakonom da spada pod prekrsaj i da cete svi koji ih ne nosite tamo gdje treba sve pare dati za kazne.
Ti slobodno i u krevet s maskom, a tu propagandu masineriju ostavi za sebe. Ne štitiš ti druge nego sebe, radi sebe je nosiš,a ne radi drugih. 99 % ljudi koji nose masku nose je iz ubjeđenja da se time štite od virusa. Mani ba lafine i propagande. Osim toga, nema dokaza da štite osim naručenih i lažnih studija. Jedna Finska I Nizozemska je odjebala obavezu nošenja maski. Banana države vjerovatno.

Osim toga, ti si opasan po društvu sa svojim fašizoidnim i totalitarnim idejama, kao i još neki na ovom forumu, koji svoj vlastti strah i neznanje nalaze zadovoljenim u opštoj histeriji zastrašivanja ljudi.

Smrtnost ljudi za ovu godinu je niža u odnosu na 2019 i u Srbiji, i u HRvatskoj, Bosni, a vjerujem i mnogim drugim zemljama.

Nego se takve informacije i brojne druge ignorišu, preskaču i ide se samo za hard core scenarijom i slikom.
User avatar
zubi
Posts: 5152
Joined: 16/07/2009 00:27

#30483 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by zubi »

Diwan wrote: 09/08/2020 22:27 Ti slobodno i u krevet s maskom, a tu propagandu masineriju ostavi za sebe. Ne štitiš ti druge nego sebe, radi sebe je nosiš,a ne radi drugih. 99 % ljudi koji nose masku nose je iz ubjeđenja da se time štite od virusa. Mani ba lafine i propagande. Osim toga, nema dokaza da štite osim naručenih i lažnih studija. Jedna Finska I Nizozemska je odjebala obavezu nošenja maski. Banana države vjerovatno.

Osim toga, ti si opasan po društvu sa svojim fašizoidnim i totalitarnim idejama, kao i još neki na ovom forumu, koji svoj vlastti strah i neznanje nalaze zadovoljenim u opštoj histeriji zastrašivanja ljudi.

Smrtnost ljudi za ovu godinu je niža u odnosu na 2019 je niža i u Srbiji, i u HRvatskoj, Bosni, a vjerujem i mnogim drugim zemljama.

Nego se takve informacije i brojne druge ignorišu, preskaču i ide se samo za hard core scenarijom i slikom.
Valjda, garbage studija :D
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#30484 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

zubi wrote: 09/08/2020 22:29
Diwan wrote: 09/08/2020 22:27 Ti slobodno i u krevet s maskom, a tu propagandu masineriju ostavi za sebe. Ne štitiš ti druge nego sebe, radi sebe je nosiš,a ne radi drugih. 99 % ljudi koji nose masku nose je iz ubjeđenja da se time štite od virusa. Mani ba lafine i propagande. Osim toga, nema dokaza da štite osim naručenih i lažnih studija. Jedna Finska I Nizozemska je odjebala obavezu nošenja maski. Banana države vjerovatno.

Osim toga, ti si opasan po društvu sa svojim fašizoidnim i totalitarnim idejama, kao i još neki na ovom forumu, koji svoj vlastti strah i neznanje nalaze zadovoljenim u opštoj histeriji zastrašivanja ljudi.

Smrtnost ljudi za ovu godinu je niža u odnosu na 2019 je niža i u Srbiji, i u HRvatskoj, Bosni, a vjerujem i mnogim drugim zemljama.

Nego se takve informacije i brojne druge ignorišu, preskaču i ide se samo za hard core scenarijom i slikom.
Valjda, garbage studija :D
Ne zna ni maternji. Puno ocekujes :lol:
User avatar
zubi
Posts: 5152
Joined: 16/07/2009 00:27

#30485 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by zubi »

Mogy87 wrote: 09/08/2020 22:33 Ne zna ni maternji. Puno ocekujes :lol:
Sad se valjda naljutio pa je zaboravio da su studije uvijek garbage :lol:
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#30486 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Diwan »

Od ovih 14 i nešto hiljada inficiranih, zaraženih, ali ne i nužno bolesnih, sigurno je taj broj veći nekoliko puta. Šta je s njima. Kako se oni broje. Kao mrtvi, bolesni, odzravljeni....

Politika ove agende bi najradije vidjela da ima na hiljade mrtvih , desetine hiljada oboljelih i slično. To ste vi. Vi ste dio te agende.

Jedva se čeka da se objavi da je netko umro, da je netko obolio, da se broj povečava. Vi uživate u ovome. Ovo daje neki značaj vašim ispraznim životima, neki adrenalin, triler.
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#30487 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Diwan »

Ja samo vidim Zubi i Mogy who is currently on your ignore list, made this post. Ima ih još ....
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4839
Joined: 11/06/2011 23:51

#30488 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Industrialyzer »

Diwan wrote: 09/08/2020 22:27
Industrialyzer wrote: 09/08/2020 21:48
Diwan wrote: 09/08/2020 21:36

Hoće li iko zaplakati za nekim drugim koji nisu umrli od korone? Imaju li ti drugi pravo na žaljenje ili postoje li uopšte danas pravo da se itko drugi žali i slično, osim korona smrti? Očigledno nema. Ko šiša djecu što umiru po Africi svakodnevno od gladi ili bilo kako drugo. Da nije korone, nitko osim njenih najbližih ne bi znao za smrt.

Prođi se jeftinih telenovela emocija. Hoćeš li možda pomoći na neki način njenoj djeci, da ih školuješ. Može li se pomoći nekome drugome ko nema veze s koronom? Može li se za njima 'žaliti'? Ne žališ ti ni za kim, nego lažeš samog sebe. Zaboravit ćeš je već sutra, nego ti njena smrt treba da iskazuješ i ubireš poene za svoje tvrdnje i stavove.
Ti ne mozes da shvatis razliku u mortalitetu i letalitetu, vrlo si ogranicenih shvatanja i kao takav predstavljas direknu opasnost u ovoj situaciji.

Ja sam toj zeni indirektno "pomagao" noseci masku, drzeci distancu itd. i da su svi to radili, ova zena i mnogi drugi se vjerovatno ne bi ni zarazili, i imali bi normalan zivot. Dok je takvih stavova gdje sebi dajete za pravo da ugrozite druge, crno nam se pise. U ovakvim situacijama podrzavam dikatorsko ponasanje vlasti i nadam se da ce nenosenje maske ubrzo biti regulisano zakonom da spada pod prekrsaj i da cete svi koji ih ne nosite tamo gdje treba sve pare dati za kazne.
Ti slobodno i u krevet s maskom, a tu propagandu masineriju ostavi za sebe. Ne štitiš ti druge nego sebe, radi sebe je nosiš,a ne radi drugih. 99 % ljudi koji nose masku nose je iz ubjeđenja da se time štite od virusa. Mani ba lafine i propagande. Osim toga, nema dokaza da štite osim naručenih i lažnih studija. Jedna Finska I Nizozemska je odjebala obavezu nošenja maski. Banana države vjerovatno.

Osim toga, ti si opasan po društvu sa svojim fašizoidnim i totalitarnim idejama, kao i još neki na ovom forumu, koji svoj vlastti strah i neznanje nalaze zadovoljenim u opštoj histeriji zastrašivanja ljudi.

Smrtnost ljudi za ovu godinu je niža u odnosu na 2019 i u Srbiji, i u HRvatskoj, Bosni, a vjerujem i mnogim drugim zemljama.

Nego se takve informacije i brojne druge ignorišu, preskaču i ide se samo za hard core scenarijom i slikom.


Koje su tvoje reference da prepoznas narucenu studiju?

Ja sam svojom diplomom vrlo usko vezan za podrucje mikrobiologije i ne mogu nabrojati radove i knjige koje sam procitao vezane za mikroorganizme.

Nije bitno da li stitim sebe ili druge, hajmo svi stititi sebe!?
User avatar
zubi
Posts: 5152
Joined: 16/07/2009 00:27

#30489 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by zubi »

Diwan wrote: 09/08/2020 22:39 Ja samo vidim Zubi i Mogy who is currently on your ignore list, made this post. Ima ih još ....
Cool.
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#30490 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Diwan »

Industrialyzer wrote: 09/08/2020 22:43
Diwan wrote: 09/08/2020 22:27
Industrialyzer wrote: 09/08/2020 21:48

Ti ne mozes da shvatis razliku u mortalitetu i letalitetu, vrlo si ogranicenih shvatanja i kao takav predstavljas direknu opasnost u ovoj situaciji.

Ja sam toj zeni indirektno "pomagao" noseci masku, drzeci distancu itd. i da su svi to radili, ova zena i mnogi drugi se vjerovatno ne bi ni zarazili, i imali bi normalan zivot. Dok je takvih stavova gdje sebi dajete za pravo da ugrozite druge, crno nam se pise. U ovakvim situacijama podrzavam dikatorsko ponasanje vlasti i nadam se da ce nenosenje maske ubrzo biti regulisano zakonom da spada pod prekrsaj i da cete svi koji ih ne nosite tamo gdje treba sve pare dati za kazne.
Ti slobodno i u krevet s maskom, a tu propagandu masineriju ostavi za sebe. Ne štitiš ti druge nego sebe, radi sebe je nosiš,a ne radi drugih. 99 % ljudi koji nose masku nose je iz ubjeđenja da se time štite od virusa. Mani ba lafine i propagande. Osim toga, nema dokaza da štite osim naručenih i lažnih studija. Jedna Finska I Nizozemska je odjebala obavezu nošenja maski. Banana države vjerovatno.

Osim toga, ti si opasan po društvu sa svojim fašizoidnim i totalitarnim idejama, kao i još neki na ovom forumu, koji svoj vlastti strah i neznanje nalaze zadovoljenim u opštoj histeriji zastrašivanja ljudi.

Smrtnost ljudi za ovu godinu je niža u odnosu na 2019 i u Srbiji, i u HRvatskoj, Bosni, a vjerujem i mnogim drugim zemljama.

Nego se takve informacije i brojne druge ignorišu, preskaču i ide se samo za hard core scenarijom i slikom.


Koje su tvoje reference da prepoznas narucenu studiju?

Ja sam svojom diplomom vrlo usko vezan za podrucje mikrobiologije i ne mogu nabrojati radove i knjige koje sam procitao vezane za mikroorganizme.

Nije bitno da li stitim sebe ili druge, hajmo svi stititi sebe!?
Ja bi radije da štitimo sebe tako što ćemo otvoriti oći i vidjeti da se ovdje radi o velikoj agendi protiv svih nas, protiv čovjeka i čovječanstva, za šta postoji mnogo dokaza, a ne da se ovako jedni protiv drugih okrećemo. Dobro su rekli, postoji nevidljivi neprijatelj, ali to nije virus.
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4839
Joined: 11/06/2011 23:51

#30491 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Industrialyzer »

Nisi mi odgovorio za reference?

Na osnovu cega ti tvrdis da je neka studija narucena?

Ja sam vrlo sirokih shvatanja i svaki kvalitetan argument cijenim i zamolicu te da mi pokazes neku, po tebi relevantnu studiju koja ce i meni otvoriti oci, ako su mo zatvorene, moze?
Samprotivsviju
Posts: 6410
Joined: 03/12/2011 13:10

#30492 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Samprotivsviju »

Industrialyzer wrote: 09/08/2020 23:01 Nisi mi odgovorio za reference?

Na osnovu cega ti tvrdis da je neka studija narucena?

Ja sam vrlo sirokih shvatanja i svaki kvalitetan argument cijenim i zamolicu te da mi pokazes neku, po tebi relevantnu studiju koja ce i meni otvoriti oci, ako su mo zatvorene, moze?
Daj koji teoreticar zavjere je ikad dao reference, jedina prava referenca mu je clanak/video sa youtubea nekog lika sa 3 osnovne koji smislja ovakve teorije.

Do sada je bilo "korona ne postoji sve izmisljeno" i "reci mi jednu osobu koju znas da se zarazila"

Sad vec kad je to palo u vodu, nisam updejtovo koji su im sada argumenti.
Last edited by Samprotivsviju on 09/08/2020 23:30, edited 1 time in total.
pyrocool1
Posts: 310
Joined: 21/07/2020 09:08

#30493 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by pyrocool1 »

Gori od apokalipticara su ovi koji tvrde da je ovo nista. A istina je uvijek negdje iznedju. U razumnon i logicnom zakljucivanju. Okamova ostrica.
Paradoksalno je da oni (ovi drugi) drve o ekonomiji (ili o siromasnim i
gladnim diljem svijeta gdje im je vrhunac to podijeliti na fb ili donirati “lajkom”) a zahvaljujuci njihovoj samozivosti i sebicluku, jer zaboga ja brnjicu necu (pa pseudo argumenti da ona u stvari ubija ili gusi ili sta vec ne) niti cu izbjegavati masovna okupljanja (isto ko da se zene ili slave nesto svaki drugi dan), se i rusi ekonomija. Zato sto nece da poduzmu neke vrlo izvodive i prilicno jednostavne korake koji usporavaju sirenje virusa i a time se i ubrzava otvaranje svijeta. Kad nemas nekontrolisano sirenje, mnogo lakse se vraca neka normalnost. 16 godina letim svijetom i masa azijata nosi maske i bez ovoga i sta im fali?
Taj nivo sebicnosti prikriven laznom brigom za ekonomiju i gladne u africi je meni neshvatljiv.
Mrzim represiju ali cesto pomislim da jedino tako nas mozes nauciti necemu. U stvari siguran sam. Nije to tako samo danas..uvijek je tako bilo.
Dead Man Walking
Posts: 6361
Joined: 28/05/2004 21:49

#30494 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Dead Man Walking »

Diwan wrote: 09/08/2020 21:36
Dead Man Walking wrote: 09/08/2020 21:10 Danas je umrla majka tri mrvice, od kojih je jedna nece upoznati nikad. Ali, znate djeco, vasa majka je samo jedna od 0.02% i svakako bi umrla i bez korone u narednih 50ak godina, tako da nema potrebe za tugom.
Hoće li iko zaplakati za nekim drugim koji nisu umrli od korone? Imaju li ti drugi pravo na žaljenje ili postoje li uopšte danas pravo da se itko drugi žali i slično, osim korona smrti? Očigledno nema. Ko šiša djecu što umiru po Africi svakodnevno od gladi ili bilo kako drugo. Da nije korone, nitko osim njenih najbližih ne bi znao za smrt.

Prođi se jeftinih telenovela emocija. Hoćeš li možda pomoći na neki način njenoj djeci, da ih školuješ. Može li se pomoći nekome drugome ko nema veze s koronom? Može li se za njima 'žaliti'? Ne žališ ti ni za kim, nego lažeš samog sebe. Zaboravit ćeš je već sutra, nego ti njena smrt treba da iskazuješ i ubireš poene za svoje tvrdnje i stavove.
Naravno da hocu, zasto bi jedna tragedija iskljucivalala drugu? Je li ja pisem okolo i pricam kako glad u Africi ne postoji? Otvori temu slobodno, i pisi o tome, pokreni nesto, ko ti brani? Ja pmazem tamo koliko mogu i gdje mogu hvala Bogu, to nije tvoja briga, ti gledaj kome ti i koliko mozes pomoci od sebe i za sebe.

A to da mi treba necija smrt da bih nekoj debilcnini (da, debilcini, posto mi je obrisan post da naglasim opet sta si) dokazao na forumu nesto, je bolesno i morbidno, ali ocekivano od jadova kakav si ti i kojem na ovoj temi moze biti bilo sta smijesno.
sale07
Posts: 1283
Joined: 18/05/2018 12:28

#30495 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by sale07 »

pyrocool1 wrote: 09/08/2020 23:30 Gori od apokalipticara su ovi koji tvrde da je ovo nista. A istina je uvijek negdje iznedju. U razumnon i logicnom zakljucivanju. Okamova ostrica.
Paradoksalno je da oni (ovi drugi) drve o ekonomiji (ili o siromasnim i
gladnim diljem svijeta gdje im je vrhunac to podijeliti na fb ili donirati “lajkom”) a zahvaljujuci njihovoj samozivosti i sebicluku, jer zaboga ja brnjicu necu (pa pseudo argumenti da ona u stvari ubija ili gusi ili sta vec ne) niti cu izbjegavati masovna okupljanja (isto ko da se zene ili slave nesto svaki drugi dan), se i rusi ekonomija. Zato sto nece da poduzmu neke vrlo izvodive i prilicno jednostavne korake koji usporavaju sirenje virusa i a time se i ubrzava otvaranje svijeta. Kad nemas nekontrolisano sirenje, mnogo lakse se vraca neka normalnost. 16 godina letim svijetom i masa azijata nosi maske i bez ovoga i sta im fali?
Taj nivo sebicnosti prikriven laznom brigom za ekonomiju i gladne u africi je meni neshvatljiv.
Mrzim represiju ali cesto pomislim da jedino tako nas mozes nauciti necemu. U stvari siguran sam. Nije to tako samo danas..uvijek je tako bilo.
Kako sta im fali, jedu sismise :D

Sali na stranu, slažem se istina je negdje na pola puta.
Zašto imamo ovoliki broj i ne čudi, pa oni trudnicu zdravu pravu posalji da stoji u istom redu s potencijalnim bolesnicima. Pored toga jos jednom mora da ode po taj nalaz.
Stvarno van pameti.
Hendrix
Posts: 4104
Joined: 27/02/2004 00:00

#30496 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Hendrix »

Diwan wrote: 09/08/2020 22:47
Ja bi radije da štitimo sebe tako što ćemo otvoriti oći i vidjeti da se ovdje radi o velikoj agendi protiv svih nas, protiv čovjeka i čovječanstva, za šta postoji mnogo dokaza, a ne da se ovako jedni protiv drugih okrećemo. Dobro su rekli, postoji nevidljivi neprijatelj, ali to nije virus.
Jedina osoba koja je ovde na forumu sa nekom agendom si ti, ja dodjem svakih par dana na temu...ti si tu sa svojim postovima konstantno. Kako ne mozes da shvatis da nije sve na crno/bijelo fazon. Ako neko kaze nesto protiv tvojeg pisanja nije automatski clan neke zle organizacije ili dio te tvoje famozne "agende". Ono kad kazes agenda, puno bolje zvuci, skoro kao neka naucna fraza, dobro se lijepi za klikove na Fejsu.

Ocekivati je da je Bosna plodno tlo za sve teorije zavjere, kod nas ljudi citav zivot provode gledajuci kako ih politicari naguzuju i prave budalama, eventualno kazu "dabogda im za lijeka trebalo" ili ona cuvena "nece oni pare na onaj svijet ponijeti". Ono sto mene zabrinjava je potpuna odsutnost osjecaja kontrole nad bilo cim, vecina komentara na vijesti o smrti je duboko religiozna i sve to stavlja u domen da je gospodar odlucio da ti je dosao vakat i to je to. Pomirenje sa smrcu se tretira kao normala i pere svakoga od bilo kakve odgovornosti.
TheRealist
Posts: 267
Joined: 25/02/2020 19:13

#30497 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by TheRealist »

Evo UK i broju umrlih u odnosu na petogodišnji prosjek, još treba uzeti da je taj broj bio u prva tri mjeseca ispod prosjeka i onda je krenuo prema gore (što vjerovatno znači da je broj umrlih mimo normalnih uslova i veći)! U periodu mart-juni su imali preko 65000 više smrtnih slučajeva, nego u petogodišnjem prosjeku.

https://medicalxpress.com/news/2020-06- ... gures.html

https://www.health.org.uk/news-and-comm ... hs-tracker

https://www.theguardian.com/commentisfr ... ess-deaths

Bergamo je polovinom marta imao 9x veću smrtnost, nego u prosjeku zadnjih 5 godina u tom periodu.

Situacija se zadnjih 5 sedmica u UK normalizirala:

https://www.ons.gov.uk/peoplepopulation ... 17july2020

Evo za SAD:

https://www.nytimes.com/interactive/202 ... ll-us.html

"Nationwide, 200,700 more people have died than usual from March 15 to July 25, according to C.D.C. estimates, which adjust current death records to account for typical reporting lags. That number is 54,000 higher than the official count of coronavirus deaths for that period. Higher-than-normal death rates are now widespread across the country; only Alaska, Hawaii, Maine and West Virginia show numbers that look similar to recent years."
el_bake007
Posts: 794
Joined: 16/03/2017 15:26

#30498 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by el_bake007 »

Diwan wrote: 09/08/2020 21:27

Broj umrlih od korone u BIH je 12 ljudi na 100.000 stanovnika.

To dođe 0.02 %

Vjerujem da je postotak broja umrlih od srčanog udara, raka, dijabetesa veći nego od korone, s tim što danas ne možeš čuti da je itko umro od nečega drugog. Nemojmo se zavaravati i prikazivati stvarnost drugačijom nego što jeste.


Bas glupa usporedba , ova kao i ona "koliko ljudi umre od gladi". Bio si u kontaktu sa osobom koju je dan,dva-5 kasnije pokosio srcani ili mozdani ne znaci da ce se i tebi uskoro stvorit ugrusak koji ce svoj put naci do srca ili mozga. Srcani ili mozdani udar nije zarazan niti prenosiv. Glad nije zarazna niti prenosiva. Shvatas razliku? Pio si iz iste case kao osoba koja ima rak? Taj rak se nece prenjeti na tebe.
Diwan wrote: 09/08/2020 22:27
Ti slobodno i u krevet s maskom, a tu propagandu masineriju ostavi za sebe. Ne štitiš ti druge nego sebe, radi sebe je nosiš,a ne radi drugih. 99 % ljudi koji nose masku nose je iz ubjeđenja da se time štite od virusa. Mani ba lafine i propagande. Osim toga, nema dokaza da štite osim naručenih i lažnih studija. Jedna Finska I Nizozemska je odjebala obavezu nošenja maski. Banana države vjerovatno.


Zaboravio si dodati da svijetom upravljaju ljudi-gusteri i da je zemlja ravna ploca
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20518
Joined: 12/08/2013 12:51

#30499 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by insaneinthebrain »

stigli smo i do 20 zabiljezenog miliona :(
Coronavirus Cases:
20,026,186


Deaths:
734,020

Recovered:
12,900,661
sumirprimus
Posts: 81443
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#30500 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by sumirprimus »

Hendrix wrote: 10/08/2020 00:23
Diwan wrote: 09/08/2020 22:47
Ja bi radije da štitimo sebe tako što ćemo otvoriti oći i vidjeti da se ovdje radi o velikoj agendi protiv svih nas, protiv čovjeka i čovječanstva, za šta postoji mnogo dokaza, a ne da se ovako jedni protiv drugih okrećemo. Dobro su rekli, postoji nevidljivi neprijatelj, ali to nije virus.
Jedina osoba koja je ovde na forumu sa nekom agendom si ti, ja dodjem svakih par dana na temu...ti si tu sa svojim postovima konstantno. Kako ne mozes da shvatis da nije sve na crno/bijelo fazon. Ako neko kaze nesto protiv tvojeg pisanja nije automatski clan neke zle organizacije ili dio te tvoje famozne "agende". Ono kad kazes agenda, puno bolje zvuci, skoro kao neka naucna fraza, dobro se lijepi za klikove na Fejsu.

Ocekivati je da je Bosna plodno tlo za sve teorije zavjere, kod nas ljudi citav zivot provode gledajuci kako ih politicari naguzuju i prave budalama, eventualno kazu "dabogda im za lijeka trebalo" ili ona cuvena "nece oni pare na onaj svijet ponijeti". Ono sto mene zabrinjava je potpuna odsutnost osjecaja kontrole nad bilo cim, vecina komentara na vijesti o smrti je duboko religiozna i sve to stavlja u domen da je gospodar odlucio da ti je dosao vakat i to je to. Pomirenje sa smrcu se tretira kao normala i pere svakoga od bilo kakve odgovornosti.
Najbolje ga preskocit, bog te pito kakve on traume zivotne nosi dok to ovde ispoljava kako ga drukcije objasnit...
Locked