Teorije Zavjere prerasle u mainstream

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
dr_Evil
Posts: 12368
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#76 Re: Teorije Zavjere prerasle u mainstream

Post by dr_Evil »

E'o primjer:

1. Zanimljiva teorija je da su vanzemaljci dosli na zemlju, izvrsili genetsku manipulaciju nad ljudima ili silovali majmuna (ko zna) i da tu pocinje ljudska vrsta. Jedan period smo ih smatrali bozanstvima.

Zanimljivo, meni nema razlike izmedju ovoga i vjerskih knjiga, pa zasto ne.. ne skodi nikome

2. Teorija: Korona virus ne postoji, ili piramide lijece koronu ili varkina lijeci koronu. Je opasna po okolinu - znaci takve ljude treba posavjetovat, a ako ne pali onda izdvojiti iz drustva ili nesto raditi sa njima vec

3. Teorija.. Zemlja je ravna - opasni idiotizam. Zaustavlja obrazovanje i razvoj svijeta. U ruci drzi mobitel koji koristi GPS, a sumnja da je zemlja okrugla

Vidis razliku?
User avatar
dr_Evil
Posts: 12368
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#77 Re: Teorije Zavjere prerasle u mainstream

Post by dr_Evil »

TESLA_EDISON wrote: 06/08/2020 10:45
dr_Evil wrote: 06/08/2020 10:40
TESLA_EDISON wrote: 06/08/2020 10:39

Da ali kad javno ovo izgovoriš odmah te stigmatiziraju. Postaneš čudak, teoretičar i sl.

Takva se atmosfera stvorila, da nema slobodnog razmišljanja niti postoji sloboda govora. Postoji na papiru a realnosti, posebno na zapadu, manje je slobode govora i slobode misli nego u S. Koreji. Imaš jedan izvor a to je vlast, imaš jedan alat a to su mediji i kreiraš atmosferu.

Sve je krenulo 1931. godine i traje do danas. Gebels je utemeljitelj toga.
Jedna je teorija zavjere oko toga ko je srusio tornjeve u USA, a druga da ne trebamo vakcinisati djecu. Ovo prvo je zanimljivo, ima smisla, dok ovo drugo ubija!
Da ali kad javno ovo izgovoriš odmah te stigmatiziraju. Postaneš čudak, teoretičar i sl. a sve popraćeno ubačenim lažima. Ako kažeš da sumnjaš da je npr. princeza Dijana poginula, već da je ubijena, za tebe će reći i da vjeruješ da je Zemlja ravna.
Upravo je ovo što suština. Kad se odvažiš upitati zašto je nešto tako, odmah sa druge strane dobiješ odgovor u vidu stigmatiziranja, uvreda i sl. Zato kažem, atmosfera je takva da nema više slobode govora. Ne što ti vlast brani već što je vlast tako "odgojila" narod da će te taj isti narod "odbaciti" i smatrati budalom.
Cudna je ta sloboda govora, svako bi da prica svasta. Hoce da mu bude dopusteno da promovise antivakcinaciju, a kada dobije odgovor da je budala onda je to krsenje ljudskih prava.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7775
Joined: 03/06/2016 16:31

#78 Re: Teorije Zavjere prerasle u mainstream

Post by Dope_Man »

TESLA_EDISON wrote: 06/08/2020 10:39 Postoji na papiru a realnosti, posebno na zapadu, manje je slobode govora i slobode misli nego u S. Koreji. Imaš jedan izvor a to je vlast, imaš jedan alat a to su mediji i kreiraš atmosferu.

Sve je krenulo 1931. godine i traje do danas. Gebels je utemeljitelj toga.
:lol: :lol: :lol: :lol:

Jesi li ti svjestan sta pises?

Poredis zapad gdje svaki covjek moze uz minimalan napor pokrenuti blog, youtube kanal, pa i medijski portal ili novine, gdje postoji na stotine televizija u svakoj vecoj drzavi, radio stanica jos vise itd.. (sto je na kraju dovelo i do ovih teorija zavjera o kojima ovdje pricamo).. sa Sjevernom Korejom gdje ne mozes imati internet kao obican covjek, a i oni sto a imaju, osim par oko vodje, imaju lokalnu, strogo kontrolisanu verziju. Ostale medije da i ne spominjemo.

I to ti je ''manje slobode govora i slobode misli nego u S. Koreji''?
Pa bravo.
Tromblon
Posts: 2103
Joined: 18/01/2015 19:37

#79 Re: Teorije Zavjere prerasle u mainstream

Post by Tromblon »

TESLA_EDISON wrote: 06/08/2020 10:39
Point. wrote: 06/08/2020 10:35 Meni bi život bio dosadan da od do vjerujem u apsolutno sve što je zvanična verzija nečega
Da ali kad javno ovo izgovoriš odmah te stigmatiziraju. Postaneš čudak, teoretičar i sl. a sve popraćeno ubačenim lažima. Ako kažeš da sumnjaš da je npr. princeza Dijana poginula, već da je ubijena, za tebe će reći i da vjeruješ da je Zemlja ravna.

Takva se atmosfera stvorila, da nema slobodnog razmišljanja niti postoji sloboda govora. Postoji na papiru a realnosti, posebno na zapadu, manje je slobode govora i slobode misli nego u S. Koreji. Imaš jedan izvor a to je vlast, imaš jedan alat a to su mediji i kreiraš atmosferu.

Sve je krenulo 1931. godine i traje do danas. Gebels je utemeljitelj toga.
Nije Gebels nego Edward Bernays od kojeg je Gebels učio.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#80 Re: Teorije Zavjere prerasle u mainstream

Post by un1ted »

Meni samo nije jasno kako neko moze optuzivati nekoga ko vjeruje da nismo "sami", a svemir nije istrazen. Dobro, ne vjerujete da bi neki vid zivota mogao postojati, ali kako mozete smatrati cudacima one koji vjeruju?

Koji postotak našeg sunčevog sistema je istražen? :D
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#81 Re: Teorije Zavjere prerasle u mainstream

Post by Tesla Edison »

dr_Evil wrote: 06/08/2020 10:46 E'o primjer:

1. Zanimljiva teorija je da su vanzemaljci dosli na zemlju, izvrsili genetsku manipulaciju nad ljudima ili silovali majmuna (ko zna) i da tu pocinje ljudska vrsta. Jedan period smo ih smatrali bozanstvima.

Zanimljivo, meni nema razlike izmedju ovoga i vjerskih knjiga, pa zasto ne.. ne skodi nikome

2. Teorija: Korona virus ne postoji, ili piramide lijece koronu ili varkina lijeci koronu. Je opasna po okolinu - znaci takve ljude treba posavjetovat, a ako ne pali onda izdvojiti iz drustva ili nesto raditi sa njima vec

3. Teorija.. Zemlja je ravna - opasni idiotizam. Zaustavlja obrazovanje i razvoj svijeta. U ruci drzi mobitel koji koristi GPS, a sumnja da je zemlja okrugla

Vidis razliku?
1. Zanimljivo. Imam ja isto svoju teoriju o tome.

2. Razumljivo. I sam sam dijelom takav. Ne zato što smatram da je virus laž, 5G, piramide i sl., već što ne vjerujem vlasti, medijima, doktorima. Sumnjam u brojke jedino. Piramide, 5G i ostalo su idiotarije a ne teorije.

3. U toj teoriji ima jedna zanimljivost koja mi je upala u oči a to je da "niko nije dokazao da je Zemlja okrugla". I nije niko dokazao isto kao što niko nije dokazao da svjetlost postoji. Trivijane stvari se ne dokazuju.

Ostalo sve je totalna ludost. Dovoljno je kupiti teleskop i gledati.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12368
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#82 Re: Teorije Zavjere prerasle u mainstream

Post by dr_Evil »

un1ted wrote: 06/08/2020 10:50 Meni samo nije jasno kako neko moze optuzivati nekoga ko vjeruje da nismo "sami", a svemir nije istrazen. Dobro, ne vjerujete da bi neki vid zivota mogao postojati, ali kako mozete smatrati cudacima one koji vjeruju?

Koji postotak našeg sunčevog sistema je istražen? :D
Ja jos nisam sreo nikoga ko mi je rekao da vjeruje da ne postoji zivot u svemiru. To nije teorija zavjere.

Teorija zavjere je kada kazes da ameri u pustinju imaju bazu sa "ljudima u crnom" gdje vrse eksperimente na njima. Ili da vanzemaljci upravljaju zemljom iz sjene.

Ali ni jedna od ovih teorija ne zasluzuje stigmatizaciju, jer nije opasna po okolinu. Recimo kad pocnes pricati da ljudi gusteri sjede u vladi i da uzimaju ljudski oblik - e to je opasno, moze neko pozelit da ih propuca
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#83 Re: Teorije Zavjere prerasle u mainstream

Post by Tesla Edison »

Dope_Man wrote: 06/08/2020 10:48
TESLA_EDISON wrote: 06/08/2020 10:39 Postoji na papiru a realnosti, posebno na zapadu, manje je slobode govora i slobode misli nego u S. Koreji. Imaš jedan izvor a to je vlast, imaš jedan alat a to su mediji i kreiraš atmosferu.

Sve je krenulo 1931. godine i traje do danas. Gebels je utemeljitelj toga.
:lol: :lol: :lol: :lol:

Jesi li ti svjestan sta pises?

Poredis zapad gdje svaki covjek moze uz minimalan napor pokrenuti blog, youtube kanal, pa i medijski portal ili novine, gdje postoji na stotine televizija u svakoj vecoj drzavi, radio stanica jos vise itd.. (sto je na kraju dovelo i do ovih teorija zavjera o kojima ovdje pricamo).. sa Sjevernom Korejom gdje ne mozes imati internet kao obican covjek, a i oni sto a imaju, osim par oko vodje, imaju lokalnu, strogo kontrolisanu verziju. Ostale medije da i ne spominjemo.

I to ti je ''manje slobode govora i slobode misli nego u S. Koreji''?
Pa bravo.
Ovaj post je apsolutni dokaz napisanog.

Haj sad ponovo pročitaj sve ali sa razumijevanjem.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12368
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#84 Re: Teorije Zavjere prerasle u mainstream

Post by dr_Evil »

TESLA_EDISON wrote: 06/08/2020 10:53
dr_Evil wrote: 06/08/2020 10:46 E'o primjer:

1. Zanimljiva teorija je da su vanzemaljci dosli na zemlju, izvrsili genetsku manipulaciju nad ljudima ili silovali majmuna (ko zna) i da tu pocinje ljudska vrsta. Jedan period smo ih smatrali bozanstvima.

Zanimljivo, meni nema razlike izmedju ovoga i vjerskih knjiga, pa zasto ne.. ne skodi nikome

2. Teorija: Korona virus ne postoji, ili piramide lijece koronu ili varkina lijeci koronu. Je opasna po okolinu - znaci takve ljude treba posavjetovat, a ako ne pali onda izdvojiti iz drustva ili nesto raditi sa njima vec

3. Teorija.. Zemlja je ravna - opasni idiotizam. Zaustavlja obrazovanje i razvoj svijeta. U ruci drzi mobitel koji koristi GPS, a sumnja da je zemlja okrugla

Vidis razliku?
1. Zanimljivo. Imam ja isto svoju teoriju o tome.

2. Razumljivo. I sam sam dijelom takav. Ne zato što smatram da je virus laž, 5G, piramide i sl., već što ne vjerujem vlasti, medijima, doktorima. Sumnjam u brojke jedino. Piramide, 5G i ostalo su idiotarije a ne teorije.

3. U toj teoriji ima jedna zanimljivost koja mi je upala u oči a to je da "niko nije dokazao da je Zemlja okrugla". I nije niko dokazao isto kao što niko nije dokazao da svjetlost postoji. Trivijane stvari se ne dokazuju.

Ostalo sve je totalna ludost. Dovoljno je kupiti teleskop i gledati.
Cesto bio po brodovima i helikopterima, uvijek mi je zanimljivo gledati kako stvari nestaju sa obzora, prvo dno, pa na kraju vrh necega, sto dokazuje zakrivljenost. Primjer kojeg svi mozemo shvatiti.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#85 Re: Teorije Zavjere prerasle u mainstream

Post by Tesla Edison »

dr_Evil wrote: 06/08/2020 10:56
TESLA_EDISON wrote: 06/08/2020 10:53
dr_Evil wrote: 06/08/2020 10:46 E'o primjer:

1. Zanimljiva teorija je da su vanzemaljci dosli na zemlju, izvrsili genetsku manipulaciju nad ljudima ili silovali majmuna (ko zna) i da tu pocinje ljudska vrsta. Jedan period smo ih smatrali bozanstvima.

Zanimljivo, meni nema razlike izmedju ovoga i vjerskih knjiga, pa zasto ne.. ne skodi nikome

2. Teorija: Korona virus ne postoji, ili piramide lijece koronu ili varkina lijeci koronu. Je opasna po okolinu - znaci takve ljude treba posavjetovat, a ako ne pali onda izdvojiti iz drustva ili nesto raditi sa njima vec

3. Teorija.. Zemlja je ravna - opasni idiotizam. Zaustavlja obrazovanje i razvoj svijeta. U ruci drzi mobitel koji koristi GPS, a sumnja da je zemlja okrugla

Vidis razliku?
1. Zanimljivo. Imam ja isto svoju teoriju o tome.

2. Razumljivo. I sam sam dijelom takav. Ne zato što smatram da je virus laž, 5G, piramide i sl., već što ne vjerujem vlasti, medijima, doktorima. Sumnjam u brojke jedino. Piramide, 5G i ostalo su idiotarije a ne teorije.

3. U toj teoriji ima jedna zanimljivost koja mi je upala u oči a to je da "niko nije dokazao da je Zemlja okrugla". I nije niko dokazao isto kao što niko nije dokazao da svjetlost postoji. Trivijane stvari se ne dokazuju.

Ostalo sve je totalna ludost. Dovoljno je kupiti teleskop i gledati.
Cesto bio po brodovima i helikopterima, uvijek mi je zanimljivo gledati kako stvari nestaju sa obzora, prvo dno, pa na kraju vrh necega, sto dokazuje zakrivljenost. Primjer kojeg svi mozemo shvatiti.
Ne brini, imaju objašnjenje i za to :D
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#86 Re: Teorije Zavjere prerasle u mainstream

Post by Tesla Edison »

dr_Evil wrote: 06/08/2020 10:54
un1ted wrote: 06/08/2020 10:50 Meni samo nije jasno kako neko moze optuzivati nekoga ko vjeruje da nismo "sami", a svemir nije istrazen. Dobro, ne vjerujete da bi neki vid zivota mogao postojati, ali kako mozete smatrati cudacima one koji vjeruju?

Koji postotak našeg sunčevog sistema je istražen? :D
Ja jos nisam sreo nikoga ko mi je rekao da vjeruje da ne postoji zivot u svemiru. To nije teorija zavjere.

Teorija zavjere je kada kazes da ameri u pustinju imaju bazu sa "ljudima u crnom" gdje vrse eksperimente na njima. Ili da vanzemaljci upravljaju zemljom iz sjene.

Ali ni jedna od ovih teorija ne zasluzuje stigmatizaciju, jer nije opasna po okolinu. Recimo kad pocnes pricati da ljudi gusteri sjede u vladi i da uzimaju ljudski oblik - e to je opasno, moze neko pozelit da ih propuca
Pisao sam davno o ovome na jednoj drugoj temi i nije zgoreg citirati.
TESLA_EDISON wrote: 30/03/2019 02:29

Ne volim ovakve teme, posebno kad vidim u istom naslovu riječ ateisti i vjernici. Ne ispadne nikad dobro a i sam ne želim da čitam svašta, međutim želio bih o nečemu prodiskutovati.

Svi znamo o Einsteinovoj teoriji relativiteta. Einstein kaže da ništa u kosmosu ne može putovati brže od brzine svjetlosti. To je uspješno matematički i dokazao. Također znamo svi i o teoriji crvotočina ali one nisu dokazane kao što je dokazana Einsteinova teorija već je ona više postavljena kao hipoteza.

Legenda:
Vanzemaljci - mislim na inteligentne, čovjekolike organizme, nikako na mikrobe, viruse i ostale vidove života


E sad..
Ako zanemarimo crvotočine kao nedovoljno dokazanu hipotezu a istovremeno prihvatimo Einsteinovu, dolazimo do nečega vrlo zanimljivog.
Naime, tehnologija unazad 60 godina toliko je uznapredovala da možemo preko radio talasa prenijeti sliku, zvuk, podatke i sl. Također imamo uređaje koji odašilju i koji detektuju te radio signale. Ako radio signali putuju brzinom svjetlosti (ne baš ali jako je blizu) onda dolazimo do zaključka da u radijusu od 60 svjetlosnih godina od Zemlje nema ništa jer nismo nikad primili nikakav signal za koji van razumne sumnje možemo reći da je umjetnog, odnosno, vanzemaljskog porijekla. Svake godine taj radijus se povećava za jednu svjetlosnu godinu. Ako je radijus Mliječnog puta 100 000 svjetlosnih godina, dakle ukoliko za 100 000 godina ne primimo nikakav signal, može se bez ikakve sumnje zaključiti da vanzemaljci ne postoje u našoj galaksiji.
Ukoliko primimo neki signal za 10 000, godina ili 50 000 godina, ne možemo biti sigurni da li ti vanzemaljci i dalje postoje jer moglo je u međuvremenu (dok je signal putovao do nas) doći do izumiranja vanzemaljaca, samounišenja i sl. te samim tim male bi šanse bile da ćemo ih ikada sresti.

Ukoliko nema vanzemaljaca u našoj galaksiji, onda slijedeća galaksija je Messier 31 (M31 ili NGC 224), poznatija pod nazivom Andromeda, udaljena 2,5 milijuna svjetlosnih godina od nas. Ako bi vanzemaljci imali neki ekstremno velik teleskop koji bi gledao na Zemlju i ako bi ovog momenta gledali u istu, vidjeli bi dinosauruse budući da bi zbog ograničenja brzine svjetlosti, oni gledali 2.5 milijuna godina u prošlost. Ukoliko bi preventivno i poslali signal na Zemlju, isti bi primili tek za 2.5 milijuna godina a tada, ko zna šta će biti sa nama.

Hoću reći, ako vanzemaljci kao u filmovima i postoje, male, skoro nikakve šanse su da stupimo u kontakt sa njima. Razlog je jednostavan a to je veličina kosmosa. Situacija kao u Independence day-u je skoro pa i nemoguća.
Zbog svega navedenog i nekog logičkog razmišljanja, NLO smatram vrhunskom obmanom u cilju skretanja pažnje sa nekih zakulisnih radnji i projekata. Nešto ne viđam u starim spisima i historijskim knjigama da su ljudi često viđali NLO-e pogotovo kada se uzme u obzir da su se masovno počeli pojavljivati nakon WW2 i projekta Manhattan.

Šta vi mislite o ovome svemu, prvi put sam podijelio svoje neko razmišljanje i viđenje na ovu temu pa me baš zanima i vaše mišljenje o svemu ovome.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#87 Re: Teorije Zavjere prerasle u mainstream

Post by un1ted »

dr_Evil wrote: 06/08/2020 10:54 Teorija zavjere je kada kazes da ameri u pustinju imaju bazu sa "ljudima u crnom" gdje vrse eksperimente na njima.
Ja mislim da imaju baze i da vrše eksperimente. Sada da li su ljudi, zivotinje, ili simulacije, nemam pojma, ali nešto rade. Šta rade, svi možemo nagađati.

Image

Kada se nađe ovako nešto, šta se tek ne pronađe. Ne mislim da vanzemaljci šetaju našom planetom, niti ih zamišljam u nekom obliku da nas posjećuju :D

https://edition.cnn.com/2020/07/07/euro ... index.html
User avatar
dr_Evil
Posts: 12368
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#88 Re: Teorije Zavjere prerasle u mainstream

Post by dr_Evil »

Zato ja zivim za dan kada ce neko smisliti warp pogon, da posjetimo andromedu :D inshalah
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#89 Re: Teorije Zavjere prerasle u mainstream

Post by un1ted »

TESLA_EDISON wrote: 06/08/2020 10:59 zaključka da u radijusu od 60 svjetlosnih godina od Zemlje nema ništa jer nismo nikad primili nikakav signal za koji van razumne sumnje možemo
Šta ako su ti signali nekompatabilni? Laički, moze li moj mobitel prepoznati analogni sistem, ako nema taj prijemnik?

User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#90 Re: Teorije Zavjere prerasle u mainstream

Post by Tesla Edison »

dr_Evil wrote: 06/08/2020 11:03 Zato ja zivim za dan kada ce neko smisliti warp pogon, da posjetimo andromedu :D inshalah
Brzinom svjetlosti trebaće ti 2,5 miliona godina i pitanje je da li tamo ima bilo čega.

Crvotočinom? Samo je to sad za sad teorija.

Puno je faktora potrebnih za razvoj života na nekoj planeti. Evo samo neki:

1. Idealna udaljenost od zvijezde (i Venera i Mars su u zoni "zlatokose" ali nisu na idealnoj udaljenosti i znamo šta (ni)je tamo)
2. Idealan nagib planete (‎23° 26' 21,4119")
3. Idealana veličina i gravitacija
4. Idealna brzina rotacije
5. Idealan atmosferski pritisak
6. Idealna smjesa dušika i kisika (71%, 28%, 1% ostalo)
7. Idealna količina satelita (jedan)
8. Idealna udaljenost satelita (384.400 km)
9. Idealna veličina satelita (poluprečnik: 1.737,1 km)
10. Idealan sinodički period (365 d 5 h 48 min 46 s)
.
..
...
....
.....
......

Ovih faktora ima još 5-6 puta ovoliko. Sad da se to sve potrefi na još jednom mjestu, bez obzira na broj zvijezda, zaista nemoguće izgleda al opet, ko zna.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#91 Re: Teorije Zavjere prerasle u mainstream

Post by un1ted »

TESLA_EDISON wrote: 06/08/2020 11:12 faktora potrebnih za razvoj života na nekoj planeti. Evo samo neki:
Jest, ali ja ne zamisljam da cu tamo naci nekog teslu, ili uniteda. Meni su i zohari dovoljni :D Prema tome, uslove zivota ne treba gledati na osnovu zemlje, ne pricamo o našem naseljenju tamo.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#92 Re: Teorije Zavjere prerasle u mainstream

Post by Tesla Edison »

un1ted wrote: 06/08/2020 11:06
TESLA_EDISON wrote: 06/08/2020 10:59 zaključka da u radijusu od 60 svjetlosnih godina od Zemlje nema ništa jer nismo nikad primili nikakav signal za koji van razumne sumnje možemo
Šta ako su ti signali nekompatabilni? Laički, moze li moj mobitel prepoznati analogni sistem, ako nema taj prijemnik?

Mora biti neki pattern, neka ponavljajuća sekvenca, nešto. Ne prate oni mobitelima, imaju instrumenti (radioteleskopi) koji služe samo za tu potragu i traže sve na svim frekvencijama. Od jednog pikoherca do frekvencije gama zračenja.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12368
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#93 Re: Teorije Zavjere prerasle u mainstream

Post by dr_Evil »

TESLA_EDISON wrote: 06/08/2020 11:12
dr_Evil wrote: 06/08/2020 11:03 Zato ja zivim za dan kada ce neko smisliti warp pogon, da posjetimo andromedu :D inshalah
Brzinom svjetlosti trebaće ti 2,5 miliona godina i pitanje je da li tamo ima bilo čega.

Crvotočinom? Samo je to sad za sad teorija.

Puno je faktora potrebnih za razvoj života na nekoj planeti. Evo samo neki:

1. Idealna udaljenost od zvijezde (i Venera i Mars su u zoni "zlatokose" ali nisu na idealnoj udaljenosti i znamo šta (ni)je tamo)
2. Idealan nagib planete (‎23° 26' 21,4119")
3. Idealana veličina i gravitacija
4. Idealna brzina rotacije
5. Idealan atmosferski pritisak
6. Idealna smjesa dušika i kisika (71%, 28%, 1% ostalo)
7. Idealna količina satelita (jedan)
8. Idealna udaljenost satelita (384.400 km)
9. Idealna veličina satelita (poluprečnik: 1.737,1 km)
10. Idealan sinodički period (365 d 5 h 48 min 46 s)
.
..
...
....
.....
......

Ovih faktora ima još 5-6 puta ovoliko. Sad da se to sve potrefi na još jednom mjestu, bez obzira na broj zvijezda, zaista nemoguće izgleda al opet, ko zna.
Zapravo ne, ako smislimo warp pogon to sve ide puno brze. Za sada samo san, naravno. I fina matematicka teorija.

U vezi uslova za zivot, to su potrebni uslovi za zivot kakav mi poznajemo, ako vec mastamo o drugim planetama hajde da pomislimo da mogu postojati drugaciji oblici zivota -mozda koji nisu bazirani na vodi. Ako mi trosimo kisik, zasto i oni moraju.

Kad vec guramo cara do duvara
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#94 Re: Teorije Zavjere prerasle u mainstream

Post by Tesla Edison »

un1ted wrote: 06/08/2020 11:13
TESLA_EDISON wrote: 06/08/2020 11:12 faktora potrebnih za razvoj života na nekoj planeti. Evo samo neki:
Jest, ali ja ne zamisljam da cu tamo naci nekog teslu, ili uniteda. Meni su i zohari dovoljni :D Prema tome, uslove zivota ne treba gledati na osnovu zemlje, ne pricamo o našem naseljenju tamo.
Pisao sam ovo sve misleći na inteligentan život. Život dokazano postoji i na Marsu, pronađeni su mikrobi.

Sve što sam pisao mislim na inteligentne, čovjekolike, male zelene organizme.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7775
Joined: 03/06/2016 16:31

#95 Re: Teorije Zavjere prerasle u mainstream

Post by Dope_Man »

TESLA_EDISON wrote: 06/08/2020 10:54
Dope_Man wrote: 06/08/2020 10:48
TESLA_EDISON wrote: 06/08/2020 10:39 Postoji na papiru a realnosti, posebno na zapadu, manje je slobode govora i slobode misli nego u S. Koreji. Imaš jedan izvor a to je vlast, imaš jedan alat a to su mediji i kreiraš atmosferu.

Sve je krenulo 1931. godine i traje do danas. Gebels je utemeljitelj toga.
:lol: :lol: :lol: :lol:

Jesi li ti svjestan sta pises?

Poredis zapad gdje svaki covjek moze uz minimalan napor pokrenuti blog, youtube kanal, pa i medijski portal ili novine, gdje postoji na stotine televizija u svakoj vecoj drzavi, radio stanica jos vise itd.. (sto je na kraju dovelo i do ovih teorija zavjera o kojima ovdje pricamo).. sa Sjevernom Korejom gdje ne mozes imati internet kao obican covjek, a i oni sto a imaju, osim par oko vodje, imaju lokalnu, strogo kontrolisanu verziju. Ostale medije da i ne spominjemo.

I to ti je ''manje slobode govora i slobode misli nego u S. Koreji''?
Pa bravo.
Ovaj post je apsolutni dokaz napisanog.

Haj sad ponovo pročitaj sve ali sa razumijevanjem.
Moj komentar samo ukazuje na banalnost, da ne iskoristim goru rijec, tvojih tvrdnji.

TI IMAS SLOBODU GOVORA. I to je nepobitna cinjenica. Samim tim sto tvoje pisanje stoji na ovom forumu, dokazuje se da imas pravo pisati sta god zelis o bilo kojoj temi.

To sto ti neko na tvoje pisanje moze odgovoriti ''To je glupost" nije nedostatak slobode govora, vec upravo suprotno. To je samo sloboda govora druge osobe da ti odgovori na tvoje tvrdnje.

Nedostatak slobode govora je da napises "Negativno joni lijece coronu" ili bilo kakvu slicnu glupost, i da ti se to odmah izbrise da foruma. E to bi bilo oduzimanje slobode govora. A to ti niko ne radi. Pisi sta hoces, drugi imaju pravo da odgovaraju.

Ti, i takvi kao ti, ste jedini koji bi ovdje da oduzimaju slobodu govora jer po vama ne bi niko trebao imati pravo da odgovori na iznosenje raznih mentalnih skalamerija. E pa ne moze ljepoto, ti nesto napises, neko drugi odgovor, izazove tvoje pisanje itd.. to je sloboda svih nas.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#96 Re: Teorije Zavjere prerasle u mainstream

Post by Tesla Edison »

dr_Evil wrote: 06/08/2020 11:16
TESLA_EDISON wrote: 06/08/2020 11:12
dr_Evil wrote: 06/08/2020 11:03 Zato ja zivim za dan kada ce neko smisliti warp pogon, da posjetimo andromedu :D inshalah
Brzinom svjetlosti trebaće ti 2,5 miliona godina i pitanje je da li tamo ima bilo čega.

Crvotočinom? Samo je to sad za sad teorija.

Puno je faktora potrebnih za razvoj života na nekoj planeti. Evo samo neki:

1. Idealna udaljenost od zvijezde (i Venera i Mars su u zoni "zlatokose" ali nisu na idealnoj udaljenosti i znamo šta (ni)je tamo)
2. Idealan nagib planete (‎23° 26' 21,4119")
3. Idealana veličina i gravitacija
4. Idealna brzina rotacije
5. Idealan atmosferski pritisak
6. Idealna smjesa dušika i kisika (71%, 28%, 1% ostalo)
7. Idealna količina satelita (jedan)
8. Idealna udaljenost satelita (384.400 km)
9. Idealna veličina satelita (poluprečnik: 1.737,1 km)
10. Idealan sinodički period (365 d 5 h 48 min 46 s)
.
..
...
....
.....
......

Ovih faktora ima još 5-6 puta ovoliko. Sad da se to sve potrefi na još jednom mjestu, bez obzira na broj zvijezda, zaista nemoguće izgleda al opet, ko zna.
Zapravo ne, ako smislimo warp pogon to sve ide puno brze. Za sada samo san, naravno. I fina matematicka teorija.

U vezi uslova za zivot, to su potrebni uslovi za zivot kakav mi poznajemo, ako vec mastamo o drugim planetama hajde da pomislimo da mogu postojati drugaciji oblici zivota -mozda koji nisu bazirani na vodi. Ako mi trosimo kisik, zasto i oni moraju.

Kad vec guramo cara do duvara
To niko ne može znati kakav život sve može biti. Možemo maštati ali, sve je to pretpostavka i mašta.

Može biti život koji se ne vidi, organizmi koji su providni kao zrak, koji udišu radioaktivni zrak i koriste uranijum oksid kao što mi koristimo NaCl u prehrani.

Sve je moguće i ništa nije isključeno.

Međutim organizmi kao mi, kao u filmovima što je pojavljuju, teško, jako teško se može desiti ali opet, ne isključujem.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#97 Re: Teorije Zavjere prerasle u mainstream

Post by un1ted »

TESLA_EDISON wrote: 06/08/2020 11:14 Mora biti neki pattern, neka ponavljajuća sekvenca, nešto. Ne prate oni mobitelima, imaju instrumenti (radioteleskopi) koji služe samo za tu potragu i traže sve na svim frekvencijama. Od jednog pikoherca do frekvencije gama zračenja.
Naravno da mora biti, ali da li smo mi tehnološki napredni da to detektujemo? Mozda jesmo, mozda nismo, ja bih prije rekao da nismo.

Da si nekom dvadesetgodišnjaku 1950tih rekao da ce do kraja zivota moci pričati sa unucima na drugom kontinentu dok tjera ovčcice, ne bi ti vjerovao. Isto da si 1990tih rekao da će za 10tak godina moći koristi servise kao skype ili viber, rekao bi da je teorija zavjere. To su banalni primjeri, ali primjeri da napredujemo i ne znamo gdje je limit.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#98 Re: Teorije Zavjere prerasle u mainstream

Post by Tesla Edison »

Dope_Man wrote: 06/08/2020 11:19
TESLA_EDISON wrote: 06/08/2020 10:54
Dope_Man wrote: 06/08/2020 10:48

:lol: :lol: :lol: :lol:

Jesi li ti svjestan sta pises?

Poredis zapad gdje svaki covjek moze uz minimalan napor pokrenuti blog, youtube kanal, pa i medijski portal ili novine, gdje postoji na stotine televizija u svakoj vecoj drzavi, radio stanica jos vise itd.. (sto je na kraju dovelo i do ovih teorija zavjera o kojima ovdje pricamo).. sa Sjevernom Korejom gdje ne mozes imati internet kao obican covjek, a i oni sto a imaju, osim par oko vodje, imaju lokalnu, strogo kontrolisanu verziju. Ostale medije da i ne spominjemo.

I to ti je ''manje slobode govora i slobode misli nego u S. Koreji''?
Pa bravo.
Ovaj post je apsolutni dokaz napisanog.

Haj sad ponovo pročitaj sve ali sa razumijevanjem.
Moj komentar samo ukazuje na banalnost, da ne iskoristim goru rijec, tvojih tvrdnji.

TI IMAS SLOBODU GOVORA. I to je nepobitna cinjenica. Samim tim sto tvoje pisanje stoji na ovom forumu, dokazuje se da imas pravo pisati sta god zelis o bilo kojoj temi.

To sto ti neko na tvoje pisanje moze odgovoriti ''To je glupost" nije nedostatak slobode govora, vec upravo suprotno. To je samo sloboda govora druge osobe da ti odgovori na tvoje tvrdnje.

Nedostatak slobode govora je da napises "Negativno joni lijece coronu" ili bilo kakvu slicnu glupost, i da ti se to odmah izbrise da foruma. E to bi bilo oduzimanje slobode govora. A to ti niko ne radi. Pisi sta hoces, drugi imaju pravo da odgovaraju.

Ti, i takvi kao ti, ste jedini koji bi ovdje da oduzimaju slobodu govora jer po vama ne bi niko trebao imati pravo da odgovori na iznosenje raznih mentalnih skalamerija. E pa ne moze ljepoto, ti nesto napises, neko drugi odgovor, izazove tvoje pisanje itd.. to je sloboda svih nas.
Haj ti ponovo pročitaj. Jer da si pročitao ne bi lupao ovakve gluposti.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#99 Re: Teorije Zavjere prerasle u mainstream

Post by bunk »

Postavlja se pitanje ,u vezi kolonizacije.
Ako se nadje planet i utrosi energija da se njegova atmosfera modifikuje da ljudi mogu prezivjeti ,kako prebaciti milijarde ljudi tamo?
Ili se misli spasiti samo djelic covjecanstva?
Energiju ulozenu u istarivanje planeta koje bi mogle "zamijeniti" Zemlju,te prilagodjavanje klime i onda preseljenje ljudi ne mozemo zamisliti ,sredstva da ne spominjem..
Puno efikasnije i logicnije je djelic te potrebene energije i novca uloziti u borbu protiv globalnog zatopljenje i pripremu odbrane od eventualnog asteroida.
Za to je potrebno samo djelic energije i sredstava u odnosu na projekt "preseljenja" covjecanstva na neku drugu planetu..
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#100 Re: Teorije Zavjere prerasle u mainstream

Post by Tesla Edison »

un1ted wrote: 06/08/2020 11:21
TESLA_EDISON wrote: 06/08/2020 11:14 Mora biti neki pattern, neka ponavljajuća sekvenca, nešto. Ne prate oni mobitelima, imaju instrumenti (radioteleskopi) koji služe samo za tu potragu i traže sve na svim frekvencijama. Od jednog pikoherca do frekvencije gama zračenja.
Naravno da mora biti, ali da li smo mi tehnološki napredni da to detektujemo? Mozda jesmo, mozda nismo, ja bih prije rekao da nismo.

Da si nekom dvadesetgodišnjaku 1950tih rekao da ce do kraja zivota moci pričati sa unucima na drugom kontinentu dok tjera ovčcice, ne bi ti vjerovao. Isto da si 1990tih rekao da će za 10tak godina moći koristi servise kao skype ili viber, rekao bi da je teorija zavjere. To su banalni primjeri, ali primjeri da napredujemo i ne znamo gdje je limit.
To si u pravu. Limita nema. Šta će se sve otkriti to niko ne zna.

Nedavno čitam o gravitacionim talasima. Teorija relativiteta se opasno ljulja u nekim segmentima. Šta će biti kasnije, da li će je neko pobiti, nadograditi, otkriti nešto novo, vrijeme će pokazati.
Post Reply