Damir Nikšić - all about - ESPo

Post Reply
User avatar
relativno84
Posts: 15322
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#201 Re: Damir Niksic - ESP

Post by relativno84 »

doremifa wrote: 02/08/2020 08:38 Ja ti apsolutno vjerujem da je tebi "vrlo tanka" linija između DN i našeg Memiša. Štaviše, vjerujem, da su pozivi tebe i tvoje obitelji donijeli pobjedu Memišu u najgledanijoj emisiji ikad, Farmi. To ti je bio jedan od najsretnijih perioda u životu, sve dok nije došao račun za telefon ili?
Kloniranje je danas vrlo popularno, tako da ti nisi nista posebno, jos jedna prazna ljustura u masi drugih. A sto se tice familije Titovi pioniri se potrudili da je svedu na minimum glava, Memo nije imao neke koristi od nas.
User avatar
BHCluster
Posts: 23391
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#202 Re: Damir Niksic - ESP

Post by BHCluster »

piupiu wrote: 01/08/2020 23:45
BHCluster wrote: 01/08/2020 20:16 Sad bi i svemirski preogram a ne mozemo tunel ofarbati ili fasadu na kucu stavit.
Pa upravo je u tome problem. To je rezultat pogrešno postavljenih prioriteta.
NMislis svi bi svakom nesto "savjetovali" a na kraju krajeva niko ne radi nista niti zna ko sta treba da radi..
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#203 Re: Damir Niksic - ESP

Post by LBVIEW »

piupiu wrote: 01/08/2020 15:58
relativno84 wrote: 01/08/2020 14:05 Toliko price i onda zavrsi na budzetskoj sisi :roll: ublehas 1/1, ali dobro mora se nesto i jesti.
Jedan od naših “najpoznatijih i najuspješnijih umjetnika”, kako ga često predstavljaju, u svom imovinskom kartonu napisao je da je oženjen i da ima jedno dijete – i to je, otprilike, sve što je Damir Nikšić stekao za svojih 49 godina života.
Tako ti je to kad se hoćeš baviti umjetnošću u skorojevićkom, budžetskom društvu, koje ne zna ni definisati pojmove 'umjetnost' i 'estetika'. Ali zato kad treba izvući svoju 'tradiciju' i 'kulturu' iz naftalina, izvuku razne Muse Ćazime Ćatiće, koje su istim principima izopćavali iz društva, k'o i sve ostale pjesnike-p'jance koji su umirali k'o sirotinja. Neka nama Meme, on je pravi umjetnik, uspješan i sve to. :oops:

Ti, nadam se, nisi takav, i govoriš iz pozicije privatnika sa poštenom 'stečevinom', koji u životu nije ćapćao na budžetskoj sisi ni cijelih 30 sekundi. Takve poštujem, jedino što ih u Bosni ima u promilima.
Razne Muse Cazime Catice?!!!! :shock:
doremifa
Posts: 713
Joined: 13/02/2020 23:09

#204 Re: Damir Niksic - ESP

Post by doremifa »

relativno84 wrote: 02/08/2020 18:53
doremifa wrote: 02/08/2020 08:38 Ja ti apsolutno vjerujem da je tebi "vrlo tanka" linija između DN i našeg Memiša. Štaviše, vjerujem, da su pozivi tebe i tvoje obitelji donijeli pobjedu Memišu u najgledanijoj emisiji ikad, Farmi. To ti je bio jedan od najsretnijih perioda u životu, sve dok nije došao račun za telefon ili?
Kloniranje je danas vrlo popularno, tako da ti nisi nista posebno, jos jedna prazna ljustura u masi drugih. A sto se tice familije Titovi pioniri se potrudili da je svedu na minimum glava, Memo nije imao neke koristi od nas.
lol pravi si frajko lol :lol: :lol: :lol:
User avatar
piupiu
Posts: 16623
Joined: 05/01/2008 05:08

#205 Re: Damir Niksic - ESP

Post by piupiu »

LBVIEW wrote: 02/08/2020 21:44
piupiu wrote: 01/08/2020 15:58
relativno84 wrote: 01/08/2020 14:05 Toliko price i onda zavrsi na budzetskoj sisi :roll: ublehas 1/1, ali dobro mora se nesto i jesti.

Tako ti je to kad se hoćeš baviti umjetnošću u skorojevićkom, budžetskom društvu, koje ne zna ni definisati pojmove 'umjetnost' i 'estetika'. Ali zato kad treba izvući svoju 'tradiciju' i 'kulturu' iz naftalina, izvuku razne Muse Ćazime Ćatiće, koje su istim principima izopćavali iz društva, k'o i sve ostale pjesnike-p'jance koji su umirali k'o sirotinja. Neka nama Meme, on je pravi umjetnik, uspješan i sve to. :oops:

Ti, nadam se, nisi takav, i govoriš iz pozicije privatnika sa poštenom 'stečevinom', koji u životu nije ćapćao na budžetskoj sisi ni cijelih 30 sekundi. Takve poštujem, jedino što ih u Bosni ima u promilima.
Razne Muse Cazime Catice?!!!! :shock:
Da, razne ljude koje su dok su bili živi malogradjani izopćavali iz društva, pjesnike koji su umirali od tuge i siromaštva. Ćatić bio je vrhunski pjesnik, ako se nisam dobro izrazila. I uvijek tako nadju nekog nakon što su ga gazili u životu... da se diče njegovom umjetnošću kao svojom kulturom. Da ga mrtvog slave i oplakuju. A po živima pišaju. Ološ i licemjeri.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50414
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#206 Re: Damir Niksic - ESP

Post by Bloo »

A vec se repetirao...
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50414
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#207 Re: Damir Niksic - ESP

Post by Bloo »

piupiu wrote: 02/08/2020 21:56
LBVIEW wrote: 02/08/2020 21:44
piupiu wrote: 01/08/2020 15:58

Tako ti je to kad se hoćeš baviti umjetnošću u skorojevićkom, budžetskom društvu, koje ne zna ni definisati pojmove 'umjetnost' i 'estetika'. Ali zato kad treba izvući svoju 'tradiciju' i 'kulturu' iz naftalina, izvuku razne Muse Ćazime Ćatiće, koje su istim principima izopćavali iz društva, k'o i sve ostale pjesnike-p'jance koji su umirali k'o sirotinja. Neka nama Meme, on je pravi umjetnik, uspješan i sve to. :oops:

Ti, nadam se, nisi takav, i govoriš iz pozicije privatnika sa poštenom 'stečevinom', koji u životu nije ćapćao na budžetskoj sisi ni cijelih 30 sekundi. Takve poštujem, jedino što ih u Bosni ima u promilima.
Razne Muse Cazime Catice?!!!! :shock:
Da, razne ljude koje su dok su bili živi malogradjani izopćavali iz društva, pjesnike koji su umirali od tuge i siromaštva. Ćatić bio je vrhunski pjesnik, ako se nisam dobro izrazila. I uvijek tako nadju nekog nakon što su ga gazili u životu... da se diče njegovom umjetnošću kao svojom kulturom. Da ga mrtvog slave i oplakuju. A po živima pišaju. Ološ i licemjeri.
Al što je volio popit :D
stranacc
Posts: 941
Joined: 30/04/2006 06:11
Location: Amerika to je rad i znoj

#208 Re: Damir Niksic - ESP

Post by stranacc »

piupiu wrote: 02/08/2020 21:56
LBVIEW wrote: 02/08/2020 21:44
piupiu wrote: 01/08/2020 15:58

Tako ti je to kad se hoćeš baviti umjetnošću u skorojevićkom, budžetskom društvu, koje ne zna ni definisati pojmove 'umjetnost' i 'estetika'. Ali zato kad treba izvući svoju 'tradiciju' i 'kulturu' iz naftalina, izvuku razne Muse Ćazime Ćatiće, koje su istim principima izopćavali iz društva, k'o i sve ostale pjesnike-p'jance koji su umirali k'o sirotinja. Neka nama Meme, on je pravi umjetnik, uspješan i sve to. :oops:

Ti, nadam se, nisi takav, i govoriš iz pozicije privatnika sa poštenom 'stečevinom', koji u životu nije ćapćao na budžetskoj sisi ni cijelih 30 sekundi. Takve poštujem, jedino što ih u Bosni ima u promilima.
Razne Muse Cazime Catice?!!!! :shock:
Da, razne ljude koje su dok su bili živi malogradjani izopćavali iz društva, pjesnike koji su umirali od tuge i siromaštva. Ćatić bio je vrhunski pjesnik, ako se nisam dobro izrazila. I uvijek tako nadju nekog nakon što su ga gazili u životu... da se diče njegovom umjetnošću kao svojom kulturom. Da ga mrtvog slave i oplakuju. A po živima pišaju. Ološ i licemjeri.
Damiru Niksicu se niko i nikada nece diciti i slaviti ga.
Kad se ugasi klix forum i damirova slava ce da utihne :run:
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#209 Re: Damir Niksic - ESP

Post by LBVIEW »

piupiu wrote: 02/08/2020 21:56
LBVIEW wrote: 02/08/2020 21:44
piupiu wrote: 01/08/2020 15:58

Tako ti je to kad se hoćeš baviti umjetnošću u skorojevićkom, budžetskom društvu, koje ne zna ni definisati pojmove 'umjetnost' i 'estetika'. Ali zato kad treba izvući svoju 'tradiciju' i 'kulturu' iz naftalina, izvuku razne Muse Ćazime Ćatiće, koje su istim principima izopćavali iz društva, k'o i sve ostale pjesnike-p'jance koji su umirali k'o sirotinja. Neka nama Meme, on je pravi umjetnik, uspješan i sve to. :oops:

Ti, nadam se, nisi takav, i govoriš iz pozicije privatnika sa poštenom 'stečevinom', koji u životu nije ćapćao na budžetskoj sisi ni cijelih 30 sekundi. Takve poštujem, jedino što ih u Bosni ima u promilima.
Razne Muse Cazime Catice?!!!! :shock:
Da, razne ljude koje su dok su bili živi malogradjani izopćavali iz društva, pjesnike koji su umirali od tuge i siromaštva. Ćatić bio je vrhunski pjesnik, ako se nisam dobro izrazila. I uvijek tako nadju nekog nakon što su ga gazili u životu... da se diče njegovom umjetnošću kao svojom kulturom. Da ga mrtvog slave i oplakuju. A po živima pišaju. Ološ i licemjeri.
Ok. :thumbup:
User avatar
piupiu
Posts: 16623
Joined: 05/01/2008 05:08

#210 Re: Damir Niksic - ESP

Post by piupiu »

Bloo wrote: 02/08/2020 22:09 Al što je volio popit :D
Jedne je prilike Smailbegović našao Musu u jarku pored puta, kako polusvjestan leži s iskrivljenim fesom na glavi. U prijateljskoj besjedi, podsjetio je efendija Musu na islamske vrijednosti o kojima ga je podučavao tokom školovanja u medresi.

„Nisam li te, Ćazime, poučio da je piće haram? Nisam li ti ukazao na ispravan put?“, upita efendija.

„Jesi, efendija, jesi. Ali ne upućuješ ti, nego Bog. Koga On uputi takav je kao ti, a koga ti uputiš ovakav je kao ja.“
:D
User avatar
piupiu
Posts: 16623
Joined: 05/01/2008 05:08

#211 Re: Damir Niksic - ESP

Post by piupiu »

BHCluster wrote: 02/08/2020 19:36
piupiu wrote: 01/08/2020 23:45
BHCluster wrote: 01/08/2020 20:16 Sad bi i svemirski preogram a ne mozemo tunel ofarbati ili fasadu na kucu stavit.
Pa upravo je u tome problem. To je rezultat pogrešno postavljenih prioriteta.
NMislis svi bi svakom nesto "savjetovali" a na kraju krajeva niko ne radi nista niti zna ko sta treba da radi..
I to. Svi sve znamo, a sve nam je sklepano k'o lijevom nogom i vezano kanafom. Ali ne daj Bože dati kome ko zna.
User avatar
piupiu
Posts: 16623
Joined: 05/01/2008 05:08

#212 Re: Damir Niksic - ESP

Post by piupiu »

stranacc wrote: 02/08/2020 22:54
Damiru Niksicu se niko i nikada nece diciti i slaviti ga.
Kad se ugasi klix forum i damirova slava ce da utihne :run:
A ko to zna, moj strendžeru. Ko to zna!

Ko bi za ove rekao...

https://www.onlineuniversities.com/blog ... heir-time/
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#213 Re: Damir Niksic - ESP

Post by high_volume »

@pile dominira temom :D
User avatar
drndalo
Posts: 22808
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#214 Re: Damir Niksic - ESP

Post by drndalo »

Posteno je i priznati da ne shvacas neciju umjetnost. Ili da ti se ne svidja, ili svidja, ili ne kontas... Ne mora se voliti. Bit umjetnosti raznih bi trebala biti razmisljanje o necemu. I o istoj pjesmi, slici, filmu, mozemo imati oprecna misljenja ali ako smo razmisljali o njoj i dosli do tih (nasih) misljenja, ona je obavila svoju funkciju.

Memo i memino mi se ne svidja. Pikasa ne kontam.Jalu ne kontam, ali mi se Ramstajn svidja.

Itd...
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#215 Re: Damir Niksic - ESP

Post by high_volume »

Ode tema na umjetnost :-)

Damir je odavno već prešao sa umjetnosti na politiku, i trenutno je dobro radi. I ide mu sve bolje. Jest' da se osramotio sa Deklaracijom, ali popravit će on to već.

Mene više zanima njegova stranka - Ekološki slobodarski pokret (ESP), "otvorena za socijalni kapitalizam i usmjerena u generalnom pravcu udruživanja u jedinstveni politički subjekt u obliku federacije udruženja, grupa i organizacija ekološke i slobodarske ljevice Bosne i Hercegovine i regije", formirana s ciljem "održivog razvoja, zaštite i očuvanja životnog okoliša i društva od efekata etnonacional-socijalizma, partijske berze rada stranačke države-firme, od klijentelizma, od predatorskog kapitalizma i korupcije, od kompradorske elite u službi imperijalizma, neokolonijalne okupacije i eksploatacije prirodnih i društvenih resursa". :D
User avatar
drndalo
Posts: 22808
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#216 Re: Damir Niksic - ESP

Post by drndalo »

Meni kao opredjeljenom ljevicaru odavno fali nesto sto je zaista lijevo, i pratim ih sta pokusavaju. Vidjecemo dokle misle/mogu stuci.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#217 Re: Damir Niksic - ESP

Post by high_volume »

drndalo wrote: 03/08/2020 00:10 Meni kao opredjeljenom ljevicaru odavno fali nesto sto je zaista lijevo, i pratim ih sta pokusavaju. Vidjecemo dokle misle/mogu stuci.
Misliš li da iz ove medijske deklaracije ESP ima išta lijevo :D

Iako Damir u svim svojim političkim nastupima trenutno u KS nastupa najviše lijevo
User avatar
drndalo
Posts: 22808
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#218 Re: Damir Niksic - ESP

Post by drndalo »

Ne znam licno jos nikoga novog kod njega, ali njegove dosadasnje nastupe, kontakte u HR sa slicnim strankama ce mislim ici ljevlje od centra. SDP i DF (i bez SDA demokracije) odavno nisu ni centar, a kamoli lijevo.

Nisam ni za socijalisticko planiranje, ali nesto tipa kapitalizma iz Svedske ili Austrije bi mi jako godilo...
User avatar
ejjus
Posts: 205
Joined: 23/07/2015 20:52

#219 Re: Damir Niksic - ESP

Post by ejjus »

drndalo wrote: 03/08/2020 00:18 Ne znam licno jos nikoga novog kod njega, ali njegove dosadasnje nastupe, kontakte u HR sa slicnim strankama ce mislim ici ljevlje od centra. SDP i DF (i bez SDA demokracije) odavno nisu ni centar, a kamoli lijevo.

Nisam ni za socijalisticko planiranje, ali nesto tipa kapitalizma iz Svedske ili Austrije bi mi jako godilo...
da mi je te uhvatiti da nesto glupo kazes, da ti mogu reci da si bas ispostovao ime
User avatar
piupiu
Posts: 16623
Joined: 05/01/2008 05:08

#220 Re: Damir Niksic - ESP

Post by piupiu »

high_volume wrote: 03/08/2020 00:07 Ode tema na umjetnost :-)

Damir je odavno već prešao sa umjetnosti na politiku, i trenutno je dobro radi. I ide mu sve bolje. Jest' da se osramotio sa Deklaracijom, ali popravit će on to već.

Mene više zanima njegova stranka - Ekološki slobodarski pokret (ESP), "otvorena za socijalni kapitalizam i usmjerena u generalnom pravcu udruživanja u jedinstveni politički subjekt u obliku federacije udruženja, grupa i organizacija ekološke i slobodarske ljevice Bosne i Hercegovine i regije", formirana s ciljem "održivog razvoja, zaštite i očuvanja životnog okoliša i društva od efekata etnonacional-socijalizma, partijske berze rada stranačke države-firme, od klijentelizma, od predatorskog kapitalizma i korupcije, od kompradorske elite u službi imperijalizma, neokolonijalne okupacije i eksploatacije prirodnih i društvenih resursa". :D
I mene. Danas je uopšte u svijetu jedina stvarna (živa, opipljiva) lijeva opcija ekološka. Bosni je prijeko potrebna.
stranacc
Posts: 941
Joined: 30/04/2006 06:11
Location: Amerika to je rad i znoj

#221 Re: Damir Niksic - ESP

Post by stranacc »

piupiu wrote: 02/08/2020 23:45
stranacc wrote: 02/08/2020 22:54
Damiru Niksicu se niko i nikada nece diciti i slaviti ga.
Kad se ugasi klix forum i damirova slava ce da utihne :run:
A ko to zna, moj strendžeru. Ko to zna!

Ko bi za ove rekao...

https://www.onlineuniversities.com/blog ... heir-time/
Ruku dajem da od damira nikad nista..
Ponekad , poneki bljesak i kapak.

Kako se na sisu nakacio, zbog radi egzistencije...nema tu vise nista konceptualno...

Uhljeb. Alahimanet...dajte mu jos ministarstvo da i bliznje uhljebi i sviraj fajront.
Memo bar ne sere. On bi ga i Pushio (fahri) za prezivljavanje
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#222 Re: Damir Niksic - ESP

Post by high_volume »

piupiu wrote: 03/08/2020 00:46
high_volume wrote: 03/08/2020 00:07 Ode tema na umjetnost :-)

Damir je odavno već prešao sa umjetnosti na politiku, i trenutno je dobro radi. I ide mu sve bolje. Jest' da se osramotio sa Deklaracijom, ali popravit će on to već.

Mene više zanima njegova stranka - Ekološki slobodarski pokret (ESP), "otvorena za socijalni kapitalizam i usmjerena u generalnom pravcu udruživanja u jedinstveni politički subjekt u obliku federacije udruženja, grupa i organizacija ekološke i slobodarske ljevice Bosne i Hercegovine i regije", formirana s ciljem "održivog razvoja, zaštite i očuvanja životnog okoliša i društva od efekata etnonacional-socijalizma, partijske berze rada stranačke države-firme, od klijentelizma, od predatorskog kapitalizma i korupcije, od kompradorske elite u službi imperijalizma, neokolonijalne okupacije i eksploatacije prirodnih i društvenih resursa". :D
I mene. Danas je uopšte u svijetu jedina stvarna (živa, opipljiva) lijeva opcija ekološka. Bosni je prijeko potrebna.
Sa "zelenim temama", svojom strankom Nikšić mora poći od manjih predmeta i manjih "pobjeda" u smislu ostvarivanja ciljeva i programa te stranke i rješavanja ekoloških problema našeg društva. Predmet po predmet, da ga ljudi upoznaju, da shvate značaj njegove politike i najprije značaj tih političko-zelenih pobjeda, i tek nakon nekoliko godina može olekivati i progresiju stranke i veću politilku zastupljenost, i samim time i veću političku moć. Treba samo imati strpljenja i ne padati i posrtati pod udarcima protivnika, koji će, sigurno je, koristiti sva sredstva da mu nanese poraz. Pa evo i na ovoj temi, već ih ima takvih... :(
doremifa
Posts: 713
Joined: 13/02/2020 23:09

#223 Re: Damir Niksic - ESP

Post by doremifa »

https://** No links **.ba/clanak/205373/ajnadzic- ... ijin-dvoru

Evo zašto je Damir Nikšić drugačiji

Vidim ne mogu linkovi s drugih portala ili? Uglavnom, deponija
User avatar
Veigar
Posts: 2346
Joined: 07/01/2020 12:17

#224 Re: Damir Niksic - ESP

Post by Veigar »

piupiu wrote: 02/08/2020 23:04
Bloo wrote: 02/08/2020 22:09 Al što je volio popit :D
Jedne je prilike Smailbegović našao Musu u jarku pored puta, kako polusvjestan leži s iskrivljenim fesom na glavi. U prijateljskoj besjedi, podsjetio je efendija Musu na islamske vrijednosti o kojima ga je podučavao tokom školovanja u medresi.

„Nisam li te, Ćazime, poučio da je piće haram? Nisam li ti ukazao na ispravan put?“, upita efendija.

„Jesi, efendija, jesi. Ali ne upućuješ ti, nego Bog. Koga On uputi takav je kao ti, a koga ti uputiš ovakav je kao ja.“
:D
joj dobar dobar, klasični zajebant je Musa haman bio. ha ha ha ha
User avatar
drndalo
Posts: 22808
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#225 Re: Damir Niksic - ESP

Post by drndalo »

ejjus wrote: 03/08/2020 00:22
drndalo wrote: 03/08/2020 00:18 Ne znam licno jos nikoga novog kod njega, ali njegove dosadasnje nastupe, kontakte u HR sa slicnim strankama ce mislim ici ljevlje od centra. SDP i DF (i bez SDA demokracije) odavno nisu ni centar, a kamoli lijevo.

Nisam ni za socijalisticko planiranje, ali nesto tipa kapitalizma iz Svedske ili Austrije bi mi jako godilo...
da mi je te uhvatiti da nesto glupo kazes, da ti mogu reci da si bas ispostovao ime
Zar ne kazem nekad i nesto glupo? Mislim, meni moje misli imaju smisla, ali valjda nekad i zastranim... Ne bas kao nasi Bakirovi puleni, ali trudim se...
Post Reply