Klima uredjaj

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Bolonjeze
Posts: 214
Joined: 08/01/2018 19:19

#1 Klima uredjaj

Post by Bolonjeze »

Da li je neko imao iskustva sa nekim rashladnim uredjajem osim ventilatora i ugradbene klime, sta mi mozete preporuciti da uzmem jer nemam uslove za ovu ugradbenu klimu.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15641
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#2 Re: Klima uredjaj

Post by problemnatravunu »

NediM17
Posts: 21691
Joined: 05/11/2009 11:49

#3 Re: Klima uredjaj

Post by NediM17 »

Bolonjeze wrote: 02/08/2020 23:02 Da li je neko imao iskustva sa nekim rashladnim uredjajem osim ventilatora i ugradbene klime, sta mi mozete preporuciti da uzmem jer nemam uslove za ovu ugradbenu klimu.
Imas ove pokretne klime samo im moras obezbijediti odvod toplog zraka. To je najbolje uvesti u neki dimnjak ili ventilaciju.
Mana im je povecana buka jer se nalaze u prostoriji. Sto se tice hladjenja odlicno hlade, mogu i grijati i odvlazivati zrak.
Najbolje su DeLonghi, mozes ih naci polovnih ispod 200 KM, koristile su ih razne medjunarodne organizacije pa kasnije prodavali na licitacijama. Vjeruj mi, ako je ispravna, nema sta da brines, bolje su od ovih kineza koji kostaju novi po 500 KM.
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#4 Re: Klima uredjaj

Post by RagibUzoriti »

NediM17 wrote: 08/08/2020 20:35
Bolonjeze wrote: 02/08/2020 23:02 Da li je neko imao iskustva sa nekim rashladnim uredjajem osim ventilatora i ugradbene klime, sta mi mozete preporuciti da uzmem jer nemam uslove za ovu ugradbenu klimu.
Imas ove pokretne klime samo im moras obezbijediti odvod toplog zraka. To je najbolje uvesti u neki dimnjak ili ventilaciju.
Mana im je povecana buka jer se nalaze u prostoriji. Sto se tice hladjenja odlicno hlade, mogu i grijati i odvlazivati zrak.
Najbolje su DeLonghi, mozes ih naci polovnih ispod 200 KM, koristile su ih razne medjunarodne organizacije pa kasnije prodavali na licitacijama. Vjeruj mi, ako je ispravna, nema sta da brines, bolje su od ovih kineza koji kostaju novi po 500 KM.
Nedime, crni Nedime... 😂 😂 😂
NediM17
Posts: 21691
Joined: 05/11/2009 11:49

#5 Re: Klima uredjaj

Post by NediM17 »

Sta je problem, u mojoj privatnoj kuci u dimnjak koji se ne koristi nizasta drugo?
Ne znam cemu iscudjavanje??? :-)
A i u kolektivnom stanovanju ako je napravljeno kako treba svaki stan bi trebao da ima svoju dimnjacnu cijev i ne vidim prepreku da se to izvede u dimnjak koji se ne koristi. Doduse, ovako je bilo u titinim zgradama gdje sam nekad davno stanovao, sa ovim novim "neimarima" pitanje je.
Znam za slucaj gdje je plinski bojler uveden u ventilaciju u kupatilu pa se kona iznad otrovala, ostala ziva ali sa trajnim posljedicama. :(
Volio bih cuti tvoje argumente protiv ragibe uzoriti.
Post Reply