Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#1476 Re: Teorije zavera, bre.... pa opletite

Post by un1ted »

sale07
Posts: 1283
Joined: 18/05/2018 12:28

#1477 Re: Teorije zavera, bre.... pa opletite

Post by sale07 »

Nisam od tih teorija zavjere, al kad čitavo čovječanstvo nasjedne na priču 11.9. možemo zaključiti dvije stvari
Da je današnje stanovništvo priglupo i da su mediji najjače oruzje.
User avatar
zubi
Posts: 5161
Joined: 16/07/2009 00:27

#1478 Re: Teorije zavera, bre.... pa opletite

Post by zubi »

sale07 wrote: 26/07/2020 23:02 Nisam od tih teorija zavjere, al kad čitavo čovječanstvo nasjedne na priču 11.9. možemo zaključiti dvije stvari
Da je današnje stanovništvo priglupo i da su mediji najjače oruzje.
Eto ti nisi nasjeo... ima nade za covjecanstvo :thumbup:
Hendrix
Posts: 4113
Joined: 27/02/2004 00:00

#1479 Re: Teorije zavera, bre.... pa opletite

Post by Hendrix »

Od zene mi rodica, zakleti antivaxxer i sveznalac koji cita fejs blogove je naravno uvjerena u Koronu kao projekat trovanja ljudi bla bla...

Ironija je sto ta zena prica kako ne daje kcerkama slatko i krompir, lafo dijetalne restrikcije za zdravlje dok doji dijete i pusi cigaru u isto vrijeme. Pusila je i tokom trudnoce takodjer...ali je protiv trovanja djece vakcinama. Ona je tipicni primjer moderne publike teoreticara zavjere, tvrdoglava i zeljna dokazivanja da cinjenica sto ima 3 razreda srednje ne znaci da ona nije, citiram "nacitana i obrazovana, mozda i vise od tebe sto imas taj fakultet". I ona ovo meni kaze a zena me drzi za ruku i ocima ono koluta, smiri se nemoj pizdit...a meni na vrh jezika da je otjeram u pm glupu i zavrsim s njom za sav zivot.

Ja prosto vidim na njoj kako je ponosna sto misli da je konacno pametnija od svih nas i kako smo mi kreteni koji i pored sve edukacije ne mogu da vide ociglednu svjetsku zavjeru koju je ona eto skontala. I to je vrlo opasno, taj lazni privid znanja i nekog produhovljenja da se konacno i ona kao nesto pita iako sama uvijek namece jednu te istu temu...to je meni strasno majke mi. Vise nije ni pitanje teme, pitanje je njene licne satisfakcije da konacno moze da prica o necemu u uvjerenju da je ustvari ona strucnjak, bez obzira koliko suluda ta ideja bila. Korona je samo dodala vise goriva ovakvim osobama da nastave sa svojim nebulozama.

Nekako se smirim i pitam koliko je knjiga o oblasti epidemiologije i vakcinisanja inace procitala..."Ne trebaju meni knjige da znam sta valja a sta ne valja mom djetetu". I onda zapali jos jednu cigaru.

Jebem ti internet i ko ga smisli.
User avatar
GAU8
Posts: 9130
Joined: 05/01/2011 09:18

#1480 Re: Teorije zavera, bre.... pa opletite

Post by GAU8 »

sale07 wrote: 26/07/2020 23:02 Nisam od tih teorija zavjere, al kad čitavo čovječanstvo nasjedne na priču 11.9. možemo zaključiti dvije stvari
Da je današnje stanovništvo priglupo i da su mediji najjače oruzje.
Cambridge Analitica!
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#1481 Re: Teorije zavera, bre.... pa opletite

Post by bunk »

Cijela planeta izbacena iz balansa o oni pisu o teorijama zavjere.
Stotine milijardi dolara koje donose Olimpijske igre i Europsko prventvo u fudbalu odgodjeno..
Industrija vrijedna milijarde unistena ( kruzeri).
Avioindustrija koja je i bila na koljenima dotucena.
Turizam na planeti radi u 5% max kapaciteta.
I kaze zavjera..
Da ljudi ne umiru pa bih i razmislio..
tindbe
Posts: 1358
Joined: 04/02/2020 20:46

#1482 Re: Teorije zavera, bre.... pa opletite

Post by tindbe »

vet wrote: 26/07/2020 11:04
U ova dva videa ispod imaš informacije u vezi s tim naučnim radom i njegovom cenzurom:





U videu ispod, ta tema počinje negdje na oko 11:00:







(Cenzura, korona-botovi i kovid idu ruku pod ruku jer da nema cenzure i bot-ova, cijela ova farsa bi se već odavno raspala kao kula od karata.)

..
Izvini, ali ovo opet nema veze nikakve s naučnim radom. Ovo je sve puka teorija bazirana, na ko zna čemu. Priznajem, ne razumijem se baš u ove formule predstavljene, ali na koncu ne vidiš nikakve dokaze za hipotezu.
Gdje su eksperimenti? Analiza podataka?? Sve ostaje na priči, koju može bilo ko izmisliti i uploadovati na internet.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#1483 Re: Teorije zavera, bre.... pa opletite

Post by aldinjo »

zubi wrote: 26/07/2020 23:17
sale07 wrote: 26/07/2020 23:02 Nisam od tih teorija zavjere, al kad čitavo čovječanstvo nasjedne na priču 11.9. možemo zaključiti dvije stvari
Da je današnje stanovništvo priglupo i da su mediji najjače oruzje.
Eto ti nisi nasjeo... ima nade za covjecanstvo :thumbup:
Bitnije da ti nisi nasjeo pa vjeruješ šta ti klix i slični njima plasiraju od informacija svakodnevno.
User avatar
vet
Posts: 444
Joined: 21/07/2003 00:00

#1484 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by vet »

tindbe wrote: 27/07/2020 15:01 Izvini, ali ovo opet nema veze nikakve s naučnim radom. Ovo je sve puka teorija bazirana, na ko zna čemu.(...)
Taj naučni rad, - nije jedini.

Ukratko rečeno, uticaj milimetarskih talasa na ljudsko zdravlje je davno istražen a rezultati istraživanja su takvi da moraju biti cenzurisani jer u suprotnom, čovječanstvo ne bi moglo biti manipulisano uz njihovu pomoć. Naravno, ne moramo ići daleko, da bi našli i jedan – primjer.

(Na kraju krajeva, svako od nas je odgovoran za posljedice svog individualnog očitavanja ove realnosti i svoje interakcije s njom. S tim u vezi, ono što za mene pije vode, ne mora obavezno i za druge!?)

..
Samprotivsviju
Posts: 6411
Joined: 03/12/2011 13:10

#1485 Re: Teorije zavera, bre.... pa opletite

Post by Samprotivsviju »

bunk wrote: 27/07/2020 07:43 Cijela planeta izbacena iz balansa o oni pisu o teorijama zavjere.
Stotine milijardi dolara koje donose Olimpijske igre i Europsko prventvo u fudbalu odgodjeno..
Industrija vrijedna milijarde unistena ( kruzeri).
Avioindustrija koja je i bila na koljenima dotucena.
Turizam na planeti radi u 5% max kapaciteta.
I kaze zavjera..
Da ljudi ne umiru pa bih i razmislio..
I oni sto tvrde da je zemlja ravna ploca su dio teoreticara zavjere :)
User avatar
GAU8
Posts: 9130
Joined: 05/01/2011 09:18

#1486 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by GAU8 »

vet wrote: 27/07/2020 17:27
tindbe wrote: 27/07/2020 15:01 Izvini, ali ovo opet nema veze nikakve s naučnim radom. Ovo je sve puka teorija bazirana, na ko zna čemu.(...)
Taj naučni rad, - nije jedini.

Ukratko rečeno, uticaj milimetarskih talasa na ljudsko zdravlje je davno istražen a rezultati istraživanja su takvi da moraju biti cenzurisani jer u suprotnom, čovječanstvo ne bi moglo biti manipulisano uz njihovu pomoć. Naravno, ne moramo ići daleko, da bi našli i jedan – primjer.

(Na kraju krajeva, svako od nas je odgovoran za posljedice svog individualnog očitavanja ove realnosti i svoje interakcije s njom. S tim u vezi, ono što za mene pije vode, ne mora obavezno i za druge!?)

..


Znaš li ti uopće šta znači milimetarski talas?
Pun forum fizičara u PM.
User avatar
vet
Posts: 444
Joined: 21/07/2003 00:00

#1487 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by vet »

GAU8 wrote: 28/07/2020 07:28
vet wrote: 27/07/2020 17:27
tindbe wrote: 27/07/2020 15:01 Izvini, ali ovo opet nema veze nikakve s naučnim radom. Ovo je sve puka teorija bazirana, na ko zna čemu.(...)
Taj naučni rad, - nije jedini.

Ukratko rečeno, uticaj milimetarskih talasa na ljudsko zdravlje je davno istražen a rezultati istraživanja su takvi da moraju biti cenzurisani jer u suprotnom, čovječanstvo ne bi moglo biti manipulisano uz njihovu pomoć. Naravno, ne moramo ići daleko, da bi našli i jedan – primjer.

(Na kraju krajeva, svako od nas je odgovoran za posljedice svog individualnog očitavanja ove realnosti i svoje interakcije s njom. S tim u vezi, ono što za mene pije vode, ne mora obavezno i za druge!?)

..


Znaš li ti uopće šta znači milimetarski talas?
Pun forum fizičara u PM.


Naravno, nisam fizičar po zanimanju, mada sam imao taj predmet i u srednjoj školi a i na fakultetu. Danas su informacije dostupne svima i na internetu, pa se svako može tu i dodatno obrazovati, uključujući i mene:

Extremely high frequency (EHF) is the International Telecommunication Union (ITU) designation for the band of radio frequencies in the electromagnetic spectrum from 30 to 300 gigahertz (GHz). It lies between the super high frequency band, and the far infrared band, the lower part of which is the terahertz band. Radio waves in this band have wavelengths from ten to one millimetre, so it is also called the millimetre band and radiation in this band is called millimetre waves, sometimes abbreviated MMW or mmWave.

Wikipedia


Evo i nacrtano:

Image

Poenta bi bila u tome da milimetarski talasi spadaju u 5G spektar a zob se može šiljiti ‘vako il’ ’nako, ovisno o onome koji ima tendenciju da se upušta u takve aktivnosti.

..
User avatar
GAU8
Posts: 9130
Joined: 05/01/2011 09:18

#1489 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by GAU8 »

vet wrote: 28/07/2020 10:21
GAU8 wrote: 28/07/2020 07:28
vet wrote: 27/07/2020 17:27

Taj naučni rad, - nije jedini.

Ukratko rečeno, uticaj milimetarskih talasa na ljudsko zdravlje je davno istražen a rezultati istraživanja su takvi da moraju biti cenzurisani jer u suprotnom, čovječanstvo ne bi moglo biti manipulisano uz njihovu pomoć. Naravno, ne moramo ići daleko, da bi našli i jedan – primjer.

(Na kraju krajeva, svako od nas je odgovoran za posljedice svog individualnog očitavanja ove realnosti i svoje interakcije s njom. S tim u vezi, ono što za mene pije vode, ne mora obavezno i za druge!?)

..


Znaš li ti uopće šta znači milimetarski talas?
Pun forum fizičara u PM.


Naravno, nisam fizičar po zanimanju, mada sam imao taj predmet i u srednjoj školi a i na fakultetu. Danas su informacije dostupne svima i na internetu, pa se svako može tu i dodatno obrazovati, uključujući i mene:

Extremely high frequency (EHF) is the International Telecommunication Union (ITU) designation for the band of radio frequencies in the electromagnetic spectrum from 30 to 300 gigahertz (GHz). It lies between the super high frequency band, and the far infrared band, the lower part of which is the terahertz band. Radio waves in this band have wavelengths from ten to one millimetre, so it is also called the millimetre band and radiation in this band is called millimetre waves, sometimes abbreviated MMW or mmWave.

Wikipedia


Evo i nacrtano:

Image

Poenta bi bila u tome da milimetarski talasi spadaju u 5G spektar a zob se može šiljiti ‘vako il’ ’nako, ovisno o onome koji ima tendenciju da se upušta u takve aktivnosti.

..


Odlicno, znaci imamo jednu osobu manje koja ce koristiti mobitel u buducnosti...
Seawolf
Posts: 7734
Joined: 14/06/2012 22:59

#1490 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by Seawolf »

GAU8 wrote: 28/07/2020 11:04
vet wrote: 28/07/2020 10:21
GAU8 wrote: 28/07/2020 07:28

Znaš li ti uopće šta znači milimetarski talas?
Pun forum fizičara u PM.
Naravno, nisam fizičar po zanimanju, mada sam imao taj predmet i u srednjoj školi a i na fakultetu. Danas su informacije dostupne svima i na internetu, pa se svako može tu i dodatno obrazovati, uključujući i mene:
Extremely high frequency (EHF) is the International Telecommunication Union (ITU) designation for the band of radio frequencies in the electromagnetic spectrum from 30 to 300 gigahertz (GHz). It lies between the super high frequency band, and the far infrared band, the lower part of which is the terahertz band. Radio waves in this band have wavelengths from ten to one millimetre, so it is also called the millimetre band and radiation in this band is called millimetre waves, sometimes abbreviated MMW or mmWave.

Wikipedia
Evo i nacrtano:

Image

Poenta bi bila u tome da milimetarski talasi spadaju u 5G spektar a zob se može šiljiti ‘vako il’ ’nako, ovisno o onome koji ima tendenciju da se upušta u takve aktivnosti.

..
Odlicno, znaci imamo jednu osobu manje koja ce koristiti mobitel u buducnosti...
I Wi-Fi konekciju u skladu sa IEEE 802.11ad.
freelancerBIH
Posts: 1327
Joined: 06/08/2018 21:18

#1491 Re: Teorije zavera, bre.... pa opletite

Post by freelancerBIH »

bunk wrote: 27/07/2020 07:43 Cijela planeta izbacena iz balansa o oni pisu o teorijama zavjere.
Stotine milijardi dolara koje donose Olimpijske igre i Europsko prventvo u fudbalu odgodjeno..
Industrija vrijedna milijarde unistena ( kruzeri).
Avioindustrija koja je i bila na koljenima dotucena.
Turizam na planeti radi u 5% max kapaciteta.
I kaze zavjera..
Da ljudi ne umiru pa bih i razmislio..
Sve su to visoko rizicne industrije u modernom dobu. U jednu ruku mi je za avio industriju i drago sto propada Bgm... Danas svaka mraka moze sjesti na avion i setuckati se svijetom... Svi znamo sta je istrijebilo Americke domorodce, a sanse su da ce i nas nastavimo li sa ovim projektom "globalno selo"....
Tambure
Posts: 838
Joined: 12/12/2019 16:50

#1492 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by Tambure »

Raja prekrijte telefone i laptope kamere dok nije kasno ... ja jesam ... kroz kamere ispucavaju 5g zrake direktno u zjenicu. Zrake dolaze do rnk i mijenjaju ... organizam djeluje stvaranje covid19 virusa pozurite dok nije kasno dok nisu izbrisali ovaj post.

Dijelite dalje
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#1493 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by Tesla Edison »

vet wrote: 28/07/2020 10:21
GAU8 wrote: 28/07/2020 07:28
vet wrote: 27/07/2020 17:27

Taj naučni rad, - nije jedini.

Ukratko rečeno, uticaj milimetarskih talasa na ljudsko zdravlje je davno istražen a rezultati istraživanja su takvi da moraju biti cenzurisani jer u suprotnom, čovječanstvo ne bi moglo biti manipulisano uz njihovu pomoć. Naravno, ne moramo ići daleko, da bi našli i jedan – primjer.

(Na kraju krajeva, svako od nas je odgovoran za posljedice svog individualnog očitavanja ove realnosti i svoje interakcije s njom. S tim u vezi, ono što za mene pije vode, ne mora obavezno i za druge!?)

..


Znaš li ti uopće šta znači milimetarski talas?
Pun forum fizičara u PM.


Naravno, nisam fizičar po zanimanju, mada sam imao taj predmet i u srednjoj školi a i na fakultetu. Danas su informacije dostupne svima i na internetu, pa se svako može tu i dodatno obrazovati, uključujući i mene:

Extremely high frequency (EHF) is the International Telecommunication Union (ITU) designation for the band of radio frequencies in the electromagnetic spectrum from 30 to 300 gigahertz (GHz). It lies between the super high frequency band, and the far infrared band, the lower part of which is the terahertz band. Radio waves in this band have wavelengths from ten to one millimetre, so it is also called the millimetre band and radiation in this band is called millimetre waves, sometimes abbreviated MMW or mmWave.

Wikipedia


Evo i nacrtano:

Image

Poenta bi bila u tome da milimetarski talasi spadaju u 5G spektar a zob se može šiljiti ‘vako il’ ’nako, ovisno o onome koji ima tendenciju da se upušta u takve aktivnosti.

..


Ok, možda milimetarski valovi štete zdravlju ali zaboravio si jednu bitnu stvar.

Pretpostavimo da 5G mmV izaziva respiratorna oboljenja i kovid ali na cijelom Balkanu nema niti jedna bazna stanica sa 5G mmV. Dakle toga nema u BiH, pa se postavlja pitanje, odkud onda kovid u Sarajevu?

Ovo što je BH Telecom testirao, to je 5G koji radi na istim frekvencijama kao i 4G, dakle 1800 i 2600 MHz. Daleko ispod milimetarskih.

Prestanite lupati o stvarima o kojima nemate pojma. Milimetarskih talasa nema prije Njemačke. A ako se iole razumije, zna da je domet tih talasa svega par metara.

To što je rekla Jelena Karleuša, ubleha Semiramida Osmanagić ili pohlepni No1. u tenisu, ne znači da je tačno. Ako su popularni, nije obavezno da budu i pametni.

Toliko.
breba
Posts: 1708
Joined: 19/01/2005 04:37

#1494 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by breba »

Tambure wrote: 28/07/2020 22:10 Raja prekrijte telefone i laptope kamere dok nije kasno ... ja jesam ... kroz kamere ispucavaju 5g zrake direktno u zjenicu. Zrake dolaze do rnk i mijenjaju ... organizam djeluje stvaranje covid19 virusa pozurite dok nije kasno dok nisu izbrisali ovaj post.

Dijelite dalje
Ugasiti Bluetooth, WiFi obavezno.
Ja sam čitao da čak i naizgled bezopasne poruke socijalnim mrežama imaju ubačen tajni kod koji služi kao okidač virusa koji je programiran na te poruke.

Dijelite dalje.

Svi koji su pametni i znaju sta se zaista dešava trebaju da isključe internet pod hitno.
Last edited by breba on 28/07/2020 23:51, edited 1 time in total.
User avatar
GAU8
Posts: 9130
Joined: 05/01/2011 09:18

#1495 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by GAU8 »

TESLA_EDISON wrote: 28/07/2020 22:14
vet wrote: 28/07/2020 10:21
GAU8 wrote: 28/07/2020 07:28

Znaš li ti uopće šta znači milimetarski talas?
Pun forum fizičara u PM.
Naravno, nisam fizičar po zanimanju, mada sam imao taj predmet i u srednjoj školi a i na fakultetu. Danas su informacije dostupne svima i na internetu, pa se svako može tu i dodatno obrazovati, uključujući i mene:
Extremely high frequency (EHF) is the International Telecommunication Union (ITU) designation for the band of radio frequencies in the electromagnetic spectrum from 30 to 300 gigahertz (GHz). It lies between the super high frequency band, and the far infrared band, the lower part of which is the terahertz band. Radio waves in this band have wavelengths from ten to one millimetre, so it is also called the millimetre band and radiation in this band is called millimetre waves, sometimes abbreviated MMW or mmWave.

Wikipedia
Evo i nacrtano:

Image

Poenta bi bila u tome da milimetarski talasi spadaju u 5G spektar a zob se može šiljiti ‘vako il’ ’nako, ovisno o onome koji ima tendenciju da se upušta u takve aktivnosti.

..
Ok, možda milimetarski valovi štete zdravlju ali zaboravio si jednu bitnu stvar.

Pretpostavimo da 5G mmV izaziva respiratorna oboljenja i kovid ali na cijelom Balkanu nema niti jedna bazna stanica sa 5G mmV. Dakle toga nema u BiH, pa se postavlja pitanje, odkud onda kovid u Sarajevu?

Ovo što je BH Telecom testirao, to je 5G koji radi na istim frekvencijama kao i 4G, dakle 1800 i 2600 MHz. Daleko ispod milimetarskih.

Prestanite lupati o stvarima o kojima nemate pojma. Milimetarskih talasa nema prije Njemačke. A ako se iole razumije, zna da je domet tih talasa svega par metara.

To što je rekla Jelena Karleuša, ubleha Semiramida Osmanagić ili pohlepni No1. u tenisu, ne znači da je tačno. Ako su popularni, nije obavezno da budu i pametni.

Toliko.
Eh drug moj, tačno je da gornji dio 5g spektra ima vrlo mali domet, ali ti mobitel držiš direktno uz uho, tik uz mozak. Zamisli kako to zrači dok je transmisija u toku...
Nije raja blesava.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#1496 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by Tesla Edison »

GAU8 wrote: 28/07/2020 23:19
TESLA_EDISON wrote: 28/07/2020 22:14
vet wrote: 28/07/2020 10:21

Naravno, nisam fizičar po zanimanju, mada sam imao taj predmet i u srednjoj školi a i na fakultetu. Danas su informacije dostupne svima i na internetu, pa se svako može tu i dodatno obrazovati, uključujući i mene:



Evo i nacrtano:

Image

Poenta bi bila u tome da milimetarski talasi spadaju u 5G spektar a zob se može šiljiti ‘vako il’ ’nako, ovisno o onome koji ima tendenciju da se upušta u takve aktivnosti.

..
Ok, možda milimetarski valovi štete zdravlju ali zaboravio si jednu bitnu stvar.

Pretpostavimo da 5G mmV izaziva respiratorna oboljenja i kovid ali na cijelom Balkanu nema niti jedna bazna stanica sa 5G mmV. Dakle toga nema u BiH, pa se postavlja pitanje, odkud onda kovid u Sarajevu?

Ovo što je BH Telecom testirao, to je 5G koji radi na istim frekvencijama kao i 4G, dakle 1800 i 2600 MHz. Daleko ispod milimetarskih.

Prestanite lupati o stvarima o kojima nemate pojma. Milimetarskih talasa nema prije Njemačke. A ako se iole razumije, zna da je domet tih talasa svega par metara.

To što je rekla Jelena Karleuša, ubleha Semiramida Osmanagić ili pohlepni No1. u tenisu, ne znači da je tačno. Ako su popularni, nije obavezno da budu i pametni.

Toliko.
Eh drug moj, tačno je da gornji dio 5g spektra ima vrlo mali domet, ali ti mobitel držiš direktno uz uho, tik uz mozak. Zamisli kako to zrači dok je transmisija u toku...
Nije raja blesava.
Pa obična sijalica zrači nekoliko stotina puta više. Pogledaj frekvenciju vidljive svjetlosti pa uporedi sa 5G frekvencijama. To je sve nejonizirajuće zračenje.

Tek UV svjetlost i više frekvencije (jonizorajuće zračenje) od te izazivaju ozbiljna oboljenja dok α, β i γ zračenja izazivaju ARS (Akutni radijacijski sindrom) ili radijacijsku bolest za koju su bjesnilo, SARS, MERS, NIPAH, EBOLA dječija igra. Imate to prikazano u seriji Černobil. Ćelije se raspadaju i čovjek se bukvalno topi dok se i posljednja ćelija ne raspadne. Nema lijeka, nema prevencije, nema imunih niti je moguće da ikad bude. Kad primiš kritičnu dozu radijacije, mrtav si, koliko god dana još živio.

Međutim, od 1G mreže sa kraja 70-tih do 5G mreže 2020 tih, nije zabilježen bilo kakav ozbiljniji negativan uticaj nejonizirajućeg zračenja po zdravlje.

1G radi na frekvenciji 450 i 900 MHZ (NMT)
2G radi na 800, 900 i 1800 (GSM od 1991)
3G radi na 800 i 2100 (UMTS od 2003)
4G radi na 800, 1800 i 2600 (LTE od 2012)
5G radi na 800, 1800, 2600 kod nas (od 2022 najvjerovatnije)

Wi-fi radi na 2400 i 5100 (od 1997.)
Vojni i civilni radari rade na 5500 (od 1940.)
LORAN i DECCA rade na 2200 MHZ (od 1938.)
Satelitska televizija radi na 12000MHz (od 1970)

Dakle, od 1930-tih do danas, oko nas su razna zračenja u rasponu od 450 do 12000 MHz i nikad za 90-tak godina nije utvrđeno da neko od tih zračenja ozbiljno šteti organizmu kao što se to govori za 5G.

Ove teorije o 5G smišljaju likovi koji misle da je fizika skraćenica od fizički odgoj.

Da bi shvatio kolika je ovo glupost pamet ti ne treba. Samo logika.
User avatar
GAU8
Posts: 9130
Joined: 05/01/2011 09:18

#1497 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by GAU8 »

Zaboravio sam opet smajlija staviti, izvini. Ali dobar osvrt sa tvoje strane
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#1498 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by daddy-kool »

Evolutionary origins of the SARS-CoV-2 sarbecovirus lineage responsible for the COVID-19 pandemic

Abstract
There are klix evolutionary questions on the recent emergence of human coronavirus SARS-CoV-2 including the role of reservoir species, the role of recombination and its time of divergence from animal viruses. We find that the sarbecoviruses—the viral subgenus containing SARS-CoV and SARS-CoV-2—undergo frequent recombination and exhibit spatially structured genetic diversity on a regional scale in China. SARS-CoV-2 itself is not a recombinant of any sarbecoviruses detected to date, and its receptor-binding motif, important for specificity to human ACE2 receptors, appears to be an ancestral trait shared with bat viruses and not one acquired recently via recombination. To employ phylogenetic klix methods, recombinant regions of a 68-genome sarbecovirus alignment were removed with three independent methods. Bayesian evolutionary rate and divergence date estimates were shown to be consistent for these three approaches and for two different prior specifications of evolutionary rates based on HCoV-OC43 and MERS-CoV. Divergence dates between SARS-CoV-2 and the bat sarbecovirus reservoir were estimated as 1948 (95% highest posterior density (HPD): 1879–1999), 1969 (95% HPD: 1930–2000) and 1982 (95% HPD: 1948–2009), indicating that the lineage giving rise to SARS-CoV-2 has been circulating unnoticed in bats for decades.

https://www.nature.com/articles/s41564-020-0771-4
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#1499 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by daddy-kool »

Aerosol and surface contamination of SARS-CoV-2 observed in quarantine and isolation care

Air samples in the rooms and in the hallway spaces (Fig. 1B, and Tables S1 and S2) provide information about airborne viral shedding in these facilities. We found 63.2% of in-room air samples to be positive by RT-PCR (mean concentration 2.42 copies/L of air). In the NBU, for the first two sampling events performed on Day 10, the sampler was placed on the window ledge away from the patient (NBU Room A occupied by Patient 1), and was positive for viral RNA (Table S1; 2.42 copies/L of air). During the sampling event on Day 18 in NBU Room B occupied by Patient 3, one sampler was placed near the patient and one was placed near the door greater than 2 m from the patient’s bed while the patient was receiving oxygen (1 L) via nasal cannula. Both samples were positive by PCR, with the one closest to the patient indicating a higher airborne concentration of RNA (4.07 as compared to 2.48 copies/L of air). Samples taken outside the rooms in the hallways were 58.3% positive (Fig. 1B and Table S2), with a mean concentration of 2.51 copies/L of air. Both personal air samplers from sampling personnel in the NQU showed positive PCR results after 122 min of sampling activity (Table S2), and both air samplers from NBU sampling indicated the presence of viral RNA after only 20 min of sampling activity (Table S2). The highest airborne concentrations were recorded by personal samplers in NBU while a patient was receiving oxygen through a nasal cannula (19.17 and 48.22 copies/L). Neither individuals in the NQU or patients in the NBU were observed to cough while sampling personnel were in the room wearing samplers during these events.

Discussion
Taken together, these data indicate significant environmental contamination in rooms where patients infected with SARS-CoV-2 are housed and cared for, regardless of the degree of symptoms or acuity of illness. Contamination exists in all types of samples: high and low-volume air samples, as well as surface samples including personal items, room surfaces, and toilets. Samples of patient toilets that tested positive for viral RNA are consistent with other reports of viral shedding in stool11. The presence of contamination on personal items is also expected, particularly those items that are routinely handled by individuals in isolation, such as cell phones and remote controls, as well as medical equipment that is in near constant contact with the patient. The observation of viral replication in cell culture for some of the samples confirms the potential infectious nature of the recovered virus.

https://www.nature.com/articles/s41598-020-69286-3
Korisničkoime
Posts: 4828
Joined: 18/11/2010 00:26

#1500 Re: Teorije zavera, bre.... pa opletite

Post by Korisničkoime »

Hendrix wrote: 27/07/2020 02:33 Od zene mi rodica, zakleti antivaxxer i sveznalac koji cita fejs blogove je naravno uvjerena u Koronu kao projekat trovanja ljudi bla bla...

Ironija je sto ta zena prica kako ne daje kcerkama slatko i krompir, lafo dijetalne restrikcije za zdravlje dok doji dijete i pusi cigaru u isto vrijeme. Pusila je i tokom trudnoce takodjer...ali je protiv trovanja djece vakcinama. Ona je tipicni primjer moderne publike teoreticara zavjere, tvrdoglava i zeljna dokazivanja da cinjenica sto ima 3 razreda srednje ne znaci da ona nije, citiram "nacitana i obrazovana, mozda i vise od tebe sto imas taj fakultet". I ona ovo meni kaze a zena me drzi za ruku i ocima ono koluta, smiri se nemoj pizdit...a meni na vrh jezika da je otjeram u pm glupu i zavrsim s njom za sav zivot.

Ja prosto vidim na njoj kako je ponosna sto misli da je konacno pametnija od svih nas i kako smo mi kreteni koji i pored sve edukacije ne mogu da vide ociglednu svjetsku zavjeru koju je ona eto skontala. I to je vrlo opasno, taj lazni privid znanja i nekog produhovljenja da se konacno i ona kao nesto pita iako sama uvijek namece jednu te istu temu...to je meni strasno majke mi. Vise nije ni pitanje teme, pitanje je njene licne satisfakcije da konacno moze da prica o necemu u uvjerenju da je ustvari ona strucnjak, bez obzira koliko suluda ta ideja bila. Korona je samo dodala vise goriva ovakvim osobama da nastave sa svojim nebulozama.

Nekako se smirim i pitam koliko je knjiga o oblasti epidemiologije i vakcinisanja inace procitala..."Ne trebaju meni knjige da znam sta valja a sta ne valja mom djetetu". I onda zapali jos jednu cigaru.

Jebem ti internet i ko ga smisli.
Poluznanje je opasnije od neznanja upravo radi ov9ga sto si ispricao, ona nema kapaciteta da shvati da joj neko na netu servira samo dio znanja, dio price a da presucuje drugi dio, na zalost njezini kompleksi ne dozvoljavaju da ona sama sebi prizna da nema kapaciteta da shvati kompleksne medicinske teme.
Ja imam "taj fakultet" ali nemam kapaciteta da se shvatim kompleksne medicinske teme vezane za ovaj virus. Nije to nista strasno, u svojoj struci uhvatit cu se i kostac sa svakim problemom ali u medicini ...
Nas problem ili problem naseg drustva je taj da se to zapravo otvoreno kaze ljudima, nemas taj kapacitet, ne znaci da si glupa ali si na podruciju medicine tutuk, nemas obrazovanje koje je potrebno i ne nemas taj kapacitet da budes samouka na tom podruciju.
Poluznanje je majka svih teorija zavjera
Locked