Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#43751 Re: Zeničani

Post by Tempo »

kakavdanakneiskustvu wrote: 21/07/2020 09:52
N.N. wrote: 21/07/2020 00:02 Ljevica bi trebala namangati Tarika Filipovica, neka odmori od kviza par godina, a koji bi poderao izbore 8-)
Stari mu ono bio nacelnik krajem osamdesetih !?

@bata, neko generalno misljenje i razmisljanje u gradu je da bi gore spomenuti vodili bitku oko te pozicije.
da,bio je cini mi se i predsjednik općinskog vijeća nekad poslije rata ako se ne varam

omer filipovic?

bio nacelnik opstine dvije godine. haman 88-90
dobar covjek.
tarik je glumac. nema on pojma o politici.
User avatar
notsure
Posts: 1130
Joined: 31/07/2008 19:57

#43752 Re: Zeničani

Post by notsure »

avenija wrote: 21/07/2020 12:39 Ne mogu zamisliti Tarika u Stranjanima kako drzi govor Smaji i kompaniji na predizbornom skupu. :mrgreen:
Iz istih razloga i Kaknjo nece, gdje ces se sa seljadijom borit za nesto, donji si kako god.
Izvini, Kaknjo neće sa seljadijom? Zgadila mu se rodna Gorica?
https://goo.gl/maps/3cFK5WW3GvQ98vso8
slavemaster
Posts: 361
Joined: 15/03/2008 17:50
Location: 10.sprat

#43753 Re: Zeničani

Post by slavemaster »

hocemo li opet rampu na carini uvesti?

visavis Tarika, cak bi bilo dobro da neki nepoliticar konacno zasjedne, da se lokalni nivo malo depolitizira, politika i jest problem ovdje i kocnica napretku.

a da li bi kaknjo bi prihvatljiv kao kandidat recimo kad bi napustio sda i nastupio kao nezavisni kandidat?
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#43754 Re: Zeničani

Post by Tempo »

slavemaster wrote: 21/07/2020 15:33 visavis Tarika, cak bi bilo dobro da neki nepoliticar konacno zasjedne
kako i zasto bi to bilo dobro?

konkretno, tarik nije zavrsio ni glumacku akademiju, a kamoli neki fakultet drustvenog smjera. u takvom kontekstu, zasto tarika ili elvira bolica ne bi postavili da budu kardiovaskularni hirurg ili projektant autoputa, pa kad ti se nena razboli da je bolic operise, a hitna je doveze preko mosta koji je tarik nacrtao?
jebemumater, valjda osoba koja obavlja neku funkciju od drustvenog znacaja treba biti kompetentna. naravno, treba biti i moralna, bez mrlje u karijeri, treba biti sposobna, treba imati integritet.
User avatar
Casual's
Posts: 5749
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#43755 Re: Zeničani

Post by Casual's »



Nema više dileme
User avatar
avenija
Posts: 1529
Joined: 29/03/2016 16:20

#43756 Re: Zeničani

Post by avenija »

Dodje ti jebeni predstavnik Sattler velike EU da moli čobane iz kantona i grada Zenice da sjednu i otkoce projekat bolnice i da ne drze 400 000 ljudi kao taoce seljacke politike. A jesmo vukojebina nevjerovatno, pustite nas da pokrepamo sa seljacinama i stavite nas na crnu listu nema nama pomoci.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#43757 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

slavemaster wrote: 21/07/2020 15:33 hocemo li opet rampu na carini uvesti?

visavis Tarika, cak bi bilo dobro da neki nepoliticar konacno zasjedne, da se lokalni nivo malo depolitizira, politika i jest problem ovdje i kocnica napretku.

a da li bi kaknjo bi prihvatljiv kao kandidat recimo kad bi napustio sda i nastupio kao nezavisni kandidat?
Ako bi SDA jasno okarakterisao kao mafijasku stranku, bez uvijanja, onda bi mogao proci.

Ima ljigavaca koji izdju iz SDA da bi pokupili glasove nezadovoljnih i onda iste glasove unijeli u SDA kartel.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#43758 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

Tempo wrote: 21/07/2020 16:35
slavemaster wrote: 21/07/2020 15:33 visavis Tarika, cak bi bilo dobro da neki nepoliticar konacno zasjedne
kako i zasto bi to bilo dobro?

konkretno, tarik nije zavrsio ni glumacku akademiju, a kamoli neki fakultet drustvenog smjera. u takvom kontekstu, zasto tarika ili elvira bolica ne bi postavili da budu kardiovaskularni hirurg ili projektant autoputa, pa kad ti se nena razboli da je bolic operise, a hitna je doveze preko mosta koji je tarik nacrtao?
jebemumater, valjda osoba koja obavlja neku funkciju od drustvenog znacaja treba biti kompetentna. naravno, treba biti i moralna, bez mrlje u karijeri, treba biti sposobna, treba imati integritet.
To su mozda kriteriji za Toronto a ne ovu vukojebinu.

Ako nam ne valjaju Tarik i slicno, do groba ce nas zastupati gospoda Isak.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#43759 Re: Zeničani

Post by Tempo »

Kikibombona wrote: 21/07/2020 18:36
Tempo wrote: 21/07/2020 16:35
slavemaster wrote: 21/07/2020 15:33 visavis Tarika, cak bi bilo dobro da neki nepoliticar konacno zasjedne
kako i zasto bi to bilo dobro?

konkretno, tarik nije zavrsio ni glumacku akademiju, a kamoli neki fakultet drustvenog smjera. u takvom kontekstu, zasto tarika ili elvira bolica ne bi postavili da budu kardiovaskularni hirurg ili projektant autoputa, pa kad ti se nena razboli da je bolic operise, a hitna je doveze preko mosta koji je tarik nacrtao?
jebemumater, valjda osoba koja obavlja neku funkciju od drustvenog znacaja treba biti kompetentna. naravno, treba biti i moralna, bez mrlje u karijeri, treba biti sposobna, treba imati integritet.
To su mozda kriteriji za Toronto a ne ovu vukojebinu.

Ako nam ne valjaju Tarik i slicno, do groba ce nas zastupati gospoda Isak.
vjeruj da je isti kurac ramo ili tarik i kaknjo ili fuad. problem je u negativnoj selekciji, gdje smo mi decenijama unazad birali najgore medju nama pa nam se cjeli politicki spektar pomjerio prema najgorem. naso bi se kandidat, prva dva imena koja mi padaju na pamet su recimo... mladen simic ili samir lemes, ali znamo svi da nemaju nikakvih sansi. tarika ne treba niti razmatrati u tom kontekstu. niti je on materijal za nacelnika, niti bi ga bilo kakva ljevica kandidovala, niti bi on bio zainteresovan da mijenja svoj, sasvim sigurno, lagodan zivot za poziciju na kojoj mu 70 000 ljudi svakodnevno jebu mater.

elem, fudo ce uzeti izbore lopatom. tu se ne moze nista uciniti, ali mi mozemo uraditi nesto: glasati u sto vecem broju za lijevo orjentisane gradjanske partije i nadati se da ce se na nekim buducim izborima pojaviti i kandidat kakvog nismo nicim zasluzili.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58760
Joined: 03/08/2010 19:04

#43760 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

kad vec spominje se tarik filipovic,što se podrazumijeva da bi njega mogla u nekom imaginarnom scenariju kandidovati ljevica a ne npr. sda?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66215
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#43761 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Interesantna crta kod Rame-svako izlaganje pocne laganim tempom i tiho i onda mu se odjednom dogodi neki svič u glavi i prokuha, te krene galamit i brzo pricat :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58760
Joined: 03/08/2010 19:04

#43762 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

_BataZiv_0809 wrote: 21/07/2020 19:31 Interesantna crta kod Rame-svako izlaganje pocne laganim tempom i tiho i onda mu se odjednom dogodi neki svič u glavi i prokuha, te krene galamit i brzo pricat :D
:lol: :thumbup:
User avatar
notsure
Posts: 1130
Joined: 31/07/2008 19:57

#43763 Re: Zeničani

Post by notsure »

Casual's wrote: 21/07/2020 17:31

Nema više dileme
Treba da bude lijep! Lijep! Najljepši. Lijep kao Lepi

User avatar
Ja_Ja
Posts: 2638
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#43764 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

Tempo wrote: 21/07/2020 16:35
slavemaster wrote: 21/07/2020 15:33 visavis Tarika, cak bi bilo dobro da neki nepoliticar konacno zasjedne
kako i zasto bi to bilo dobro?

konkretno, tarik nije zavrsio ni glumacku akademiju, a kamoli neki fakultet drustvenog smjera. u takvom kontekstu, zasto tarika ili elvira bolica ne bi postavili da budu kardiovaskularni hirurg ili projektant autoputa, pa kad ti se nena razboli da je bolic operise, a hitna je doveze preko mosta koji je tarik nacrtao?
jebemumater, valjda osoba koja obavlja neku funkciju od drustvenog znacaja treba biti kompetentna. naravno, treba biti i moralna, bez mrlje u karijeri, treba biti sposobna, treba imati integritet.
Prema toj logici politicari su podjednako nekompetentni da vode grad. Vecina nema zavrsene politicke nauke niti neki smjer koji bi im dozvolio da uspjesno vode jedan grad. Imamo svega i svacega. Jedini koji su istinski kompetentni da vode grad su gradski upravitelji (city managers), sa zavrsenom skolom i treningom za upravitelje, sve ostalo je u zraku. S tim recenim, a posto trenutno zakonsko rijesenje vjerovatno ne dozvoljava uposljavanje gradskog upravitelja svaka mraka moze voditi grad, pa tako da na kraju dolazimo do toga da komepetentnost mozemo mjeriti samo po tome koliko je osoba senilna, drustveno odgovorna, pa i postena i vrijedna. Tarik je u poredjenju sa raznoraznim Kasumovicima, Isacima, ili Kaknjama svemirski brod uzimajuci u obzir ono sto hajde da tako kazem znamo o njemu.

Da se ja pitam mi bi uradili jednu od dvije stvari; eliminisali poziciju gradonacelnika i zamijenili ga pozicijom gradskog upravitelja, ili bi napravili dodatni nivo; gradonacelnik --> vijece --> gradski upravitelj, gdje bi pozicija gradonacelnika bila ceremonijalne prirode a upravitelj bi u sustini bio zaduzen za funkcionalnost gradskih ureda.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#43765 Re: Zeničani

Post by Tempo »

Ja_Ja wrote: 21/07/2020 20:31
Tempo wrote: 21/07/2020 16:35
slavemaster wrote: 21/07/2020 15:33 visavis Tarika, cak bi bilo dobro da neki nepoliticar konacno zasjedne
kako i zasto bi to bilo dobro?

konkretno, tarik nije zavrsio ni glumacku akademiju, a kamoli neki fakultet drustvenog smjera. u takvom kontekstu, zasto tarika ili elvira bolica ne bi postavili da budu kardiovaskularni hirurg ili projektant autoputa, pa kad ti se nena razboli da je bolic operise, a hitna je doveze preko mosta koji je tarik nacrtao?
jebemumater, valjda osoba koja obavlja neku funkciju od drustvenog znacaja treba biti kompetentna. naravno, treba biti i moralna, bez mrlje u karijeri, treba biti sposobna, treba imati integritet.
Prema toj logici politicari su podjednako nekompetentni da vode grad. Vecina nema zavrsene politicke nauke niti neki smjer koji bi im dozvolio da uspjesno vode jedan grad. Imamo svega i svacega. Jedini koji su istinski kompetentni da vode grad su gradski upravitelji (city managers), sa zavrsenom skolom i treningom za upravitelje, sve ostalo je u zraku. S tim recenim, a posto trenutno zakonsko rijesenje vjerovatno ne dozvoljava uposljavanje gradskog upravitelja svaka mraka moze voditi grad, pa tako da na kraju dolazimo do toga da komepetentnost mozemo mjeriti samo po tome koliko je osoba senilna, drustveno odgovorna, pa i postena i vrijedna. Tarik je u poredjenju sa raznoraznim Kasumovicima, Isacima, ili Kaknjama svemirski brod uzimajuci u obzir ono sto hajde da tako kazem znamo o njemu.

Da se ja pitam mi bi uradili jednu od dvije stvari; eliminisali poziciju gradonacelnika i zamijenili ga pozicijom gradskog upravitelja, ili bi napravili dodatni nivo; gradonacelnik --> vijece --> gradski upravitelj, gdje bi pozicija gradonacelnika bila ceremonijalne prirode a upravitelj bi u sustini bio zaduzen za funkcionalnost gradskih ureda.
Kazem ti, negativna selekcija nas je dovela u ovaj položaj.
Drzavi i grad trebaju voditi pravnici, ekonomisti, politolozi, resore zdravstva, sporta i kulture doktori, sportisti sa fakultetima i kulturni radnici. Ukratko, najbolji medju nama.

Politickim polozajem se niko ne smije honorirati niti titulirati. Kao, on je radio za stranku, nek bude ministar, ili on je ljakse, nek bude predsjednik.
clio_dci120
Posts: 3121
Joined: 17/07/2012 09:25

#43766 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Evo hajd sad fino kulturno napisi po cemu je to Simic kapacitet da vodi grad? Citavu karijeru proveo u posti, koja je mozda i najveca neradnicka udruga. Kakva to znanja on ima da bi bio bolji od Fude?
Upuceno Tempu.
clio_dci120
Posts: 3121
Joined: 17/07/2012 09:25

#43767 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Nego, ne znam jeste li upratili, A-SDA objavila promotivni plakat za malog Arnela, pravopisna greska odmah na plakatu. Sta rece Ramo, nacitan i pametan?
Evo, fino kulturno bi zamolio i ove ExNihila, pa i Tempa, da se sada imenom i prezimenom jave Rami i Arnelu, pa im ukazu na pravopisnu gresku na plakatu :D
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#43768 Re: Zeničani

Post by Tempo »

clio_dci120 wrote: 21/07/2020 22:37 Nego, ne znam jeste li upratili, A-SDA objavila promotivni plakat za malog Arnela, pravopisna greska odmah na plakatu. Sta rece Ramo, nacitan i pametan?
Evo, fino kulturno bi zamolio i ove ExNihila, pa i Tempa, da se sada imenom i prezimenom jave Rami i Arnelu, pa im ukazu na pravopisnu gresku na plakatu :D

javi se ti meni imenom i prezimenom da ti ja ukazem na gresku u genetskom kodu.
Bobi
Forum administrator
Posts: 32183
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#43769 Re: Zeničani

Post by Bobi »

TOUCHÉ :lol:
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#43770 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Ovdje uvijek na rubu incidenta.

Volite se ljudi, zivot je kratak.
slavemaster
Posts: 361
Joined: 15/03/2008 17:50
Location: 10.sprat

#43771 Re: Zeničani

Post by slavemaster »

Casual's wrote: 21/07/2020 17:31

Nema više dileme
ovdje ramo hoce da zeni ministra ha :lol:
slavemaster
Posts: 361
Joined: 15/03/2008 17:50
Location: 10.sprat

#43772 Re: Zeničani

Post by slavemaster »

Skelic sam protiv svih

Ovi se izbori u Zenici, kažu vode između Fude i SDA. To je laž koja se vrlo vješto potura putem placenih medijskih clanaka. Istina je da i SDA i Fudo vode brorbu protiv mene i Stranke penzionera koja me kandidirala. Prvi dokaz za to je kandidatura Borisa Britvara koji je istu dogovorio sa SDA a koji glasove uzima iz urbanog dijela glasackog tijela. Drugi dokaz je kandadatura Arnela Isaka koji bi trebalo da odvuce dio glasova mladih. Urbani glasaci i mladi nisu glasaci niti SDA niti Fuada Kasumovica. Sve su prilike da je vrh SDA napravio dogovor sa Fudom! Sam Boris Britvar je u vise navrata isticao kako je obavio razgovore sa SDA oko svoje kandidature i da ga oni podrzavaju. Sama SDA je uputila centrali upit da kandiduje Arnela Isaka kao zajendickog kandidata. Pa ko ostaje protiv Fuada Kasumovica kao protukandidat? Sigurno da nakon svih prica o tome kako niko nece da bude SDA knadidat na silu kandidirani Pivic nema nikakve sanse. Kako to da je SDA tako nisko pala. Pa nije, njen je kandidat Fudo koji je bio njen funkcioner vise od 20 godina. Ostali kandidati su podvala!
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#43773 Re: Zeničani

Post by Tempo »

skelic je isto produkt ovog vremena.
User avatar
Casual's
Posts: 5749
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#43774 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Dobar je Skela, samo mu još fali da bude lijep i perspektivan.
skoronikako
Posts: 1035
Joined: 08/10/2018 12:09

#43775 Re: Zeničani

Post by skoronikako »

Ko je imao priliku prisustvovati njegovim predavanjima zna da ni njegovo maslo nije za ramazana, ali bih glasao za njeg cisto eto sto nije imao prilike negdje nesto ukrasti (kao politicar).

Btw. jedno pitanje:
Tempo wrote: 21/07/2020 18:46 elem, fudo ce uzeti izbore lopatom. tu se ne moze nista uciniti, ali mi mozemo uraditi nesto: glasati u sto vecem broju za lijevo orjentisane gradjanske partije i nadati se da ce se na nekim buducim izborima pojaviti i kandidat kakvog nismo nicim zasluzili.
Zasto? Sta su to ove partije pokazale pa su one kljuc za bolju buducnost?

Cisto da se zna, nisam glasac desnice, nisam ni ovih lijevih. Iskreno mislim da i ne postoji kod nas neka razlika izmedju ovih. I jedni i drugi od strana najvise vole onu uhljebljenu.
Post Reply