Potvrda o poznavanju rada na racunaru

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Red Reaper
Posts: 8
Joined: 01/12/2012 14:12

#27 Re: Potvrda o poznavanju rada na racunaru

Post by Red Reaper »

Hvala i od mene! :sax:
FemaleMe
Posts: 239
Joined: 29/03/2012 22:29

#28 Re: Potvrda o poznavanju rada na racunaru

Post by FemaleMe »

dinoo1898 wrote:Ja sam prije par mjeseci naletio na --- NO LINKS ---.ba bila ponuda u centru za poslovnu edukaciju neki osnovni stepen znanja za nekih 40ak maraka i ne bi mi žao... :D

pa nek' mi samo neko proba reći da ne znam upaliti računar :D
Koliko se ceka da se to polozi, jel ima neki ispitni rok, ili mozes odmah? Ima li link?

Kako me to nervria, na svakom konkursu traze to, znaci imam sve uslove osim ovog, i zelim da i to imam, pa kad me ne prime da mogu s pravom da se zalim. Moze li iko pomoci, kako doci do potvrde za 7 dana? :D Jel moguceee? Normalno sam imala u planu to zavrsiti, poloziti, ali nisam stigla, ali sad mi je izasao jedan bitan konkurs.

Heeellllpppp
mali_balon
Posts: 11272
Joined: 12/09/2012 09:57

#29 Re: Potvrda o poznavanju rada na racunaru

Post by mali_balon »

@female ME

da se smocitiram sa strane 1 ovog pdf
mali_balon wrote:Evo sad sa telefona razogavaro sa ADS FBIH i naravno rekao sam da je to glupo sto traze ali eto nije do njih nego do onog ko trazi kvalifikacije za odredjeni konkurs, i kao navodno sada ce to biti haman u svakom konkursu.
Dakle, potvrdu o poznavanju rada na racunaru moze izdati bilo koji organ koji je ovlasten za to, na moje pitanje koji su to organi tuc muc nazovitze kolege. Nazovem kolege gospodja mi objasni da je ova potvrda opcenita i trazi se znanje MS WORD paketa, a ako je u konkursu navedeno "potrebno intenzivno poznavanje rada na racunaru" onda se misli da odredjen progam, teta me uputila na Interlinguu, nazovem i tamo je test 150KMm sjedne se sa profesorom za racunar odradi se word, excel , internet ... dakle ono osnovno i ako se prodje test odma se dobije i potvrda.
FemaleMe
Posts: 239
Joined: 29/03/2012 22:29

#30 Re: Potvrda o poznavanju rada na racunaru

Post by FemaleMe »

mali_balon wrote:@female ME

da se smocitiram sa strane 1 ovog pdf
mali_balon wrote:Evo sad sa telefona razogavaro sa ADS FBIH i naravno rekao sam da je to glupo sto traze ali eto nije do njih nego do onog ko trazi kvalifikacije za odredjeni konkurs, i kao navodno sada ce to biti haman u svakom konkursu.
Dakle, potvrdu o poznavanju rada na racunaru moze izdati bilo koji organ koji je ovlasten za to, na moje pitanje koji su to organi tuc muc nazovitze kolege. Nazovem kolege gospodja mi objasni da je ova potvrda opcenita i trazi se znanje MS WORD paketa, a ako je u konkursu navedeno "potrebno intenzivno poznavanje rada na racunaru" onda se misli da odredjen progam, teta me uputila na Interlinguu, nazovem i tamo je test 150KMm sjedne se sa profesorom za racunar odradi se word, excel , internet ... dakle ono osnovno i ako se prodje test odma se dobije i potvrda.
Hvala
User avatar
Altsa
Posts: 7311
Joined: 19/03/2004 18:31

#31 Re: Potvrda o poznavanju rada na racunaru

Post by Altsa »

rudy81 wrote:
mali_balon wrote:
rudy81 wrote:nije potvrda za računare al je oglas za ADs, pa mi treba informacija... šta je za njih relevantno da se dokaže radno iskustvo? ne može ugovor, ne može radna knjižica, ...šta je onda relevantno?

hvala unaprijed na odgovoru
Mah nadji papir da si radila/volontirala ili radila kao propravnik u struci nakon sticanja diplome i gotovo. Npr da si nakon ekonomije radila u finansijama. Nije to nista strasno i komplikovano. Ja sam dostavio potvrdu o volontiranju a radio na poziciji koja je nidje veze sa fakultetom i uvazili mi tu potvrdu.
moze li vaziti preporuka bivseg poslodavca s memorandumom firme gdje se navodi sta sam radila :S il cu ga morati ganjati za kakvu potvrdu...
to ne moze biti validan dokument o potvrdi za znanjem racunara...nemoj to predavati jer ti se nece pikati i odbit ce ti prijavu zbog nepotpune...ako si polozio taj predmet na faksu onda samo iskopiras iz indexa i to ce biti dovoljno a ako ne onda moras donjeti zvanicnu potvrdu od nekoga sto daje kurseve...isti slucaj je i sa jezicima
mali_balon
Posts: 11272
Joined: 12/09/2012 09:57

#32 Re: Potvrda o poznavanju rada na racunaru

Post by mali_balon »

Altsa wrote: to ne moze biti validan dokument o potvrdi za znanjem racunara...nemoj to predavati jer ti se nece pikati i odbit ce ti prijavu zbog nepotpune...ako si polozio taj predmet na faksu onda samo iskopiras iz indexa i to ce biti dovoljno a ako ne onda moras donjeti zvanicnu potvrdu od nekoga sto daje kurseve...isti slucaj je i sa jezicima
Drug, to je bio off topic u vezi potvrde o radnom iskustvu a ne o potvrdi za kompjutere.
Darko12
Posts: 73
Joined: 15/02/2012 13:44

#33 Re: Potvrda o poznavanju rada na racunaru

Post by Darko12 »

Da refresham temu. Gdje u Sarajevu mogu poloziti za ovu potvrdu, a da nije preskupo?
User avatar
perfect_guy
Posts: 6503
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#34 Re: Potvrda o poznavanju rada na racunaru

Post by perfect_guy »

Darko12 wrote:Da refresham temu. Gdje u Sarajevu mogu poloziti za ovu potvrdu, a da nije preskupo?
http://www.netlab.ba/
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#35 Re: Potvrda o poznavanju rada na racunaru

Post by victom »

čim si uspio napisat post na forumu, znači poznaješ rad na računaru.
samo napravi schreen-shoot od posta, i reci , evo ođe.
Last edited by victom on 01/03/2021 03:10, edited 2 times in total.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#36 Re: Potvrda o poznavanju rada na racunaru

Post by O'zone »

haj da i ja uletim. Samo ja na krupnije igram treba mi certifikat za mrežnog operatera odnosno IT administratora :mrgreen: Radim ja to godinama ali papir nikad nisam tražio (znam glup sam :roll: nije potrebno napominjati) nego da vidimo šta se spasit može.

P.S. Treba mi da bude brzo gotova.....ono namah :mrgreen:
User avatar
mirsek
Posts: 12817
Joined: 07/05/2010 15:40

#37 Re: Potvrda o poznavanju rada na racunaru

Post by mirsek »

O'zone wrote:haj da i ja uletim. Samo ja na krupnije igram treba mi certifikat za mrežnog operatera odnosno IT administratora :mrgreen: Radim ja to godinama ali papir nikad nisam tražio (znam glup sam :roll: nije potrebno napominjati) nego da vidimo šta se spasit može.

P.S. Treba mi da bude brzo gotova.....ono namah :mrgreen:
Ja mislim da se moze platiti polaganje za certifikat skoro u svakoj edukacijskoj ustanovi bez obaveze odlaska na nastavu..
TRANCE
Posts: 1360
Joined: 09/05/2011 20:40

#38 Re: Potvrda o poznavanju rada na racunaru

Post by TRANCE »

O'zone wrote:haj da i ja uletim. Samo ja na krupnije igram treba mi certifikat za mrežnog operatera odnosno IT administratora :mrgreen: Radim ja to godinama ali papir nikad nisam tražio (znam glup sam :roll: nije potrebno napominjati) nego da vidimo šta se spasit može.

P.S. Treba mi da bude brzo gotova.....ono namah :mrgreen:
Imaš CompTIA, Cisco i Microsoft certifikate, ovisno za koju IT oblast ti certifikat treba. Ti su certifikati priznati bilo gdje u svijetu, ali zato nije lako položiti testove. I ne dobiješ papir, već elektronsku potvrdu, jer 21. je stoljeće :mrgreen:
A certifikati naših lokalnih kompanija gdje dobiješ papir s pečatom vrijede jedino za obrisati guzicu, osim ne želiš raditi ili već radiš u javnom sektoru, jer samo oni i traže takve certifikate.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#39 Re: Potvrda o poznavanju rada na racunaru

Post by O'zone »

TRANCE wrote:
O'zone wrote:haj da i ja uletim. Samo ja na krupnije igram treba mi certifikat za mrežnog operatera odnosno IT administratora :mrgreen: Radim ja to godinama ali papir nikad nisam tražio (znam glup sam :roll: nije potrebno napominjati) nego da vidimo šta se spasit može.

P.S. Treba mi da bude brzo gotova.....ono namah :mrgreen:
Imaš CompTIA, Cisco i Microsoft certifikate, ovisno za koju IT oblast ti certifikat treba. Ti su certifikati priznati bilo gdje u svijetu, ali zato nije lako položiti testove. I ne dobiješ papir, već elektronsku potvrdu, jer 21. je stoljeće :mrgreen:
A certifikati naših lokalnih kompanija gdje dobiješ papir s pečatom vrijede jedino za obrisati guzicu, osim ne želiš raditi ili već radiš u javnom sektoru, jer samo oni i traže takve certifikate.
Ma ovo sa pečatom :mrgreen: što se briše sa njim mi treba. Nego ko to izdaje?
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#40 Re: Potvrda o poznavanju rada na racunaru

Post by славянин »

O'zone wrote:
TRANCE wrote:
O'zone wrote:haj da i ja uletim. Samo ja na krupnije igram treba mi certifikat za mrežnog operatera odnosno IT administratora :mrgreen: Radim ja to godinama ali papir nikad nisam tražio (znam glup sam :roll: nije potrebno napominjati) nego da vidimo šta se spasit može.

P.S. Treba mi da bude brzo gotova.....ono namah :mrgreen:
Imaš CompTIA, Cisco i Microsoft certifikate, ovisno za koju IT oblast ti certifikat treba. Ti su certifikati priznati bilo gdje u svijetu, ali zato nije lako položiti testove. I ne dobiješ papir, već elektronsku potvrdu, jer 21. je stoljeće :mrgreen:
A certifikati naših lokalnih kompanija gdje dobiješ papir s pečatom vrijede jedino za obrisati guzicu, osim ne želiš raditi ili već radiš u javnom sektoru, jer samo oni i traže takve certifikate.
Ma ovo sa pečatom :mrgreen: što se briše sa njim mi treba. Nego ko to izdaje?
Prije je bilo odneses radnu knjizicu I odneses certificate u opstinu da si polagao kurseve nebitno gdje - I oni ti upisu-ne znam jeli jos vrijedi to.Mada to ne vrijedi nigdje osim mozda kod nas u drzavnim sluzbama.
Rad na racunaru :lol: koliko poslova ima oko racunara I IT sektora… a kod nas je to "poznavanje rada na racunaru" eto svi ovde na forumu poznavaju :D
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#41 Re: Potvrda o poznavanju rada na racunaru

Post by O'zone »

Pa isto kao smeće sa poznavanjem stranog jezika. Moraš donijeti certifikat nake piljare, diploma ništa....
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#42 Re: Potvrda o poznavanju rada na racunaru

Post by pici »

zenMske mogu kod mene da im udarim peČat :izet:
User avatar
perfect_guy
Posts: 6503
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#43 Re: Potvrda o poznavanju rada na racunaru

Post by perfect_guy »

O'zone wrote:Pa isto kao smeće sa poznavanjem stranog jezika. Moraš donijeti certifikat nake piljare, diploma ništa....
ako posmatraš oglase na ADS, oni kažu da je dovoljno ako imaš položeno kroz studij, odnosno školu
Mea_parvitas
Posts: 2525
Joined: 18/03/2015 01:36

#44 Re: Potvrda o poznavanju rada na racunaru

Post by Mea_parvitas »

Ima li ovo sranje od potvrde gdje jeftino da se izvadi?
Mea_parvitas
Posts: 2525
Joined: 18/03/2015 01:36

#45 Re: Potvrda o poznavanju rada na racunaru

Post by Mea_parvitas »

Mea_parvitas wrote: 19/07/2020 11:06 Ima li ovo sranje od potvrde gdje jeftino da se izvadi?
Zna li neko mozda?
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#46 Re: Potvrda o poznavanju rada na racunaru

Post by VenomousV »

Mea_parvitas wrote: 29/07/2020 16:40
Mea_parvitas wrote: 19/07/2020 11:06 Ima li ovo sranje od potvrde gdje jeftino da se izvadi?
Zna li neko mozda?
Probaj u Poliglotu
75% Sarajeva ima njihove certifikate :D Myself included (vodjena parolom "Papir je papir, na rijec niko ne vjeruje" :D )
Post Reply