Najbolji restoran u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50441
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3176 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Bloo »

Tomahawk11 wrote: 16/07/2020 12:51 Meni nikad nije bilo jasno to neko spustanje, taj snobizam u smislu ja jedem u nekom elitnom restoranu (sad koji su to elitni restorani kod nas?!), a ti jedeš u ašćinici...ono, koga to fakat briga, imamo neku svoju kuhinju i svaka zemlja se ponosi svojom kuhinjom, samo je nama sramota i ispod časti teletina ispod sača sa krompirom :roll:
Mislim u hiljadu varijanti te teletine i nekakvih rakova i školjki odabraću teletinu, ako me to pravi nekakvom sirovinom ili šta već, onda jesam.
Imamo mi i.drugi.problem.
Neko voli sushi, egzotiku, punjene bamije, mango kurcepalce...odmah se to doceka.na noz....tako ti je i pradedooo jeoooo...
Odnosno, odmah se zakljuci da se preseravas.
Umjesto da se sire vidici, teletina ispod saca krajnji domet.

Skoljke i gamad iz.mora...bljak.
User avatar
mirsek
Posts: 12823
Joined: 07/05/2010 15:40

#3177 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by mirsek »

Blackjack21 wrote: 16/07/2020 20:43
redhat wrote: 16/07/2020 11:22
Naslovnica wrote: 16/07/2020 11:09 O tome ja govorim.
Neka svako bira što mu odgovara.
Po meni su ova mjesta sa smiješnim sadržajima/porcijama/cijenama - porez na budale.
Ali ako se ljudi tu dobro osjećaju, ako se opet rado vraćaju, svaka čast, drago mi je zbog njih.
Ja bih u neki od ovih "Noma, Mirazur, Geranium...najboljih restorana na svijetu" otišao samo iz radoznalosti i da se tagujem na FB, a ne zbog obroka.
Lafo jedeš kod njih, a onda trkom kod Beska na 15 u cijeli. :lol:
Pa ne baš, recimo biftek u 4sobe je 400 grama...ako te 400 grama mesa ne najede onda je to već druga priča a ako poslije bifteka imaš potrebu za ćevapima onda..... :) Dajem primjer ništa drugo.
U Beska ne idem, nešto izbjegavam objekte koji na prvu izgledaju prljavo i neuredno.
Ne tagujem se, ne fura me to niti me ikad furalo.
Izbor je naravno individualan, ko voli nek izvoli
400 grama? Jednom sam bio pozvan u 4sgs i serviran je biftek, ako u onome ima preko 100 grama evo glave.
Velik a solidan odrezak sa ok cijenom ima na golf terenima na poljinama.
User avatar
mirsek
Posts: 12823
Joined: 07/05/2010 15:40

#3178 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by mirsek »

Blackjack21 wrote: 16/07/2020 20:50
Tomahawk11 wrote: 16/07/2020 12:51 Meni nikad nije bilo jasno to neko spustanje, taj snobizam u smislu ja jedem u nekom elitnom restoranu (sad koji su to elitni restorani kod nas?!), a ti jedeš u ašćinici...ono, koga to fakat briga, imamo neku svoju kuhinju i svaka zemlja se ponosi svojom kuhinjom, samo je nama sramota i ispod časti teletina ispod sača sa krompirom :roll:
Mislim u hiljadu varijanti te teletine i nekakvih rakova i školjki odabraću teletinu, ako me to pravi nekakvom sirovinom ili šta već, onda jesam.
Puni smo nekih kompleksa niže vrijednosti, barem ja to svaki dan sve više i više uviđam u ljudima. Kada smo već kod ove priče teletina/pekinška patka kupana mlakom vodom iz Neretve 48 sati, NE POSTOJI jelo koje sam pojeo u fensi restoranu/"seljačkom" restoranu/aščinici u Sarajevu da me toliko oduševilo i da bih rekao ovo mi je bolje nego kući. Sve je ispod ili iznad prosjeka, ali na vrhunsko jelo i na restoran u koji bih dolazio radije nego jeo kući nisam naišao.
A ne mozes bas svako jelo spremiti kuci al generalno vecinu ovih standardnih jela moze se uz malo truda napraviti kod kuce da bude i ukusnije i obilnije nego u restoranima.
User avatar
mirsek
Posts: 12823
Joined: 07/05/2010 15:40

#3179 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by mirsek »

rajvosaxo wrote: 16/07/2020 22:08
Banksy wrote: 16/07/2020 19:41 Omjer kvaliteta, ambijenta, usluge i cijene,
Samo Kibe, Vinoteka i Termag,
Ostalo su precijenjena Safija, prevara Toplik, čađava mehana Kula, itd.
Reklo bi se, za svakog ponešto, ali realno, vrlo malo ih je, restorana (ne ćevabdžinica i buregdžinica), s dobrom, poštenom, kvalitetnom hranom, a u pristojnom ambijentu.
Kasaba smo, teška.
Bravo za rezime
I Kibe i Vinoteka su po meni preskupi. Doduse nisam navikao na ekskluzivne sireve i vina kao ni luksusne ustipke pa sam mozda previse subjektivan.
User avatar
mirsek
Posts: 12823
Joined: 07/05/2010 15:40

#3180 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by mirsek »

rajvosaxo wrote: 16/07/2020 22:15 Slazem se za Kibeta donekle, ali ne i za Vinoteku.
A da me forumasko pucanstvo ne bi optuzilo za snobizam, jedem i ja po birtijama, kafanama i nazovi restoranima i to redovno.
Jedini zaheb je sto ovdje tema nije gdje se moze sto jeftinije natrpati Bajrinim sometom.
Ma vecina smo nekad tako jeli, ili i sad jedemo.
Meklaren sos :D , specijalitet trovaca dok je jos radio gdje je sad scc. Odes mu ujutro u 4-5 poslije future, i narucis gumenu pljesku u suhom somunu natopljenom u meklaren sos, i sve to za manje od 2 KM. :run:
Ali jednostavno meni oni plavi sirevi, sa ili bes gljivica, sushi, losos sa dinjom, kavijari, vina generalno, jednostavno ne leze a pogotovo po paprenim cijenama. Tartufe npr. volim, najbolju salatu od morskih plodova ikad sam jeo na moru kad ju je napravio domacin kuce gdje sam bio, nikad joj se nijedan restoran nije priblizio.
Last edited by mirsek on 16/07/2020 22:45, edited 2 times in total.
sale07
Posts: 1283
Joined: 18/05/2018 12:28

#3181 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by sale07 »

Banksy wrote: 16/07/2020 19:41 Omjer kvaliteta, ambijenta, usluge i cijene,
Samo Kibe, Vinoteka i Termag,
Ostalo su precijenjena Safija, prevara Toplik, čađava mehana Kula, itd.
Reklo bi se, za svakog ponešto, ali realno, vrlo malo ih je, restorana (ne ćevabdžinica i buregdžinica), s dobrom, poštenom, kvalitetnom hranom, a u pristojnom ambijentu.
Kasaba smo, teška.
Vala meni je kula sigurno u top 5 mjesta u sarajevu.
Išao sam tamo s ljudima koji nikad nisu haman ni jeli u restoranu, a isto tako išao sam i s ljudima koji su jeli po svjetskim.metropolama i na kraju su i jedni i drugi bili prezadovoljni.
User avatar
Reglan
Posts: 4848
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: Usa
Contact:

#3182 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Reglan »

Regina na M Dvoru :thumbup:
User avatar
nivla
Posts: 4286
Joined: 12/01/2008 23:44

#3183 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by nivla »

ma smijesno prigovoriti kuli, ali brate kad nesto kuci spremim ne moze se ova gotova hrana sa tim porediti nikako, ranije sam uvijek nastojao jesti kuci, sad vise jedem van kuce i to samo iz razloga da se broji da sam jeo

meni je van kuce isto jal jeo kifle jal neko gotovo jelo, ako poredimo sa cijenama van bih, nije kod nas rucak/vecera u boljem restoranu ni preskupa stvar, ali kad se kuci spremi to je najbolja varijanta
sale07
Posts: 1283
Joined: 18/05/2018 12:28

#3184 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by sale07 »

nivla wrote: 16/07/2020 23:17 ma smijesno prigovoriti kuli, ali brate kad nesto kuci spremim ne moze se ova gotova hrana sa tim porediti nikako, ranije sam uvijek nastojao jesti kuci, sad vise jedem van kuce i to samo iz razloga da se broji da sam jeo

meni je van kuce isto jal jeo kifle jal neko gotovo jelo, ako poredimo sa cijenama van bih, nije kod nas rucak/vecera u boljem restoranu ni preskupa stvar, ali kad se kuci spremi to je najbolja varijanta
Slažem se u potpunosti, ja uglavnom vani kad jedem gledam da uzmem.nesto sto je kuci teško ili nemoguće spremiti.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55687
Joined: 15/12/2008 16:53

#3185 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by ultima_palabra »

Kod Sase u Karuzu hrana je malo neobicnija, veganska... ali je sve stvarno dobro i obilato. I on je ters svjetski, ali naviknes se...
User avatar
thekupus
Posts: 6812
Joined: 25/06/2011 22:38

#3186 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by thekupus »

ultima_palabra wrote: 17/07/2020 04:30 Kod Sase u Karuzu hrana je malo neobicnija, veganska... ali je sve stvarno dobro i obilato. I on je ters svjetski, ali naviknes se...
Ako zanemariš žohare koji mu hodaju po restoranu. Kad smo mu mi pokazali jednog ispod stola odmah do nas, slegnuo je ramenima i rekao: "To je zbog pijace."

Da ne pričam cijelu priču sad, al to je bio šlag na torti. Jednom i nikad više!
izvrsni direktor
Posts: 9352
Joined: 20/12/2018 16:11

#3187 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by izvrsni direktor »

Entropio wrote: 16/07/2020 12:56 Treba s kojom mogu otici na burek i pojesti ga slasno i umazati se jogurtom je treba s kojom zelim da budem. Ove sto hoce po "elitnim" restoranima, moze, platicu ti tu veceru da dobijem sta zelim da dobijem, a onda vozdra, odoh na burek.
Pitas li se hoce li koja sa tobom od tih koje oslovljavas sa "treba"
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#3188 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Tomahawk11 »

rajvosaxo wrote: 16/07/2020 22:32 Volim i ja trovaca/e, po dvije pljeske sam mogao puci u pijanskoj, samo kazem da nije ovo tema za to.
Tad mi je i svaka piva valjala
Jasno da nije kao što ni primjer nije adekvatan. Ide se u krajnost, eto sad ispade ko prigovori snobovima jede kod trovača.
statixx
Posts: 8804
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#3189 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by statixx »

Salata sa biftekom, rukolom i grana padanom u avliji je odlicna. Dobra su i pohovana krilca, najbolje pohovanje u gradu.
Blackjack21
Posts: 250
Joined: 05/11/2012 21:35

#3190 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Blackjack21 »

statixx wrote: 17/07/2020 19:26 Salata sa biftekom, rukolom i grana padanom u avliji je odlicna. Dobra su i pohovana krilca, najbolje pohovanje u gradu.
Avlija ima po mom mišljenju najbolje jelo u gradu: kolačiće u tepsijašu
User avatar
mk ultra
Posts: 19527
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#3191 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by mk ultra »

statixx wrote: 17/07/2020 19:26 Salata sa biftekom, rukolom i grana padanom u avliji je odlicna. Dobra su i pohovana krilca, najbolje pohovanje u gradu.
jel otvorio onaj preko puta, renovirao je nešto, moglo bi biti fino
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25815
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#3192 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by BHF_Manijak »

redhat wrote: 17/07/2020 08:17 Ne klepnema ja ušima drug već jednostavno biram s kim i na kojoj temi ulazim u rasprave. Ja sam dao svoje mišljenje, nisam reklamirao objekat i to je MOJE MIŠLJENJE I MOJE ISKUSTVO, s kojim se ti i onaj što puca trebu na zadjem sjedištu golfa dok ona puca kilu pite od dervoza ne morate složiti. Ja sam diskutovao objekat i svoje iskustvo a vi diskutujete mene i to što imam drugacija iskustva od vas. Nadam se da uviđaš razliku.
Imamo različita mišljenja i različita iskustva i to je ok - svijet je dovoljno velik za obojicu vjerovao ili ne :)
Hajd da predjemo na pravu temu...
Nisam ni mislio bolan da ti klepnes usima, nego konobar u datom momentu. :mrgreen:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#3193 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by JThomas »

:mrgreen: ne spuštam drugima ali treba mu puca pitu u golfu dvojci hahahah uljepša mi dan...
User avatar
mk ultra
Posts: 19527
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#3194 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by mk ultra »

mene gdje su jednom zajebali uslugom, nikad više došao nisam, a spisak je podug, kao i vrsta svađa :lol:

broj 1 je interijer, od toga gosti krenu da dolaze
ostalo je manje više, poslije dođe na red

napravi 2-3 ugostitelja milionski objekat, onda dođe ostalih 100 i kopiraju i prave verzije za siromašne... da ne tračam previše, ali kad sam u jednom novom objektu vidio šta je novopečeni ugostitelj inače vlasnik gradževinske tvrtke napravio (osiromašio ovu kopiju) nisam mogao vjerovati

PVC lajsna najjeftinija za laminat, na prelazu smeđih zidnih pločica (postavljenih na pod) i antracit ALU profila (koji je došao sa objektom i vrhunski je) :mrgreen:
statixx
Posts: 8804
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#3195 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by statixx »

mk ultra wrote: 17/07/2020 21:35
statixx wrote: 17/07/2020 19:26 Salata sa biftekom, rukolom i grana padanom u avliji je odlicna. Dobra su i pohovana krilca, najbolje pohovanje u gradu.
jel otvorio onaj preko puta, renovirao je nešto, moglo bi biti fino
Nisam nista primijetio.
Company85
Posts: 688
Joined: 27/12/2016 15:11

#3196 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Company85 »

statixx wrote: 17/07/2020 22:45
mk ultra wrote: 17/07/2020 21:35
statixx wrote: 17/07/2020 19:26 Salata sa biftekom, rukolom i grana padanom u avliji je odlicna. Dobra su i pohovana krilca, najbolje pohovanje u gradu.
jel otvorio onaj preko puta, renovirao je nešto, moglo bi biti fino
Nisam nista primijetio.
Nije...jos uvijek su radovi u toku
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#3197 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Ma.Le.Na »

Ne mogu da shvatim da je jednom gurmanu enterijer objekta na prvom mjestu :shock:
Nisi ti sine onda nikakav gurman..
Ne jedem ni ja u supama al kad odem kod Hadzibajrica na Skembe corbu najbolju u gradu, ne zanima me sto mu je enterijer nalik narodnoj kuhinji
Jer skembe beats drvena stolica bez naslona
Eno mrvice i fensi smensi enterijera a jaja benedikt im ukusa nemaju
Nikakvog!
Probajte, aj der ju..
Zalosno.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#3198 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by bitanga_sa_otesa »

Ma.Le.Na wrote: 18/07/2020 08:36 Ne mogu da shvatim da je jednom gurmanu enterijer objekta na prvom mjestu :shock:
Nisi ti sine onda nikakav gurman..
snobovi ,rekoh ja davno.dosao sam da jedem,ne da razgledam namjestaj i unutrasnje dekoracije...
ako je dobra klopa sjedio na drvenoj klupi ili plasticnoj stolici ,jebe mi se :thumbup:
Naslovnica
Posts: 27930
Joined: 20/03/2013 15:38

#3199 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Naslovnica »

Jes, dobra je klopa, ali đeš se slikati za FB i Instagram u takvom okruženju?!
Izgled je najbitniji, da je to napucano, skupo, sjajno, nivo nekakve "elite", da se vidi.
Ne sjede paćenici u ovim Vatrama, Metropolisima & co zato što imaju najbolju kafu, kolače, klopu...nego da bi se bilo viđeno.
:lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#3200 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by bitanga_sa_otesa »

upravo tako :thumbup:
kao sto i sve ostalo rade u zivotu radi drugih...komsija...roDIjaka i sl.
#dushmani šicšic
Post Reply