Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#23351 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Milenkov buraz »

sumirprimus wrote: 17/07/2020 08:17 nazalost tek kad pocnu ovakve vijesti o smrti mladjih i zdravijih ljudi, nasem svijetu ce pocet dolazit iz guzice u glavu.
cuvajte se i bog vas cuva ne kaze se dzaba. u sistemu gdje nema sistema i gdje je velika vjerovatnoca da ti ishod zavisi od ciste lutrije stanja organizma jebga... :-)
dosta ovih sto su ismijavali, realno nisu strucni, a i da su strucni ne bi tako ismijavali pandemiju s kojom se planeta maltene zaustavila. al haj ti to objasni nasem covjeku. ne znas neke stvari nije problem, al gledaj sta rade pametniji i jaci od tebe i probaj kopirat...
:thumbup:

Ljudi koji 20-25 godina glasaju za prikaze u obliku Dodika, Čovića ili Izetbegovića ne treba ništa objašnjavati, oni znaju sve. Zato i jesmo tu gdje jesmo, zadnja rupa u Evropi i svijetu po svemu.

A pitam se gdje li su oni što su pisali tamo nekad u matu i aprilu, tipa Salik i ostala ekipa koja se divila Švedskom modelu i koja je govorila da je ovo sve u suštini fake, fake news, zavjera Bil Gates-a i slično.
sumirprimus
Posts: 81696
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#23352 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by sumirprimus »

to je sad nebitno, najvaznije da vecina pocne koristit ove osnovne mjere, masku , fizicku distancu malo da se uozbiljimo...
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#23353 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Tesla Edison »

laik1981 wrote: 17/07/2020 09:05 Koliko znam ne damo ni mi nikome osim drzavama u komsiluku. Ne znam vaze li trenutno neke mjere za HR i CG. Njima treba uvesti mjere kakve oni imaju prema nama. Slovencima treba uvesti da vazi test samo uradjen u BiH jer i oni imaju takve mjere prema nama. Iz zemalja EU se moze uci uz negativan test. Putuje i sada ko mora. Veterinarski institut ne moze da odgovori na potraznju za komercijalnim testiranjem.
Da smo ostavili otvorene granice uz PCR testiranje svih ulazaka o trošku države čim se pojavio prvi slučaj u Kini, niti bi imali sad i jedan slučaj niti bi ekonomija krahirala .

U januaru došli kinezi u Neum, naši nesposobni samozvani stručnjaci im samo mjerili temperaturu. Stoka.

A mi lafo neodgovorni.
sumirprimus
Posts: 81696
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#23354 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by sumirprimus »

problem je discipline ,mi smo izuzetno nedisciplinovani generalno, ta ce nama ko govorit i slicno.
i tako vazda zajebemo stvar... :D
laik1981
Posts: 13017
Joined: 05/12/2012 13:04

#23355 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by laik1981 »

TESLA_EDISON wrote: 17/07/2020 09:13
laik1981 wrote: 17/07/2020 09:05 Koliko znam ne damo ni mi nikome osim drzavama u komsiluku. Ne znam vaze li trenutno neke mjere za HR i CG. Njima treba uvesti mjere kakve oni imaju prema nama. Slovencima treba uvesti da vazi test samo uradjen u BiH jer i oni imaju takve mjere prema nama. Iz zemalja EU se moze uci uz negativan test. Putuje i sada ko mora. Veterinarski institut ne moze da odgovori na potraznju za komercijalnim testiranjem.
Da smo ostavili otvorene granice uz PCR testiranje svih ulazaka o trošku države čim se pojavio prvi slučaj u Kini, niti bi imali sad i jedan slučaj niti bi ekonomija krahirala .

U januaru došli kinezi u Neum, naši nesposobni samozvani stručnjaci im samo mjerili temperaturu. Stoka.

A mi lafo neodgovorni.
Kada su neke drzave pomenule ideju zatvaranja granica za kineze na pocetku svega ovoga, WHO je te ideje nazvala rasistickim i otvoreno se protivila. Zdravstveni sistemi se vode preporukama WHO, a WHO i nije bila bas zainteresovana da na pocetku zaustavi pandemiju. I ovo oko neretestiranja nakon 14 dana je djelo WHO zbog kojeg ce pozitivne osobe slobodno hodati i siriti zarazu..
Last edited by laik1981 on 17/07/2020 09:30, edited 1 time in total.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#23356 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Tesla Edison »

Kad nekoga pošalju u izolaciju, dobije li kakvo rješenje, elektronsku narukvicu i sl. Ili samo mu telefonski kažu da je u izolaciji i to je to?

Bilo je par slučajeva ovdje gdje su pisali da ih telefonski obavještavaju kada treba da odu u izolaciju i kada trebaju izaći iz izolacije.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#23357 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Tesla Edison »

laik1981 wrote: 17/07/2020 09:28
TESLA_EDISON wrote: 17/07/2020 09:13
laik1981 wrote: 17/07/2020 09:05 Koliko znam ne damo ni mi nikome osim drzavama u komsiluku. Ne znam vaze li trenutno neke mjere za HR i CG. Njima treba uvesti mjere kakve oni imaju prema nama. Slovencima treba uvesti da vazi test samo uradjen u BiH jer i oni imaju takve mjere prema nama. Iz zemalja EU se moze uci uz negativan test. Putuje i sada ko mora. Veterinarski institut ne moze da odgovori na potraznju za komercijalnim testiranjem.
Da smo ostavili otvorene granice uz PCR testiranje svih ulazaka o trošku države čim se pojavio prvi slučaj u Kini, niti bi imali sad i jedan slučaj niti bi ekonomija krahirala .

U januaru došli kinezi u Neum, naši nesposobni samozvani stručnjaci im samo mjerili temperaturu. Stoka.

A mi lafo neodgovorni.
Kada su neke drzave pomenule ideju zatvaranja granica za kineze na pocetku svega ovoga, WHO je te ideje nazvala rasistickim i otvoreno se protivila. Zdravstveni sistemi se vode preporukama WHO, a WHO i nije bila bas zainteresovana da na pocetku zaustavi pandemiju.
Naravno. Opet WHO gurbeti. Izvori najvećeg zla.

Svaka čast Trumpu!
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#23358 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Tesla Edison »

Upravo:

21 Sarajevo

55% kapaciteta u izolatoriju popunjeno.

1 na respiratoru.
User avatar
Slo Burner
Posts: 5360
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#23359 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Slo Burner »

Sve je ok za sada
sumirprimus
Posts: 81696
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#23360 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by sumirprimus »

TESLA_EDISON wrote: 17/07/2020 09:30 Kad nekoga pošalju u izolaciju, dobije li kakvo rješenje, elektronsku narukvicu i sl. Ili samo mu telefonski kažu da je u izolaciji i to je to?

Bilo je par slučajeva ovdje gdje su pisali da ih telefonski obavještavaju kada treba da odu u izolaciju i kada trebaju izaći iz izolacije.
pismeno rjesenje...
User avatar
Ironmen
Posts: 6040
Joined: 29/07/2015 17:36

#23361 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Ironmen »

Hoceli i danas biti 0 oporavljenih ili 12-13 ?? Sta je sa jucerasnjih 200 oporavljenih koji nisu nigdje usli u statistiku sta je sa tim ljudima ??

Pregazili smo vec debelo preko 100 zarazenih na 100k stanovnika i za 15 dana mozemo i dalje ocekivati rampu od EU...

Da nenapominjem koliko to kosta ekonomiju BiH jer sam postavo vec kao papagaj..
sumirprimus
Posts: 81696
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#23362 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by sumirprimus »

imamo li mi ministra zdravlja u federaciji?
krizni stab?
iko ista?
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#23363 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Tesla Edison »

sumirprimus wrote: 17/07/2020 09:40 imamo li mi ministra zdravlja u federaciji?
krizni stab?
iko ista?
Na godišnjem.

Diplomatski pasoš i vjerovatno negdje na Maldivima ili Havajima.
User avatar
Ironmen
Posts: 6040
Joined: 29/07/2015 17:36

#23364 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Ironmen »

sumirprimus wrote: 17/07/2020 09:40 imamo li mi ministra zdravlja u federaciji?
krizni stab?
iko ista?
Od izbijanja afere malinari i ostali nigdje nikog sve popalo u zemlju.... Ne znam kad je zadnja presica odrzana ili se neko detaljnije obratio medijima prenio neke nove naredne WHO stanje u bolnicma i preporuke kao recimo u HR sto rade skoro svaki dan..

Samo se Sebija oglasava preko nekih zurnalna portala b i c klase sa jednom pa kroz par dana sa drugom pricom, kao prije 15 dana kako su opremili novi izolatorski centar u Sarajevu sa krevetima od 200-500 kapaciteta a juce izjavi da je u podrhrastovima 50% bukirano i da ocekuju kolaps u narednim danima jer ne znaju koliko ce dnevno dobijati tezih slucajeva..
sumirprimus
Posts: 81696
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#23365 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by sumirprimus »

sebija je direktorica jednog ukc.a
nije ona glavna i odgovorna. ne znam sto na sebe preuzima i ko joj je dao tu ulogu.
sve zlo i naopako :-)
zar ne bi trebao biti ministar zdravlja federacije u prvom redu? krizni stab? zavod za javno zdravstvo?
User avatar
zubi
Posts: 5161
Joined: 16/07/2009 00:27

#23366 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by zubi »

Slo Burner wrote: 17/07/2020 09:35 Sve je ok za sada
Odlicno sta vise... do kraja jula ako bude popunjenost podhrastova 100% onda mozda da se blago zabrinemo... a mozda ne ni tad...
User avatar
Ironmen
Posts: 6040
Joined: 29/07/2015 17:36

#23367 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Ironmen »

sumirprimus wrote: 17/07/2020 09:44 sebija je direktorica jednog ukc.a
nije ona glavna i odgovorna. ne znam sto na sebe preuzima i ko joj je dao tu ulogu.
sve zlo i naopako :-)
zar ne bi trebao biti ministar zdravlja federacije u prvom redu? krizni stab? zavod za javno zdravstvo?
Naravno da bi trebao ali niko se ne oglasava jedino se Sebija cuje ovih dana... krizni stab CZ kao da vise ne postoji ???
sumirprimus
Posts: 81696
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#23368 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by sumirprimus »

pa o tom se i radi i to i pricamo sve ove mjesece, ko i uvijek prepusteni smo sami sebi.
zato i nije zajebancija..
Sociolog
Posts: 4349
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#23369 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Sociolog »

Jutro

Slusam radio Federacije, evo rekose, momak na Podhrastovima 1992, u induciranoj komi
User avatar
pici
Posts: 43598
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#23370 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by pici »

imamo šHanka u KS koji je trenutno na bolovanju obilazi jahtom sredozemlje...
laik1981
Posts: 13017
Joined: 05/12/2012 13:04

#23371 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by laik1981 »

https://faktor.ba/vijest/u-sarajevu-21- ... toru/90874
U Sarajevu 21 pozitivno na COVID-19, jedna osoba preminula, mladić od 28 godina na respiratoru
Ulazi li u brojku testiranih i komercijalno testiranje na veterinarskom institutu? Uvjek navode da je na KCUS-u testirano toliko i toliko. Znam da se u zadnje vrijeme dosta testova radi i privatno i da je veterinarski institut prebukiran zbog toga..
doktor78
Posts: 3017
Joined: 14/09/2006 11:02

#23372 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by doktor78 »

TESLA_EDISON wrote: 17/07/2020 09:43
sumirprimus wrote: 17/07/2020 09:40 imamo li mi ministra zdravlja u federaciji?
krizni stab?
iko ista?
Na godišnjem.

Diplomatski pasoš i vjerovatno negdje na Maldivima ili Havajima.
Vjekoslav Mandić. HDZ-ov kadar. Od početka mandata ne miješa se u svoj posao. Za ovih 4 mjeseca ne znam jesam li ga 3 puta vidio u medijima.
Putovnica je u padže, vjerovatno poboljšava turistički bilans u matici.
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#23373 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by manijak1 »

Jel ovo normalno il ovaj hoće da navuče pare ovlaštenim laboratorijama
Mi smo, odnosno, Zavod za javno zdravstvo Federacije Bosne i Hercegovine, skinuli to retestiranje. Nema razloga za tim, shvatate. Dovoljno je od dana kada ste testirani 14 dana da odležite i završeno. Jer pokazuje se da nema slučajeva koji traju duže od 14 dana. Obično traju 12 dana. Tako da je to uredu. Ako su oni to već, a bilo je pripremano, ako su donijeli tu odluku, to je super. Jer nakon 14 dana nema potrebe od trenutka kada ste bolesni, vi više nemate nikakvih razloga da se testirate ponovo. Nema potrebe za panikom ako nema retestiranja jer se zna koliko bolest traje - rekao nam je Goran Čerkez, pomoćnik federalnog ministra zdravstva.
Ne shvatam :oops: de malo detaljnije objasni kako da znaju ljudi jesu li pozitivni ili nisu nakon tog vremena bez testiranja :?
Još jedna u nizu sramota i javašluka tzv. struke .Da ne zaboravim to je kao i preporučio WHO , jebe lud zbunjenog , čini se.
User avatar
zubi
Posts: 5161
Joined: 16/07/2009 00:27

#23374 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by zubi »

manijak1 wrote: 17/07/2020 10:20 Jel ovo normalno il ovaj hoće da navuče pare ovlaštenim laboratorijama
Mi smo, odnosno, Zavod za javno zdravstvo Federacije Bosne i Hercegovine, skinuli to retestiranje. Nema razloga za tim, shvatate. Dovoljno je od dana kada ste testirani 14 dana da odležite i završeno. Jer pokazuje se da nema slučajeva koji traju duže od 14 dana. Obično traju 12 dana. Tako da je to uredu. Ako su oni to već, a bilo je pripremano, ako su donijeli tu odluku, to je super. Jer nakon 14 dana nema potrebe od trenutka kada ste bolesni, vi više nemate nikakvih razloga da se testirate ponovo. Nema potrebe za panikom ako nema retestiranja jer se zna koliko bolest traje - rekao nam je Goran Čerkez, pomoćnik federalnog ministra zdravstva.
Ne shvatam :oops: de malo detaljnije objasni kako da znaju ljudi jesu li pozitivni ili nisu nakon tog vremena bez testiranja :?
Još jedna u nizu sramota i javašluka tzv. struke .Da ne zaboravim to je kao i preporučio WHO , jebe lud zbunjenog , čini se.
Nije samo da ljudi znaju (zbog sebe), nego da ne sire virus dalje... ma nemaju testova, pa se vade...
sumirprimus
Posts: 81696
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#23375 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by sumirprimus »

i ja mislim da ponestaje testova :skoljka:
jer traje ovo vec mjesecima a nismo culi ni za kakve nove nabavke
Locked