La Liga Santander

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#9901 Re: La Liga Santander

Post by Tomahawk11 »

Perez je pokazao prilično strpljenje sa Zidaneom, inače to i nije bila praksa.
Isplatilo mu se. Sad je to već respektabilan CV.
Nema razloga da se ne nastavi tako.
Jasno je da je Zidane voljan raditi na duži period u ovoj drugoj epizodi kao trener Reala.
LSD
Posts: 29911
Joined: 24/07/2007 08:26

#9902 Re: La Liga Santander

Post by LSD »

Citav svijet se otimao da dovede Zidanea, cak i nakon što je osvajao LP.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#9903 Re: La Liga Santander

Post by Tomahawk11 »

Tim bolje za Real...3 LP i 2 La Lige u 4 godine vodstva, baš šega...Zidane levat.
User avatar
Fossil
Posts: 750
Joined: 11/10/2010 18:32

#9904 Re: La Liga Santander

Post by Fossil »

Zidan nije nikakav mastermind ali ima vrhunske rezultate. Uprkos osvojenoj ligi ne igraju bas uvjerljiv ni atraktivan fudbal.
Svakako su u boljoj poziciji od Barce koja je potrosila ogroman novac a igra nepodnosljiva, ekipa stara i istrosena.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#9905 Re: La Liga Santander

Post by Tomahawk11 »

To se priča cijelo vrijeme, nema pojma šta radi, igrači igraju sami...istina je da ima sistem i da taj sistem donosi rezultate.
23 primljena gola u 37 utakmica je impresivno. Ako to nije Zidaneov potpis, onda ne znam čiji je.
LSD
Posts: 29911
Joined: 24/07/2007 08:26

#9906 Re: La Liga Santander

Post by LSD »

Tomahawk11 wrote: 17/07/2020 09:53 Tim bolje za Real...3 LP i 2 La Lige u 4 godine vodstva, baš šega...Zidane levat.
Osvajao je i Di Mateo LP sa Čelzijem. Pa gdje je sad ? otima li se se svjet da ga dovede u svoje redove, kao što se otima oko Zinedina ?

Osvojio korona titulu pored nikad slabije Barce, i to zahvaljujuci sudijskim cirkusima, pa se sad prave mitovi o njemu kao nekom uber treneru.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83515
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#9907 Re: La Liga Santander

Post by _BataZiv_0809 »

Zidane je uvijek bio cutljiv i pomalo autistican lik i za njega je uvijek govorilo ono sto pokaze na terenu. Mislim da se isto moze primijeniti i na trenersku karijeru. U par sezona prodje put od Perezovog zrtvenog jarca do trenerskog genijalca. Bas je enigma taj Zidane.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#9908 Re: La Liga Santander

Post by AmiĐa_Idriz »

Fossil wrote: 17/07/2020 09:59 Zidan nije nikakav mastermind ali ima vrhunske rezultate. Uprkos osvojenoj ligi ne igraju bas uvjerljiv ni atraktivan fudbal.
Svakako su u boljoj poziciji od Barce koja je potrosila ogroman novac a igra nepodnosljiva, ekipa stara i istrosena.
Nije samo fin i oku atraktivan fudbal mastermind. Zidane je taktički dosta underrated trener a ne bi trebao biti, ipak već sada ima preozbiljne rezultate iza sebe.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#9909 Re: La Liga Santander

Post by Tomahawk11 »

LSD wrote: 17/07/2020 10:03
Tomahawk11 wrote: 17/07/2020 09:53 Tim bolje za Real...3 LP i 2 La Lige u 4 godine vodstva, baš šega...Zidane levat.
Osvajao je i Di Mateo LP sa Čelzijem. Pa gdje je sad ? otima li se se svjet da ga dovede u svoje redove, kao što se otima oko Zinedina ?

Osvojio korona titulu pored nikad slabije Barce, i to zahvaljujuci sudijskim cirkusima, pa se sad prave mitovi o njemu kao nekom uber treneru.
Incident sa Di Mateom porediš s Zidaneom :mrgreen:
Nije jednu, ovo je druga 8-) i 3 LP :thumbup:
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3650
Joined: 22/07/2017 18:36

#9910 Re: La Liga Santander

Post by Leopard_SA »

Čovjek je osvojio 3 Lige prvaka i 2 La lige od 2016. Na stranu sve diskutabilne sudijske odluke i sve što se izdešavalo oko Reala u zadnje četiri godine, ali nakon svega osporavati Zidanea kao trenera, evo ne znam.
Da ne govorim o tome da je ove godine osvojio La Ligu bez Ronalda.
LSD
Posts: 29911
Joined: 24/07/2007 08:26

#9911 Re: La Liga Santander

Post by LSD »

Tomahawk11 wrote: 17/07/2020 10:09
LSD wrote: 17/07/2020 10:03
Tomahawk11 wrote: 17/07/2020 09:53 Tim bolje za Real...3 LP i 2 La Lige u 4 godine vodstva, baš šega...Zidane levat.
Osvajao je i Di Mateo LP sa Čelzijem. Pa gdje je sad ? otima li se se svjet da ga dovede u svoje redove, kao što se otima oko Zinedina ?

Osvojio korona titulu pored nikad slabije Barce, i to zahvaljujuci sudijskim cirkusima, pa se sad prave mitovi o njemu kao nekom uber treneru.
Incident sa Di Mateom porediš s Zidaneom :mrgreen:
Nije jednu, ovo je druga 8-) i 3 LP :thumbup:
I jedna i druga titula Primere su sudijski nagurane i poklonjene, što znaš i sam.
Kao i dvije LP ;-) nisu ni trebali igrati ona finala...sjetimo se samo sudijskog cirkusa protiv Juventusa a kasnije protiv Bayerna, ah da ti se ne sjecas toga, davno je to bilo :-)
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#9912 Re: La Liga Santander

Post by Tomahawk11 »

LSD wrote: 17/07/2020 10:13
Tomahawk11 wrote: 17/07/2020 10:09
LSD wrote: 17/07/2020 10:03

Osvajao je i Di Mateo LP sa Čelzijem. Pa gdje je sad ? otima li se se svjet da ga dovede u svoje redove, kao što se otima oko Zinedina ?

Osvojio korona titulu pored nikad slabije Barce, i to zahvaljujuci sudijskim cirkusima, pa se sad prave mitovi o njemu kao nekom uber treneru.
Incident sa Di Mateom porediš s Zidaneom :mrgreen:
Nije jednu, ovo je druga 8-) i 3 LP :thumbup:
I jedna i druga titula Primere su sudijski nagurane i poklonjene, što znaš i sam.
Kao i dvije LP ;-) nisu ni trebali igrati ona finala...sjetimo se samo sudijskog cirkusa protiv Juventusa a kasnije protiv Bayerna, ah da ti se ne sjecas toga, davno je to bilo :-)
Tako je, sve je poklonjeno i nagurano.... Je li sad bar lakše?
User avatar
Fossil
Posts: 750
Joined: 11/10/2010 18:32

#9913 Re: La Liga Santander

Post by Fossil »

@Amiđa Idriz
Ekipe poput Reala, Barce trebaju igrati i za oko. Nije moranje naravno ali sta hocu reci najveca trenerska imena imaju svoj potpis. Npr Klopp i gegenpressing, Guardiola i brzi pasovi itd. Kod Zidana nije jasno definisano i uvijek neki osjecaj da se “provlace” u bitnijim utakmicama, kroz sudijske odluke ili srecu kao protiv Liverpoola gdje im Karius poklanja golove ili Bayern gdje Ulreich pravi amaterske greske. Daleko od toga da smatram da je tarba ali mislim da je dosta njegovih titula sreca presudila.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83515
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#9914 Re: La Liga Santander

Post by _BataZiv_0809 »

Za kontinitet osvajanja 3 lige sampiona zaredom treba puno vise od silne kvalitete kadra, srece i diskutabilnih sudackih odluka, to je valjda jasno. Di Matteo je incident, kao sto je i Zidane bio 2016. Ali je to prestao biti nakon 2017.

Meni je fascinantnije da su 3 godine uspjeli to ostvariti od nacina na koji su ostvarili. Ali stvari se mjere po procesu, ne samo po rezultat. I onoj genijalnoj Barceloni se i dan danas prigovara Ovrebo, te samim tim nema razloga ni da se Real postedi takvih prigovora.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#9915 Re: La Liga Santander

Post by bunk »

Znaci ni jedna sudijska greska koja se moze prigovoriti Madridu nije ni 5% od onoga sto je Ovrebo uradio.
Naravno greska je greska ali ono je bilo kriminalno,za zatvora.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#9916 Re: La Liga Santander

Post by Tomahawk11 »

_BataZiv_0809 wrote: 17/07/2020 10:29 Za kontinitet osvajanja 3 lige sampiona zaredom treba puno vise od silne kvalitete kadra, srece i diskutabilnih sudackih odluka, to je valjda jasno. Di Matteo je incident, kao sto je i Zidane bio 2016. Ali je to prestao biti nakon 2017.

Meni je fascinantnije da su 3 godine uspjeli to ostvariti od nacina na koji su ostvarili. Ali stvari se mjere po procesu, ne samo po rezultat. I onoj genijalnoj Barceloni se i dan danas prigovara Ovrebo, te samim tim nema razloga ni da se Real postedi takvih prigovora.
Jesi ikad vidio i jednog navijača/simpatizera Barse da je rekao jeste, tako je bilo, nego su uglavnom komentari :lol: i množenje s nulom.
User avatar
Fossil
Posts: 750
Joined: 11/10/2010 18:32

#9917 Re: La Liga Santander

Post by Fossil »

Kako nema nepostojeci crveni Vidalu, 2 gola iz ofsajda po metar. Ruka Marcela u sesnaestercu, ofsajd golovi Ramosa u finalu itd. To mi je spontano palo ma pamet. Ali sve ce se to zaboraviti jer ostaju titule. Ali uvijek se pokusavaju te greske opravdati nekim greskama u korist Barce iz 2009.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#9918 Re: La Liga Santander

Post by Tomahawk11 »

Ne pravda se ništa, poenta je da sudije griješe u korist i jednih i drugih, samo što to ne vidiš ako si na Barsinoj strani.
Onda i regularne odluke postaju neregularne, zamisli svira penal koji je bio...dokle više.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#9919 Re: La Liga Santander

Post by saint_mirad »

Tomahawk11 wrote: 17/07/2020 10:41 Ne pravda se ništa, poenta je da sudije griješe u korist i jednih i drugih, samo što to ne vidiš ako si na Barsinoj strani.
Onda i regularne odluke postaju neregularne, zamisli svira penal koji je bio...dokle više.
Niko od navijača Reala nije video sudijske "greške" u ovoj sezoni. Uvek je bilo apologije nekog tipa za sumnjive penale koji su svirani Realu, ili za one koji nisu svirani protivnicima.

Tačno je da se stelilo i Barseloni, ali oni makar nisu negirali.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#9920 Re: La Liga Santander

Post by Tomahawk11 »

saint_mirad wrote: 17/07/2020 10:44
Tomahawk11 wrote: 17/07/2020 10:41 Ne pravda se ništa, poenta je da sudije griješe u korist i jednih i drugih, samo što to ne vidiš ako si na Barsinoj strani.
Onda i regularne odluke postaju neregularne, zamisli svira penal koji je bio...dokle više.
Niko od navijača Reala nije video sudijske "greške" u ovoj sezoni. Uvek je bilo apologije nekog tipa za sumnjive penale koji su svirani Realu, ili za one koji nisu svirani protivnicima.

Tačno je da se stelilo i Barseloni, ali oni makar nisu negirali.
Zato što se vi navijači/simpatizeri Barse satraste da i regularne odluke prikažete neregularnim. Je li bilo greški? Jeste. Bilo je. Bilo ih je i na Barsinim tekmama.
U Clasicima ako nije pogurana, nije ni oštećena. Zbog vječite galame i pritiska Šakirinog ( :izet: mu Zidane hanumu :mrgreen: )i kompanije, gleda se da ako je, kako ti kažeš, 50:50, nek ide na štetu Reala.

Nisu nikad ni potvrdili, štaviše ismijavaju tu priču kad im se spomene ;-)
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#9921 Re: La Liga Santander

Post by saint_mirad »

Ja uopšte ne navijam za Barsu nego za Liverpool, ali to je ta teorija zavere da je svako Barsin navijač ko primeti da se Madridu pomaže. :skoljka:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#9922 Re: La Liga Santander

Post by Tomahawk11 »

Na ovoj temi itekako navijaš. Otvoreno si pristrastan.
Jasno si se svrstao na jednu stranu. Jasno, onih obespravljenih i oštećenih 8-)
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83515
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#9923 Re: La Liga Santander

Post by _BataZiv_0809 »

Tomahawk11 wrote: 17/07/2020 10:35 Jesi ikad vidio i jednog navijača/simpatizera Barse da je rekao jeste, tako je bilo, nego su uglavnom komentari :lol: i množenje s nulom.
Ne bih rekao, ne sjecam se da jesam. Ali nije to samo slucaj sa njima.

I ti imas obicaj banalizovati pricu o sudijskim greskama u korist Reala pitanjem "je li to Perez sredio", i ja cu vjerovatno izbjeci odgovor na pitanje je li Dante trebao dobiti crveni u finalu 2013, navijac Intera ce izbjeci odgovor na pitanje je li Milito bio u ofsajdu pri golu za 2:1 protiv Barcelone u Milanu 2010, Barcelonin navijac ce reci da su tad bili preumorni od voznje autobusom zbog onog islandskog govneta sto je prizemljilo avione.....itd itd...sustina je da svako silji kako mu je cejf, odnosno svi smo pomalo muzicari jer sviramo kurcu :D
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#9924 Re: La Liga Santander

Post by saint_mirad »

Tomahawk11 wrote: 17/07/2020 10:52 Na ovoj temi itekako navijaš. Otvoreno si pristrastan.
Jasno si se svrstao na jednu stranu. Jasno, onih obespravljenih i oštećenih 8-)
Jesam na strani oštećenih, Barsa je igrom slučaja to bila ovaj put. Za ljubitelja fudbalske igre je jedna vrsta moralne obaveze da se pobuni protiv fudbalske nepravde i u tuđem dvorištu, jer sutra se isto može desiti klubu koji sam simpatise.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#9925 Re: La Liga Santander

Post by Tomahawk11 »

_BataZiv_0809 wrote: 17/07/2020 10:53
Tomahawk11 wrote: 17/07/2020 10:35 Jesi ikad vidio i jednog navijača/simpatizera Barse da je rekao jeste, tako je bilo, nego su uglavnom komentari :lol: i množenje s nulom.
Ne bih rekao, ne sjecam se da jesam. Ali nije to samo slucaj sa njima.

I ti imas obicaj banalizovati pricu o sudijskim greskama u korist Reala pitanjem "je li to Perez sredio", i ja cu vjerovatno izbjeci odgovor na pitanje je li Dante trebao dobiti crveni u finalu 2013, navijac Intera ce izbjeci odgovor na pitanje je li Milito bio u ofsajdu pri golu za 2:1 protiv Barcelone u Milanu 2010, Barcelonin navijac ce reci da su tad bili preumorni od voznje autobusom zbog onog islandskog govneta sto je prizemljilo avione.....itd itd...sustina je da svako silji kako mu je cejf, odnosno svi smo pomalo muzicari jer sviramo kurcu :D
To radim kad vidim da je priča otišla u peršun.
Eto vidiš, uzročno-posljedična veza.

Ako ćemo ozbiljno, ja ću reći da je greški uvijek bilo, a onaj ko gubi uvijek traži izgovore.

Ovo na kraju je :thumbup: :D
Post Reply