Ilegalni migranti u BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
escobar__
Posts: 8875
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#14551 Re: Migranti u BiH

Post by escobar__ »

Nažalost od toga nema ništa, prepušteni smo (po ko zna koji put) sami sebi i država, entitet, a niti kantoni prstom neće mrdnut da ovo riješe.
User avatar
howdy
Posts: 3545
Joined: 11/04/2010 09:09
Location: Fadil Novalic do mezara

#14552 Re: Migranti u BiH

Post by howdy »

tap3ah75 wrote: 03/07/2020 14:22
_BataZiv_0809 wrote: 02/07/2020 23:59 Niđe ženska zglave
Baš me zanima kad bi bilo žemskih među njima i kad bi se neko ovdje pohvalio kako je jednu odveo kući, okupao i taslačio cijelu noć - kako bi slovenac i vrbas reagovali.
:lol:

edit: evo vidim da je napucan janez.
@MorningStar hvala na žrtvi - brzo će mjesec proći.
Nema žemskih
User avatar
howdy
Posts: 3545
Joined: 11/04/2010 09:09
Location: Fadil Novalic do mezara

#14553 Re: Migranti u BiH

Post by howdy »

Trafalgar Law wrote: 03/07/2020 14:42 Ima li kakvih novih vijesti o alternativnim rutama kojima se kreću kroz BIH?

Kontam jutros kakva je ono gužva izbila kod studentskih domova, kad lik zaglavi opasni u pokušaju da se domogne zapada, što je gotovonemoguća misija.

Desnica ozbiljno jača, migranti u Europu naviru sa svih strana, osim zrakom. Možda predeveraju ljeto krećući se od grada do grada, ova zima bi im mogla biti najkritičnije, pogotovo ako se trend ulaska u BIH nastavi ovakvim tempom.

Već smo rekli prije, osim ozbiljnijeg koordinirajućeg tijela, potrebni su kampovi sa strogim obezbijeđenjem, i stroga zabrana da se migranti hrane (od strane građana) mimo određene procedure kojom upravlja crveni križ u saradnji sa lokalnim vlastima. Migranti se pod hitno moraju skloniti sa ulice, kako ne bi došli u situacijz da ne možemo kontrolirati mase migranata na ulicama.
Idu mi na spolovilo po semaforima sa onim maramicama, retardirani bosnjo kupuje
User avatar
escobar__
Posts: 8875
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#14554 Re: Migranti u BiH

Post by escobar__ »

Bošnjaci su glup narod k'o kurac, nama treba reć i konstantno ponavljat da im dajemo i kupujemo od njih maramice, mislim da bi ta obrnuta psihologija imala više uspjeha jer kod nas samo nek je kontra od onog što ti narede, predlože ili samo onako kažu.
vrbas1979
Posts: 1383
Joined: 27/06/2012 13:34

#14555 Re: Migranti u BiH

Post by vrbas1979 »

_BataZiv_0809 wrote: 02/07/2020 23:59 Niđe ženska zglave
Apsolutno nije istina.
Na stotine je žena, djece i maloljetnika u kampovima, posebno u Sedri, Borićima i Biri u Bihaću.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66017
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#14556 Re: Migranti u BiH

Post by _BataZiv_0809 »

Samo ih nikad niko nije vidio
Naslovnica
Posts: 27878
Joined: 20/03/2013 15:38

#14557 Re: Migranti u BiH

Post by Naslovnica »

Ima ih, nije da ih nema.
Samo što je taj broj mizeran u odnosu na bradere, vjerovatno ne više od 0.5%.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66017
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#14558 Re: Migranti u BiH

Post by _BataZiv_0809 »

Ima doduse neka crnkinja eno je tuši maramice ispred velikog Merkatora. A mozda i nije zensko jebes ga :-)
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#14559 Re: Migranti u BiH

Post by irac300 »



Dopizdilo i kamiondzijama.
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#14560 Re: Migranti u BiH

Post by animus »

irac300 wrote: 03/07/2020 18:03

Dopizdilo i kamiondzijama.
Genocidasi koriste sansu da se izivljavaju nad slabijim. I onda kad uskoro neki migrant pruzi otpor i zbode nasilnika bit ce kukanje.
Protiv sam migranata i ovog sto se desava ali ovo ne podrzavam.
User avatar
Rothmans
Posts: 2857
Joined: 21/11/2019 21:32

#14561 Re: Migranti u BiH

Post by Rothmans »

animus wrote: 03/07/2020 18:08
irac300 wrote: 03/07/2020 18:03

Dopizdilo i kamiondzijama.
Genocidasi koriste sansu da se izivljavaju nad slabijim. I onda kad uskoro neki migrant pruzi otpor i zbode nasilnika bit ce kukanje.
Protiv sam migranata i ovog sto se desava ali ovo ne podrzavam.
Pito bi te da ti se uvali jedan u prikolicu... a ako nekog zbodu ovi ce im bar jebat mat** propisno. A bosnjo ? Bosnjo placa maramice marku,je*o ti njega
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#14562 Re: Migranti u BiH

Post by irac300 »

animus wrote: 03/07/2020 18:08
irac300 wrote: 03/07/2020 18:03

Dopizdilo i kamiondzijama.
Genocidasi koriste sansu da se izivljavaju nad slabijim. I onda kad uskoro neki migrant pruzi otpor i zbode nasilnika bit ce kukanje.
Protiv sam migranata i ovog sto se desava ali ovo ne podrzavam.

Pusti ba te nacionalisticke fore. Ljudima dopizdilo, jer ih na granici izjebu zbog ovih budalasa. Ne podrzavam nasilje, ali kad prekipi tesko se kontrolisati.
User avatar
escobar__
Posts: 8875
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#14563 Re: Migranti u BiH

Post by escobar__ »

Žalosni snimci ali ne i neočekivani.

Kad problem prebaciš na građane onda je ovo logičan slijed događaja. Vozačima je još dodatna zajebancija jer je i njima problem ako ih na GP ulove s ovom ološi.

Uskoro će ovo bit i snimci iz Bihaća, Tuzle i Sarajeva. Nek nam je Bake dobar s Muslimanskom Braćom, a to što su nam čaršije postale okupljališta kriminalaca nikom ništa. Kao da nam nije bilo dovoljno domaće đubradi, samo su ovi falili.
User avatar
piupiu
Posts: 16605
Joined: 05/01/2008 05:08

#14564 Re: Migranti u BiH

Post by piupiu »

Rothmans wrote: 03/07/2020 18:48
animus wrote: 03/07/2020 18:08
irac300 wrote: 03/07/2020 18:03 Dopizdilo i kamiondzijama.
Genocidasi koriste sansu da se izivljavaju nad slabijim. I onda kad uskoro neki migrant pruzi otpor i zbode nasilnika bit ce kukanje.
Protiv sam migranata i ovog sto se desava ali ovo ne podrzavam.
Pito bi te da ti se uvali jedan u prikolicu... a ako nekog zbodu ovi ce im bar jebat mat** propisno. A bosnjo ? Bosnjo placa maramice marku,je*o ti njega
Ovo se stalno dešavalo i našoj raji koja putuju busom u EU. Okače se ljudi ispod busa, jednu noć sam pratila člana porodice, kad lik se samo zarola pod Centrotrans, a jataci mu pokazuju putnicima okolo koji su to vidjeli da šute.... Elem, bila policija u blizini i tako to.
User avatar
Edin H.
Posts: 46992
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#14565 Re: Migranti u BiH

Post by Edin H. »

Nadam se da ce ovaj idiot od kamiondzije krivicno odgovarati za fizicko zlostavljanje (najvjerovatnije) maloljetnika :oops:

Tacno jeste da kamiondzije mogu platiti kaznu ukoliko ga uhvate sa nezeljenim putnicima, ali niko nema pravo da fizicki napadne drugu osobu, osobito ne maloljetnike bez roditeljske skrbi.

Mnoga od ove djece bjeze izmedju ostalog od nasilne regrutacije i zahtjevi za azil su im u velikom procentu odobreni.

Zapitate li se kada u kakvoj situaciji se nalaze kada ih ovako mlade roditelji (ukoliko su zivi) puste ili plate da idu na izuzetno opasan put.
vrbas1979
Posts: 1383
Joined: 27/06/2012 13:34

#14566 Re: Migranti u BiH

Post by vrbas1979 »

student90 wrote: 03/07/2020 17:13
vrbas1979 wrote: 03/07/2020 16:58
_BataZiv_0809 wrote: 02/07/2020 23:59 Niđe ženska zglave
Apsolutno nije istina.
Na stotine je žena, djece i maloljetnika u kampovima, posebno u Sedri, Borićima i Biri u Bihaću.
samo sto ih niko ne vidi osim tebe :lol:
Zato što se žene, djeca, maloljetnici i druge ranjive kategorije ne smiju snimati. Mućni malo tom glavom, zašto ti služi.

Sko ne vjeruješ meni, pitaj IOM, MUP USK, DRC, Crveni križ/krst, škole u USK, na poslijetku ljude koji žive u Bihaću ili njihovu djecu koja s njima idu u škole. Neiscrpan je izvor informacija, samo što vam se mrsko potruditi i sve vam je rekla-kazala. Ko god je jednom bio j Bihaću, zna da ih ima.

Dakle, stotine žena, djece i maloljetnika je smješteno u kampovima u Bihaću, lično se uvjerio i provjerio.
User avatar
howdy
Posts: 3545
Joined: 11/04/2010 09:09
Location: Fadil Novalic do mezara

#14567 Re: Migranti u BiH

Post by howdy »

Edin H. wrote: 03/07/2020 19:22 Nadam se da ce ovaj idiot od kamiondzije krivicno odgovarati za fizicko zlostavljanje (najvjerovatnije) maloljetnika :oops:

Tacno jeste da kamiondzije mogu platiti kaznu ukoliko ga uhvate sa nezeljenim putnicima, ali niko nema pravo da fizicki napadne drugu osobu, osobito ne maloljetnike bez roditeljske skrbi.

Mnoga od ove djece bjeze izmedju ostalog od nasilne regrutacije i zahtjevi za azil su im u velikom procentu odobreni.

Zapitate li se kada u kakvoj situaciji se nalaze kada ih ovako mlade roditelji (ukoliko su zivi) puste ili plate da idu na izuzetno opasan put.
koja ba djeca? koja regrutacija? onaj kaze novinari ti bubas o regrutaciji. ljudi ba saberite se malo. mislim, i ti si jedan od njih :lol: znam da ti tesko pada. vjerovatno si i ti bjezo od regrutacije a lafe?
User avatar
Edin H.
Posts: 46992
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#14568 Re: Migranti u BiH

Post by Edin H. »

howdy wrote: 03/07/2020 19:31
Edin H. wrote: 03/07/2020 19:22 Nadam se da ce ovaj idiot od kamiondzije krivicno odgovarati za fizicko zlostavljanje (najvjerovatnije) maloljetnika :oops:

Tacno jeste da kamiondzije mogu platiti kaznu ukoliko ga uhvate sa nezeljenim putnicima, ali niko nema pravo da fizicki napadne drugu osobu, osobito ne maloljetnike bez roditeljske skrbi.

Mnoga od ove djece bjeze izmedju ostalog od nasilne regrutacije i zahtjevi za azil su im u velikom procentu odobreni.

Zapitate li se kada u kakvoj situaciji se nalaze kada ih ovako mlade roditelji (ukoliko su zivi) puste ili plate da idu na izuzetno opasan put.
koja ba djeca? koja regrutacija? onaj kaze novinari ti bubas o regrutaciji. ljudi ba saberite se malo. mislim, i ti si jedan od njih :lol: znam da ti tesko pada. vjerovatno si i ti bjezo od regrutacije a lafe?
Sudeci po onome sto ja vidim na snimku kamiondzija fizicki zlostavlja maloljetnika.

Kao prvo ti kao osoba koja je ocigledno nezrela i koja nikada niti je sluzila vosku, a niti bila ili borila se u ratu si nezreo za ovu vrstu rasprave i bolje ti je da se uhvatis onoga sto je tvoj nivo i pises na temi poput one o playstation-u, nego sto pises besmislice.

Ako je bas bitno sluzio sam vojsku 15 mjeseci i bio u ratu, ima na forumu i mojih poznanika iz tog perioda, pa si mogao da te interesovalo citati.

Ako sam ja prosao kroz neko lose iskustvo, nisam sadista da nesto slicno zelim drugima, bez obzira odakle ti ljudi dolaze.

I usput apsolutno me ne zanima da li se radi o muslimanima, kriscanima ili ateistima.
User avatar
Edin H.
Posts: 46992
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#14569 Re: Migranti u BiH

Post by Edin H. »

student90 wrote: 03/07/2020 19:39

vidi ovako, silom prilika imam ogromna poznanstva u firmama koje se bave migrantima(necu navoditi imena) gdje je tacan broj djece i zena po spisku iz juna 37, govorimo prave djece a ne ove sto govore da su rodeni 1.1.2003. i zovu se istim imenom... samo ne znam odakle izvlacis stotine...
Kakve ima veze sto neko ne zna tacan datum rodjenja i da li je rodjen 01/01 ili 24/04 i zove se Muhamed?

Dijete je dijete.
User avatar
escobar__
Posts: 8875
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#14570 Re: Migranti u BiH

Post by escobar__ »

Opet o pravima...

Ima li vozač kamiona pravo da normalno utovari, preveze i istovari robu bez da razmišlja je li mu se neki naučnik negdje ubacio u kamion, hoće li ga zgazit ako ispadne tokom vožnje, platit kaznu na granici, fasovat zatvora?

Ima li građanin ikakvo pravo ili je to ekskluziva za migrante?
User avatar
howdy
Posts: 3545
Joined: 11/04/2010 09:09
Location: Fadil Novalic do mezara

#14571 Re: Migranti u BiH

Post by howdy »

Edin H. wrote: 03/07/2020 19:48
howdy wrote: 03/07/2020 19:31
Edin H. wrote: 03/07/2020 19:22 Nadam se da ce ovaj idiot od kamiondzije krivicno odgovarati za fizicko zlostavljanje (najvjerovatnije) maloljetnika :oops:

Tacno jeste da kamiondzije mogu platiti kaznu ukoliko ga uhvate sa nezeljenim putnicima, ali niko nema pravo da fizicki napadne drugu osobu, osobito ne maloljetnike bez roditeljske skrbi.

Mnoga od ove djece bjeze izmedju ostalog od nasilne regrutacije i zahtjevi za azil su im u velikom procentu odobreni.

Zapitate li se kada u kakvoj situaciji se nalaze kada ih ovako mlade roditelji (ukoliko su zivi) puste ili plate da idu na izuzetno opasan put.
koja ba djeca? koja regrutacija? onaj kaze novinari ti bubas o regrutaciji. ljudi ba saberite se malo. mislim, i ti si jedan od njih :lol: znam da ti tesko pada. vjerovatno si i ti bjezo od regrutacije a lafe?
Sudeci po onome sto ja vidim na snimku kamiondzija fizicki zlostavlja maloljetnika.

Kao prvo ti kao osoba koja je ocigledno nezrela i koja nikada niti je sluzila vosku, a niti bila ili borila se u ratu si nezreo za ovu vrstu rasprave i bolje ti je da se uhvatis onoga sto je tvoj nivo i pises na temi poput one o playstation-u, nego sto pises besmislice.

Ako je bas bitno sluzio sam vojsku 15 mjeseci i bio u ratu, ima na forumu i mojih poznanika iz tog perioda, pa si mogao da te interesovalo citati.

Ako sam ja prosao kroz neko lose iskustvo, nisam sadista da nesto slicno zelim drugima, bez obzira odakle ti ljudi dolaze.

I usput apsolutno me ne zanima da li se radi o muslimanima, kriscanima ili ateistima.
Prvo cu ti rec ne dipr. Drugo, nidje veze sa djecom. Trece bio sam u pravu kad sam reko da si jedan od njih.
Cetvrto jebem ja roditelja koji pusti tzv dijete na visegodisnje ilegalno potucanje po svijetu. Peto, nema opravdanja za ljude iz Alzira Pakistana Maroka, mozes se upinjat koliko hoces ali je tako. Po tom osnovu koji ti proturaš kompletno BiH stanovnistvo bi se sad trebalo spakovat pobacat pasose i nagrnut u Švecku. Ali kita, nije ni u ratu moglo bez papira.
User avatar
Edin H.
Posts: 46992
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#14572 Re: Migranti u BiH

Post by Edin H. »

escobar__ wrote: 03/07/2020 19:54 Opet o pravima...

Ima li vozač kamiona pravo da normalno utovari, preveze i istovari robu bez da razmišlja je li mu se neki naučnik negdje ubacio u kamion, hoće li ga zgazit ako ispadne tokom vožnje, platit kaznu na granici, fasovat zatvora?

Ima li građanin ikakvo pravo ili je to ekskluziva za migrante?
Nisam ni Ckalja, a ni Paja Vujisic da razmisljam o kamiondzijama. :D

Razmisli malo sa drugog aspekta. Kako mislis da ovi mogu stici do zeljenog cilja bez da se ilegalno ubace na kamion? Oni jednostavno nemaju drugog izbora, vec su prije nego sto su stigli na nas teritorij ozbiljno rizikovali zivot, neki su i nastradali na tom putu.
Igra macke i misa. Nije krivica ni potencijalnih azilanata, a niti kamiondzija sto evropski vlastodrsci pokusavaju da preko ledja kamiondzija i kaznama da im blokiraju ulazak.
Slozio bih se da si rekao da nije fer da kazne kamiondziju ukoliko se oni ukrcaju, a on nije znao.
Ovi vjestiji i koji imaju novac (zato kupujte maramice :D ) imaju pomagace koji nakon ulaska vrate sve u stanje kako je bilo prije.
Kako stvari stoje kamiondzijijin je posao da provjeri da li mu je neko ostetio pecat i ukoliko jeste ili primjeti nezeljene putnike da pozove nadlezne da ih odstrane iz kamiona.
Ni manje, ni vise.
Ali kod nas mnogi smatraju da imaju pravo fizickim napadom rijesavati probleme.
User avatar
freelancerusk
Posts: 480
Joined: 19/07/2018 16:05

#14573 Re: Migranti u BiH

Post by freelancerusk »

Edin H. wrote: 03/07/2020 19:22 Nadam se da ce ovaj idiot od kamiondzije krivicno odgovarati za fizicko zlostavljanje (najvjerovatnije) maloljetnika :oops:

Tacno jeste da kamiondzije mogu platiti kaznu ukoliko ga uhvate sa nezeljenim putnicima, ali niko nema pravo da fizicki napadne drugu osobu, osobito ne maloljetnike bez roditeljske skrbi.

Mnoga od ove djece bjeze izmedju ostalog od nasilne regrutacije i zahtjevi za azil su im u velikom procentu odobreni.

Zapitate li se kada u kakvoj situaciji se nalaze kada ih ovako mlade roditelji (ukoliko su zivi) puste ili plate da idu na izuzetno opasan put.
A znaš li ti, u kakve probleme bude taj čovjek uvučen ako mu na graničnom prijelazu pronađu ovog migranta? Možda čovjek ima svoju djecu kod kuće, koju hrani od tog posla... razmisli malo, ovi migranti nam ugrožavaju živote - sve više i više!
Zijo77
Posts: 416
Joined: 20/12/2019 16:07

#14574 Re: Migranti u BiH

Post by Zijo77 »

Nažalost, država nam je takva mi iz Sarajeva ili Bihaća ne možemo uticati na dopremanje ilegalnih migranata iz Srbije i RS-a na entitetsku liniju! Ali, zar ne vidite, zar vam ne bode oči da vrh za vrh SDA i IZ ne postoji problem! Bakir je proteklih dana imao dva opširna intervjua i niti jednu riječ nije rekao o problemu ilegalnih migranata. Dakle, taktika najuticajnih medju Bošnjacima je otprilike ova: Pravit ćemo se da problem ne postoji. Ako dodje do eskalacije, optužit ćemo vlastiti narod za rasizam i šovinizam, a malo ćemo i priprijetiti!
Ovakvu reakciju SDA i IZ smo već imali prilku vidjeti kada je bio slučaj sa zaštitarom koji je uhvatio ilegalnog migranta u kradji! Optužen je zaštitar!!!
Ustvari, stav vrhuške SDA i IZ je da ilegalne migrante treba prihvatiti ukoliko žele ostati i asimilirati ih u bošnjačke sredine. Ili je to ili jednostavno stvari prepuštaju anarhiji!
Sonron
Posts: 129
Joined: 23/06/2010 15:03

#14575 Re: Migranti u BiH

Post by Sonron »

Vozač ga nije trebao udarati, nisam ni ja za imigrante ilegalne. Valjda mu je film puko očigledno jer nije prvi put, još ako putuje u EU i kad ga budu pregledavali i nađu imigrante on je popušio, izgubio posao, može biti osuđen za ilegalno krijumčarenje ljudi unutar EU, firma bi stavila ključ pod bravu i izgubila posao... A kako je krenulo narod će uzeti stvari u svoje ruke i početi žestoko da se sukobljava sa imigrantima, još i ova kriza oko Corone... Ne ide na dobro, a političari će jedva čekati i IZ da proglase svoju fašistima jer imaju koristi od njih.
Locked