Paypal u Bosni i Hercegovini

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
_Reds_
Posts: 9367
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#6976 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by _Reds_ »

I meni sada tek, jutros nije bio. :)
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#6977 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by liaar »

Ja na paypal balanceu imao 2.03 USD godinama, sigurno 4-5 godina stajalo. Jučer dolazi SMS poruka o prilivu sredstava, leglo 3.52 KM sa paypala, kad ne umrijeh neću nikad :mrgreen:
kazo
Posts: 1518
Joined: 08/03/2012 19:57

#6978 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by kazo »

Your card was declined by the issuing bank. Please try a different card or contact your card issuer with questions.

RF Visa kartica. Tek izvadio. Sta mi je cini? :-)
ITNet
Posts: 780
Joined: 30/09/2016 11:47

#6979 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by ITNet »

kazo wrote: 02/07/2020 11:52 Your card was declined by the issuing bank. Please try a different card or contact your card issuer with questions.

RF Visa kartica. Tek izvadio. Sta mi je cini? :-)
Jesi je verifikovao kroz pay pal normala pa kad si htio nesto da platis onda dobio tu gresku? Ako jeste onda moras nazvati banku da ti upale placanje preko interneta na par sati pa da to zavrsis, to su uveli kao dodatni security i ako hoces da ti to ukinu skroz moras otici kod njih da poptpises izjavu da ih oslobadjas odgovornosti u slucaju kradje podataka itd...
kazo
Posts: 1518
Joined: 08/03/2012 19:57

#6980 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by kazo »

ITNet wrote: 02/07/2020 12:21
kazo wrote: 02/07/2020 11:52 Your card was declined by the issuing bank. Please try a different card or contact your card issuer with questions.

RF Visa kartica. Tek izvadio. Sta mi je cini? :-)
Jesi je verifikovao kroz pay pal normala pa kad si htio nesto da platis onda dobio tu gresku? Ako jeste onda moras nazvati banku da ti upale placanje preko interneta na par sati pa da to zavrsis, to su uveli kao dodatni security i ako hoces da ti to ukinu skroz moras otici kod njih da poptpises izjavu da ih oslobadjas odgovornosti u slucaju kradje podataka itd...
Ne mogu nikako da je verifikujem. To je problem.
User avatar
Leverage
Posts: 9513
Joined: 27/05/2018 16:32

#6981 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Leverage »

Zovi banku i zakukaj na tu temu, tamo će u kartičnom odjelu da ispipaju šta je razlog.
Adisa2312
Posts: 14
Joined: 28/01/2020 20:18

#6982 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Adisa2312 »

kazo wrote: 02/07/2020 13:52
ITNet wrote: 02/07/2020 12:21
kazo wrote: 02/07/2020 11:52 Your card was declined by the issuing bank. Please try a different card or contact your card issuer with questions.

RF Visa kartica. Tek izvadio. Sta mi je cini? :-)
Jesi je verifikovao kroz pay pal normala pa kad si htio nesto da platis onda dobio tu gresku? Ako jeste onda moras nazvati banku da ti upale placanje preko interneta na par sati pa da to zavrsis, to su uveli kao dodatni security i ako hoces da ti to ukinu skroz moras otici kod njih da poptpises izjavu da ih oslobadjas odgovornosti u slucaju kradje podataka itd...
Ne mogu nikako da je verifikujem. To je problem.
Imala sam isti problem. Posalji mail Paypalu (na Google ukucaj PayPal customer service mail), objasni im sve i za par sati ce ti odgovoriti. Meni su rekli da su mi podesili postavke na racunu i poslali su link preko kojeg sam spojila karticu sa PayPal racunom.
User avatar
Ludzak
Posts: 5490
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#6983 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Ludzak »

Ima jedan problemčić

Prije jedno 3 dana otišao sam do banke da se konsultujem sa mogučnošću Paypala. Pošto moja trenutna debitna kartica nije imala mogućnosti prijave na Paypal, od njih sam dobio Prepaid Visa Electron karticu. isti dan sam tu karticu dobio i odmah izvršio prenos 100 KM sa debitne na tu prepaid karticu. Dođem kući, registrujem se, sve ok... paypal prihvati moju prepaid karticu. Zatražio mi verifikaciju preko koda kojeg moram diči u banku. Danas sam svratio do banke, uzeo taj kod, i upisao u Paypal. Paypal ga prihvati, međutim, nema mi onih 100 KM što sam prenio na prepaid karticu. Paypal balance uvijek 0,00 EUR. Imam i račun kojeg su mi dali u banci kao dokaz tog prenosa. Što znači da su mi prenijeli, ali mi Paypal ne ispisuje.

U čemu sam pogriješio? Ili možda mora da prođe neko određeno vrijeme dok Paypal prepozna?
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#6984 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Mehemed »

Ludzak wrote: 03/07/2020 17:44 Ima jedan problemčić

Prije jedno 3 dana otišao sam do banke da se konsultujem sa mogučnošću Paypala. Pošto moja trenutna debitna kartica nije imala mogućnosti prijave na Paypal, od njih sam dobio Prepaid Visa Electron karticu. isti dan sam tu karticu dobio i odmah izvršio prenos 100 KM sa debitne na tu prepaid karticu. Dođem kući, registrujem se, sve ok... paypal prihvati moju prepaid karticu. Zatražio mi verifikaciju preko koda kojeg moram diči u banku. Danas sam svratio do banke, uzeo taj kod, i upisao u Paypal. Paypal ga prihvati, međutim, nema mi onih 100 KM što sam prenio na prepaid karticu. Paypal balance uvijek 0,00 EUR. Imam i račun kojeg su mi dali u banci kao dokaz tog prenosa. Što znači da su mi prenijeli, ali mi Paypal ne ispisuje.

U čemu sam pogriješio? Ili možda mora da prođe neko određeno vrijeme dok Paypal prepozna?
Paypal je POSREDNIK u kupovini. Ti kada nešto kupiš i platiš paypalom, paypal će povući toliko novca sa tvog računa i prebaciti toj drugoj strani kojoj plaćaš. Povlači samo onoliko koliko trebaš platiti u toj transakciji, ne povlači sve pa da to stavi na balance, paypal ne radi na taj način.
Ti sada možeš plaćati paypalom dok ne potrošiš tih 100KM sa računa.
User avatar
Ludzak
Posts: 5490
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#6985 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Ludzak »

Mehemed wrote: 03/07/2020 18:33
Ludzak wrote: 03/07/2020 17:44 Ima jedan problemčić

Prije jedno 3 dana otišao sam do banke da se konsultujem sa mogučnošću Paypala. Pošto moja trenutna debitna kartica nije imala mogućnosti prijave na Paypal, od njih sam dobio Prepaid Visa Electron karticu. isti dan sam tu karticu dobio i odmah izvršio prenos 100 KM sa debitne na tu prepaid karticu. Dođem kući, registrujem se, sve ok... paypal prihvati moju prepaid karticu. Zatražio mi verifikaciju preko koda kojeg moram diči u banku. Danas sam svratio do banke, uzeo taj kod, i upisao u Paypal. Paypal ga prihvati, međutim, nema mi onih 100 KM što sam prenio na prepaid karticu. Paypal balance uvijek 0,00 EUR. Imam i račun kojeg su mi dali u banci kao dokaz tog prenosa. Što znači da su mi prenijeli, ali mi Paypal ne ispisuje.

U čemu sam pogriješio? Ili možda mora da prođe neko određeno vrijeme dok Paypal prepozna?
Paypal je POSREDNIK u kupovini. Ti kada nešto kupiš i platiš paypalom, paypal će povući toliko novca sa tvog računa i prebaciti toj drugoj strani kojoj plaćaš. Povlači samo onoliko koliko trebaš platiti u toj transakciji, ne povlači sve pa da to stavi na balance, paypal ne radi na taj način.
Ti sada možeš plaćati paypalom dok ne potrošiš tih 100KM sa računa.
Aaa tako znaci...
Ee hvala.

Nisam se nikad koristio paypalom, pa jos ne znam te stvari.
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#6986 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by victom »

Ludzak wrote: 04/07/2020 21:08
Mehemed wrote: 03/07/2020 18:33
Ludzak wrote: 03/07/2020 17:44 Ima jedan problemčić

Prije jedno 3 dana otišao sam do banke da se konsultujem sa mogučnošću Paypala. Pošto moja trenutna debitna kartica nije imala mogućnosti prijave na Paypal, od njih sam dobio Prepaid Visa Electron karticu. isti dan sam tu karticu dobio i odmah izvršio prenos 100 KM sa debitne na tu prepaid karticu. Dođem kući, registrujem se, sve ok... paypal prihvati moju prepaid karticu. Zatražio mi verifikaciju preko koda kojeg moram diči u banku. Danas sam svratio do banke, uzeo taj kod, i upisao u Paypal. Paypal ga prihvati, međutim, nema mi onih 100 KM što sam prenio na prepaid karticu. Paypal balance uvijek 0,00 EUR. Imam i račun kojeg su mi dali u banci kao dokaz tog prenosa. Što znači da su mi prenijeli, ali mi Paypal ne ispisuje.

U čemu sam pogriješio? Ili možda mora da prođe neko određeno vrijeme dok Paypal prepozna?
Paypal je POSREDNIK u kupovini. Ti kada nešto kupiš i platiš paypalom, paypal će povući toliko novca sa tvog računa i prebaciti toj drugoj strani kojoj plaćaš. Povlači samo onoliko koliko trebaš platiti u toj transakciji, ne povlači sve pa da to stavi na balance, paypal ne radi na taj način.
Ti sada možeš plaćati paypalom dok ne potrošiš tih 100KM sa računa.
Aaa tako znaci...
Ee hvala.

Nisam se nikad koristio paypalom, pa jos ne znam te stvari.
meni se čini momak da se ti nisi koristio ni karticom, i to ne malo, vec nikako. no fense
Last edited by victom on 01/03/2021 02:33, edited 2 times in total.
User avatar
Ludzak
Posts: 5490
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#6987 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Ludzak »

Kako si došao do tog zakljucka?
User avatar
Leverage
Posts: 9513
Joined: 27/05/2018 16:32

#6988 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Leverage »

"no fense" :lol:
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#6989 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by victom »

Ludzak wrote: 07/07/2020 06:54 Kako si došao do tog zakljucka?
pa pročito tvoj post
Last edited by victom on 01/03/2021 02:33, edited 2 times in total.
User avatar
dobojlija81
Posts: 3541
Joined: 20/07/2012 22:03

#6990 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by dobojlija81 »

Image

gle stoke oce da mi uzmu 9 km za ovu siću
sta se dešava?
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#6991 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by soha96 »

dobojlija81 wrote: 10/07/2020 17:01 Image

gle stoke oce da mi uzmu 9 km za ovu siću
sta se dešava?
Desava se da se ne isplati povlaciti te male cifre, sacekaj prvi i automatic withdrawal. Kad povlacis vece pare onda se isplati.
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#6992 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by liaar »

Pa šta hoćeš, uvijek je bilo 5$ za ručni withdraw sredstava, bilo to da povlačiš 10 KM ili 1000 KM
User avatar
dobojlija81
Posts: 3541
Joined: 20/07/2012 22:03

#6993 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by dobojlija81 »

liaar wrote: 10/07/2020 18:53 Pa šta hoćeš, uvijek je bilo 5$ za ručni withdraw sredstava, bilo to da povlačiš 10 KM ili 1000 KM
9km je više od 5 dolara jedino ako je kurs 1,8
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#6994 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by boshniak »

Moze li se kod nas kako instalirati paypal mobile cash na android, znam da na playstore ima paypal bussiness ne zelim to. Pokusao sam sa xapk, ali nece nesto.
User avatar
duspi
Posts: 749
Joined: 17/04/2008 02:11
Location: SA

#6995 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by duspi »

godinama sam koristio paypal i sve je uredno funkcionisalo, dok mi nije istekla kartica i banka mi dala mastercard umjesto vize. ostala mi je funkcionalnost plaćanja preko paypala, ali i to mi je sad u ovom trenutku sasvim dovoljno, obzirom da ga koristim manje više isključivo za online kupovine, ebay itd. međutim tokom godina sam malo ispao iz tokova, zaboravio pravila i procese :)

sad žena pokušava otvoriti paypal na koji bi primala sredstva, ima visa debit karticu, povezali smo karticu s accountom, uredno verifikovali kodom iz banke, međutim kada joj ja pokušam testno poslati novac bude odbijeno 'due to regulations' bez ikakvih dodatnih pojašnjenja, ista stvar i kada ona pokuša poslati novac, znači u oba smjera ista odbijenica. pisali smo paypalu, ali u međuvremenu dok čekam da se oni jave reko da provjerim i ovdje sa vama, sigurno se nekad neko našao u istoj situaciji :)

unaprijed zahvalan :)
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#6996 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Mehemed »

Moraš čekati odgovor od paypala. Visa, uredno verifikovano, to je to, nemaš šta više, sve uslovi su ispunjeni, to je neka greška do njih.
User avatar
P.Starck
Posts: 1149
Joined: 14/07/2010 22:46

#6997 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by P.Starck »

duspi wrote: 21/07/2020 10:14 godinama sam koristio paypal i sve je uredno funkcionisalo, dok mi nije istekla kartica i banka mi dala mastercard umjesto vize. ostala mi je funkcionalnost plaćanja preko paypala, ali i to mi je sad u ovom trenutku sasvim dovoljno, obzirom da ga koristim manje više isključivo za online kupovine, ebay itd. međutim tokom godina sam malo ispao iz tokova, zaboravio pravila i procese :)

sad žena pokušava otvoriti paypal na koji bi primala sredstva, ima visa debit karticu, povezali smo karticu s accountom, uredno verifikovali kodom iz banke, međutim kada joj ja pokušam testno poslati novac bude odbijeno 'due to regulations' bez ikakvih dodatnih pojašnjenja, ista stvar i kada ona pokuša poslati novac, znači u oba smjera ista odbijenica. pisali smo paypalu, ali u međuvremenu dok čekam da se oni jave reko da provjerim i ovdje sa vama, sigurno se nekad neko našao u istoj situaciji :)

unaprijed zahvalan :)
Mora proći neko vrijeme da novi račun uđe u sistem. Nema veze što je sve verifikovano. Probaj sutra i radit će.
User avatar
P.Starck
Posts: 1149
Joined: 14/07/2010 22:46

#6998 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by P.Starck »

...
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#6999 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by hadzinicasa »

Izvrsen mi je neki refund preko Paypala. Stoji Pending i ne mogu nista s tim, zezam se vec 20 dana s tim
Poslao refund i nakon kiseljenja na Paypalu jedno desetak dana, dobim info - declined.
Javim se posiljaocu i kazem nije proslo i on ponovo posalje nalog i evo opet heftu dana stoji pod oznakom "Pending" i opet nista ne mogu s tim.

nije neki iznos, ali ne kontam.
sandra01
Posts: 1433
Joined: 19/02/2008 03:19
Location: na grani

#7000 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by sandra01 »

dobojlija81 wrote: 10/07/2020 20:08
liaar wrote: 10/07/2020 18:53 Pa šta hoćeš, uvijek je bilo 5$ za ručni withdraw sredstava, bilo to da povlačiš 10 KM ili 1000 KM
9km je više od 5 dolara jedino ako je kurs 1,8
I ja sam ostala zapanjena kad sam vidjela da mi skidaju 9 KM neki dan, do sada je bilo 5 KM, i bilo je puno više novca nego kod tebe.Ne kontam ove komentare o tome koliko novca povlačiš , nego o povećanju visini naknade za povlačenje novca sa 5 na 9 KM!!! Ni meni nije jasno zašto su toliko podigli :? :shock:
Post Reply