Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
BadBoy
Posts: 8087
Joined: 01/11/2005 21:55

#27551 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BadBoy »

Diwan wrote: 30/06/2020 17:36
pinturicchio wrote: 30/06/2020 17:24 Za pola godine znamo sasvim dovoljno o ovom virusu. Možemo živjeti s njim, moramo prihvatiti da su tu neke okolnosti koje čine "novo normalno", ali koje će prestati da postoje pronalaskom vakcine ili eventualno neke efikasnije terapije.

U martu nismo ništa znali, zato smo se i zaključali, sada znamo. Moramo čuvati naše starije i bolesne tako što ćemo čuvati sebe, ne smijemo dopustiti da virus počne slobodno cirkulisati društvom, zbog izuzetno visoke virulentosti brzo bi došao do gore pomenutih kategorija, nastao bi haos i zdravstveni sistem bi bio pretrpan. To je suština i abeceda ove pandemije. E sada, vi koji ovu pošast banalizirate ste jako opasni po društvo, samo mi nije jasno šta vam je motivacija.
Ovo je 'pošast' za tebe, za mene nije.

Ti vjeruješ u sve što si se servira preko mainstream medija, ja ne. Tvoja 'pošast' potiče od vjerovanju onome čime ti se puni glava svih ovih mjeseci.
Da, i umrli i zaraženi, sve. Ima masa ljudi koji ne razmišljaju kao ti i ne vjeruju kao ti, kao što ima i masa ljudi koja misle kao ti.

I šta ćemo sad?
Jesi li ti vakcinisan?
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#27552 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

Rox_Anne wrote: 30/06/2020 18:31
Diwan wrote: 30/06/2020 17:36
pinturicchio wrote: 30/06/2020 17:24 Za pola godine znamo sasvim dovoljno o ovom virusu. Možemo živjeti s njim, moramo prihvatiti da su tu neke okolnosti koje čine "novo normalno", ali koje će prestati da postoje pronalaskom vakcine ili eventualno neke efikasnije terapije.

U martu nismo ništa znali, zato smo se i zaključali, sada znamo. Moramo čuvati naše starije i bolesne tako što ćemo čuvati sebe, ne smijemo dopustiti da virus počne slobodno cirkulisati društvom, zbog izuzetno visoke virulentosti brzo bi došao do gore pomenutih kategorija, nastao bi haos i zdravstveni sistem bi bio pretrpan. To je suština i abeceda ove pandemije. E sada, vi koji ovu pošast banalizirate ste jako opasni po društvo, samo mi nije jasno šta vam je motivacija.
Ovo je 'pošast' za tebe, za mene nije.

Ti vjeruješ u sve što si se servira preko mainstream medija, ja ne. Tvoja 'pošast' potiče od vjerovanju onome čime ti se puni glava svih ovih mjeseci.
Da, i umrli i zaraženi, sve. Ima masa ljudi koji ne razmišljaju kao ti i ne vjeruju kao ti, kao što ima i masa ljudi koja misle kao ti.

I šta ćemo sad?
Više nije normalno ovo što rade.
Gledam ove skice oko vakcina i kako se nadaju cjepivu jer ćemo inače svi umr't od korone i plače mi se, doslovno.

Nitko živ od njih ne zna, a i ne zanima ih, da su još prije cca 10-15 godina pokušali napraviti mRNK vakcinu za koronu (skupinu virusa) i nije im uspjelo jer je većina zamoraca nakon cijepljenja i ponovnog izlaganja virusu, razvila teške oblike oštećenja na dišnim putovima, dobar broj ih je razvio tumore i uginuo,
2. sada je preskočena faza testiranja na životinjama i idu direktno na ljude, za cjepiva koja nikad do sada nisu bile testirana na ljudima,
3. na grupama od nekoliko desetina ljudi govore o uspješnosti cjepiva i to iznose u medije kao mjerodavno - a ovi jedva dočekali,
4. ukinuli su usporednu grupu za testiranje sa placebom - pa nemaš sa čime ni uspoređivati uspješnost cjepiva,
5. - mRNK i DNK vakcine mijenjaju strukturu naše vlastite DNK, jer se rade CRISPR-Cas9 tehnologijom, a koja se već pokazala jako problematična za ljude
https://www.scientificamerican.com/arti ... udy-finds/ ...

...i 6:
SUMMARY: The Secretary is issuing this Declaration pursuant to section 319F-3 of the Public Health Service Act (42 U.S.C. 247d-6d) to provide liability immunity for activities related to medical countermeasures against COVID-19.
https://www.phe.gov/Preparedness/legal/ ... VID19.aspx

Dobili su (farmaceutska industrija i svi oni koji prćkaju oko korone) zakonsku zaštitu u slučaju bilo kakvih nus pojava prouzročenih cjepivom - pa i u slučaju smrti.

Na dan kada je ovaj dokument stupio na snagu, u USA je bilo 11 zaražanih, ne mrtvih, nego zaraženih.

Ljudi ne trebaju neprijatelje, sami sebi su najveći neprijatelji.
Hajd što su sebi, ali što i ostale svojim Avaz, klix, N1 - CNN, jutarnji, index, maloumljem vuku sa sobom.
Ja mislim da ste ti i Diwan par iz snova.
Cijeli dan možete gledati youtube videe sa žutim subtitlovima uživati uz BigTree-a, Wakefielda, Ickea i ostale ravnozemljaše, antivaksere i otvarače očiju koji vjeruju u ljude guštere :lol:
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#27553 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Diwan »

Recimo koliko su ovi tzv. naučnici i zdr. radnici na strani čovjeka, a ne poslušnici politike, poltroni itd., čast izuzecima i svima koji to nisu, govori činjenjica ignorisanja upotrebe vitamina C, da vitamica C, u jačanju i borbi protiv bilo kojeg virusa ove i slične vrste.

Ali prodate duše samo slijede suludu agendu vladara iz sjene.

Umjesto toga, preporučuju robstvo i robovlasništvo, sluđivanje ljudi, manipulisanje ljudima, manipulisanje sa smrti, sa oboljenim, i sa svim drugim promocijama vezanim sa sve ovo.

Sluge agende.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45258
Joined: 29/12/2005 01:20

#27554 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

Diwan wrote: 30/06/2020 17:36
pinturicchio wrote: 30/06/2020 17:24 Za pola godine znamo sasvim dovoljno o ovom virusu. Možemo živjeti s njim, moramo prihvatiti da su tu neke okolnosti koje čine "novo normalno", ali koje će prestati da postoje pronalaskom vakcine ili eventualno neke efikasnije terapije.

U martu nismo ništa znali, zato smo se i zaključali, sada znamo. Moramo čuvati naše starije i bolesne tako što ćemo čuvati sebe, ne smijemo dopustiti da virus počne slobodno cirkulisati društvom, zbog izuzetno visoke virulentosti brzo bi došao do gore pomenutih kategorija, nastao bi haos i zdravstveni sistem bi bio pretrpan. To je suština i abeceda ove pandemije. E sada, vi koji ovu pošast banalizirate ste jako opasni po društvo, samo mi nije jasno šta vam je motivacija.
Ovo je 'pošast' za tebe, za mene nije.

Ti vjeruješ u sve što si se servira preko mainstream medija, ja ne. Tvoja 'pošast' potiče od vjerovanju onome čime ti se puni glava svih ovih mjeseci.
Da, i umrli i zaraženi, sve. Ima masa ljudi koji ne razmišljaju kao ti i ne vjeruju kao ti, kao što ima i masa ljudi koja misle kao ti.

I šta ćemo sad?
Nista, ti si sebican i boli te kurac za ostale.

Jednostavno.
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#27555 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

Rox_Anne wrote: 23/06/2020 18:47
JohnnyS wrote: 23/06/2020 18:31
Rox_Anne wrote: 23/06/2020 18:28

Pa ti si prvi koju je ne koristi.
Lijepo sam ti gore napisala, vežeš konja gdje ti gazda kaže, a BiH gazda je u Briselu - i ne, nema veze što BiH nije u EU, jer nije još, ali je pristupna članica i još od 2005 radi onako kako joj Brisel kaže.

Ili samouvjereno misliš da je BiH suverena država koja sama određuje šta će i kako će?!

Imaju logičan razlog.
Mirovinski, socijalni i zdravstveni fondovi su pred totalnim kolapsom - i to na globalnom nivou, populacija se stara, živimo ko kornjače, a idemo u mirovinu sa 65.

Znaš li da je od pacijenata koji su primani u bolnice traženo da potpišu da neće biti reanimirani, ako dođe do zastoja srca, ili bilo kojeg drugog kolapsa organizma??
Znaš li da su bolnice dobijale po 13.000 $ za svakog primljenog u bolnicu - pozitivnog na koronu, a po 39.000$ za svakog kojeg stave na respiratore, a kada te stave na respiratore, vjerojatnost da preživiš je cca 10%.

Znaš li da se Talijani spremaju na masovne tužbe protiv države??

I još jedan jako bitan razlog - jedino brojke i statistike opravdavaju sve ove mjere, zato ih navlače za sve pare.

Dovoljno je samo da pomisliš da su nasilno zaustavili cijelu planetu zog jbnog virusa čija je smrtnost oko brojki jače sezonske gripe pa da kužiš da tu i oko toga smrdi sve .

No, najfascinantnije od svega mi je da i dalje radije vjerujete Baketu, Avazu i "stručnom štabu", kojeg su oni sastavljali, a zajebali su te 10000x, dok one koji misle drugačije nazivate ludima.
Ja sam prvi koji smatra da je reakcija društva pretjerana u odnosu na opasnost virusa. I to debelo pretjerana. Ali argument da će se uštediti na mirovinskim fondovima bi imao smisla da je ovo sve trajalo jedan mjesec. Međutim traje pola godine, trajat će još neko vrijeme sigurno, a ekonomske posljedice toga će biti puno teže nego "ušteda" mirovinskih i zdravstvenih fondova.
Računaj dugoročno, sve te mirorvine nikad više neće morat isplatiti, a Lombardija je jedan od najbogatijih krajeva u Italiji.
Drugo, ajde mlo maknite se od BiH i "stručnog štaba" i pratite glavnu scenu.
Prečekiraj malo Blackrock i Blackstone, prečekiraj malo isplate banaka i velkih korporacija koje su grcale u tolikim dugovima da ih ni onaj krah od 2008 nije uspio iščupati.

Posljedice će biti za nas, ne za tehnokrate. Njima ovo odgovara.
Umjesto nas koji ostanemo bez posla, jedva će čekat da uvedu AI i robote.
Eno ti Raiffeisen banka već reklamira AI pomoćnicu, a u Singapuru pas robot već laje na ljude da se drže socijalne distance, prosvjednike u Americi nadzire Predator dron kojeg koriste na BI za ubijanje "terorista".
Previše nas je, preko 7 milijardi, udišemo njihov zrak i krademo njihove resurse i samo nešto pizdimo.
Valja isplatiti plaće, valja godišnji pa regres pa topli obrok pa bolovanje pa penzija pa bolovanje zbog djece pa trudničko i porodiljno pa štrajkovi i tako do kraja života.
@Rox_Anne moj komentar se odnosio na cjelokupan narativ koji promovišeš ovdje. Recimo ovaj post. Ti i Diwan ste na istim valnim dužinama vjeruj mi :-D
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45258
Joined: 29/12/2005 01:20

#27556 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

Rox_Anne wrote: 30/06/2020 18:31
Diwan wrote: 30/06/2020 17:36
pinturicchio wrote: 30/06/2020 17:24 Za pola godine znamo sasvim dovoljno o ovom virusu. Možemo živjeti s njim, moramo prihvatiti da su tu neke okolnosti koje čine "novo normalno", ali koje će prestati da postoje pronalaskom vakcine ili eventualno neke efikasnije terapije.

U martu nismo ništa znali, zato smo se i zaključali, sada znamo. Moramo čuvati naše starije i bolesne tako što ćemo čuvati sebe, ne smijemo dopustiti da virus počne slobodno cirkulisati društvom, zbog izuzetno visoke virulentosti brzo bi došao do gore pomenutih kategorija, nastao bi haos i zdravstveni sistem bi bio pretrpan. To je suština i abeceda ove pandemije. E sada, vi koji ovu pošast banalizirate ste jako opasni po društvo, samo mi nije jasno šta vam je motivacija.
Ovo je 'pošast' za tebe, za mene nije.

Ti vjeruješ u sve što si se servira preko mainstream medija, ja ne. Tvoja 'pošast' potiče od vjerovanju onome čime ti se puni glava svih ovih mjeseci.
Da, i umrli i zaraženi, sve. Ima masa ljudi koji ne razmišljaju kao ti i ne vjeruju kao ti, kao što ima i masa ljudi koja misle kao ti.

I šta ćemo sad?
Više nije normalno ovo što rade.
Gledam ove skice oko vakcina i kako se nadaju cjepivu jer ćemo inače svi umr't od korone i plače mi se, doslovno.

Nitko živ od njih ne zna, a i ne zanima ih, da su još prije cca 10-15 godina pokušali napraviti mRNK vakcinu za koronu (skupinu virusa) i nije im uspjelo jer je većina zamoraca nakon cijepljenja i ponovnog izlaganja virusu, razvila teške oblike oštećenja na dišnim putovima, dobar broj ih je razvio tumore i uginuo,
2. sada je preskočena faza testiranja na životinjama i idu direktno na ljude, za cjepiva koja nikad do sada nisu bila testirana na ljudima,
3. na grupama od nekoliko desetina ljudi govore o uspješnosti cjepiva i to iznose u medije kao mjerodavno - a ovi jedva dočekali,
4. ukinuli su usporednu grupu za testiranje sa placebom - pa nemaš sa čime ni uspoređivati uspješnost cjepiva,
5. - mRNK i DNK vakcine mijenjaju strukturu naše vlastite DNK, jer se rade CRISPR-Cas9 tehnologijom, za koju zanstvenici tvrde da može imati jako problematične rezultate po ljude
https://www.scientificamerican.com/arti ... udy-finds/ ...

...i 6:
SUMMARY: The Secretary is issuing this Declaration pursuant to section 319F-3 of the Public Health Service Act (42 U.S.C. 247d-6d) to provide liability immunity for activities related to medical countermeasures against COVID-19.
https://www.phe.gov/Preparedness/legal/ ... VID19.aspx

Dobili su (farmaceutska industrija i svi oni koji prćkaju oko korone) zakonsku zaštitu u slučaju bilo kakvih nus pojava prouzročenih cjepivom - pa i u slučaju smrti.

Na dan kada je ovaj dokument stupio na snagu, u USA je bilo 11 zaražanih, ne mrtvih, nego zaraženih.

Ljudi ne trebaju neprijatelje, sami sebi su najveći neprijatelji.
Hajd što su sebi, ali što i ostale svojim Avaz, klix, N1 - CNN, jutarnji, index, maloumljem vuku sa sobom.
Jesi li ti epidemiolog ili farmaceut, doktor? Cisto me zanima.

O kojoj vakcini tacno govoris, jer ih ima bar 10-ak koje se testiraju? Je li tebe tjeraju da budes pokusni kunic, ili si se mozda prepao da testirani ljudi nece pokazati simptome prije nego te "natjeraju" da se cjepis?

Da, ljudi ne trebaju neprijatelje pored izuzetne kolicine ignorantnosti i sebicnosti koje ti i slicni pokazujete.
breba
Posts: 1708
Joined: 19/01/2005 04:37

#27557 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by breba »

Rox_Anne wrote: 30/06/2020 18:46
Mogy87 wrote: 30/06/2020 18:42
Rox_Anne wrote: 30/06/2020 18:31

Više nije normalno ovo što rade.
Gledam ove skice oko vakcina i kako se nadaju cjepivu jer ćemo inače svi umr't od korone i plače mi se, doslovno.

Nitko živ od njih ne zna, a i ne zanima ih, da su još prije cca 10-15 godina pokušali napraviti mRNK vakcinu za koronu (skupinu virusa) i nije im uspjelo jer je većina zamoraca nakon cijepljenja i ponovnog izlaganja virusu, razvila teške oblike oštećenja na dišnim putovima, dobar broj ih je razvio tumore i uginuo,
2. sada je preskočena faza testiranja na životinjama i idu direktno na ljude, za cjepiva koja nikad do sada nisu bile testirana na ljudima,
3. na grupama od nekoliko desetina ljudi govore o uspješnosti cjepiva i to iznose u medije kao mjerodavno - a ovi jedva dočekali,
4. ukinuli su usporednu grupu za testiranje sa placebom - pa nemaš sa čime ni uspoređivati uspješnost cjepiva,
5. - mRNK i DNK vakcine mijenjaju strukturu naše vlastite DNK, jer se rade CRISPR-Cas9 tehnologijom, a koja se već pokazala jako problematična za ljude
https://www.scientificamerican.com/arti ... udy-finds/ ...

...i 6:
SUMMARY: The Secretary is issuing this Declaration pursuant to section 319F-3 of the Public Health Service Act (42 U.S.C. 247d-6d) to provide liability immunity for activities related to medical countermeasures against COVID-19.
https://www.phe.gov/Preparedness/legal/ ... VID19.aspx

Dobili su (farmaceutska industrija i svi oni koji prćkaju oko korone) zakonsku zaštitu u slučaju bilo kakvih nus pojava prouzročenih cjepivom - pa i u slučaju smrti.

Na dan kada je ovaj dokument stupio na snagu, u USA je bilo 11 zaražanih, ne mrtvih, nego zaraženih.

Ljudi ne trebaju neprijatelje, sami sebi su najveći neprijatelji.
Hajd što su sebi, ali što i ostale svojim Avaz, klix, N1 - CNN, jutarnji, index, maloumljem vuku sa sobom.
Ja mislim da ste ti i Diwan par iz snova.
Cijeli dan možete gledati youtube videe sa žutim subtitlovima uživati uz BigTree-a, Wakefielda, Ickea i ostale ravnozemljaše, antivaksere i otvarače očiju koji vjeruju u ljude guštere :lol:
Postavila sam ti peer viewed studije i službene dokumente, ne YT klipove, tako da si napisanim diskreditirao samo sebe.
A ako ne znaš engl - što je vjerojatnije, nema problema reci, tu smo da pomognemo pa da ne bulaznite više.

Naravno da treba biti skeptican i preispitivati i valjanost vakcina u ovim uslovima.
Nisam protivnik vakcina, ali jasno je svima da su ove zbrzane.
Preskacu faze, testiranja su ogranicena itd.
I Fauci je danas rekao da nece moci biti garantovana 100 % sigurnost i efikasnoat vakcine, barem ove prve brze serije.
I Onaj Koga Ne Spominjemo je isto rekao da testiranje nece moci kvalitetno pokriti sve uzorke populacije npr. trudnice, starije, ljude sa raznim komorbiditetima i sl.
Blesavo bi bilo uzeti zdravo za gotovo da ce vakcina biti valjana i sigurna. Treba pratiti kao i sve drugo.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45258
Joined: 29/12/2005 01:20

#27558 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

Diwan wrote: 30/06/2020 18:42 Recimo koliko su ovi tzv. naučnici i zdr. radnici na strani čovjeka, a ne poslušnici politike, poltroni itd., čast izuzecima i svima koji to nisu, govori činjenjica ignorisanja upotrebe vitamina C, da vitamica C, u jačanju i borbi protiv bilo kojeg virusa ove i slične vrste.

Ali prodate duše samo slijede suludu agendu vladara iz sjene.

Umjesto toga, preporučuju robstvo i robovlasništvo, sluđivanje ljudi, manipulisanje ljudima, manipulisanje sa smrti, sa oboljenim, i sa svim drugim promocijama vezanim sa sve ovo.

Sluge agende.
Fino je sto ti nisi sludjen. :D
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#27559 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Diwan »

jeza u ledja wrote: 30/06/2020 19:02
Diwan wrote: 30/06/2020 18:42 Recimo koliko su ovi tzv. naučnici i zdr. radnici na strani čovjeka, a ne poslušnici politike, poltroni itd., čast izuzecima i svima koji to nisu, govori činjenjica ignorisanja upotrebe vitamina C, da vitamica C, u jačanju i borbi protiv bilo kojeg virusa ove i slične vrste.

Ali prodate duše samo slijede suludu agendu vladara iz sjene.

Umjesto toga, preporučuju robstvo i robovlasništvo, sluđivanje ljudi, manipulisanje ljudima, manipulisanje sa smrti, sa oboljenim, i sa svim drugim promocijama vezanim sa sve ovo.

Sluge agende.
Fino je sto ti nisi sludjen. :D
Evo me u nokdaunu od tvojih odgovora :-D
User avatar
zubi
Posts: 5159
Joined: 16/07/2009 00:27

#27561 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by zubi »

Mogy87 wrote: 30/06/2020 18:42 Ja mislim da ste ti i Diwan par iz snova.
Cijeli dan možete gledati youtube videe sa žutim subtitlovima uživati uz BigTree-a, Wakefielda, Ickea i ostale ravnozemljaše, antivaksere i otvarače očiju koji vjeruju u ljude guštere :lol:
Da. Neki hajr od ove korone da bude... a i da sjasu sa foruma....
User avatar
Vela666
Posts: 487
Joined: 06/04/2020 11:55

#27562 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Vela666 »

Mogy87 wrote: 30/06/2020 18:42
Ja mislim da ste ti i Diwan par iz snova.
Cijeli dan možete gledati youtube videe sa žutim subtitlovima uživati uz BigTree-a, Wakefielda, Ickea i ostale ravnozemljaše, antivaksere i otvarače očiju koji vjeruju u ljude guštere :lol:
I ti nekome pričaš o ad hominem :roll:
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#27563 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

Vela666 wrote: 30/06/2020 19:38
Mogy87 wrote: 30/06/2020 18:42
Ja mislim da ste ti i Diwan par iz snova.
Cijeli dan možete gledati youtube videe sa žutim subtitlovima uživati uz BigTree-a, Wakefielda, Ickea i ostale ravnozemljaše, antivaksere i otvarače očiju koji vjeruju u ljude guštere :lol:
I ti nekome pričaš o ad hominem :roll:
Gdje je ovdje ad hominem? Njima su uzori ti ljudi. Jer imaju "otvoren um". Svaki drugi post im je o tome da trebamo "otvoriti oci". Ako nekoga cijenis poredjenje s njim nije uvreda vec kompliment.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45258
Joined: 29/12/2005 01:20

#27564 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

breba wrote: 30/06/2020 19:01 Naravno da treba biti skeptican i preispitivati i valjanost vakcina u ovim uslovima.
Nisam protivnik vakcina, ali jasno je svima da su ove zbrzane.
Preskacu faze, testiranja su ogranicena itd.
I Fauci je danas rekao da nece moci biti garantovana 100 % sigurnost i efikasnoat vakcine, barem ove prve brze serije.
I Onaj Koga Ne Spominjemo je isto rekao da testiranje nece moci kvalitetno pokriti sve uzorke populacije npr. trudnice, starije, ljude sa raznim komorbiditetima i sl.
Blesavo bi bilo uzeti zdravo za gotovo da ce vakcina biti valjana i sigurna. Treba pratiti kao i sve drugo.
Preskacu se uglavnom faze koje nisu kriticne, tipa dobijanje licence ili zelenog svjetla od birokratije. Testovi se uglavnom ne preskacu vec se razne faze rade istovremeno, da bi se ustedilo na vremenu. Ili se na primjer masovna proizvodnja pokrece i prije nego se zavrsi testiranje, da bi u slucaju uspjeha odmah sve bilo spremno.

Slicno za ova odobrenja od vlasti sto se tice kojekakvih potencijalnih tuzbi ili odgovornosti ako nesto podje po zlu. Naravno - radi se o dobrovoljcima (ili citam neki dan u Kini daju vojsci). Mozda neke od vakcina pobiju bruku ljudi, ali radi se o testovima, ne o generalnoj populaciji. I nije tacno da nema testova na zivotinjama, kao sto nije tacno ni da su sve vakcine ova nova DNA tehnologija.

Citao sam nekad tamo u 70-im (mescini za vrijeme Carterove administraicije u Americi), bio isto tako neki virus, i ovi pozurili sa vakcinama, i desetine ljudi umrlo (lupam sad brojeve).

Al naravno nece nikom trpati test na silu ako je zdrav. Ovi se prepali pojesce ih jebena vakcina, sfuserice je, pobit milione ljudi valjda sta li. Boga pitaj sta sve trpamo u tjelo svakodnevno, od hrane preko zraka, kemikalija. Al vakcina, ee to ne moze, to je forma kontrole. :oops:

Jednostavno cijela grupa ljudi ostrascenih svojom ignorantnoscu i sebicnoscu i napaljena proliferacijom alternativnih izvora vijesti koji zive od prodaje teorija zavjere. Valjda misle ako mozes spustiti struku i nauku na nivo sprdancije, onda mozes drugima opravdati vlastite nedostatke. Ili misle ako mozes spustiti politicki i ekonomski sistem na nivo najgoreg i najzlocudnijeg, onda mozes opravdati u stvari svoje vidjenje drustva i svijeta oko sebe.

U svakom slucaju nezdravo razmisljanje koje je zbog ovakvih stvari opasno po sve ostale.
User avatar
okanomalo
Posts: 925
Joined: 09/01/2015 16:10

#27565 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by okanomalo »

Diwan wrote: 30/06/2020 17:36

Ovo je 'pošast' za tebe, za mene nije.

Ti vjeruješ u sve što si se servira preko mainstream medija, ja ne. Tvoja 'pošast' potiče od vjerovanju onome čime ti se puni glava svih ovih mjeseci.
Da, i umrli i zaraženi, sve. Ima masa ljudi koji ne razmišljaju kao ti i ne vjeruju kao ti, kao što ima i masa ljudi koja misle kao ti.

I šta ćemo sad?
tvoje pravo da vjerujes ili ne. samo nemoj da spoznas na tezi nacin. cuvaj se i bog cete cuvati,stara i mudra narodna.
User avatar
Vela666
Posts: 487
Joined: 06/04/2020 11:55

#27566 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Vela666 »

Mogy87 wrote: 30/06/2020 19:40
Vela666 wrote: 30/06/2020 19:38
Mogy87 wrote: 30/06/2020 18:42
Ja mislim da ste ti i Diwan par iz snova.
Cijeli dan možete gledati youtube videe sa žutim subtitlovima uživati uz BigTree-a, Wakefielda, Ickea i ostale ravnozemljaše, antivaksere i otvarače očiju koji vjeruju u ljude guštere :lol:
I ti nekome pričaš o ad hominem :roll:
Gdje je ovdje ad hominem? Njima su uzori ti ljudi. Jer imaju "otvoren um". Svaki drugi post im je o tome da trebamo "otvoriti oci". Ako nekoga cijenis poredjenje s njim nije uvreda vec kompliment.
Tvoje smijanje, stavljanje navodnika i ton koji provlačiš kroz postove, trolu.
To se zove pravo izbora, da svako gleda šta mu volja i iz toga izvlači svoje zaključke, a ne tvoje.
Ad hominem je tebi očito samo tamo gdje ti odlučiš da jeste i tu se svaka inteligentna rasprava s tobom završava, jer ćeš sve što ti se ne sviđa izvrnuti, ismijati i labelovati, stoga ti nisi sugovornik, nego trol.
A ja ću se povući sa ovog nivoa rasprave, jer, kao što bi Mark Twain rekao,..".they will drag you to their level and then beat you with expirience".
User avatar
shae_mishevi
Posts: 262
Joined: 27/06/2014 21:04

#27567 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by shae_mishevi »

Diwan wrote: 30/06/2020 18:42 Sluge agende.
ne slusaju ljudi presvetog nikodima, dzaba se trudis, ovce smo jbga
breba
Posts: 1708
Joined: 19/01/2005 04:37

#27568 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by breba »

Ko se sprda?

Ja sam samo rekao da treba pratiti razvoj vakcine kao i sve drugo, a ne apriori prihvatiti da je magicno rjesenje bez rizika.

Inace primam vakcinu za gripu, kao i citava moja porodica. Kao i ostale obavezne vakcine.

Mozda cemo i ovu. Trebace sacekati i vidjeti situaciju sa koronom i vakcinom i izvagati rizik/nagradu.
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#27569 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

Vela666 wrote: 30/06/2020 19:58
Mogy87 wrote: 30/06/2020 19:40
Vela666 wrote: 30/06/2020 19:38

I ti nekome pričaš o ad hominem :roll:
Gdje je ovdje ad hominem? Njima su uzori ti ljudi. Jer imaju "otvoren um". Svaki drugi post im je o tome da trebamo "otvoriti oci". Ako nekoga cijenis poredjenje s njim nije uvreda vec kompliment.
Tvoje smijanje, stavljanje navodnika i ton koji provlačiš kroz postove, trolu.
To se zove pravo izbora, da svako gleda šta mu volja i iz toga izvlači svoje zaključke, a ne tvoje.
Ad hominem je tebi očito samo tamo gdje ti odlučiš da jeste i tu se svaka inteligentna rasprava s tobom završava, jer ćeš sve što ti se ne sviđa izvrnuti, ismijati i labelovati, stoga ti nisi sugovornik, nego trol.
A ja ću se povući sa ovog nivoa rasprave, jer, kao što bi Mark Twain rekao,..".they will drag you to their level and then beat you with expirience".
Tebi nije smijesno da u 21. vijeku neko vjeruje da je zemlja ravna ploca ili da su svjetske mocnike zamijenili ljudi gusteri? Naravno da ljudi imaju pravo na svoje misljenje. Kao sto i ja imam pravo da mi ono bude smijesno.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45258
Joined: 29/12/2005 01:20

#27570 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

Vela666 wrote: 30/06/2020 19:58
Mogy87 wrote: 30/06/2020 19:40
Vela666 wrote: 30/06/2020 19:38

I ti nekome pričaš o ad hominem :roll:
Gdje je ovdje ad hominem? Njima su uzori ti ljudi. Jer imaju "otvoren um". Svaki drugi post im je o tome da trebamo "otvoriti oci". Ako nekoga cijenis poredjenje s njim nije uvreda vec kompliment.
Tvoje smijanje, stavljanje navodnika i ton koji provlačiš kroz postove, trolu.
To se zove pravo izbora, da svako gleda šta mu volja i iz toga izvlači svoje zaključke, a ne tvoje.
Ad hominem je tebi očito samo tamo gdje ti odlučiš da jeste i tu se svaka inteligentna rasprava s tobom završava, jer ćeš sve što ti se ne sviđa izvrnuti, ismijati i labelovati, stoga ti nisi sugovornik, nego trol.
A ja ću se povući sa ovog nivoa rasprave, jer, kao što bi Mark Twain rekao,..".they will drag you to their level and then beat you with expirience".
Ne znam kakvo je tvoje razmisljanje tacno, ali mjere predostroznosti tipa maska ili primanje vakcine da bi sprijecio sirenje zaraze ne bi trebalo biti pitanje izbora.

Mislim, imas ti "izbor" i da uzmes utoku i saras po Vilsonovim i pobijes dvaes ljudi.

Kazem govorim generalno jer nisam upratio tacno sta ti govoris, ali ako si ista slicno ovom Diwanu.... :skoljka:
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 4836
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#27571 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by duh_sa_sjekirom »

Jah...Onomad jedan mudri čovjek reče da je mišljenje kao i guzica, svako ga ima... :zzzz:
User avatar
Vela666
Posts: 487
Joined: 06/04/2020 11:55

#27572 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Vela666 »

duh_sa_sjekirom wrote: 30/06/2020 20:15 Jah...Onomad jedan mudri čovjek reče da je mišljenje kao i guzica, svako ga ima... :zzzz:
Da i svakome tuđe smrdi
Samo što neki, posebni, ovdje, imaju potrebu da skinu gaće i drugima mašu istim ispred nosa, pa rasprave liče na ovo na šta liče.
Na kraju dana svako svoje dupe gleda.
Samo ne vidim šta si htio time reći, osim da ljudi ne trebaju imati mišljenje i da se zatvore forumi.
User avatar
Vela666
Posts: 487
Joined: 06/04/2020 11:55

#27573 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Vela666 »

jeza u ledja wrote: 30/06/2020 20:08
Vela666 wrote: 30/06/2020 19:58
Mogy87 wrote: 30/06/2020 19:40
Gdje je ovdje ad hominem? Njima su uzori ti ljudi. Jer imaju "otvoren um". Svaki drugi post im je o tome da trebamo "otvoriti oci". Ako nekoga cijenis poredjenje s njim nije uvreda vec kompliment.
Tvoje smijanje, stavljanje navodnika i ton koji provlačiš kroz postove, trolu.
To se zove pravo izbora, da svako gleda šta mu volja i iz toga izvlači svoje zaključke, a ne tvoje.
Ad hominem je tebi očito samo tamo gdje ti odlučiš da jeste i tu se svaka inteligentna rasprava s tobom završava, jer ćeš sve što ti se ne sviđa izvrnuti, ismijati i labelovati, stoga ti nisi sugovornik, nego trol.
A ja ću se povući sa ovog nivoa rasprave, jer, kao što bi Mark Twain rekao,..".they will drag you to their level and then beat you with expirience".
Ne znam kakvo je tvoje razmisljanje tacno, ali mjere predostroznosti tipa maska ili primanje vakcine da bi sprijecio sirenje zaraze ne bi trebalo biti pitanje izbora.

Mislim, imas ti "izbor" i da uzmes utoku i saras po Vilsonovim i pobijes dvaes ljudi.

Kazem govorim generalno jer nisam upratio tacno sta ti govoris, ali ako si ista slicno ovom Diwanu.... :skoljka:
Zašto bi trebalo biti relevantno moje razmišljanje kada lik upravo reće da je mišljenje ko dupe...stoga nije ni važno
Izbor je ovdje jedina prava riječ, želim imati izbor :mrgreen:
O osobama sa foruma i kakvi su nemam pojma, kao ni ti, to su samo pikseli o kojima donosimo mišljenje, koje je kao već što se reklo, isto kao dupe i stoga ni ti a ni ja nemamo pojma ko sjedi iza monitora i tipka to što tipka. Haj vozdrica, odoh langzam večera čeka :D
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 4836
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#27574 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by duh_sa_sjekirom »

Vela666 wrote: 30/06/2020 20:35
duh_sa_sjekirom wrote: 30/06/2020 20:15 Jah...Onomad jedan mudri čovjek reče da je mišljenje kao i guzica, svako ga ima... :zzzz:
Da i svakome tuđe smrdi
Samo što neki, posebni, ovdje, imaju potrebu da skinu gaće i drugima mašu istim ispred nosa, pa rasprave liče na ovo na šta liče.
Na kraju dana svako svoje dupe gleda.
Samo ne vidim šta si htio time reći, osim da ljudi ne trebaju imati mišljenje i da se zatvore forumi.
Hotio sam reći da je jedno imati mišljenje tek onako, kao što imamo guzicu, a sasvim drugo imati mišljenje zasnovano na naučno utemeljenim i dokazanim činjenicama.... :zzzz:
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#27575 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Diwan »

Mogy87 wrote: 30/06/2020 20:08
Vela666 wrote: 30/06/2020 19:58
Mogy87 wrote: 30/06/2020 19:40
Gdje je ovdje ad hominem? Njima su uzori ti ljudi. Jer imaju "otvoren um". Svaki drugi post im je o tome da trebamo "otvoriti oci". Ako nekoga cijenis poredjenje s njim nije uvreda vec kompliment.
Tvoje smijanje, stavljanje navodnika i ton koji provlačiš kroz postove, trolu.
To se zove pravo izbora, da svako gleda šta mu volja i iz toga izvlači svoje zaključke, a ne tvoje.
Ad hominem je tebi očito samo tamo gdje ti odlučiš da jeste i tu se svaka inteligentna rasprava s tobom završava, jer ćeš sve što ti se ne sviđa izvrnuti, ismijati i labelovati, stoga ti nisi sugovornik, nego trol.
A ja ću se povući sa ovog nivoa rasprave, jer, kao što bi Mark Twain rekao,..".they will drag you to their level and then beat you with expirience".
Tebi nije smijesno da u 21. vijeku neko vjeruje da je zemlja ravna ploca ili da su svjetske mocnike zamijenili ljudi gusteri? Naravno da ljudi imaju pravo na svoje misljenje. Kao sto i ja imam pravo da mi ono bude smijesno.
Kada pričaš o nečemu treba da dijeliš tačne informacije. Ako nije tako onda je to patvora. A valjda ste navikli vi u zdravstvu da pričate šuplju. Zamolio bih te da nađeš moj post koji govori o ravnoj zemlji i gušterima.
Locked