Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#10926 Re: Danasnji "feminizam"

Post by pustopoljina »

Škobo Habu wrote: 12/06/2020 11:28
pustopoljina wrote: 12/06/2020 11:25

E onda se tu ne kontamo, za mene je copor sa jasnom hijerarhijom, ko predvodi, kako se ide u lov, kako se brani od napada i kako se plijen raspodjeljuje. A nekako mi se cini da kod muskaraca to bolje funkcionira.
Za čopor nije ništa neobično da njegovom čelu imaš lavicu ili vučicu. Ne znam zašto se takva vrsta hijerarhije refundira samo muškarcima.

Npr. generalizacija - navijači = huligani!? Kao da nemaš ženske navijačke skupine. O.K. muški dominiraju u huliganstvu, ali to nije primarno muško huliganstvo.
Kako nije?
Mislim da je tesko naci vise muski primjer od toga.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#10927 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

pustopoljina wrote: 12/06/2020 11:30
saint_mirad wrote: 12/06/2020 11:26
pustopoljina wrote: 12/06/2020 11:25 E onda se tu ne kontamo, za mene je copor sa jasnom hijerarhijom, ko predvodi, kako se ide u lov, kako se brani od napada i kako se plijen raspodjeljuje. A nekako mi se cini da kod muskaraca to bolje funkcionira.
Coporska hijerarhija postoji i kod zena, ali se ona ne meri snagom ili brojem partnerki, vec po kriterijumima koja je bolja koka, ukupno gledano.
Pa to nije bas isto...zensko drustvo se uz muzeve i djecu uglavnom raspadne unutar jedne godine...
Musko teze. Ili grijesim?
Postoji hijerarhija, samo se manifestuje drugacije kod zena. Ovo za drustvo bi mogla biti u pravu, delom sto kad dodju mala deca majka je okupirana obavezama oko njih dok otac moze stici s vremena na vreme izaci sa starom ekipom.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#10928 Re: Danasnji "feminizam"

Post by hadzinicasa »

ExNihilo wrote: 12/06/2020 11:31
hadzinicasa wrote: 12/06/2020 10:40 oh koji spinovi i izigravanja zrtve i relativiziranja.

dakle u jednoj diskusiji (bilo ko i bilo kojoj, kakvim god tokom da je ona isla) ici ad-hominem i pri tom iskoristiti (tudji) trac o necijem djetetu(!) kako bi se diskreditirao taj neko a sebe napravilo nadmocnim (edit: ma u bilo koju svrhu, nema opravdanja osim neuracunljivosti) je dno. I ne cini ga manjim dnom cinjenica da je trac tudji.
Da zajedno sa mnom nisi ispratila Saga - SaraFina dramu, kada je ista bila aktuelna, sve uz trač i smijeh, možda bi i meni tvoj post izgledao kao onako kako si se potrudila da izgleda ostalim forumašima. :)
Nice try. :)
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#10929 Re: Danasnji "feminizam"

Post by ExNihilo »

hadzinicasa wrote: 12/06/2020 11:34
ExNihilo wrote: 12/06/2020 11:31
hadzinicasa wrote: 12/06/2020 10:40 oh koji spinovi i izigravanja zrtve i relativiziranja.

dakle u jednoj diskusiji (bilo ko i bilo kojoj, kakvim god tokom da je ona isla) ici ad-hominem i pri tom iskoristiti (tudji) trac o necijem djetetu(!) kako bi se diskreditirao taj neko a sebe napravilo nadmocnim (edit: ma u bilo koju svrhu, nema opravdanja osim neuracunljivosti) je dno. I ne cini ga manjim dnom cinjenica da je trac tudji.
Da zajedno sa mnom nisi ispratila Saga - SaraFina dramu, kada je ista bila aktuelna, sve uz trač i smijeh, možda bi i meni tvoj post izgledao kao onako kako si se potrudila da izgleda ostalim forumašima. :)
Nice try. :)
Ja i ti znamo istinu, ali razumijem da je važno održati privid moralne vertikale.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#10930 Re: Danasnji "feminizam"

Post by hadzinicasa »

ExNihilo wrote: 12/06/2020 11:36
hadzinicasa wrote: 12/06/2020 11:34
ExNihilo wrote: 12/06/2020 11:31

Da zajedno sa mnom nisi ispratila Saga - SaraFina dramu, kada je ista bila aktuelna, sve uz trač i smijeh, možda bi i meni tvoj post izgledao kao onako kako si se potrudila da izgleda ostalim forumašima. :)
Nice try. :)
Ja i ti znamo istinu, ali razumijem da je važno održati privid moralne vertikale.
Bas zato sto znamo, nice try :)
Hakiz
Posts: 48406
Joined: 30/07/2015 20:01

#10931 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

pustopoljina wrote: 12/06/2020 11:25
Škobo Habu wrote: 12/06/2020 11:16
pustopoljina wrote: 12/06/2020 09:55
Nema kod zena copora. Bas to ti je dokaz, svako sebi.
A te scene imas i ispred prodavnica tehnickom robom....sa muskarcima
Većina aktera u ovakvim situacijama su žene.

Čopor i funkcioniše po gore nevedenom sistemu - ko je jači taj i tlači.
E onda se tu ne kontamo, za mene je copor sa jasnom hijerarhijom, ko predvodi, kako se ide u lov, kako se brani od napada i kako se plijen raspodjeljuje. A nekako mi se cini da kod muskaraca to bolje funkcionira.
Znači, žene u masi nisu čopor one su rulja?
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#10932 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

saint_mirad wrote: 12/06/2020 11:33
pustopoljina wrote: 12/06/2020 11:30
saint_mirad wrote: 12/06/2020 11:26

Coporska hijerarhija postoji i kod zena, ali se ona ne meri snagom ili brojem partnerki, vec po kriterijumima koja je bolja koka, ukupno gledano.
Pa to nije bas isto...zensko drustvo se uz muzeve i djecu uglavnom raspadne unutar jedne godine...
Musko teze. Ili grijesim?
Postoji hijerarhija, samo se manifestuje drugacije kod zena. Ovo za drustvo bi mogla biti u pravu, delom sto kad dodju mala deca majka je okupirana obavezama oko njih dok otac moze stici s vremena na vreme izaci sa starom ekipom.
Raspadne se i muško. Mnoge ne možeš uganjati i kad se ožene, a kamo li kad dobiju djecu. Drugi život, obaveze i slično.
Recimo meni je trebalo 6 mjeseci da se dogovorim sa pojedincima koji su oženjeni da odemo negdje u kafanu. Većina ih ima djecu.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#10933 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

Cekaj, ako je musko-muski bond jaci nego zensko-zenski pa tako muska drustva duze opstaju, sta to govori o kvalitetu i iskrenosti odnosa u istim polovima? Izgleda da svi ti silni komplimenti koje zene udeljuju drugim zenama ipak nisu tako iskreni. :-D
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#10934 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Ja sam duboko uvjeren da su bondovi između muškaraca iskreniji nego ženski. Vjerovatno će me neko u vezi ovog popljuvati, ali rezultati dugogodišnje opservacije i ličnog iskustva su jednostavni takvi.
Last edited by MarlboroGold on 12/06/2020 12:13, edited 1 time in total.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#10935 Re: Danasnji "feminizam"

Post by pustopoljina »

Hakiz wrote: 12/06/2020 11:51
pustopoljina wrote: 12/06/2020 11:25
Škobo Habu wrote: 12/06/2020 11:16

Većina aktera u ovakvim situacijama su žene.

Čopor i funkcioniše po gore nevedenom sistemu - ko je jači taj i tlači.
E onda se tu ne kontamo, za mene je copor sa jasnom hijerarhijom, ko predvodi, kako se ide u lov, kako se brani od napada i kako se plijen raspodjeljuje. A nekako mi se cini da kod muskaraca to bolje funkcionira.
Znači, žene u masi nisu čopor one su rulja?
Volim razmisljati o zenama kao vecim individualistima :)
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#10936 Re: Danasnji "feminizam"

Post by cendlerbing »

:run:
MarlboroGold wrote: 12/06/2020 12:13 Ja sam duboko uvjeren da su bondovi između muškaraca iskreniji nego ženski. Vjerovatno će me neko u vezi ovog popljuvati, ali rezultati dugogodišnje opservacije i ličnog iskustva su jednostavni takvi.
Opservacije...pretpostavljam, tuđih neuspjelih ženskih prijateljstava i tvojih koje održavaš? Eh ako je tako, onda mora da su stvarno muška prijateljstva iskrenija od ženskih.
Izdominiro si argumentom. :thumbup:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#10937 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

cendlerbing wrote: 12/06/2020 12:16 :run:
MarlboroGold wrote: 12/06/2020 12:13 Ja sam duboko uvjeren da su bondovi između muškaraca iskreniji nego ženski. Vjerovatno će me neko u vezi ovog popljuvati, ali rezultati dugogodišnje opservacije i ličnog iskustva su jednostavni takvi.
Opservacije...pretpostavljam, tuđih neuspjelih ženskih prijateljstava i tvojih koje održavaš? Eh ako je tako, onda mora da su stvarno muška prijateljstva iskrenija od ženskih.
Izdominiro si argumentom. :thumbup:
To nije argument.
zigson
Posts: 4818
Joined: 04/04/2015 22:17

#10938 Re: Danasnji "feminizam"

Post by zigson »

Ne moze zena imati iskrenu drugaricu davno sam ja to rekao :-D
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#10939 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

Stvarno se stice takav utisak, medjutim on je baziran na empiriji, a ne na naucnim studijama pa ne mozemo tvrditi zasigurno. Ono sto je meni jos jedan indikator toga da su musko-muski bondovi jaci jeste sto postoji i postuje se bro code i izreka broes before hoes, dok ne postoji sister code niti izreka sisters before misters ili tako nesto. :-D
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#10940 Re: Danasnji "feminizam"

Post by cendlerbing »

MarlboroGold wrote: 12/06/2020 12:18
cendlerbing wrote: 12/06/2020 12:16 :run:
MarlboroGold wrote: 12/06/2020 12:13 Ja sam duboko uvjeren da su bondovi između muškaraca iskreniji nego ženski. Vjerovatno će me neko u vezi ovog popljuvati, ali rezultati dugogodišnje opservacije i ličnog iskustva su jednostavni takvi.
Opservacije...pretpostavljam, tuđih neuspjelih ženskih prijateljstava i tvojih koje održavaš? Eh ako je tako, onda mora da su stvarno muška prijateljstva iskrenija od ženskih.
Izdominiro si argumentom. :thumbup:
To nije argument.
Pa, šta je onda?
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#10941 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

saint_mirad wrote: 12/06/2020 12:20 Stvarno se stice takav utisak, medjutim on je baziran na empiriji, a ne na naucnim studijama pa ne mozemo tvrditi zasigurno. Ono sto je meni jos jedan indikator toga da su musko-muski bondovi jaci jeste sto postoji i postuje se bro code i izreka broes before hoes, dok ne postoji sister code niti izreka sisters before misters ili tako nesto. :-D
Upravo tako. Ne postoje naucne studije, vec iskljucivo utisci.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#10942 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

cendlerbing wrote: 12/06/2020 12:21
MarlboroGold wrote: 12/06/2020 12:18
cendlerbing wrote: 12/06/2020 12:16 :run:

Opservacije...pretpostavljam, tuđih neuspjelih ženskih prijateljstava i tvojih koje održavaš? Eh ako je tako, onda mora da su stvarno muška prijateljstva iskrenija od ženskih.
Izdominiro si argumentom. :thumbup:
To nije argument.
Pa, šta je onda?
Mirad je objasnio.
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#10943 Re: Danasnji "feminizam"

Post by manijak1 »

zigson wrote: 12/06/2020 12:19 Ne moze zena imati iskrenu drugaricu davno sam ja to rekao :-D
A da život to nije potvrdio :D
zigson
Posts: 4818
Joined: 04/04/2015 22:17

#10944 Re: Danasnji "feminizam"

Post by zigson »

cendlerbing wrote: 12/06/2020 12:21
MarlboroGold wrote: 12/06/2020 12:18
cendlerbing wrote: 12/06/2020 12:16 :run:

Opservacije...pretpostavljam, tuđih neuspjelih ženskih prijateljstava i tvojih koje održavaš? Eh ako je tako, onda mora da su stvarno muška prijateljstva iskrenija od ženskih.
Izdominiro si argumentom. :thumbup:
To nije argument.
Pa, šta je onda?

Pa dugogodisnje iskustvo, pretpostavljam. Ljudi prave i rade naucna istrazivanja o nekim glupostima pored ovoliko problema i zgrcu pare a sve nevladine organizacije... ahaaa :izet:
zigson
Posts: 4818
Joined: 04/04/2015 22:17

#10945 Re: Danasnji "feminizam"

Post by zigson »

manijak1 wrote: 12/06/2020 12:23
zigson wrote: 12/06/2020 12:19 Ne moze zena imati iskrenu drugaricu davno sam ja to rekao :-D
A da život to nije potvrdio :D
Ne moze kad je ljubomorna svaka jedna na drugu i traca je na trecoj strani 100% :lol:
Ne kazem da kod muskaraca nema toga ali doooooosta manje.

Al najjace su ovdje "feministkinje", mislim na forumu. Svi normalno pricaju sa svakim, one upadnu u pola diskusije, zakuhaju, pocnu kontrirati, recimo muskarac se malo iznervira, one to jedva docekaju i obrnu stvar u svoju korist i onda su svi muskarci nasilni i tersovi :lol:
Last edited by zigson on 12/06/2020 12:27, edited 1 time in total.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#10946 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Muški bondovi su jednostavniji i to je možda i jedini razlog. Žene su sklone komplikovanju, pa tako i u odnosima prema drugim ženama.
User avatar
cLo
Posts: 4550
Joined: 23/08/2011 09:19

#10947 Re: Danasnji "feminizam"

Post by cLo »

Teško je steći iskreno prijateljstvo neovisno o spolu. Ako imaš jednog iskrenog i odanog prijatelja sretan si čovjek. Imam par solidnih prijateljica, sa kojima se ne moram čuti i vidjeti mjesecima, jer smo uglavnom po drugim državama, ali svaki kontakt je nepatvoren, no to su sve prijateljstva iz djetinjstva.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#10948 Re: Danasnji "feminizam"

Post by pustopoljina »

MarlboroGold wrote: 12/06/2020 12:13 Ja sam duboko uvjeren da su bondovi između muškaraca iskreniji nego ženski. Vjerovatno će me neko u vezi ovog popljuvati, ali rezultati dugogodišnje opservacije i ličnog iskustva su jednostavni takvi.
saint_mirad wrote: 12/06/2020 12:10 Cekaj, ako je musko-muski bond jaci nego zensko-zenski pa tako muska drustva duze opstaju, sta to govori o kvalitetu i iskrenosti odnosa u istim polovima? Izgleda da svi ti silni komplimenti koje zene udeljuju drugim zenama ipak nisu tako iskreni. :-D
E to jos uvijek nisam prokljuvila.
Naime...
Mogu, jel' samo iz svoje perspektive:
Vidim da se cesce muski druze, imaju te svoje utorke ili subote prijepodne i redovno pricaju...dogovaraju se...sta ja znam...
Ali nekako, kad kod nekog ozbiljno zaskripi...cuje se milion izgovora. Nista...
A mi nekako...cujemo se svake prestupne,whatsapp, komentarisu torte, i kuka nad mrljavom izvoljevajucom djecom, nekad se podijeli neka vijest tipa moze se u italiju, sta ko zna kad se moze u bosnu...ali kad se javi jedna i ima havariju, brzo ide- hej, hajde ovamo ili zovi tamo i tamo, reci to i to...iscamigamo uvijek nesto.
Takav utisak bas nemam o muskarcima, svi su nesto cool, svi znaju,mogu,imaju i samo fading effect kad jednom od njih bas ozbiljno nesto se desi.
Tako da ne znam...te bonds mi se cine vidljivim i jasnim, ali mi vise suplje djeluju. To kad govorim o onima koje stvarno zoves svojim prijateljima.
Jedno je cmakanje zena koje su ionako samo poznanice, a iza ledja joj..mogla bi onu torbu promijeniti...
To muski ne rade, oni imaju kao vise respekta jedni prema drugima.
Ali mislim kad ti prijateljica sjedne i iskritikuje te i razlozi svoje vidjenje stanja, da su to truth bombs s kojima fakat mozes nesto zapoceti. Cini mi se da muskarci nikad nece jedan drugom reci kako stvarno misle, kao nije to njihov posao i samo povladjuju tom drugu..a imaju misljenje o tome i znaju gdje taj kiksa...ali to kazu zeni svojoj, umjesto tom drugu.
Sad...vjerujem da drugi imaju drugacija iskustva.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#10949 Re: Danasnji "feminizam"

Post by pustopoljina »

cLo wrote: 12/06/2020 12:30 Teško je steći iskreno prijateljstvo neovisno o spolu. Ako imaš jednog iskrenog i odanog prijatelja sretan si čovjek. Imam par solidnih prijateljica, sa kojima se ne moram čuti i vidjeti mjesecima, jer smo uglavnom po drugim državama, ali svaki kontakt je nepatvoren, no to su sve prijateljstva iz djetinjstva.
Jos bolje receno.
Ne znam koliko daleko sezu i na cemu su bazirana muska prijateljstva koja posmatram.
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#10950 Re: Danasnji "feminizam"

Post by cendlerbing »

MarlboroGold wrote: 12/06/2020 12:21
saint_mirad wrote: 12/06/2020 12:20 Stvarno se stice takav utisak, medjutim on je baziran na empiriji, a ne na naucnim studijama pa ne mozemo tvrditi zasigurno. Ono sto je meni jos jedan indikator toga da su musko-muski bondovi jaci jeste sto postoji i postuje se bro code i izreka broes before hoes, dok ne postoji sister code niti izreka sisters before misters ili tako nesto. :-D
Upravo tako. Ne postoje naucne studije, vec iskljucivo utisci.
Ne misliš li bar malo da je rezultat tvoga utiska pristrasnost?
Evo, sad mogu nabrojati 7 bliskih prijateljica s kojima se družim godinama i s kojima imam baš lijepe odnose, i te moje prijateljice imaju neke svoje prijateljice i puno više je kvalitetnih prijateljstava za koja znam nego onih propalih. Kad pođeš stvarati svoju porodicu i stisnu te neke nove obaveze povodom toga, normalno je da imaš manje vremena za svoje prijatelje ali to što ćeš se s nekim zbog toga rjeđe čuti ili viđati ne znači da to više nije prijateljstvo.
Post Reply