Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#10226 Re: Danasnji "feminizam"

Post by cendlerbing »

1Dante1 wrote: 09/06/2020 00:46
cendlerbing wrote: 09/06/2020 00:43
1Dante1 wrote: 09/06/2020 00:40

Zato sto i ne razmisljaju plaho u takvim situacijama :D
Postoje i žene koje plaho ne razmišljaju. :D
Tesko da zena koja okrece par jarana ne razmislja :D
O, to je onako baš očito :mrgreen:
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#10227 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

cendlerbing wrote: 09/06/2020 00:50
saint_mirad wrote: 09/06/2020 00:45
cendlerbing wrote: 09/06/2020 00:42 Okej, mogu to razumjeti u ovoj konkretnoj situaciji, ali šta je sa uopštenim stavom? Ukoliko je oboje uradilo istu stvar koju bi osudio, da li i tada smatraš da je "lakše razumjeti muškarca"?
Ako mozes navedi neki hipoteticki scenario, ovako nisam bas siguran na sta tacno mislis.
Ma bilo šta, na primjer prevara.
Oko prevare je slicno kod mene. Ko god prevari u vezi, odgovoran je. Iskusenja ima, ali treba imat i karaktera da im se ne podlegne uvek.
88Sioux
Posts: 1876
Joined: 21/05/2020 08:15

#10228 Re: Danasnji "feminizam"

Post by 88Sioux »

piupiu wrote: 09/06/2020 00:18
Bloo wrote: 08/06/2020 23:06 300 friggin postova obrisano.
Odustajem da brisem dalje.
Lajk za 300 obrisanih postova, veliki posao i traćenje sopstvenog vremena.

Da ne bude da je posao nezahvalan (a jeste)... evo da se zahvalim(o). :D
I na ovoj temi opet žena mora da briše, postove. Pa mislim stvaaarno.

Svaka čast! Nema odustajanja. :thumbup: :mrgreen:
User avatar
piupiu
Posts: 16761
Joined: 05/01/2008 05:08

#10229 Re: Danasnji "feminizam"

Post by piupiu »

DEMONIKA wrote: 09/06/2020 00:44
piupiu wrote: 09/06/2020 00:34
DEMONIKA wrote: 09/06/2020 00:33 fala mi baš mi fala za širenje smijeha :mrgreen:
Vala, bilo je i vrijeme, samo što nun-čake ne povadismo na temi. :D
ja preferirram bliski susret :mrgreen:
uvijek me je verbalno zamaralo :mrgreen:
ne zbog nedostatka argumenata, nego što većina ljudi ima svoje vizije usađene od djetinjstva i ne pada im na pamet da ih preispituju
a ti se možeš slomiti da im argumentovano pokušaš opovrgnuti njihove usađene ideale, vizije, razmišljanja
i sve na šta ćeš naićći na kraju je zid koji ćće te odvući u krug
kao Vrzino kolo i Sizifov posao
E, a znaš nešto - neuroznanost se bavi ovim pitanjem, zašto je ljude tako teško nagovoriti da nešto promijene - mišljenje, neku naviku, način razmišljanja, oblačenja, života (čak i kad im je život tim 'načinom' ugrožen ili kada dobiju nepobitne dokaze da je njihovo mišljenje pogrešno).

Prvo, mozak troši manje energije kad odbacuje činjenice/stvari koje su u kontradikciji sa već izgradjenim mišljenjima, navikama, itd. Svaka navika i ustaljeno razmišljanje kreiraju 'mustru' u mozgu, kao one prstenove u deblu, i tu mustru je izuzetno teško izbrisati da bi se napravila druga.

Drugo, naša vjerovanja su toliko ispreplitana sa pitanjima (i odgovorima) ko smo i šta smo, dakle s našim identitetom, da se svaka promjena doživljava kao napad na sopstvenu ličnost.

Tako da... Huston, we have a problem! :lol:
User avatar
piupiu
Posts: 16761
Joined: 05/01/2008 05:08

#10230 Re: Danasnji "feminizam"

Post by piupiu »

DEMONIKA wrote: 09/06/2020 00:47 imamo
papak
Don Juan :D
User avatar
DEMONIKA
Posts: 3542
Joined: 06/03/2016 02:35

#10231 Re: Danasnji "feminizam"

Post by DEMONIKA »

piupiu wrote: 09/06/2020 01:01
DEMONIKA wrote: 09/06/2020 00:47 imamo
papak
Don Juan :D
Emanuelle :mrgreen:
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#10232 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

Ime dajte po zelji, ali se blagonaklono gleda na lika koji prodje kroz poker dama iz istog drustva. To mu dodje ko achievement unlocked. :-D
User avatar
DEMONIKA
Posts: 3542
Joined: 06/03/2016 02:35

#10233 Re: Danasnji "feminizam"

Post by DEMONIKA »

piupiu wrote: 09/06/2020 00:59
DEMONIKA wrote: 09/06/2020 00:44
piupiu wrote: 09/06/2020 00:34

Vala, bilo je i vrijeme, samo što nun-čake ne povadismo na temi. :D
ja preferirram bliski susret :mrgreen:
uvijek me je verbalno zamaralo :mrgreen:
ne zbog nedostatka argumenata, nego što većina ljudi ima svoje vizije usađene od djetinjstva i ne pada im na pamet da ih preispituju
a ti se možeš slomiti da im argumentovano pokušaš opovrgnuti njihove usađene ideale, vizije, razmišljanja
i sve na šta ćeš naićći na kraju je zid koji ćće te odvući u krug
kao Vrzino kolo i Sizifov posao
E, a znaš nešto - neuroznanost se bavi ovim pitanjem, zašto je ljude tako teško nagovoriti da nešto promijene - mišljenje, neku naviku, način razmišljanja, oblačenja, života (čak i kad im je život tim 'načinom' ugrožen ili kada dobiju nepobitne dokaze da je njihovo mišljenje pogrešno).

Prvo, mozak troši manje energije kad odbacuje činjenice/stvari koje su u kontradikciji sa već izgradjenim mišljenjima, navikama, itd. Svaka navika i ustaljeno razmišljanje kreiraju 'mustru' u mozgu, kao one prstenove u deblu, i tu mustru je izuzetno teško izbrisati da bi se napravila druga.

Drugo, naša vjerovanja su toliko ispreplitana sa pitanjima (i odgovorima) ko smo i šta smo, dakle s našim identitetom, da se svaka promjena doživljava kao napad na sopstvenu ličnost.

Tako da... Huston, we have a problem! :lol:
kao kad kažeš da najn ileven je insajd džob
i onda se svi uspaniče jer im je tlo ispod nogu izbijeno, vlada u koju su se kleli i ginuli za istu ih je žrtvovala, mozak to ne želi prihvatiti
mi, s druge strane, ovdje na Balkanu, mislim da preispitujemo puno više nego osobe na USA podneblju

Hjuston is fake :mrgreen:
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#10234 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

U mozgu se aktiviraju isti reoni u slucaju kognitivne disonance kao kad osetimo bol.
User avatar
piupiu
Posts: 16761
Joined: 05/01/2008 05:08

#10235 Re: Danasnji "feminizam"

Post by piupiu »

DEMONIKA wrote: 09/06/2020 01:20 kao kad kažeš da najn ileven je insajd džob
i onda se svi uspaniče jer im je tlo ispod nogu izbijeno, vlada u koju su se kleli i ginuli za istu ih je žrtvovala, mozak to ne želi prihvatiti
mi, s druge strane, ovdje na Balkanu, mislim da preispitujemo puno više nego osobe na USA podneblju

Hjuston is fake :mrgreen:
Da, da, to, u drugom slučaju. A u prvom primjeru problem je fiziološki - bukvalno se radi o nenormalnoj količini truda i energije, ako sam ja to dobro pokopčala.

Which Huston is fake? The Apollo 13 or the Yu space program one? :lol:
User avatar
DEMONIKA
Posts: 3542
Joined: 06/03/2016 02:35

#10236 Re: Danasnji "feminizam"

Post by DEMONIKA »

piupiu wrote: 09/06/2020 01:26
DEMONIKA wrote: 09/06/2020 01:20 kao kad kažeš da najn ileven je insajd džob
i onda se svi uspaniče jer im je tlo ispod nogu izbijeno, vlada u koju su se kleli i ginuli za istu ih je žrtvovala, mozak to ne želi prihvatiti
mi, s druge strane, ovdje na Balkanu, mislim da preispitujemo puno više nego osobe na USA podneblju

Hjuston is fake :mrgreen:
Da, da, to, u drugom slučaju. A u prvom primjeru problem je fiziološki - bukvalno se radi o nenormalnoj količini truda i energije, ako sam ja to dobro pokopčala.

Which Huston is fake? The Apollo 13 or the Yu space program one? :lol:
All :lol: :lol: :mrgreen:
User avatar
DEMONIKA
Posts: 3542
Joined: 06/03/2016 02:35

#10237 Re: Danasnji "feminizam"

Post by DEMONIKA »

jbte kako se zagubio značaj i učešće YU u slijetanju na mjesec
žalosno
User avatar
piupiu
Posts: 16761
Joined: 05/01/2008 05:08

#10238 Re: Danasnji "feminizam"

Post by piupiu »

saint_mirad wrote: 09/06/2020 00:51
piupiu wrote: 09/06/2020 00:45
saint_mirad wrote: 09/06/2020 00:37
Sto se nje tice, hoes being hoes.
C, c, c. Možda su joj se svi svidjali. Ljudi koji se druže su slični, pa ako ti se svidja jedan, možda ti se svidi još koji iz raje, a?

Imamo li ime za dečka koji 'prodje' kroz društvo drugarica? :D
Za mene je ona hoe jer joj je eticki prihvatljivo da jase dick carousel do jarana svog momka. :D Napisah pre neku noc, mozda je meni zgodna jaranova riba ali svoj nagon cu kontrolisati zbog bro coda i morala.
"Dick carousel" :lol:

Dostigli smo novi nivo maštovitosti na temi. :mrgreen:
Hakiz
Posts: 48413
Joined: 30/07/2015 20:01

#10239 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

saint_mirad wrote: 09/06/2020 00:51
piupiu wrote: 09/06/2020 00:45
saint_mirad wrote: 09/06/2020 00:37
Sto se nje tice, hoes being hoes.
C, c, c. Možda su joj se svi svidjali. Ljudi koji se druže su slični, pa ako ti se svidja jedan, možda ti se svidi još koji iz raje, a?

Imamo li ime za dečka koji 'prodje' kroz društvo drugarica? :D
Za mene je ona hoe jer joj je eticki prihvatljivo da jase dick carousel do jarana svog momka. :D Napisah pre neku noc, mozda je meni zgodna jaranova riba ali svoj nagon cu kontrolisati zbog bro coda i morala.
Da ponovimo?
Hakiz
Posts: 48413
Joined: 30/07/2015 20:01

#10240 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

DEMONIKA wrote: 09/06/2020 00:47
piupiu wrote: 09/06/2020 00:45
saint_mirad wrote: 09/06/2020 00:37
Sto se nje tice, hoes being hoes.
C, c, c. Možda su joj se svi svidjali. Ljudi koji se druže su slični, pa ako ti se svidja jedan, možda ti se svidi još koji iz raje, a?

Imamo li ime za dečka koji 'prodje' kroz društvo drugarica? :D
imamo
papak
Jebač?
Hakiz
Posts: 48413
Joined: 30/07/2015 20:01

#10241 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

88Sioux wrote: 09/06/2020 00:54
piupiu wrote: 09/06/2020 00:18
Bloo wrote: 08/06/2020 23:06 300 friggin postova obrisano.
Odustajem da brisem dalje.
Lajk za 300 obrisanih postova, veliki posao i traćenje sopstvenog vremena.

Da ne bude da je posao nezahvalan (a jeste)... evo da se zahvalim(o). :D
I na ovoj temi opet žena mora da briše, postove. Pa mislim stvaaarno.

Svaka čast! Nema odustajanja. :thumbup: :mrgreen:
Kažu feminizam. A uhvatila se usisivača i krpe da briše...
User avatar
DEMONIKA
Posts: 3542
Joined: 06/03/2016 02:35

#10242 Re: Danasnji "feminizam"

Post by DEMONIKA »

Hakiz wrote: 09/06/2020 01:44
88Sioux wrote: 09/06/2020 00:54
piupiu wrote: 09/06/2020 00:18

Lajk za 300 obrisanih postova, veliki posao i traćenje sopstvenog vremena.

Da ne bude da je posao nezahvalan (a jeste)... evo da se zahvalim(o). :D
I na ovoj temi opet žena mora da briše, postove. Pa mislim stvaaarno.

Svaka čast! Nema odustajanja. :thumbup: :mrgreen:
Kažu feminizam. A uhvatila se usisivača i krpe da briše...
i bacanje slika hrane svako malo na hrana forumu
eto kuhaju i meću slike iz dišpeta :mrgreen:
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#10243 Re: Danasnji "feminizam"

Post by madner »

Istina se ne moze izbrisati. Ovo ko ovi sto razvaljuju sad spomenike ljudima da prekroje historiju uspjeha bijelog covjeka. :D
Škobo Habu
Posts: 9804
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#10244 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Škobo Habu »

Bloo wrote: 08/06/2020 23:16 https://voxfeminae.net/vijesti/novi-zel ... u-skolama/
Novozelandska vlada objavila je da će srednjoškolkama osigurati besplatne higijenske uloške i tampone. Premijerka Jacinda Ardern objasnila je da mnoge djevojke izostaju iz škole u vrijeme menstruacije jer si ne mogu priuštiti uloške.

Prema istraživanju Youth19, 12 posto djevojaka u dobi od 13 do 18 godina prijavljuje da ima poteškoća u pribavljanju uložaka ili tampona, dok jedna od 12 djevojaka prijavljuje da su izostale iz škole jer si nisu mogle priuštiti higijenske proizvode. Škole u siromašnijim područjima također upozoravaju da su neke djevojke u vrijeme menstruacije umjesto uložaka prisiljene koristiti toaletni papir, novine ili krpe.

Program besplatnih proizvoda bit će dostupan svim školama na Novom Zelandu do 2021.

Ranije ove godine sličan program uveden je u Engleskoj, a 2018. u Škotskoj. The Guardian…
Meni je van svake pameti da je stanje na Novom Zelandu kao u zemljama Trećeg svijeta?
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#10245 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

saint_mirad wrote: 09/06/2020 00:51
piupiu wrote: 09/06/2020 00:45
saint_mirad wrote: 09/06/2020 00:37
Sto se nje tice, hoes being hoes.
C, c, c. Možda su joj se svi svidjali. Ljudi koji se druže su slični, pa ako ti se svidja jedan, možda ti se svidi još koji iz raje, a?

Imamo li ime za dečka koji 'prodje' kroz društvo drugarica? :D
Za mene je ona hoe jer joj je eticki prihvatljivo da jase dick carousel do jarana svog momka. :D Napisah pre neku noc, mozda je meni zgodna jaranova riba ali svoj nagon cu kontrolisati zbog bro coda i morala.
Image

:mrgreen:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#10246 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

cendlerbing wrote: 09/06/2020 00:30 Momci, šta vi mislite o ovom izgovoru, kad su izbori muškaraca u pitanju?
Vidjeh ovo na nekoj temi na lj&s, gdje tip priča o tome kako je djevojka bila sa više jarana, pa pokušava razumjeti nju i njih.
Mak5m3 wrote: 28/04/2020 02:01 Njih je lakše razumeti jer su muškarci.
Ne slažem se sa time. Meni je to jednako neprihvatljivo u oba slučaja - svejedno da li se radilo o ženi ili muškarcu koji spavaju sa ljudima iz istog društva, a nemam razumijevanje ni za jarane/jaranice koji su to znali. Neko će možda tražiti biološka uporišta da obrazloži da je lakše razumjeti muškarce, ali smo davno prevazišli čisti biološki nivo.

Što se tiče jarana, a koji su recimo znali da se jebe sa svima njima i da sam ja dio tog istog društva razmislio bih o tome da li bih i dalje bio u tom društvu. Ipak postoje i neki principi. To sam ipak samo ja.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#10247 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

animals wrote: 08/06/2020 20:43 Da mi je jos skontati, sta je feminzam.. :skoljka:
feminizmi :D

Image
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#10248 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

piupiu wrote: 09/06/2020 00:22
cLo wrote: 07/06/2020 23:05
saint_mirad wrote: 07/06/2020 23:00

Da. Da nije tako muskarci bi silovali zene svako malo kad im se digne. Bukvalno i metaforicki. :-D Upravo je drustvo to koje stigmatizira neke muske porive i drzi ih pod kontrolom.
ExNihilo se ne bi složio s tobom:
ExNihilo wrote: 07/06/2020 19:04 Ovo nije pitanje morala ili patrijarhata, nego biologije.

I tu se, onda, javlja moderna ljevica, pod krinkom liberalizma, koja hoće objasniti da muškarci trebaju negirati svoju prirodu, zarad njihove ideološke agende, da trebaju zatomiti biološke mehanizme koje je evolucija milionima godina kleksala u njima
Pa Svetac je u pravu. Nije to nikakva ljevičarska ideologija, nego dio civlizacijskog procesa, koji je prvi artikulisao čika Frojd. Knjiga se zove "Civilizacija i njeno nezadovoljstvo" i govori upravo o tome da je suština civilizacijskog procesa zatomljavanje bioloških poriva u korist društvene zajednice i solidarnosti.
a joj , odrekla sam se Frojdovih kontradiktornih izjava, na jednom mejstu napise pottpuno prihvatljiv stav,a potom ga zapecati svojim nepravilnim teorijama o zenama :-?
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#10249 Re: Danasnji "feminizam"

Post by cendlerbing »

MarlboroGold wrote: 09/06/2020 07:46
cendlerbing wrote: 09/06/2020 00:30 Momci, šta vi mislite o ovom izgovoru, kad su izbori muškaraca u pitanju?
Vidjeh ovo na nekoj temi na lj&s, gdje tip priča o tome kako je djevojka bila sa više jarana, pa pokušava razumjeti nju i njih.
Mak5m3 wrote: 28/04/2020 02:01 Njih je lakše razumeti jer su muškarci.
Ne slažem se sa time. Meni je to jednako neprihvatljivo u oba slučaja - svejedno da li se radilo o ženi ili muškarcu koji spavaju sa ljudima iz istog društva, a nemam razumijevanje ni za jarane/jaranice koji su to znali. Neko će možda tražiti biološka uporišta da obrazloži da je lakše razumjeti muškarce, ali smo davno prevazišli čisti biološki nivo.

Što se tiče jarana, a koji su recimo znali da se jebe sa svima njima i da sam ja dio tog istog društva razmislio bih o tome da li bih i dalje bio u tom društvu. Ipak postoje i neki principi. To sam ipak samo ja.
Još jedna stvar...koliko se sjećam, spomenuo je da je djevojka sa ovim trećim bila oko godinu dana, a ovamo ga neki "vade" pričom da su momci prihvatili situaciju u smislu da je iskoriste, "izredaju" između sebe.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#10250 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

cendlerbing wrote: 09/06/2020 08:33
MarlboroGold wrote: 09/06/2020 07:46
cendlerbing wrote: 09/06/2020 00:30 Momci, šta vi mislite o ovom izgovoru, kad su izbori muškaraca u pitanju?
Vidjeh ovo na nekoj temi na lj&s, gdje tip priča o tome kako je djevojka bila sa više jarana, pa pokušava razumjeti nju i njih.

Ne slažem se sa time. Meni je to jednako neprihvatljivo u oba slučaja - svejedno da li se radilo o ženi ili muškarcu koji spavaju sa ljudima iz istog društva, a nemam razumijevanje ni za jarane/jaranice koji su to znali. Neko će možda tražiti biološka uporišta da obrazloži da je lakše razumjeti muškarce, ali smo davno prevazišli čisti biološki nivo.

Što se tiče jarana, a koji su recimo znali da se jebe sa svima njima i da sam ja dio tog istog društva razmislio bih o tome da li bih i dalje bio u tom društvu. Ipak postoje i neki principi. To sam ipak samo ja.
Još jedna stvar...koliko se sjećam, spomenuo je da je djevojka sa ovim trećim bila oko godinu dana, a ovamo ga neki "vade" pričom da su momci prihvatili situaciju u smislu da je iskoriste, "izredaju" između sebe.
Dobro pošteno s obzirom da je i njoj očigledno svejedno, ali znam da ja ne bih bio dio tog dogovora jer mi je to bezveze i odvratno u svakom smislu riječi.
Post Reply