Parkirni okupatori / reketari u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

PM72
Posts: 17783
Joined: 30/04/2012 16:54

#76 Re: Parkirni okupatori / reketari u Sarajevu

Post by PM72 »

Šta kaže - problem je što se zgrada pravi na neprikladnom mjestu :skoljka: neka mi neko navede ijedno prikladno mjesto na kome je nikla zgrada ili džamija poslije rata u Sarajevu.U Tibri možeš komšiji u drugoj zgradi preći preko fosne a da ne pominjem one po tranzitu ispred kojih svake godine moraju dodati 20 cm novog asfalta jer sve polako tone...

Jedina zgrada u Sarajevu koja je (po mom skromnom mišljenju) napravljena i uklopljena kako treba jeste ona zgrada Širbegović preko puta američke ambasade.Nekako se baš lijepo i pismeno uklopila.I onaj most kod likovne akademije.
Dajdja
Posts: 37
Joined: 23/01/2017 19:50

#77 Re: Parkirni okupatori / reketari u Sarajevu

Post by Dajdja »

U skladu je sa naslovom teme.

http://prntscr.com/sw2xez

Vrhunac je što i nakon odluke inspekcije stoji i dalje lanac.
gidra
Posts: 3576
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#78 Re: Parkirni okupatori / reketari u Sarajevu

Post by gidra »

vjeshalica wrote: 08/06/2020 19:49
bitanga_sa_otesa wrote: 08/06/2020 19:01 koliko ja znam ne pripada nijedan javni parking stanarima...
Parking nije isto sto i gradjevinsko zemljiste
Treba pitati u OIS kako su uspjeli da parking preinace u zemljiste iako je namjena njegova bila jos definisana prije 30 godina i napravljena je za potrebe zgrade.
I gdje ce ako napravi 80 stanova nabiti jos 80 auta nakon sto je pojeo 30 mjesta na parkingu? Kaze mudrolog prazna dobrinja ima se gdje ostaviti. Nek dodje u 22,23 pa nek vidi gdje ima.
Analogno tome na svakom parkingu se moze zgrada praviti ??
I nije tacno da su zauzeli 16 vec 30 mjesta
Na faktor.ba tvrde tako. Ne znam cemu laganje
A nije ni bas najjasnije sto bi vracali ono sto su uzurpirali kad zavrse.
Ima clanak na faktor.ba
mogu praviti gdje god promjene namjenu zemljišta. A to je ovdje i urađeno od strane opštine I.Ilidža.
Na parkingu na Malti je napravljena zgrada "Moja Malta", malo se kofol nešto stanari iz Kifle bunili ali džaba, bi kako Koldžo reče i niče zgrada za par spratova veća od Kifle. Tako da ovo nije ni prva ni zadnja koja će se napraviti na parkingu...
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2536
Joined: 16/06/2014 20:33

#79 Re: Parkirni okupatori / reketari u Sarajevu

Post by Dosadno mii »

Mate_Miso_Kovac wrote: 08/06/2020 19:29
Dosadno mii wrote: 08/06/2020 19:21 A koji je fazon
Pola zgrade ce biti u fbih pola u rs?
Sudeci po svemu, zgrada ce biti komplet u RSu, al jako blizu granice razgranicenja. Problem je dio parkinga koji su stanari federacije koristili, iako isti, izgleda, lezi u RSu, a na kojem se sad gradi problematicni objekat :P
Aha. Mislila sam da ce na jednoj strani biti kv 1200-1400, a na drugoj ~1600 al’ nista.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24854
Joined: 08/09/2005 20:08

#80 Re: Parkirni okupatori / reketari u Sarajevu

Post by Haris.ba »

Evo nasa vlast nam je odmah nadomjestila parking sa Dobrinje za novi u opcini centar. Vidite kako vlast brine za nas. :bih:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#81 Re: Parkirni okupatori / reketari u Sarajevu

Post by JThomas »

Mate_Miso_Kovac wrote: 08/06/2020 20:09 Godinama se grade zgrade, stambene i poslovne, dzamije i nargilhane na parkovima, parkinzima i trotoarima, i sve je svima ok, nek se gradi, nek se napreduje, sta me boli briga to tamo neđe... dok ne dodju pred tvoju zgradu... e onda se viče za pravnom drzavom i ugrozbom naroda, prijeti strazburgom, stavljaju se barikade... i tako u krug, kvart po kvart, naizmjenično :roll: Tačno fascinantno :P
:mrgreen: nek' se pdv plaća. a kad dođe u komšiluk leleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee...
User avatar
konektovan
Posts: 40627
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#82 Re: Parkirni okupatori / reketari u Sarajevu

Post by konektovan »

Dajdja wrote: 08/06/2020 20:48 U skladu je sa naslovom teme.

http://prntscr.com/sw2xez

Vrhunac je što i nakon odluke inspekcije stoji i dalje lanac.
Mulic je poklopio najbolje lokacije za parking, onaj kod markala je njegov takodjer.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#83 Re: Parkirni okupatori / reketari u Sarajevu

Post by bitanga_sa_otesa »

dr_arsla wrote: 08/06/2020 23:13
Na Vojnickom se donja (pokrivena) garaza placala i prije rata.
Gornja je bila za stanare i besplatna.
Poslije rata je RAD okupirao svih 5 garaza na VP i naplacaju parkiranje.
mislio sam na one sto nema parkiranja,vec su okupirane nekim truljama i kontejnerima :thumbup:
User avatar
xoklix
Posts: 2423
Joined: 16/01/2018 16:07

#84 Re: Parkirni okupatori / reketari u Sarajevu

Post by xoklix »

Jel moguce da su poceli naplacivati parking iza DZ Omer Maslic ...? :-)
MC Consulting naplaćuje...
Dzontra_Volta
Posts: 6494
Joined: 20/01/2011 11:10

#85 Re: Parkirni okupatori / reketari u Sarajevu

Post by Dzontra_Volta »

xoklix wrote: 15/06/2020 00:53 Jel moguce da su poceli naplacivati parking iza DZ Omer Maslic ...? :-)
MC Consulting naplaćuje...
Parking je većinom privatno vlasništvo firme BRAĆA MULIĆ COMPANY DOO SARAJEVO - parcele 4036, 4037 i 4038, dok je ova 4039/1 isto privatna, od neke druge osobe. Ostale su od Doma zdravlja (4043/1), općine (4049/1) i Željeznica FBiH (4277/17).
Znači mogu naplaćivati samo ovaj svoj ćošak.

Image
User avatar
mk ultra
Posts: 19522
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#86 Re: Parkirni okupatori / reketari u Sarajevu

Post by mk ultra »

ako je njegovo neka ogradi i stavi rampu...
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#87 Re: Parkirni okupatori / reketari u Sarajevu

Post by perfect_guy »

xoklix wrote: 15/06/2020 00:53 Jel moguce da su poceli naplacivati parking iza DZ Omer Maslic ...? :-)
MC Consulting naplaćuje...
+ prebacivanje dionice od mosta do garaža na dvosmjernu... a ionako fali mjesta u naselju
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#88 Re: Parkirni okupatori / reketari u Sarajevu

Post by Tesla Edison »

Probušena mi guma u blizini Kapučina. Dva dana nakon toga, prolazim i vidim drugo auto probušene sve 4 gume.

Auta parkirana sa strane, ne smeta ni vozilima ni pješacima. Koji samo idioti žive u ovom gradu.
Forumerrer
Posts: 837
Joined: 14/06/2014 17:27

#89 Re: Parkirni okupatori / reketari u Sarajevu

Post by Forumerrer »

TESLA_EDISON wrote: 28/06/2020 00:14 Probušena mi guma u blizini Kapučina. Dva dana nakon toga, prolazim i vidim drugo auto probušene sve 4 gume.

Auta parkirana sa strane, ne smeta ni vozilima ni pješacima. Koji samo idioti žive u ovom gradu.
Meni su tamo retrovizor sjebali. Koji to kabadahija drzi?
zdruzdjo
Posts: 5211
Joined: 16/08/2009 00:27

#90 Re: Parkirni okupatori / reketari u Sarajevu

Post by zdruzdjo »

PM72 wrote: 08/06/2020 19:45 Ako je pomenuti parking na kome planiraju praviti zgradu na teritoriji opštine Istočna Ilidža tj. RS,ne vidim u čemu je problem da prave? Što okolni stanari neće više imati besplatnog parkinga? Zaboli me,i ja plaćam svaki mjesec.
I još nešto.Srbi su poznati kao goleme inadžije a ponajviše na svoju štetu.Niko živ (sem okolnih stanara) ne zna za taj problem ali pošto ovo poprima šire razmjere - tu će biti uključena i politika pa će još i Milorada dovesti da presječe vrpcu a onda da vidim tog ko će parkirati auto i braniti prolaz.
Napraviće zgradu uinat pa makar da je nikad ne usele ali će oni svoj pasjaluk i naum provesti.Upamtite šta vam kažem.
Bolji komentar nije ni izrecen.
jedino gdje sam video da srbi tj rs-ovci nisu istjerali svoje do kraja je "krst na zlatistu". ne racunam one dvije ukrstene bandere.

Ovo ce izgurati do kraja. A sve na krilima dodika. On ce sam licno da ovo gura bas zato da bi isao uz nos mrskim "teherancima"

Ali eto just jor fun.
Odmah tu preko puta te zgrade na Legalnoj udaljenosti od svih granica bih digao fdzamiju da bi se postidio I imam u kralj fahd dzamiji. Sa dvije munare.
Zvucnike na munare bih stavio da bi se ezan cuo do Meke. Ne bi morali odavde do Meke ni na jednoj dzamiji da uce ezan. ne bi bilo potrebe. Cuo bi se sasvim dovoljno ovaj nas sa granice Sa-IsSa.
A samo bih se smjeskao onom pjanduri incku koji bi sigurno apelovao, sugerisao, da se to ne radi.
Melisa84
Posts: 217
Joined: 14/09/2010 13:21

#91 Re: Parkirni okupatori / reketari u Sarajevu

Post by Melisa84 »

Forumerrer wrote: 29/06/2020 07:18
TESLA_EDISON wrote: 28/06/2020 00:14 Probušena mi guma u blizini Kapučina. Dva dana nakon toga, prolazim i vidim drugo auto probušene sve 4 gume.

Auta parkirana sa strane, ne smeta ni vozilima ni pješacima. Koji samo idioti žive u ovom gradu.
Meni su tamo retrovizor sjebali. Koji to kabadahija drzi?
Znam da je Kvrga, što drži Jadranku, ordinirao u tom kvartu.
User avatar
Pryda
Posts: 939
Joined: 16/02/2015 17:21

#92 Re: Parkirni okupatori / reketari u Sarajevu

Post by Pryda »

PM72 wrote: 08/06/2020 20:19 Šta kaže - problem je što se zgrada pravi na neprikladnom mjestu :skoljka: neka mi neko navede ijedno prikladno mjesto na kome je nikla zgrada ili džamija poslije rata u Sarajevu.U Tibri možeš komšiji u drugoj zgradi preći preko fosne a da ne pominjem one po tranzitu ispred kojih svake godine moraju dodati 20 cm novog asfalta jer sve polako tone...

Jedina zgrada u Sarajevu koja je (po mom skromnom mišljenju) napravljena i uklopljena kako treba jeste ona zgrada Širbegović preko puta američke ambasade.Nekako se baš lijepo i pismeno uklopila.I onaj most kod likovne akademije.
Most je zaista lijep ali mjesto za njega kritično.

Sa obale se više ne vidi zgrada akademije, kako god staneš most je pola zakloni.

A održavanje mosta tj ona govna i muhe u staklu :svijeca:
Dino79
Posts: 803
Joined: 05/02/2017 13:41

#93 Re: Parkirni okupatori / reketari u Sarajevu

Post by Dino79 »

zdruzdjo wrote: 13/08/2020 18:53
PM72 wrote: 08/06/2020 19:45 Ako je pomenuti parking na kome planiraju praviti zgradu na teritoriji opštine Istočna Ilidža tj. RS,ne vidim u čemu je problem da prave? Što okolni stanari neće više imati besplatnog parkinga? Zaboli me,i ja plaćam svaki mjesec.
I još nešto.Srbi su poznati kao goleme inadžije a ponajviše na svoju štetu.Niko živ (sem okolnih stanara) ne zna za taj problem ali pošto ovo poprima šire razmjere - tu će biti uključena i politika pa će još i Milorada dovesti da presječe vrpcu a onda da vidim tog ko će parkirati auto i braniti prolaz.
Napraviće zgradu uinat pa makar da je nikad ne usele ali će oni svoj pasjaluk i naum provesti.Upamtite šta vam kažem.
Bolji komentar nije ni izrecen.
jedino gdje sam video da srbi tj rs-ovci nisu istjerali svoje do kraja je "krst na zlatistu". ne racunam one dvije ukrstene bandere.

Ovo ce izgurati do kraja. A sve na krilima dodika. On ce sam licno da ovo gura bas zato da bi isao uz nos mrskim "teherancima"

Ali eto just jor fun.
Odmah tu preko puta te zgrade na Legalnoj udaljenosti od svih granica bih digao fdzamiju da bi se postidio I imam u kralj fahd dzamiji. Sa dvije munare.
Zvucnike na munare bih stavio da bi se ezan cuo do Meke. Ne bi morali odavde do Meke ni na jednoj dzamiji da uce ezan. ne bi bilo potrebe. Cuo bi se sasvim dovoljno ovaj nas sa granice Sa-IsSa.
A samo bih se smjeskao onom pjanduri incku koji bi sigurno apelovao, sugerisao, da se to ne radi.

Nema tu nikakvog inata već su samo pare u pitanju.
Ovi sto prave zgradu na dobrinji računaju na kupce iz FBiH jer takva je lokacija da prakticno zgrada je dio Dobrinje a ne IS. Samo ce kvadrat biti jeftiniji i komunalije.
Krst na zlatistu se pominjao samo da ciljem da se podigne cijena . Ubrzo nakon improvizovane bandere i ćitave frke oko krsta ti isti srbi su prodali zemljiste arapskom investitoru koji je izgradio Sunyland.
Za dobre pare dzamiju mozes napraviti u centru lukavice.
Post Reply