BHTelecom All About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
sencobih
Posts: 6952
Joined: 08/09/2010 08:33

#70926 Re: BHTelecom All About

Post by sencobih »

Da je pogriješio vjerojatno bi neko pametniji od nas, to prijavio i vjerojatno bi neki postupak bio pokrenut ili nešto slično. Zato mlatimo praznu slamu bezveze.
kakaljin
Posts: 11653
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#70927 Re: BHTelecom All About

Post by kakaljin »

sencobih wrote: 04/06/2020 07:45 Da je pogriješio vjerojatno bi neko pametniji od nas, to prijavio i vjerojatno bi neki postupak bio pokrenut ili nešto slično. Zato mlatimo praznu slamu bezveze.
Ljudima je iskocilo na tv-u obasvjest u obliku pop-upa i time su svi obavjesteni jer si morao kliknuti da uklonis tu obavjest. A druga je stvar sto mnogi ne cutaju, pa i ja neke stvari na tim pop-up ne procitam sao ugasim. Ali bilo je obavjestenje, Kao sto neko rece na razne nacine je bilo, cak je konkirencija zvala i govorila da ide poskupljenje.
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#70928 Re: BHTelecom All About

Post by azdralovic »

nemezis wrote: 04/06/2020 07:24
Dzontra_Volta wrote: 03/06/2020 22:47 Pa da skratimo priču: u kojem dijelu ugovora ili opštih uslova piše da se o promjeni cijena paketa korisnik mora obavijestiti pisanim putem?
A njihovi dokumenti su jedini mjerodavni?

"Za primjenu izmjenjenih uslova poslovanja, opisa i cijena usluga koji su u bilo kom smislu nepovoljniji za korisnike, pored obaveze javnog objavljivanja, operatori su dužni da, najmanje 30 dana prije stupanja izmjena na snagu, pismenim ili elektronskim putem, uključujući SMS, obavijeste postojeće korisnike, na koje se najavljene izmjene odnose, o namjeravanim izmjenama i pravu korisnika u pogledu važećeg ugovora."

Dakle, sve ono sto se ne isporuci direktno korisniku (web, fb, obavijest na STB koja nije popup...) je "javno objavljivanje". Korisniki mora pismeno ili elektronski ali ciljano njemu.
prelivoda
Posts: 447
Joined: 30/07/2013 13:17

#70929 Re: BHTelecom All About

Post by prelivoda »

nemezis wrote: 04/06/2020 07:24
Dzontra_Volta wrote: 03/06/2020 22:47 Pa da skratimo priču: u kojem dijelu ugovora ili opštih uslova piše da se o promjeni cijena paketa korisnik mora obavijestiti pisanim putem?
A njihovi dokumenti su jedini mjerodavni?

"Za primjenu izmjenjenih uslova poslovanja, opisa i cijena usluga koji su u bilo kom smislu nepovoljniji za korisnike, pored obaveze javnog objavljivanja, operatori su dužni da, najmanje 30 dana prije stupanja izmjena na snagu, pismenim ili elektronskim putem, uključujući SMS, obavijeste postojeće korisnike, na koje se najavljene izmjene odnose, o namjeravanim izmjenama i pravu korisnika u pogledu važećeg ugovora."

Dakle, sve ono sto se ne isporuci direktno korisniku (web, fb, obavijest na STB koja nije popup...) je "javno objavljivanje". Korisniki mora pismeno ili elektronski ali ciljano njemu.
Totalno si u pravu, jer MojaTV ne gledaju uvijek punoljetne osobe, ili osobe na koje se odnosi obavještenje. Djeca gledaju crtani, iskoči nešto na ekranu i oni to sklone. Obavješetenje mora biti više personalizirano.
nemezis
Posts: 2857
Joined: 30/01/2011 12:08

#70930 Re: BHTelecom All About

Post by nemezis »

azdralovic wrote: 04/06/2020 08:25
nemezis wrote: 04/06/2020 07:24
Dzontra_Volta wrote: 03/06/2020 22:47 Pa da skratimo priču: u kojem dijelu ugovora ili opštih uslova piše da se o promjeni cijena paketa korisnik mora obavijestiti pisanim putem?
A njihovi dokumenti su jedini mjerodavni?

"Za primjenu izmjenjenih uslova poslovanja, opisa i cijena usluga koji su u bilo kom smislu nepovoljniji za korisnike, pored obaveze javnog objavljivanja, operatori su dužni da, najmanje 30 dana prije stupanja izmjena na snagu, pismenim ili elektronskim putem, uključujući SMS, obavijeste postojeće korisnike, na koje se najavljene izmjene odnose, o namjeravanim izmjenama i pravu korisnika u pogledu važećeg ugovora."

Dakle, sve ono sto se ne isporuci direktno korisniku (web, fb, obavijest na STB koja nije popup...) je "javno objavljivanje". Korisniki mora pismeno ili elektronski ali ciljano njemu.
Da, ispalo je nespretno, obzirom na to koga sam citirao. Ja sam htio reci da nisu samo dokumenti BHT mjerodavni i citirao propis. A elektronski može ali to ne znaci portal, fb i slično.
nemezis
Posts: 2857
Joined: 30/01/2011 12:08

#70931 Re: BHTelecom All About

Post by nemezis »

kakaljin wrote: 04/06/2020 07:50
sencobih wrote: 04/06/2020 07:45 Da je pogriješio vjerojatno bi neko pametniji od nas, to prijavio i vjerojatno bi neki postupak bio pokrenut ili nešto slično. Zato mlatimo praznu slamu bezveze.
Ljudima je iskocilo na tv-u obasvjest u obliku pop-upa i time su svi obavjesteni jer si morao kliknuti da uklonis tu obavjest. A druga je stvar sto mnogi ne cutaju, pa i ja neke stvari na tim pop-up ne procitam sao ugasim. Ali bilo je obavjestenje, Kao sto neko rece na razne nacine je bilo, cak je konkirencija zvala i govorila da ide poskupljenje.
Razni načini nisu bitni, konkurencija nije bitna. Pop-up je siva zona i vjerovatno ne bi prošlo kao validan nacin obavještenja kada bi neko to tjerao. Ja da mogu, žalio bih se na te pop-up poruke jer želim da gledam TV i ne želim poruke dok gledam TV.
User avatar
escobar__
Posts: 8881
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#70932 Re: BHTelecom All About

Post by escobar__ »

MTV wrote: 03/06/2020 17:18 Znaci imaju novi ugovor sa Discoveryjem kad vam ubacuju njihove kanale u HD. :)
A šta je uopšte dio Discovery kanala? Dobili smo Animal Planet i Science u HD-u, ostali Discovery kanali stoje u SD-u (Discovery Channel, DTX, ID...). :-D
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#70933 Re: BHTelecom All About

Post by Tesla Edison »

Ovi Discovery kanali nisu ni sjena od Discovery kanala od prije 10-15 godina. Sada su to uglavnom reality kanali.
User avatar
Cossack
Posts: 7146
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#70934 Re: BHTelecom All About

Post by Cossack »

Eurosport 1 i 2 u HD rezoluciji!

Image

https://www.bhtelecom.ba/vijest+M5cd39f87fb6.html
User avatar
PajaELdin
Posts: 690
Joined: 01/09/2018 13:30
Location: Mostar 🇧🇦

#70935 Re: BHTelecom All About

Post by PajaELdin »

Zasto nema BN Televizije, hoce li i taj kanal u HD-u napokon ubaciti, zasto svi imaju O Kanal u HD-u osim nas. Pa bar mogu ove domace koji imaju HD verzije svojih kanala zamjenuti sa postojecim SD verzijama... Valjda to ne kosta majka mu stara.
Btw ni sad se ne mogu nacuditi da ce nakon ovog "poklona" do pocetka iduce godine Hayat Plus HD, Music HD, Folk HD, Hayatovci HD ponovo ici u dodatni HD paket kao da ti kanali vrijede dodatnih para. Ne bi me cudilo da i ove EuroSport HD, Animal Planet HD, SCI HD sto su ubacili ne spakuju zajedno sa Hayatovim u dodatni paket i to naplate posto im je to praksa. Zasto nemamo TNT Kids domaci kanal za djecu? Jel i to kosta, a ostale kanale iz ove TNT grupacije imamo. Postoje li jos kakvi tematski kanali kod nas da su vrijedni spomena i u HD verzijama zna li neko? Ima li iko od ovih uposlenika na forumu da zna ima li ikakve nade za napredak ove firme, ili samo jos tonemo sa ponudom svega k'o da su 90-te? Malo se ogledajte na konkurenciju iz svoje drzave, da region i ne spominjem, jer tu kaskate za njima svjetlosnu godinu i moderne tehnologije koje nude, i prestanite se faliti jos uvijek kako ste tehnoloski lider, kad svi znamo da ste lider u naplatiti sve sto se moze naplatiti. Zamolio bi ove pravopisne botove da mi se ne kace na postove, jer sam poentirao ono sto sam zelio... Ako ima neko konkretan odgovor na ovaj post BUJRUM. Jer se ovdje ocito uzalud pise.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#70936 Re: BHTelecom All About

Post by un1ted »

sencobih wrote: 04/06/2020 07:45 Da je pogriješio vjerojatno bi neko pametniji od nas, to prijavio i vjerojatno bi neki postupak bio pokrenut ili nešto slično. Zato mlatimo praznu slamu bezveze.
Pa evo, posalji upit RAK-u pa da smanjimo pametovanje, gdje smo stručni za sve i svašta. Ja znam da ne bih platio penale za raskid ugovora, ukoliko pisanim putem, ili elektronski na mail (gdje dolazi racun) zaprimio informaciju.

Nije mi jasno kako neko moze opravdati i reći pa bilo je na portalu i novinama, a uz to još je iskočio popup. Lovili su u sivom i prošlo je, ali to ne znači da nije pogrešno, ili da ne postoji mogućnost žalbe nadležnim institucijama.

Kako neko može reći objavljeno na stranici i to uzeti kao relevantno. Da li to znači da sve one usluge gdje sam vezan ugovorom na određen vremenski rok moram jednom mjesečno otvoriti, pokušati pronaći među desetinama obavještenja? To je ta digitalizacija?
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#70937 Re: BHTelecom All About

Post by MTV »

escobar__ wrote: 04/06/2020 09:56
MTV wrote: 03/06/2020 17:18 Znaci imaju novi ugovor sa Discoveryjem kad vam ubacuju njihove kanale u HD. :)
A šta je uopšte dio Discovery kanala? Dobili smo Animal Planet i Science u HD-u, ostali Discovery kanali stoje u SD-u (Discovery Channel, DTX, ID...). :-D
Ovo su Discovery kanali za nase podrucje:

Discovery SD/HD
Animal Planet SD/HD
TLC
ID SD/HD
Discovery Science SD/HD
Discovery Turbo Xtra (DTX) SD/HD
Food Network SD/HD
Fine Living SD/HD
HGTV HD
Travel Channel SD/HD
Eurosport 1 SD/HD
Eurosport 2 SD/HD
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5953
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#70938 Re: BHTelecom All About

Post by studiorum_tuzlaensis »

IamPajaELdin wrote: 04/06/2020 10:26 Zasto nema BN Televizije, hoce li i taj kanal u HD-u napokon ubaciti, zasto svi imaju O Kanal u HD-u osim nas. Pa bar mogu ove domace koji imaju HD verzije svojih kanala zamjenuti sa postojecim SD verzijama... Valjda to ne kosta majka mu stara.
Btw ni sad se ne mogu nacuditi da ce nakon ovog "poklona" do pocetka iduce godine Hayat Plus HD, Music HD, Folk HD, Hayatovci HD ponovo ici u dodatni HD paket kao da ti kanali vrijede dodatnih para. Ne bi me cudilo da i ove EuroSport HD, Animal Planet HD, SCI HD sto su ubacili ne spakuju zajedno sa Hayatovim u dodatni paket i to naplate posto im je to praksa. Zasto nemamo TNT Kids domaci kanal za djecu? Jel i to kosta, a ostale kanale iz ove TNT grupacije imamo. Postoje li jos kakvi tematski kanali kod nas da su vrijedni spomena i u HD verzijama zna li neko? Ima li iko od ovih uposlenika na forumu da zna ima li ikakve nade za napredak ove firme, ili samo jos tonemo sa ponudom svega k'o da su 90-te? Malo se ogledajte na konkurenciju iz svoje drzave, da region i ne spominjem, jer tu kaskate za njima svjetlosnu godinu i moderne tehnologije koje nude, i prestanite se faliti jos uvijek kako ste tehnoloski lider, kad svi znamo da ste lider u naplatiti sve sto se moze naplatiti. Zamolio bi ove pravopisne botove da mi se ne kace na postove, jer sam poentirao ono sto sam zelio... Ako ima neko konkretan odgovor na ovaj post BUJRUM. Jer se ovdje ocito uzalud pise.
Da si samo jednom poslao e-mail na [email protected], postigao bi veći efekat nego što si izgubio sate pišući na klix forumu, koji nema veze sa temom.

Žališ se u oblake jarane, pošalji e-mail ili sastavi dopis, bio on pravopisno ispravan ili ne, neko će ga pročitati i uzeti u obzir.
User avatar
escobar__
Posts: 8881
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#70939 Re: BHTelecom All About

Post by escobar__ »

MTV wrote: 04/06/2020 10:50
escobar__ wrote: 04/06/2020 09:56
MTV wrote: 03/06/2020 17:18 Znaci imaju novi ugovor sa Discoveryjem kad vam ubacuju njihove kanale u HD. :)
A šta je uopšte dio Discovery kanala? Dobili smo Animal Planet i Science u HD-u, ostali Discovery kanali stoje u SD-u (Discovery Channel, DTX, ID...). :-D
Ovo su Discovery kanali za nase podrucje:

Discovery SD/HD
Animal Planet SD/HD
TLC
ID SD/HD
Discovery Science SD/HD
Discovery Turbo Xtra (DTX) SD/HD
Food Network SD/HD
Fine Living SD/HD
HGTV HD
Travel Channel SD/HD
Eurosport 1 SD/HD
Eurosport 2 SD/HD
Hvala.

Dakle možda dobijemo i preostale iz Moja TV sheme u HD-u (ID, TLC, DTX i Travel). :thumbup:
sencobih
Posts: 6952
Joined: 08/09/2010 08:33

#70940 Re: BHTelecom All About

Post by sencobih »

un1ted wrote: 04/06/2020 10:41
sencobih wrote: 04/06/2020 07:45 Da je pogriješio vjerojatno bi neko pametniji od nas, to prijavio i vjerojatno bi neki postupak bio pokrenut ili nešto slično. Zato mlatimo praznu slamu bezveze.
Pa evo, posalji upit RAK-u pa da smanjimo pametovanje, gdje smo stručni za sve i svašta. Ja znam da ne bih platio penale za raskid ugovora, ukoliko pisanim putem, ili elektronski na mail (gdje dolazi racun) zaprimio informaciju.

Nije mi jasno kako neko moze opravdati i reći pa bilo je na portalu i novinama, a uz to još je iskočio popup. Lovili su u sivom i prošlo je, ali to ne znači da nije pogrešno, ili da ne postoji mogućnost žalbe nadležnim institucijama.

Kako neko može reći objavljeno na stranici i to uzeti kao relevantno. Da li to znači da sve one usluge gdje sam vezan ugovorom na određen vremenski rok moram jednom mjesečno otvoriti, pokušati pronaći među desetinama obavještenja? To je ta digitalizacija?
Tebi da je Kahriman lično na vrata dosao ne bi ti bilo validno. Meni je dosta ona poruka na stb-u, ne mozes da je ne vidiš, ali eto svako ima svoj razlog za kritiku. Otvori novine, svaki dan imaš sudske odluke kako nekoga obavještavaju o presudama, i za to se smatra da je obavješteno. Koliko puta ne nađeš svoj račun pobacani po haustoru, po ulici pokisli, i sta sad ni oni nisi obavjesteni, niti moraju platiti racun jer ga nisu dobili?
Dzontra_Volta
Posts: 6496
Joined: 20/01/2011 11:10

#70941 Re: BHTelecom All About

Post by Dzontra_Volta »

nemezis wrote: 04/06/2020 09:20
azdralovic wrote: 04/06/2020 08:25
nemezis wrote: 04/06/2020 07:24

A njihovi dokumenti su jedini mjerodavni?

"Za primjenu izmjenjenih uslova poslovanja, opisa i cijena usluga koji su u bilo kom smislu nepovoljniji za korisnike, pored obaveze javnog objavljivanja, operatori su dužni da, najmanje 30 dana prije stupanja izmjena na snagu, pismenim ili elektronskim putem, uključujući SMS, obavijeste postojeće korisnike, na koje se najavljene izmjene odnose, o namjeravanim izmjenama i pravu korisnika u pogledu važećeg ugovora."

Dakle, sve ono sto se ne isporuci direktno korisniku (web, fb, obavijest na STB koja nije popup...) je "javno objavljivanje". Korisniki mora pismeno ili elektronski ali ciljano njemu.
Da, ispalo je nespretno, obzirom na to koga sam citirao. Ja sam htio reci da nisu samo dokumenti BHT mjerodavni i citirao propis. A elektronski može ali to ne znaci portal, fb i slično.
Pa ja ti govorio o propisima, a ti meni odgovorio da ne miješam propise i ugovorne obaveze. I onda sam se "skoncentrisao" na ugovor.
Ljudi, je l' vi znate da i sudovi pozivaju na ročište putem oglasa u novinama, a ne tamo nekakvo poskupljenje?
Šta da su poslali uz račun obavještenje o poskupljenju, a onda ta baba ili nana kaže: "Nemam ti pojma, ja nisam dobila taj račun." Je li to znači da opet nije pravilno obaviještena?
Vjeruj mi da bi svaka tužba vezana za neobavještavanje o poskupljenju pala na bilo kakvom sudu, ako je bila obavijest na stb-u, fb, novinama, portalu i sl.
I opet kažem, ne glumim im advokata, ja nisam korisnik MojaTV od 2013. godine, nego samo ne mogu kad se ljudi vade na sve, samo da ne plate nešto što bi trebali. (kad neko postavi pitanje na drugoj temi oko toga kako da izbjegne da plati kaznu za saobraćajni prekršaj, zlo mi dođe)
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#70942 Re: BHTelecom All About

Post by un1ted »

Ima li neko zelju da potvrdi ono što piše pa da pošalje OZP ili RAK-u?

Mene kad je doticalo poslao sam upit za izbacivanje kanala iz ponude, odnosno narušavanje usluge. Telemach-ovce nije zanimalo i tvrdili su da se ugovor ne može raskinuti jer je pobogu neki kanal izbačen. Ovo je odgovor OZP
Zakon o zaštititi potrošača u BiH u članu 19. definiše mane usluge na način da ako je usluga obavljena nepravilno ili djelimično, trgovac je na zahtjev i po izboru potrošača , dužan uslugu ponovo obaviti, odnosno umanjiti cijenu ugovorene usluge zbog slabijeg kvaliteta.

Istovremeno je Uslovima korištenja telemacha u članu 9.3 propisano da „u slučaju da Telemach za vrijeme trajanja pretplatničkog ugovora izmijeni Cjenovnik i /ugovor i/ ili neke njegove sastavne dijelove i /ili ove Uslove poslovanja na način da su izmjene nepovoljnije za pretplatnika, pretplatnik ima pravo raskinuti ugovor bez obaveze poštivanja otkaznog roka i bez naknade za prijevremeni raskid u roku od 3o dana od objave/ izmjene…itd“

Cijeneći navedene zakonske odredbe, kao i sadržinu Vašeg e-maila ( iz ponude usluga Telemach je Vam je onemogućeno gledanje određenih kanala i programa, što je u svakom slučaju nepovoljnije za pretplatnika) upućujemo Vas da označenom telekom operateru podnesete pismeni zahtjev za raskid ugovora shodno članu 9.3. Uslova korištenja usluge.
Da me ne bi neko napao, koristim usluge sva tri operatera.
Ali_G
Posts: 4642
Joined: 02/03/2002 00:00

#70943 Re: BHTelecom All About

Post by Ali_G »

I jesi li uspio dobiti raskid ugovora?
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#70944 Re: BHTelecom All About

Post by un1ted »

Obecao sam da necu javno iznositi šta sam dobio. :D Ko želi neka se izbori za sebe, a ja mogu reći da sam dobio bolju ponudu nego što sam imao i što je uzrokovano izbacivanjem kanala.

Da, imao sam i mogućnost da raskinem ugovor.
nemezis
Posts: 2857
Joined: 30/01/2011 12:08

#70945 Re: BHTelecom All About

Post by nemezis »

Dzontra_Volta wrote: 04/06/2020 11:03Pa ja ti govorio o propisima, a ti meni odgovorio da ne miješam propise i ugovorne obaveze. I onda sam se "skoncentrisao" na ugovor.
Ljudi, je l' vi znate da i sudovi pozivaju na ročište putem oglasa u novinama, a ne tamo nekakvo poskupljenje?
Šta da su poslali uz račun obavještenje o poskupljenju, a onda ta baba ili nana kaže: "Nemam ti pojma, ja nisam dobila taj račun." Je li to znači da opet nije pravilno obaviještena?
Vjeruj mi da bi svaka tužba vezana za neobavještavanje o poskupljenju pala na bilo kakvom sudu, ako je bila obavijest na stb-u, fb, novinama, portalu i sl.
I opet kažem, ne glumim im advokata, ja nisam korisnik MojaTV od 2013. godine, nego samo ne mogu kad se ljudi vade na sve, samo da ne plate nešto što bi trebali. (kad neko postavi pitanje na drugoj temi oko toga kako da izbjegne da plati kaznu za saobraćajni prekršaj, zlo mi dođe)
Nisi govorio o propisima nego o dokumentima BH telecoma. Ja sam citirao propis. Pominjanje ročišta nije relevantno jer je regulisano drugim propisima. Vjeruj mi, tužba ne bi pala jer propis pravi razliku izmedju javnog obavještenja, koje je takodje obavezno, i pojedinačnog obavještenja koje je jasno navedeno kao obaveza. Objava na fb, portalu, novinama je javno obavještenje, samim tim nije dovoljno. Niko ne pokušava nesto izbjeći nego pričamo o tome da li su korisnici obaviješteni. Račun se ne može ignorisati jer je naslovljen na ime i prezime. Stvarno miješaš pojmove, propise, situacije...
nemezis
Posts: 2857
Joined: 30/01/2011 12:08

#70946 Re: BHTelecom All About

Post by nemezis »

sencobih wrote: 04/06/2020 11:03 Tebi da je Kahriman lično na vrata dosao ne bi ti bilo validno. Meni je dosta ona poruka na stb-u, ne mozes da je ne vidiš, ali eto svako ima svoj razlog za kritiku. Otvori novine, svaki dan imaš sudske odluke kako nekoga obavještavaju o presudama, i za to se smatra da je obavješteno. Koliko puta ne nađeš svoj račun pobacani po haustoru, po ulici pokisli, i sta sad ni oni nisi obavjesteni, niti moraju platiti racun jer ga nisu dobili?
Nije bitno sta je tebi dovoljno nego sta je propisano. Sudske odluke su regulisane drugim propisima i nemaju veze sa telekom uslugama. Račun znaš da dolazi svakog mjeseca i makar možeš pitati nekoga gdje mi je račun. Razumiješ li da sve ovo sto pišeš nema veze sa obavezom telekoma da obavijesti lično korisnika o promijenjenim cijenama?
User avatar
PlusSA
Posts: 3175
Joined: 13/07/2011 16:51

#70947 Re: BHTelecom All About

Post by PlusSA »

un1ted wrote: 04/06/2020 11:47 Obecao sam da necu javno iznositi šta sam dobio. :D Ko želi neka se izbori za sebe, a ja mogu reći da sam dobio bolju ponudu nego što sam imao i što je uzrokovano izbacivanjem kanala.

Da, imao sam i mogućnost da raskinem ugovor.
Ajd u p.p javi šta si dobio :mrgreen:
sencobih
Posts: 6952
Joined: 08/09/2010 08:33

#70948 Re: BHTelecom All About

Post by sencobih »

8-)
nemezis wrote: 04/06/2020 12:26
sencobih wrote: 04/06/2020 11:03 Tebi da je Kahriman lično na vrata dosao ne bi ti bilo validno. Meni je dosta ona poruka na stb-u, ne mozes da je ne vidiš, ali eto svako ima svoj razlog za kritiku. Otvori novine, svaki dan imaš sudske odluke kako nekoga obavještavaju o presudama, i za to se smatra da je obavješteno. Koliko puta ne nađeš svoj račun pobacani po haustoru, po ulici pokisli, i sta sad ni oni nisi obavjesteni, niti moraju platiti racun jer ga nisu dobili?
Nije bitno sta je tebi dovoljno nego sta je propisano. Sudske odluke su regulisane drugim propisima i nemaju veze sa telekom uslugama. Račun znaš da dolazi svakog mjeseca i makar možeš pitati nekoga gdje mi je račun. Razumiješ li da sve ovo sto pišeš nema veze sa obavezom telekoma da obavijesti lično korisnika o promijenjenim cijenama?
Ako ti tako kažeš. Nemam vise sta reci. Mene je telekom obavijestio, ako ti smatraš da su ti prekrsena neka prava znas pravni lijek
User avatar
PajaELdin
Posts: 690
Joined: 01/09/2018 13:30
Location: Mostar 🇧🇦

#70949 Re: BHTelecom All About

Post by PajaELdin »

studiorum_tuzlaensis wrote: 04/06/2020 10:54
IamPajaELdin wrote: 04/06/2020 10:26 Zasto nema BN Televizije, hoce li i taj kanal u HD-u napokon ubaciti, zasto svi imaju O Kanal u HD-u osim nas. Pa bar mogu ove domace koji imaju HD verzije svojih kanala zamjenuti sa postojecim SD verzijama... Valjda to ne kosta majka mu stara.
Btw ni sad se ne mogu nacuditi da ce nakon ovog "poklona" do pocetka iduce godine Hayat Plus HD, Music HD, Folk HD, Hayatovci HD ponovo ici u dodatni HD paket kao da ti kanali vrijede dodatnih para. Ne bi me cudilo da i ove EuroSport HD, Animal Planet HD, SCI HD sto su ubacili ne spakuju zajedno sa Hayatovim u dodatni paket i to naplate posto im je to praksa. Zasto nemamo TNT Kids domaci kanal za djecu? Jel i to kosta, a ostale kanale iz ove TNT grupacije imamo. Postoje li jos kakvi tematski kanali kod nas da su vrijedni spomena i u HD verzijama zna li neko? Ima li iko od ovih uposlenika na forumu da zna ima li ikakve nade za napredak ove firme, ili samo jos tonemo sa ponudom svega k'o da su 90-te? Malo se ogledajte na konkurenciju iz svoje drzave, da region i ne spominjem, jer tu kaskate za njima svjetlosnu godinu i moderne tehnologije koje nude, i prestanite se faliti jos uvijek kako ste tehnoloski lider, kad svi znamo da ste lider u naplatiti sve sto se moze naplatiti. Zamolio bi ove pravopisne botove da mi se ne kace na postove, jer sam poentirao ono sto sam zelio... Ako ima neko konkretan odgovor na ovaj post BUJRUM. Jer se ovdje ocito uzalud pise.
Da si samo jednom poslao e-mail na [email protected], postigao bi veći efekat nego što si izgubio sate pišući na klix forumu, koji nema veze sa temom.

Žališ se u oblake jarane, pošalji e-mail ili sastavi dopis, bio on pravopisno ispravan ili ne, neko će ga pročitati i uzeti u obzir.
Evo sam upravo poslao, cisto sumnjam da se tu ista uzima u obzir. Konkurencija ima svoj profil na ovom forumu i odgovara svojim korisnicima. De mi reci jesi i ti poslao, ili se samo pravis pametan?
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4418
Joined: 21/02/2011 12:56

#70950 Re: BHTelecom All About

Post by REDDEVILS »

PlusSA wrote: 04/06/2020 12:29
un1ted wrote: 04/06/2020 11:47 Obecao sam da necu javno iznositi šta sam dobio. :D Ko želi neka se izbori za sebe, a ja mogu reći da sam dobio bolju ponudu nego što sam imao i što je uzrokovano izbacivanjem kanala.

Da, imao sam i mogućnost da raskinem ugovor.
Ajd u p.p javi šta si dobio :mrgreen:
Ističe mi ugovor za sedam dana, a zadovoljan sam uslugom koju mi BHT pruža 🙂
Možda i dalje nastavimo saradnju ako mi ponude nešto dobro sto će me zadržati 🙂
A moje želje za produženje ugovora su:
Dodatni treći STB free 🙂
Sony TV od 32 inča za marku uz potpis na 24 mjeseca😊
Locked