Huawei telefoni

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
shalla
Posts: 9328
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#4076 Re: Huawei telefoni

Post by shalla »

Buckethead wrote: 04/05/2020 10:09 EMUI 10.1 donosi (P30/P30 Pro)

USER INTERFACE:
– Always on Display: Clock style color updated from black and white to new gradient colors. The color of the time widget will change according to the time of the day.
– Fingerprint animation: Add water ripples, 3D planet and emerald fireworks screen fingerprint animation, take you to experience tricks to unlock mobile.

MULTI-SCREEN COLLABORATION:
– Call answering: Allows you to pick up voice and video calls on your phone from your Huawei laptop.
– File editing: Allows you to directly read and edit files on your phone from your Huawei laptop, and also share your phone’s network and sync notifications.
– Screen sharing: Enables you to share your current screen for easier communication during video calls. You can also write and draw on the screen as if talking face to face with the other party.
Yeah baby, color AOD. Ka'će ovo kod nas :mrgreen:
User avatar
AstorH
Posts: 1895
Joined: 08/03/2014 23:21
Location: Dalmacija

#4077 Re: Huawei telefoni

Post by AstorH »

Vidim ovdi neki idu sa Nokiom na Huawei :roll:
Pa di ces sa lopatom na bager :D
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#4078 Re: Huawei telefoni

Post by Dr Kova »

shalla wrote: 05/05/2020 11:55
Yeah baby, color AOD. Ka'će ovo kod nas :mrgreen:
:mrgreen: :lol:

Krenuo je BETA po svijetu već, valjda će uskoro. Ne mogu dočekati
User avatar
Burkoff
Posts: 258
Joined: 02/07/2012 15:57

#4079 Re: Huawei telefoni

Post by Burkoff »

skafiskafsnjak wrote: 30/04/2020 14:03
fortaleza wrote: 30/04/2020 13:37 Btw od Google servisa ne radi samo par stvari što vuče aplikacije poput Ubera, nekih bankarskih aplikacija i slično.

Sve glavne aplikacije rade, pa iz Huaweijevog storea. Čak radi i YouTube Vanced. Google disku se pristupa preko browsera. Za karte će se koristiti TomTom.

Navodno baterija dosta bolja jer Google ne vuče podatke kao inače. Mene nedostatak Google servisa ne bi mučio previše kod izbora telefona.
Necu da pristupam disku sa browsera... Necu tomtom.
Platis 1000km+ i da se zajebavas, o tome ti pricam. Ja godinama koristim Samsung i rekao sam necu vise jer nam uvaljuju svoje exynose. Rekao sam, Huawei iduci ...sad ovo s njima... Hahahah
Druze ista nam je sudbina. Ja sam kod Samsunga od S1,S2,S4,Note4,S8,S10. Tek jubilijarni S10 je dobio fingerprint reader ugradjen u ekran i tada sam pomislio to je to stigli smo. Od S8 se patim kao i mnogi korisnici sa standby battery drain-om, grijanjem aparata, ispodprosjecnim screen on time-om.
Jednostavno po cijenu kvalitete i software-a sam zivio sa Exynos procesorom. Kupio sam prije mjesec dana P30 pro i drago mi je sto sam probao. Battery life je da ne ponavljam sto svi znaju izuzetno dobar. Kustomizirani filesystem daje mobitelu takvu fluidnost i stabilnost koju nisam imao na S10.
Jedan veliki minus je za mene selfi kamera koja nema Dual Pixel PDAF kao na S10. Sumnjao sam u taj Kirin koji prvi put u zivotu imam priliku da koristim na dnevnoj bazi i zaista je impresivan. Sto se tice P40 i novijih aparata koji imaju problem sa google servisima ja se ne bi mucio hakovanjem. To ce biti kao macka i mis. Ljudi nadju metodu da instaliraju google servise naknadno sto ce google opet vjerovatno zakrpiti pa ce se naci nova metoda i tako do kad... :skoljka:

Ja sam razmisljao izmedju S10 lite, OnePlus 7T i P30 Pro. Posto je OP7T najvise dostupan kao model sa 128 GB sto je meni malo odlucio sam se za Huawei od 8/256 GB buduci da koristi svoj licni format memory kartica (koje su skupe i tesko za nabaviti) a prostora sto se mene tice nikad dosta.
Kao samsungas samsungasu ti predlazem da probas mozda S10 lite koji je jedini S-model sa Snapdragonom legalno dostupan u nasoj regiji.
Ja sa svoje strane nisam jos prodao S10 ali koristim P30 pro kao daily. Nasao sam u Njemackoj i kod nas americke verzije S10, Note10, Note 10+.
Ozbiljno razmisljam da riskiram posto me vuce rezolucija ekrana, stereo zvucnici, jako razvijena podrska da se okusam sa americkim aparatima iako ce biti u slucajnu potrebe popravke problema jer su mozda neki ili dosta dijelova drugaciji i nekompatibilni od Exynos verzija. :evil:

PS: Huawei je izbacio P30 lite new edition pa ce se isto desiti vjerovatno sa P30 Pro. Ti aparati vec imaju certifikat i dok se ne promjeni puno karakteristika imace regularno google servise. Kod P30 pro ce biti vjerovatno prelazak memorije sa UFS 2.1 na UFS 3.0 sto ce telefonu dati dodatnu fluidnost nadam se posto moraju zadrzati Kirin 980.
:run:
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#4080 Re: Huawei telefoni

Post by diablobih »

Ih ufs 3.0 oneplus koristi od sedmice, zar jos huawei nije usvojio to.
User avatar
shalla
Posts: 9328
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#4081 Re: Huawei telefoni

Post by shalla »

Buckethead wrote: 06/05/2020 12:32
shalla wrote: 05/05/2020 11:55
Yeah baby, color AOD. Ka'će ovo kod nas :mrgreen:
:mrgreen: :lol:

Krenuo je BETA po svijetu već, valjda će uskoro. Ne mogu dočekati
Dođe maloprije poruka, software update, obradovah se ko malo dijete kad ono security patch, 10.0.0.195 :mrgreen: :mrgreen:
Mrš :lol:
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#4082 Re: Huawei telefoni

Post by nosara »

Burkoff wrote: 08/05/2020 21:25
skafiskafsnjak wrote: 30/04/2020 14:03
fortaleza wrote: 30/04/2020 13:37 Btw od Google servisa ne radi samo par stvari što vuče aplikacije poput Ubera, nekih bankarskih aplikacija i slično.

Sve glavne aplikacije rade, pa iz Huaweijevog storea. Čak radi i YouTube Vanced. Google disku se pristupa preko browsera. Za karte će se koristiti TomTom.

Navodno baterija dosta bolja jer Google ne vuče podatke kao inače. Mene nedostatak Google servisa ne bi mučio previše kod izbora telefona.
Necu da pristupam disku sa browsera... Necu tomtom.
Platis 1000km+ i da se zajebavas, o tome ti pricam. Ja godinama koristim Samsung i rekao sam necu vise jer nam uvaljuju svoje exynose. Rekao sam, Huawei iduci ...sad ovo s njima... Hahahah
Druze ista nam je sudbina. Ja sam kod Samsunga od S1,S2,S4,Note4,S8,S10. Tek jubilijarni S10 je dobio fingerprint reader ugradjen u ekran i tada sam pomislio to je to stigli smo. Od S8 se patim kao i mnogi korisnici sa standby battery drain-om, grijanjem aparata, ispodprosjecnim screen on time-om.
Jednostavno po cijenu kvalitete i software-a sam zivio sa Exynos procesorom. Kupio sam prije mjesec dana P30 pro i drago mi je sto sam probao. Battery life je da ne ponavljam sto svi znaju izuzetno dobar. Kustomizirani filesystem daje mobitelu takvu fluidnost i stabilnost koju nisam imao na S10.
Jedan veliki minus je za mene selfi kamera koja nema Dual Pixel PDAF kao na S10. Sumnjao sam u taj Kirin koji prvi put u zivotu imam priliku da koristim na dnevnoj bazi i zaista je impresivan. Sto se tice P40 i novijih aparata koji imaju problem sa google servisima ja se ne bi mucio hakovanjem. To ce biti kao macka i mis. Ljudi nadju metodu da instaliraju google servise naknadno sto ce google opet vjerovatno zakrpiti pa ce se naci nova metoda i tako do kad... :skoljka:

Ja sam razmisljao izmedju S10 lite, OnePlus 7T i P30 Pro. Posto je OP7T najvise dostupan kao model sa 128 GB sto je meni malo odlucio sam se za Huawei od 8/256 GB buduci da koristi svoj licni format memory kartica (koje su skupe i tesko za nabaviti) a prostora sto se mene tice nikad dosta.
Kao samsungas samsungasu ti predlazem da probas mozda S10 lite koji je jedini S-model sa Snapdragonom legalno dostupan u nasoj regiji.
Ja sa svoje strane nisam jos prodao S10 ali koristim P30 pro kao daily. Nasao sam u Njemackoj i kod nas americke verzije S10, Note10, Note 10+.
Ozbiljno razmisljam da riskiram posto me vuce rezolucija ekrana, stereo zvucnici, jako razvijena podrska da se okusam sa americkim aparatima iako ce biti u slucajnu potrebe popravke problema jer su mozda neki ili dosta dijelova drugaciji i nekompatibilni od Exynos verzija. :evil:

PS: Huawei je izbacio P30 lite new edition pa ce se isto desiti vjerovatno sa P30 Pro. Ti aparati vec imaju certifikat i dok se ne promjeni puno karakteristika imace regularno google servise. Kod P30 pro ce biti vjerovatno prelazak memorije sa UFS 2.1 na UFS 3.0 sto ce telefonu dati dodatnu fluidnost nadam se posto moraju zadrzati Kirin 980.
:run:
Gdje kod nas ima americkih s-ova?
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#4083 Re: Huawei telefoni

Post by Dr Kova »

shalla wrote: 12/05/2020 11:30 oprije poruka, software update, obradovah se ko malo dijete kad ono security patch, 10.0.0.195 :mrgreen: :mrgreen:
Mrš :lol:
:lol: :lol: :lol:
montypython2000
Posts: 169
Joined: 14/12/2012 09:55

#4084 Re: Huawei telefoni

Post by montypython2000 »

Pozdrav, imam stari mobitel Nokia Lumia koji mi je padao više puta, drži se još ali sam se odlučio na zamjenu zbog starosti a i zato što mi treba android zbog mobilnog bankarstva i još koječega što sadašnji ne može. Razmišljao sam o Huawey P30 Lite DS iz telecomove ponude cijena je kod njih 446 KM a koliko vidim ima sve što meni treba. Nisam zainteresovan za funkcije tipa selfie, stereo zvuk, mnogo kamera i pretjerano visoku rezoluciju (ali jesam za kvalitetnu fotografiju i video i prikaz istih), prije svega za pouzdanost, bateriju i sl. Prvo bih pitao kakva su iskustva, a drugo, da li je ovaj uređaj na bilo koji način pogođen Trumpovim sankcijama prema Huaweyu, prvenstveno me zanima pristup Gmailu, YouTubeu i sl? Probao sam malo istraživati unazad na ovom forumu da ne ponavljam pitanja ali nisam našao.
User avatar
nivla
Posts: 4289
Joined: 12/01/2008 23:44

#4085 Re: Huawei telefoni

Post by nivla »

p30 lite radi ok, ima google servise i nije pogodjen trampovim glupiranjem
ako mislis odmah iskesirati mislim da na piku mozes naci nov nekodiran iz bhtelecoma, mtela ili eroneta sa oficijelnom garancijom od 2 godine i za nesto manje para jer sam 420 km ja platio neotvoren iz bhtelecoma na piku i 430 iz mtela prosle godine u novembru, telefoni nisu bili ni izvadjeni iz kutije, sad bi bilo normalno da iste mozes kupiti za 350-370 km
sto se tice kamere i displeja odlicni su za uredjaj tog cjenovnog ranga
User avatar
Burkoff
Posts: 258
Joined: 02/07/2012 15:57

#4086 Re: Huawei telefoni

Post by Burkoff »

diablobih wrote: 09/05/2020 02:32 Ih ufs 3.0 oneplus koristi od sedmice, zar jos huawei nije usvojio to.
OnePlus je vodeci u inovacijama. Super brzi punjaci, ekran sa velikom brzinom osvjezenja pa i taj UFS 3.0 je nesto cime su bili prvi ili makar medju prvima. Moraju to raditi kako bi bili privlacni power userima.Huawei se bazira na kameru i battery life. Brzinu svakako vec imaju i nisu to mobiteli za gejmersku naciju kao OnePlus ili Asus ROG i slicni. :o
User avatar
Burkoff
Posts: 258
Joined: 02/07/2012 15:57

#4087 Re: Huawei telefoni

Post by Burkoff »

nosara wrote: 12/05/2020 11:34
Burkoff wrote: 08/05/2020 21:25
skafiskafsnjak wrote: 30/04/2020 14:03

Necu da pristupam disku sa browsera... Necu tomtom.
Platis 1000km+ i da se zajebavas, o tome ti pricam. Ja godinama koristim Samsung i rekao sam necu vise jer nam uvaljuju svoje exynose. Rekao sam, Huawei iduci ...sad ovo s njima... Hahahah
Druze ista nam je sudbina. Ja sam kod Samsunga od S1,S2,S4,Note4,S8,S10. Tek jubilijarni S10 je dobio fingerprint reader ugradjen u ekran i tada sam pomislio to je to stigli smo. Od S8 se patim kao i mnogi korisnici sa standby battery drain-om, grijanjem aparata, ispodprosjecnim screen on time-om.
Jednostavno po cijenu kvalitete i software-a sam zivio sa Exynos procesorom. Kupio sam prije mjesec dana P30 pro i drago mi je sto sam probao. Battery life je da ne ponavljam sto svi znaju izuzetno dobar. Kustomizirani filesystem daje mobitelu takvu fluidnost i stabilnost koju nisam imao na S10.
Jedan veliki minus je za mene selfi kamera koja nema Dual Pixel PDAF kao na S10. Sumnjao sam u taj Kirin koji prvi put u zivotu imam priliku da koristim na dnevnoj bazi i zaista je impresivan. Sto se tice P40 i novijih aparata koji imaju problem sa google servisima ja se ne bi mucio hakovanjem. To ce biti kao macka i mis. Ljudi nadju metodu da instaliraju google servise naknadno sto ce google opet vjerovatno zakrpiti pa ce se naci nova metoda i tako do kad... :skoljka:

Ja sam razmisljao izmedju S10 lite, OnePlus 7T i P30 Pro. Posto je OP7T najvise dostupan kao model sa 128 GB sto je meni malo odlucio sam se za Huawei od 8/256 GB buduci da koristi svoj licni format memory kartica (koje su skupe i tesko za nabaviti) a prostora sto se mene tice nikad dosta.
Kao samsungas samsungasu ti predlazem da probas mozda S10 lite koji je jedini S-model sa Snapdragonom legalno dostupan u nasoj regiji.
Ja sa svoje strane nisam jos prodao S10 ali koristim P30 pro kao daily. Nasao sam u Njemackoj i kod nas americke verzije S10, Note10, Note 10+.
Ozbiljno razmisljam da riskiram posto me vuce rezolucija ekrana, stereo zvucnici, jako razvijena podrska da se okusam sa americkim aparatima iako ce biti u slucajnu potrebe popravke problema jer su mozda neki ili dosta dijelova drugaciji i nekompatibilni od Exynos verzija. :evil:

PS: Huawei je izbacio P30 lite new edition pa ce se isto desiti vjerovatno sa P30 Pro. Ti aparati vec imaju certifikat i dok se ne promjeni puno karakteristika imace regularno google servise. Kod P30 pro ce biti vjerovatno prelazak memorije sa UFS 2.1 na UFS 3.0 sto ce telefonu dati dodatnu fluidnost nadam se posto moraju zadrzati Kirin 980.
:run:
Gdje kod nas ima americkih s-ova?
Legalnim putem u radnjama nema ali imaju dva njemacka sajta koja vrse import novih aparata u kutiji. Imaju ljudi na OLX.ba i ebay po Njemackoj sto prodavaju. Aparati su pretezno polovni. Tesko ih je naci u olx appu putem androida itd jer nema filtera da trazis mobitel od Samsunga sa Snapdragon procesorom niti to prodavac dobro popuni u postavljanju oglasa. Probaj ici na google pa trazi pojam "Samsung Galaxy, Snapdragon, olx.ba" i dobices oglase. Neki su zavrseni jer su aparati prodati a neke jos uvijek mozes kupiti. Ja sam nasao Galaxy S10 5G verziju, S10 Snapdragon 8/128, Note 10 bez plusa i Note 10 sa plusom (pro verzija). Narucio sam ovaj Note10+ pa vidjeti cemo jesam li se zeznuo. Aparat je prodat u Americi 29.08.2019 pa valjda ga prvi vlasnik nije puno ishabao. Istrazivao sam i baterija je ista kao i za Exynos verziju sto me malo tjesi ako je budem morao mijenjati. Opet s druge strane bolje polovan Snapdragon nego nov Exynos jer Battery drain je uzasan i kvari cijeli aparat.

PS: Nesto nije ok sa forumom jer mi nikad nije dosla notifikacija da imam reply ili slicno. Sad usao onako kad imam reply, svasta...

:sad: SORRY za OFF TOPIC :sad:

:thumbup:
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#4088 Re: Huawei telefoni

Post by Dr Kova »

Dođe i meni update, ja se ponadao, kad 195, security patches za april :lol: :lol:

Piše da 10.1 dolazi u maju, a da su P30 i P30 pro na listi za EMUI 11 :thumbup:
User avatar
shalla
Posts: 9328
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#4089 Re: Huawei telefoni

Post by shalla »

Buckethead wrote: 15/05/2020 09:05 Dođe i meni update, ja se ponadao, kad 195, security patches za april :lol: :lol:

Piše da 10.1 dolazi u maju, a da su P30 i P30 pro na listi za EMUI 11 :thumbup:
:lol: Dakle isto si nasjeo :mrgreen:
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#4090 Re: Huawei telefoni

Post by Dr Kova »

Evo krenuli su stable buildovi. Valjda i mi dočekamo :lol:

https://www.huaweicentral.com/stable-em ... cn-models/
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#4091 Re: Huawei telefoni

Post by Tesla Edison »

https://mreza.bug.hr/johnson-za-uklanja ... e-do-2023/

Ako im još i UK uruči BAN, ovo im je kraj. Bez ARM-a nema ni Kirina a bez Kirina nema ni Huaweia
User avatar
crnivrag
Posts: 12929
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#4092 Re: Huawei telefoni

Post by crnivrag »

TESLA_EDISON wrote: 23/05/2020 21:27 https://mreza.bug.hr/johnson-za-uklanja ... e-do-2023/

Ako im još i UK uruči BAN, ovo im je kraj. Bez ARM-a nema ni Kirina a bez Kirina nema ni Huaweia
Sad će moj brand ponovo da zaživi na globalnom nivou :D
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#4093 Re: Huawei telefoni

Post by AmirBaa »

Sta je ovo sa cijenama kod nas, mate 30 cijena nije marke pala. Svidja mi se onaj display najvise, iako nije toliki upgrade sa mate 20 pro.
NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#4094 Re: Huawei telefoni

Post by NecuVise »

crnivrag wrote: 23/05/2020 21:28
TESLA_EDISON wrote: 23/05/2020 21:27 https://mreza.bug.hr/johnson-za-uklanja ... e-do-2023/

Ako im još i UK uruči BAN, ovo im je kraj. Bez ARM-a nema ni Kirina a bez Kirina nema ni Huaweia
Sad će moj brand ponovo da zaživi na globalnom nivou :D

Neće taj zazivit da se Huawei, Samsung i Apple ugase :D
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8494
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#4095 Re: Huawei telefoni

Post by kokuz_sa »

Kakav je ovo google asistent dosao na srednjem dugmetu.. tj na "O".. tacno me nerviraju one tackice u bojama sto izadju
choseNz
Posts: 50
Joined: 21/08/2010 23:10

#4096 Re: Huawei telefoni

Post by choseNz »

Vozdra,

nadam se da ne smaram i da ce mi neko pomoci sa sljedecim pitanjem, jedina nagrada ce mu biti moja zahvalnost :D Sutra planiram kupiti mobitel, pa sam sveo odabir na dva mobitela, Huawei P30 Pro i Galaxy S20.. Ako neko ima neku korisnu informaciju te prijedlog za odabir pomoglo bi, kao sto rekoh bio bih izuzetno zahvalan :izet:
User avatar
Burkoff
Posts: 258
Joined: 02/07/2012 15:57

#4097 Re: Huawei telefoni

Post by Burkoff »

choseNz wrote: 27/05/2020 20:38 Vozdra,

nadam se da ne smaram i da ce mi neko pomoci sa sljedecim pitanjem, jedina nagrada ce mu biti moja zahvalnost :D Sutra planiram kupiti mobitel, pa sam sveo odabir na dva mobitela, Huawei P30 Pro i Galaxy S20.. Ako neko ima neku korisnu informaciju te prijedlog za odabir pomoglo bi, kao sto rekoh bio bih izuzetno zahvalan :izet:
Imao sam P30 pro (8/256) i S10 (8/512). Stvari koje Samsung ima sto se mene tice: Jako lijep i funkcijama opremljen operativni sistem. Dobra kombinacija slikanja i snimanja. Stereo zvucnici i Samsung Amoled ekran koji skoro svake godine dobije nagradu za najbolji. Kod P30 pro mi je izgledao kao da su boje izaprane u poredjenu. (Ko nije dugogodisnji Samsung Amoled korisnik ce se mozda i naviknuti da boje nisu tako lijepe i da je huawei ekran manje ostrine). Napominjem da sam kod Samsunga Od S1 i uvijek sam imao flagship sa Amoled ekranom. Ekran je toliko lijep da su ga na kraju morali u Iphone koristiti. P30 pro iako ima UFS 2.1 harddisk tako reci je jako fluidan telefon kao da je 3.0. Po tom pitanju neces mislim osjetiti razliku. Sto se tice baterije Huawei je masina i za napuniti i za vrijeme dok ne bude morala iduci put na punjac. Baterija na Wifi ako ne koristis 3g drzi 1,5 do 2 dana. Kod Samsunga posto koriste Exynos procesor neces imati tako dobru izdrzljivost. Ja sam bas zbog tog razloga kupio huawei da se sam uvjerim i probam da li mogu da se sprijateljim sa aparatom sa manama i vrlinama. Na kraju sam prodao S10 i P30 pro i nabavio americki (Snapdragon) Note 10 plus. Kod Samsung S20 su bile neke greske sa focusom na kameri ali se ne sjecam je li to samo Ultra imao ili svi iz S20 porodice aparata. Sto se tice kamere za slikanje P30 pro mislim da je bolja od S20 dok je kod Samsunga generalno najbolji video snimak vec generacijama. (S20 nisam imao priliku koristiti pa ti ne mogu nista reci po tom pitanju iskreno, ali sve sto je kod S10 dobro S20 je jos bolje naravno.)
Napomenuti cu da Huawei koji ti uzimas u obzir nema podrsku za microSD kartice vec koristi huawei namjenske memory kartice koje kod nas ne mozes kupiti i samo ih oni koriste. Ako nekoga u Njemackoj imas recimo to bi ti bilo rjesenje da je kupis ako hoces da imas kombinaciju telefonsku+eksternu memoriju. Ja razmisljam na taj nacin da ne volim da drzim svari u cloud (oblaku). Ako mi se nekad pokvari telefon a bude mi skupo da ga popravljam na kartici opet imam stvari (slike). Neko ce reci ima Google drive itd ali ja ne zelim da su moje slike na internetu iz principa.

Evo malo poredjenje.
https://www.gsmarena.com/compare.php3?i ... hone2=9635
Samsung je prema nekim standardiziranim testovima izdrzao 70 sati dok je Huawei 100 sati.
Ne mozes naci telefon da bas sve ima ali eto do tebe je sta si navikao i sta ti je bitno. Meni je ekran bitan jer to je glavno sto vidis na mobitelu kao i stereo zvucnici. Huawei mi to nije mogao pruziti.
Jos jedna zamjerka je na P30 pro sto nema klasicnog zvucnika za razgovore vec ekran vibrira pa tako prenosi zvuk sto se meni nije svidjelo ni malo.
Sjetih se jos toga da S20 ima 120 hercni ekran dok je kod P30 pro klasicno 60. Koliko ti je to bitno ako nisi nikad imao a sa druge strane ces ti to gasiti kako bi nadoknadio losu bateriju na njemu pa u stvari placas nesto sto neces koristiti.

PS: Ako se odlucis za Huawei imam ti prodati adaptercic za slusalice (orginal, koristen svega 10 sati) :mrgreen:

Koji ti je budget i gdje bi kupio mobitel. Garancija 24 mjeseca ili 12 ?
adsubzero
Posts: 3006
Joined: 08/02/2013 15:52

#4098 Re: Huawei telefoni

Post by adsubzero »

Samo radi displeja, odnosno 120Hz S20 je bolji izbor bez razmisljanja
jarobot
Posts: 3051
Joined: 13/06/2016 20:07

#4099 Re: Huawei telefoni

Post by jarobot »

Burkoff wrote: 27/05/2020 22:54
choseNz wrote: 27/05/2020 20:38 Vozdra,

nadam se da ne smaram i da ce mi neko pomoci sa sljedecim pitanjem, jedina nagrada ce mu biti moja zahvalnost :D Sutra planiram kupiti mobitel, pa sam sveo odabir na dva mobitela, Huawei P30 Pro i Galaxy S20.. Ako neko ima neku korisnu informaciju te prijedlog za odabir pomoglo bi, kao sto rekoh bio bih izuzetno zahvalan :izet:
Imao sam P30 pro (8/256) i S10 (8/512). Stvari koje Samsung ima sto se mene tice: Jako lijep i funkcijama opremljen operativni sistem. Dobra kombinacija slikanja i snimanja. Stereo zvucnici i Samsung Amoled ekran koji skoro svake godine dobije nagradu za najbolji. Kod P30 pro mi je izgledao kao da su boje izaprane u poredjenu. (Ko nije dugogodisnji Samsung Amoled korisnik ce se mozda i naviknuti da boje nisu tako lijepe i da je huawei ekran manje ostrine). Napominjem da sam kod Samsunga Od S1 i uvijek sam imao flagship sa Amoled ekranom. Ekran je toliko lijep da su ga na kraju morali u Iphone koristiti. P30 pro iako ima UFS 2.1 harddisk tako reci je jako fluidan telefon kao da je 3.0. Po tom pitanju neces mislim osjetiti razliku. Sto se tice baterije Huawei je masina i za napuniti i za vrijeme dok ne bude morala iduci put na punjac. Baterija na Wifi ako ne koristis 3g drzi 1,5 do 2 dana. Kod Samsunga posto koriste Exynos procesor neces imati tako dobru izdrzljivost. Ja sam bas zbog tog razloga kupio huawei da se sam uvjerim i probam da li mogu da se sprijateljim sa aparatom sa manama i vrlinama. Na kraju sam prodao S10 i P30 pro i nabavio americki (Snapdragon) Note 10 plus. Kod Samsung S20 su bile neke greske sa focusom na kameri ali se ne sjecam je li to samo Ultra imao ili svi iz S20 porodice aparata. Sto se tice kamere za slikanje P30 pro mislim da je bolja od S20 dok je kod Samsunga generalno najbolji video snimak vec generacijama. (S20 nisam imao priliku koristiti pa ti ne mogu nista reci po tom pitanju iskreno, ali sve sto je kod S10 dobro S20 je jos bolje naravno.)
Napomenuti cu da Huawei koji ti uzimas u obzir nema podrsku za microSD kartice vec koristi huawei namjenske memory kartice koje kod nas ne mozes kupiti i samo ih oni koriste. Ako nekoga u Njemackoj imas recimo to bi ti bilo rjesenje da je kupis ako hoces da imas kombinaciju telefonsku+eksternu memoriju. Ja razmisljam na taj nacin da ne volim da drzim svari u cloud (oblaku). Ako mi se nekad pokvari telefon a bude mi skupo da ga popravljam na kartici opet imam stvari (slike). Neko ce reci ima Google drive itd ali ja ne zelim da su moje slike na internetu iz principa.

Evo malo poredjenje.
https://www.gsmarena.com/compare.php3?i ... hone2=9635
Samsung je prema nekim standardiziranim testovima izdrzao 70 sati dok je Huawei 100 sati.
Ne mozes naci telefon da bas sve ima ali eto do tebe je sta si navikao i sta ti je bitno. Meni je ekran bitan jer to je glavno sto vidis na mobitelu kao i stereo zvucnici. Huawei mi to nije mogao pruziti.
Jos jedna zamjerka je na P30 pro sto nema klasicnog zvucnika za razgovore vec ekran vibrira pa tako prenosi zvuk sto se meni nije svidjelo ni malo.
Sjetih se jos toga da S20 ima 120 hercni ekran dok je kod P30 pro klasicno 60. Koliko ti je to bitno ako nisi nikad imao a sa druge strane ces ti to gasiti kako bi nadoknadio losu bateriju na njemu pa u stvari placas nesto sto neces koristiti.

PS: Ako se odlucis za Huawei imam ti prodati adaptercic za slusalice (orginal, koristen svega 10 sati) :mrgreen:

Koji ti je budget i gdje bi kupio mobitel. Garancija 24 mjeseca ili 12 ?
Ovo boldirano bit će revolucionarno kad Aplle dovede na Iphone dotad :-) :D
User avatar
Burkoff
Posts: 258
Joined: 02/07/2012 15:57

#4100 Re: Huawei telefoni

Post by Burkoff »

jarobot wrote: 28/05/2020 12:04 Ovo boldirano bit će revolucionarno kad Aplle dovede na Iphone dotad
Sta mislis ne daj Boze wireless reverse charging ? Nije nesto sto ce ti svaki dan trebati ali realno sta je sve vec dostupno ali ga Apple ne pusta. Oni to rade postepeno po planu i tacno se zna sta ce se koje godine pustiti korisnicima a u stvari vec ima 3 godine stoji razvijeno i spremno a da ne pricamo o necemu kao AOD koji takodjer ne zele da puste a koriste Amoled ekran. Sta bi sa S20 vs P30 pro, da se nije naljutio pa otisao uzeti Iphone? :D
Post Reply