Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#42676 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

jebi ga
kriterij je spao na "nek im se nagovorio"
a opozicija je takav qrac da ni rupe od 7 metara na cesti ne znaju kapitalizirat
ovo je Čeliku najbolje sto se moze dogoditi...samo ako prezivi budjenje iz anestezije
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58707
Joined: 03/08/2010 19:04

#42677 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

otkupljuje li ko u gradu muške ručne satove?
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2633
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#42678 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

_BataZiv_0809 wrote: 01/06/2020 18:10 Bilo je samo pitanje kad, a bolje je bilo da se ovo desilo i prije 5 ili 10 godina, ranije bi se povukla crta. Dolazi sve na naplatu, a Čelik nisu mogle spasiti ni lijepe želje ni ogromna ljubav i energija NGG. Može se neko ljutiti koliko hoće, ali od ljubavi se ne živi....

Odluka nije konačna, ali ako bude iz lige ispade klub sa tradicijom, a ostaju neke Tuzle sitiji, Doboji Kaknji, uz svo dužno poštovanje...a mi ispadamo sa nekim klubom iz etno sela.
Pa ako realno sagledamo situaciju, danas sigurno nebi bilu tu gdje jesmo da je NGG ostao i da su imali istu podrsku grada (ni marke vise) od one koju je turcin imao. Ja sam apsolutno ubjedjen da bi bolje prosli od ovog sto danas imamao. Pa turcin nije zvake platio od kako je dosao ovdje.

A da je bolno sto je "opozicija" u krcu jeste. Nevjerovatno je o kakvim se dilitentima radi da nisu u stanju da kapitalizuju nad ovim stanjem. Pa Dofu sam za dve sedmice obidje vise mjesnih zajednica nego ovi svi zajedno u protekle cetri godine. Ne kontam sta oni misle kako se narod organizuje. Strasno neumjesno, i nadasve bahato ponasanje. Ali valjda ne znaju bolje.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66035
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#42679 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Ja_Ja wrote: 01/06/2020 21:54 Pa ako realno sagledamo situaciju, danas sigurno nebi bilu tu gdje jesmo da je NGG ostao i da su imali istu podrsku grada (ni marke vise) od one koju je turcin imao. Ja sam apsolutno ubjedjen da bi bolje prosli od ovog sto danas imamao. Pa turcin nije zvake platio od kako je dosao ovdje.
Bavis se najprofitabilnijim ili jednim od najprofitabilnih sportova na svijetu a treba ti drzavna sadaka. Nema tu hljeba, koliko god nama žao bilo.
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2633
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#42680 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

https://www.klix.ba/sport/nogomet/zvani ... /200601116

I to bi bilo to. Sad bankrot pa sve iz pocetka..
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2633
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#42681 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

_BataZiv_0809 wrote: 01/06/2020 22:10
Ja_Ja wrote: 01/06/2020 21:54 Pa ako realno sagledamo situaciju, danas sigurno nebi bilu tu gdje jesmo da je NGG ostao i da su imali istu podrsku grada (ni marke vise) od one koju je turcin imao. Ja sam apsolutno ubjedjen da bi bolje prosli od ovog sto danas imamao. Pa turcin nije zvake platio od kako je dosao ovdje.
Bavis se najprofitabilnijim ili jednim od najprofitabilnih sportova na svijetu a treba ti drzavna sadaka. Nema tu hljeba, koliko god nama žao bilo.
Bez zakona o sportu i u nasim uslovima nema druge opcije. Razumijem ja da ima boljih, jacih, ali mi nismo to. Ja cisto gledam na ono u i oko cega mi radimo. Da su momci ostali tu gdje su trebali da ostanu sa istom podrskom grada, do sada bi iznasli dodatna rijesenja. Ovako smo dobili drugu ligu, sto je opet najvjerovatnije stecaj i znaci ides na dno svakako i sve od pocetka.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66035
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#42682 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Ja_Ja wrote: 01/06/2020 22:14
Bez zakona o sportu i u nasim uslovima nema druge opcije. Razumijem ja da ima boljih, jacih, ali mi nismo to. Ja cisto gledam na ono u i oko cega mi radimo. Da su momci ostali tu gdje su trebali da ostanu sa istom podrskom grada, do sada bi iznasli dodatna rijesenja. Ovako smo dobili drugu ligu, sto je opet najvjerovatnije stecaj i znaci ides na dno svakako i sve od pocetka.
Momcima svaka cast, ali ja mislim da je sve sto se moglo postici par udaha više prije konačnog davljenja. Ne mozes pacijenta sa metastazama lijeciti analgeticima. Stecaj i fresh start su najrazumnija opcija, ali mi je opet potpuno jasno sto to navijaci nisu mogli prihvatiti. Svaki izbor, pa i to neprihvatanje, ima svoju cijenu.... Jebiga....
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#42683 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Samo prije stecaja tuziti sve redom.

Prvo naci nesto vezeno za Begagica, pa onda ostale redom...Naravno uz uslov da se sve to moze, s obzirom da bi se islo u stecaj...
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2633
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#42684 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

_BataZiv_0809 wrote: 01/06/2020 22:21
Ja_Ja wrote: 01/06/2020 22:14
Bez zakona o sportu i u nasim uslovima nema druge opcije. Razumijem ja da ima boljih, jacih, ali mi nismo to. Ja cisto gledam na ono u i oko cega mi radimo. Da su momci ostali tu gdje su trebali da ostanu sa istom podrskom grada, do sada bi iznasli dodatna rijesenja. Ovako smo dobili drugu ligu, sto je opet najvjerovatnije stecaj i znaci ides na dno svakako i sve od pocetka.
Momcima svaka cast, ali ja mislim da je sve sto se moglo postici par udaha više prije konačnog davljenja. Ne mozes pacijenta sa metastazama lijeciti analgeticima. Stecaj i fresh start su najrazumnija opcija, ali mi je opet potpuno jasno sto to navijaci nisu mogli prihvatiti. Svaki izbor, pa i to neprihvatanje, ima svoju cijenu.... Jebiga....
Djelimicno se slazem s tobom. Ja sam samo misljenja da do davljenja nebi doslo. Kada je grad prihvatio da rijesi poreznu i dugove javnim firmama to je bilo gotovo 80 i vise posto svih dugovanja. Klub je mogao da se slijedecih 2-3 sezone krpi i da sklapa tim kako zna i umije, a da istovremeno iznalazi sredstva sa strane da sanira tih 20% ostalih dugovanja, prije no sto bi dosao na stabilnije grane. Postojao je cist put oporavka samo nije postojala zelja onih koji su ga ogolili da ga puste da prodise. Cak sta vise da je bilo volje, i reporgram se mogao prebaciti na klub i dati im one prostorije ispod stadiona kao sto su i imali ali ih obavezati ne da placaju 10k mjesecno ratu vec 20k i opet bi im ostajalo love za svakodnevne potrebe. Mene cisto sad interesuje sta ce Dofu sutra reci ovima iz kluba. Mislim znam sta ce im reci, interesuje me samo kako ce im to reci.
User avatar
avenija
Posts: 1529
Joined: 29/03/2016 16:20

#42685 Re: Zeničani

Post by avenija »

channel10 wrote: 01/06/2020 22:25 Samo prije stecaja tuziti sve redom.

Prvo naci nesto vezeno za Begagica, pa onda ostale redom...Naravno uz uslov da se sve to moze, s obzirom da bi se islo u stecaj...
Ne budi naivan niko nece odgovarati zato je ovo i uradjeno.

Image
skoronikako
Posts: 1026
Joined: 08/10/2018 12:09

#42686 Re: Zeničani

Post by skoronikako »

Licemjerno je govoriti o neuspjehu NGGa kad momci nisu ni dobili priliku niti uslove potrebne.

Uz reprogram i pametnije poslovanje (bez najavljivanja Evrope) Celik bi se mogao izvuci. Naravno rezultati bi mozda bili isti, ali bi bili mnogo blize cilju, odnosno prezivljavanju.

Sve je to prekinuo u startu Fuad Kasumovic zarad svojih interesa. Uz Begagica najveci grobar kluba.
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2633
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#42687 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

To je u sustini moja poenta. Nebi mi bili prvi, cak sta vise, najvjerovatnije bi svakako ispali, ali bi imali sansu da zadrzimo klub i tradiciju kluba. Imao bi priliku za ozdravljenje istovremeno i priliku da kazni one koji su ga doveli do crvene linije. Ovako...
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#42688 Re: Zeničani

Post by channel10 »

avenija wrote: 01/06/2020 23:01
channel10 wrote: 01/06/2020 22:25 Samo prije stecaja tuziti sve redom.

Prvo naci nesto vezeno za Begagica, pa onda ostale redom...Naravno uz uslov da se sve to moze, s obzirom da bi se islo u stecaj...
Ne budi naivan niko nece odgovarati zato je ovo i uradjeno.

Image
Pa onda nijedne i kapak.. Zasto se uopste bunite i zasto kukate kad se sve zna( kad sve znate) i zasto je ovo ili ono uradjeno.
Kad sve znate, sta ce onda biti sa klubom? De nama koji ne znamo recite gdje ce klub igrati iduce sezone i kakvi su planovi.
User avatar
N.N.
Posts: 3011
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#42689 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Nisu se prosli dok ga nisu sahranili.

Eee moj likČe...

Pizda li im materina, i njima i satro nekim EU certifikatima, zlatnim dolinama i ostalim zajebancijama.
Ugasise sport u gradu. Hladno. I niko nista.

Sta kazu, cetvrti grad po velicini treba ovo treba ono..cetvrta karina u drzavi.

Ne ulazu dzabe oni pare u kamere po gradu, kontaju da ce balon nezadovoljstva puknuti kadli tadli.
A onda, kud koji mili moji...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66035
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#42690 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Ja_Ja wrote: 01/06/2020 22:38 Djelimicno se slazem s tobom. Ja sam samo misljenja da do davljenja nebi doslo. Kada je grad prihvatio da rijesi poreznu i dugove javnim firmama to je bilo gotovo 80 i vise posto svih dugovanja. Klub je mogao da se slijedecih 2-3 sezone krpi i da sklapa tim kako zna i umije, a da istovremeno iznalazi sredstva sa strane da sanira tih 20% ostalih dugovanja, prije no sto bi dosao na stabilnije grane. Postojao je cist put oporavka samo nije postojala zelja onih koji su ga ogolili da ga puste da prodise. Cak sta vise da je bilo volje, i reporgram se mogao prebaciti na klub i dati im one prostorije ispod stadiona kao sto su i imali ali ih obavezati ne da placaju 10k mjesecno ratu vec 20k i opet bi im ostajalo love za svakodnevne potrebe. Mene cisto sad interesuje sta ce Dofu sutra reci ovima iz kluba. Mislim znam sta ce im reci, interesuje me samo kako ce im to reci.
Zato i smatram da je trebalo dati šansu NGG. Ako ništa da ne ostane sad vječna priča šta bi bilo kad bi bilo i neka namaštavanja. Sve to lijepo zvuči, ali nažalost sve pada u vodu na prvom i najjednostavnijem pitanju: koliko i kome sve je Čelik dužan?

Druga stvar, morala se donijeti politička odluka da se javnim parama sanira nečiji lopovluk. Meni to izgleda isto kao i opraštanje lopovluka.
User avatar
Casual's
Posts: 5726
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#42691 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Četvrti grad u BiH, BFC certifikat, 110.000 stanovnika.
Nema sportskog kolektiva u prvoj ligi, ugašeni i gase se brendovi grada, javni prijevoz ko u Vakufu, centar grada kao u Pripjatu, ceste kao u Ukrajini. Crko.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#42692 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Neka se sutra na sastanku Fudi ispishaju po stolu i samo izadju...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66035
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#42693 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Nema sporta bez jake privrede. Ja stvarno ne znam kako su to vama poredani prioriteti, ali smiješno je i pomisliti da imaš dobar sport u gradu u kojem mimo uhljebljenja nemas iole normalnog zaposlenja. Čast izuzecima.

Ne moze Čelik biti bolji od grada iz kojeg je potekao i ne moze se kuća praviti od krova. Privreda je temelj kuće, Čelik i općenito sport su farba na fasadi.
belfy
Posts: 7657
Joined: 06/08/2007 09:00

#42694 Re: Zeničani

Post by belfy »

bato, tvoju tvrdnju je lako opovrgnuti svakim kubom sa dugogodisnjom tradicijom, a nekima i danas. nekolicina reprezentacija ima ljude koji nisu profesionalci, ali igraju te lopte, pa i nas dobiju... opet, sa druge strane, ne mozes reci da kod nas privreda ne valja da bi imali premijerligasa. pogledaj kakva je privreda ostalih gradova koje isti imaju. mi bi, po tom mjerilu, onda trebali imati barem dva, ako ne jedan jako dobar...

Celik je prosle godine postao samo i cisto politicko pitanje. odatle i svo ono obrusavanje Sindikata za fudbalere, za koje sam vec prije govorio da opstaju na Celiku. a nije se ni Fudo bezveze usutio. ali, sve to nije lose. nek se procisti, pa makar i po drugoj ligi...
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#42695 Re: Zeničani

Post by Tempo »

belfy wrote: 02/06/2020 00:24 bato, tvoju tvrdnju je lako opovrgnuti svakim kubom sa dugogodisnjom tradicijom, a nekima i danas. nekolicina reprezentacija ima ljude koji nisu profesionalci, ali igraju te lopte, pa i nas dobiju... opet, sa druge strane, ne mozes reci da kod nas privreda ne valja da bi imali premijerligasa. pogledaj kakva je privreda ostalih gradova koje isti imaju. mi bi, po tom mjerilu, onda trebali imati barem dva, ako ne jedan jako dobar...

Celik je prosle godine postao samo i cisto politicko pitanje. odatle i svo ono obrusavanje Sindikata za fudbalere, za koje sam vec prije govorio da opstaju na Celiku. a nije se ni Fudo bezveze usutio. ali, sve to nije lose. nek se procisti, pa makar i po drugoj ligi...

ne treba opovrgavati sta je bata napisao, nego treba uvidjeti.
belfy
Posts: 7657
Joined: 06/08/2007 09:00

#42696 Re: Zeničani

Post by belfy »

Tempo wrote: 02/06/2020 00:35
belfy wrote: 02/06/2020 00:24 bato, tvoju tvrdnju je lako opovrgnuti svakim kubom sa dugogodisnjom tradicijom, a nekima i danas. nekolicina reprezentacija ima ljude koji nisu profesionalci, ali igraju te lopte, pa i nas dobiju... opet, sa druge strane, ne mozes reci da kod nas privreda ne valja da bi imali premijerligasa. pogledaj kakva je privreda ostalih gradova koje isti imaju. mi bi, po tom mjerilu, onda trebali imati barem dva, ako ne jedan jako dobar...

Celik je prosle godine postao samo i cisto politicko pitanje. odatle i svo ono obrusavanje Sindikata za fudbalere, za koje sam vec prije govorio da opstaju na Celiku. a nije se ni Fudo bezveze usutio. ali, sve to nije lose. nek se procisti, pa makar i po drugoj ligi...

ne treba opovrgavati sta je bata napisao, nego treba uvidjeti.
pa uvidi hebemu. a onda opovrgavaj sta sam ja rekao. moze?
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#42697 Re: Zeničani

Post by Tempo »

belfy wrote: 02/06/2020 01:06
Tempo wrote: 02/06/2020 00:35
belfy wrote: 02/06/2020 00:24 bato, tvoju tvrdnju je lako opovrgnuti svakim kubom sa dugogodisnjom tradicijom, a nekima i danas. nekolicina reprezentacija ima ljude koji nisu profesionalci, ali igraju te lopte, pa i nas dobiju... opet, sa druge strane, ne mozes reci da kod nas privreda ne valja da bi imali premijerligasa. pogledaj kakva je privreda ostalih gradova koje isti imaju. mi bi, po tom mjerilu, onda trebali imati barem dva, ako ne jedan jako dobar...

Celik je prosle godine postao samo i cisto politicko pitanje. odatle i svo ono obrusavanje Sindikata za fudbalere, za koje sam vec prije govorio da opstaju na Celiku. a nije se ni Fudo bezveze usutio. ali, sve to nije lose. nek se procisti, pa makar i po drugoj ligi...



ne treba opovrgavati sta je bata napisao, nego treba uvidjeti.
pa uvidi hebemu. a onda opovrgavaj sta sam ja rekao. moze?
vi navijaci ste bas deficitarni
belfy
Posts: 7657
Joined: 06/08/2007 09:00

#42698 Re: Zeničani

Post by belfy »

Tempo wrote: 02/06/2020 01:11
belfy wrote: 02/06/2020 01:06
Tempo wrote: 02/06/2020 00:35




ne treba opovrgavati sta je bata napisao, nego treba uvidjeti.
pa uvidi hebemu. a onda opovrgavaj sta sam ja rekao. moze?
vi navijaci ste bas deficitarni
deficitaran moze biti samo onaj koji misli da sam ja navijac nakon svega sto sam napisao... :kakoste:
skoronikako
Posts: 1026
Joined: 08/10/2018 12:09

#42699 Re: Zeničani

Post by skoronikako »

Kaze najveca sirovina na temi da je neko drugi deficitaran. :-)
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#42700 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

skoronikako wrote: 02/06/2020 08:14 Kaze najveca sirovina na temi da je neko drugi deficitaran. :-)
*forumu
Post Reply