Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#6076 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by high_volume »

Zimogroz wrote: 02/06/2020 06:21
U prevodu, ovo dobro oslikava stanje BiH ljevice i građanskih snaga. Vrhunac njihove politike je širenje preko hrvatske međe i instaliranje pseudograđanske ljige od Komšića, što onda Hrvatima samo daje povoda za kukumavčenje i tužakanje Bošnjaka po Evropi. Nisam ljubitelj kamenjarskog hrvatovanja ni škutorije ni 1%, ali pretvorim se u pravog pravcatog ustašu kad vidim domete ustajale žabokrečine od lažnolijeve sarajevske graDŽansko-minderaške politike koja tu besprincipijelnu ljigu potura Hrvatima pod građanski princip, a nesposobna je da detronizira SDA aždahu. Oštre zube samo na slabijima, tj. malobrojnijima.
A tek drugi post :-) :(

Trolčina na kvadrat
Zimogroz
Posts: 14
Joined: 02/06/2020 04:43

#6077 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by Zimogroz »

high_volume wrote: 02/06/2020 07:11
Zimogroz wrote: 02/06/2020 06:21
U prevodu, ovo dobro oslikava stanje BiH ljevice i građanskih snaga. Vrhunac njihove politike je širenje preko hrvatske međe i instaliranje pseudograđanske ljige od Komšića, što onda Hrvatima samo daje povoda za kukumavčenje i tužakanje Bošnjaka po Evropi. Nisam ljubitelj kamenjarskog hrvatovanja ni škutorije ni 1%, ali pretvorim se u pravog pravcatog ustašu kad vidim domete ustajale žabokrečine od lažnolijeve sarajevske graDŽansko-minderaške politike koja tu besprincipijelnu ljigu potura Hrvatima pod građanski princip, a nesposobna je da detronizira SDA aždahu. Oštre zube samo na slabijima, tj. malobrojnijima.
A tek drugi post :-) :(

Trolčina na kvadrat
Ne zanima me kako me doživljavaš, kažem šta mislim.

Jel' se pokazalo kakav je Komšić? Koji su njegovi uopće politički aduti osim što je bio podoban Hrvat? Bošnjaci su svoje glasove rasipali na Komšu a s druge strane puštali kleronacionalističku SDA da grabi vlast. Komšić je bukvalno maskota, politička trolčina u prevodu.

Istima sad smeta Hadžikadić koji donosi nove ideje, nove glasove, nove ljude, te ga pokušavaju predstaviti kao kukavičje jaje SDA.
kritikos
Posts: 784
Joined: 12/01/2018 09:17

#6078 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by kritikos »

Zimogroz wrote: 02/06/2020 07:32 prevodu.

Istima sad smeta Hadžikadić koji donosi nove ideje, nove glasove, nove ljude, te ga pokušavaju predstaviti kao kukavičje jaje SDA.
Koje nove ideje?
Koje nove glasove?
Koje nove ljude?

Nove ideje? Slabo koji novitet je predložio a da to već neko nije u 30 godina. Čak i reciklira i prepakuje.
Nove glasove? Nema novih glasova. Imaš glasače koji se smjenjuju od izbora do izbora. Svaki građanin je glasao u proteklih 30 godina, samo nikad na istim izborima. Oni koji izađu, sigurno neće biti u dilemi da li za PzP ili SDA.
Novi ljudi? Preko 80% članstva mu čine bivši članovi nekih drugih stranaka, barem sa 2-3 promjenjena dresa. Novi ljudi nema, a što i ima to tek nema veze sa politikom, ti su još opasniji.
PzP solo = pomoć za SDA.
Glasati za PzP nije glas za Hadžikadića već za nepoznanicu (ljude na listama). To su činjenice. Već viđeno svake izbore.
redhat
Posts: 979
Joined: 28/09/2008 01:32

#6079 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by redhat »

Profesor stvarno nije dorastao ovom političkom trenutku, evo i dokaza za tu tvrdnju.
U svim istupima poslije protestne povorke ističe da mu se ostatak opozicije prišlepao i da svojataju njegovu ideju i njegu povorku. Pa profa dragi taman da to i jeste tako nije valjda da ćeš se pred trku otuđiti od svih i da vjeruješ da si sam sebi dovoljan? Platforma za progres je Mirsad Hadžikadić, tako je i registrovana i to je društvo jednog lica, bez plana, bez akata, bez ičeg drugog sem lika osnivača koji očito ne shvata da ne može sve sam i da mu treba podrška ljudi te da se ne smije otuđiti jer će se dovesti u situaciju da sutra mora s tim istim Konakovićem ili Kojovićem.
Na kraju krajeva i NIP i NS su jače u svakom pogledu od Platforme i na subotnjim protestima je uz mene bilo barem 10 ljudi koje lično znam a došli su da podrže proteste ne platformu - proteste i promjenu. To profa očito ili ne vidi ili ne razumije a ne zna iskoristiti politički trenutak i zamah protesta i ispruženu ruku opozicije što je svojevrstan politički diletantizam.
Možda profa ipak nije SDA igrač (a jeste) možda je samo politički analfabeta nedorastao trenutku.
Sjedi jedan, za tromjesečje !
User avatar
Styling
Posts: 12591
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#6080 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by Styling »

Zimogroz wrote: 02/06/2020 07:09
bingov buraz wrote: 02/06/2020 06:38 Nikom se brže nije raspala ljuštura uljudnosti i finoće,kez od uha do uha kad čita pitanje a taj u pitanju Kojovića i Konakovića naziva lešinarima.
Fuj.

To je kao da ljude zovneš na večeru da bi ih sutra ismijavao sa jaranima.

Da,može se biti i intelektualac i šupčina na kvadrat.
https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih ... dic-560783

Lešinari, nego šta. Ne znam kad je to rekao ni u kojem kontekstu, ali nije daleko od istine. Poslali predstavnike na proteste, al' da mu ne pumpaju ljudstvo, pored prilike da ravnopravno učestvuju u protestu, oni odlučili da hinjski maznu tuđu protestnu platformu.
Ni NS ni NiP nisu rekli svojim ljudima da ne dolaze, niti je njihovo da to rade. Mogao je doci ko je htio. Vidjela sam puno raje za koju znam da pripadaju i SDP-u i NiP-u i NS. Hadzikadic sere i vara se ako misli da je onaj silni narod doeao samo zbog njega.
User avatar
Styling
Posts: 12591
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#6081 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by Styling »

redhat wrote: 02/06/2020 08:27 Profesor stvarno nije dorastao ovom političkom trenutku, evo i dokaza za tu tvrdnju.
U svim istupima poslije protestne povorke ističe da mu se ostatak opozicije prišlepao i da svojataju njegovu ideju i njegu povorku. Pa profa dragi taman da to i jeste tako nije valjda da ćeš se pred trku otuđiti od svih i da vjeruješ da si sam sebi dovoljan? Platforma za progres je Mirsad Hadžikadić, tako je i registrovana i to je društvo jednog lica, bez plana, bez akata, bez ičeg drugog sem lika osnivača koji očito ne shvata da ne može sve sam i da mu treba podrška ljudi te da se ne smije otuđiti jer će se dovesti u situaciju da sutra mora s tim istim Konakovićem ili Kojovićem.
Na kraju krajeva i NIP i NS su jače u svakom pogledu od Platforme i na subotnjim protestima je uz mene bilo barem 10 ljudi koje lično znam a došli su da podrže proteste ne platformu - proteste i promjenu. To profa očito ili ne vidi ili ne razumije a ne zna iskoristiti politički trenutak i zamah protesta i ispruženu ruku opozicije što je svojevrstan politički diletantizam.
Možda profa ipak nije SDA igrač (a jeste) možda je samo politički analfabeta nedorastao trenutku.
Sjedi jedan, za tromjesečje !
Onda nije trebao pozivati opoziciju na proteste, nego ici samo kao Platforma, pa bi se vidjela stvarna brojnost i podrska njemu.
izvrsni direktor
Posts: 9321
Joined: 20/12/2018 16:11

#6082 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by izvrsni direktor »

bingov buraz wrote: 02/06/2020 06:38 Nikom se brže nije raspala ljuštura uljudnosti i finoće,kez od uha do uha kad čita pitanje a taj u pitanju Kojovića i Konakovića naziva lešinarima.
Fuj.

To je kao da ljude zovneš na večeru da bi ih sutra ismijavao sa jaranima.

Da,može se biti i intelektualac i šupčina na kvadrat.
Nije mi poznato da je ijedan bh politicar koristio takav izraz za drugog politicara..mozda dodik jos samo.
Sokirao sam se kad sam ono gledao.
Kofol profesor, kultura ovo ono. Ponio se kao najveci krezubi ljigavac
Last edited by izvrsni direktor on 02/06/2020 08:53, edited 1 time in total.
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#6083 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by RunnerX »

Hadžikadić nije dorastao zadatku. Kao prvo, u sedam dana je promijenio stav/mišljenje, od 'ići ću u koaliciju sa svima pa i sa SDA' je došao do 'ne idem u koalicije' i to u svega sedam dana.

U svojoj glavi je već prihvatio neku imaginarnu cifru od preko 30 hiljada ljudi na šetnji i to ponavlja kao papagaj.

Sebe predstavlja kao treću stranu, u borbi u kojoj trenutno ne postoji treća strana. Na jednoj strani imamo SDA i njihove satelite, na drugoj su svi ostali. Tu nema mjesta za treću stranu, ili si protiv kriminala, ili nisi, nema treće.

Bojim se da će završiti političku karijeru prije nego je i počeo, a bilo je mjesta za njega na 'našoj strani'.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10961
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#6084 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by Prpa.ba »

Sudeci po reakcijama, biracko tijelo su mu vecim dijelom DF, SBB, BPS, SBiH glasaci koji samo hoce pismeniju facu umjesto debelo potrosenog Komsica i Radoncica. To je dobra vijest. SDA hoce da zadrzi postojecu ekipu na okupu.

Losa vijest je da ovo u znacajnoj mjeri ubija momentum Cetvorke u smislu da umjesto dva, gradjani sad imaju tri izbora, od kojih ce jedan raditi sve u svojoj moci da pokupi one kojima SDA nije toliko mrska, ali bi ipak voljeli promjenu korektiva. Idealisticki dio birackog tijela koji se ionako premisljao da li dati povjerenje Cetvorci unatoc organskom nepodnosenju neke ili vecine opcija u njoj je sada pocijepan izmedju Cetvorke i SDA Platforme.

Cetvorka je izgubila bitku minimalnim rezultatom na srecu i malo mudrosti, a mogli su lako izgubiti sa vise golova razlike sto je bio i plan. Sada se moraju vaditi u produzecima. Ili kroz valjanje u blatu sa SDA-PZP, ili kroz ignorisanje i potencijanje rezultata Vlade KS. Nadam se da Dino, Damir i kompanija vise nece reagovati na Hadzikadica i da su sinoc zavrsili sa tom diskusijom. Sada u kampanju koja ne mora prebaciti 120% norme da bi krenuli skidati SDA, nego 140%. Sretno.
izvrsni direktor
Posts: 9321
Joined: 20/12/2018 16:11

#6085 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by izvrsni direktor »

RunnerX wrote: 02/06/2020 08:51 Hadžikadić nije dorastao zadatku. Kao prvo, u sedam dana je promijenio stav/mišljenje, od 'ići ću u koaliciju sa svima pa i sa SDA' je došao do 'ne idem u koalicije' i to u svega sedam dana.

U svojoj glavi je već prihvatio neku imaginarnu cifru od preko 30 hiljada ljudi na šetnji i to ponavlja kao papagaj.

Sebe predstavlja kao treću stranu, u borbi u kojoj trenutno ne postoji treća strana. Na jednoj strani imamo SDA i njihove satelite, na drugoj su svi ostali. Tu nema mjesta za treću stranu, ili si protiv kriminala, ili nisi, nema treće.

Bojim se da će završiti političku karijeru prije nego je i počeo, a bilo je mjesta za njega na 'našoj strani'.
Od pocetka se zna na kojoj je on strani. Puno ih je ovdje pisalo da je on sda-ovac.
Steta samo sto ce naivni narod za njeg glasati i time pojacati sda...
redhat
Posts: 979
Joined: 28/09/2008 01:32

#6086 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by redhat »

RunnerX wrote: 02/06/2020 08:51 Hadžikadić nije dorastao zadatku. Kao prvo, u sedam dana je promijenio stav/mišljenje, od 'ići ću u koaliciju sa svima pa i sa SDA' je došao do 'ne idem u koalicije' i to u svega sedam dana.

U svojoj glavi je već prihvatio neku imaginarnu cifru od preko 30 hiljada ljudi na šetnji i to ponavlja kao papagaj.

Sebe predstavlja kao treću stranu, u borbi u kojoj trenutno ne postoji treća strana. Na jednoj strani imamo SDA i njihove satelite, na drugoj su svi ostali. Tu nema mjesta za treću stranu, ili si protiv kriminala, ili nisi, nema treće.

Bojim se da će završiti političku karijeru prije nego je i počeo, a bilo je mjesta za njega na 'našoj strani'.
Fascinatno da čovjek sa takvim obrazovanjem i pozadinom može biti slijep kod očiju. Evo neka na izborima ostvari povoljan rezultat puta dva od onog što je zamislio, opet će morati ako ništa imati politički kontakt sa jednim Kojovićem ili Konakovićem - ukrstit će im se putevi kako god.
Također profa predstavlja tu intelektualniju izbornu opciju a bosna koliko god mi htjeli ili ne da to priznamo je većinski ruralna sa ruralnim mentalnim sklopovima glasača. I ti umjesto da tražiš snagu u istovjetnim svjetonazorima građanskih stranki tipa NS ili NIP (sa kojim ima više sličnosti nego razlika) ti se otuđuješ u startu, ne otuđuješ se radi suštinskih razlika nego se otuđuješ radi toga čiji je tata jači.
Analfabeta politički i to apsolutni, profa politika je vještina mogućeg, gdje je zapelo?
User avatar
Better Man
Posts: 16762
Joined: 01/10/2006 20:10

#6087 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by Better Man »

Pretjerujete s tezama da je SDA-ovac.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10961
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#6088 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by Prpa.ba »

Vjerovatno. Ali, ako ima istupe koji idu u korist SDA, ako su mu svi dosadasnji rezultati isli u korist SDA, ako cilja na biracko tijelo koje trazi samo korektiv za SDA, onda je on za mene SDA.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24784
Joined: 08/09/2005 20:08

#6089 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by Haris.ba »

Želim da čestitam Mirsi jer me nevjerovatno zabavlja. Ovaj potez prema Kifloniju i Kojoviću je veoma zanimljiv.

Priznajem, neočekivan. Mada sumnjam da će krenuti da mu vade imena i liste bivših propalih političara koji su se ugnijezdili u Mirsine stranačke strukture. Ima vremena još do izbora.

A suština svih priča biće kandidat za načelnika općine centar. Ako tu uleti sam sa svojim kandidatom, biće opet ona standardna, nisam za sda, ali....
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#6090 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by RunnerX »

redhat wrote: 02/06/2020 09:02 Također profa predstavlja tu intelektualniju izbornu opciju a bosna koliko god mi htjeli ili ne da to priznamo je većinski ruralna sa ruralnim mentalnim sklopovima glasača. I ti umjesto da tražiš snagu u istovjetnim svjetonazorima građanskih stranki tipa NS ili NIP (sa kojim ima više sličnosti nego razlika) ti se otuđuješ u startu, ne otuđuješ se radi suštinskih razlika nego se otuđuješ radi toga čiji je tata jači.
Analfabeta politički i to apsolutni, profa politika je vještina mogućeg, gdje je zapelo?
Oni koji ga podržavaju su sve osim dio intelektualnog biračkog tijela, bar sam to zaključio na osnovu onoga što se piše po njegovim društvenim mrežama.

Podržavaju ga oni koji su padali na priču Komšića, što je po meni opasno, jer smo se uvjerili da ta priča može odvući veliki broj glasača.

Ne bih da nekoga uvrijedim, ali 'najpametnije' biračko tijelo ima NS i njima niko ne može uzeti glasače. Za NS se nikada neće masovno glasati, upravo zbog tog 'ruralstva', ali kada njih zaokružim, znam da nisam pogriješio, pa makar uzeli 1% na izborima.
sumirprimus
Posts: 81342
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#6091 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by sumirprimus »

drugim rijecima padaju lakovjerni, da ne kazemo nepametni :skoljka:
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#6092 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by RunnerX »

Haris.ba wrote: 02/06/2020 09:11 A suština svih priča biće kandidat za načelnika općine centar. Ako tu uleti sam sa svojim kandidatom, biće opet ona standardna, nisam za sda, ali....
Centar ili NS. Mada mislim da će više problema napraviti ako da kandidata za NS, jer Ajnadžića su i oni već prežalili.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#6093 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by high_volume »

Samo da podsjetim o čemu se radi :D
Banksy wrote: 01/06/2020 21:31 Bakir mu iskeširao proteste, uložio u njega, a on se u studiju zagrlio s opozicijom koja mu sad svojata proteste,

Naravno da je šef bijesan, a "profesor" se mora čupati i vaditi kako zna.
statixx
Posts: 8780
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#6094 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by statixx »

Profi se nije svidjelo sto su lideri kazali da je ovo protest protiv vlasti. On je pozvao sve stranke i gradjane jer sustinski to nije trebao biti protest nego promotivna setnja PzP-a na kojoj bi on odrzao govor.
sumirprimus
Posts: 81342
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#6095 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by sumirprimus »

pa sto onda nije reko promotivna setnja, nego protest?
sad vec kenja
User avatar
Ludzak
Posts: 5471
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#6096 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by Ludzak »

Profa ne zna sta ce sa sobom. Ali zato ce odnijeti glasove, i tako omoguciti vecu sansu SDA-u.
User avatar
joint union
Posts: 2842
Joined: 31/01/2006 09:54

#6097 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by joint union »

Kazu dok se opozicija bavila SDA-om, profa im us'o "sazada" :D
redhat
Posts: 979
Joined: 28/09/2008 01:32

#6098 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by redhat »

RunnerX wrote: 02/06/2020 09:17 ali 'najpametnije' biračko tijelo ima NS i njima niko ne može uzeti glasače. Za NS se nikada neće masovno glasati, upravo zbog tog 'ruralstva', ali kada njih zaokružim, znam da nisam pogriješio, pa makar uzeli 1% na izborima.
Apsolutno tačno, na lokalnim izborima uvijek imaju i imali su moj glas jer se bave onim pitanjima koja su bitna za lokalnu zajednicu.
Ne štite vitalni nacionalni interes već asfaltiraju rupe na cesti i popravljaju infrastrukturu lokalno što i jest posao lokalnog nivoa.
Patton44
Posts: 2495
Joined: 26/11/2019 19:14

#6099 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by Patton44 »

Prpa.ba wrote: 02/06/2020 08:53 Sudeci po reakcijama, biracko tijelo su mu vecim dijelom DF, SBB, BPS, SBiH glasaci koji samo hoce pismeniju facu umjesto debelo potrosenog Komsica i Radoncica. To je dobra vijest. SDA hoce da zadrzi postojecu ekipu na okupu.

Losa vijest je da ovo u znacajnoj mjeri ubija momentum Cetvorke u smislu da umjesto dva, gradjani sad imaju tri izbora, od kojih ce jedan raditi sve u svojoj moci da pokupi one kojima SDA nije toliko mrska, ali bi ipak voljeli promjenu korektiva. Idealisticki dio birackog tijela koji se ionako premisljao da li dati povjerenje Cetvorci unatoc organskom nepodnosenju neke ili vecine opcija u njoj je sada pocijepan izmedju Cetvorke i SDA Platforme.

Cetvorka je izgubila bitku minimalnim rezultatom na srecu i malo mudrosti, a mogli su lako izgubiti sa vise golova razlike sto je bio i plan. Sada se moraju vaditi u produzecima. Ili kroz valjanje u blatu sa SDA-PZP, ili kroz ignorisanje i potencijanje rezultata Vlade KS. Nadam se da Dino, Damir i kompanija vise nece reagovati na Hadzikadica i da su sinoc zavrsili sa tom diskusijom. Sada u kampanju koja ne mora prebaciti 120% norme da bi krenuli skidati SDA, nego 140%. Sretno.
Sto kmecite , zar vam ovo neide u prilog
statixx
Posts: 8780
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#6100 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by statixx »

sumirprimus wrote: 02/06/2020 09:27 pa sto onda nije reko promotivna setnja, nego protest?
sad vec kenja
Pa da navuce broj ucesnika. :D
Locked