Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post Reply
Emiremir33
Posts: 2075
Joined: 16/12/2019 13:12

#3501 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by Emiremir33 »

Civili sa Grbavice,Aeredromskog,Kasindolske nisu ni imali prliku da budu razmijenjeni,vec su brutalno poubijani
User avatar
Woody
Posts: 1690
Joined: 17/12/2003 00:00
Location: Jedna država, dva entiteta, tri naroda, četiri pičke materine

#3502 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by Woody »

Emiremir33 wrote: 01/06/2020 14:49 Civili sa Grbavice,Aeredromskog,Kasindolske nisu ni imali prliku da budu razmijenjeni,vec su brutalno poubijani
Nešta se ne sjećam ni da je M.T. Caco razmjenjivao. A ti?
Emiremir33
Posts: 2075
Joined: 16/12/2019 13:12

#3503 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by Emiremir33 »

Woody wrote: 01/06/2020 14:57
Emiremir33 wrote: 01/06/2020 14:49 Civili sa Grbavice,Aeredromskog,Kasindolske nisu ni imali prliku da budu razmijenjeni,vec su brutalno poubijani
Nešta se ne sjećam ni da je M.T. Caco razmjenjivao. A ti?
Ni ja vala za Batka ,Bonga nesto se nesjecam da su razmijenjivali ....
Emiremir33
Posts: 2075
Joined: 16/12/2019 13:12

#3504 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by Emiremir33 »

Zlocin je zlocin i mislim da tu nema mjesta za raspravu bilo kakvu,s bilo koje strane da je napravljen
Tromblon
Posts: 2087
Joined: 18/01/2015 19:37

#3505 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by Tromblon »

Woody wrote: 01/06/2020 14:57
Emiremir33 wrote: 01/06/2020 14:49 Civili sa Grbavice,Aeredromskog,Kasindolske nisu ni imali prliku da budu razmijenjeni,vec su brutalno poubijani
Nešta se ne sjećam ni da je M.T. Caco razmjenjivao. A ti?
Bogami ja se sjećam i da se cash uzimao i da su neki njegovi iz komande i jurišnog odreda u muriji završili, pa lajbe bio.
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#3506 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by pirpa »

Ma zna @woody dobro, nego mu duša bocnutu :mrgreen:

zna isto da je u ratu bilo kakav srbin imao vrijednost kao pet naših ...a zna isto, da je kojim slučajem rah, Caco bio i 10% kao što je bio Batko da u Sarajevu ne bi bilo ni jednog srbina ..

nego ....dio zapisnika

Image

kažu ljudi.... mogao si i kamion MTS dobiti ako si imao pod ključem pravog čovjeka
PM72
Posts: 17742
Joined: 30/04/2012 16:54

#3507 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by PM72 »

Woody wrote: 01/06/2020 09:00
trocadero wrote: 30/05/2020 22:39 Kako koji.... po nekim saznanjima sa tog spiska Vuković, Veljkov i Kafka posle pet mjeseci....relativno brzo.
Jah, moj @troka... Jebaji ga, ostao je Vuković triput' duže neg' Jasmin Mešković, a nije dilo nikakve duple karte, jelde? Al', dobro je i prošao obzirom šta mu je dokazano: genocid (???), slabljenje obrambene moći (jedne mu i jedine) RBiH i napuštanja vojne obaveze (zemlje sa plavog Božijeg prijestolja gdje kliču zvuci s bogomolja to su pjesme zemlje njegove gdje huče gore i šume polja. Mila sura i žestoka, Bosna na zemlji krvavoj, dr. Vuković čuva te) .... A mogao je bar deset Ćetnika povalit' i poslat' na vječna lovišta u onim godinama (1936 godište) i onoj snazi... Al' sad šta je tu je. Ja bi mu odr'o bar 6 mjeseci za ove gnusne zločine ;-)

Šta li je onda tek dr. Najdanović zglajz'o i kakva zvjerstva počionio? Uh, ne smijem ni pomislit'

Pozdrav domovini :thumbup:
Woody,
Ne zezaj.Ljudi su izvršavali samoubistva ili su se trovali gljivama.
Emiremir33
Posts: 2075
Joined: 16/12/2019 13:12

#3508 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by Emiremir33 »

pirpa wrote: 01/06/2020 17:58 Ma zna @woody dobro, nego mu duša bocnutu :mrgreen:

zna isto da je u ratu bilo kakav srbin imao vrijednost kao pet naših ...a zna isto, da je kojim slučajem rah, Caco bio i 10% kao što je bio Batko da u Sarajevu ne bi bilo ni jednog srbina ..

nego ....dio zapisnika

Image

kažu ljudi.... mogao si i kamion MTS dobiti ako si imao pod ključem pravog čovjeka
To sigurno .A u kojoj si brigadi bio Pirpa@?
trocadero
Posts: 2427
Joined: 14/03/2013 13:57

#3509 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by trocadero »

Poznavao sam doktora pa mi zapade za oko.
Nije me bilo ovdje neko vrijeme pa reko da se javim i pozdravim finu gradsku raju :-D
Emiremir33
Posts: 2075
Joined: 16/12/2019 13:12

#3510 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by Emiremir33 »

trocadero wrote: 01/06/2020 19:21 Poznavao sam doktora pa mi zapade za oko.
Nije me bilo ovdje neko vrijeme pa reko da se javim i pozdravim finu gradsku raju :-D
A sta bi sa onim doktorom Borisom Starovicem?
trocadero
Posts: 2427
Joined: 14/03/2013 13:57

#3511 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by trocadero »

Šta bi?
Upokojio se prije petnaestak godina.
Bivši dekan Medicinskog fakulteta u Sarajevu...nakon izlaska (dezertiranja) osnovao isti takav u Foči.
Emiremir33
Posts: 2075
Joined: 16/12/2019 13:12

#3512 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by Emiremir33 »

trocadero wrote: 01/06/2020 20:09 Šta bi?
Upokojio se prije petnaestak godina.
Bivši dekan Medicinskog fakulteta u Sarajevu...nakon izlaska (dezertiranja) osnovao isti takav u Foči.
Bio je dobar hirurg,dedu rahm.mi je operisao davne 1985
User avatar
Edin H.
Posts: 46979
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#3513 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by Edin H. »

Emiremir33 wrote: 29/05/2020 19:50
pirpa wrote: 29/05/2020 19:30 Sredina 93, god.

Kažu, potpisao je sam sebi metak kad je dva,tri mjeseca unazad u hotelu Bosna odbio ponudu da ide vani da se bavi logistikom..
Pisali su to Dani i Slobodna Bosna.Mislim da imas to u arhivi 😀
Sjecam se to interview-a iz Dana cini mi se sa Pecaninom prije ranjavanja - kaze Celo Ismet ne interesuje me vise rat, samo business (ili nesto slicno) :-)
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#3514 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by Nekako s proljeća »

Ja se ne bih bavio dezerterima u pokušaju, bez obzira jesu li bili uspješni ili ne. A onako ljudski gledano mi je razumljiva njihova nevolja, ma šta bio njen uzrok. A činjenica je da je ključni uzrok barbarska opsada grada Sarajeva i da su zdravstveni radnici prirodom svog posla bili svjedoci šta se sve radilo njegovom stanovništvu svih životnih dobi, tako da mi je razumljiv njihov strah za vlastiti život njih i njima dragih osoba ili člnova porodice. Dugo je trajalo terorisanje sa brda, nisu svi bili jaki da izdrže taj pritisak, bar još godinu .
Šteta, mogli su ostati naši heroji u bijelom, kao i oni koji su ostali. Ovako, po dobru ih pomenu tek oni koji su im zahvalni kao bivši pacijenti.

Pokušaj probijanja nametnute borbene linije sa neprijateljem je nosio veliki rizik, za mnoge je bio tragičan. Pokušaj dezertiranja, prebjega i sl tih istih borbenih linija je također nosio određeni rizik ali ne i gubitak života, a novci, strah, pritvor, stigma, epiteti, promjena radne i životne sredine i sl vremenom se mogu prevazići. Da zaključim, više imam respekta za doktora Lazića (pokojni od nedavno) u redovima neprijatelja, nego li za ove teletabise oko kanalizacionog kolektora.
trocadero
Posts: 2427
Joined: 14/03/2013 13:57

#3515 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by trocadero »

Nekako s proljeća wrote: 02/06/2020 23:33 Ja se ne bih bavio dezerterima u pokušaju, bez obzira jesu li bili uspješni ili ne. A onako ljudski gledano mi je razumljiva njihova nevolja, ma šta bio njen uzrok. A činjenica je da je ključni uzrok barbarska opsada grada Sarajeva i da su zdravstveni radnici prirodom svog posla bili svjedoci šta se sve radilo njegovom stanovništvu svih životnih dobi, tako da mi je razumljiv njihov strah za vlastiti život njih i njima dragih osoba ili člnova porodice. Dugo je trajalo terorisanje sa brda, nisu svi bili jaki da izdrže taj pritisak, bar još godinu .


Pokušaj probijanja nametnute borbene linije sa neprijateljem je nosio veliki rizik, za mnoge je bio tragičan. Pokušaj dezertiranja, prebjega i sl tih istih borbenih linija je također nosio određeni rizik ali ne i gubitak života, a novci, strah, pritvor, stigma, epiteti, promjena radne i životne sredine i sl vremenom se mogu prevazići. Da zaključim, više imam respekta za doktora Lazića (pokojni od nedavno) u redovima neprijatelja, nego li za ove teletabise oko kanalizacionog kolektora.
Vidi NSP ...bez obzira što se ne slažem sa tvojim načinom pisanja ti znaš da si ti meni na neki određeni način hajde recimo drag. Iz nekih tvojih razloga te svoje priče i ubjeđenja ovdje i prezentuješ. Ovo iznad da ispričaš nekima za stolom, prvo bi gledali da li si ozbiljan a onda bi se odvalili od smijeha, i "moji i tvoji i njihovi."

Ti si sigurno upoznat sa dešavanjima oko doktora koji je bio oženjen ćerkom našeg Isaka Samokovlije kojeg je Woody spomenuo. Nisam htio da reagujem na to jer bi samo vodilo daljem prepucavanju ali ti ga baš zabiberi sa ovim...
Pokušaj dezertiranja, prebjega i sl tih istih borbenih linija je također nosio određeni rizik ali ne i gubitak života,
Znaš da su neki doktori pri prebjegu dobili rafal u leđa ili prsa ,neki bačeni u Miljacku, neki možda nagazili na minu...
Pritom nebitno da li je taj doktor hirurg, zubar ili ginekolog... nebitno da li je neko kuvar, vojnik , poštar, ili zaljubljeni par sa Vrbanja mosta... nebitno da li bježe preko Miljacke ili aerodromske piste.... svi su oni ljudi koji su se na to odlučili iz svojih ličnih razloga a ne onih koji drugi misle ili kako ih ti pokuša predstaviti.
Šteta, mogli su ostati naši heroji u bijelom, kao i oni koji su ostali. Ovako, po dobru ih pomenu tek oni koji su im zahvalni kao bivši pacijenti.
Ostali su oni i dalje heroji u bijelom sem onih koji su dalje razgulili. Spašavali živote u ratu, nekom otklonili tumor, nekom slijepo crijevo, nekog spasili na porođaju, nekom....hmm..rekoše li ono da se i od zuba može umrijeti.
Živio ti meni!
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#3516 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by Nekako s proljeća »

Vjeruj da nisam upoznat sa primjerom koji navodiš, tako da mi ne zamjeri u neznanju. Iznio sam vojničko mišljenje za konkretan primjer iz novinskog članka iz 1994., dezertera u pokušaju, nema potrebe da se muti bistra Miljacka ako su stvari jasne.
Ako ima drugih i sličnih primjera a da su vezani za područje grada kojim se bavimo na temi, podijeli svoja saznanja sa nama.
Emiremir33
Posts: 2075
Joined: 16/12/2019 13:12

#3517 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by Emiremir33 »

trocadero wrote: 03/06/2020 03:23
Nekako s proljeća wrote: 02/06/2020 23:33 Ja se ne bih bavio dezerterima u pokušaju, bez obzira jesu li bili uspješni ili ne. A onako ljudski gledano mi je razumljiva njihova nevolja, ma šta bio njen uzrok. A činjenica je da je ključni uzrok barbarska opsada grada Sarajeva i da su zdravstveni radnici prirodom svog posla bili svjedoci šta se sve radilo njegovom stanovništvu svih životnih dobi, tako da mi je razumljiv njihov strah za vlastiti život njih i njima dragih osoba ili člnova porodice. Dugo je trajalo terorisanje sa brda, nisu svi bili jaki da izdrže taj pritisak, bar još godinu .


Pokušaj probijanja nametnute borbene linije sa neprijateljem je nosio veliki rizik, za mnoge je bio tragičan. Pokušaj dezertiranja, prebjega i sl tih istih borbenih linija je također nosio određeni rizik ali ne i gubitak života, a novci, strah, pritvor, stigma, epiteti, promjena radne i životne sredine i sl vremenom se mogu prevazići. Da zaključim, više imam respekta za doktora Lazića (pokojni od nedavno) u redovima neprijatelja, nego li za ove teletabise oko kanalizacionog kolektora.
Vidi NSP ...bez obzira što se ne slažem sa tvojim načinom pisanja ti znaš da si ti meni na neki određeni način hajde recimo drag. Iz nekih tvojih razloga te svoje priče i ubjeđenja ovdje i prezentuješ. Ovo iznad da ispričaš nekima za stolom, prvo bi gledali da li si ozbiljan a onda bi se odvalili od smijeha, i "moji i tvoji i njihovi."

Ti si sigurno upoznat sa dešavanjima oko doktora koji je bio oženjen ćerkom našeg Isaka Samokovlije kojeg je Woody spomenuo. Nisam htio da reagujem na to jer bi samo vodilo daljem prepucavanju ali ti ga baš zabiberi sa ovim...
Pokušaj dezertiranja, prebjega i sl tih istih borbenih linija je također nosio određeni rizik ali ne i gubitak života,
Znaš da su neki doktori pri prebjegu dobili rafal u leđa ili prsa ,neki bačeni u Miljacku, neki možda nagazili na minu...
Pritom nebitno da li je taj doktor hirurg, zubar ili ginekolog... nebitno da li je neko kuvar, vojnik , poštar, ili zaljubljeni par sa Vrbanja mosta... nebitno da li bježe preko Miljacke ili aerodromske piste.... svi su oni ljudi koji su se na to odlučili iz svojih ličnih razloga a ne onih koji drugi misle ili kako ih ti pokuša predstaviti.
Šteta, mogli su ostati naši heroji u bijelom, kao i oni koji su ostali. Ovako, po dobru ih pomenu tek oni koji su im zahvalni kao bivši pacijenti.
Ostali su oni i dalje heroji u bijelom sem onih koji su dalje razgulili. Spašavali živote u ratu, nekom otklonili tumor, nekom slijepo crijevo, nekog spasili na porođaju, nekom....hmm..rekoše li ono da se i od zuba može umrijeti.
Živio ti meni!
Poslije razmijene,da li je i jedan od ovih doktora bio kod vas na Ilidzi,to jest u Blazuju(bolnica Zica)?Sem doktora Lazica i doktora Vlade Mehmedbasica
trocadero
Posts: 2427
Joined: 14/03/2013 13:57

#3518 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by trocadero »

Bio je dr. Nemanja Veljkov. Doktori Marko Vuković i Dejan Kafka su ostali u bolnici Kasindol. Za Igora Sabljaka ne znam ni da li je razmjenjen.
Dr. Lazić je bio dobrovoljac iz Niša a Vlado Mehmedbašić je živio na Ilidzi. Inače sin poznatog Muhameda Mehmedbašića učesnika sarajevskog atentata.
Emiremir33
Posts: 2075
Joined: 16/12/2019 13:12

#3519 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by Emiremir33 »

trocadero wrote: 03/06/2020 14:09 Bio je dr. Nemanja Veljkov. Doktori Marko Vuković i Dejan Kafka su ostali u bolnici Kasindol. Za Igora Sabljaka ne znam ni da li je razmjenjen.
Dr. Lazić je bio dobrovoljac iz Niša a Vlado Mehmedbašić je živio na Ilidzi. Inače sin poznatog Muhameda Mehmedbašića učesnika sarajevskog atentata.
Znam i za pokojnog Lazica iz Nisa i Mehmedbasica ginekologa(otac mu je mislim 1941 ubijen od ustasa u Sarajevu,Muhamed
User avatar
karanana
Posts: 47203
Joined: 26/02/2004 00:00

#3520 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by karanana »

ma ne, meni se jednostavno postavlja pitanje , ne samo za doktore nego za bilo koga drugog, kako da nakon dvije godine rata provedenog u "muslimanskom" sarajevu, 94. godine odluci i prelomi preci na drugu stranu? ja mogu raumjeti one od svih nacija koji su bjezali na "neutralno" preko herceg bosne pa u hrvatsku pa na zapad ili mozda nazad na istok, ali direktno na drugu stranu preko linije fronta, gdje su postojale velike sanse da ces odmah dobiti zadatak i vojni razmjestaj....
zasto to nije uradio 92? i sta su razlozi? da li je to zelja da se vidi porodica, da se bjezi dalje od granata pa makar i rizikovo da ces zaglaviti par kilometara dalje u ratnoj bolnici ali barem neces bjezati od granata i snajpera? da li je to stvarna ideoloska promjena misljenja? da li je to razocarenje u nesto sto su ti ljudi vjerovali pocetkom rata da je ostvarljivo tipa gradjanske zemlje, jednake i ravnopravne za sve? i nakon dvije godine su uvidjeli da se to nece desiti sto kroz fizicka i psihicka vrijedjanja i uvrede sto kroz islamizaciju i polarizaciju sarajeva? po onome sto se moze procitati i sto tvrdi slavuj i neki drugi koji su pisali na ovu temu, u pitanju je bio fizicki i psiholoski pritisak unutar grada na ljude druge nacije. vjerovatno ima i toga,
i vjerovatno ne ko sto slavujcic pjeva, ali ima.
PM72
Posts: 17742
Joined: 30/04/2012 16:54

#3521 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by PM72 »

Hoćemo li iskreno?

Mnogi su mislili da će rat trajati 15 dana i da će se sve smiriti.Prvi ja...da mi je neko predvidio 3,5 godine- zdušio bih iste sekunde.Doktori su gospoda,pogotovo ondašnji doktori.Imali su sve,od statusa,para,stanova,novca.Njih je interesovalo kako će očuvati taj status pa su se mnogi učlanjivali u stranke.Pomenuti Najdanović,koga su "naši" ubili ko cuku,bio je jedan od osnivača SDS-a a mislim i jedan od podpredsjednika.On se nije petljao oko ukopavanja četničkog oružja oko Sarajeva ili plana RAM,ostao je u gradu naivno vjerujući da mu neće ništa biti,pogotovo što je oženjen kćerkom Isaka Samokovlije...

Mnogi od njih su čuvali dobre stanove po Ciglanama,Breci ili Ferhadiji nadajući se da će doći oslobodioci.Neki su imali miješani brak a rijetki su bili privrženi ideji Bosne i svim onim multi-multi sranjima u koje su se mnogi razočarali,računajući i mene...

Kad je đavo odnio šalu i kad su ljudi počeli nestajati - uhvatila ih je panika jer nisu nigdje prispjeli.Ni tamo ni ovamo.Oni "odozgo" su ih smatrali izdajicama a mi smo ih gledali kao petokolonaše i prikrivene četnike.Nestašica hrane,glad,neimaština,svakodnevno granatiranje i pogibija - učinili su svoje.Mnogi su izganjali radnu obavezu i pokušavali preživjeti radeći ono što najbolje znaju.Rijetko koji doktor srpske ili hrvatske nacionalnosti se stavio na raspolaganje Armiji BiH,poput dr.Stevanovića ali sumnjam da bi i on da ga žena Nevzeta nije "natjerala"...

I šta će drugo nego pokušati da se ispale.Neki su bili pametni pa se uvalili u UNHCR ili UNPROFOR pa dobro unovčili svoje znanje i status.Neki bili budale pa vjerovali lokalnim dripcima i kokošarima da će im srediti varijantu noge,kako ono kaže Neletova pjesma...

Islamizacija svega u područjima pod kontolom Armije BiH mnogima je zgadila život pa čak i meni kao rođenom bošnjaku.Plaho mi je išlo na onu stvar kad je moj poznanik nalijepio na ulazna vrata - "nazovite selam - širite islam" a do rata popio nekoliko cisterni pive pred lokalnim granapom.Došo tobe :lol: Ja sam do rata čuo i koristio pozdrav Merhaba -kakav "Esselamu alejkum" ,nane su mi bile pokrivene i za Bajrame sam im išao znajući da ću hajrovati para i da ću se najesti baklava i ružica.Ali da gledam svog komšiju,kako pred ulazom u zgradu na Alipašinom polju kolje kurban da svi vide a glad okolo...

Moja sestra u ratu nije dobila paketić hurmi u improvizovanoj školi (sva druga djeca dobila) jer nije išla u improvizovani mekteb pa sam ja onda hodži javno jebo i hurmu i mekteb,onako da svi čuju .Šta je ona znala od 1o godina ,željno svega...U vjeri nema prisile - fino kaže jedan ajet...

Kad se meni sve to ogadilo a dobrovoljac sam od prvog dana u odbrani grada i zemlje - mogu misliti kako je bilo drugima.Budimo realni,imaš sve,znanje i status i da te jebe jedan dojučerašnji anonimus i kreten zvani Kruško ili Ćelo,da im se moraš ulizivati ili dati crno ispod nokata da ti srede ausvajs da te ne dira njihova falanga i kokošari...

ma fuj.
User avatar
karanana
Posts: 47203
Joined: 26/02/2004 00:00

#3522 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by karanana »

kako nema da se pukne thank you na ovoj temi da ga puknem pm-u?!

halo moderatori, dze je thank you opcija?
User avatar
Edin H.
Posts: 46979
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#3523 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by Edin H. »

karanana wrote: 03/06/2020 19:44 kako nema da se pukne thank you na ovoj temi da ga puknem pm-u?!

halo moderatori, dze je thank you opcija?
Potpis :thumbup: odlicno napisano
User avatar
karanana
Posts: 47203
Joined: 26/02/2004 00:00

#3524 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by karanana »

Edin H. wrote: 03/06/2020 21:56
karanana wrote: 03/06/2020 19:44 kako nema da se pukne thank you na ovoj temi da ga puknem pm-u?!

halo moderatori, dze je thank you opcija?
Potpis :thumbup: odlicno napisano
thank you
User avatar
Edin H.
Posts: 46979
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#3525 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by Edin H. »

PM72 wrote: 03/06/2020 19:39 Kad se meni sve to ogadilo a dobrovoljac sam od prvog dana u odbrani grada i zemlje - mogu misliti kako je bilo drugima.Budimo realni,imaš sve,znanje i status i da te jebe jedan dojučerašnji anonimus i kreten zvani Kruško ili Ćelo,da im se moraš ulizivati ili dati crno ispod nokata da ti srede ausvajs da te ne dira njihova falanga i kokošari...
Je li to onaj cuveni auscvajz koji spasava zivot - pusti ovu - Krusko :lol:
Post Reply