PROTESTI 2020

User avatar
freelancerusk
Posts: 480
Joined: 19/07/2018 16:05

#1 PROTESTI 2020

Post by freelancerusk »

Država nam je oteta od kriminalne hobotnice, institucije su nam okupirane, dešava se mostarizacija Bosne i Hercegovine, afera za aferom se nižu. Kupljeni su respiratori na kojima je pisalo "za odrasle i djecu", a isti ti respiratori bi ubili našu djecu, a kriminalce su danas pustili na slobodu.

Nije više 5 do 12, 12 je sati kucnulo. Ne pomaže ni profesor Hadžikadić, ni opozicija, ni stranci. Do nas je. Hajmo se organizirati, u svim gradovima, do kraja.


Ima li nas?
User avatar
CikCikCikPogodi
Posts: 2734
Joined: 29/01/2020 08:39

#2 Re: PROTESTI 2020

Post by CikCikCikPogodi »

Image
User avatar
MarshalDodik
Posts: 1330
Joined: 20/11/2018 16:45

#3 Re: PROTESTI 2020

Post by MarshalDodik »

Sta ti je bolan, vise naroda voli Fikreta i Fikreta nego onih sto bi protestvovali
User avatar
MarshalDodik
Posts: 1330
Joined: 20/11/2018 16:45

#4 Re: PROTESTI 2020

Post by MarshalDodik »

Sta ti je bolan, vise naroda voli Fikrete i Fadile nego onih sto bi protestvovali
User avatar
SmokingMan
Posts: 18630
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#6 Re: PROTESTI 2020

Post by SmokingMan »

Ja više od danas nema šta prigovoriti "tužilaštvu", tako da treba mirno pustiti da se ova kvazi-BIH uruši sama od sebe, svakom njegovo, da se ne mrcvarimo više. Ove desne stranke nas preumaraju svojim nacionalizmom, svojim obećanjima koja rijetko ispunjavaju, a mi lajemo jedni na druge, i sve teže i teže živimo, dok su oni sebe uzidgli na nivo da su ih ljudi počeli obožavati, hej? Svaki protesti su instrumentalizovani od samih njihovih početaka, tako da taj egzibicionizam smatram čistim gubljenjem vremena, i rizikovanjem vlastite slobode i žviota. Treba se nekako pokušati okrenuti sebi, i gledati da se čovjek izvuče iz ove kaljuže.
poostar
Posts: 1217
Joined: 22/01/2008 13:15
Location: Picin Han

#7 Re: PROTESTI 2020

Post by poostar »

Želim nam još sto Srebrenica, Kapija i opsada Sarajeva ako ovo prođe bez protesta.
skambrljo
Posts: 257
Joined: 19/10/2014 21:12

#8 Re: PROTESTI 2020

Post by skambrljo »

Da je iko ikad istinski protestvovao zbog svih ovih nepravdi i javnog kriminala, ja vam garantujem da danas ne bi pustili ovu trojicu. Oni jednostavno vide da smo ovce koje se ni u kakvoj situaciji ne bune i to samo koriste. Ja vam garantujem da ova trojica sad izađu i kroz grad počnu pišati ljudima u lice opet se niko ne bi pobunio. Naš narod je isključivi krivac za ovo što nam se dešava i dešavat će se još dugo!
User avatar
freelancerusk
Posts: 480
Joined: 19/07/2018 16:05

#9 Re: PROTESTI 2020

Post by freelancerusk »

Trafalgar Law wrote: 31/05/2020 16:43 Ja više od danas nema šta prigovoriti "tužilaštvu", tako da treba mirno pustiti da se ova kvazi-BIH uruši sama od sebe, svakom njegovo, da se ne mrcvarimo više. Ove desne stranke nas preumaraju svojim nacionalizmom, svojim obećanjima koja rijetko ispunjavaju, a mi lajemo jedni na druge, i sve teže i teže živimo, dok su oni sebe uzidgli na nivo da su ih ljudi počeli obožavati, hej? Svaki protesti su instrumentalizovani od samih njihovih početaka, tako da taj egzibicionizam smatram čistim gubljenjem vremena, i rizikovanjem vlastite slobode i žviota. Treba se nekako pokušati okrenuti sebi, i gledati da se čovjek izvuče iz ove kaljuže.
Kakav narod - takva vlast.

Nije se moj otac borio, da bi 2020. godine nekakvi Fadili, Fikreti i slični pokrali sve što se može pokrasti, a ja lutao bijelim svijetom. Ja druge države od Bosne i Hercegovine nemam, niti želim imati.

I nisam pitao da li ima onih, koji nisu spremni izaći na proteste - vama sretan put želim, bez imalo zlobe.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18630
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#10 Re: PROTESTI 2020

Post by SmokingMan »

Sve i da se šta organizuje, neće tu biti šaka dostojanstvenih ljudi, zapravo najmanje onih kojima je do promjena, koliko nih kojima je do ličnih interesa, i na kraju opet si zatvorio krug sa onim protiv čega se boriš. Nisi se dovoljno opekao, i ja sam tako podavno naivno plovio sa idealima. Već ih je pola svakako završilo u Njemačkoj. I zapamti, da su svaki protesti vođeni viškom ispoljenih emocija završavali bez naročitog uspjeha... :D
Mraka
Posts: 206
Joined: 13/04/2009 18:31

#11 Re: PROTESTI 2020

Post by Mraka »

Jedino riješenje da svi izađemo ama baš svi...
DonieBrasco
Posts: 15405
Joined: 31/08/2016 16:09

#12 Re: PROTESTI 2020

Post by DonieBrasco »

Sve je do obicnog naroda !
laik1981
Posts: 12973
Joined: 05/12/2012 13:04

#13 Re: PROTESTI 2020

Post by laik1981 »

Neko mora pozvati taj obicni narod.. Neko mora organizovati.. Masovna spontana okupljanja nisu realna.. U proteklih par dana smo vidjeli da je pritisak na pravosudje sasvim legalno i legitimno sredstvo djelovanja.. Vrijeme je i da opozicija izvrsi konkretan pritisak na pravosudje i da pozove ljude na konkretne i ozbiljne proteste.. Danas da Kojovic, Konakovic i Hadzikadic kazu sutra protesti pred zgradama pravosudnih organa, siguran sam da bi nas bilo 20000.. Nema nista fino sa ovom podanickom korumpiranom bagrom koja sjedi u sudnicama, a zbog koje najtezi kriminalci raznih profila slobodno setaju medju nama i terorisu ovu drzavu.. Opozicija je na potezu.. Ovaj sistem se mora rusiti.. Ili uspostaviti pravedan sistem ili totalna anarhija pa da svi krademo i otimamo gdje stignemo..
User avatar
drag_gost
Posts: 5529
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#14 Re: PROTESTI 2020

Post by drag_gost »

User avatar
ellaxaz
Posts: 2194
Joined: 31/01/2012 09:40

#15 Re: PROTESTI 2020

Post by ellaxaz »

Narod zna.
User avatar
Kejn
Posts: 2630
Joined: 24/09/2016 12:24
Location: Sarajevo Temple Prime. U prvom safu

#16 Re: PROTESTI 2020

Post by Kejn »

Imate izbore i na izborima smjenite vlast. Sve ostalo je posao za organe gonjenja, poput pozivanja na nerede.
User avatar
Ludzak
Posts: 5471
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#17 Re: PROTESTI 2020

Post by Ludzak »

Kakvi protesti, kakvi izbori?
Ni protestima, ni izborima se nece svrgnuti SDA iz vlasti. Jedino rjesenje je revolucija i promjena ustava drzave. Potpisom državnog ustava su nam zapečatili sudbinu, i početak nacionalističke vladavine.
A da ce biti revolucija, nece. Nemamo mi Čegevare među narodom.
User avatar
kamberovica polje
Posts: 3256
Joined: 28/01/2012 11:38

#18 Re: PROTESTI 2020

Post by kamberovica polje »

laik1981 wrote: 31/05/2020 17:45 Neko mora pozvati taj obicni narod.. Neko mora organizovati.. Masovna spontana okupljanja nisu realna.. U proteklih par dana smo vidjeli da je pritisak na pravosudje sasvim legalno i legitimno sredstvo djelovanja.. Vrijeme je i da opozicija izvrsi konkretan pritisak na pravosudje i da pozove ljude na konkretne i ozbiljne proteste.. Danas da Kojovic, Konakovic i Hadzikadic kazu sutra protesti pred zgradama pravosudnih organa, siguran sam da bi nas bilo 20000.. Nema nista fino sa ovom podanickom korumpiranom bagrom koja sjedi u sudnicama, a zbog koje najtezi kriminalci raznih profila slobodno setaju medju nama i terorisu ovu drzavu.. Opozicija je na potezu.. Ovaj sistem se mora rusiti.. Ili uspostaviti pravedan sistem ili totalna anarhija pa da svi krademo i otimamo gdje stignemo..
Običan narod je otac i majka ovim političarima. Nije se bagra stvorila iz zraka, nego upravo iz tog poganog naroda.
User avatar
Maharadza
Posts: 16720
Joined: 30/01/2013 15:13

#19 Re: PROTESTI 2020

Post by Maharadza »

Image
laik1981
Posts: 12973
Joined: 05/12/2012 13:04

#20 Re: PROTESTI 2020

Post by laik1981 »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/opozici ... /200531076
Dok je opoziciji glavni alat fb nemaju se ovi na vlasti o cemu brinuti.. Treba imati muda i pokazati ih.. Ovi su ozbiljna opozicija koliko i mi na forumu..
User avatar
freelancerusk
Posts: 480
Joined: 19/07/2018 16:05

#21 Re: PROTESTI 2020

Post by freelancerusk »

Kejn wrote: 31/05/2020 18:06 Imate izbore i na izborima smjenite vlast. Sve ostalo je posao za organe gonjenja, poput pozivanja na nerede.
Nemamo izbore! Sve i ako dođe do onoga, što se naziva "Izborima" u Bosni i Hercegovini, opet nemamo izbore! Jer namještaju izbore, to i pijana vrana na grani već zna! Pitanje je, da li će i doći uopće do bilo kakvih izbora ove godine ili će se desiti mostarizacija čitave Bosne i Hercegovine.

Ko ovo ne vidi ili je dio truhlog korumpiranog sistema ili je jednostavno glup i naivan.

Mi nemamo demokratije i većina zakona su za vladajuću elitu samo mrtvo slovo na papiru, ali za Fikreta Dedića, koji je "ukrao" tri metra drva, za njega postoji zakon i nad njim se sila uvježbava.
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#22 Re: PROTESTI 2020

Post by invincible1921 »

Protesti trebaju da imaju plan, ideju, zahtijeve, rijesenja...

Protesti nisu rusenje, paljenje i psovanje majke nekom reda radi...

Sad za sad Hadzikadic je solidno krenuo pa cemo vidjet kako ce dalje teci.
User avatar
Kejn
Posts: 2630
Joined: 24/09/2016 12:24
Location: Sarajevo Temple Prime. U prvom safu

#23 Re: PROTESTI 2020

Post by Kejn »

freelancerusk wrote: 31/05/2020 19:54
Kejn wrote: 31/05/2020 18:06 Imate izbore i na izborima smjenite vlast. Sve ostalo je posao za organe gonjenja, poput pozivanja na nerede.
Nemamo izbore! Sve i ako dođe do onoga, što se naziva "Izborima" u Bosni i Hercegovini, opet nemamo izbore! Jer namještaju izbore, to i pijana vrana na grani već zna! Pitanje je, da li će i doći uopće do bilo kakvih izbora ove godine ili će se desiti mostarizacija čitave Bosne i Hercegovine.

Ko ovo ne vidi ili je dio truhlog korumpiranog sistema ili je jednostavno glup i naivan.

Mi nemamo demokratije i većina zakona su za vladajuću elitu samo mrtvo slovo na papiru, ali za Fikreta Dedića, koji je "ukrao" tri metra drva, za njega postoji zakon i nad njim se sila uvježbava.
Izbori su opet bolji plan nego da se ponovi 2014-ta i da opet gore kantoni sa Bošnjačkom većinom.
User avatar
freelancerusk
Posts: 480
Joined: 19/07/2018 16:05

#24 Re: PROTESTI 2020

Post by freelancerusk »

Ništa ne treba niti se smije paliti ili rušiti, niti ugrožavati nečiji život, ali šetnjica uz cestu i niz cestu, svako 30 dana, isto neće ništa postići. Što se njih tiče, možemo šetati od grada do grada, njih to ne zanima. A izbori su samo farsa i predstava za narod. Mora se pokrenuti masa ljudi, redovno, to je osnovno demokratsko pravo - da se iskaže nezadovoljstvo.

A možemo i sjediti kod kuće, dočekati mostarizaciju čitave države, pa da proglasimo Bosnu kraljevinom, sa tri kralja, gdje samo njihova loza ima pravo na krunu - plava krv.
User avatar
The Saboteur
Posts: 50
Joined: 31/05/2020 00:04

#25 Re: PROTESTI 2020

Post by The Saboteur »

freelancerusk wrote: 31/05/2020 20:42 Ništa ne treba niti se smije paliti ili rušiti, niti ugrožavati nečiji život, ali šetnjica uz cestu i niz cestu, svako 30 dana, isto neće ništa postići. Što se njih tiče, možemo šetati od grada do grada, njih to ne zanima. A izbori su samo farsa i predstava za narod. Mora se pokrenuti masa ljudi, redovno, to je osnovno demokratsko pravo - da se iskaže nezadovoljstvo.

A možemo i sjediti kod kuće, dočekati mostarizaciju čitave države, pa da proglasimo Bosnu kraljevinom, sa tri kralja, gdje samo njihova loza ima pravo na krunu - plava krv.
Da li si ti svjestan\a da se ne može više normalnim političkim radom postići demokratičnost.Ovo je postala partokratija i oligarhija.Šta ćeš ako ne budu htjeli vratiti izbore za 7.oktobar?Derati se i galamiti ispred predsjedništva ili parlamenta "VRATITE NAM IZBORE" a da ti se oni u facu smiju.Ako ne budu htjeli milom morati će se ići silom.Isto su tako pokušali sa Miloševićem pa su 10 godina protestvovali dok 5. oktobra 2000 nije narodu film pukao kada je htio poništiti izbore.

Poslušaj ovo
Locked