Gledate seriju - preporučite je

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66023
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#22026 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by _BataZiv_0809 »

ExNihilo wrote: 20/05/2020 13:23 Ali taj isti Šumaher, na zalasku karijere, skloni se u stranu da ga Vettel pređe u odlučujućoj utrci za njegovu prvu titulu.
Trecu titulu. Imao je Vettel dovoljno dobru poziciju za titulu i bez propustanja od strane Sumahera.

Ali razumijem tvoju tezu, za koju su ove netacnosti sustinski mozda i nebitne. Sa kojom se doduse ne slazem, i mislim da je i Sumaher isti pakaš kao i Jordan samo na drugi macin.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#22027 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by ExNihilo »

_BataZiv_0809 wrote: 22/05/2020 14:25
ExNihilo wrote: 20/05/2020 13:23 Ali taj isti Šumaher, na zalasku karijere, skloni se u stranu da ga Vettel pređe u odlučujućoj utrci za njegovu prvu titulu.
Trecu titulu. Imao je Vettel dovoljno dobru poziciju za titulu i bez propustanja od strane Sumahera.

Ali razumijem tvoju tezu, za koju su ove netacnosti sustinski mozda i nebitne. Sa kojom se doduse ne slazem, i mislim da je i Sumaher isti pakaš kao i Jordan samo na drugi macin.
Da, treća titula. Što samo daje dodatnu težinu argumentu da je Šumaher iskreno podržavao Vettelovu težnju za historijom.

Ne mogu Šumaher i Jordan u istu rečenicu, kao ljudi, makar je Šumaher često bio šupak. Prvi je dokazani filantrop, a drugi dokazani kockar. Prvi je, kako već rekoh, bio mentor Vettelu, a siguran sam da bi makar deklarativno podržao i Hamiltona danas. Jordan je, s druge strane, uništio karijeru svom učeniku i snima dokumentarce da ubijedi javnost kako je on još uvijek najbolji, makar su manje-više svi njegovi rekordi već srušeni.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66023
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#22028 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by _BataZiv_0809 »

ExNihilo wrote: 22/05/2020 14:41 Da, treća titula. Što samo daje dodatnu težinu argumentu da je Šumaher iskreno podržavao Vettelovu težnju za historijom.

Ne mogu Šumaher i Jordan u istu rečenicu, kao ljudi, makar je Šumaher često bio šupak. Prvi je dokazani filantrop, a drugi dokazani kockar. Prvi je, kako već rekoh, bio mentor Vettelu, a siguran sam da bi makar deklarativno podržao i Hamiltona danas. Jordan je, s druge strane, uništio karijeru svom učeniku i snima dokumentarce da ubijedi javnost kako je on još uvijek najbolji, makar su manje-više svi njegovi rekordi već srušeni.
Mislim da su razlike izmedju njih prije svega kulturoloske, a onda i determinisane razlikom izmedju sportova kojim su se bavili, sto njihove šupkizme mozda cini razlicitim po predznaku, ali ne i po intenzitetu.

Sumaher je ipak Evropljanin, i to Nijemac, koji poput svojih sunarodnjaka zna za vaznost kolektiva i drustva i necega sto poslovicno zovemo protestantskom radnom etikom....za razliku od Jordana koji je Amerikanac, dakle potomak drustva koje njeguje individualca i pristup ubij sve i vrati se sam...dodaj na to da je i "pogresne" boje koze, sto je zesce zajebna stvar pri odrastanju i trazenju mjesta pod suncem i to je otprilike to.

Sa druge strane, po samoj logici stvari, pilot Formule 1 efektivno puno vise zavisi od drugih ljudi nego kosarkas i to od puno vise drugih ljudi, sto mu namece i drukciji odnos prema njima. Znas ono kad je neko fin s tobom a djubre prema konobaru :D e takav je moj utisak sa Sumaherom vazda bio. Hvalio je Rubensa i zahvaljivao mu se dok mu je sluzio, a u momentu kada mu vise nije trebao isao je da ga zakuca u zid pri brzini od 280 km/h.

Sa The Last dance sam na cetvrtoj ili petoj epizodi. Upalio preksinoc nakon sto sam, barem za sada, odustao od 1983 i Peaky Blindersa. Nesto me smorise, ne znam ni ja zasto, Blinderse svi hvale...
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#22029 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by ExNihilo »

_BataZiv_0809 wrote: 22/05/2020 15:04
ExNihilo wrote: 22/05/2020 14:41 Da, treća titula. Što samo daje dodatnu težinu argumentu da je Šumaher iskreno podržavao Vettelovu težnju za historijom.

Ne mogu Šumaher i Jordan u istu rečenicu, kao ljudi, makar je Šumaher često bio šupak. Prvi je dokazani filantrop, a drugi dokazani kockar. Prvi je, kako već rekoh, bio mentor Vettelu, a siguran sam da bi makar deklarativno podržao i Hamiltona danas. Jordan je, s druge strane, uništio karijeru svom učeniku i snima dokumentarce da ubijedi javnost kako je on još uvijek najbolji, makar su manje-više svi njegovi rekordi već srušeni.
Mislim da su razlike izmedju njih prije svega kulturoloske, a onda i determinisane razlikom izmedju sportova kojim su se bavili, sto njihove šupkizme mozda cini razlicitim po predznaku, ali ne i po intenzitetu.

Sumaher je ipak Evropljanin, i to Nijemac, koji poput svojih sunarodnjaka zna za vaznost kolektiva i drustva i necega sto poslovicno zovemo protestantskom radnom etikom....za razliku od Jordana koji je Amerikanac, dakle potomak drustva koje njeguje individualca i pristup ubij sve i vrati se sam...dodaj na to da je i "pogresne" boje koze, sto je zesce zajebna stvar pri odrastanju i trazenju mjesta pod suncem i to je otprilike to.

Sa druge strane, po samoj logici stvari, pilot Formule 1 efektivno puno vise zavisi od drugih ljudi nego kosarkas i to od puno vise drugih ljudi, sto mu namece i drukciji odnos prema njima. Znas ono kad je neko fin s tobom a djubre prema konobaru :D e takav je moj utisak sa Sumaherom vazda bio. Hvalio je Rubensa i zahvaljivao mu se dok mu je sluzio, a u momentu kada mu vise nije trebao isao je da ga zakuca u zid pri brzini od 280 km/h.

Sa The Last dance sam na cetvrtoj ili petoj epizodi. Upalio preksinoc nakon sto sam, barem za sada, odustao od 1983 i Peaky Blindersa. Nesto me smorise, ne znam ni ja zasto, Blinderse svi hvale...
Pa ko je naselio Ameriku ako ne protestanti? :D Baš iz njihove radne etike rodila se hiperkompetitivnost koja je okinula doba kapitalizma, ali i životnu filozofiju ljudi kakvi su Jordan i Schumacher, tako lijepo sažetu u onoj Hemingvejevoj "čovjek može biti uništen, ali ne i poražen". Tako da su obojica proizvod istog duha.

Uostalom, protestantska etika nikada i nije bila naročito kolektivistička. Ali, da, Nijemci imaju kompaktnije i solidarnije društvo, a zašto je tako ostavit ćemo za neku drugu temu. Poenta je da obojica baštine istu temeljnu filozofiju, što ih je obojicu često činilo sebičnim pred ciljem i protivnikom.

Također, ne bih se složio da je košarka manje timski sport od Formule 1. Vidjeli smo Schumachera u nemoćnom Mercedesu, a vidjeli smo i Jordana u nemoćnim Wizardsima. Obojica su zavisili od tima, i da Krause nije doveo igrače koji su katalizirali Jordanovu izvrsnost, vjerovatno ne bismo na Jordana gledali kako danas gledamo. Što je još jedan razlog zašto je pljuvanje po Krauseu nefer, kao i dominantan fokus dokumentarca ka Jordanu.

Grant je bio jedan od ključnih Bulls igrača u prvoj šampionskoj iteraciji. To nije spriječilo Jordana da ga gleda kao smrtnog neprijatelja kada se našao na drugoj strani, a slično je bilo sa drugim igračima koji su napustili Bullse, o čemu uostalom govori dokumentarac. Tako da, to što se Schumacher poslije zabijao u Barićela, i što je Jordan kasnije hvatao za vrat Granta, shvatam kao dio njihove neutažive želje za pobjedom.

Ali to što Jordan danas "hvata za vrat" LeBrona, dok je Schumacher otvorio vrata da učenik pobijedi učitelja, eh to je ključna razlika o kojoj govorim.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66023
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#22030 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by _BataZiv_0809 »

ExNihilo wrote: 22/05/2020 18:37 Ali to što Jordan danas "hvata za vrat" LeBrona, dok je Schumacher otvorio vrata da učenik pobijedi učitelja, eh to je ključna razlika o kojoj govorim.
Preskocio sam dio koji je manje vise nesporan. Ne kontam sta je tacno Sumaher pustio? Ako je nesto pustio to implicira da je to isto mogao i zaustaviti zar ne? Te 2012 je on bio relevatnan za formulu kao i turneja Backstreet Boysa za muziku. Prodavanje stare slave.

A pritome je on vrlo dobro znao da su njegovi rekordi i dalje neugrozeni. Te 2012 je Vettel imao tridesetak pobjeda i 3 titule, znaci 3 puta manje pobjeda i duplo manje titula. Bilo bi interesantno vidjeti sta bi on rekao o Hamiltonu da je u prilici.

U Formuli 1 zavisis od puno vise ljudi razlicitih struka. Dovoljno je da mehanicar u boksu ne zavrne dobro šaraf, ode sve u helać makar na pitwallu sjedio šupak Ross Brawn, za volanom bio Sumaher, a bolid bio Ferrari F2004. Ne znam koja analogija iz kosarke bi bila odgovarajuca.
milejovic1971
Posts: 1766
Joined: 09/08/2018 08:13

#22031 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by milejovic1971 »

odosmo u off...otvorite posebno temu za The last game npr :sad: :sad: :sad:
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#22032 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by 90minut »

Kakva su ovo slova
User avatar
Altsa
Posts: 7337
Joined: 19/03/2004 18:31

#22033 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Altsa »

Dosadno mii wrote: 19/05/2020 18:05
Altsa wrote: 19/05/2020 12:37
Dosadno mii wrote: 18/05/2020 20:44 Better call saul
Nastavila nakon pauze 4.tu sezonu

:thumbup:
Peta srednja zalost a šesta sezona je odlicna.

Vjv mislis da je 4.ta losa, a peta odlicna jer seste nema :D
bas tako. a bice i seste :D
nelle_tz
Posts: 849
Joined: 30/09/2012 19:11

#22034 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by nelle_tz »

karanana wrote: 21/05/2020 18:21
SanskiBiser wrote: 21/05/2020 11:26 Krenula finalna sezona The 100 :D

Image

Konacno da saznamo sudbinu najboljeg para sisa preostalih u galaksiji :lol:
uh. odusto sam nakon 3-4 epizode prve sezone. mozda bih se trebao vratiti i izdrzati do svrsetka. sjecam se, ima u toj seriji i neka dobra bruneta ako se ne varam.....fabija, oktavija ili tako nesto se zove.
mislim da u prvoj sezoni serija postaje dobra od 6.epizode, kad sretnu Grounderse. I ja se isto pitah sta gledam, dok ne dodje ta 6.epizoda. Pogotovo je sezona 2 fenomenalna, medju boljim stvarima sto su te godine snimljene
Imas dvije brinete, Oktavija i Raven, obje su bas lijepe zene
sha_ba
Posts: 55933
Joined: 17/11/2011 12:16

#22035 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by sha_ba »

90minut wrote: 22/05/2020 19:50 Kakva su ovo slova
Dje? :zoka: :mrgreen:
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#22036 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Gerro »

Fkt treba ovom omaru otvoriti posebnu temu
User avatar
DEMONIKA
Posts: 3542
Joined: 06/03/2016 02:35

#22037 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by DEMONIKA »



Odgledala maloprije prvu epizodu, neobično, meni bila vrlo zanimljiva, da li je to bilo zbog muzike koja je otvorila i završila epizodu, ne znam, ali me se jako dojmila

https://m.imdb.com/title/tt10361016/


Image
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#22038 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by kox »

Homeland zadnja sezona odlična, pregledao za 24 sata kompletnu.
User avatar
chakany
Posts: 2919
Joined: 05/09/2010 14:05

#22040 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by chakany »

Evo Tajkun uskoro počinje sa emitovanjem na TV BN. Pošto ja nemam RTS kanale, jedva sam čekao da neko od naših TV stanica otkupi ovu seriju.
Hajde da vidimo kakvo je i to čudo. Vidim da je mnogi hvale.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#22041 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Raigor Stonehoof »

Ima li neko na pp da baci fin torent od Anger Management druge sezone, ove sa 90 epizoda?

Fala :)
milejovic1971
Posts: 1766
Joined: 09/08/2018 08:13

#22042 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by milejovic1971 »

chakany wrote: 25/05/2020 21:29 Evo Tajkun uskoro počinje sa emitovanjem na TV BN. Pošto ja nemam RTS kanale, jedva sam čekao da neko od naših TV stanica otkupi ovu seriju.
Hajde da vidimo kakvo je i to čudo. Vidim da je mnogi hvale.
осредње...ништа посебно
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2824
Joined: 14/01/2019 04:56

#22043 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Porodice Foht »

Gleda li ko seriju Fauda na Netflixu? Mozda je bilo price ovdje! Dobra. :thumbup:
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#22044 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by 90minut »

Prosjek mrtvi trebalo mi je podugo da odgledam sve.
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2824
Joined: 14/01/2019 04:56

#22045 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Porodice Foht »

Da je prosjek, ne bih se slozio. Znao sam da Zidovi imaju dobru produkciju serija, potvrda toga je Homeland koji je njihov pa ga Ameri otkupili i napravili svjetski hit. A Fauda je dobra, osim ako ne mozes smisliti Zidove zbog terora u Palestini...To je baska.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#22046 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by 90minut »

Serija je mrtvi prosjek od glume do rada kamere nije materijal brzog konzumiranja i to je cinjenica, sve u svemu jedna vrlo gledljiva serija.
Naravno kad kazem prosjek to znaci da je gledljiva da recimo nije materijal Homelanda, the americans, Counterpart.
To su serije koje su krema tog žanra.

A sto se tice realnosti pa može se reci da je vrlo realna pokazala je više puta taj terror nad neduznim tako da im ne zamjeram nešto posebno i shvatam sve s njihove strane gledišta.
User avatar
karanana
Posts: 47214
Joined: 26/02/2004 00:00

#22047 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by karanana »

valja li ista ova white lines?
poceo gledati prvu epizodu pa dosao skoro do pred kraj i stao. znam da je rano ali me nesto nije privukla tako rano. a i imdb ocjene kazu stani.
nelle_tz
Posts: 849
Joined: 30/09/2012 19:11

#22048 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by nelle_tz »

Porodice Foht wrote: 26/05/2020 13:36 Gleda li ko seriju Fauda na Netflixu? Mozda je bilo price ovdje! Dobra. :thumbup:
Miroljub Petrovic ju je preporucio kad je bio gost u Podcast Inkubatoru
User avatar
karanana
Posts: 47214
Joined: 26/02/2004 00:00

#22049 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by karanana »

nelle_tz wrote: 26/05/2020 17:54
Porodice Foht wrote: 26/05/2020 13:36 Gleda li ko seriju Fauda na Netflixu? Mozda je bilo price ovdje! Dobra. :thumbup:
Miroljub Petrovic ju je preporucio kad je bio gost u Podcast Inkubatoru
eh onda to valja upratit.
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2824
Joined: 14/01/2019 04:56

#22050 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Porodice Foht »

nelle_tz wrote: 26/05/2020 17:54
Porodice Foht wrote: 26/05/2020 13:36 Gleda li ko seriju Fauda na Netflixu? Mozda je bilo price ovdje! Dobra. :thumbup:
Miroljub Petrovic ju je preporucio kad je bio gost u Podcast Inkubatoru
:thumbup: Ma serija je za preporuke, nije Homeland, ali dobra. Bas danas citao recenzije na engleskom i bas vrijedne. Odgledao sam prvu sezonu i meni super a cujem i da ostale nisu podbacile.
Post Reply