Ovisnička ljubav

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
- Nina -
Posts: 29
Joined: 31/01/2019 23:19

#26 Re: Ovisnička ljubav

Post by - Nina - »

sadie_forever wrote: 26/05/2020 10:22 Objasni nam sta je nenormalno kod tebe,kako se ponasas?
Nenormalno je to, da ga pitam gdje si večeras, on kaže kod kuće.
A ja sam očekivala da će doći, da će me zvati. Da će objasniti što je kod kuće večeras. Da će reći, da mu nedostajem, ali da će ostati kod kuće, jer je umoran....

Imam ja svoju predodzbu što bi da on napravi.
I kad kaže samo da je kod kuće, u meni proradi bijes i onda mu kažem da je bezobrazan, i da mu nije više stalo do mene, i da je mogao na vrijeme javiti da nećemo nigdje...

Onda on kaže, pa nisi se ni ti javljala, otkud znam šta si ti mislila. Nemoj majke ti opet histerizirati.

A ja onda poludim još više i dovedem do toga da ga izvrijeđam za sve što nije napravio a ja sam očekivala da napravi....

Idući dan shvatim da mu se stvarno nisam javljala, a rekla da ću se javiti, i da je on samo rekao da je kod kuće... A ja od toga napravila cijelu dramu, jer on mene više ne voli. 😣

Užasno boli u tom trenutku, pa stoga napadam. A sutradan boli jer znam da sam opet pretjerala zbog ničega.
User avatar
Logovan
Posts: 94388
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#27 Re: Ovisnička ljubav

Post by Logovan »

Trol level 99.
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#28 Re: Ovisnička ljubav

Post by klixoris »

radiostar wrote: 26/05/2020 09:58 sta uopste znaci 'ovisnicka ljubav'?
Kada on sebi razvuče liniju, pa da i njoj da malo povuče :mrgreen:
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#29 Re: Ovisnička ljubav

Post by Euphoria »

- Nina - wrote: 26/05/2020 11:49
Pa npr. Ako mi se ne javi prvi. Ako mi kratko odgovori na poruku. Ako mi uvijek donosi stolicu, pa jednom nije.
Ako je na vezi, a meni ne piše. Ako je nezaintereisrano slušao moje probleme. Ako izidje s društvom, i provede se dobro, a ne kaže da mu falim.... 🤷‍♀️🤦‍♀️
Ono kao djevojčica od 15 godina kad se svijet ne vrti oko nje.
Ja od toga napravim dramu jer hoću da mu dokažem da te sitnice znače da me više ne voli.... 😣
Ko da slušam svoju drugaricu :lol: Ona poludi kad vidi da su mu tonovi ugašeni, a gledaju npr film.
Malo je to djetinjasto. Nikad se niko u tvom životu neće i ne može, sve i da želi, ponašati po tvojim očekivanjima. Niko ne čita misli. On bi bio bezkarakteran muškarac da je tako.
Normalno je da neko ima loš dan, pa nešto propusti ili nešto ne ispoljava. Ne treba praviti dramu.
Ljubav se u vezi osjeti. Imaš muškarce koji ti stalno govore da te vole, da si divna i krasna, ali to djelima ne pokazuju. I vjeruj mi ni ne misle. :roll:
Imaš i one koji rijetko pričaju, ali se njihova ljubav osjeti. Svakako treba povremeno osjećanja i izgovoriti. Jer ako se o njima ćuti, mora se javiti i sumnja.
I ti i on trebate pokazivati znakove pažnje, truda, incijativu.... Ako to samo jedno radi....onda treba otići :(
Ne bih pravila frku ako jednom preskoči, pa i dva puta, pitala bih šta se dešava. Ali ako neke stvari se ponavljaju....ne bih ni tad pravila frku, samo bih otišla.
Umjerenost je ključ uspjeha u životu. A u vezi, po meni, povjerenje.
Probaj se iskontrolisati. Ja lično rijetko imam napade bijesa, al ono baš....ne pamtim.
Ali sam naučila jednu tehniku koja mi pomaže. Kad poludim, brojim unazad od 30, da se smirim. Poredi se bijes sa vozom, koji ne može naglo zakočiti kad je u punoj brzini, već usporava dok ne stane. I ti tako pokušaj, kad si ljuta, da ne praviš odmah dramu već da odbrojiš.
On se na početku pravdao, sada se umorio i dosadilo mu je. Tako ćeš ga samo otjerati od sebe. Probaj svaki put zamisliti da on tebi govori sve što ti njemu kažeš ili još bolje, sve što si mu naumila reći. Neće ti biti nimalo ugodno.
Ne znam koliko imaš godina, pretpostavljam da si baš mlada. Histerija ti ništa u životu neće dobro donijeti, bila u pitanju ljubav, škola, posao, prijatlejstvo, porodica. Samo ćeš sama sebi u stomak skočiti.
- Nina -
Posts: 29
Joined: 31/01/2019 23:19

#30 Re: Ovisnička ljubav

Post by - Nina - »

radiostar wrote: 26/05/2020 09:58 sta uopste znaci 'ovisnicka ljubav'?
To znači da te jedna sitnica pogađa tako jako da utječe na tvoje raspoloženje i rasuđivanje.
Čini ti se da se svijet ruši, jer ne možeš realno sagledati situaciju u tom trenutku.
Budi se dijete u tebi koje ne želi biti samo i boji se da će biti ostavljeno. I ti se ponašaš onako kako bi se ponašalo dijete koje nije svejesno da to nije ništa.
Boli strašno, kao da je smak svijeta.
A kad prodje i kad sagledas stvari kao odrasla osoba, onda vidiš da nikakvog razloga nije bilo i da se tebi u tom trenutku činilo sasvim nešto drugačije.
Često se ne treba ni opravdati. Kad se smirim i sama vidim koliko sam preuvelicala stvar.
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#31 Re: Ovisnička ljubav

Post by Blixen »

- Nina - wrote: 26/05/2020 00:35 i da sam iz ničega stvarala velike drame
e sad se pati ko te jebe
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#32 Re: Ovisnička ljubav

Post by Blixen »

- Nina - wrote: 26/05/2020 11:49 Ja od toga napravim dramu jer hoću da mu dokažem da te sitnice znače da me više ne voli.... 😣
reci mu od mene da je kreten :D retard :lol: i debil
slobodno mu to reci
i da se jako udara glavom u zid, dok cuci na koljenima ispod kojih su kamencici i ljuske oraha

kakvih pacijenata ima
kako ne prepozna tuku/gusku koja pravi dramu samo da bi pravila dramu?
- Nina -
Posts: 29
Joined: 31/01/2019 23:19

#33 Re: Ovisnička ljubav

Post by - Nina - »

Miss Moonlight wrote: 26/05/2020 12:03
- Nina - wrote: 26/05/2020 11:49
Pa npr. Ako mi se ne javi prvi. Ako mi kratko odgovori na poruku. Ako mi uvijek donosi stolicu, pa jednom nije.
Ako je na vezi, a meni ne piše. Ako je nezaintereisrano slušao moje probleme. Ako izidje s društvom, i provede se dobro, a ne kaže da mu falim.... 🤷‍♀️🤦‍♀️
Ono kao djevojčica od 15 godina kad se svijet ne vrti oko nje.
Ja od toga napravim dramu jer hoću da mu dokažem da te sitnice znače da me više ne voli.... 😣
Ko da slušam svoju drugaricu :lol: Ona poludi kad vidi da su mu tonovi ugašeni, a gledaju npr film.
Malo je to djetinjasto. Nikad se niko u tvom životu neće i ne može, sve i da želi, ponašati po tvojim očekivanjima. Niko ne čita misli. On bi bio bezkarakteran muškarac da je tako.
Normalno je da neko ima loš dan, pa nešto propusti ili nešto ne ispoljava. Ne treba praviti dramu.
Ljubav se u vezi osjeti. Imaš muškarce koji ti stalno govore da te vole, da si divna i krasna, ali to djelima ne pokazuju. I vjeruj mi ni ne misle. :roll:
Imaš i one koji rijetko pričaju, ali se njihova ljubav osjeti. Svakako treba povremeno osjećanja i izgovoriti. Jer ako se o njima ćuti, mora se javiti i sumnja.
I ti i on trebate pokazivati znakove pažnje, truda, incijativu.... Ako to samo jedno radi....onda treba otići :(
Ne bih pravila frku ako jednom preskoči, pa i dva puta, pitala bih šta se dešava. Ali ako neke stvari se ponavljaju....ne bih ni tad pravila frku, samo bih otišla.
Umjerenost je ključ uspjeha u životu. A u vezi, po meni, povjerenje.
Probaj se iskontrolisati. Ja lično rijetko imam napade bijesa, al ono baš....ne pamtim.
Ali sam naučila jednu tehniku koja mi pomaže. Kad poludim, brojim unazad od 30, da se smirim. Poredi se bijes sa vozom, koji ne može naglo zakočiti kad je u punoj brzini, već usporava dok ne stane. I ti tako pokušaj, kad si ljuta, da ne praviš odmah dramu već da odbrojiš.
On se na početku pravdao, sada se umorio i dosadilo mu je. Tako ćeš ga samo otjerati od sebe. Probaj svaki put zamisliti da on tebi govori sve što ti njemu kažeš ili još bolje, sve što si mu naumila reći. Neće ti biti nimalo ugodno.
Ne znam koliko imaš godina, pretpostavljam da si baš mlada. Histerija ti ništa u životu neće dobro donijeti, bila u pitanju ljubav, škola, posao, prijatlejstvo, porodica. Samo ćeš sama sebi u stomak skočiti.
Sve je ovako kao što kažeš, i znam da je tako. Nitko nikome ne može čitati misli i nitko nije dužan onom drugom udovoljavati sve.
Nikakvih većih problema nemamo.
Samo moj osjećaj da sve to prestaje biti divno kako je bilo.
Ja to zaključim iz jedne obične poruke.
Svaki put kažem da idući put neću više. Ali kad dodje, dzaba sve što sam sama sebi obećala. Emocije me toliko ponesu, taj strah i tjeskoba, da želim odmah znati i istjerati na čistac sve. Obično na kraju ispadnem glupa, jer je imao valjan razlog za to što je rekao ili napisao.

Nisam mlada i zbog toga sam i uvidjela da imam problem. Imam 40 godina i vidim da se gore ponašam nego kad sam imala 20. Zapravo, nikad se nisam ovako ni ponašala....

Nesto dodje, jako je, i kad prodje žao mi bude...
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#34 Re: Ovisnička ljubav

Post by Blixen »

Miss Moonlight wrote: 26/05/2020 12:03 Ko da slušam svoju drugaricu :lol: Ona poludi kad vidi da su mu tonovi ugašeni, a gledaju npr film.
reci drugarici da proba skok sa 5 sprata
na glavu :D :D :D
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#35 Re: Ovisnička ljubav

Post by Euphoria »

- Nina - wrote: 26/05/2020 12:10
Sve je ovako kao što kažeš, i znam da je tako. Nitko nikome ne može čitati misli i nitko nije dužan onom drugom udovoljavati sve.
Nikakvih većih problema nemamo.
Samo moj osjećaj da sve to prestaje biti divno kako je bilo.
Ja to zaključim iz jedne obične poruke.
Svaki put kažem da idući put neću više. Ali kad dodje, dzaba sve što sam sama sebi obećala. Emocije me toliko ponesu, taj strah i tjeskoba, da želim odmah znati i istjerati na čistac sve. Obično na kraju ispadnem glupa, jer je imao valjan razlog za to što je rekao ili napisao.

Nisam mlada i zbog toga sam i uvidjela da imam problem. Imam 40 godina i vidim da se gore ponašam nego kad sam imala 20. Zapravo, nikad se nisam ovako ni ponašala....

Nesto dodje, jako je, i kad prodje žao mi bude...
Ne znam, onda bih rekla da si strašno nesigurna u sebe. A možda su malo i hormoni.... Svakako bih na tvom mjestu se sa nekim stručnim posavjetovala. Ako ste tako dugo skupa, očito mu je stalo. I ako je uz tebe i dalje, pored svih drama koje mu praviš, rekla bih da te jako voli. Straha od gubitka se moraš riješiti. I da ga izgubiš, nije kraj svijeta. Biće neko drugi s kim ćeš se pronaći. A ni biti sam nije tako strašno.
Lično mislim da je najbitnije da ti je s nekim lijepo i da te usrećuje, da ti uljepša život. Ako nije lijepo, ako je stres, briga i suze.... Onda ti je bolje biti i sama, takva osoba ti u životu ne treba.
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#36 Re: Ovisnička ljubav

Post by Euphoria »

Blixen wrote: 26/05/2020 12:12
Miss Moonlight wrote: 26/05/2020 12:03 Ko da slušam svoju drugaricu :lol: Ona poludi kad vidi da su mu tonovi ugašeni, a gledaju npr film.
reci drugarici da proba skok sa 5 sprata
na glavu :D :D :D
Što si ti tako agresivna i suicidalna? :shock:
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#37 Re: Ovisnička ljubav

Post by Blixen »

- Nina - wrote: 26/05/2020 12:10Imam 40 godina
pravi djecu
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#38 Re: Ovisnička ljubav

Post by Blixen »

Miss Moonlight wrote: 26/05/2020 12:15
Blixen wrote: 26/05/2020 12:12
Miss Moonlight wrote: 26/05/2020 12:03 Ko da slušam svoju drugaricu :lol: Ona poludi kad vidi da su mu tonovi ugašeni, a gledaju npr film.
reci drugarici da proba skok sa 5 sprata
na glavu :D :D :D
Što si ti tako agresivna i suicidalna? :shock:
prvi put da me neko nazvao zenom
hvala ti :D :D :D
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#39 Re: Ovisnička ljubav

Post by Euphoria »

Blixen wrote: 26/05/2020 12:16
Miss Moonlight wrote: 26/05/2020 12:15
Blixen wrote: 26/05/2020 12:12

reci drugarici da proba skok sa 5 sprata
na glavu :D :D :D
Što si ti tako agresivna i suicidalna? :shock:
prvi put da me neko nazvao zenom
hvala ti :D :D :D
Ma nisam ti gledala profil niti zapazila postove da bih znala spol :-)
Znači imao si nekad takvu pa tome isfrustrirane rekacije.... kontam :thumbup:
User avatar
Henry Chinaski
Posts: 2589
Joined: 03/08/2005 08:12

#40 Re: Ovisnička ljubav

Post by Henry Chinaski »

Jesam li ja dobro shvatio ili je to veza od 14 godina gdje on živi kod svoje kuće, a ona kod svoje?
Ako ste tako mislili do kraja života, nije to neka veza. Slobodno prekini, nastavi, šta god hoćeš. Svejedno je...
- Nina -
Posts: 29
Joined: 31/01/2019 23:19

#41 Re: Ovisnička ljubav

Post by - Nina - »

Miss Moonlight wrote: 26/05/2020 12:15
- Nina - wrote: 26/05/2020 12:10
Sve je ovako kao što kažeš, i znam da je tako. Nitko nikome ne može čitati misli i nitko nije dužan onom drugom udovoljavati sve.
Nikakvih većih problema nemamo.
Samo moj osjećaj da sve to prestaje biti divno kako je bilo.
Ja to zaključim iz jedne obične poruke.
Svaki put kažem da idući put neću više. Ali kad dodje, dzaba sve što sam sama sebi obećala. Emocije me toliko ponesu, taj strah i tjeskoba, da želim odmah znati i istjerati na čistac sve. Obično na kraju ispadnem glupa, jer je imao valjan razlog za to što je rekao ili napisao.

Nisam mlada i zbog toga sam i uvidjela da imam problem. Imam 40 godina i vidim da se gore ponašam nego kad sam imala 20. Zapravo, nikad se nisam ovako ni ponašala....

Nesto dodje, jako je, i kad prodje žao mi bude...
Ne znam, onda bih rekla da si strašno nesigurna u sebe. A možda su malo i hormoni.... Svakako bih na tvom mjestu se sa nekim stručnim posavjetovala. Ako ste tako dugo skupa, očito mu je stalo. I ako je uz tebe i dalje, pored svih drama koje mu praviš, rekla bih da te jako voli. Straha od gubitka se moraš riješiti. I da ga izgubiš, nije kraj svijeta. Biće neko drugi s kim ćeš se pronaći. A ni biti sam nije tako strašno.
Lično mislim da je najbitnije da ti je s nekim lijepo i da te usrećuje, da ti uljepša život. Ako nije lijepo, ako je stres, briga i suze.... Onda ti je bolje biti i sama, takva osoba ti u životu ne treba.
A meni se čini da ću prekid lakše preživjeti nego ovo svoje svakodnevno preispritivanje : Što je sad?
Ja u biti stalno i prekidam, jer mislim da će mi biti lakše, a onda me on smiri, uvjeri da jedna poruka nije razlog za prekid... ...I opet sve ispočetka.
Strpljiva
Posts: 3123
Joined: 30/01/2010 23:49

#42 Re: Ovisnička ljubav

Post by Strpljiva »

Logovan wrote: 26/05/2020 11:08 Svi koji se jave sa ljubavnim problemima su novi na forumu. :mrgreen:
Logicno! Jedna od privilegija biti dugodisnji forumas na Klixu 8-)
Alles-Tamam
Posts: 1007
Joined: 17/05/2013 19:58

#43 Re: Ovisnička ljubav

Post by Alles-Tamam »

- Nina - wrote: 26/05/2020 12:00
sadie_forever wrote: 26/05/2020 10:22 Objasni nam sta je nenormalno kod tebe,kako se ponasas?
Nenormalno je to, da ga pitam gdje si večeras, on kaže kod kuće.
A ja sam očekivala da će doći, da će me zvati. Da će objasniti što je kod kuće večeras. Da će reći, da mu nedostajem, ali da će ostati kod kuće, jer je umoran....

Imam ja svoju predodzbu što bi da on napravi.
I kad kaže samo da je kod kuće, u meni proradi bijes i onda mu kažem da je bezobrazan, i da mu nije više stalo do mene, i da je mogao na vrijeme javiti da nećemo nigdje...

Onda on kaže, pa nisi se ni ti javljala, otkud znam šta si ti mislila. Nemoj majke ti opet histerizirati.

A ja onda poludim još više i dovedem do toga da ga izvrijeđam za sve što nije napravio a ja sam očekivala da napravi....

Idući dan shvatim da mu se stvarno nisam javljala, a rekla da ću se javiti, i da je on samo rekao da je kod kuće... A ja od toga napravila cijelu dramu, jer on mene više ne voli. 😣

Užasno boli u tom trenutku, pa stoga napadam. A sutradan boli jer znam da sam opet pretjerala zbog ničega.
Pa valjda si sa 40 godina skontala kako muško funkcionise?
Ako ti se satima razglaba na telefon onda nazovi drugarica a ne momka :D

Mislim i ja sam takav odgovorim ono što me pitaš i ne pravim od toga bajku.
Gdje si, kuci
Šta radiš, sjedim
Jesi jeo, jesam.

Pa jesi ikad razmisljala ikad o tome da kažeš nešto prije nego se naljutis?
Ako ti se ide van, nazoveš ga i kažeš hajmo van, a ne sjedit kući, čekat da on ne nazove pa da mu ti tersaš
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#44 Re: Ovisnička ljubav

Post by pustopoljina »

Imas 40 godina, u vezi si 14 godina, niste se vjencali i pi.dis kad se ne javi ili ne kaze da nece doci?
Imam 42 uskoro i oci bih mu iskopala ili trazila sebi ista drugo.
Majke ti, nemoj histerizirati?
Zeno, suti i trazi dalje.
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#45 Re: Ovisnička ljubav

Post by Blixen »

Miss Moonlight wrote: 26/05/2020 12:17
Blixen wrote: 26/05/2020 12:16
Miss Moonlight wrote: 26/05/2020 12:15

Što si ti tako agresivna i suicidalna? :shock:
prvi put da me neko nazvao zenom
hvala ti :D :D :D
Ma nisam ti gledala profil niti zapazila postove da bih znala spol :-)
Znači imao si nekad takvu pa tome isfrustrirane rekacije.... kontam :thumbup:
nisam
gledao sam u serijama
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#46 Re: Ovisnička ljubav

Post by moonca »

- Nina - wrote: 26/05/2020 12:36 A meni se čini da ću prekid lakše preživjeti nego ovo svoje svakodnevno preispritivanje : Što je sad?
Ja u biti stalno i prekidam, jer mislim da će mi biti lakše, a onda me on smiri, uvjeri da jedna poruka nije razlog za prekid... ...I opet sve ispočetka.
``````````````````````````````Image
Momku treba spomenik dici.. :zoka:
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#47 Re: Ovisnička ljubav

Post by pustopoljina »

Cuj spomenik dici...
14 godina u vezi a svako u svojoj kuci? A 40 godina..on najvjerojatnije stariji...mislim, neka me neko ispravi ako aam pogresno procitala
Koji decko?
Momak?
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#48 Re: Ovisnička ljubav

Post by sadie_forever »

A sto za 14 god niste u braku??
Alles-Tamam
Posts: 1007
Joined: 17/05/2013 19:58

#49 Re: Ovisnička ljubav

Post by Alles-Tamam »

A što bi trebali biti u braku?
Nit bi taj komad papira popravio nit pogoršao stanje.

Sudbina odnosa dvije osobe se neće promijeniti potpisom u opstini
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#50 Re: Ovisnička ljubav

Post by pirpa »

- Nina - wrote: 26/05/2020 12:00
Nenormalno je to, da ga pitam gdje si večeras, on kaže kod kuće.
A ja sam očekivala da će doći, da će me zvati. Da će objasniti što je kod kuće večeras. Da će reći, da mu nedostajem, ali da će ostati kod kuće, jer je umoran....

Imam ja svoju predodzbu što bi da on napravi.
I kad kaže samo da je kod kuće, u meni proradi bijes i onda mu kažem da je bezobrazan, i da mu nije više stalo do mene, i da je mogao na vrijeme javiti da nećemo nigdje...

Onda on kaže, pa nisi se ni ti javljala, otkud znam šta si ti mislila. Nemoj majke ti opet histerizirati.

A ja onda poludim još više i dovedem do toga da ga izvrijeđam za sve što nije napravio a ja sam očekivala da napravi....

Idući dan shvatim da mu se stvarno nisam javljala, a rekla da ću se javiti, i da je on samo rekao da je kod kuće... A ja od toga napravila cijelu dramu, jer on mene više ne voli. 😣

Užasno boli u tom trenutku, pa stoga napadam. A sutradan boli jer znam da sam opet pretjerala zbog ničega.
Image
Post Reply