NBA - National Basketball Association

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
shalla
Posts: 9324
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#41626 Re: NBA - National Basketball Association

Post by shalla »

amar1994 wrote: 14/05/2020 20:02 pise da je wilt br. 2 :D

jordan je cementiran na br. 1 :)
Ma ako je dosad i bilo dileme, ovaj dokumentarac je zacementirao taj status :thumbup:
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#41627 Re: NBA - National Basketball Association

Post by MensurM »

shalla wrote: 15/05/2020 08:09
amar1994 wrote: 14/05/2020 20:02 pise da je wilt br. 2 :D

jordan je cementiran na br. 1 :)
Ma ako je dosad i bilo dileme, ovaj dokumentarac je zacementirao taj status :thumbup:
Pa kad izađe ovakav za 10 godina o Clevelandovoj tituli, bit će ista priča :izet:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#41628 Re: NBA - National Basketball Association

Post by amar1994 »

nadaj se da bude :)
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#41629 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Tomahawk11 »

MensurM wrote: 15/05/2020 12:19
shalla wrote: 15/05/2020 08:09
amar1994 wrote: 14/05/2020 20:02 pise da je wilt br. 2 :D

jordan je cementiran na br. 1 :)
Ma ako je dosad i bilo dileme, ovaj dokumentarac je zacementirao taj status :thumbup:
Pa kad izađe ovakav za 10 godina o Clevelandovoj tituli, bit će ista priča :izet:
:?
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#41630 Re: NBA - National Basketball Association

Post by amar1994 »

Tomahawk11 wrote: 15/05/2020 12:45
MensurM wrote: 15/05/2020 12:19
shalla wrote: 15/05/2020 08:09
Ma ako je dosad i bilo dileme, ovaj dokumentarac je zacementirao taj status :thumbup:
Pa kad izađe ovakav za 10 godina o Clevelandovoj tituli, bit će ista priča :izet:
:?
ma nidje veze,ne moze u istu recenicu ni king sa MJ,a kamoli clevelend sa chicagom :-) :-)

to samo ovi bandwagonisti misle da moze :)
User avatar
shalla
Posts: 9324
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#41631 Re: NBA - National Basketball Association

Post by shalla »

MensurM wrote: 15/05/2020 12:19
shalla wrote: 15/05/2020 08:09
amar1994 wrote: 14/05/2020 20:02 pise da je wilt br. 2 :D

jordan je cementiran na br. 1 :)
Ma ako je dosad i bilo dileme, ovaj dokumentarac je zacementirao taj status :thumbup:
Pa kad izađe ovakav za 10 godina o Clevelandovoj tituli, bit će ista priča :izet:
Nema ovo veze sa titulama. Ako ti treba dodatno objašnjavanje, nemam snage, možda da pogledaš još jednom kompletan dokumentarac ;-)
nelle_tz
Posts: 849
Joined: 30/09/2012 19:11

#41632 Re: NBA - National Basketball Association

Post by nelle_tz »

NBA je na svojoj fb stranici objavila najbolje poteze Toni Kukoca iz ere Bullsa
User avatar
drag_gost
Posts: 5521
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#41633 Re: NBA - National Basketball Association

Post by drag_gost »

MensurM wrote: 15/05/2020 12:19
shalla wrote: 15/05/2020 08:09
amar1994 wrote: 14/05/2020 20:02 pise da je wilt br. 2 :D

jordan je cementiran na br. 1 :)
Ma ako je dosad i bilo dileme, ovaj dokumentarac je zacementirao taj status :thumbup:
Pa kad izađe ovakav za 10 godina o Clevelandovoj tituli, bit će ista priča :izet:
Slazem se, bice ista prica - da je MJ broj 1.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#41634 Re: NBA - National Basketball Association

Post by amar1994 »

:thumbup: 8-)
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#41635 Re: NBA - National Basketball Association

Post by amar1994 »

jedva cekam zadnje 2 epizode i cuvenu FLU game(trovanje hranom) :thumbup:





:run:
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4353
Joined: 09/09/2018 23:21

#41637 Re: NBA - National Basketball Association

Post by tuzlak1212 »

Nije bas puno toga zacementirano ovim dokumentarcem, izmedju ostalog je dokazano da je MJ imao premocnu ekipu, daleko jacu nego ista sto je Lebron imao u svojoj svlacionici.

Ali ce biti nekih argumenata u korist MJ pri buducim GOAT diskusijama
User avatar
spree
Posts: 7878
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#41638 Re: NBA - National Basketball Association

Post by spree »

Cuj cementiranje dokumentarcem :-) . Pa ako tvrdis da je neko goat, valjda bi vecinu ovih stvari trebao da znas, a ne da iz dokumentarca saznas, pa da ti to onda nesto cementira. Da se razumijemo i ja mislim da je mj goat, ali nije LeBron daleko iza. Ako uzme koju titulu i postane najbolji strijelac svih vremena, tesko ce biti naci argument da nije goat.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#41639 Re: NBA - National Basketball Association

Post by amar1994 »

kad se povuce i vrati pa osvoji ponovo 3 zaredom bice novi GOAT :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#41640 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Tomahawk11 »

Završio je on sa titulama.
User avatar
shalla
Posts: 9324
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#41641 Re: NBA - National Basketball Association

Post by shalla »

Pazi jbt, čovjek otišao da se bavi DRUGIM sportom, morao iz temelja promijeniti način treninga i svega, da bi se poslije 18 mjeseci vratio, ponovo restruktuirao treninge, u četvrtoj utakmici poslije povratka strpao 55 poena i u naredne 3 sezone uzeo 3 titule :mrgreen:

@spree ti si jel znao da je rekao Groveru da kreću sa spremanjem za sezonu 96 dan nakon ispadanja od Orlanda? Ili ovaj dio kad priča: Da biste bili pobjednik, morate platiti cijenu. Da biste bili vođa, morate platiti cijenu. Vukao sam ljude kada oni nisu htjeli da ih se vuče. Izazivao sam ljude kada im se nije dalo da ih iko izaziva. I zaslužio sam pravo da to radim jer saigrači koji su došli nakon mene nisu pretrpjeli sve što sam ja pretrpio. Kada bi se neko pridružio ekipi, dolazio je na nivo na koji sam ja igrao. I nisam pristajao ni na što manje od toga. Ukoliko to znači da sam morao nagaziti nekoga, to sam i radio. Pitajte bilo koga od mojih saigrača. Svi će vam reći isto o Michaelu Jordanu – nikada od mene nije tražio ono što i sam nije radio... Pretpostavljam da si ti sa Hehirom radio dokumentarac pa si znao za ove stvari bez gledanja dokumentarca ;-)

Da me se pogrešno ne razumije, jako volim LBJ, cijenim njegovu konstantnost sve ove godine ali ja uz sve ono što sam znao o MJ (a stariji sam kenjac od 40 godina) plus ovo što sam saznao kroz dokumentarac, stvarno nemam dileme...

@tuzlak1212 ne mogu se nikako složiti da su Bullsi 1991-1993 bili toliko premoćno jači od Heata 2011-2014, pogotovo ne kada znamo koliko je tada košarka bila "kontaktniji" sport.
BJ, MJ, Pippen, Grant, Cartwright, Paxson sa jedne strane, Wade, Allen, Lewis, LBJ, Bosh, Battier s druge, hm, u najmanju ruku ekipe u "5 deka"...
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#41642 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Tomahawk11 »

I zijan od onakvih Mavsa sa jednim poštenim igračem....mrlja koja se nikad neće izbrisati.
Još uz sve to Dirkovo pišanje kad su ga ismijavali što je bolestan.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#41643 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Tomahawk11 »



Sa stilom za kraj :thumbup:
Russel u kukuruze :mrgreen:
User avatar
spree
Posts: 7878
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#41644 Re: NBA - National Basketball Association

Post by spree »

shalla wrote: 18/05/2020 09:13 Pazi jbt, čovjek otišao da se bavi DRUGIM sportom, morao iz temelja promijeniti način treninga i svega, da bi se poslije 18 mjeseci vratio, ponovo restruktuirao treninge, u četvrtoj utakmici poslije povratka strpao 55 poena i u naredne 3 sezone uzeo 3 titule :mrgreen:

@spree ti si jel znao da je rekao Groveru da kreću sa spremanjem za sezonu 96 dan nakon ispadanja od Orlanda? Ili ovaj dio kad priča: Da biste bili pobjednik, morate platiti cijenu. Da biste bili vođa, morate platiti cijenu. Vukao sam ljude kada oni nisu htjeli da ih se vuče. Izazivao sam ljude kada im se nije dalo da ih iko izaziva. I zaslužio sam pravo da to radim jer saigrači koji su došli nakon mene nisu pretrpjeli sve što sam ja pretrpio. Kada bi se neko pridružio ekipi, dolazio je na nivo na koji sam ja igrao. I nisam pristajao ni na što manje od toga. Ukoliko to znači da sam morao nagaziti nekoga, to sam i radio. Pitajte bilo koga od mojih saigrača. Svi će vam reći isto o Michaelu Jordanu – nikada od mene nije tražio ono što i sam nije radio... Pretpostavljam da si ti sa Hehirom radio dokumentarac pa si znao za ove stvari bez gledanja dokumentarca ;-)
prvo ta kao ironija ti glupava, al' eto haj da predjem preko toga. najiskreniji da budem nisam siguran za to sto si pitao. cini mi se poznato, ali opet nisam siguran. e sad citao sam tonu clanaka kako on neumorno trenira, kako maltretira ostale u smislu da izvuce najbolje iz njih. ima negdje i ona kao izgubio sam toliko i toliko utakmica, ali sam se digao i bla, bla. vrlo slicne stvari su se pisale i o kobeu. e sad tebi ove stvari cine njega goatom? ili vecim goatom nego sto ti je prije bio? a ono sto je radio na terenu? ima li to kakvog utjecaja na taj status?

smijem se kladitit da je bilo igraca koji su trenirali vise od njega. za ovaj dio oko odnosa nisam siguran, ali moguce je i da je bilo igraca koji su uticali na saigrace vise nego on. sve je to manje vise nebitno, bitno je ono sto je na terenu uradio. i jos jednom da napomenem i meni je on goat. bio prije dokumentarca, a i poslije ce. zanimljivo je saznati nove stvari, ili eto mozda je podsjetiti nekih, ali definititvno dokumentarac ne odredjuje da li je goat niti cementira nesto.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#41645 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Tomahawk11 »

Slažem se sa @spree nije nam trebao dokumentarac da bi nešto dokazao.
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#41646 Re: NBA - National Basketball Association

Post by MensurM »

Flu game - još jedan mit o Jordanu.
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#41647 Re: NBA - National Basketball Association

Post by MensurM »

shalla wrote: 18/05/2020 09:13 Pazi jbt, čovjek otišao da se bavi DRUGIM sportom, morao iz temelja promijeniti način treninga i svega, da bi se poslije 18 mjeseci vratio, ponovo restruktuirao treninge, u četvrtoj utakmici poslije povratka strpao 55 poena i u naredne 3 sezone uzeo 3 titule :mrgreen:

@spree ti si jel znao da je rekao Groveru da kreću sa spremanjem za sezonu 96 dan nakon ispadanja od Orlanda? Ili ovaj dio kad priča: Da biste bili pobjednik, morate platiti cijenu. Da biste bili vođa, morate platiti cijenu. Vukao sam ljude kada oni nisu htjeli da ih se vuče. Izazivao sam ljude kada im se nije dalo da ih iko izaziva. I zaslužio sam pravo da to radim jer saigrači koji su došli nakon mene nisu pretrpjeli sve što sam ja pretrpio. Kada bi se neko pridružio ekipi, dolazio je na nivo na koji sam ja igrao. I nisam pristajao ni na što manje od toga. Ukoliko to znači da sam morao nagaziti nekoga, to sam i radio. Pitajte bilo koga od mojih saigrača. Svi će vam reći isto o Michaelu Jordanu – nikada od mene nije tražio ono što i sam nije radio... Pretpostavljam da si ti sa Hehirom radio dokumentarac pa si znao za ove stvari bez gledanja dokumentarca ;-)

Da me se pogrešno ne razumije, jako volim LBJ, cijenim njegovu konstantnost sve ove godine ali ja uz sve ono što sam znao o MJ (a stariji sam kenjac od 40 godina) plus ovo što sam saznao kroz dokumentarac, stvarno nemam dileme...

@tuzlak1212 ne mogu se nikako složiti da su Bullsi 1991-1993 bili toliko premoćno jači od Heata 2011-2014, pogotovo ne kada znamo koliko je tada košarka bila "kontaktniji" sport.
BJ, MJ, Pippen, Grant, Cartwright, Paxson sa jedne strane, Wade, Allen, Lewis, LBJ, Bosh, Battier s druge, hm, u najmanju ruku ekipe u "5 deka"...
Možemo to gledati i kao da je uzeo pauzu od godinu i pol i vratio se odmorniji. LeBron prošlo ljeto imao prvi put slobodno nakon 10 godina i odmah ove sezone razvalio. Zamisli da uzme odmor od dvije godine, letio bi.

Ja nisam gledao Jordana, vjerujem da je bio veliki igrač, ali me živciraju mitovi o snažnoj konkurenciji, clutch majstoru, čudesnim odbranama, savršenom šutu... Sve se to može lagano pobiti.

U Heatu su se raspali Bosh i Wade u posljednjoj sezoni, hodati nisu mogli. Lewis igrao četiri minute po utakmici, Allen bio penzioner, Battier isto nebitan faktor u 2012/13 i 2013/14.

O veličini Jordana i LeBrona i njihovih važnosti za ekipe te jačini suigrača najbolje govori to što su Bullsi bez Jordana imali isti omjer kao s njim, a Cavsi i Heat od najboljih ekipa postale najgore LeBronovim odlascima.
User avatar
shalla
Posts: 9324
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#41648 Re: NBA - National Basketball Association

Post by shalla »

spree wrote: 18/05/2020 10:30
shalla wrote: 18/05/2020 09:13 Pazi jbt, čovjek otišao da se bavi DRUGIM sportom, morao iz temelja promijeniti način treninga i svega, da bi se poslije 18 mjeseci vratio, ponovo restruktuirao treninge, u četvrtoj utakmici poslije povratka strpao 55 poena i u naredne 3 sezone uzeo 3 titule :mrgreen:

@spree ti si jel znao da je rekao Groveru da kreću sa spremanjem za sezonu 96 dan nakon ispadanja od Orlanda? Ili ovaj dio kad priča: Da biste bili pobjednik, morate platiti cijenu. Da biste bili vođa, morate platiti cijenu. Vukao sam ljude kada oni nisu htjeli da ih se vuče. Izazivao sam ljude kada im se nije dalo da ih iko izaziva. I zaslužio sam pravo da to radim jer saigrači koji su došli nakon mene nisu pretrpjeli sve što sam ja pretrpio. Kada bi se neko pridružio ekipi, dolazio je na nivo na koji sam ja igrao. I nisam pristajao ni na što manje od toga. Ukoliko to znači da sam morao nagaziti nekoga, to sam i radio. Pitajte bilo koga od mojih saigrača. Svi će vam reći isto o Michaelu Jordanu – nikada od mene nije tražio ono što i sam nije radio... Pretpostavljam da si ti sa Hehirom radio dokumentarac pa si znao za ove stvari bez gledanja dokumentarca ;-)
prvo ta kao ironija ti glupava, al' eto haj da predjem preko toga. najiskreniji da budem nisam siguran za to sto si pitao. cini mi se poznato, ali opet nisam siguran. e sad citao sam tonu clanaka kako on neumorno trenira, kako maltretira ostale u smislu da izvuce najbolje iz njih. ima negdje i ona kao izgubio sam toliko i toliko utakmica, ali sam se digao i bla, bla. vrlo slicne stvari su se pisale i o kobeu. e sad tebi ove stvari cine njega goatom? ili vecim goatom nego sto ti je prije bio? a ono sto je radio na terenu? ima li to kakvog utjecaja na taj status?

smijem se kladitit da je bilo igraca koji su trenirali vise od njega. za ovaj dio oko odnosa nisam siguran, ali moguce je i da je bilo igraca koji su uticali na saigrace vise nego on. sve je to manje vise nebitno, bitno je ono sto je na terenu uradio. i jos jednom da napomenem i meni je on goat. bio prije dokumentarca, a i poslije ce. zanimljivo je saznati nove stvari, ili eto mozda je podsjetiti nekih, ali definititvno dokumentarac ne odredjuje da li je goat niti cementira nesto.
Druže, ironiju sam upotrijebio zbog ove rečenice: Pa ako tvrdis da je neko goat, valjda bi vecinu ovih stvari trebao da znas, a ne da iz dokumentarca saznas...

Ja sam mislio na to da je dokumentarac zacementirao to mjesto kod ljudi koji ga nisu gledali i koji nisu znali pola od ovoga, evo recimo neko kao naš Mensur koji je idealna targetirana skupina, sam čovjek kaže da nije gledao MJ-a. Ja sam se kao dijete budio 1991 da gledam na tadašnjem kanalu Screensport (meščini da se tako zvao kanal koji sam imao na kablovskoj) finala Lakersa i Bullsa, a da ne pričam o ovim play-off serijama od 1996-1998 tako da meni ne trebaju ni intervjui ni dokumentarac, dovoljno je to čemu sam svjedočio sve te godine ;-)
Ako pogledaš prvi moj post na ovu temu, rekao sam AKO je i bilo dileme...

Kažem, individualno je, ali sam siguran da ne postoji nijedan drugi igrač koji je igrao na takvom nivou a da je izvlačio 120% iz svojih suigrača. Znaš koliko bi utakmica mogao JR Smith igrati kao Jordanov suigrač sa pristupom kakvog je imao? Možda 2 četvrtine jedne tekme... Onda, ovo što govore ovi naratori, kao toliko je bio više postigao sve da je morao tražiti neke "mini izazove" u samoj utakmici ili sezoni ili sl. Ma znači, no way, nema igrača koji se u stanju tako uvijek iznova motivisati da u sebi budi taj killer instikt.

I opet ću reći, malo nostalgično i subjektivno: Današnja košarka i košarka u deceniji 1990-2000 su nebo i zemlja. Jebote, Detroit samo što nije izlazio sa bokserskim rukavicama i pištoljima na utakmice, danas Hardena, Davisa, Duranta, neko iz publike pogleda poprijeko i svira se faul :roll:
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#41649 Re: NBA - National Basketball Association

Post by MensurM »

shalla wrote: 18/05/2020 11:24
Druže, ironiju sam upotrijebio zbog ove rečenice: Pa ako tvrdis da je neko goat, valjda bi vecinu ovih stvari trebao da znas, a ne da iz dokumentarca saznas...

Ja sam mislio na to da je dokumentarac zacementirao to mjesto kod ljudi koji ga nisu gledali i koji nisu znali pola od ovoga, evo recimo neko kao naš Mensur koji je idealna targetirana skupina, sam čovjek kaže da nije gledao MJ-a. Ja sam se kao dijete budio 1991 da gledam na tadašnjem kanalu Screensport (meščini da se tako zvao kanal koji sam imao na kablovskoj) finala Lakersa i Bullsa, a da ne pričam o ovim play-off serijama od 1996-1998 tako da meni ne trebaju ni intervjui ni dokumentarac, dovoljno je to čemu sam svjedočio sve te godine ;-)
Ako pogledaš prvi moj post na ovu temu, rekao sam AKO je i bilo dileme...

Kažem, individualno je, ali sam siguran da ne postoji nijedan drugi igrač koji je igrao na takvom nivou a da je izvlačio 120% iz svojih suigrača. Znaš koliko bi utakmica mogao JR Smith igrati kao Jordanov suigrač sa pristupom kakvog je imao? Možda 2 četvrtine jedne tekme... Onda, ovo što govore ovi naratori, kao toliko je bio više postigao sve da je morao tražiti neke "mini izazove" u samoj utakmici ili sezoni ili sl. Ma znači, no way, nema igrača koji se u stanju tako uvijek iznova motivisati da u sebi budi taj killer instikt.

I opet ću reći, malo nostalgično i subjektivno: Današnja košarka i košarka u deceniji 1990-2000 su nebo i zemlja. Jebote, Detroit samo što nije izlazio sa bokserskim rukavicama i pištoljima na utakmice, danas Hardena, Davisa, Duranta, neko iz publike pogleda poprijeko i svira se faul :roll:
Tebe kralju puca nostalgija, lijepo si se osjećao dok si se budio i gledao na Screensportu košarku. Zbog toga imaš lijepe uspomene na taj period. Sad si ostario, ne da ti se ustajati, gledaš hajlajtse eventualno...

Subjektivan si i nostalgičan, što i sam priznaješ. Ja nemam problem s tim pa sam sigurno relevantniji da diskutujem o tome. To za odbranu ha-ha.

Ma nema, pištolji radili.





To ti je kao da porediš fudbal danas i 80-ih. Drugi sport. Danas je košarka toliko napredovala u odnosu na 90-ete da bi skoro svaka današnja NBA ekipa bila prvak u Jordanovoj eri.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#41650 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Tomahawk11 »

MensurM wrote: 18/05/2020 11:06
Ja nisam gledao Jordana, vjerujem da je bio veliki igrač, ali me živciraju mitovi o snažnoj konkurenciji, clutch majstoru, čudesnim odbranama, savršenom šutu... Sve se to može lagano pobiti.

U Heatu su se raspali Bosh i Wade u posljednjoj sezoni, hodati nisu mogli. Lewis igrao četiri minute po utakmici, Allen bio penzioner, Battier isto nebitan faktor u 2012/13 i 2013/14.

O veličini Jordana i LeBrona i njihovih važnosti za ekipe te jačini suigrača najbolje govori to što su Bullsi bez Jordana imali isti omjer kao s njim, a Cavsi i Heat od najboljih ekipa postale najgore LeBronovim odlascima.
Ali jesi Jamesa. Dovoljno.

Jesu li se raspali i kad su zijanili titulu od Mavsa ili su vukli tog istog Jamesa da ostane u igri za prsten?

...što ne osvojiše titulu bez njega? Mogli su imati 82-0, prstena nije bilo.

Kad već spominješ jačinu ekipe, gdje su bili Bullsi prije dolaska Jordana? Valjda si gledao dokumentarac pa vidio kakav je krš od ekipe to bio prije njega.
Post Reply