Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
Logovan
Posts: 94159
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#1226 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by Logovan »

Salon namještaja
Srebrena malina
Slastičarna
Patrio

:bih:
artur morgan
Posts: 2797
Joined: 30/04/2020 19:47

#1227 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by artur morgan »

cyprus wrote: 12/05/2020 16:18
artur morgan wrote: 12/05/2020 15:12Nikad ne biraj između dva zla jer ćeš uvijek izabrati zlo. :wink:
Nevezano za ovaj slučaj - sposobnost prepoznavanja manjeg zla je suština životne mudrosti... Na ovom dunjaluku ne postoje opcije koje su upotpunosti dobre, i koje nemaju ni trunku zla, odnosno nečeg što sa sobom ne vuče i neke loše implikacije, makar one bile minorne... Tako da manje zlo uvijek, ali uvijek podrazumijeva veće dobro... Stavljanje jednakosti između manjeg i većeg zla graniči sa maloumnošću...
Zlo donosi samo stetu, vecu ili manju, a nikada ne donosi blagostanje, dobro, manje ili vece. Za to ima jako puno primjera. Upravo su najbolji primjeri Kasumovic, Konakovic ili onaj karijerista bivsi sda pulen iz Krajine. Sta su donijeli dobro ???

Zaboravljas da biranjem kako kazes malog zla brzo ces napraviti od njega veliko zlo. Daj vuku kokos on ce je pojesti daj vuku ovcu, sta ce sa njom biti....sam znas. Daj banditu priliku da ukrade hiljadu on ce ukrast daj mu priliku da mahne milion....ti mislis da nece :-D Ti biraj ja necu :wink:
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1228 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by drndalo »

A tvoja alternativa donosi kakvo tacno blagostanje?
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#1229 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by MorningStar »

artur morgan wrote: 13/05/2020 14:44
cyprus wrote: 12/05/2020 16:18
artur morgan wrote: 12/05/2020 15:12Nikad ne biraj između dva zla jer ćeš uvijek izabrati zlo. :wink:
Nevezano za ovaj slučaj - sposobnost prepoznavanja manjeg zla je suština životne mudrosti... Na ovom dunjaluku ne postoje opcije koje su upotpunosti dobre, i koje nemaju ni trunku zla, odnosno nečeg što sa sobom ne vuče i neke loše implikacije, makar one bile minorne... Tako da manje zlo uvijek, ali uvijek podrazumijeva veće dobro... Stavljanje jednakosti između manjeg i većeg zla graniči sa maloumnošću...
Zlo donosi samo stetu, vecu ili manju, a nikada ne donosi blagostanje, dobro, manje ili vece. Za to ima jako puno primjera. Upravo su najbolji primjeri Kasumovic, Konakovic ili onaj karijerista bivsi sda pulen iz Krajine. Sta su donijeli dobro ???

Zaboravljas da biranjem kako kazes malog zla brzo ces napraviti od njega veliko zlo. Daj vuku kokos on ce je pojesti daj vuku ovcu, sta ce sa njom biti....sam znas. Daj banditu priliku da ukrade hiljadu on ce ukrast daj mu priliku da mahne milion....ti mislis da nece :-D Ti biraj ja necu :wink:
Ukratko osavite da vas krademo kao i do sada - business as usual jer ako druge izaberete mozda ce i oni krast . E na sta spade kuca sebijovaca :D
Ci-Nick
Posts: 5070
Joined: 15/03/2015 17:38

#1230 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by Ci-Nick »

Patria nije sumnjiva,.. ako firma posluje samo sa CZ i živi od ogromne marže na robu koju sama ne proizvodi nego preprodaje CZ onda je tu stvar potpuno jasna.
Izvlačenje novca bez ustručavanja.
artur morgan
Posts: 2797
Joined: 30/04/2020 19:47

#1231 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by artur morgan »

MorningStar wrote: 13/05/2020 14:55
artur morgan wrote: 13/05/2020 14:44
cyprus wrote: 12/05/2020 16:18

Nevezano za ovaj slučaj - sposobnost prepoznavanja manjeg zla je suština životne mudrosti... Na ovom dunjaluku ne postoje opcije koje su upotpunosti dobre, i koje nemaju ni trunku zla, odnosno nečeg što sa sobom ne vuče i neke loše implikacije, makar one bile minorne... Tako da manje zlo uvijek, ali uvijek podrazumijeva veće dobro... Stavljanje jednakosti između manjeg i većeg zla graniči sa maloumnošću...
Zlo donosi samo stetu, vecu ili manju, a nikada ne donosi blagostanje, dobro, manje ili vece. Za to ima jako puno primjera. Upravo su najbolji primjeri Kasumovic, Konakovic ili onaj karijerista bivsi sda pulen iz Krajine. Sta su donijeli dobro ???

Zaboravljas da biranjem kako kazes malog zla brzo ces napraviti od njega veliko zlo. Daj vuku kokos on ce je pojesti daj vuku ovcu, sta ce sa njom biti....sam znas. Daj banditu priliku da ukrade hiljadu on ce ukrast daj mu priliku da mahne milion....ti mislis da nece :-D Ti biraj ja necu :wink:
Ukratko osavite da vas krademo kao i do sada - business as usual jer ako druge izaberete mozda ce i oni krast . E na sta spade kuca sebijovaca :D
Ne daj Boze.... :-D nego biraj nekog ko u stvarnosti nije ko SDA ali se nemoj toliko za*ebat pa birat njihove bivse pulene koji eto sad nisu SDA. Posalji ih sve zajedno u politicko smetljiste gdje i pripadaju, kontas...
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#1232 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by MorningStar »

Neka ja volim dati sansu - a iako sam vise lijevo orijentisan za konakovica glasam jer udara bagru na jedini nacin kako to funkcionise nista kulturno nego hraaaak :D
coco1
Posts: 670
Joined: 11/09/2017 09:25

#1234 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by coco1 »

malo se jelo, malo se pilo...

https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih ... eta-556308

ovaj zvake ne kupuje svojom lovom.
laik1981
Posts: 12930
Joined: 05/12/2012 13:04

#1235 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by laik1981 »

E sad zamislite da vidite ovu papiroligiju ostalih glavonja koji su miljama iznad Solaka.. Zamislite taj nivo luksuza i preseravanja koji im mi placamo, a onda se pogledajte u ogledalo, malo se zamislite i zapitajte se zasto je to tako..
artur morgan
Posts: 2797
Joined: 30/04/2020 19:47

#1236 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by artur morgan »

MorningStar wrote: 13/05/2020 15:46 Neka ja volim dati sansu - a iako sam vise lijevo orijentisan za konakovica glasam jer udara bagru na jedini nacin kako to funkcionise nista kulturno nego hraaaak :D
Bili dao sansu Solaku kad bi promijenio boje stranke i kad bi krenuo hraaakat Fadila i ostale....:roll:

Solak je bio puno manje zlo prije ove epidemiji i vidi sad kad je dobio sansu sta uradi...sto bi rekao onaj forumas prepoznavanje malog zla na vrijeme je sustina zivotne mudrosti :-D
laik1981
Posts: 12930
Joined: 05/12/2012 13:04

#1237 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by laik1981 »

Solak nikad nije bio manje zlo.. On je personifikacija zla..
artur morgan
Posts: 2797
Joined: 30/04/2020 19:47

#1238 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by artur morgan »

Puno manje zlo prema nekim njihovim kriterijima u vezi sa stetom koje prave...za mene je svako zlo isto.
Ci-Nick
Posts: 5070
Joined: 15/03/2015 17:38

#1239 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by Ci-Nick »

laik1981 wrote: 13/05/2020 16:36 E sad zamislite da vidite ovu papiroligiju ostalih glavonja koji su miljama iznad Solaka.. Zamislite taj nivo luksuza i preseravanja koji im mi placamo, a onda se pogledajte u ogledalo, malo se zamislite i zapitajte se zasto je to tako..
Ljudi nisu svjesni da dobar dio javnih nabavki prođe slično ovim.
Treba se sjetiti muzeja javnih nabavki.
https://www.google.com/amp/s/www.klix.ba/amp/151211139
Minimalno milijardu maraka godišnje paraziti pokradu.
Malo im to što ih hranimo.
Od rata 20 milijardi minimalno, plus milijarde od donacija za poslijeratnu obnovu.
Last edited by Ci-Nick on 13/05/2020 16:58, edited 1 time in total.
laik1981
Posts: 12930
Joined: 05/12/2012 13:04

#1240 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by laik1981 »

Lijepo uobliciti i usvojiti zakon o porijeklu imovine i krenuti u juris.. Da bi se to desilo treba promjena vlasti, a jedino je mi mozemo promijeniti..
last mohicans
Posts: 11689
Joined: 09/08/2012 23:19

#1241 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by last mohicans »

Samo je sad pod lupom CZ zbog afere respiratori, dodaj slobodno i ove ostale nabavke kao dio afere. Od ovih, samo par su respektabilne firme koje se bave time čime se bave. Naravno, nisam mogao ne primjetiti da je u jeku epidemije apoteka DINA jedina imala rukavica. Sefica na vrijeme obezbijedila. Mene sad baš interusuju ove javne nabavke i eto novinarima materijala do Sudnjeg dana. To treba non stop stavljati pod lupu, kopati, istrazivati, tabiriti. Milioni i milioni se godisnje trose na javne nabavke, a milijarde su se do sada potrosile. Svaka firma se da istraziti i utvrditi ko stoji iza nje. Neki nov Kadrija, Fatke, Solak ili poslasticar.
artur morgan
Posts: 2797
Joined: 30/04/2020 19:47

#1242 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by artur morgan »

drndalo wrote: 13/05/2020 14:49 A tvoja alternativa donosi kakvo tacno blagostanje?
Alternativa je dati sansu novim ljudima mladjim ljudima koji nisu bili politicki angazovani. Koji imaju kvalifikacije, cistu proslost, i koji skolu nisu stekli u Sirokom Brijegu ili Travniku. Kazem dati sansu ...barem je to po meni sansa a ostalo bas i nije. Nisu svi lopovi. Bude takvih na listama zalutaju ali mogu se proguglati :-D Ako ih ne mogu naci, necu ni glasati i to je to. Vi glasajte za manje zlo pa cete ih onda ovdje na forumu pljuvat ko Solaka za cetri pet godina.

Necu vise ici u offtopic sorry.
coco1
Posts: 670
Joined: 11/09/2017 09:25

#1243 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by coco1 »

i, da li je, uopste, izvrsena ili planirana kontrola je li kupljeno podjeljeno prema prikazanom? jesu li, recimo maske, kupljene za potrebe domova zdravlja i bolnica i podjeljene istim u broju iskazanom pri kupovini? itd, itd. sjecam se kako sam negdje citao da su oni termalni aparati, navodno, kupljeni za potrebe inspekcije, stajali u prasini, u magacinu fucz. sam ajdinovic je izjavio da ih nisu dobili na zaduzenje, a kupljeni su, kao, za njihove potrebe.

ne bi me iznenadilo da se nesto, od svega iskazanog u izvjestajima o kupovini, naslo i u "slobodnoj" prodaji.
User avatar
oldtajmer
Posts: 4865
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#1244 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by oldtajmer »

ovako_onako wrote: 13/05/2020 16:45
coco1 wrote: 13/05/2020 16:27 malo se jelo, malo se pilo...

https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih ... eta-556308

ovaj zvake ne kupuje svojom lovom.
hahahhaaha il si bos il si hadzija :mrgreen: :mrgreen:
meni je ipak jedan od favorita direktor energoinvesta ciji je slucaj zavrsio isto kao sto ce i ovaj sa respiratorima
Prema podacima do kojih smo došli, Čengić je na putovanja biznis klasom vodio i prijatelje kojima je plaćao i privatni smještaj. Biznis karticom plaćao je čak i ćevape na Baščaršiji, nabavku mesa, najviše kobasica u „Konzumu“, hranu i kućne potrepštine u „Bingu“. Novac je trošio i na skupocjene kravate, čarape...



Čengić je kupovao i donji veš u inozemstvu, džempere, kao i skupocjenu odjeću u Beču, a sve novcem „Energoinvesta“ za koji nije priložio račune. Čengić je u skoro svakom gradu Evrope u kojem je bio trošio novac u privatne svrhe.
:bih:
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#1245 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by cyprus »

artur morgan wrote: 13/05/2020 14:44
cyprus wrote: 12/05/2020 16:18
artur morgan wrote: 12/05/2020 15:12Nikad ne biraj između dva zla jer ćeš uvijek izabrati zlo. :wink:
Nevezano za ovaj slučaj - sposobnost prepoznavanja manjeg zla je suština životne mudrosti... Na ovom dunjaluku ne postoje opcije koje su upotpunosti dobre, i koje nemaju ni trunku zla, odnosno nečeg što sa sobom ne vuče i neke loše implikacije, makar one bile minorne... Tako da manje zlo uvijek, ali uvijek podrazumijeva veće dobro... Stavljanje jednakosti između manjeg i većeg zla graniči sa maloumnošću...
Zlo donosi samo stetu, vecu ili manju, a nikada ne donosi blagostanje, dobro, manje ili vece. Za to ima jako puno primjera. Upravo su najbolji primjeri Kasumovic, Konakovic ili onaj karijerista bivsi sda pulen iz Krajine. Sta su donijeli dobro ???

Zaboravljas da biranjem kako kazes malog zla brzo ces napraviti od njega veliko zlo. Daj vuku kokos on ce je pojesti daj vuku ovcu, sta ce sa njom biti....sam znas. Daj banditu priliku da ukrade hiljadu on ce ukrast daj mu priliku da mahne milion....ti mislis da nece :-D Ti biraj ja necu :wink:
Manja zla itekako mogu donijeti blagostanje... Biće da je najeklatantniji primjer Josip Broz Tito...
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1246 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by drndalo »

artur morgan wrote: 13/05/2020 17:00
drndalo wrote: 13/05/2020 14:49 A tvoja alternativa donosi kakvo tacno blagostanje?
Alternativa je dati sansu novim ljudima mladjim ljudima koji nisu bili politicki angazovani. Koji imaju kvalifikacije, cistu proslost, i koji skolu nisu stekli u Sirokom Brijegu ili Travniku. Kazem dati sansu ...barem je to po meni sansa a ostalo bas i nije. Nisu svi lopovi. Bude takvih na listama zalutaju ali mogu se proguglati :-D Ako ih ne mogu naci, necu ni glasati i to je to. Vi glasajte za manje zlo pa cete ih onda ovdje na forumu pljuvat ko Solaka za cetri pet godina.

Necu vise ici u offtopic sorry.
Nije offtopic, ako se dogodi da je situacija najzad realno zrela da se dosadasnje pijavice pretezno sklone, tvoj neizlazak na glasanje smanjuje mogucnost “referenduma” o nasem nezadovoljstvu svekolikom dosadasnjem sranju! Oni strucnjaci iz OIK taj tvoj listic uredno mogu ispuniti umjesto tebe za SDA, a ako ti glasas, tvoj glas PROTIV je dupli jezicak na vagi kontra ove halase dosadasnje... U pravu si za biranje neukaljanih, ali ces doci u situaciju da tvoj neki favorit na 32 mjestu stranacke liste svakako ne moze proci u skupstinu. U tom slucaju, dajes realno glas glavesinama te stranke koji su na pocetku liste... Dakle istim onim koje hoces zaobici. Ako opet glasas za neku mikro, ali postenu stranku, realnost je da ako nisi siguran da ce proci cenzus, da taj glas dajes glas svim ostalim koji prodju u cenzusu, po %... Pa se i tvoj glas za stranku pijanih penzionera proslijedi 24% SDA-u...
User avatar
muha_sa
Posts: 128481
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#1247 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by muha_sa »

coco1 wrote: 13/05/2020 16:27 malo se jelo, malo se pilo...

https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih ... eta-556308

ovaj zvake ne kupuje svojom lovom.
U Švedskoj ministrica podnjela ostavku jer je službenom karticom kupila jebenu toblerone cokoladicu a ove naše lopine milione spiskaju i nikom ništa :-)
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18049
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#1248 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by GandalfSivi »

Da li vi fakat mislite da ce i jedan SDA glasac promijeniti misljenje zbog Solaka, ili i jedan od onih kojima je draze kafu piti, sada odjednom izaci da glasa?

Treba udarati jaku alternativu, a sem KS-a (mozda), nigdje drugo to ne vidim.
sumirprimus
Posts: 80769
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#1249 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by sumirprimus »

u tuzli kad je bila altenrativa sarajvo komplet zeleno bilo :zzzz:
Ci-Nick
Posts: 5070
Joined: 15/03/2015 17:38

#1250 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by Ci-Nick »

Hoće Fadil da poništi ugovor..
Sad dolazimo do toga da je bitno poštovati proceduru i obezbjediti se od štete ili bankovnom garancijom ili plaćanjem po isporuci robe, kad se potvrdi da roba odgovara ugovoru.
Kinezi neće vratiti pare jer su oni malini isporučili ono što su mu i ponudili.
A malinu da istresu naglavačke nema tih 10 miliona.
Locked