Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post Reply
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#7701 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by neko_sa_strane »

Tu su taktiku ustaše provodile u zapadnoj Bosni.
User avatar
Point.
Posts: 27702
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#7702 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Point. »

Novak20 wrote: 11/05/2020 20:13 Dobra je ovo prilika za dodatno dehumaniziranje i sotoniziranje katolika i Hrvata u BiH. Neki su već nasjeli na "ustaško lukavstvo" pa daju sebi oduška da otvoreno i civilizirano kažu što stvarno misle.

Image
Drugi bošnjački član Predsjedništva BiH Željko Komšić je pak pozvao „Sarajlije da ne nasjedaju na ustaška lukavstva“, tako označivši današnje Hrvate koji stanuju u BiH ustašama. Time je Komšić malo osvijetlio prave motive ove hajke – istiskivanje Hrvata iz moderne BiH.

„Još jednom, ovim putem pozivam građane Sarajeva da ne nasjedaju na ustaška lukavstva koja imaju za cilj da Sarajevo i njegove građane prikažu kao neprijatelje katoličanstva i Hrvata, samo zbog toga što imaju jasan i izgrađen stav o tome da su molitve za fašiste, u potpunosti anticivilizacijski čin", poručio je Komšić odgovarajući na priopćenje Hrvatskog narodnog sabora u kojem se daje podrška katoličkoj crkvi.
https://www.dnevnik.ba/teme/svrha-hajke ... cima-u-bih
Koja si ti petokolonaška hinja bez imalo stida i obraza. Zašto ne priopćiš "dehumanizaciju i sotonoziranje" židovskih udruženja, stranih čimbenika i proziv bh glumaca na ovu sramnu misu ustaškog ološa, ubicama i koljačima najgoreg kova.

Ne treba vama niko sa strane da sotonizuje i dehumanizira, sami to sasvim dobro radite već godinama. Pod vi mislim na HDZ i njegove fašistoidne glasače, koji već godinama drže čitav hrvatski narod kao taoce svoje sramne politike.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#7703 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by nosara »

Nekad ste se voljeli... Sta se desilo? :?
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#7704 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by The 51st State »

nismo mi u ljubavi na sa bracom od fasista, komunistma i oni su nekad raja bili, pa eto desilo se.
sumirprimus
Posts: 81272
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#7705 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by sumirprimus »

animus wrote: 12/05/2020 09:09 Poznate su mi te price iz WW2 o laznom predstavljanju ustasa prije zlocina prema Srbima. Cak sam te price slusao iz razlicitih dijelova BiH. Mozda im je to bila taktika da muslimane i pravoslavce zavade a mozda i narod malo uvelicava. Uglavnom je činjenica da se ustase nisu ustručavala zlocina prema Jevrejima i Srbima. Zbog toga su na kraju i kaznjeni.
Medju njima je bio i jedan dio Bosnjaka.
Sve su to cinjenice ali meni ovi protesti jednostavno lice na onu izreku glume veceg katolika od Pape. Sta se Bosnjaci toliko bune protiv mise kad ostalima ne smeta toliko. Taman i da ustaska obiljezja nose. Citam podatke o zrtvama ustasa u Sarajevu. Preko 80 % Jevreja, onda Srbi pa Hrvati. Tek na kraju Bosnjaci. I to vecinom na kraju rata kada su se vrsile diverzije i otpor ustasama. Za to vrijeme se cetnici uredno postrojavaju po citavom manjem entitetu i niko od Srba i Hrvata da se pobuni. Pa ko je ovdje lud.
Znam samo da nije bilo NDH da bi cetnici klali po citaj BiH koliko god bi mogli a ovako su bili ograniceni na Drinu povremeno i negdje sporadično gdje im se ukazivala šansa.
Vezano za zadnji rat i noz u ledja mogu samo reci da to nisu bile ustase niti imaju bilo kakve veze sa njima. Tuđmanove falange su imale druge ciljeve i drugu politiku. Blaž je bio najbliže onim ustasama po ciljevima ali nije cinio zlocine kao ustase. Bio je za zajednicku drzavu i vojsku. Zato su ga i ubili.
znas li koja je zvanicna vojska u bosni bila za ww2?
domobrani :) sto samo po sebi nalaze logiku i dalji slijed recenice.
za partizane trebalo se odvazit i pobjec u sumu
sumirprimus
Posts: 81272
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#7706 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by sumirprimus »

The 51st State wrote: 12/05/2020 10:14 nismo mi u ljubavi na sa bracom od fasista, komunistma i oni su nekad raja bili, pa eto desilo se.

istorijski pogresno.
sto nam ponovo dokazuju potomci istih, nista nije slucajno da se ne lazemo
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#7707 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by The 51st State »

sumirprimus wrote: 12/05/2020 10:18
The 51st State wrote: 12/05/2020 10:14 nismo mi u ljubavi na sa bracom od fasista, komunistma i oni su nekad raja bili, pa eto desilo se.

istorijski pogresno.
sto nam ponovo dokazuju potomci istih, nista nije slucajno da se ne lazemo
istorijski tacno u vise prilika su koaliconi partneri bili kako politicki tako i u zlocinima.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#7708 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by nosara »

:lol:
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#7709 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by The 51st State »

nosara wrote: 12/05/2020 10:24:lol:
ljutocka dolina, foca, poljska, beefstack nazi, hos jos?
Last edited by The 51st State on 12/05/2020 10:28, edited 1 time in total.
sumirprimus
Posts: 81272
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#7710 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by sumirprimus »

The 51st State wrote: 12/05/2020 10:23

istorijski tacno u vise prilika su koaliconi partneri bili kako politicki tako i u zlocinima.
ko bosnjaci i hrvati jel?
zato skaka i novalic pozaviaju na borbu protiv antifasista i za misu su aaaa
zato oni nama nabavljaju ove respiratore i sve ostalo zadnjih 30 godina vidis dobro si to primjetio kolega, aferim :thumbup: :bih:
Novak20
Posts: 13943
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#7711 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Novak20 »

Point. wrote: 12/05/2020 09:41
Koja si ti petokolonaška hinja bez imalo stida i obraza. Zašto ne priopćiš "dehumanizaciju i sotonoziranje" židovskih udruženja, stranih čimbenika i proziv bh glumaca na ovu sramnu misu ustaškog ološa, ubicama i koljačima najgoreg kova.

Ne treba vama niko sa strane da sotonizuje i dehumanizira, sami to sasvim dobro radite već godinama. Pod vi mislim na HDZ i njegove fašistoidne glasače, koji već godinama drže čitav hrvatski narod kao taoce svoje sramne politike.
Bez obraza si ti koji me već dugo pokušavaš primitivno vrijeđati bez ikakvog racionalnog razloga. Interesantno mi je što ne možeš pojmiti da je ovaj forum mjesto gdje po pravilima istog mogu i hoću slobodno iznijeti svoje mišljenje potkrijepljeno nekom činjenicom. To se u demokraciji u koju si otišao valjda zove sloboda govora, misli, političkog ili vjerskog izbora i uvjerenja.

To što se moje mišljenje ne uklapa u tvoj skučeni kalup po kojemu je moja sloboda za tebe peta kolona je tvoj problem, ne moj.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#7712 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by The 51st State »

sumirprimus wrote: 12/05/2020 10:28
The 51st State wrote: 12/05/2020 10:23

istorijski tacno u vise prilika su koaliconi partneri bili kako politicki tako i u zlocinima.
ko bosnjaci i hrvati jel?
zato skaka i novalic pozaviaju na borbu protiv antifasista i za misu su aaaa
zato oni nama nabavljaju ove respiratore i sve ostalo zadnjih 30 godina vidis dobro si to primjetio kolega, aferim :thumbup: :bih:
ne, komunisti i fasisti opcenito, otudjena braca.
Last edited by The 51st State on 12/05/2020 10:33, edited 1 time in total.
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#7713 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Kolinda »

Ramzess Veliki wrote: 12/05/2020 08:42
animus wrote: 11/05/2020 22:14 Mediji vjesto manipulisu narodom. Hajmo pricati o misi a ne o Solaku.
Bosnjaci se opet naivno upecali.
Hajde malo da razmislimo realno o toj misi. Sto bi ona meni smetala. Imaju ljudi ustavom zagarantovano pravo. Neka rade u svojoj crkvi sta hoce.
Druga stvar je da NDH nije bila neprijatelj Bosnjacima nego cak i prijatelj. Mi smo se i tada protivili NDH kada su cinili zlocine prema Srbima pa su nam se fino zahvalili prije 28 godina. Stitili Jevreje i tada i njihove spomenike a vidimo sada Palestinu.
I sada mi opet glavni protivnici mise za Blajburg jer kao tamo su stradale ustase. A koje su Bosnjake prihvatili i zastitili gdje su mogli. Znam da su bili fasisti i sve ali brate neka se bune malo oni drugi kojima su cinili zlo a ne mi. Fali malo pragmatizma. Za opstanak je to vrlo bitno.
Dodik se posutio i danima nista nije rekao protiv mise kao da Srbi nisu najvise stradali od ustasa. Previse su naivni nasi politicari.

Ja podrzavam tu misu i da se odrzi u miru bez problema. Isto sto sam bio i za Blaza Kraljevica, borca za cjelovitu BiH kojem treba odrzati isto misu kao i njegovim hosovcima.
Blaz je bio za BiH cjelovitu unutar nove NDH, samo sto bi to bila neka "zajednica" gdje bi imali situaciju da hrvati dominiraju. Navodno. A svercao kao sve te privatne jedinice, sami kriminalci.
Moj dedo je bio mobilisan u Pavelica gardu pa je prvom prilikom zbrisao u partizane. Pricao je da su se ustase oblacile u uniforme muslimanske milicije pa isli napadati srbe, nakon cega bi ovi dosli pa poklali civile muslimane. Nisu nam cinili zlo, a sta je sa nozem u ledja u zadnjem ratu? Pitaj u Hercegovini kako su nas pazili. Pa u Hrvatskoj ustase vise nisu dobrodosli.
Evo citam Austrija zabranila odrzavanje Blajburske mise za ubuduce. Nece evropa fasiste ...
Austrija nije zabranila Misu, očito ti izvori nisu dobri...
User avatar
Point.
Posts: 27702
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#7714 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Point. »

animus wrote: 12/05/2020 09:09 Sve su to cinjenice ali meni ovi protesti jednostavno lice na onu izreku glume veceg katolika od Pape. Sta se Bosnjaci toliko bune protiv mise kad ostalima ne smeta toliko. Taman i da ustaska obiljezja nose. Citam podatke o zrtvama ustasa u Sarajevu. Preko 80 % Jevreja, onda Srbi pa Hrvati. Tek na kraju Bosnjaci. I to vecinom na kraju rata kada su se vrsile diverzije i otpor ustasama. Za to vrijeme se cetnici uredno postrojavaju po citavom manjem entitetu i niko od Srba i Hrvata da se pobuni. Pa ko je ovdje lud.
De se jarane malo dohavizaj. Šta ostalima ne smeta a čitava jevrejska zajednica se pobunila, evropski čimbenici pišu protestna pisma. Ne bune se jedino Srbi ali znamo zbog čega. Oni su svjesni da sami ne mogu ratsuriti BiH pa se uzdaju u HDZ Hrvate i tu falangu da kao u ratu se između glođemo da bi se treći koristio. I kakvo je to razmišljanje, pobili najmanje Bošnjaka pa ko biva sve je ok.
Za Ustaše oni Bošnjaci koji su im pristupitli i koji su ih podržavali su bila ništa drugo do korisne budale. Razumijem i te Bošnjake jer u tom sukobu velikih oni su se našli ni vamo ni tamo. Pa su neki, zbog četničkih zločina otišli u ustaše koji su tad bili jedina značajnija vojska kontra tih primitivnih koljača, izabrali su manje zlo. Ali zlonu svakom.
animus wrote: 12/05/2020 09:09 Vezano za zadnji rat i noz u ledja mogu samo reci da to nisu bile ustase niti imaju bilo kakve veze sa njima. Tuđmanove falange su imale druge ciljeve i drugu politiku. Blaž je bio najbliže onim ustasama po ciljevima ali nije cinio zlocine kao ustase. Bio je za zajednicku drzavu i vojsku. Zato su ga i ubili.
Imali su isti cilj, banovina Hrvatska. To što nisu nosili iste oznake i smjeli javno govoriti kao 1941 je samo zbog vremena u kojem se to dešavalo. Tuđman je bio Pavelić u rukavicama, Ante svoga vremena.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#7715 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by nosara »

Point. wrote: 12/05/2020 10:33
animus wrote: 12/05/2020 09:09 Sve su to cinjenice ali meni ovi protesti jednostavno lice na onu izreku glume veceg katolika od Pape. Sta se Bosnjaci toliko bune protiv mise kad ostalima ne smeta toliko. Taman i da ustaska obiljezja nose. Citam podatke o zrtvama ustasa u Sarajevu. Preko 80 % Jevreja, onda Srbi pa Hrvati. Tek na kraju Bosnjaci. I to vecinom na kraju rata kada su se vrsile diverzije i otpor ustasama. Za to vrijeme se cetnici uredno postrojavaju po citavom manjem entitetu i niko od Srba i Hrvata da se pobuni. Pa ko je ovdje lud.
De se jarane malo dohavizaj. Šta ostalima ne smeta a čitava jevrejska zajednica se pobunila, evropski čimbenici pišu protestna pisma. Ne bune se jedino Srbi ali znamo zbog čega. Oni su svjesni da sami ne mogu ratsuriti BiH pa se uzdaju u HDZ Hrvate i tu falangu da kao u ratu se između glođemo da bi se treći koristio. I kakvo je to razmišljanje, pobili najmanje Bošnjaka pa ko biva sve je ok.
Za Ustaše oni Bošnjaci koji su im pristupitli i koji su ih podržavali su bila ništa drugo do korisne budale. Razumijem i te Bošnjake jer u tom sukobu velikih oni su se našli ni vamo ni tamo. Pa su neki, zbog četničkih zločina otišli u ustaše koji su tad bili jedina značajnija vojska kontra tih primitivnih koljača, izabrali su manje zlo. Ali zlonu svakom.
animus wrote: 12/05/2020 09:09 Vezano za zadnji rat i noz u ledja mogu samo reci da to nisu bile ustase niti imaju bilo kakve veze sa njima. Tuđmanove falange su imale druge ciljeve i drugu politiku. Blaž je bio najbliže onim ustasama po ciljevima ali nije cinio zlocine kao ustase. Bio je za zajednicku drzavu i vojsku. Zato su ga i ubili.
Imali su isti cilj, banovina Hrvatska. To što nisu nosili iste oznake i smjeli javno govoriti kao 1941 je samo zbog vremena u kojem se to dešavalo. Tuđman je bio Pavelić u rukavicama, Ante svoga vremena.
Sve je realno rekao. To sto neki od vas guraju glave u supcice ne mijenja istorijske cinjenice. Jako ste se voljeli. :kiss:
User avatar
Kejn
Posts: 2630
Joined: 24/09/2016 12:24
Location: Sarajevo Temple Prime. U prvom safu

#7716 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Kejn »

Kaže neko kome 50% pristalica čine četnici sa partizanskim kapama iz 1945 :lol:
User avatar
Point.
Posts: 27702
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#7717 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Point. »

Novak20 wrote: 12/05/2020 10:28
Point. wrote: 12/05/2020 09:41
Koja si ti petokolonaška hinja bez imalo stida i obraza. Zašto ne priopćiš "dehumanizaciju i sotonoziranje" židovskih udruženja, stranih čimbenika i proziv bh glumaca na ovu sramnu misu ustaškog ološa, ubicama i koljačima najgoreg kova.

Ne treba vama niko sa strane da sotonizuje i dehumanizira, sami to sasvim dobro radite već godinama. Pod vi mislim na HDZ i njegove fašistoidne glasače, koji već godinama drže čitav hrvatski narod kao taoce svoje sramne politike.
Bez obraza si ti koji me već dugo pokušavaš primitivno vrijeđati bez ikakvog racionalnog razloga. Interesantno mi je što ne možeš pojmiti da je ovaj forum mjesto gdje po pravilima istog mogu i hoću slobodno iznijeti svoje mišljenje potkrijepljeno nekom činjenicom. To se u demokraciji u koju si otišao valjda zove sloboda govora, misli, političkog ili vjerskog izbora i uvjerenja.

To što se moje mišljenje ne uklapa u tvoj skučeni kalup po kojemu je moja sloboda za tebe peta kolona je tvoj problem, ne moj.
Reći nekome da je petokolonaš nije primitivno vrijeđanje nego suha činjenica. To prvo. Drugo bez razloga sigurno nije što ti saspam činjenicu u facu.

Jedino primitivno u ovoj priči su tvoji pokušaji, a to već odavno radiš, da još dublje pokušavaš praviti razdor i nepovjerenje. Citiraš i stavljaš linkove samo pro HDZ portala i portalčića, pokušavajući da ocrniš Bošnjake i druge pro BiH ljude koji se usude proturječiti svemoćnom HNS, a zadnje u nizu tvojih bezobrazluka je ovaj post koji sam citirao a u kojem bezuspješno pokušavaš ocrniti Bošnjake screenshotom nekih jebenih random Šabana na Facebooku kao da su oni reprezentativni čitavom narodu, a hinjski prešutiš sve one izjave jevrejskih udruženja i raznih stranih diplomata koji osuđuju ovu sramnu misu ubicama i koljačima iz Drugog Svjetskog rata.

I o kojem slobodnom mišljenju pajdo zboriš? Ti nemaš slobodnog, sopstvenog mišljenja, tvoje mišljenje krearira i oblikuje HNS i njihova retorika. Da bi znao šta je imati slobodno, vlastito mišljenje moraš imati jedno. A ti to nemaš.
User avatar
Point.
Posts: 27702
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#7718 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Point. »

nosara wrote: 12/05/2020 10:39
Point. wrote: 12/05/2020 10:33
animus wrote: 12/05/2020 09:09 Sve su to cinjenice ali meni ovi protesti jednostavno lice na onu izreku glume veceg katolika od Pape. Sta se Bosnjaci toliko bune protiv mise kad ostalima ne smeta toliko. Taman i da ustaska obiljezja nose. Citam podatke o zrtvama ustasa u Sarajevu. Preko 80 % Jevreja, onda Srbi pa Hrvati. Tek na kraju Bosnjaci. I to vecinom na kraju rata kada su se vrsile diverzije i otpor ustasama. Za to vrijeme se cetnici uredno postrojavaju po citavom manjem entitetu i niko od Srba i Hrvata da se pobuni. Pa ko je ovdje lud.
De se jarane malo dohavizaj. Šta ostalima ne smeta a čitava jevrejska zajednica se pobunila, evropski čimbenici pišu protestna pisma. Ne bune se jedino Srbi ali znamo zbog čega. Oni su svjesni da sami ne mogu ratsuriti BiH pa se uzdaju u HDZ Hrvate i tu falangu da kao u ratu se između glođemo da bi se treći koristio. I kakvo je to razmišljanje, pobili najmanje Bošnjaka pa ko biva sve je ok.
Za Ustaše oni Bošnjaci koji su im pristupitli i koji su ih podržavali su bila ništa drugo do korisne budale. Razumijem i te Bošnjake jer u tom sukobu velikih oni su se našli ni vamo ni tamo. Pa su neki, zbog četničkih zločina otišli u ustaše koji su tad bili jedina značajnija vojska kontra tih primitivnih koljača, izabrali su manje zlo. Ali zlonu svakom.
animus wrote: 12/05/2020 09:09 Vezano za zadnji rat i noz u ledja mogu samo reci da to nisu bile ustase niti imaju bilo kakve veze sa njima. Tuđmanove falange su imale druge ciljeve i drugu politiku. Blaž je bio najbliže onim ustasama po ciljevima ali nije cinio zlocine kao ustase. Bio je za zajednicku drzavu i vojsku. Zato su ga i ubili.
Imali su isti cilj, banovina Hrvatska. To što nisu nosili iste oznake i smjeli javno govoriti kao 1941 je samo zbog vremena u kojem se to dešavalo. Tuđman je bio Pavelić u rukavicama, Ante svoga vremena.
Sve je realno rekao. To sto neki od vas guraju glave u supcice ne mijenja istorijske cinjenice. Jako ste se voljeli. :kiss:
Ko mi?
User avatar
Point.
Posts: 27702
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#7719 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Point. »

Kejn wrote: 12/05/2020 10:41 Kaže neko kome 50% pristalica čine četnici sa partizanskim kapama iz 1945 :lol:
Baš to. Zanosi malo druga Nosaru, kao i obično.
Škobo Habu
Posts: 8987
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#7720 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Škobo Habu »

Kolinda wrote: 12/05/2020 10:31
Austrija nije zabranila Misu, očito ti izvori nisu dobri...
Kako nije? Prošle godine Katolička crkva u Koruškoj nije dala odobrenje za služenje mise, i to iz istog razloga oko koje se digla frka u Sarajevu - zbog/radi političke instrumentalizacije.

Ove godine je razlog odgađanja, navodno, pandemija virusa.
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#7721 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Kolinda »

Škobo Habu wrote: 12/05/2020 10:59
Kolinda wrote: 12/05/2020 10:31
Austrija nije zabranila Misu, očito ti izvori nisu dobri...
Kako nije? Prošle godine Katolička crkva u Koruškoj nije dala odobrenje za služenje mise, i to iz istog razloga oko koje se digla frka u Sarajevu - zbog/radi političke instrumentalizacije.

Ove godine je razlog odgađanja, navodno, pandemija virusa.
www.ktabkbih.net › info
MISU NA BLEIBURGU PREDVODI RAVNATELJ HKM-A I HRVATSKOG ...
Uredno održana a i ove godine će biti ali ne sa svećenicima iz drugih država....
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#7722 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Hemel »

Kolinda wrote: 12/05/2020 11:16
Škobo Habu wrote: 12/05/2020 10:59
Kolinda wrote: 12/05/2020 10:31
Austrija nije zabranila Misu, očito ti izvori nisu dobri...
Kako nije? Prošle godine Katolička crkva u Koruškoj nije dala odobrenje za služenje mise, i to iz istog razloga oko koje se digla frka u Sarajevu - zbog/radi političke instrumentalizacije.

Ove godine je razlog odgađanja, navodno, pandemija virusa.
www.ktabkbih.net › info
MISU NA BLEIBURGU PREDVODI RAVNATELJ HKM-A I HRVATSKOG ...
Uredno održana a i ove godine će biti ali ne sa svećenicima iz drugih država....
Dusa moja napacena, ho's doc u subotu u rajvoSa?
Novak20
Posts: 13943
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#7723 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Novak20 »

Point. wrote: 12/05/2020 10:50
Reći nekome da je petokolonaš nije primitivno vrijeđanje nego suha činjenica. To prvo. Drugo bez razloga sigurno nije što ti saspam činjenicu u facu.
:lol:

Suha činjenica je da ti mene koji sam u ratu od početka do kraja imao i radnu obvezu i raspored u CZ R BiH danas proglašavaš petom kolonom i za vrat mi navlačiš tko zna kakvu budalu. Znam iz rata masu ljudi koje radi stana, posla ili bilo čega drugog proglase petom kolonom, premlate i čovjek prav-zdrav odseli ako ima sreće. E to ti sada pokušavaš da uradiš meni.
Činjenica koju ja tebi mogu sasuti u facu je da ti je babo izdajnik koji je kao vojni obveznik u ratu utekao iz BiH zajedno s tobom. Za razliku od mene koji je ostao svoj na svom.
Point. wrote: Jedino primitivno u ovoj priči su tvoji pokušaji, a to već odavno radiš, da još dublje pokušavaš praviti razdor i nepovjerenje. Citiraš i stavljaš linkove samo pro HDZ portala i portalčića, pokušavajući da ocrniš Bošnjake i druge pro BiH ljude koji se usude proturječiti svemoćnom HNS, a zadnje u nizu tvojih bezobrazluka je ovaj post koji sam citirao a u kojem bezuspješno pokušavaš ocrniti Bošnjake screenshotom nekih jebenih random Šabana na Facebooku kao da su oni reprezentativni čitavom narodu, a hinjski prešutiš sve one izjave jevrejskih udruženja i raznih stranih diplomata koji osuđuju ovu sramnu misu ubicama i koljačima iz Drugog Svjetskog rata.

I o kojem slobodnom mišljenju pajdo zboriš? Ti nemaš slobodnog, sopstvenog mišljenja, tvoje mišljenje krearira i oblikuje HNS i njihova retorika. Da bi znao šta je imati slobodno, vlastito mišljenje moraš imati jedno. A ti to nemaš.
:-)

Ako ćemo svi čitati i pričati isto onda nismo individualci nego masa. Da ja rečenice započinjem sa MI ili VI kao što to radi većina, složio bih se s tobom.
Mišljenje ne mijenjaju budale i mudraci. Ja sam nakon koalicije SDP/SDA/HSP/Lijanovići u dobroj mjeri promijenio političko mišljenje. Moj izbor da ne budem mudrac ali ni budala kojoj će mišljenje kreirati Avaz, Slobodna Bosna, Faktor........

I na koncu, nisam ni ja tebe vidio da se buniš kada netko uspješno pokušava ocrniti Hrvate screenshotom ili fotografijom jebenih random Ivana kao da su reprezenti čitavom narodu.

:run:
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#7724 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by nosara »

Stop! Zaustavite svadje! Naredjujem!

Image

:lol:
Last edited by nosara on 12/05/2020 11:38, edited 1 time in total.
Novak20
Posts: 13943
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#7725 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Novak20 »

:lol: :lol: :lol:

:thumbup:
Post Reply