Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post Reply
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#7651 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Kolinda »

mO k3 wrote: 11/05/2020 19:51
Kolinda wrote: 11/05/2020 19:49 Misa na Blajburgu ne spada pod ovu temu, slobodno sebi otvorite mislim da nitko neće imati ništa protiv.

Ovdje pišemo o B.politici prema H.

Znači trenutno Bošnjačka vrhuška pljačka Hrvatske građane u BiH....
Pa ti kao gradjanin Hrvatske napusti zemlju , covjece niko ti ne brani zbogom eno ti Split , Zagreb, Knin
Van teme si...
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#7652 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by neko_sa_strane »

Kolinda wrote: 11/05/2020 19:49 Misa na Blajburgu ne spada pod ovu temu, slobodno sebi otvorite mislim da nitko neće imati ništa protiv.

Ovdje pišemo o B.politici prema H.

Znači trenutno Bošnjačka vrhuška pljačka Hrvatske građane u BiH....
Bošnjačka politika je još i tolerantna za razliku od teritorija gdje je HDZ na vlasti.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#7653 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by mO k3 »

Kolinda wrote: 11/05/2020 19:52
mO k3 wrote: 11/05/2020 19:51
Kolinda wrote: 11/05/2020 19:49 Misa na Blajburgu ne spada pod ovu temu, slobodno sebi otvorite mislim da nitko neće imati ništa protiv.

Ovdje pišemo o B.politici prema H.

Znači trenutno Bošnjačka vrhuška pljačka Hrvatske građane u BiH....
Pa ti kao gradjanin Hrvatske napusti zemlju , covjece niko ti ne brani zbogom eno ti Split , Zagreb, Knin
Van teme si...
da da van teme sam :lol: drugar sta se sa tobom desava toliko autogolova sebi dajes da nisi svjestan , da sam na tvome mjestu malo bi se priupitao
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#7654 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Kolinda »

neko_sa_strane wrote: 11/05/2020 19:54
Kolinda wrote: 11/05/2020 19:49 Misa na Blajburgu ne spada pod ovu temu, slobodno sebi otvorite mislim da nitko neće imati ništa protiv.

Ovdje pišemo o B.politici prema H.

Znači trenutno Bošnjačka vrhuška pljačka Hrvatske građane u BiH....
Bošnjačka politika je još i tolerantna za razliku od teritorija gdje je HDZ na vlasti.
Čestitam vam za toleranciju....eto i mise bi zabranjivali...
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#7655 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Kolinda »

mO k3 wrote: 11/05/2020 19:54
Kolinda wrote: 11/05/2020 19:52
mO k3 wrote: 11/05/2020 19:51

Pa ti kao gradjanin Hrvatske napusti zemlju , covjece niko ti ne brani zbogom eno ti Split , Zagreb, Knin
Van teme si...
da da van teme sam :lol: drugar sta se sa tobom desava toliko autogolova sebi dajes da nisi svjestan , da sam na tvome mjestu malo bi se priupitao
Van teme si....
De malo bacite komentar na pljačku u režiji premijera i načelnika CZ....
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#7656 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by mO k3 »

Kolinda wrote: 11/05/2020 19:55
neko_sa_strane wrote: 11/05/2020 19:54
Kolinda wrote: 11/05/2020 19:49 Misa na Blajburgu ne spada pod ovu temu, slobodno sebi otvorite mislim da nitko neće imati ništa protiv.

Ovdje pišemo o B.politici prema H.

Znači trenutno Bošnjačka vrhuška pljačka Hrvatske građane u BiH....
Bošnjačka politika je još i tolerantna za razliku od teritorija gdje je HDZ na vlasti.
Čestitam vam za toleranciju....eto i mise bi zabranjivali...

Oštećeni antifašistički spomenici u Stocu


U Stocu, gradu na jugu Bosne I Hercegovine, tokom noći sa nedjelje na ponedjeljak, oštećen je i išaran centralni spomenik borcima NOR-a (Narodno-oslobodilački rat) i žrtvama fašizma u Drugom svjetkom ratu, potvrdio je za Radio Slobodna Evropa Timur Haračić, predsjednik Opštinskog odbora Socijaldemokratske parije BiH (SDP BIH) Stolac.

Prema njegovim riječima, oštećena je i ploča pred nekadašnjom bolnicom, koju je tokom rata u Bosni I Hercegovini, Hrvatsko vijeće obrane (HVO) pretvorilo u tranzitni logor.

Stolac: Godišnjica stravičnih zločina

Prema podacima Saveza logoraša BiH, u bivšoj bolnici je bilo zarobljeno oko 3.500 osoba, uglavnom Bošnjaka iz Stoca.

“Ovo je još jedna poruka za nas građane, antifašiste u Stocu, da i dalje u našem gradu vlada fašizam, nije pobjeđen. Vlast u Stocu umjesto da osudi ove nemile događaje, pospješuje i sama na kukavički način nastavlja sa uništavanjem svega što je antifašističko”, rekao je za RSE Haračić.

Logoraši traže spomen-obilježje na lokaciji Koštane bolnice

Haračić navodi da je slučaj prijavljen policijskoj stanici Stolac.

“Oni su izišli na teren i nadamo se da će počinitelji biti kažnjeni”, ocjenjuje on


Image



Tolerancija?
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#7657 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Milenkov buraz »

Kolinda wrote: 11/05/2020 19:32
Milenkov buraz wrote: 11/05/2020 19:12
Kolinda wrote: 11/05/2020 19:10
Mise se ne propituju, aj zdravo....
To možda u tvome svjetonazoru i kulturalnom okruženju gdje živiš ali u civilizovanom svijetu se sve propituje pa i misa. Misliš da su najveći katolici u Evropi Austrijanci tek tako vama zabranili misu u Blajburgu. :roll: Ljudi vas gledaju sa podozrenjem i gnušanjem, zato ste i dobili tarabu.
Informacije su dostupne na internetu, nitko u Austriji nije zabranio mise nego su zabranjena određena obilježja koje su pojedinci nosili u čemu beskrajno podržavam vladu Austrije...prije nego lupneš pročitaj ponešto van sarajevskih medija...
Nije šija već je vrat
Iako je Katolička crkva u Koruškoj, tj. biskupija smještena u austrijskom Klagenfurtu, odbila molbu Hrvatske biskupske konferencije za održavanjem mise na Bleiburgu, komemoracija se može održati kao i prethodnih godina. Naime, već više od pola stoljeća Počasni bleiburški vod (PBV) kupuje zemljišta na Bleiburškom (Lojbaškom) polju, na kojem se dogodilo masovno ubojstvo poraženih vojnih snaga i civila iz NDH te koje je postalo simbol stradanja Hrvata na kraju i poslije Drugog svjetskog rata. Tako da je mjesto komemoracije zapravo privatni posjed
Novak20
Posts: 13947
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#7658 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Novak20 »

Dobra je ovo prilika za dodatno dehumaniziranje i sotoniziranje katolika i Hrvata u BiH. Neki su već nasjeli na "ustaško lukavstvo" pa daju sebi oduška da otvoreno i civilizirano kažu što stvarno misle.

Image
Drugi bošnjački član Predsjedništva BiH Željko Komšić je pak pozvao „Sarajlije da ne nasjedaju na ustaška lukavstva“, tako označivši današnje Hrvate koji stanuju u BiH ustašama. Time je Komšić malo osvijetlio prave motive ove hajke – istiskivanje Hrvata iz moderne BiH.

„Još jednom, ovim putem pozivam građane Sarajeva da ne nasjedaju na ustaška lukavstva koja imaju za cilj da Sarajevo i njegove građane prikažu kao neprijatelje katoličanstva i Hrvata, samo zbog toga što imaju jasan i izgrađen stav o tome da su molitve za fašiste, u potpunosti anticivilizacijski čin", poručio je Komšić odgovarajući na priopćenje Hrvatskog narodnog sabora u kojem se daje podrška katoličkoj crkvi.
https://www.dnevnik.ba/teme/svrha-hajke ... cima-u-bih
Last edited by Novak20 on 11/05/2020 20:18, edited 1 time in total.
User avatar
House
Posts: 46688
Joined: 17/03/2010 15:36

#7659 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by House »

zrakomlat wrote: 11/05/2020 19:18
Point. wrote: 11/05/2020 19:14
zrakomlat wrote: 11/05/2020 18:56

Sve se spremilo za to. Čim su se prve reakcije desile, čim su prvi članci na portalima se pojavili, pojavili su se i botovi, fejk profili, optužuju islamsko Sarajevo itd. Pa onda malo službenije, Ljubić, Cvitanović i drugi pijuni Dragana Čovića.

Al se malo zajebaše, nisu vjerovatno očekivali reakcije i nekih drugih osim Bošnjaka, pa nam Puljić osta malo zaprepašten.
Dragan se mudro ne oglašava, šta god bude sa misom on neće biti zabilježen u američke i izraelske teftere :D
Hinje bili i ostali. Kad bi pisali i reagovali na Draganovu velelelepnu hacijendu i skretanje one rijeke da se ista sagradi, HDZ šljam bi to okrenuo na napad na Hrvate i Katolike. Ni časti ni obraza.
Otaj rad.

Image
:D
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#7660 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by neko_sa_strane »

Kolinda wrote: 11/05/2020 19:55
neko_sa_strane wrote: 11/05/2020 19:54
Kolinda wrote: 11/05/2020 19:49 Misa na Blajburgu ne spada pod ovu temu, slobodno sebi otvorite mislim da nitko neće imati ništa protiv.

Ovdje pišemo o B.politici prema H.

Znači trenutno Bošnjačka vrhuška pljačka Hrvatske građane u BiH....
Bošnjačka politika je još i tolerantna za razliku od teritorija gdje je HDZ na vlasti.
Čestitam vam za toleranciju....eto i mise bi zabranjivali...
Nije to obična misa. Ne pravi se luda. To je misa ustaškim koljačima i zločincima. Mogli su je održati u Lištici ili u Čapljini.
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#7661 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by zrakomlat »

Novak20 wrote: 11/05/2020 20:13 Dobra je ovo prilika za dodatno dehumaniziranje i sotoniziranje katolika i Hrvata u BiH. Neki su već nasjeli na "ustaško lukavstvo" pa daju sebi oduška da otvoreno i civilizirano kažu što stvarno misle.

Image
Drugi bošnjački član Predsjedništva BiH Željko Komšić je pak pozvao „Sarajlije da ne nasjedaju na ustaška lukavstva“, tako označivši današnje Hrvate koji stanuju u BiH ustašama. Time je Komšić malo osvijetlio prave motive ove hajke – istiskivanje Hrvata iz moderne BiH.

„Još jednom, ovim putem pozivam građane Sarajeva da ne nasjedaju na ustaška lukavstva koja imaju za cilj da Sarajevo i njegove građane prikažu kao neprijatelje katoličanstva i Hrvata, samo zbog toga što imaju jasan i izgrađen stav o tome da su molitve za fašiste, u potpunosti anticivilizacijski čin", poručio je Komšić odgovarajući na priopćenje Hrvatskog narodnog sabora u kojem se daje podrška katoličkoj crkvi.
https://www.dnevnik.ba/teme/svrha-hajke ... cima-u-bih
Svakakvih bljuvotina napisa vrli novinarcic protiv mrskih Bosnja a ne komentarise oglašavanje Jakoba Fincija, izraelske i američke ambasade, pa i dodika na kraju. Sve Bosnje krivo.

Ne valja to moj jurice gudeljice.
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#7662 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by neko_sa_strane »

Meni se jedanput dogodilo da sam u jednom društvu gdje je jedan od tih likova bio istog mentalnog sklopa kao forumaš Kolinda i na moju opasku da je gospodin iz hacijende skrenuo ilegalno tok Radobolje i da živi u vili od pet miliona maraka i da je sigurno nije stekao poštenim radom dobio sam odgovor da je on predsjednik i da on mora živjeti u takvom zdanju.
User avatar
House
Posts: 46688
Joined: 17/03/2010 15:36

#7663 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by House »

svi odreda osuđuju misu a oni se uhvatili bošnjaka ko pijan plota :-) . koja šizofrenija
Hrizostom: Bleiburg u Sarajevu zatvara vrata saradnje s Nadbiskupijom i Vinkom Puljićem
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#7664 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Kolinda »

mO k3 wrote: 11/05/2020 19:57
Kolinda wrote: 11/05/2020 19:55
neko_sa_strane wrote: 11/05/2020 19:54

Bošnjačka politika je još i tolerantna za razliku od teritorija gdje je HDZ na vlasti.
Čestitam vam za toleranciju....eto i mise bi zabranjivali...

Oštećeni antifašistički spomenici u Stocu


U Stocu, gradu na jugu Bosne I Hercegovine, tokom noći sa nedjelje na ponedjeljak, oštećen je i išaran centralni spomenik borcima NOR-a (Narodno-oslobodilački rat) i žrtvama fašizma u Drugom svjetkom ratu, potvrdio je za Radio Slobodna Evropa Timur Haračić, predsjednik Opštinskog odbora Socijaldemokratske parije BiH (SDP BIH) Stolac.

Prema njegovim riječima, oštećena je i ploča pred nekadašnjom bolnicom, koju je tokom rata u Bosni I Hercegovini, Hrvatsko vijeće obrane (HVO) pretvorilo u tranzitni logor.

Stolac: Godišnjica stravičnih zločina

Prema podacima Saveza logoraša BiH, u bivšoj bolnici je bilo zarobljeno oko 3.500 osoba, uglavnom Bošnjaka iz Stoca.

“Ovo je još jedna poruka za nas građane, antifašiste u Stocu, da i dalje u našem gradu vlada fašizam, nije pobjeđen. Vlast u Stocu umjesto da osudi ove nemile događaje, pospješuje i sama na kukavički način nastavlja sa uništavanjem svega što je antifašističko”, rekao je za RSE Haračić.

Logoraši traže spomen-obilježje na lokaciji Koštane bolnice

Haračić navodi da je slučaj prijavljen policijskoj stanici Stolac.

“Oni su izišli na teren i nadamo se da će počinitelji biti kažnjeni”, ocjenjuje on


Image



Tolerancija?
Baca malo na Uskoplje, jelde???
User avatar
House
Posts: 46688
Joined: 17/03/2010 15:36

#7665 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by House »

Kolinda wrote: 11/05/2020 20:38
mO k3 wrote: 11/05/2020 19:57
Kolinda wrote: 11/05/2020 19:55
Čestitam vam za toleranciju....eto i mise bi zabranjivali...

Oštećeni antifašistički spomenici u Stocu


U Stocu, gradu na jugu Bosne I Hercegovine, tokom noći sa nedjelje na ponedjeljak, oštećen je i išaran centralni spomenik borcima NOR-a (Narodno-oslobodilački rat) i žrtvama fašizma u Drugom svjetkom ratu, potvrdio je za Radio Slobodna Evropa Timur Haračić, predsjednik Opštinskog odbora Socijaldemokratske parije BiH (SDP BIH) Stolac.

Prema njegovim riječima, oštećena je i ploča pred nekadašnjom bolnicom, koju je tokom rata u Bosni I Hercegovini, Hrvatsko vijeće obrane (HVO) pretvorilo u tranzitni logor.

Stolac: Godišnjica stravičnih zločina

Prema podacima Saveza logoraša BiH, u bivšoj bolnici je bilo zarobljeno oko 3.500 osoba, uglavnom Bošnjaka iz Stoca.

“Ovo je još jedna poruka za nas građane, antifašiste u Stocu, da i dalje u našem gradu vlada fašizam, nije pobjeđen. Vlast u Stocu umjesto da osudi ove nemile događaje, pospješuje i sama na kukavički način nastavlja sa uništavanjem svega što je antifašističko”, rekao je za RSE Haračić.

Logoraši traže spomen-obilježje na lokaciji Koštane bolnice

Haračić navodi da je slučaj prijavljen policijskoj stanici Stolac.

“Oni su izišli na teren i nadamo se da će počinitelji biti kažnjeni”, ocjenjuje on


Image



Tolerancija?
Baca malo na Uskoplje, jelde???
Image
Kako se vidi iz postova objavljenih na Facebooku, neprimjerenim grafitima si oskrnavljeni, te prešarani crnom bojom centralni spomenik palim borcima Narodnooslobodilačkog rata (NOR) i žrtvama fašizma u Stocu, kao i ploča pred Koštanom bolnicom, koja je u proteklom ratu služila kao koncentracioni logor “HVO-a i HV-a za Bošnjake Stoca”
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#7666 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by neko_sa_strane »

Misliš Gornji Vakuf? To je grad koji je najrazrušeniji izašao iz rata, grad u kojem je napad HVO-a počeo u jesen 1992. godine mnogo prije invazije na Mostar.
Last edited by neko_sa_strane on 11/05/2020 20:43, edited 2 times in total.
User avatar
House
Posts: 46688
Joined: 17/03/2010 15:36

#7667 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by House »

Zapaljena islamska zastava na džamiji u Stolcu
itd. europska uljudba :bih:
User avatar
vaučer
Posts: 9129
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#7668 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by vaučer »

Ne znam čemu ove demonstracije sile po Stocu. Odnos prema antifašizmu u direktivi HDZ-a je za sva vremena jasno oslikan na Partizanskom groblju u Mostaru. Ovo je zbilja suvišno.
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#7669 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Kolinda »

Pokvići su nama otvorili oči a vama izgleda neće nikada....
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#7670 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by mO k3 »

Kolinda wrote: 11/05/2020 20:38
Baca malo na Uskoplje, jelde???
Cisti fasizam sa bilo koje je strane , ali mislim da je svima jasno da dolazi sa strane hdz bojovnika
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#7671 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by mO k3 »

Kolinda wrote: 11/05/2020 20:50 Pokvići su nama otvorili oči a vama izgleda neće nikada....
da da toliko sam screenshotova napravio da je tesko izabrati koji je tvoj najveci spin :mrgreen:
User avatar
vaučer
Posts: 9129
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#7672 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by vaučer »

A oni, ne znam tko ste vi a tko smo mi. To bi se dalo istjerivati na čistac dulje nego imam vremena.

No što se tiče Partizanskog groblja ne zamaram se grafitima niti na njih ukazujem, već na sustavno zapuštanje i obezvrijeđivanje tog spomenika od strane gradske vlasti. Ne očekujem da idu polagati vijence, ali su mogli u 25 godina osigurati da spomenik ne bude devastiran i da doprinosi gradu, kulturi i turizmu. Ali nisu. Iz ideoloških razloga. Jer su uskoumni seljaci koje zanima samo okupacija javnog dobra i jednoumlje.

Ali da, grafiti, zijev.
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#7673 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Kolinda »

mO k3 wrote: 11/05/2020 20:53
Kolinda wrote: 11/05/2020 20:38
Baca malo na Uskoplje, jelde???
Cisti fasizam sa bilo koje je strane , ali mislim da je svima jasno da dolazi sa strane hdz bojovnika
Ma jasno, isto ko u Uskoplju, sve u režiji HDZ bojovnika Pokvića i seke sa BHT ili FTV neda mi se provjeravati...
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#7674 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Hemel »

Kolinda wrote: 11/05/2020 19:55
neko_sa_strane wrote: 11/05/2020 19:54
Kolinda wrote: 11/05/2020 19:49 Misa na Blajburgu ne spada pod ovu temu, slobodno sebi otvorite mislim da nitko neće imati ništa protiv.

Ovdje pišemo o B.politici prema H.

Znači trenutno Bošnjačka vrhuška pljačka Hrvatske građane u BiH....
Bošnjačka politika je još i tolerantna za razliku od teritorija gdje je HDZ na vlasti.
Čestitam vam za toleranciju....eto i mise bi zabranjivali...
:lol: :lol:

Sirok vam Siroki
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#7675 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by mO k3 »

Kolinda wrote: 11/05/2020 20:59
mO k3 wrote: 11/05/2020 20:53
Kolinda wrote: 11/05/2020 20:38
Baca malo na Uskoplje, jelde???
Cisti fasizam sa bilo koje je strane , ali mislim da je svima jasno da dolazi sa strane hdz bojovnika
Ma jasno, isto ko u Uskoplju, sve u režiji HDZ bojovnika Pokvića i seke sa BHT ili FTV neda mi se provjeravati...
jeli si ti najbolje sta ima od hdz botova da ponudi? :lol:

Ides li na misu u Sarajevo ?
Post Reply