dijabetes...

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
MMM1977
Posts: 4582
Joined: 15/07/2009 12:56

#276 Re: dijabetes...

Post by MMM1977 »

zippoo87 wrote: 08/05/2020 00:40
MMM1977 wrote: 07/05/2020 16:10 Tromjesečni šećer mi je 6,60%, po nekom je to diabetes a po nekom preddiabetes, šta je tačno? Test rađen kod Tawila.
ne bih ja to odmah proglasavao secerom ni brinuo previse...naravno smanjio bi unos direktnih secera i tako to ali bih odradio jos jedno mjerenje nakon 3 mjeseca

ovo sto sada proglasavaju secerom je sve u svrhu farmaceutske industrije,da sto manju vrijednost secera proglasavaju kao bolest i daju terapiju
nekada je secer do 8 mmol/l smatran normalan a sada bi da ga spuste ispod 6 da bude kao normalan...a sve to u uslovima gdje je skoro pa sva hrana preradjena ,puna aditiva,zasicenih masnoca,secera

malo se uozbilji,izbaci svo smece koje jedes,malo se fizicki aktiviraj...izadji vani setaj,ako imas kucu i oko kuce nekog posla,raduckaj malo i tako to...i nakon jos 3 mjeseca opet provjeri i znati ces na cemu si

Hvala na odgovoru! Taj tromjesečni mi je mjeren nakon tri najgora mjeseca mislim, sa puno nekih sijela, a pogotovo kad je krenula ova priča oko korone - šta raditi nego sjesti u kući i izmišljati šta će se jesti.

Odmah nakon rezultata sam drastično promjenio ishranu, ujedno sam na dijeti zbog kilaže. Šećera nema gotovo nikako, koristim steviu, pa ćemo vidjeti.

Propisan mi je glucophage da pijem uz večeru i mogu primjetiti da mi totalno ubija apetit. Mogao bih po cijeli dan da ne jedem ali se tjeram da jedem 3-4 puta.

E sad, kod mene ima još puno nekih dijagnoza, tako da sam išao kod Zelije koja sumnja da je sve to nekako povezano, najveća sumnja joj je na nadbubrežnu i inzulin, uradio sam hrpu hormona čije rezultate ću imati naredne sedmice kada joj idem ponovo.
Brus Lee
Posts: 853
Joined: 01/10/2010 19:35

#277 Re: dijabetes...

Post by Brus Lee »

MMM1977 wrote: 08/05/2020 01:50
zippoo87 wrote: 08/05/2020 00:40
MMM1977 wrote: 07/05/2020 16:10 Tromjesečni šećer mi je 6,60%, po nekom je to diabetes a po nekom preddiabetes, šta je tačno? Test rađen kod Tawila.
ne bih ja to odmah proglasavao secerom ni brinuo previse...naravno smanjio bi unos direktnih secera i tako to ali bih odradio jos jedno mjerenje nakon 3 mjeseca

ovo sto sada proglasavaju secerom je sve u svrhu farmaceutske industrije,da sto manju vrijednost secera proglasavaju kao bolest i daju terapiju
nekada je secer do 8 mmol/l smatran normalan a sada bi da ga spuste ispod 6 da bude kao normalan...a sve to u uslovima gdje je skoro pa sva hrana preradjena ,puna aditiva,zasicenih masnoca,secera

malo se uozbilji,izbaci svo smece koje jedes,malo se fizicki aktiviraj...izadji vani setaj,ako imas kucu i oko kuce nekog posla,raduckaj malo i tako to...i nakon jos 3 mjeseca opet provjeri i znati ces na cemu si

Hvala na odgovoru! Taj tromjesečni mi je mjeren nakon tri najgora mjeseca mislim, sa puno nekih sijela, a pogotovo kad je krenula ova priča oko korone - šta raditi nego sjesti u kući i izmišljati šta će se jesti.

Odmah nakon rezultata sam drastično promjenio ishranu, ujedno sam na dijeti zbog kilaže. Šećera nema gotovo nikako, koristim steviu, pa ćemo vidjeti.

Propisan mi je glucophage da pijem uz večeru i mogu primjetiti da mi totalno ubija apetit. Mogao bih po cijeli dan da ne jedem ali se tjeram da jedem 3-4 puta.

E sad, kod mene ima još puno nekih dijagnoza, tako da sam išao kod Zelije koja sumnja da je sve to nekako povezano, najveća sumnja joj je na nadbubrežnu i inzulin, uradio sam hrpu hormona čije rezultate ću imati naredne sedmice kada joj idem ponovo.
Drzi se ti dr Zelije, ona je medju najboljim ako ne i najbolji dr sto se tice diabetesa, u Sa kantonu.
zippoo87
Posts: 15535
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#278 Re: dijabetes...

Post by zippoo87 »

kod nas i nema pravog dijabetologa...internista palamudi o dijabetesu
Brus Lee
Posts: 853
Joined: 01/10/2010 19:35

#279 Re: dijabetes...

Post by Brus Lee »

zippoo87 wrote: 08/05/2020 20:10 kod nas i nema pravog dijabetologa...internista palamudi o dijabetesu
Diabetolog je prvo internista, pa onda diabetolog. Protece dosta Miljacke i dok internista postanes. Ti internisti, obicno u manjim sredinama, sto "palamude" o diabetesu imaju doobuku iz diabetesa. Mislim da je 8 mjeseci. Inace, u vecim centrima prvo internista, pa subspec.iz endokrinologije pa diabetolog.
zippoo87
Posts: 15535
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#280 Re: dijabetes...

Post by zippoo87 »

Brus Lee wrote: 08/05/2020 20:20
zippoo87 wrote: 08/05/2020 20:10 kod nas i nema pravog dijabetologa...internista palamudi o dijabetesu
Diabetolog je prvo internista, pa onda diabetolog. Protece dosta Miljacke i dok internista postanes. Ti internisti, obicno u manjim sredinama, sto "palamude" o diabetesu imaju doobuku iz diabetesa. Mislim da je 8 mjeseci. Inace, u vecim centrima prvo internista, pa subspec.iz endokrinologije pa diabetolog.
nisam ni rekao da ne znaju nista ili da su nestrucni ali nije isto kada radis sve i kada radis samo jedno...imas vise vremena da se detaljnije posveti i pacijentu i struci

ja sam sa ovim nasim (koji inace slovi za dobrog doktora) odmah imao sukob misljenja i prakse...doduse bio je prvi pregled i ne poznaje ni on mene ni ja njega i on je meni odmah htio mijenja terapiju i da mi daje onu dijetu,kriska hljeba i poceo racunati kalorije i tako to...ono skolski primjer a ja mu fino pokusavao objasniti da ja nisam biljka koja vegetira,nego da radim i fizicke poslove,da se bavim sportom,da sam vozio MTB tada na duze ture...i da ja na osnovu onog sto cu raditi i sto radim,tako i odredjujem kolicinu inzulina ...imam tu neku osnovu i onda nekada smanjim a nekada pojacam unos inzulina,zavisno od potrebe

a onda je on meni poceo govoriti da na poslu ne mozes raditi tesko,a ja mu pokusavao objasniti da ja ne mogu na poslu birati sta cu raditi a sta necu,da kod kuce ne bi smio raditi to,da trebam jesti po tabeli i racunati sebi kalorije itd itd

moja praksa je skroz drugacija...ja u biti jedem sve,radim sve i ponasam se kao da i nemam dijabetes...e sada zavisno od godisnjeg doba,situacije,poslova koje obavljam...tako i uzimam inzulin i za sada mi ovakav pristup odlicno lezi i nemam nikakvih problema ni sa cim
prije 2 mjeseca sam radio i onaj tromjesecni nalaz i bio mi je nikada bolji...6.5

a sto se tice ovog doktora,nismo se sporazumili i na kraju mi je rekao,sta ti hoces sada...ja mu rekao da hocu samo da mi ponovo napise taj i taj broj jedinica po obroku,da mogu uzimati odredjenu kolicinu inzulina mjesecno i tako je i uradio

od tada vise nisam kod njega nikada bio
meni nije ok da doktor nema malo siri pogled na cijelu situaciju...posebno kada je u pitanju dijabetes,jer to nije crno ili bijelo...to nije bolest...to je poremecaj,koji moras nauciti da drzis pod kontrolom i da naucis upravljati svojim tijelom u nedostatku inzulina

mnoge osobe doktori shebu odmah na prvom pregledu...prepadnu ljude,ispricaju im neke pogresne price i ljudi sebi umisle da su bolesni,da su manje vrijedni,da ne mogu nista raditi,da ne mogu normalno da se zaposle i zive i jbga...dobijes debila kojem je dijabetes izgovor za sve u zivotu

meni nije izgovor i nikada nisam podlegao toj prici da sam bolestan i nesposoban...dakle,ja radim sve sto radi svaki zdrav insan,sa izuzetkom sto uzimam vjestacki inzulin ,koji tijelo ne proizvodi prirodno...e sada neka svako prilagodi i nauci zivjeti sa svojim "poremecajima"
no_sikiriki
Posts: 17147
Joined: 11/12/2012 13:21

#281 Re: dijabetes...

Post by no_sikiriki »

Sta je relevantnije za dijagnozu preddijabetesa ili dijabetesa, secer nataste ili tromjesecni secer? Jer meni u vecini slucajeva kad provjerim u laboratoriji secer nataste bude 6,nesto (neki dan npr. 6,5), ali tromjesecni A1C sasvim ok, tipa 4,6.

Da li je moguce imati povisen secer ujutro, a biti ok ostatak dana i da to nije preddijabetes? Ili je najbitniji taj jutarnji nataste?
jelleMania
Posts: 858
Joined: 29/09/2020 09:18

#282 Re: dijabetes...

Post by jelleMania »

Ma nije to dijabetes ... sve zavisi sta si jeo navece ... odes izvadis nataste pa onda pa onda sat ipo nakon jela pa opet sat nakon toga ... to ti je najpreciznije da vidis ponasanje inzulina u tvom tijelu ... a tromjesecni ti je perfektan ...
no_sikiriki
Posts: 17147
Joined: 11/12/2012 13:21

#283 Re: dijabetes...

Post by no_sikiriki »

jelleMania wrote: 22/03/2021 08:36 Ma nije to dijabetes ... sve zavisi sta si jeo navece ... odes izvadis nataste pa onda pa onda sat ipo nakon jela pa opet sat nakon toga ... to ti je najpreciznije da vidis ponasanje inzulina u tvom tijelu ... a tromjesecni ti je perfektan ...
kad sam radila ogtt brojke su bile 6,8 nataste, pa nakon sat 9,2, i nakon 2 sata 6,2.

Na osnovu toga i secera nataste dr mi je dijagnozirala preddijabetes.
jelleMania
Posts: 858
Joined: 29/09/2020 09:18

#284 Re: dijabetes...

Post by jelleMania »

no_sikiriki wrote: 22/03/2021 10:42
jelleMania wrote: 22/03/2021 08:36 Ma nije to dijabetes ... sve zavisi sta si jeo navece ... odes izvadis nataste pa onda pa onda sat ipo nakon jela pa opet sat nakon toga ... to ti je najpreciznije da vidis ponasanje inzulina u tvom tijelu ... a tromjesecni ti je perfektan ...
kad sam radila ogtt brojke su bile 6,8 nataste, pa nakon sat 9,2, i nakon 2 sata 6,2.

Na osnovu toga i secera nataste dr mi je dijagnozirala preddijabetes.


Ma dobar ... Gusteraca ti radi ...opet kazem zavisi i sta si jela i dali si imala fizickih aktivnosti u ta 2 sata
no_sikiriki
Posts: 17147
Joined: 11/12/2012 13:21

#285 Re: dijabetes...

Post by no_sikiriki »

ogtt kad sam radila sam mirovala ta 2 sata i popila sam samo tu glukozu.

secer nataste mi bude takav i nakon skoro 12 sati nejela, dakle zavrsim s jelom navece u 8 i opet je takav u 7,8 ujutro tako da...
jelleMania
Posts: 858
Joined: 29/09/2020 09:18

#286 Re: dijabetes...

Post by jelleMania »

no_sikiriki wrote: 22/03/2021 13:40 ogtt kad sam radila sam mirovala ta 2 sata i popila sam samo tu glukozu.

secer nataste mi bude takav i nakon skoro 12 sati nejela, dakle zavrsim s jelom navece u 8 i opet je takav u 7,8 ujutro tako da...
Nema veze ...ako nisi aktvina secer se sporije trosi pogotovo ako si jela nesto " jace " ... najbolje je uzmes onaj aparatic za mjerenje i mjeris sedmicu na taste pa ces imat jasniju sliku ...to od jednog mjerenja na taste nema fajde ...
insekt9
Posts: 15
Joined: 19/05/2019 11:43

#287 Re: dijabetes...

Post by insekt9 »

Je li ovo mrtva tema?
DM već 22 godine, odlično reguliran.
Svi oko mene misli da je to savršeno a moj mozak kaže da može i bolje. HB ne prelazi 6.5%, zadnjih godina 5.5 - 6.
Na intenziviranoj terapiji, Tresiba i Fiasp.
jOFLA
Posts: 2363
Joined: 11/06/2005 03:04

#288

Post by jOFLA »

...
Last edited by jOFLA on 08/06/2023 12:41, edited 1 time in total.
insekt9
Posts: 15
Joined: 19/05/2019 11:43

#289 Re: dijabetes...

Post by insekt9 »

Vi ste DM2 dok ste bez inzulina.
Iako nose isti naziv bolesti nisu iste.
DM1 je autoimuna bolest i pacijenti su inzulin ovisni.
DM2 nastaje zbog više razloga koji i ne moraju biti istovremeni.
User avatar
graue_maus
Posts: 3576
Joined: 13/11/2011 15:01

#290 Re: dijabetes...

Post by graue_maus »

:izet:
Grunt-SA
Posts: 95
Joined: 26/04/2021 03:54

#291 Re: dijabetes...

Post by Grunt-SA »

Imate na stotine komentara koji govore da su izlijecili dijabets.Carnivore dieta jedete bilo koju vrstu mesa i jaja.Ako procitate komentatre ispod klipova svi govore jednu te istu stvar koliko im je pomoglo.Ako ne znate engleski odete na setings pa language odaberete nas jezik kliknete desni klik na misu i prevesce vam sve na nas jezik.Za sve one koji misle da "znaju" bolje od drugih neka objasne zar na hiljade onih sto pisu pozitivne komentare ispod ovih klipova lazu ili su poludili.

Carnivore diet

https://www.youtube.com/results?sear...et&sp=CAM%253D
kredenac-ac
Posts: 144
Joined: 09/10/2011 19:56

#292 Re: dijabetes...

Post by kredenac-ac »

Ima li neka preporuka za endokrinologa i dijabetologa u sarajevu privatno a da nije Z V. Hvala mnogo
gospodar_prsljenova
Posts: 7
Joined: 12/02/2024 19:54

#293 Re: dijabetes...

Post by gospodar_prsljenova »

Grunt-SA wrote: 29/12/2023 02:41 Imate na stotine komentara koji govore da su izlijecili dijabets.Carnivore dieta jedete bilo koju vrstu mesa i jaja.Ako procitate komentatre ispod klipova svi govore jednu te istu stvar koliko im je pomoglo.Ako ne znate engleski odete na setings pa language odaberete nas jezik kliknete desni klik na misu i prevesce vam sve na nas jezik.Za sve one koji misle da "znaju" bolje od drugih neka objasne zar na hiljade onih sto pisu pozitivne komentare ispod ovih klipova lazu ili su poludili.

Carnivore diet

https://www.youtube.com/results?sear...et&sp=CAM%253D
DM se NE MOŽE izliječiti, i to su sve bajke. Može se dobro držati pod kontrolom.

Meni je otkriven DM2 2015 godine. Godinu sam bio na Metforminu, koji mi je udesio peristaltiku, trebala mi je godina za oporavak. Par godina na kombinaciji Januvia (Sitagliptin) i Jardiance (Empagliflozin). Ništa od prethodnog nije davalo značajnije rezultate. Hb1Ac je uvijek bio oko 10.2%. Zadnjih 2 godine sam na kombinaciji Ozempica (1x sedmično) i Jardiance (svaki dan), i Hb1Ac mi je na stabilnih 37 mmol/mol (5.5%)

Za one koji žele mjeriti Hb1Ac (tromjesečni sećer) u kućnoj varijanti, toplo preporučujem A1CNow+, kit sa 20 testera. Uzirak krvi iz prsta kao i za klasičnu glukozu, rezultat gotov za 5 min.
Grunt-SA
Posts: 95
Joined: 26/04/2021 03:54

#294 Re: dijabetes...

Post by Grunt-SA »

gospodar_prsljenova wrote: 12/02/2024 20:41
Grunt-SA wrote: 29/12/2023 02:41 Imate na stotine komentara koji govore da su izlijecili dijabets.Carnivore dieta jedete bilo koju vrstu mesa i jaja.Ako procitate komentatre ispod klipova svi govore jednu te istu stvar koliko im je pomoglo.Ako ne znate engleski odete na setings pa language odaberete nas jezik kliknete desni klik na misu i prevesce vam sve na nas jezik.Za sve one koji misle da "znaju" bolje od drugih neka objasne zar na hiljade onih sto pisu pozitivne komentare ispod ovih klipova lazu ili su poludili.

Carnivore diet

https://www.youtube.com/results?sear...et&sp=CAM%253D
DM se NE MOŽE izliječiti, i to su sve bajke. Može se dobro držati pod kontrolom.

Meni je otkriven DM2 2015 godine. Godinu sam bio na Metforminu, koji mi je udesio peristaltiku, trebala mi je godina za oporavak. Par godina na kombinaciji Januvia (Sitagliptin) i Jardiance (Empagliflozin). Ništa od prethodnog nije davalo značajnije rezultate. Hb1Ac je uvijek bio oko 10.2%. Zadnjih 2 godine sam na kombinaciji Ozempica (1x sedmično) i Jardiance (svaki dan), i Hb1Ac mi je na stabilnih 37 mmol/mol (5.5%)

Za one koji žele mjeriti Hb1Ac (tromjesečni sećer) u kućnoj varijanti, toplo preporučujem A1CNow+, kit sa 20 testera. Uzirak krvi iz prsta kao i za klasičnu glukozu, rezultat gotov za 5 min.
Nisi sigurno ni procitao a kamoli isprobao.Najlakse je tako biti pametan"Ja znam najbolje i pametniji sam od drugih"
gospodar_prsljenova
Posts: 7
Joined: 12/02/2024 19:54

#295 Re: dijabetes...

Post by gospodar_prsljenova »

Grunt-SA wrote: 15/02/2024 23:05
gospodar_prsljenova wrote: 12/02/2024 20:41
Grunt-SA wrote: 29/12/2023 02:41 Imate na stotine komentara koji govore da su izlijecili dijabets.Carnivore dieta jedete bilo koju vrstu mesa i jaja.Ako procitate komentatre ispod klipova svi govore jednu te istu stvar koliko im je pomoglo.Ako ne znate engleski odete na setings pa language odaberete nas jezik kliknete desni klik na misu i prevesce vam sve na nas jezik.Za sve one koji misle da "znaju" bolje od drugih neka objasne zar na hiljade onih sto pisu pozitivne komentare ispod ovih klipova lazu ili su poludili.

Carnivore diet

https://www.youtube.com/results?sear...et&sp=CAM%253D
DM se NE MOŽE izliječiti, i to su sve bajke. Može se dobro držati pod kontrolom.

Meni je otkriven DM2 2015 godine. Godinu sam bio na Metforminu, koji mi je udesio peristaltiku, trebala mi je godina za oporavak. Par godina na kombinaciji Januvia (Sitagliptin) i Jardiance (Empagliflozin). Ništa od prethodnog nije davalo značajnije rezultate. Hb1Ac je uvijek bio oko 10.2%. Zadnjih 2 godine sam na kombinaciji Ozempica (1x sedmično) i Jardiance (svaki dan), i Hb1Ac mi je na stabilnih 37 mmol/mol (5.5%)

Za one koji žele mjeriti Hb1Ac (tromjesečni sećer) u kućnoj varijanti, toplo preporučujem A1CNow+, kit sa 20 testera. Uzirak krvi iz prsta kao i za klasičnu glukozu, rezultat gotov za 5 min.
Nisi sigurno ni procitao a kamoli isprobao.Najlakse je tako biti pametan"Ja znam najbolje i pametniji sam od drugih"
Dijabetes je hronična bolest. Da li se nivo šećera regulise dijetom, lijekovima ili bilo čime drugim, to ne znači da je nestao, samo je kontrolisan, jer organizam sam nije sposoban to činiti, pa mu se time pomaže. Dijabetes kontrolisan dijetama i tjelesnom težinom u jednom broju slučajeva ne zahtjeva lijekove, ali je bolest i dalje prisutna.
User avatar
mufa1
Posts: 2135
Joined: 03/03/2014 19:26

#296 Re: dijabetes...

Post by mufa1 »

Odem prije neki dan na rutinsku kontrolu i prvo vadjenje krvi pokaze veoma visok secer tj 289 mg/dl (16,1 ) i kaze nije dobro..ajd sad na strogu dijetu bez ugljikohidrata 7 dana pa cemo ponovo vadit krv. Nakon 7 dana spalo na 150 (8,1) i HbA1C mi u tom trenutku bio 10.4. Tek za 2 sedmice imam kod specijaliste termin, nisam dobio nikakve tablete ni terapije, samo da gledam maksimalno na prehranu. Ona je na uputnici napisala da je sumnja na tip 1. Mislim svjestan sam svega sta me ocekuje, ali me interesuje da li je moguce da se ipak radi o dvojci.. Nabavio sam uredjaj za mjerenje, i najniza vrijednost koju sam uspio dobit je 124 mg/dl 2 sata poslije jela..
zippoo87
Posts: 15535
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#297 Re: dijabetes...

Post by zippoo87 »

Probaj u mmol-ima pisati vrijednosti,tako te lakse razumjeti 😀
Ako i budes imao dijabetes i budes trebao uzimati inzulin,to ti je puno bolja opcija nego tablete i ostala sranja,jer tablete jako malo mogu regulisati vrijednosti i sve se oslanja na hranu,tj. dijetu,iako ja mrzim tu rijec,dijeta. A inzulinom mozes sve sovesti u red.
A ako budes izimao inzulin,onda ces i vece vrijednosti secera u krvi lako oboriti uzimanjem odredjene doze inzulina.I nakon tog pocetnog soka i sta znam,straha...kada skontas kako tvoje tijelo reaguje na koju dozu inzulina,onda ces znati kada treba uzeti vise,kada manje i u zavisnosti od tempa zivota i obaveza.

A glavna razlika izmedju tipova 1 i 2 je da tip 2 zovu staracki,jer se javlja kod starijih ljudi i vrijednost glukoze u krvi ne ide u ekstreme i zato se moue regulisati dijetom i tabletama a kod tipa 1 gusteraca ne proizvodi inzulin nikako i mora se vjestacki unositi u organizam.
suspect_zero
Posts: 25759
Joined: 11/10/2008 21:45

#298 Re: dijabetes...

Post by suspect_zero »

Kod mene mama ima haman 40 godina dijabetes, znam da sam u rizičnoj skupini ali kako godine prolaze nije me više hastra koliko prije 20-tak godina...mjerim povremeno i bude oko 5-6.....nego mene zanima kakve su ono spravice što se reklamiraju....vidjela na ovim hrvatskim kanalima (naše ne gledam pa ne znam vrti li se to kod nas) ...nešto što se kao zalijepi na tijelo i vazda ti govori koliki je šećer, počinje da pišti/zuji kada ili opadne ili skoči.
Ima li neko to i kakve su recenzije, ima li kod nas i koliko košta?....kontam ako valja da joj uzmem da se ne bocka vazda.
Dzinna
Posts: 362
Joined: 02/03/2021 18:12
Location: Mars

#299 Re: dijabetes...

Post by Dzinna »

suspect_zero wrote: 26/02/2024 01:22 Kod mene mama ima haman 40 godina dijabetes, znam da sam u rizičnoj skupini ali kako godine prolaze nije me više hastra koliko prije 20-tak godina...mjerim povremeno i bude oko 5-6.....nego mene zanima kakve su ono spravice što se reklamiraju....vidjela na ovim hrvatskim kanalima (naše ne gledam pa ne znam vrti li se to kod nas) ...nešto što se kao zalijepi na tijelo i vazda ti govori koliki je šećer, počinje da pišti/zuji kada ili opadne ili skoči.
Ima li neko to i kakve su recenzije, ima li kod nas i koliko košta?....kontam ako valja da joj uzmem da se ne bocka vazda.
Misliš na ono bijelo okruglo?
User avatar
mufa1
Posts: 2135
Joined: 03/03/2014 19:26

#300 Re: dijabetes...

Post by mufa1 »

zippoo87 wrote: 26/02/2024 00:59 Probaj u mmol-ima pisati vrijednosti,tako te lakse razumjeti 😀
Pise u zagradi pored :D :D Takve sam nalaze dobio u tim vrijednostima pa zato... A sto se tice godina, za mjesec dana punim 40, tako da po tome prije bi pristajalo da je tip 2.. Mada imam radnog kolegu koji ima tip 1 i koji mu se pojavio u 35-oj godini..
Post Reply