Ženidba, djeca i razvod

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#76 Re: Ženidba, djeca i razvod

Post by dale cooper »

MarlboroGold wrote: 07/05/2020 12:48 Pa neće se ni udavati za kokuze. Ipak trebaju imati i dobre poslove i plate, pa bi i alimentacija ličila na nešto.
Pa neka se udaju za nekog ko ima recimo trenutnu prosječnu platu u federaciji i opet nije neka lova.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#77 Re: Ženidba, djeca i razvod

Post by pustopoljina »

kakavdanakneiskustvu wrote: 07/05/2020 12:49
Veigar wrote: 07/05/2020 12:47
kakavdanakneiskustvu wrote: 07/05/2020 12:42

moze biti da ima slucajeva da je bivsi muz bivsoj supruzi ostavio stan koji je kupio prije braka ,ona dobila starateljstvo i nema gdje zivjeti sa djetetom,i tako mozda postigli dogovor,da je na sudu donesena presuda da stan koji je on imao prije braka nakon razvoda pripadne njoj,niđe veze
Zašto u tom slučaju djecu ne dodijeliti muškarcu ako želi, a malo koji muškarac to ne želi, kolko god žene se upinjale da dokažu suprotno.
Da se razumijemo, ne mrzim ja žene, daleko od toga, ali pposmatrajući generalno stanje u društvu, nekako mi se čini da se situacija okreće protiv muškaraca zbog njihovih grijehova iz prošlosti. nekako se potencira konstantno da su muški zaostali u 19 vijeku a žene su progresivne i toku sa 21 vijekom. U prevodu muškarci su zaostali.
pitati sudije,ja upravo sam u procesu razvoda,i trazim staratelkjstvo nad djetetom,svim silama
I ako dobijes, neces biti prvi.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#78 Re: Ženidba, djeca i razvod

Post by pustopoljina »

moonca wrote: 07/05/2020 12:50
Miss Moonlight wrote: 07/05/2020 12:46 Da, znam više slučajeva koje su se udale iz panike, jer su mislile da tako treba, ili nisu preboljele prvu ljubav pa se udale za prvog koji naidje..... Ja lično mislim da je uvijek bolje biti sam nego u lošem društvu :)
..hm, zar ima i takvih da ne mogu da prebole.. :oops: :lol:
..slazem se--bolje biti sam...
Jest, al' zato ti treba iskustvo loseg braka. Dok ga nemas, mislis da bi ti to bolje.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#79 Re: Ženidba, djeca i razvod

Post by MarlboroGold »

dale cooper wrote: 07/05/2020 12:50
MarlboroGold wrote: 07/05/2020 12:48 Pa neće se ni udavati za kokuze. Ipak trebaju imati i dobre poslove i plate, pa bi i alimentacija ličila na nešto.
Pa neka se udaju za nekog ko ima recimo trenutnu prosječnu platu u federaciji i opet nije neka lova.
Izvini ako se na neki način osjećaš prozvanim. Komentar za kokuze je tu jer sam se pokušao staviti u poziciju tih osoba, jer tako i razmišljaju.
User avatar
Veigar
Posts: 2346
Joined: 07/01/2020 12:17

#80 Re: Ženidba, djeca i razvod

Post by Veigar »

kakavdanakneiskustvu wrote: 07/05/2020 12:49
pitati sudije,ja upravo sam u procesu razvoda,i trazim staratelkjstvo nad djetetom,svim silama
I kakve su šanse da dobiješ starateljstvo?
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#81 Re: Ženidba, djeca i razvod

Post by Euphoria »

Što se tiče finansija, alimentacije nisu visoke, mogu reci da su mizerne.
Po djetetu je neki prosjek 250 KM, ali to je rijetkost. A šta može djete od 250 KM??? Znam slučaj gdje čovjek radi na kasi kao trgovac, majka ne radi, dvoje male djece, koja žive sa njom i daje 50 KM. Za oboje.
Što se tiče imovine, tu žene uglavnom izvise, osim ako je on gospodin i galantan. Obično je to nešto stečeno prije braka ili je poklon, nasljedstvo, porodična kuća .... na što žena nema pravo po razvodu. Ako su kupili stan na kredit, kredit ide...tu ide dogovor. Zavisi koliko je otplaceno kredita, ako nije puno ne isplati se pokretati postupak. Jer ročišta za imovinske postuke kostaju oko 700-800 KM, bude ih minimalno 3-4, a traju godinama, znači nema ispod 5 ili 6 godina da se riješi. Plus troškovi advokata, procijenjitelja, vještaka....
Jedino ako su oboje normalni pa odu notaru i to riješe. Ali ako je cilj uzeti nekome imovinu, nece to ici tako lahko.
Opet kazem ne znam odakle si i ne znam znas li ijednu koja je to zapravo i uradila nakon što je rekla. Ja lično mislim da te mlade dame, koje tako pričaju, u lijepim glavicama imaju samo fantazije.
User avatar
Veigar
Posts: 2346
Joined: 07/01/2020 12:17

#82 Re: Ženidba, djeca i razvod

Post by Veigar »

pustopoljina wrote: 07/05/2020 12:51
kakavdanakneiskustvu wrote: 07/05/2020 12:49
Veigar wrote: 07/05/2020 12:47
Zašto u tom slučaju djecu ne dodijeliti muškarcu ako želi, a malo koji muškarac to ne želi, kolko god žene se upinjale da dokažu suprotno.
Da se razumijemo, ne mrzim ja žene, daleko od toga, ali pposmatrajući generalno stanje u društvu, nekako mi se čini da se situacija okreće protiv muškaraca zbog njihovih grijehova iz prošlosti. nekako se potencira konstantno da su muški zaostali u 19 vijeku a žene su progresivne i toku sa 21 vijekom. U prevodu muškarci su zaostali.
pitati sudije,ja upravo sam u procesu razvoda,i trazim staratelkjstvo nad djetetom,svim silama
I ako dobijes, neces biti prvi.
Ali jedan od rijetkih.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#83 Re: Ženidba, djeca i razvod

Post by moonca »

Veigar wrote: 07/05/2020 12:50
moonca wrote: 07/05/2020 12:47 :roll:
..eto Bosna puna bogatasha- i kolika je ta alimentacija da se moze ugodno zivjeti..
Poenta je ne doći nikako do toga da moraš se razvoditi, nije poenta šta poslije nego šta prije braka, tj. da li ga ikako započinjati ako su žene počele da se ponašaju kao muški prije 100 godina.

P.S.
ja sam još uvijek mišljenja da je ovo novi trend i da prije žene nisu ovako razmišljale, stoga ovo počele ponašati.
Uglavnom - pises o sobama, koje su odrasle u familijama -nakon rata-- neimastina, borba za prezivljavanje...druge vrijednosti se iskristalisale... fb, ig.... dijaspora---- da, jeste novi trend.
Opet, sto me iznenadjuje, mada to ranije nismo ni mogle znati- da je ovoliko mladih/ muskarca da zele 'djevice' :-)
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#84 Re: Ženidba, djeca i razvod

Post by pustopoljina »

Znam ja jednog naseg "svabu"
Troje djece, tri majke, tri alimentacije.
Sema uvijek ista (a on sad haman 60)
1.strogo mladica ispod 25
2. Strogo partijanje i izlasci
3.trudnoca i zenidba
I ne odustaje od svog "modus operandi"
Ako ga pocnu sprdati na tu temu: "š'a je, kokuzi, moze mi se."
Ne vidja djecu, niti ga zanima...samo" ja sam dva sina i scer napravio i jos cu ako dragi bog da." :P
I muske znaju sorati hormoni.
Cak, kao, troje mu je legalnih, a ovih drugih sigurno i vise...
Al' to je covjek elementarna nepogoda, to se jednom radja.
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#85 Re: Ženidba, djeca i razvod

Post by dale cooper »

MarlboroGold wrote: 07/05/2020 12:56
dale cooper wrote: 07/05/2020 12:50
MarlboroGold wrote: 07/05/2020 12:48 Pa neće se ni udavati za kokuze. Ipak trebaju imati i dobre poslove i plate, pa bi i alimentacija ličila na nešto.
Pa neka se udaju za nekog ko ima recimo trenutnu prosječnu platu u federaciji i opet nije neka lova.
Izvini ako se na neki način osjećaš prozvanim. Komentar za kokuze je tu jer sam se pokušao staviti u poziciju tih osoba, jer tako i razmišljaju.
Ne osjećam se prozvanim, nego je jednostavno kod nas ipak više ljudi sa nekim prosječnim primanjima nego ovih sa većim platama.
Doduše ne znam šta ti podrazumijevaš pod kokuzima. :mrgreen:
User avatar
Veigar
Posts: 2346
Joined: 07/01/2020 12:17

#86 Re: Ženidba, djeca i razvod

Post by Veigar »

moonca wrote: 07/05/2020 12:58
Veigar wrote: 07/05/2020 12:50
moonca wrote: 07/05/2020 12:47 :roll:
..eto Bosna puna bogatasha- i kolika je ta alimentacija da se moze ugodno zivjeti..
Poenta je ne doći nikako do toga da moraš se razvoditi, nije poenta šta poslije nego šta prije braka, tj. da li ga ikako započinjati ako su žene počele da se ponašaju kao muški prije 100 godina.

P.S.
ja sam još uvijek mišljenja da je ovo novi trend i da prije žene nisu ovako razmišljale, stoga ovo počele ponašati.
Uglavnom - pises o sobama, koje su odrasle u familijama -nakon rata-- neimastina, borba za prezivljavanje...druge vrijednosti se iskristalisale... fb, ig.... dijaspora---- da, jeste novi trend.
Opet, sto me iznenadjuje, mada to ranije nismo ni mogle znati- da je ovoliko mladih/ muskarca da zele 'djevice' :-)
Izvini, nisam ja ni bogat ni siromašan, ni srednja klasa, vazda radom i trudom nešto ostvarivao, ali nikad mi ovakve akrobacije, kao u prvom postu, ne bi pale na pamet.

edit:
vjerojatno sam onda staromodan. Iako odgovorno tvrdim da fukin nisam.
Last edited by Veigar on 07/05/2020 13:03, edited 1 time in total.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#87 Re: Ženidba, djeca i razvod

Post by MarlboroGold »

John Cleese wrote: 07/05/2020 12:44
pustopoljina wrote: 07/05/2020 12:21 Potrazi srecu medju muskima, garant ne kuju planove ;)
#vasa ladacki
:lol: :thumbup:

Ne mogu ljudi da se pomire s cinjenicom da su prosla vremena kad je zenu bilo moguce uzimati zdravo za gotovo i jos ocekivati od nje da amortizira i kompenzira sve sto u zajednickom zivotu nije kako bi trebalo biti, a da pritom sami ne pomjere spolovilo osim doslovno i to samo kad je njima cejf - nema vise toga, ko nije dorastao jakoj, samostalnoj, samosvjesnoj zeni, bolje mu je da se i ne zeni :D
Pa to je nama samo olakšalo da prepoznamo koje su žene ipak sklone koliko toliko tradicionalnom braku, a koje ne (recimo žene iz uvodnog posta). Ako primjetiš ove druge jednostavno ih zaobilaziš, pa neka takve budu jake, samostalne i samosvjesne svojim materama ili cukama i macama. Ima i onih teških beta muškaraca koji mogu sa njima izaći na kraj dok ih ženske ne šutnu, ali mali broj.
Last edited by MarlboroGold on 07/05/2020 13:04, edited 2 times in total.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#88 Re: Ženidba, djeca i razvod

Post by pustopoljina »

Btw. Bosanski sud mu legne na njemacku placu :lol:

Mozda su te mladice profitirale, osevapio se :skoljka:
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#89 Re: Ženidba, djeca i razvod

Post by hadzinicasa »

dale cooper wrote: 07/05/2020 12:41
plain vanilla wrote: 07/05/2020 12:37 Previse gledate americke filmove, kao da je kod nas alimentacija nekakvo bogatstvo, rijetko ko je redovno i placa.
Halalio bih onoj koja bi se od moje alimentacije usrećila. :mrgreen: Na kraju bi meni dala dijete. :lol: :D
o tome ja pricam
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#90 Re: Ženidba, djeca i razvod

Post by Tomahawk11 »

pustopoljina wrote: 07/05/2020 13:00 Znam ja jednog naseg "svabu"
Troje djece, tri majke, tri alimentacije.
Sema uvijek ista (a on sad haman 60)
1.strogo mladica ispod 25
2. Strogo partijanje i izlasci
3.trudnoca i zenidba
I ne odustaje od svog "modus operandi"
Ako ga pocnu sprdati na tu temu: "š'a je, kokuzi, moze mi se."
Ne vidja djecu, niti ga zanima...samo" ja sam dva sina i scer napravio i jos cu ako dragi bog da." :P
I muske znaju sorati hormoni.
Cak, kao, troje mu je legalnih, a ovih drugih sigurno i vise...
Al' to je covjek elementarna nepogoda, to se jednom radja.
Jasno je da je on debil, ali šta su one gledale?

Doduše, očito je godinama izoštrio oko i kad primjeti pogodan plan - akcija!
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#91 Re: Ženidba, djeca i razvod

Post by moonca »

Veigar wrote: 07/05/2020 13:00 Izvini, nisam ja ni bogat ni siromašan, ni srednja klasa, vazda radom i trudom nešto ostvarivao, ali nikad mi ovakve akrobacije, kao u prvom postu, ne bi pale na pamet.
To je malogradjansko -uklapanje u drustvo- kao i nepovjerenje, nisko samopouzdanje da ce se moci oduprijeti tempu zivota i 'obicaja'.
Vecina razvedenih parova je---------- razlog- preljuba... :zoka:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#92 Re: Ženidba, djeca i razvod

Post by MarlboroGold »

Čuj preljuba... ja mislio zbog jakog hrkanja.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#93 Re: Ženidba, djeca i razvod

Post by moonca »

Nije hrkanje- ima lijek.. :oops: :-D
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#94 Re: Ženidba, djeca i razvod

Post by pustopoljina »

Tomahawk11 wrote: 07/05/2020 13:06
pustopoljina wrote: 07/05/2020 13:00 Znam ja jednog naseg "svabu"
Troje djece, tri majke, tri alimentacije.
Sema uvijek ista (a on sad haman 60)
1.strogo mladica ispod 25
2. Strogo partijanje i izlasci
3.trudnoca i zenidba
I ne odustaje od svog "modus operandi"
Ako ga pocnu sprdati na tu temu: "š'a je, kokuzi, moze mi se."
Ne vidja djecu, niti ga zanima...samo" ja sam dva sina i scer napravio i jos cu ako dragi bog da." :P
I muske znaju sorati hormoni.
Cak, kao, troje mu je legalnih, a ovih drugih sigurno i vise...
Al' to je covjek elementarna nepogoda, to se jednom radja.
Jasno je da je on debil, ali šta su one gledale?

Doduše, očito je godinama izoštrio oko i kad primjeti pogodan plan - akcija!
Ma taj samo zvjera i mjerka...da toliko vremena u firmu utrosi kao u "lov" bio bi donald trump.
User avatar
Veigar
Posts: 2346
Joined: 07/01/2020 12:17

#95 Re: Ženidba, djeca i razvod

Post by Veigar »

moonca wrote: 07/05/2020 13:09
Veigar wrote: 07/05/2020 13:00 Izvini, nisam ja ni bogat ni siromašan, ni srednja klasa, vazda radom i trudom nešto ostvarivao, ali nikad mi ovakve akrobacije, kao u prvom postu, ne bi pale na pamet.
To je malogradjansko -uklapanje u drustvo- kao i nepovjerenje, nisko samopouzdanje da ce se moci oduprijeti tempu zivota i 'obicaja'.
Vecina razvedenih parova je---------- razlog- preljuba... :zoka:
Što se tiče preljube tu ne opraštam ni muškim ni ženskim, da je mati, otac ili brat rođeni ako je preljuba u pitanju ko ga hebe što je tražio/la belaja. Mislim da je vrijeme da se porodični zakon uskladi sa vremenom u kojem živimo, jer je očigledno da je porodični zakon iz 19 stoljeća i nikako ne može odgovoriti socijalnim i društvenim izazovima 21. vijeka. Ili da se vraćamo na staro, ali od toga nema ništa a ni ja to ne bih želio.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#96 Re: Ženidba, djeca i razvod

Post by MarlboroGold »

Švabi jak libido... štaš :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#97 Re: Ženidba, djeca i razvod

Post by Tomahawk11 »

pustopoljina wrote: 07/05/2020 13:12
Ma taj samo zvjera i mjerka...da toliko vremena u firmu utrosi kao u "lov" bio bi donald trump.
To je takav tip...taj se ne mijenja.

Spominjao sam komšu koji je ostavio ženu i troje dece, otišao za Njemačku.
Kad dođe rekao bi neka čivija. Odijelo, kravata, izbrijan, naparfemisan, obavezno neka mečka i uvijek druga žena :D

Ćaća mu isti takav i isto tako ostavio njega sa materom nekad prije.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#98 Re: Ženidba, djeca i razvod

Post by moonca »

Veigar wrote: 07/05/2020 13:13 Što se tiče preljube tu ne opraštam ni muškim ni ženskim, da je mati, otac ili brat rođeni ako je preljuba u pitanju ko ga hebe što je tražio/la belaja. Mislim da je vrijeme da se porodični zakon uskladi sa vremenom u kojem živimo, jer je očigledno da je porodični zakon iz 19 stoljeća i nikako ne može odgovoriti socijalnim i društvenim izazovima 21. vijeka. Ili da se vraćamo na staro, ali od toga nema ništa a ni ja to ne bih želio.
Top
Sta bi ti? Koji zakon bi sada primjenio?

Meni zene nisu jasne-- mislim odgojati dijete, je velika obaveza- pa i da ti familija pomaze , drzava..itd, no, RL je ipak druga prica- to znam od vec, pomenutih slucajeva....
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#99 Re: Ženidba, djeca i razvod

Post by plain vanilla »

dale cooper wrote: 07/05/2020 12:41
plain vanilla wrote: 07/05/2020 12:37 Previse gledate americke filmove, kao da je kod nas alimentacija nekakvo bogatstvo, rijetko ko je redovno i placa.
Halalio bih onoj koja bi se od moje alimentacije usrećila. :mrgreen: Na kraju bi meni dala dijete. :lol: :D
Pa to i kazem. Ovdje se alimentacija spominje kao nekakvo bogatstvo od kojeg mozes lagodno zivjeti.
User avatar
Veigar
Posts: 2346
Joined: 07/01/2020 12:17

#100 Re: Ženidba, djeca i razvod

Post by Veigar »

plain vanilla wrote: 07/05/2020 13:20
dale cooper wrote: 07/05/2020 12:41
plain vanilla wrote: 07/05/2020 12:37 Previse gledate americke filmove, kao da je kod nas alimentacija nekakvo bogatstvo, rijetko ko je redovno i placa.
Halalio bih onoj koja bi se od moje alimentacije usrećila. :mrgreen: Na kraju bi meni dala dijete. :lol: :D
Pa to i kazem. Ovdje se alimentacija spominje kao nekakvo bogatstvo od kojeg mozes lagodno zivjeti.
Ne, ja želim raspravu o tome da li su muškarci i žene ravnopravni pred zakonom, pred bogom znamo da jesu, kako situacija ide ispada da nisu, jer uvijek jedan od spolova iskorištava rupe u zakonu da sebi priskrbi određeni interes, danas tu ulogu negativca preuzimaju žene od muškaraca stoga i potreba mijenjanja porodičnog zakona.
Post Reply