Ženidba, djeca i razvod

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
Veigar
Posts: 2346
Joined: 07/01/2020 12:17

#1 Ženidba, djeca i razvod

Post by Veigar »

U zadnje vrijeme ovako često razgovaram sa ovim mlađim ženama od 20 do 40 godina, s obzirom na vrstu posla radim sa njima u tom rasponu godina. I ono što sam primjetio je da mnogo njih koje su neudane, bi voljele da se udaju, ali da im muž nije u blizini, tj. da recimo kao radi negdje vani a da je ona tu u Bosni te dođe eventualno svakih 6 mjeseci bude malo i opet ode. Nakon toga diskusija se okrene na potomstvo i onda ide izjava: Pa eto udam se rodim sebi djecu i onda se razvedem. Tu ja uskočim sa pitanjem: Pa dobro zašto se udavati, ženiti, napravi sebi djecu bez braka, manje troškali jbg. Međutim neće za takvpo nešto ni da čuju, samo se udat rodit djecu i rastat se. Hmmmmmmm...?

Kako ovo komentarišete, ja sam malo zbunjen, meni je recimo bezveze da se neko uda ili oženi i onda rastane za godinu nakon rođenja djeteta i to mu je plan. Razumijem ja kad se rastanu jer jbg ne ide, ali nije planirano bilo da se rastanu. Međutim ovdje se radi o tome da se to planira. Veoma interesnatno, da vidim šta svekoliko pučanstvo na forumu misli o ovome.

Hvala na odgovorima unaprijed.

:kiss:
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#2 Re: Ženidba, djeca i razvod

Post by pustopoljina »

Nije to niciji plan, to je samo prica protiv uroka.
Seyfo
Posts: 4336
Joined: 23/08/2011 14:12

#3 Re: Ženidba, djeca i razvod

Post by Seyfo »

E la sa lamet.
Uopšte ne mogu da vjerujem.
Čak štaviše, činjenice su da je na zapadu mnogo razvedenih osoba, sa djecom ili bez, i takve osobe nisu toliko stigmatizirane i lakše se uklapaju u nove veze i brakove, dok je kod nas društvo ipak druga krajnost...znači planirati da žene bude razvedena sa djecom...nevjerovatno.
User avatar
Henry Chinaski
Posts: 2589
Joined: 03/08/2005 08:12

#4 Re: Ženidba, djeca i razvod

Post by Henry Chinaski »

Ne zvuči mi ova priča nevjerovatno. Licemjerje je ovdje nešto kao stil života, a mahala će ti manje uzeti za zlo ako se razvedeš nego ako dobiješ dijete izvan braka.
To da su generacije sve gluplje nije trend samo kod nas, svijet ide unazad.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12375
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#5 Re: Ženidba, djeca i razvod

Post by dr_Evil »

Zato su na zapadu skontali recept, vise se uopste ne vjencavaju. Zive zajedno naprave par djece i svako svojim putem. Meni licno to nije jasno, ali izgleda da kod njih funkcionise. Doduse drugacije je uredjena zakonski ta zajednica kad zive zajedno.

Generalno danas su zene postale jako cudne, htjele bi brak i porodicu, a da zive kao da im je 19. Da mogu da stave na instagram pa da im ostale zavide. Zivi se za like
User avatar
Veigar
Posts: 2346
Joined: 07/01/2020 12:17

#6 Re: Ženidba, djeca i razvod

Post by Veigar »

Seyfo wrote: 07/05/2020 09:45 E la sa lamet.
Uopšte ne mogu da vjerujem.
Čak štaviše, činjenice su da je na zapadu mnogo razvedenih osoba, sa djecom ili bez, i takve osobe nisu toliko stigmatizirane i lakše se uklapaju u nove veze i brakove, dok je kod nas društvo ipak druga krajnost...znači planirati da žene bude razvedena sa djecom...nevjerovatno.
Meni je ovdje fascinantno to što žena planiora takav život ne muškarac. Ono wtf happened?
User avatar
Veigar
Posts: 2346
Joined: 07/01/2020 12:17

#7 Re: Ženidba, djeca i razvod

Post by Veigar »

Henry Chinaski wrote: 07/05/2020 09:46 Ne zvuči mi ova priča nevjerovatno. Licemjerje je ovdje nešto kao stil života, a mahala će ti manje uzeti za zlo ako se razvedeš nego ako dobiješ dijete izvan braka.
To da su generacije sve gluplje nije trend samo kod nas, svijet ide unazad.
vjeruje da nije priča, baš jučer sam razgovarao sa kolegicom koja ima ovako 25-26 godina i ona je to hladno izjavila i kad sam je pitao: Pa dobro što ne napraviš djecu bez braka, s obzirom da je očigledno da ti muž ne treba, neću kaže, hoću da se udam napravim djecu i razvedem. I sa drugim ženama u razgovoru sam isto razmišljanje čuo, ali ovo zaddnje mi je bilo podstrek da otvorim temu čisto da vidim šta forum misli o ovom fenomenu. :-)
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#8 Re: Ženidba, djeca i razvod

Post by pustopoljina »

Veigar wrote: 07/05/2020 09:50
Henry Chinaski wrote: 07/05/2020 09:46 Ne zvuči mi ova priča nevjerovatno. Licemjerje je ovdje nešto kao stil života, a mahala će ti manje uzeti za zlo ako se razvedeš nego ako dobiješ dijete izvan braka.
To da su generacije sve gluplje nije trend samo kod nas, svijet ide unazad.
vjeruje da nije priča, baš jučer sam razgovarao sa kolegicom koja ima ovako 25-26 godina i ona je to hladno izjavila i kad sam je pitao: Pa dobro što ne napraviš djecu bez braka, s obzirom da je očigledno da ti muž ne treba, neću kaže, hoću da se udam napravim djecu i razvedem. I sa drugim ženama u razgovoru sam isto razmišljanje čuo, ali ovo zaddnje mi je bilo podstrek da otvorim temu čisto da vidim šta forum misli o ovom fenomenu. :-)
Ma to je transgeneracijska razocaranost. Ponavljam, prica protiv uroka. Svako se nada da nece njega i da ce bas on uspjeti zivjeti bajku.
User avatar
Veigar
Posts: 2346
Joined: 07/01/2020 12:17

#9 Re: Ženidba, djeca i razvod

Post by Veigar »

pustopoljina wrote: 07/05/2020 09:55
Veigar wrote: 07/05/2020 09:50
Henry Chinaski wrote: 07/05/2020 09:46 Ne zvuči mi ova priča nevjerovatno. Licemjerje je ovdje nešto kao stil života, a mahala će ti manje uzeti za zlo ako se razvedeš nego ako dobiješ dijete izvan braka.
To da su generacije sve gluplje nije trend samo kod nas, svijet ide unazad.
vjeruje da nije priča, baš jučer sam razgovarao sa kolegicom koja ima ovako 25-26 godina i ona je to hladno izjavila i kad sam je pitao: Pa dobro što ne napraviš djecu bez braka, s obzirom da je očigledno da ti muž ne treba, neću kaže, hoću da se udam napravim djecu i razvedem. I sa drugim ženama u razgovoru sam isto razmišljanje čuo, ali ovo zaddnje mi je bilo podstrek da otvorim temu čisto da vidim šta forum misli o ovom fenomenu. :-)
Ma to je transgeneracijska razocaranost. Ponavljam, prica protiv uroka. Svako se nada da nece njega i da ce bas on uspjeti zivjeti bajku.
Ne znam, ja sam pobornik izjednačavanje parav žena i muškaraca, ali ovo sad samo dokazuje da to nema veze sa pravima i slobodama već sa interesima. Tj. jedina moguća podjela čovječanstva je na dobre i loše ljude i njihovu međusobnu interakciju.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5949
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#10 Re: Ženidba, djeca i razvod

Post by studiorum_tuzlaensis »

Desila se jednakopravnost spolova. Muškarci u većini slučajeva teško podnose da nisu iznad kao nekad, a žene sa druge strane često traže i više od "pola". Dobar brak danas je savršeni kompromis, jer se više ne zna ko kosi, a ko vodu nosi. Svi kose i vodu nose i svi moraju pristati na ustupke.

Drugi razlozi su obično sebičnost ljudi i samodovoljnost i finansijska neovisnost ženskog dijela populacije. Onda želja za slobodom i "be young and free", a bogami i strah od obaveze i nepoznatog koje nosi brak i djeca. Zato će mnogi radije ili sklepati jedno dijete i rastati se ili dobiti vanbračno (na zapadu i vještačkom oplodnjom). Ima tu i dosta drugih razloga, ali ovo je neki okvir zbog kojeg stanovništvo u Evropi opada.

Sve ovo ima za posljedicu odrastanje djece u katastrofalnim porodičnim odnosima. Šta očekivati od njih onda?

Dobar brak je recept za dobar i prosperitetan život.
mesarkasapin
Posts: 91
Joined: 30/11/2016 13:20

#11 Re: Ženidba, djeca i razvod

Post by mesarkasapin »

To je nešto između q-rawe i glupače. To ne misli na drugu stranu i posljedice. Ono bi se udalo da lijepi slike sa vjenčanja po fejzbuku, da joj se dijete napravi i kad se razvede očekuje alimentaciju. Svakom muškarcu je bolje zabavljati se sa kobilom nego sa takvom ženetinom.
User avatar
Henry Chinaski
Posts: 2589
Joined: 03/08/2005 08:12

#12 Re: Ženidba, djeca i razvod

Post by Henry Chinaski »

Život je uvijek bio minsko polje samo što su danas mine gušće posijane. Holivud je ubijedio ljude da su samo najvažniji i da ne trpe nikog.
Često se ljudi zajebu sa onim što žele ali svako mora proći svoje iskustvo.

Neizbježno je, međutim, da glupe generacije stvaraju još gluplje i tako redom. Instant generacije ne žele uložiti nikakav trud i žele sve sad i na lakši način. To, na kraju uvijek ispadne teže ali kasno shvatiš.
User avatar
pizarro
Posts: 4193
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#13 Re: Ženidba, djeca i razvod

Post by pizarro »

koji egoizam :-)
a to sto bi otac mogao patiti za djetetom, hajde sta fali :-)
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#14 Re: Ženidba, djeca i razvod

Post by hadzinicasa »

Henry Chinaski wrote: 07/05/2020 10:13 Život je uvijek bio minsko polje samo što su danas mine gušće posijane. Holivud je ubijedio ljude da su samo najvažniji i da ne trpe nikog.
Često se ljudi zajebu sa onim što žele ali svako mora proći svoje iskustvo.

Neizbježno je, međutim, da glupe generacije stvaraju još gluplje i tako redom. Instant generacije ne žele uložiti nikakav trud i žele sve sad i na lakši način. To, na kraju uvijek ispadne teže ali kasno shvatiš.
this. u zadnje vrijeme srecem toliku kolicinu samoopsjednutosti kombiniranu sa osjecajem (i ponasanjem) entitlementa da sam zgrozena. empatija = 0. molim poravnajte svijet prema meni, a da ja ne moram nista jer to svojim postojanjem zasluzujem. i stalno zakinuti, unesreceni dok se svijet urotio protiv njih... pa im se eto nece, a vid' ih.

niti misle na druge, puna im usta svojih prava, bez ikakvih odricanja ili truda, a o anticipiraju tudjih potreba i empatiji da ne govorim. cak je i pristojnost zrtvovana (sta ja njega prvi da pozdravim pa nek sam mladji - necu, drustvene norme i to...)

i nista im nije sveto.

uzasavajuce
Last edited by hadzinicasa on 07/05/2020 13:03, edited 1 time in total.
sumirprimus
Posts: 81491
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#15 Re: Ženidba, djeca i razvod

Post by sumirprimus »

sve je laz i ljustura.
drustvena norma, licemjerje ko nova normala, prihvatljivije ozenit se dobit djecu i razvest negoli u vanbracnoj vezi bez razmisljanja i planiranja sta ubuduce, kako ce toj djeci bit.
nikakav plan, promisljanje, grlom u jagode pa sta bude, sijeku na prvu, nema da prenoci. sta ces nove generacije nova pravila.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#16 Re: Ženidba, djeca i razvod

Post by pustopoljina »

Stvarno pretjerujete...to su mnoge žene ćerama govorile...sine, gledaj da rodis sebi dijete..udati se i ne moras...
Samo, naravno, dan danas je crnjak kad ti kcerka dobije dijete, a liku ne pada na pamet da je ozeni...sve ono..skupa smo dok nam je lijepo.
To je i moja mama rahmetli znala reci, kad je stari iznervira i razocara...da joj je lakse 2 djece podici, nego s njim se bočiti.
I iskreno, i meni je tako izgledalo cesto.
A i vi, pola vas ima oceve...sa kojima se jedva mozete, a znate i zasto...samo boli kad to neka cura primijeni na vas...jer vi sigurno mislite da cete biti super ocevi i muzevi...
Abd.
Niti te cure to misle svojom glavom, to su samo tudje price...
I vama muskima roditelji i okolina ispiraju mozak...hbg.
Bice to ok.
User avatar
Veigar
Posts: 2346
Joined: 07/01/2020 12:17

#17 Re: Ženidba, djeca i razvod

Post by Veigar »

rajvosaxo wrote: 07/05/2020 11:00 Odgovor na pitanje zasto razvod, a ne vanbracna zajednica sa djecom je veoma jednostavan.
Sa razvodom mu uzme stan i sve sto su do tada zajedno zaradili + mu se nakači za alimentaciju.
Većina očeva dobrovoljno izadje iz stana po razvodu, plaća alimentaciju, vazda gura i bori se za djecu, a njoj sve to na kraju ispadne super kombinacija.
Rijesila osnovne zivotne probleme, dobila djecu, ali i full slobodu za sve sto pozeli.
Ovakvih situacija znam barem 10 u blizoj okolini.
E onda joj mladja drugarica to sve vidi, pa hoce i ona...
Pa ja onda muškarcima ne bih predlagao da se ikako žene, bolje da se udaju jbg. Fascinantno je kako doživljavamo ove društvene promjene.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18168
Joined: 11/02/2013 11:32

#18 Re: Ženidba, djeca i razvod

Post by Ramzess Veliki »

Ovo nije nikakva nova pojava. Planira da se uda da bi pobjegla od roditeljske kontrole, da rodi i razvede se da bi izvukla materijalnu korist a muz nije ni bitan, i tada ce kao dobiti punu slobodu da radi sta hoce, Sex i Grad.
Uz to ima dodatni stimulans u prijateljicama koje to kao podrzavaju jer su neudate, mastaju o tome i mastaju da imaju stalnu vezu, ali to nikad nece reci jer medju takvima budu ismijavane, nisu cool i ispadaju staromodne.

Poremetilo se ...
User avatar
Veigar
Posts: 2346
Joined: 07/01/2020 12:17

#19 Re: Ženidba, djeca i razvod

Post by Veigar »

pustopoljina wrote: 07/05/2020 11:03 Stvarno pretjerujete...to su mnoge žene ćerama govorile...sine, gledaj da rodis sebi dijete..udati se i ne moras...
Samo, naravno, dan danas je crnjak kad ti kcerka dobije dijete, a liku ne pada na pamet da je ozeni...sve ono..skupa smo dok nam je lijepo.
To je i moja mama rahmetli znala reci, kad je stari iznervira i razocara...da joj je lakse 2 djece podici, nego s njim se bočiti.
I iskreno, i meni je tako izgledalo cesto.
A i vi, pola vas ima oceve...sa kojima se jedva mozete, a znate i zasto...samo boli kad to neka cura primijeni na vas...jer vi sigurno mislite da cete biti super ocevi i muzevi...
Abd.
Niti te cure to misle svojom glavom, to su samo tudje price...
I vama muskima roditelji i okolina ispiraju mozak...hbg.
Bice to ok.
Poenta je što su izgleda uloge promijenile, više nisu muškarci ti koji su loši u braku sad su to žene. To je ono što mi je fascinantno. Ono wtf happened u međuvremenu. Big lol.
User avatar
Entropio
Posts: 7807
Joined: 21/11/2010 21:49

#20 Re: Ženidba, djeca i razvod

Post by Entropio »

Hehe, pa nisu svi muskarci glupi. Takvu prepoznas, igras njenu igru i dobijas sta zelis, a onda odigras iz keca u dvicu i ti nju napustis dok ona brise suze i razmazuje sminku. Pa ne postoji glumica koja moze odigrati ulogu tako dobro da te voli, da zeli tvoje dijete, a da ti ne prepoznas da li je to iskreno ili nije. Osim ako si debil. Ili lazes sebe.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#21 Re: Ženidba, djeca i razvod

Post by pustopoljina »

Veigar wrote: 07/05/2020 11:06
pustopoljina wrote: 07/05/2020 11:03 Stvarno pretjerujete...to su mnoge žene ćerama govorile...sine, gledaj da rodis sebi dijete..udati se i ne moras...
Samo, naravno, dan danas je crnjak kad ti kcerka dobije dijete, a liku ne pada na pamet da je ozeni...sve ono..skupa smo dok nam je lijepo.
To je i moja mama rahmetli znala reci, kad je stari iznervira i razocara...da joj je lakse 2 djece podici, nego s njim se bočiti.
I iskreno, i meni je tako izgledalo cesto.
A i vi, pola vas ima oceve...sa kojima se jedva mozete, a znate i zasto...samo boli kad to neka cura primijeni na vas...jer vi sigurno mislite da cete biti super ocevi i muzevi...
Abd.
Niti te cure to misle svojom glavom, to su samo tudje price...
I vama muskima roditelji i okolina ispiraju mozak...hbg.
Bice to ok.
Poenta je što su izgleda uloge promijenile, više nisu muškarci ti koji su loši u braku sad su to žene. To je ono što mi je fascinantno. Ono wtf happened u međuvremenu. Big lol.
Mozes na to gledati tako, a mozes i kao uspostavljanje balansa.
Nije brate valjalo ni da ona huda jetru svoju jede i dura...
A ko se da tako nahajcati, nije bolje ni zasluzio/la i zivjece sa svojim odlukama, a i djeca ce porasti...i pitati koji q si ti mislila/mislio.
Budi najbolje sto mozes, radi sebe...i to je to.
User avatar
Veigar
Posts: 2346
Joined: 07/01/2020 12:17

#22 Re: Ženidba, djeca i razvod

Post by Veigar »

Entropio wrote: 07/05/2020 11:07 Hehe, pa nisu svi muskarci glupi. Takvu prepoznas, igras njenu igru i dobijas sta zelis, a onda odigras iz keca u dvicu i ti nju napustis dok ona brise suze i razmazuje sminku. Pa ne postoji glumica koja moze odigrati ulogu tako dobro da te voli, da zeli tvoje dijete, a da ti ne prepoznas da li je to iskreno ili nije. Osim ako si debil. Ili lazes sebe.
Do prije dvije tri godine, nisam ni čuo da se o temi govori na ovakav način, ovo je sad nešto novo.
User avatar
Veigar
Posts: 2346
Joined: 07/01/2020 12:17

#23 Re: Ženidba, djeca i razvod

Post by Veigar »

pustopoljina wrote: 07/05/2020 11:10
Veigar wrote: 07/05/2020 11:06
pustopoljina wrote: 07/05/2020 11:03 Stvarno pretjerujete...to su mnoge žene ćerama govorile...sine, gledaj da rodis sebi dijete..udati se i ne moras...
Samo, naravno, dan danas je crnjak kad ti kcerka dobije dijete, a liku ne pada na pamet da je ozeni...sve ono..skupa smo dok nam je lijepo.
To je i moja mama rahmetli znala reci, kad je stari iznervira i razocara...da joj je lakse 2 djece podici, nego s njim se bočiti.
I iskreno, i meni je tako izgledalo cesto.
A i vi, pola vas ima oceve...sa kojima se jedva mozete, a znate i zasto...samo boli kad to neka cura primijeni na vas...jer vi sigurno mislite da cete biti super ocevi i muzevi...
Abd.
Niti te cure to misle svojom glavom, to su samo tudje price...
I vama muskima roditelji i okolina ispiraju mozak...hbg.
Bice to ok.
Poenta je što su izgleda uloge promijenile, više nisu muškarci ti koji su loši u braku sad su to žene. To je ono što mi je fascinantno. Ono wtf happened u međuvremenu. Big lol.
Mozes na to gledati tako, a mozes i kao uspostavljanje balansa.
Nije brate valjalo ni da ona huda jetru svoju jede i dura...
A ko se da tako nahajcati, nije bolje ni zasluzio/la i zivjece sa svojim odlukama, a i djeca ce porasti...i pitati koji q si ti mislila/mislio.
Budi najbolje sto mozes, radi sebe...i to je to.
Slažem se zato sam i rekao u prijašnjem postu da je odjela moguća samo na dobre i loše ljude i njihovi međusobnu interakciju u bilo kojem smislu. Poenta je što se u čitavoj ovoj priči ruše sve one društvene norme koje mi uzimamo zdravo za gotovo. To je ono što me fascinira u smislu da živimo tu promjenu.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#24 Re: Ženidba, djeca i razvod

Post by pustopoljina »

Veigar wrote: 07/05/2020 11:12
pustopoljina wrote: 07/05/2020 11:10
Veigar wrote: 07/05/2020 11:06
Poenta je što su izgleda uloge promijenile, više nisu muškarci ti koji su loši u braku sad su to žene. To je ono što mi je fascinantno. Ono wtf happened u međuvremenu. Big lol.
Mozes na to gledati tako, a mozes i kao uspostavljanje balansa.
Nije brate valjalo ni da ona huda jetru svoju jede i dura...
A ko se da tako nahajcati, nije bolje ni zasluzio/la i zivjece sa svojim odlukama, a i djeca ce porasti...i pitati koji q si ti mislila/mislio.
Budi najbolje sto mozes, radi sebe...i to je to.
Slažem se zato sam i rekao u prijašnjem postu da je odjela moguća samo na dobre i loše ljude i njihovi međusobnu interakciju u bilo kojem smislu. Poenta je što se u čitavoj ovoj priči ruše sve one društvene norme koje mi uzimamo zdravo za gotovo. To je ono što me fascinira u smislu da živimo tu promjenu.
Da, dobri i losi, pa na sivo.
Gledaj, nisi postavljao temu kad su ti "drustvene norme" kao muskarcu isle u prilog, zar ne?
Boli tebe sto je neka mirnesa dala i dusu i tijelo za svoju porodicu, a lik joj doveo neku nenu i reko' mirnesa mrs' napolje...
Nisam pristalica uznickih odnosa u cjelini i uzdam se u to da jedni bez drugih ne mEremo. Ti trendovi se mijenjaju...dok kao cjelina drustvo napreduje, sve ok.
User avatar
Veigar
Posts: 2346
Joined: 07/01/2020 12:17

#25 Re: Ženidba, djeca i razvod

Post by Veigar »

pustopoljina wrote: 07/05/2020 11:18
Veigar wrote: 07/05/2020 11:12
pustopoljina wrote: 07/05/2020 11:10

Mozes na to gledati tako, a mozes i kao uspostavljanje balansa.
Nije brate valjalo ni da ona huda jetru svoju jede i dura...
A ko se da tako nahajcati, nije bolje ni zasluzio/la i zivjece sa svojim odlukama, a i djeca ce porasti...i pitati koji q si ti mislila/mislio.
Budi najbolje sto mozes, radi sebe...i to je to.
Slažem se zato sam i rekao u prijašnjem postu da je odjela moguća samo na dobre i loše ljude i njihovi međusobnu interakciju u bilo kojem smislu. Poenta je što se u čitavoj ovoj priči ruše sve one društvene norme koje mi uzimamo zdravo za gotovo. To je ono što me fascinira u smislu da živimo tu promjenu.
Da, dobri i losi, pa na sivo.
Gledaj, nisi postavljao temu kad su ti "drustvene norme" kao muskarcu isle u prilog, zar ne?
Boli tebe sto je neka mirnesa dala i dusu i tijelo za svoju porodicu, a lik joj doveo neku nenu i reko' mirnesa mrs' napolje...
Nisam pristalica uznickih odnosa u cjelini i uzdam se u to da jedni bez drugih ne mEremo. Ti trendovi se mijenjaju...dok kao cjelina drustvo napreduje, sve ok.
Izvini ali ipak jesam postavljao teme i tada ili ih je neko drugi postavljao a a ja podržavao. Nemam ja ništa protiv slobodne volje žena da sa svojim tijelom i umom rade šta hoće, mene samo fascinira to kako su se uloge naglo promijenile, tj . nisu se promijenile samo su se maske skinule pa sad vidimo šta je sve žensko u stanju uraditi i koliko je to s moralne strane slom društva u cjelini. Da ti prevedem nisu žene svetice kakvim se predstavljaju, za muškarce to već znamo, za žene nismo znali eh sad i to znamo jer se više i ne trude da to sakriju.
Post Reply