FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Locked
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#11851 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by 90minut »

I zaslužuje je.
Son1
Posts: 1215
Joined: 24/07/2012 16:29

#11852 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by Son1 »

Evo rece Senci na OKanalu kako ljudi previse paznje poklanjaju novinaru.
Kaze Zahiraga je tu djecak iz SDA koji u svom nastupu kaze vise o sebi, nego sto najgenijalni novinar moze iz njeg izvuci. Takodjer, uspio je da se dotakne SDA vrha i njih prokomentarise.
Kontam nesto, vrlo moguce da ga je navlacio s onom pricom kako niko iz opozicije nije pristao s njim u duel, pa se Bivol otvorio i poceo da laprda.
Ne treba bit pametan pa svasta zakljuciti o SDA zlocincima iz onog sinosnjeg brukanja bivola-potrcka porodice na celu SDA, a vrlo moguce i buduceg ministra u ovom nasem hororu.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#11853 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by ExNihilo »

ExNihilo wrote: 03/05/2020 19:56
asker wrote: 03/05/2020 19:40 Osim vas u Sa, vjerujem da malo ko u BiH zna ko je Zahiragic. Ko je sinoc prvi put gledao lika hladno ce zakljucit da je poderao Senada. Nikako ne kontam ovih par postova "joj jest glup" "jest seljak" itd itd.
Gdje, sta, koji dio je trokiro, izgubio se? Lik artikulisano melje li melje, ko Dino.
Ako se iko pogubio to je Senad, ko god mu pokaze zube i razbije "gard" on ostatak intervjua ko hipnotisan.
Intervju nije ni tuča, ni debata. Zadatak novinara nije "poderati" sagovornika. Ne krivim te što pogrešno percipiraš tu dinamiku, jer često ni školovani novinari istu ne razumiju (vidi pod Amir Zukić).

Zadatak novinara je, između ostalog, pokazati javnosti s kim ima posla. Senadu to sinoć nije ni bilo teško: Zahiragić se sam predstavio kao pas Bakira i Sebije, mrmonja koji ne osporava da je posao dobio preko štele, pravnik koji je stranku stavlja ispred prava.

Samo ga je trebalo pustiti da priča, što je Senad i učinio. Sistem vrijednosti je isplivao po logici stvari.
Potvrdi me Senči od riječi do riječi. Bit će da čita temu. :oops:

Son1
Posts: 1215
Joined: 24/07/2012 16:29

#11854 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by Son1 »

ExNihilo wrote: 03/05/2020 22:34
ExNihilo wrote: 03/05/2020 19:56
asker wrote: 03/05/2020 19:40 Osim vas u Sa, vjerujem da malo ko u BiH zna ko je Zahiragic. Ko je sinoc prvi put gledao lika hladno ce zakljucit da je poderao Senada. Nikako ne kontam ovih par postova "joj jest glup" "jest seljak" itd itd.
Gdje, sta, koji dio je trokiro, izgubio se? Lik artikulisano melje li melje, ko Dino.
Ako se iko pogubio to je Senad, ko god mu pokaze zube i razbije "gard" on ostatak intervjua ko hipnotisan.
Intervju nije ni tuča, ni debata. Zadatak novinara nije "poderati" sagovornika. Ne krivim te što pogrešno percipiraš tu dinamiku, jer često ni školovani novinari istu ne razumiju (vidi pod Amir Zukić).

Zadatak novinara je, između ostalog, pokazati javnosti s kim ima posla. Senadu to sinoć nije ni bilo teško: Zahiragić se sam predstavio kao pas Bakira i Sebije, mrmonja koji ne osporava da je posao dobio preko štele, pravnik koji je stranku stavlja ispred prava.

Samo ga je trebalo pustiti da priča, što je Senad i učinio. Sistem vrijednosti je isplivao po logici stvari.
Potvrdi me Senči od riječi do riječi. Bit će da čita temu. :oops:

Senade jes' to ti :D
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#11855 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by ExNihilo »

Son1 wrote: 03/05/2020 22:44
Senade jes' to ti :D
Samo vas gledam šta pišete. :oops:
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#11856 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by pinkman »

Entropio wrote: 03/05/2020 20:42 Zahiragic ce biti ministar u narednom izbornom ciklusu. Ovim nastupom je platio tu poziciju.
Dugo ce on biti u politici. Ono sto je zalosno je sto decko ima veliki broj pratilaca sto dosta govori o stanju u drustvu.

On svojim nastupima radi najvise za sebe jer bi u bilo kojoj drugoj stranci, iz istog politickog spektra, isto pronasao mjesto za sebe.
sumirprimus
Posts: 81557
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#11857 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by sumirprimus »

bogme poslje zahiragica i kako senco presuti odma reklame bingo i ostali... :skoljka:
a zalio se na kolko ono sekundi? :skoljka:
sumirprimus
Posts: 81557
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#11858 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by sumirprimus »

nemas ti njeg sta pustit, kad vodis 3:0 trpaj do kraja ko u svakom sportu, nema pustanja ni popustanja, osim ako nije u igri jos sta osim pobjede :zzzz:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#11859 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by JThomas »

senad je teoretski u pravu ali se sam vrlo često ne pridržava toga. a da je iz junca izvukao puno više nego da ga je ribao, sigurno jeste.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#11860 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by Tomahawk11 »

pinkman wrote: 04/05/2020 00:53
Entropio wrote: 03/05/2020 20:42 Zahiragic ce biti ministar u narednom izbornom ciklusu. Ovim nastupom je platio tu poziciju.
Dugo ce on biti u politici. Ono sto je zalosno je sto decko ima veliki broj pratilaca sto dosta govori o stanju u drustvu.

On svojim nastupima radi najvise za sebe jer bi u bilo kojoj drugoj stranci, iz istog politickog spektra, isto pronasao mjesto za sebe.
Ja bih rekao da nije problem što postoji Zahiragić, problem je što ne postoji adekvatna alternativa.
El_comadante
Posts: 7936
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#11861 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by El_comadante »

pinkman wrote: 04/05/2020 00:53
Entropio wrote: 03/05/2020 20:42 Zahiragic ce biti ministar u narednom izbornom ciklusu. Ovim nastupom je platio tu poziciju.
Dugo ce on biti u politici. Ono sto je zalosno je sto decko ima veliki broj pratilaca sto dosta govori o stanju u drustvu.

On svojim nastupima radi najvise za sebe jer bi u bilo kojoj drugoj stranci, iz istog politickog spektra, isto pronasao mjesto za sebe.
tako je. vjerovatno je i poslan bas on u emisiju, koju je iskoristio braneci Sebiju i sada je "kupio" ministarsku poziciju u narednom periodu.,
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#11862 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by Banksy »



"Pusti ga nek je brani".

Kad je ternim plaćen, šta ćeš drugo.

Kad nije, onda pitaš, propituješ nelogičnosti, pratiš odgovore, pa postavljaš podpitanja, postavljaš i ona ranije pripremljena pitanja, ulaziš u dubinu, ne puštaš nikome da od tvog medija pravi čistu, neometanu platformu za agitaciju.
To kad nisi plaćen.

Kad jesi, onda "pustiš da je brani".
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#11863 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by high_volume »

Banksy wrote: 04/05/2020 09:41
Kad je ternim plaćen, šta ćeš drugo.

Kad nije, onda pitaš, propituješ nelogičnosti, pratiš odgovore, pa postavljaš podpitanja, postavljaš i ona ranije pripremljena pitanja, ulaziš u dubinu, ne puštaš nikome da od tvog medija pravi čistu, neometanu platformu za agitaciju.
To kad nisi plaćen.

Kad jesi, onda "pustiš da je brani".
FACE TV je postao reality show sa političkim dometom. Postao je pijaca, ponuda i potražnja. Profesija i odgovornost zamijenjeni su za jeftin novac :(
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#11864 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by Banksy »

Pišem to godinama. Kod njega se uvijek plaćalo, znale su se tarife, sve.
Ali sad smo stigli do trenutka kad je, zbog okolnosti bojkota SDA i njihovih kompanija, postao jedino mjesto gdje se može čuti istina, i to je zaista veliko i važno.
S tim da se to "slobodarsko, opoziciono" djelovanje prekida nastavi li Bake s gostovanjima svojih grla. Sve je uslovljeno novcem, vidjećemo. SDA je shvatila, najzad, da im u ovom trenutku nanosi veliku političku ptetu.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#11865 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by ExNihilo »

Uprkos svim manama koje frajko ima, nešto značajno se dogodilo i prelomilo.

Raja čeka centralni dnevnik ko novu epizodu popularne serije. Mislim da od rata nije imao takvu gledanost.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#11866 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by Banksy »

Da, sigurno, najgledaniji je.
Nažalost, vremena su sasvim drugačija od onih postratnih kad su stranci upumpavali ogroman novac u neovisne medije, pa se nekako i moglo opstati na tržištu ako govoriš istinu i djeluješ opoziciono navionalističkim strankama. Danas, stranaca nema, svi su prepušteni sami sebi, pa je neovisnost postala vrlo teška, skoro neizvodiva. Stjecaj oklnosti gurnuo ga je u pravcu u kojem on sam nikad nije bio niti djelovao.
Ne zaboravimo da su se kod njega termink uvijek plaćali, a da je prije petnaestak godina, skupa s SDA Purivatrom vodio (i uništio) BHTV, dakle, nikad nije bio opozicionar, ni blizu.
Namjestilo mu se i sad bere plodove.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#11867 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by ExNihilo »

Po njegovoj priči sa BHT je otjeran od strane Alije i Zlagumdžije, a po uputi stranaca da medije očiste od "ratnih faca".

Što se tiče plaćenih termina, naravno da je toga bilo, ali sama činjenica da je neko plaćao da se pojavi kod Senada sugerira da je i tada bio gledaniji od prosječnog privatnog medija. Ili manje pod kontrolom?

Uostalom, to što su baje plaćale gostovanja ne treba izjednačiti s tim da je podržavao baje.
neki
Posts: 6692
Joined: 17/02/2005 07:57

#11868 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by neki »

Nadam se da neće i on osnovati stranku i ući u politiku
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#11869 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by high_volume »

ExNihilo wrote: 04/05/2020 10:23 Što se tiče plaćenih termina, naravno da je toga bilo, ali sama činjenica da je neko plaćao da se pojavi kod Senada sugerira da je i tada bio gledaniji od prosječnog privatnog medija. Ili manje pod kontrolom?
Najsnažniji uticaj na javno mnijenje je posredstvom TV stanica. Još ako je voditelj sposobna i poznata osoba, takav učinak je još veći.

Neće me iznenaditi ako prodajom svog medijskog prostora političkim organizacijama krenu i druge TV stanice. Politički interesi nemaju cijenu :-)
mega_mashcine
Posts: 1403
Joined: 01/05/2013 12:21

#11870 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by mega_mashcine »

Nastup Zahiragica je pun pogodak za SDA. Ako ga poredimo sa ostalim članovima iz vrha SDA, možda i jedini iole pismen koji može i smije stati pred kamere, mada to nije teško pored Šefika, Novalica, Baketa itd. Uradio je sasvim dovoljno da ako je bilo onih glasača SDA koji su se počeli dvoumiti da li opet glasati za SDA, nakon ovog intervjua sigurno će nasatviti podržavati SDA. Jbg oni ne vide dalje od svog nosa.
sumirprimus
Posts: 81557
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#11871 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by sumirprimus »

ne znam vala da je pun pogodoak, ako im je ovaj najbolje sto mogu ponudit u vanredno vrijeme, jadna im majka..
kako sam rece mahalac :-)
mega_mashcine
Posts: 1403
Joined: 01/05/2013 12:21

#11872 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by mega_mashcine »

pa ja ne znam da mogu nekog boljeg ponuditi. I zašto im je jadna majka ?

Zahiragic je mlad, ali natprosječno elokventan i intelektualno briljantan. On je ponos i jamac budućnosti bošnjačkog naroda..
Bilo ga je uživanje gledati kako uzdignute glave štiti svoj narod, razdvaja dobro od zla, akcentira sve što je krivo predstavljeno i izvrnuto..
Svaka mu čast uspješno je branio čast Bošnjaka od ljudi koji ne misle dobro našoj Bosni i Hercegovini.
Bošnjački ponos.

8-)
:-D :D
mega_mashcine
Posts: 1403
Joined: 01/05/2013 12:21

#11873 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by mega_mashcine »

da ko ne bi pomislio da sam ja ovo gore napisao i da sam ja autor ovoga :lol: :lol:

Image
Last edited by mega_mashcine on 04/05/2020 11:13, edited 1 time in total.
sumirprimus
Posts: 81557
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#11874 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by sumirprimus »

mega_mashcine wrote: 04/05/2020 11:10 pa ja ne znam da mogu nekog boljeg ponuditi. I zašto im je jadna majka ?

Zahiragic je mlad, ali natprosječno elokventan i intelektualno briljantan. On je ponos i jamac budućnosti bošnjačkog naroda..
Bilo ga je uživanje gledati kako uzdignute glave štiti svoj narod, razdvaja dobro od zla, akcentira sve što je krivo predstavljeno i izvrnuto..
Svaka mu čast uspješno je branio čast Bošnjaka od ljudi koji ne misle dobro našoj Bosni i Hercegovini.
Bošnjački ponos.

8-)
:-D :D
:shock: procito sam prva dva reda i u stanju sam soka, odo secer marnut na vakatr
mega_mashcine
Posts: 1403
Joined: 01/05/2013 12:21

#11875 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by mega_mashcine »

sumirprimus wrote: 04/05/2020 11:12
mega_mashcine wrote: 04/05/2020 11:10 pa ja ne znam da mogu nekog boljeg ponuditi. I zašto im je jadna majka ?

Zahiragic je mlad, ali natprosječno elokventan i intelektualno briljantan. On je ponos i jamac budućnosti bošnjačkog naroda..
Bilo ga je uživanje gledati kako uzdignute glave štiti svoj narod, razdvaja dobro od zla, akcentira sve što je krivo predstavljeno i izvrnuto..
Svaka mu čast uspješno je branio čast Bošnjaka od ljudi koji ne misle dobro našoj Bosni i Hercegovini.
Bošnjački ponos.

8-)
:-D :D
:shock: procito sam prva dva reda i u stanju sam soka, odo secer marnut na vakatr
:lol: :lol:
Locked