Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post Reply
last mohicans
Posts: 11982
Joined: 09/08/2012 23:19

#1426 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by last mohicans »

JanuaryJones wrote: 03/05/2020 01:32
Hendrix wrote: 03/05/2020 00:56 Najgori sloj drustva kod nas je ovaj tip "dobrog, prepostenog bosnjaka mumina/muminke" koji komentarise po fejsu i brani ove kriminalce, ali ne govorim o SDA botovima. Ovo su one sredovjecne teke, penzionerke, amidze i dajdze koji ne bi da se u mjesec Ramazan zavade bosnjaci, pa nemojte napadati covjeka, ima pravda stice bozija pravda, nece nikom na onom svijetu trebati te pare, nek tuzilastvo istrazi, da su bili srbi ili hrvati ne biste tako napadali...itd. To je isti sloj drustva koji sheruje clanke protiv 5G a ne zna ni sta je mobilna mreza niti kako funkcionise ali zna kliknuti share article. I tako dok se u rijeci Spreci desava opet tradicionalni mjesecni pomor ribe...nas dobri preposteni narod se sikira oko cipovanja vakcinom i 5G mreze.

To je onaj mentalitet nemoci, ljudi su svjesni da ih guze citav zivot ali opet pokusavaju da nadju neku vjersku konotaciju i to nekako ispeglaju univerzalnom bozijom pravdom koja ce stici svakog ko je pokro i zajebo ovu zemlju. Oni nece da vide i nece da prihvate cinjenicu da se vjera ovde koristi u svrhu pranja kriminalnih radnji i majkin iftar i molitve protiv zuluma pogadjaju upravo ovaj najgluplji sloj drustva. I tako dok nasi mumini cekaju pravdu na onom svijetu, na ovome ih guzi neki polupismeni idiot u skupocjenom Jaguaru koji se krije iza genocida i molitvi svoje majke.

Jebo ti nas.
I nisu samo sredovječne žene, tetke, i starija generacija. Puno je tu mladih ljudi, polusvijeta sa pogrešno postavljenim prioritetima i svjetonazorima koji sebi daju za pravo da određuju, kroz nekakvu nametnutu prizmu vjere, kakav je ko. I puna usta vjere i Ramazana i Bajrama i Srebrenice a vamo gleda kako da prevari, zavrne, bilo kakav šićar... i tako decenijama. Takav obrazac ponašanja je postao mainsteam, teško će jedna generacija to ispraviti.
Ovaj mali Zahiraga, tipičan primjer. Kaze nervira ga sto se napada sve bošnjačko, tradicionalno, vjersko, pa i drzavu utrpa u to. Ko biva, drzava-tradicija-vjera, jedno te isto. A na pitanje o Asimu i kao neugodno mu je to, ne bi detaljisao. Exemplarni primjer novih pulena SDA mladezi, bruda, selam alejk brace. Jos se nađe da nesto zbori o 2 maju, a imao 6 mjeseci. Ali zna ono s youtuba.
last mohicans
Posts: 11982
Joined: 09/08/2012 23:19

#1427 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by last mohicans »

Vidal89 wrote: 03/05/2020 02:19
Novi_Nick wrote: 03/05/2020 02:12
Vidal89 wrote: 03/05/2020 02:03

Bih jer mi se place kakva sam postenjacinja i sirotinja, auto registrujem na rate, ustedjevine sto imam ne moze biti.ni za veliki servis njegovog Jaguara.

Kad imas pare imas jarane, drustvo. Kad nemas svi te izbjegavaju ili se za tebe lijepe isti kao ti. Para na paru, us na fukaru.
Sa ovim si izjavio da nista nisi bolji od takvog ljudskog smeca, samo da ti se pruzi ista prilika kao i njima. Ko nije zadovoljan sa malim nije ni sa velikim?!
Djesi legeno, Pošteeenjačino, ljudska gromado i humanitarcu veliki nisam te prepoznao. Jesi ovaj mjesec kome šta udijelio ili.pomogao?
Ukljucit cu se u raspravu, iako je nisam počeo, ali mi zapara ovo vidalovo. Brate, to nisu prijatelji, nego interesne skupine. Ako su ti takvi cilj, da Bog da ih imao stotine. Pa sam ovaj Fikro se javno odriče Masica i onog drugog sto je komentarisao nabavku. Čim dođe do sukoba interesa, ovakvih afera, tu se poznaju junaci i iskreni prijatelji. A s Masicem je skupa salatu i krompire sijao, učio ga o poljoprivredi. Znam iz prve ruke. Valjda malo i to cool, obuci welingtonke i slikati se na njivi.
User avatar
Ricken
Posts: 6037
Joined: 03/05/2011 23:00
Location: Tamo na jugu daleko od sjevera
Contact:

#1428 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Ricken »

Billy The Pljuc wrote: 03/05/2020 01:34 @Ricken

Najvjerovatnije i jeste da je tako kao što pišeš.

Ne bi na njemu ni bio fokus da nije izlazio u javnost kojekakvim izjavama na društvenim mrežama a tek nakon očitih laži plasiranih Oslobođenju na upit kakva je njegova uloga u čitavoj priči. Znači još nije bilo potvrđeno da je njegova firma u stvari dobavljač respiratora, on sere kako je tu da savjetuje, pomogne, iskoristi svoje konekcije itd.itd.

Meni je to diglo živac, pogotovo što procjenjujem i njega i Solaka kao potkapacitirane osobe da se bave čim se već bave u životu, jedan kao "šef" FUCZ a drugi "privrednik" koji je ispostaviće se poguran od strane SDA sa ni manje ni više nego bespovratnim iznosom od 200.000 KM (ko zna, možda je toga bilo još a da nismo upoznati).

Onom đubretu bezobraznom još i smeta što novinari pišu svašta pa se javlja u tužilaštvo da isto učini nešto povodom toga.

Kao što i napisah, ne vjerujem da su obojica kapacitet za ovu vrstu prevare mada se stignem i ugristi za jezik, vrijeme će pokazati nadam se.

Da trebaju odgovarati jasno je da trebaju, ja bih da sam u mogućnosti pozvao na odgovornost sve i jednu osobu koja je ne samo učestvovala u istom nego i one koji su se očitovali povodom prozivki kao što je npr. ona zamjenica Solaka ili Novalić koji danas govori jedno a sutra drugo, itd. itd. Ti ljudi su na javnim funkcijama i ako se ispostavi da su lagali a konkretno ovo dvoje su sami sebe hvatali u laži ili demantu onda isti treba da u najmanju ruku odstupe sa funkcija.
Pa ovo je tako amaterski urađeno, da me ne bi začudilo da su baš njih dvojica ovo i smislili. Ašćare su mislili da je Zakon o javnim nabavkama suspendovan i da po hitnom postupku može šta hosh, samo pošalji avans.

Kako mi se čini mislili su čak i da neće trebati platiti PDV jer je VMN donijelo odluku da nema PDVa na medicinsku opremu kada se donira zdravstvenim ustanovama, samo je problem ispao što uvoznik u ovom slučaju nije bio donator, nego trgovac. Zato vjerovatno početak priče o humanitarnim motivima i maloj zaradi. Preračunali se. :D

Međutim, neko je u vladi ovo potpisao i aminovao.

Sve ostalo je prošlost.

Biće u budućnosti zanimljivo vidjeti tokove novca, ako naravno bude ispitivano.
User avatar
mobsterc
Posts: 2322
Joined: 01/04/2007 21:57
Location: Sarajevo

#1429 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by mobsterc »

Ma ista govna svi, lafo neku kritiku pise, ispoljava frustracije prema odredjenom liku a zapravo izvor frustracije sto nije na mjestu tog smeca.
Ovaj narod jednostavno ne zasluzuje bolje.
I kaze postenjacina hahah...do prve prilike. Fuj
zigzag
Posts: 5749
Joined: 18/04/2014 11:26

#1430 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by zigzag »

Neka visi Pedro....
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3381
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#1431 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Billy The Pljuc »

Možda i jesu ali mi konkretno Solak ne ostavlja utisak dovoljno pametnog i moćnog (bezobrazan i osion dovoljno jeste) da pogura sve što se trebalo gurati kad su im kola krenula nizbrdo a o privredniku da i ne pišem u tom kontekstu. Nije malo tu došlo do raznoraznih uticaja, npr. špediter koji je radio na prijavi je morao znati da se radi o muljavini, carinskom službeniku je pretpostavljam naređeno ili plaćeno da protokoliše istu sa naznačenim iznosima na fakturi itd. itd. Sad se pojavila i ova priča sa bankama a jedna minimalno jeste učestvovala u novčanim transakcijama pri plaćanju respiratora ili njih uopšte nije ni bilo???
Evidentno je da je dosta poteza i odluka donešeno baš amaterski i ja bih rekao u panici/strahu da se sve otalja i brže bolje pokrije i zataška.

Svima nam je jasno bilo, a evo potvrđeno i od strane struke u zadnja dva CD-a, da su ovi likovi odmah trebali biti privedeni i ispitani kao i izuzeta sva dokumentacija koja se odnosi na ovaj slučaj.

Naravno da se isto nije desilo i da su evidentna nastojanja za kupovinom vremena kako bi se čitav slučaj zataškao, vrlo je moguće i da na kraju niko i ne odgovara, mene lično više ništa ne bi iznenadilo a pogotovo nakon večerašnjeg gostovanja Pećanina u CD-u. Iskreno za mnogo toga što je izrekao ja lično nisam znao i mogu samo da mu se divim što ima hrabrosti otvoreno pričati o tome za razliku od Miletića.

Državna mafija da ih tako nazovem nije ni za masu ubistava od rata naovamo odgovarala (da spomenem pokojnog Jozu Leutara, počivao u miru, i da ne nabrajam novije slučajeve), pa pokradene stotine miliona u raznoraznim aferama, da bi se neko od njih sikirao sada za nekih 10-11 miliona.

Osvrnuću se opet na večerašnji odlični CD i gostovanje Pećanina u kontekstu toga šta dalje? Dokle ovi misle da nam pamet razvlače i trebamo li svi sa imalo soli u glavi iseliti iz BiH? Lidera koji bi nešto promjenio na izborima nemamo (Kifla to definitivno nije) a i da ga ima ovi govnari kontrolišu sve, od izbora, tužilaštva i sudstva uopšteno, kontrolišu apsolutno sve sfere i pride tomu još ih podržava međunarodna zajednica.

Izlaskom na ulice isto ne mislim da bi nešto promjenili a isto se neće ni desiti jer nas je sve manje i manje voljnih iskazati nezadovoljstvo na taj način, moralo bi dosta mrtvih glava pasti da bi se nekakav cilj postigao. Institucije ko institucije, pokazalo se da i nemaju neku važnost jer uglavnom ništa i ne rade, sutra da ih rastjeraš iz udobnih fotelja ne bi se ni osjetilo.

Kamo dalje rođače???
Zastozato
Posts: 1001
Joined: 27/09/2014 23:18

#1432 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Zastozato »

Meni samo nije jasno zasto IZ konstantno suti na sav ocit kriminal koji sprovodi sda? Je li se oni boje Boga? Evo ramazan je, sveti mjesec. Ima li ijedan imam, neki lokalni, nebitno, da je ikad prozvao politicare koji se bave kriminalnim radnjama? Vjernik sam, ali ne glasam za sda i znam da nisam jedini, ali ne mogu da se ne nerviram da IZ nema nikakav stav prema korupciji, kriminalu, neradu, nepravdi koja se cini prema obicnom svijetu. Da li su u IZ svjesni da su mozda upravo oni najveci krivci za stanje u kojem se nalaze Bosnjaci Muslimani zbog svoje sutnje na nepravdu koja se cini prema obicnom svijetu, nebitno da li su vjernici ili ne.
bss
Posts: 9
Joined: 02/05/2020 06:42

#1433 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by bss »

General War wrote: 02/05/2020 09:31
bss wrote: 02/05/2020 07:03
General War wrote: 30/04/2020 10:51
Nije 2014 tako daleko bila da ne pamtim ko nas je tada handrio...ista interesna skupina koja je podjelila reone...Nasa Stranka iako nije tema, je OK sa Pedjom ali ako ovi namirisu da im je kraj eto njih da ponude usluge.
Realno gledajuci nasa stranka je jedina normalna partija u drzavi koja barem donekle podsjeca na zapad. Nisu ni oni perfektni i jos uce jer nisu imali prilike da vladaju 25 godina kao ove konjokradice iz SDA
I tako je, medjutim sa rastom stranke naravno da ce pokusati se infiltrirati i tamo kao bi rovarili...sto vise glasova vise stranka uzima a za to treba vise kadrova...kako je Lagumdzija minirao SDP i na sta je socijal demokratija i poslije njega lici je skolski primjer ono o cemu govorim.
ima smisla, tesko je odrzati kvalitet na kolicini :P vidjet cemo...
Bobi
Forum administrator
Posts: 32168
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#1434 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Bobi »

Ma u cijelom svijetu se muti za vrijeme ove pandemije..mi smo kap u okeanu. Eno Izraelce su zavrnili za milione maski pa sad Mosad preuzeo nabavku. Kad su njih uspjeli jbt...onda znas koliko je sati :mrgreen: .
Huriccan01
Posts: 68
Joined: 21/04/2020 13:14

#1435 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Huriccan01 »

"Kamo dalje rodzace" sto bi "Azra" rekla

Hobotinica koja je napravljena od 1991 godine je bez ikakvih moralnih nacela. Izbacila je na scenu posljednjo sljam drustvenoga sloja i dala mu na znacaju, poremetila uzore ciljano unistavala kulturu, obrazovanje , sport, edicinsku zastitu iz prostoga razloga sto je gladnog i siromasnoga lako kontrolirati. Kompletan drzavni apart su okrenuli partokrtiji sa primjesom autokratije. Po uzoru na Sizifa kotrljanje kamena u beskonacnost. Ovo sto su uradili je zajebanije od bilo kakvoga jednopartiskoga sistema jer jedno partiski sistem postavi pravila i ako predjes crtu donji si a nas sistem je bez pravila crte se postavljaju kako je kojem sljamu cefne i onda ulazis u sistuaciju da ti je sve nepoznato i imas strah od svakoga koraka. Ubili su srednji stalez koji je stub svakoga normalnoga sistema, od radnika napravili ruzno je reci ali bukvalno robove. Najveca nagrada ti je ako pocnes se baviti politikom budes odan dobar radis sta ti se kaze i bices adekvatno nagradjen za svoju maloumnu odanost. Spominjes Pecanina i Miletica a ima jedan dio koji para usi a kazu nama trebaju lideri. Ne nama ne trebaju lideri nama treba parlamentarna demokratija preko koje se pravi sistem koji radi u interesu gradjana a stiti drzavu a onda taj sistem stavlja nekoga na celo koji ce to da sprovodi. Fikret , Solak nisu anomalije postojecega sistema vec konstanta jer sistem im je to omogucio sistem ih je to naucio i sistem vec 29 godina to podrzava. Ko je Solaku dao sve nadleznosti koje ima ? Nismo mi vec partija a papak skonto niko kao ja pa mogu kako hoces , pronadjite samo press konferenciju gdje prijeti gradjanima kako je vidio da se skupljaju po izletistima pa bi on mogao postriti mjere. Takvo ponasanje nebi proslo da su stvari oko njega poslozene kako treba a ne da ga podrzavaju. Nazalost hobotnicu se hrani vjerom, drzavom , stradanjem itd jer neznaju za drugacije a pored toga sto smatram jos uzasnijim da konstantno EU i Amerika hrane taj sistem. Uzasno je to sto im daju pare sa kojim isto raspolazu na nacin kako oni zele i sa tim istim parama finansiraju sve gore napisano. Ao se sjecate akciza i kredita u to vrijeme sam imao priliku da budem na rucku na kojem je bio direktor svjetske banke i pred 2 ambasadora dosta jakih zemalja iz eu sam ga molio da im neda pare oz prostoga razloga sto s tim hrane podanike i sto to gradjani ove zemlje nece vidjeti a placati moraju. Dali ima izlaz iz svega ovoga ima i mora biti samo ce trebati puno vise postenja i hrabrosti. A imamo mi i postenih i hrabrih ljudi .
Billy The Pljuc wrote: 03/05/2020 04:10 Možda i jesu ali mi konkretno Solak ne ostavlja utisak dovoljno pametnog i moćnog (bezobrazan i osion dovoljno jeste) da pogura sve što se trebalo gurati kad su im kola krenula nizbrdo a o privredniku da i ne pišem u tom kontekstu. Nije malo tu došlo do raznoraznih uticaja, npr. špediter koji je radio na prijavi je morao znati da se radi o muljavini, carinskom službeniku je pretpostavljam naređeno ili plaćeno da protokoliše istu sa naznačenim iznosima na fakturi itd. itd. Sad se pojavila i ova priča sa bankama a jedna minimalno jeste učestvovala u novčanim transakcijama pri plaćanju respiratora ili njih uopšte nije ni bilo???
Evidentno je da je dosta poteza i odluka donešeno baš amaterski i ja bih rekao u panici/strahu da se sve otalja i brže bolje pokrije i zataška.

Svima nam je jasno bilo, a evo potvrđeno i od strane struke u zadnja dva CD-a, da su ovi likovi odmah trebali biti privedeni i ispitani kao i izuzeta sva dokumentacija koja se odnosi na ovaj slučaj.

Naravno da se isto nije desilo i da su evidentna nastojanja za kupovinom vremena kako bi se čitav slučaj zataškao, vrlo je moguće i da na kraju niko i ne odgovara, mene lično više ništa ne bi iznenadilo a pogotovo nakon večerašnjeg gostovanja Pećanina u CD-u. Iskreno za mnogo toga što je izrekao ja lično nisam znao i mogu samo da mu se divim što ima hrabrosti otvoreno pričati o tome za razliku od Miletića.

Državna mafija da ih tako nazovem nije ni za masu ubistava od rata naovamo odgovarala (da spomenem pokojnog Jozu Leutara, počivao u miru, i da ne nabrajam novije slučajeve), pa pokradene stotine miliona u raznoraznim aferama, da bi se neko od njih sikirao sada za nekih 10-11 miliona.

Osvrnuću se opet na večerašnji odlični CD i gostovanje Pećanina u kontekstu toga šta dalje? Dokle ovi misle da nam pamet razvlače i trebamo li svi sa imalo soli u glavi iseliti iz BiH? Lidera koji bi nešto promjenio na izborima nemamo (Kifla to definitivno nije) a i da ga ima ovi govnari kontrolišu sve, od izbora, tužilaštva i sudstva uopšteno, kontrolišu apsolutno sve sfere i pride tomu još ih podržava međunarodna zajednica.

Izlaskom na ulice isto ne mislim da bi nešto promjenili a isto se neće ni desiti jer nas je sve manje i manje voljnih iskazati nezadovoljstvo na taj način, moralo bi dosta mrtvih glava pasti da bi se nekakav cilj postigao. Institucije ko institucije, pokazalo se da i nemaju neku važnost jer uglavnom ništa i ne rade, sutra da ih rastjeraš iz udobnih fotelja ne bi se ni osjetilo.

Kamo dalje rođače???
User avatar
Haris.ba
Posts: 24855
Joined: 08/09/2005 20:08

#1436 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Haris.ba »

U Srbiji barem lupaju kasikama u lonac.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1437 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by General War »

Bobi wrote: 03/05/2020 07:33 Ma u cijelom svijetu se muti za vrijeme ove pandemije..mi smo kap u okeanu. Eno Izraelce su zavrnili za milione maski pa sad Mosad preuzeo nabavku. Kad su njih uspjeli jbt...onda znas koliko je sati :mrgreen: .
Nije problem ukrasti, prevariti, oteti...vec je problem ostati nesankcionisan kad se otkrijes...ovdje taj problem ne spotoji, to je razlika.
sumirprimus
Posts: 81630
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#1438 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by sumirprimus »

Haris.ba wrote: 03/05/2020 08:01 U Srbiji barem lupaju kasikama u lonac.
Roblje ko i nasi. Jbo lupanje i kasile i lonce. Samo haps redom. Dok god ne proradi pravna drzava i sistem koji ce biti jednak za sve. Tu je banda zelena zajedno sa dodikovcima i hdz uhljebima najaca. Za njih ne vaze nikakva pravila.
maha_xy
Posts: 176
Joined: 15/06/2008 14:34

#1439 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by maha_xy »

Zastozato wrote: 03/05/2020 04:49 Meni samo nije jasno zasto IZ konstantno suti na sav ocit kriminal koji sprovodi sda? Je li se oni boje Boga? Evo ramazan je, sveti mjesec. Ima li ijedan imam, neki lokalni, nebitno, da je ikad prozvao politicare koji se bave kriminalnim radnjama? Vjernik sam, ali ne glasam za sda i znam da nisam jedini, ali ne mogu da se ne nerviram da IZ nema nikakav stav prema korupciji, kriminalu, neradu, nepravdi koja se cini prema obicnom svijetu. Da li su u IZ svjesni da su mozda upravo oni najveci krivci za stanje u kojem se nalaze Bosnjaci Muslimani zbog svoje sutnje na nepravdu koja se cini prema obicnom svijetu, nebitno da li su vjernici ili ne.
Kakave veze ima IZ s nabavkom respiratora? Pa IZ ima 3 puta goru situaciju sa svojim Solak kadrom, samo tamo daješ pare bez ikakvog nadzora. Ovo što pišem možeš provjeriti na pokradenim parama iz blagajni pojedinih Medzlisa a da niko ne zna ni koliko je love bilo u blagajnama...
Huriccan01
Posts: 68
Joined: 21/04/2020 13:14

#1440 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Huriccan01 »

Najsvjeziji primjer odurnosti, bezobrazluka , pokvarenosti.
Danas je dan novinara . Prvi ko je cestitao je bio Dodik koji ih omalovazava na svakom koraku. Onda idemo redom Dzaferovic i Zvizdic vrh stranke SDA ciji clan direktor CZ FBIH i njegova zamjenica za te iste novinare traze istragu tuzilastva sto su kao eto pokvarili posao.

Ali nigdje niti ni jednom nibu bilo kojem smislu se nisu ogradili od svog podanog direktora Solaka koji na memorandumu CZ salje dopis u tuzilastvo !!!!! Niti jednom rijecu javno se nisu ogradili od Sanite Alagic koja javno bez imalo stida okrivljuje novinare za aferu raspirator.
Nikada niti jednom nisu se ogradili od Sebije Izetbegovic koja je iste bezkrupulozno prozivala na svakoj press konferenciji, bez imalo casti i morala.

E pa dragi novinari SRETAN VAM DAN NOVINARA.
maha_xy
Posts: 176
Joined: 15/06/2008 14:34

#1441 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by maha_xy »

Novi_Nick wrote: 03/05/2020 02:12
Vidal89 wrote: 03/05/2020 02:03
Leverage wrote: 03/05/2020 01:59
Izvinićeš, moja kineska tastatura je stajala više :lol:

De mi reci da li bi se ti mijenjao sa tim što ima Jaguara i milion maraka na taj način?
Bih jer mi se place kakva sam postenjacinja i sirotinja, auto registrujem na rate, ustedjevine sto imam ne moze biti.ni za veliki servis njegovog Jaguara.

Kad imas pare imas jarane, drustvo. Kad nemas svi te izbjegavaju ili se za tebe lijepe isti kao ti. Para na paru, us na fukaru.
Sa ovim si izjavio da nista nisi bolji od takvog ljudskog smeca, samo da ti se pruzi ista prilika kao i njima. Ko nije zadovoljan sa malim nije ni sa velikim?!
Komentarisao sam ovo kao i svi se nekoliko poznanika i kolega odmah nakon što se ovo desilo, i svi su rekli da bi uradili isto kao i Fikret, a 90% ih posti. Znači, mi smo kao društvo otišli u 3 LPM. Medjutim, sada kad bi ponovio upit vjerovatno bi ih 10% uradilo. Gledao sam sinoć CD i ono na čemu treba insistirati jeste obrazovanje, kao što reče Divjak, formalno i neformalno, jer da je i ovo kljuse od Fikreta bar jednom izašlo na javnu nabavku znalo bi koliko zakona krši, ako nisi, pitaj glupane nekog ko zna...
allem_77
Posts: 3422
Joined: 17/09/2015 15:46

#1442 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by allem_77 »

Zastozato wrote: 03/05/2020 04:49 Meni samo nije jasno zasto IZ konstantno suti na sav ocit kriminal koji sprovodi sda? Je li se oni boje Boga? Evo ramazan je, sveti mjesec. Ima li ijedan imam, neki lokalni, nebitno, da je ikad prozvao politicare koji se bave kriminalnim radnjama? Vjernik sam, ali ne glasam za sda i znam da nisam jedini, ali ne mogu da se ne nerviram da IZ nema nikakav stav prema korupciji, kriminalu, neradu, nepravdi koja se cini prema obicnom svijetu. Da li su u IZ svjesni da su mozda upravo oni najveci krivci za stanje u kojem se nalaze Bosnjaci Muslimani zbog svoje sutnje na nepravdu koja se cini prema obicnom svijetu, nebitno da li su vjernici ili ne.
https://www.cazin.net/vijesti/konacno-r ... ofdr-ahmet

Ima pojedinaca koji povremeno reaguju, ali to nije dovoljno.
IZ nema svoju policiju pa da procesuira pojedince. A i izjave dok je istraga u toku mogu biti opasne, odnosno rizikuješ tužbu, ako taj neko bude oslobođen odgovornosti.

Oni čak koriste imovinu - vakufe IZ. Nešto opširnije u članku.

http://zosradio.ba/contents/16161
hipija
Posts: 1621
Joined: 30/12/2010 18:17

#1443 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by hipija »

allem_77 wrote: 03/05/2020 09:17
Zastozato wrote: 03/05/2020 04:49 Meni samo nije jasno zasto IZ konstantno suti na sav ocit kriminal koji sprovodi sda? Je li se oni boje Boga? Evo ramazan je, sveti mjesec. Ima li ijedan imam, neki lokalni, nebitno, da je ikad prozvao politicare koji se bave kriminalnim radnjama? Vjernik sam, ali ne glasam za sda i znam da nisam jedini, ali ne mogu da se ne nerviram da IZ nema nikakav stav prema korupciji, kriminalu, neradu, nepravdi koja se cini prema obicnom svijetu. Da li su u IZ svjesni da su mozda upravo oni najveci krivci za stanje u kojem se nalaze Bosnjaci Muslimani zbog svoje sutnje na nepravdu koja se cini prema obicnom svijetu, nebitno da li su vjernici ili ne.
https://www.cazin.net/vijesti/konacno-r ... ofdr-ahmet

Ima pojedinaca koji povremeno reaguju, ali to nije dovoljno.
IZ nema svoju policiju pa da procesuira pojedince. A i izjave dok je istraga u toku mogu biti opasne, odnosno rizikuješ tužbu, ako taj neko bude oslobođen odgovornosti.

Oni čak koriste imovinu - vakufe IZ. Nešto opširnije u članku.

http://zosradio.ba/contents/16161
Ovako bi reis trebao javno nastupiti.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#1444 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Roccohljup »

Ma stabimate od izjava osude IZ, opozicije, akademaca i intelektualaca, MZ, itd.? Jedino je bitno da pokicijske i pravosudne institucije djeluju sa konkretnim aktivnostima a od rijeci slaba nafaka.
allem_77
Posts: 3422
Joined: 17/09/2015 15:46

#1445 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by allem_77 »

hipija wrote: 03/05/2020 09:51
allem_77 wrote: 03/05/2020 09:17
Zastozato wrote: 03/05/2020 04:49 Meni samo nije jasno zasto IZ konstantno suti na sav ocit kriminal koji sprovodi sda? Je li se oni boje Boga? Evo ramazan je, sveti mjesec. Ima li ijedan imam, neki lokalni, nebitno, da je ikad prozvao politicare koji se bave kriminalnim radnjama? Vjernik sam, ali ne glasam za sda i znam da nisam jedini, ali ne mogu da se ne nerviram da IZ nema nikakav stav prema korupciji, kriminalu, neradu, nepravdi koja se cini prema obicnom svijetu. Da li su u IZ svjesni da su mozda upravo oni najveci krivci za stanje u kojem se nalaze Bosnjaci Muslimani zbog svoje sutnje na nepravdu koja se cini prema obicnom svijetu, nebitno da li su vjernici ili ne.
https://www.cazin.net/vijesti/konacno-r ... ofdr-ahmet

Ima pojedinaca koji povremeno reaguju, ali to nije dovoljno.
IZ nema svoju policiju pa da procesuira pojedince. A i izjave dok je istraga u toku mogu biti opasne, odnosno rizikuješ tužbu, ako taj neko bude oslobođen odgovornosti.

Oni čak koriste imovinu - vakufe IZ. Nešto opširnije u članku.

http://zosradio.ba/contents/16161
Ovako bi reis trebao javno nastupiti.
Nisam pogledao šta efendija govori. Ali sam mišljenja da bi čelnici IZ trebali javno osuditi sve koji budu osuđeni za kriminal, korupciju...
Ne znam zašto šute? Možda ne žele da se miješaju jer ne znaju da li je nekome po pravdi suđeno?
coco1
Posts: 670
Joined: 11/09/2017 09:25

#1446 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by coco1 »

Ricken wrote: 02/05/2020 23:59
Billy The Pljuc wrote: 02/05/2020 17:02 Pokušavaju zataškati al' baš ofirno, Kreštalica????

Ako Avaz ne pretjeruje a vjerujem gdje ima dima ima i vatre:

https://avaz.ba/vijesti/bih/567403/sreb ... uplati-pdv

Kao nešto sastanče i kupuju vrijeme a sva govna upletena u ovo su odavno trebala biti iza rešetaka dok traje istražni proces.

Unfuckingbeliavable...

Svi mi se svakodnevno trebamo podsjećati na Fikreta, ne ovog smrada iz sela Sućeska, nego na siromaha kojeg ista ova govna zatvoriše zbog tri metra drva i da svako od nas može sutra biti on.
Ne valjaju podaci LRC-u. Društvo ima račune u 4 banke, a zadnji je otvoren 20.12.2019. Ovo što piše zadnja promjena, je moglo biti dodavanje potpisnika i slično, ali računi postoje duži period, osim jednog iz decembra 2019.
nije da ne valjaju podaci u lrc-u, nego "novinar" iz avaza ne zna iscitati podatke o racunima. tacno je sto si napisao za racune i da je posljednji otvoren u decembru 2019. medjutim, bila je blokada racuna u februaru ove godine. "novinar" je vidio podatak o zadnjoj promjeni, iz februara ove godine, i to povezao sa otvaranjem racuna, a u stvari radi se o podatku o aktivaciji racuna nakon blokade.

da ne govorim koliko je smjesno sakriti naziv banke, a ostaviti vidljivim brojeve racuna. svako, ko ima imalo dodira sa poslovnim transakcijama, moze znati o kojoj od banki je rijec po prva 3 broja racuna.
Last edited by coco1 on 03/05/2020 10:07, edited 1 time in total.
User avatar
Hajlac
Posts: 3843
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#1447 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Hajlac »

Zastozato wrote: 03/05/2020 04:49 Meni samo nije jasno zasto IZ konstantno suti na sav ocit kriminal koji sprovodi sda? Je li se oni boje Boga? Evo ramazan je, sveti mjesec. Ima li ijedan imam, neki lokalni, nebitno, da je ikad prozvao politicare koji se bave kriminalnim radnjama? Vjernik sam, ali ne glasam za sda i znam da nisam jedini, ali ne mogu da se ne nerviram da IZ nema nikakav stav prema korupciji, kriminalu, neradu, nepravdi koja se cini prema obicnom svijetu. Da li su u IZ svjesni da su mozda upravo oni najveci krivci za stanje u kojem se nalaze Bosnjaci Muslimani zbog svoje sutnje na nepravdu koja se cini prema obicnom svijetu, nebitno da li su vjernici ili ne.
Mislis ona ista IZ u kojoj VEDRI I OBLACI ratni profiter i samo takav KRIMOS Hasan Čengić? :lol:

Lik koji je bio glavni za kradju sto robnih donacija sto sto pri nabavkama ORUZJA preko Zagreba...

Lik koji je bio povezan sa iranskim fundamentalistima i teroristima, Pogorelicom...vjerovatno i sa atentatom na Leutara jer je poceo opasno roviti/istrazivati tokove pokradenih milijardi deviza od ratnih donacija, ilegalnu trgovinu opasnim oruzjem(Iran i kompanija...), a prije toga im se(Čengiću, Iranu itd.) zamjerio kroz podrsku MUP-a u akciji Pogorelica...
Kojem Kavazovic NE MOZE NISTA!
:bih:
Last edited by Hajlac on 03/05/2020 12:56, edited 1 time in total.
coco1
Posts: 670
Joined: 11/09/2017 09:25

#1448 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by coco1 »

Haris.ba wrote: 03/05/2020 00:04
JThomas wrote: 02/05/2020 23:51
Haris.ba wrote: 02/05/2020 23:39 Samo da dodam oko računa firme, firma može imati samo jedan glavni račun. Može otvarati i druge račune, stotinu ako joj treba, ali samo jedan račun je glavni i nema baš jednostavno situacija koje su bile prije da kad ti je glavni račun blokiran otvori novi i tjeraj dalje (banka ne smije otvoriti novi račun ako je glavni u blokadi, i prate se plaćanja i ako duguješ državi odmah pare legnu država uzme). Barem je tako u teoriji.
u kakvoj god blokadi da je bio, 10,5 miliona bi ga valjda deblokiralo :mrgreen: i lično ne znam za slučajeve da se danas tako "elegantno" izbjegavaju blokade kao ranije. tako da ja vjerujem da je to u redu. zato ništa drugo nije.

pravo je najčešće logična nauka, i u suštini, ovdje pravo i zdrav razum govore isto. kako si se ti uvjerio da on to može odraditi, eto čak da jeste zakon suspendovan - a nije. odgovora koji drži vodu nema, a sve dalje proizlazi iz toga.
Ma ovo oko blokade mi je samo veza sa veoma čudnom situacijom da nisu imali za pdv bez kredita. Valjda je istinita informacija. I u tom kontekstu moguće je da je država uplatila firmi avans na blokirani račun i neko se namirio čim su pare legle. Jedan od razloga što se u javnim nabavkama traži da račun firme koja je dobavljač nije blokiran jeste upravo da se izbjegnu takve situacije.
blokada racuna je bila u februaru i trajala par dana, tako da nije bila potrebna ova uplata za aktivaciju.
Trebam te
Posts: 2006
Joined: 26/10/2010 13:53

#1449 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Trebam te »

Hajlac wrote: 03/05/2020 10:06
Zastozato wrote: 03/05/2020 04:49 Meni samo nije jasno zasto IZ konstantno suti na sav ocit kriminal koji sprovodi sda? Je li se oni boje Boga? Evo ramazan je, sveti mjesec. Ima li ijedan imam, neki lokalni, nebitno, da je ikad prozvao politicare koji se bave kriminalnim radnjama? Vjernik sam, ali ne glasam za sda i znam da nisam jedini, ali ne mogu da se ne nerviram da IZ nema nikakav stav prema korupciji, kriminalu, neradu, nepravdi koja se cini prema obicnom svijetu. Da li su u IZ svjesni da su mozda upravo oni najveci krivci za stanje u kojem se nalaze Bosnjaci Muslimani zbog svoje sutnje na nepravdu koja se cini prema obicnom svijetu, nebitno da li su vjernici ili ne.
Mislis ona ista IZ u kojoj VEDRI I OBLACI ratni profiter i samo takav KRIMOS Hasan Čengić? :lol:

Lik koji je bio glavni za kradju sto robnih donacija sto sto pri nabavkama ORUZJA preko Zagreba...

Lik koji je bio povezan sa iranskim fundamentalistima i teroristima, Pogorelicom...vjerovatno i sa atentatom na Leutara jer je poceo opasno roviti/istrazivati tokove pokradenih milijardi deviza od ratnih donacija, ilegalnu trgovinu opasnim oruzjem(Iran i kompanija...).
Kojem Kavazovic NE MOZE NISTA!
:bih:
I Sajo Softic hehe, polupismeni poltron iz Podgorja :skoljka:
coco1
Posts: 670
Joined: 11/09/2017 09:25

#1450 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by coco1 »

last mohicans wrote: 03/05/2020 00:07
costacurta wrote: 02/05/2020 23:05
BrziGonzales wrote: 02/05/2020 22:29 https://avaz.ba/vijesti/bih/567403/sreb ... uplati-pdv

Treba ovdje malo upratiti i banku koja je plasirala novac u inostranstvo. Prema zakonu o sprječavanju pranja novca BiH, sve transakcije preko 30.000 KM se moraju dokumentacijom potkovati, priložiti fakture, ugovore na osnovu čega se vrši transakcija...Na osnovu čega su oni vršili uplate na više računa prema vani? Izgleda da su odmah poslali sav novac vani na više strana pa se naša malina morala kreditno zadužiti kod banke da plati PDV. Zanima me kakva je to garancija ponuđena banci da ista banka dadne kredit od preko milon maraka u par dana firmi koja ima godišnji promet od 100-200.000 KM? De malo pritisnite i te hoštaplere iz banaka, da se čuje kako pjevaju visoki "c".
Blokiran račun i frajko ode u 4 druge banke i otvori 4 nova računa?! :shock: , jel neko pitao što su mu blokirani računi, ne do bog LRC upitali. Sve se može, samo trebaš znati prave ljude.
Ljudi dižu kredite 5000KM i traže im krvnu sliku da donesu, žirante i šta sve ne, frajer dobije 200k poticaja hladnjaču da napravi, pazi ako sam shvatio taj lik uopšte nema svoje malinjake već samo otkupljuje i lageruje, i kao takav neko je procijenio da mu se da 1M kredita.
Sine moj, ovo je samo primjer, jedan mali primjer kako se peru pare. Sinoć je dobru stvar rekao Miletić 5.5B je rebalans budžeta, ovih 10M je školskim primjerom pokazano kako i gdje završi većina novca.
Ma kakav ovaj LRC kao relavantan izvor. Privatna firma koja nema sve podatke. Havaz nema pristup centralnom registru, tj. CRR, sto sve banke imaju prilikom obrade svakog fizičkog i pravnog lica, pa su ove uzeli. Mozda je i tačno da je otvorio, ali tesko to i jedna banka prihvata da otvara nove račune ako su prethodni blokirani. Ali kad mogu nabavljati respiratore kao relevantni, vjerovatno su nasli put i do otvaranja novih računa.
lrc podatke o statusu racuna povlaci direktno iz cbbih i azuriraju se svakodnevno. za netacnu prezentaciju o racunima je kriv, iskljucivo, "novinar", koji ne zna pravilno iscitati podatke sa izvjestaja.

imam pristup podacima putem lrc i akte i podaci su istovjetni, samo se treba znati sluziti njima. isto je sa pricom o prihodima, jos uvijek su, na trzistu informacijama, za rs aktuelni podaci za 2018. godinu (lrc je za fbih nedavno izbacio podatke iz zfi za 2019.), sto se i vidi na izvjestajima i ne zna se kolike prihode je firma imala u 2019., a svuda se provlaci prica da je prosle godine prihod bio cca 450.000 KM, sto je podatak za pretproslu godinu.
Post Reply