Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post Reply
emirolini
Posts: 3500
Joined: 26/11/2007 15:35
Location: TUZLA

#1251 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by emirolini »

aerodinamika wrote: 01/05/2020 12:52
O'zone wrote: 01/05/2020 09:38
Ci-Nick wrote: 01/05/2020 08:35

Druže,..
Sretan 1. MAJ !
Mah....i Igor svašta mlati na kraju će izdati "čage" da su uređaji zadovoljavajući jer valja vratiti dug babe Asima a i porodične veze sa Izetbegovićima su tu.
kurjak rod izetbegovicu :-) :-) :lol: kurjak zivi u zagrebi
Image

Izbrisao sam pitanje upuceno tebi aerodinamiko zbog nastavka rasprave, pitanje je bilo vezano za tebe i za Bakirovu anatomiju ali neka rasprava bude cista, za razliku od vaseg morala.
coco1
Posts: 670
Joined: 11/09/2017 09:25

#1252 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by coco1 »

https://avaz.ba/vijesti/bih/567114/neza ... zeni-u-bih

ciji je ovaj salcin? mogao bi i on na biro po naknadu :mrgreen:
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#1253 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by 155_mm »

koji su debili ispali ovi iz SDA sa ovim respiratorima je za ne povjerovati. i to sami sebi smjestili. izgleda da su htjeli neke poene za moguce izbore na jesen. ovako su postigli suprotan efekat.

oni umislili da mogu kao vucic i milorad.

bugojanac nabavio respiratore na (polu)crno i platio unaprijed i izgleda da ima "odredjenih problema" sad prica na TV kako ce sam da ide avionom po te respiratore i on licno ce da ih utovara, pa nek ga nekonsprijeci ako smije.
:lol:

preCednik kupio nevidljivu mobilnu bolnicu niko ni da ga upita za to.

SDA-ovce izgleda ponijelo pa mislili da oni mogu tako. zaboravljajuci da ni vucic ni milorad prakticno nemaju niti neke ozbiljnije opozicije ni nekih ozbiljnijih kriticnih medija.

i sad umjesto da se sto prije rijese tih respiratora oni izgleda hoce da ih daju u upotrebu.
:-)

mislim da bi im za izbore bilo bolje da narod umire jer nema respiratora i regularnom nabavom se dugo ceka na iste nego da neko umre na "njihovim" sumnjivo nabavljenim respiratoru. cak su zaobisli glavni uvoznicki lobi iz zapadne hercegovine. sulud potez. ukopat ce se sami.
:lol:

zabrinjavajuce je to sto bi ovakvi mogli biti na celu dobrijeh bosnjana u slucaju da milorad posalje policiju i carinu u despotima na entitetsku liniju da kontrolise pasose.

gore bi prosli nego oni sto ih je neko nagovorio da im je najbolja odbrana od agresije da nosaju titove slike.
Huriccan01
Posts: 68
Joined: 21/04/2020 13:14

#1254 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Huriccan01 »

Nije majka klela Mujo sto je kocko vec sto se vadio

https://avaz.ba/vijesti/bih/567114/neza ... zeni-u-bih
User avatar
pici
Posts: 43564
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#1255 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by pici »

Zavod za javno zdravstvo Federacije BiH izdao je saopćenje u kojem jasno objašnjava da službenici te institucije nisu bili upućeni u nabavku respiratora iz Kine.
"Zavod za javno zdravstvo Federacije BiH nije učestvovao u pripremi specifikacije za nabavku respiratora, kao ni u proceduri same nabavke, za koju je zadužena Federalna uprava Civilne zaštite. S tim u svezi, želimo naglasiti da Zavod nije bio konsultiran niti informiran o detaljima ugovora o nabavci raspiratora", kaže se u sapćenju Zavoda za javno zdravstvo FBiH.
svi se sad ogradjuju a kad je bilo u tal onda se sutilo...
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18228
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#1256 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by GandalfSivi »

Sve su to amateri. Ovdje u Americi se to radi puno profesionalnije. Trump postavio tweet da pozuruje GM da proizvode raspiratore, javi se levat u komentarima, kaze mogu ja to zavrsiti, neka mi se neko iz Bijele kuce javi sto prije. Jave se liku, kaze lik, sve okay, samo recite koliko vam treba. Naruce 1400, plate 69 miliona unaprijed, sada ni lika ni para ni respiratora :lol: :lol: :lol:

https://www.businessinsider.com/new-yor ... ump-2020-4
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#1257 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by O'zone »

coco1 wrote: 01/05/2020 13:52 https://avaz.ba/vijesti/bih/567114/neza ... zeni-u-bih

ciji je ovaj salcin? mogao bi i on na biro po naknadu :mrgreen:
Pa zna se zašto je izabrana firma.

Zato što će da izda papire da je sve OK i da je to bio deal stoljeća
emirolini
Posts: 3500
Joined: 26/11/2007 15:35
Location: TUZLA

#1258 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by emirolini »

Sta je ovo, skuzili neki da je odnjeo vrag zaebanciju pa da se na vrijeme vade. Sad niko nece respiratore, ni da ih otvori iz kutije? Kuze narod popizdio na ovaj bezobrazluk i bahatost, a samo jos Solak i njegova sviraju k.... kako je sve po proceduri, a niti jedna stavka nije cista, apsolutno nista.
User avatar
pici
Posts: 43564
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#1259 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by pici »

GandalfSivi wrote: 01/05/2020 14:09 Sve su to amateri. Ovdje u Americi se to radi puno profesionalnije. Trump postavio tweet da pozuruje GM da proizvode raspiratore, javi se levat u komentarima, kaze mogu ja to zavrsiti, neka mi se neko iz Bijele kuce javi sto prije. Jave se liku, kaze lik, sve okay, samo recite koliko vam treba. Naruce 1400, plate 69 miliona unaprijed, sada ni lika ni para ni respiratora :lol: :lol: :lol:

https://www.businessinsider.com/new-yor ... ump-2020-4
:lol: :lol: :lol: ucimo od najboljih
Huriccan01
Posts: 68
Joined: 21/04/2020 13:14

#1260 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Huriccan01 »

Znas u cemu je razlika sto je u BiH 10 mil km isto ko u americi 500m Usd. To ti je taj odnos. I na svu bijedu i jad das 10 mil malinaru. Ljudi vec nema hljeba da jedu a oni moje pare mazu po guzici.
Sjeme im se zatralo.

GandalfSivi wrote: 01/05/2020 14:09 Sve su to amateri. Ovdje u Americi se to radi puno profesionalnije. Trump postavio tweet da pozuruje GM da proizvode raspiratore, javi se levat u komentarima, kaze mogu ja to zavrsiti, neka mi se neko iz Bijele kuce javi sto prije. Jave se liku, kaze lik, sve okay, samo recite koliko vam treba. Naruce 1400, plate 69 miliona unaprijed, sada ni lika ni para ni respiratora :lol: :lol: :lol:

https://www.businessinsider.com/new-yor ... ump-2020-4
User avatar
pici
Posts: 43564
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#1261 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by pici »

Nezakonit je i izbor kompanije "Sono Medical" koja bi trebala ispitati kakve je to uređaje uvezla u BiH firma "Srebrena malina", potvrdio je "Avaz" Đenan Salčin, direktor Agencije za javne nabavke BiH.

Za sada nikome nije jasno ni kako je izabrana ova kompanija da ispita nabavljene respiratore - ventilatore koji su stigli iz Kine, a danima su bili skladišteni na Sarajevskom aerodromu.
sta je ovo sad ni od kurjaka firma nije validna :lol: :lol: :lol: udario šČepa jopet po koalicionom partneru... naki dan se umalo ne poklase čampi i bajram devic oko korona zakona jos ih kifla smiruje :lol: :lol: :lol: jaaaooooo mumuna i bratČe u ove mubarek dane, sve se oko talova poklase, ova korona ima i dobru stranu, isplivase govna na povrsinu...
RtrnOfSalisbury
Posts: 3599
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#1262 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by RtrnOfSalisbury »

pici wrote: 01/05/2020 14:26
Nezakonit je i izbor kompanije "Sono Medical" koja bi trebala ispitati kakve je to uređaje uvezla u BiH firma "Srebrena malina", potvrdio je "Avaz" Đenan Salčin, direktor Agencije za javne nabavke BiH.

Za sada nikome nije jasno ni kako je izabrana ova kompanija da ispita nabavljene respiratore - ventilatore koji su stigli iz Kine, a danima su bili skladišteni na Sarajevskom aerodromu.
sta je ovo sad ni od kurjaka firma nije validna :lol: :lol: :lol: udario šČepa jopet po koalicionom partneru... naki dan se umalo ne poklase čampi i bajram devic oko korona zakona jos ih kifla smiruje :lol: :lol: :lol: jaaaooooo mumuna i bratČe u ove mubarek dane, sve se oko talova poklase, ova korona ima i dobru stranu, isplivase govna na povrsinu...
...samo sto to nema neke upotrebne vrijednosti. kljucno pitanje je: 'kako smutit' a ne 'da li smutit' ....
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8573
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#1263 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Pitar sa Kariba »

Ma sve ista bagra.

User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1264 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by General War »

GandalfSivi wrote: 01/05/2020 14:09 Sve su to amateri. Ovdje u Americi se to radi puno profesionalnije. Trump postavio tweet da pozuruje GM da proizvode raspiratore, javi se levat u komentarima, kaze mogu ja to zavrsiti, neka mi se neko iz Bijele kuce javi sto prije. Jave se liku, kaze lik, sve okay, samo recite koliko vam treba. Naruce 1400, plate 69 miliona unaprijed, sada ni lika ni para ni respiratora :lol: :lol: :lol:

https://www.businessinsider.com/new-yor ... ump-2020-4
Razlika je sto je ovaj nasamraio Bjelu kucu, ovdje je Bjela kuca zajedno sa fikrom i companijom nasamarila nas...bogami meni se cini obratno, da oni trebaju od nas uciti.
zigzag
Posts: 5729
Joined: 18/04/2014 11:26

#1265 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by zigzag »

last mohicans wrote: 01/05/2020 12:51
zigzag wrote: 01/05/2020 03:26 Stanite ljudi...


Ovdje je FLYBOSNIA kljuc svega.

Onaj ko ima avion moze nabaviti robu u "hitnom roku" .
Direktor te firme ili ljudi iz vrha su nasli robu na alibabi, dogovorili posao jer ovih ambulantnih respiratora ima ali nema regularnog transporta putem brodova pa su oni rekli mi cemo doci u Kinu.
Organizovali dozvole za let i prevoz robe. Imali jarana Fikreta koji ima firmu. I kontaktirali poznanstva u vlastima da Fikretu plate avans a on toj alibaba firmi i njima u flybosnia- i cijenu prevoza.

To su te fikretove konekcije. Ekipa iz flybosnie je sve organizovala da bi sebi nasli posao. Nema fikret nijakve veze u Kini, niti Solak zna nesto kupiti preko alibabe.
Dobro si spomenuo, taj detalj se zaboravlja. Kao Shiddijevi avion u humanoj akciji spašavanja naroda u BiH. Negdje sam pročitao da je let 100000 placen, sad je li toliko, oni znaju. U svemu tome, Bake se pobrine i za jarana da mu nabaci koji let. Zanimljivo da direktor Violete nije htio ili mu se nisu nudili, pa je UN pomogla za prevoz opreme. Mozda je bila i veca posiljka u pitanju.
Znajući kako funkcioniše taj kov ljudi, to je sasvim očekivan posao. Oni će tehnički sve uraditi jer toliko vjeruju u sebe i naći će način da nešto urade ali je to uvijek traljav posao. Šta ono zna kakav respirator je potreban za intenzivnu njegu. "Haj ba isto je to". Nabavićemi mi to. A rekoh CZ ne smije nikom isplatit avans od 10 miliona da ne pitaju glavne. To je moralo doći sa vrha.

Hoće letove u neke zemlje, ne urade promociju,ne počnu prodaju karata na vrijeme,nemaju ispravnu aplikaciju za prodaju karata i hiljadu nekih stvari koje će ih otjerati u minus.
Sreća pa vlasnik ima za finansiranja.

Sad nemaju komercijalnih letova pa daj da vozimo medicinsku robu. Čak su se reklamirali prije mjesec dana vezano za prijevoz.

A vjerovatno je tu bilo dobre ugradnje na svim stranama.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#1266 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by JThomas »

ma nema šanse bez vrha. smiješno je i pomisliti, i solak je pijun a ne fikret. to je trebalo uzeti nekoliko miliona za plakate, za "kafu" za posmatrače i odbore, za "paketiće", izlete i klix pomoći penzionerima. eufemistički zvano "infrastrukturu" i "rad na terenu". dok su drugima regularna sredstva za kampanju smanjena zbog krize.
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2520
Joined: 16/06/2014 20:33

#1267 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Dosadno mii »

Koliko je fikret na kraju ukro (il po njihovom zaradio)
Dok se svima podijelilo
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11523
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#1268 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by japin_mutapi »

General War wrote: 01/05/2020 10:54 OT
A sta bi od one razvojne banke federacije? Prije su iz nje iznosili i sakom i kapom...a sad se nesto ucutalo godinama...sta je sa njom?
Pokralo pa sad pere pare preko BBI. Kao i pare pokradene u ratu a koje se nalaze na racunima u Turskoj i Maleziji.
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#1269 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by L u c i f e r »

Nece ni ovaj brezobrazni norod da se razboli pa da isprobaju nove regivibratore kako rade.
RtrnOfSalisbury
Posts: 3599
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#1270 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by RtrnOfSalisbury »

...imam ideju ko i obicno :idea: nek metnu u staklenik prvo ako biljke prezive dobarrr je, onaj slauf pravo nekako za staklenika
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1271 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by General War »

L u c i f e r wrote: 01/05/2020 16:22 Nece ni ovaj brezobrazni norod da se razboli pa da isprobaju nove regivibratore kako rade.
:lol:
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#1272 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by DaffyDuck »

GandalfSivi wrote: 01/05/2020 14:09 Sve su to amateri. Ovdje u Americi se to radi puno profesionalnije. Trump postavio tweet da pozuruje GM da proizvode raspiratore, javi se levat u komentarima, kaze mogu ja to zavrsiti, neka mi se neko iz Bijele kuce javi sto prije. Jave se liku, kaze lik, sve okay, samo recite koliko vam treba. Naruce 1400, plate 69 miliona unaprijed, sada ni lika ni para ni respiratora :lol: :lol: :lol:

https://www.businessinsider.com/new-yor ... ump-2020-4
"BuzzFeed News reported that three days later New York shelled out $69.1 million to Oren-Pines for 1,450 ventilators — at least three times the standard price for high-end models."
User avatar
pici
Posts: 43564
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#1273 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by pici »

NAKON PISANJA MEDIJA
|
Agencija za javne nabavke BiH pita FUCZ: Kako je izabrana firma koja će održavati respiratore?
AFERA "SREBRENA MALINA"
|
Čampara: Niko nema pravo osuđivati rad medija koji rade u interesu javnosti

"Niko nema pravo osuđivati rad medija. Mediji rade u interesu javnosti. Protiv toga sam da se novinari osuđuju za posao koji rade. Osnovni postulati demokratije su slobodno novinarstvo i slobodni mediji. Ko se protivi tome on je za nedemokratski sistem i autokratiju", izjavio je Čampara.
sta je ovo ljudi ovi poceli sami sebe samarat :lol: :lol: :lol:

Image
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#1274 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by JThomas »

mora se pokazati kako je tobože riječ o djelu neodgovornih pojedinaca, a ne vrha stranke.
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#1275 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by L u c i f e r »

NAKON PISANJA MEDIJA
Agencija za javne nabavke BiH pita FUCZ: Kako je izabrana firma koja će održavati respiratore?

:meza1:
Post Reply