Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#15526 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by plain vanilla »

O'zone wrote: 27/04/2020 20:52
Bingo? Jel de da je Bingo?

Meni se to kod njih bruku puta desilo i svaki put sam im uzeo pare. Skontao sam im tu seljačku foru.
Jeste Bingo, ali ovo mi se prvi put desilo u Bingu iako tamo uvijek kupujem.

Rijetko idem u Konzum, a tamo vec tri puta.
U Konzumu nisam dala pare, ali nisam ni kupila nego sam trazila da stornira stavku.
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4353
Joined: 09/09/2018 23:21

#15527 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by tuzlak1212 »

CikaFajer666 wrote: 27/04/2020 22:42
tuzlak1212 wrote: 27/04/2020 22:32 Ja nisam nasao nikakve dokaze sa se Fikru moze kriviti s argumentima. Samo gomila rekla kazala price i navika naroda da pljuje po svemu bez razmisljanja

Nesto kontam sad, po ovoj logici i u ovoj situaciji svako bi bio ispljuvan jer su svi ogorceni i ne vjeruju nicemu.
Lik je unovcio smrt oca i to sto je iz Srebrenice. Dosta o njemu. Radi njeg i takvih likova zao mi sto sam iz tog kraja. I ja sam dosao 92. iz Bratunca u TZ. Nikad nije bilo te patetike niti su nas roditelji ucili da sta trazimo ili ocekujemo jer smo izbjeglice.
JA SAM IZ SREBRENICE, pa dude nisi jedini. Prefarbana seljacina.
Ma tu je on dobro prodao pricu, sto ne bi kad je u tom biznisu i skonto da se moze oparit... To ti je kao tuzan film ili predstava, uvijek se dobro prodaje

Mislio sam konkretno za ove respiratore ja nigdje nista ne nadjo osim da ga razapinju sa svih strana...
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#15528 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by plain vanilla »

tuzlak1212 wrote: 27/04/2020 22:32 Ja nisam nasao nikakve dokaze sa se Fikru moze kriviti s argumentima. Samo gomila rekla kazala price i navika naroda da pljuje po svemu bez razmisljanja

Nesto kontam sad, po ovoj logici i u ovoj situaciji svako bi bio ispljuvan jer su svi ogorceni i ne vjeruju nicemu.
Malinar uvozi respiratore
Zar ti stvarno treba vise podataka?
zposao
Posts: 2581
Joined: 22/03/2019 09:27

#15529 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by zposao »

plain vanilla wrote: 27/04/2020 22:52
tuzlak1212 wrote: 27/04/2020 22:32 Ja nisam nasao nikakve dokaze sa se Fikru moze kriviti s argumentima. Samo gomila rekla kazala price i navika naroda da pljuje po svemu bez razmisljanja

Nesto kontam sad, po ovoj logici i u ovoj situaciji svako bi bio ispljuvan jer su svi ogorceni i ne vjeruju nicemu.
Malinar uvozi respiratore
Zar ti stvarno treba vise podataka?
U pravu je čoek. Ništa se još ne zna. Možda je sve čisto ko suza :D
sumirprimus
Posts: 81508
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#15530 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by sumirprimus »

Lik kojem ocigledno ni najsvetije nije sveto.
No na stranu to puna drzava ovakvih djubretaraca bez obraza i casti.
Znaci DRZAVA NABAVLJA DRZAVNIM PARAMA medicinsku opremu koju im po kratkom postupku kao uveze nekakav malinar? Wtf?prvo namjestaj sad malinar?I kazu mnogi sta ima veze?
Sunce ti jebm gasi sve baci na nas sta jace od korone bolje nismo ni zasluzili.
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#15531 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by pinkman »

tuzlak1212 wrote: 27/04/2020 22:32 Ja nisam nasao nikakve dokaze sa se Fikru moze kriviti s argumentima. Samo gomila rekla kazala price i navika naroda da pljuje po svemu bez razmisljanja

Nesto kontam sad, po ovoj logici i u ovoj situaciji svako bi bio ispljuvan jer su svi ogorceni i ne vjeruju nicemu.
Kakve bolan dokaze zelis. Covjeku nije CORE BUSINESS trgovina medicinskom opremom. To je jedna vrlo uska oblast i ne moze se svako time baviti. Fikret Hodzic je covjek koji se bavi malinama.

Otkud uopce njemu poslovni kontakti da uspije nabaviti tako trazenu robu. Da li mu je neko sve zavrsio a on samo potpisao narudzbenicu i izvrsio transakciju?

Jednostavno nema sansi da je on ovo sam mogao zavrsiti. I kako je uopce dosao do toga da sklopi posao sa federalnim institucijama.
tap3ah75
Posts: 5994
Joined: 07/09/2009 14:14

#15532 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by tap3ah75 »

Saće prvi maj.
Ko će se toga sa malinama sjećati poslije - slabo ko.
CikaFajer666
Posts: 67
Joined: 08/11/2018 18:33

#15533 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by CikaFajer666 »

tuzlak1212 wrote: 27/04/2020 22:47
CikaFajer666 wrote: 27/04/2020 22:42
tuzlak1212 wrote: 27/04/2020 22:32 Ja nisam nasao nikakve dokaze sa se Fikru moze kriviti s argumentima. Samo gomila rekla kazala price i navika naroda da pljuje po svemu bez razmisljanja

Nesto kontam sad, po ovoj logici i u ovoj situaciji svako bi bio ispljuvan jer su svi ogorceni i ne vjeruju nicemu.
Lik je unovcio smrt oca i to sto je iz Srebrenice. Dosta o njemu. Radi njeg i takvih likova zao mi sto sam iz tog kraja. I ja sam dosao 92. iz Bratunca u TZ. Nikad nije bilo te patetike niti su nas roditelji ucili da sta trazimo ili ocekujemo jer smo izbjeglice.
JA SAM IZ SREBRENICE, pa dude nisi jedini. Prefarbana seljacina.
Ma tu je on dobro prodao pricu, sto ne bi kad je u tom biznisu i skonto da se moze oparit... To ti je kao tuzan film ili predstava, uvijek se dobro prodaje

Mislio sam konkretno za ove respiratore ja nigdje nista ne nadjo osim da ga razapinju sa svih strana...
Nekom rat nekom brat. Tako je odavno.
User avatar
zubi
Posts: 5158
Joined: 16/07/2009 00:27

#15534 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by zubi »

tuzlak1212 wrote: 27/04/2020 22:32 Ja nisam nasao nikakve dokaze sa se Fikru moze kriviti s argumentima. Samo gomila rekla kazala price i navika naroda da pljuje po svemu bez razmisljanja
Ma ja ba, ko zna sta je tu prava istina, nigdje argumenata...

:lol: :lol: :lol:
sumirprimus
Posts: 81508
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#15535 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by sumirprimus »

Kad god oci otvorim sjetim se gdje zivim.
Septicka jama evrope.Taman po mjeri.
User avatar
zubi
Posts: 5158
Joined: 16/07/2009 00:27

#15536 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by zubi »

tap3ah75 wrote: 27/04/2020 23:06 Saće prvi maj.
Ko će se toga sa malinama sjećati poslije - slabo ko.
A neeee, majice i respiratori, nece se to zaboraviti...

Image
User avatar
dobojlija81
Posts: 3541
Joined: 20/07/2012 22:03

#15537 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by dobojlija81 »

ima neke veze da voćari nabavljaju med. opremu, ako ništa bar za dezinfekciju kao sto se vidi na slici
ovi naši iz vlade ne razlikuju plaho haman te aparature
Image
sumirprimus
Posts: 81508
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#15538 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by sumirprimus »

zubi wrote: 27/04/2020 23:15
tap3ah75 wrote: 27/04/2020 23:06 Saće prvi maj.
Ko će se toga sa malinama sjećati poslije - slabo ko.
A neeee, majice i respiratori, nece se to zaboraviti...

Image
Svi putevi vode u rim... U sda ba kakav rim i krac
User avatar
piupiu
Posts: 16634
Joined: 05/01/2008 05:08

#15539 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by piupiu »

pinkman wrote: 27/04/2020 23:06
tuzlak1212 wrote: 27/04/2020 22:32 Ja nisam nasao nikakve dokaze sa se Fikru moze kriviti s argumentima. Samo gomila rekla kazala price i navika naroda da pljuje po svemu bez razmisljanja

Nesto kontam sad, po ovoj logici i u ovoj situaciji svako bi bio ispljuvan jer su svi ogorceni i ne vjeruju nicemu.
Kakve bolan dokaze zelis. Covjeku nije CORE BUSINESS trgovina medicinskom opremom. To je jedna vrlo uska oblast i ne moze se svako time baviti. Fikret Hodzic je covjek koji se bavi malinama.

Otkud uopce njemu poslovni kontakti da uspije nabaviti tako trazenu robu. Da li mu je neko sve zavrsio a on samo potpisao narudzbenicu i izvrsio transakciju?

Jednostavno nema sansi da je on ovo sam mogao zavrsiti. I kako je uopce dosao do toga da sklopi posao sa federalnim institucijama.
Ali kako oni nas ponižavaju, država poljoprivredniku "daje" ugovor za uvoz i nabavku medicinskih aparata za pacijente u kritičnom stanju.
sumirprimus
Posts: 81508
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#15540 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by sumirprimus »

Ono ko vanredno je stanje jbo zakon o javnim nabavkama. Daj onom slini poturi ga i prebaci . jbo i agencije i sve.Narod je vcao svakakk zabice glave u pijesak ko i svaki put dosad i fakat :lol: :-)
Naslovnica
Posts: 27891
Joined: 20/03/2013 15:38

#15541 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica »

Probajte uvesti paket aspirina pa ćete vidjeti šta je sve potrebno i kako stvari funkcionišu kada se "zakon" i pravna država trenira na običnim ljudima.
User avatar
House
Posts: 46723
Joined: 17/03/2010 15:36

#15542 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by House »

Image

ovo nisu istine :lol: :lol:
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#15543 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by animus »

Kako se ne pridrzavamo nosenja maski i distance ovi respiratori bi nam mogli dobro doci uskoro. Ludilo ovih dana kako su mjere ukinute. Ocekujem totalno pogoršanje. Mi i jesmo krdo tako da nas slijeduje imunitet krda. Zao mi sam ovih sto se pridrzavaju a i njih ce zakaciti kad krene.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#15544 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by CPT »

House wrote: 27/04/2020 23:41 Image

ovo nisu istine :lol: :lol:
pa u biti nije... kod proizvodjaca je cijena 43268.59 BAM

60k sitnih na komad x 100... dobar posao... not bad :-)
Hendrix
Posts: 4110
Joined: 27/02/2004 00:00

#15545 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Hendrix »

Naslovnica wrote: 27/04/2020 23:40 Probajte uvesti paket aspirina pa ćete vidjeti šta je sve potrebno i kako stvari funkcionišu kada se "zakon" i pravna država trenira na običnim ljudima.
U ovome i jeste kljuc svih ovih prevara i pljacki, to mogu samo odabrani. Eto Fikret uletio tu jer ima veze na Alibaba.com? To se ba tacno zna i dogovori unaprijed, imamo 10 miliona daj koga cemo i preko koje firme oprati...bili to respiratori ili nuklearni reaktori, nije problem. Zakon se prilagodi a inspekcija je nasa jel, nema problema. I ovaj smokljo ce ubacit koju jadnu recenicu oko Srebrenice i eto, gotovo sve, cisto ko suza, ko malina.

Kad se samo sjetim kako su mi starog i njegovu firmu maltretirali inspektori svaka 2 mjeseca, osjetio sam i vidio nasu pravnu drzavu debelo na svojoj kozi. Jednostavno mi smo septicka jama sto se tice zakona i drzave, nema tu nikakvog drugog objasnjenja.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#15546 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by O'zone »

Cijena respiratora je još uvijek meni pod upitnikom. Jedni navode i postavljaju slike sa cijenom od 3000$ do ovih iznad navedenib 60-ak hiljada maraka.

Kako god braća između sebe dijele cca 4 miliona maraka što je beton cifra za jedan mali poslić.

Ono što mi je super sad svi govore da nemaju pojma kako je došlo do nabavke i išarete prema Solaku navodno on je to dogovorio a kontam nije on toliko jak da sma dogovara i potpisuje sumu od 10 miliona bez Fadila i Jelke čak šta više uvjeren sam da nema šanse.
Međutim pošto Solak trenutno nije tu i nema priliku da se brani sad je najbolja opcija uprijeti prstom u njega dok ne skontamo šta da radimo.
Hendrix
Posts: 4110
Joined: 27/02/2004 00:00

#15547 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Hendrix »

O'zone wrote: 28/04/2020 00:01 Cijena respiratora je još uvijek meni pod upitnikom. Jedni navode i postavljaju slike sa cijenom od 3000$ do ovih iznad navedenib 60-ak hiljada maraka.

Kako god braća između sebe dijele cca 4 miliona maraka što je beton cifra za jedan mali poslić.

Ono što mi je super sad svi govore da nemaju pojma kako je došlo do nabavke i išarete prema Solaku navodno on je to dogovorio a kontam nije on toliko jak da sma dogovara i potpisuje sumu od 10 miliona bez Fadila i Jelke čak šta više uvjeren sam da nema šanse.
Međutim pošto Solak trenutno nije tu i nema priliku da se brani sad je najbolja opcija uprijeti prstom u njega dok ne skontamo šta da radimo.
Ma realno, svejedno je. Nece niko odgovarati, otice sve pod tepih...mozda malo da se zakuha s Dodikom za svaki slucaj i to je to.

Naravno da ovaj Fikret nije toliko jak, on je tu samo usputna stanica da se operu pare. Preko zene ili punca, sta li vec, hajd ti nabavi evo ti ovde odakle i kako, i to je to.

Svi su ovi likovi povezani, familijarno ili jaranski, kad bi neko istrazio sve ove neke kompanije za nabavku vidilo bi se fino da su svi ti ljudi jarani ili rodjaci, zetovi, tetke...itd. Kod nas biznis ne postoji kao biznis, nego kao izmjena familijarnih usluga.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#15548 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by O'zone »

Hendrix wrote: 28/04/2020 00:12
O'zone wrote: 28/04/2020 00:01 Cijena respiratora je još uvijek meni pod upitnikom. Jedni navode i postavljaju slike sa cijenom od 3000$ do ovih iznad navedenib 60-ak hiljada maraka.

Kako god braća između sebe dijele cca 4 miliona maraka što je beton cifra za jedan mali poslić.

Ono što mi je super sad svi govore da nemaju pojma kako je došlo do nabavke i išarete prema Solaku navodno on je to dogovorio a kontam nije on toliko jak da sma dogovara i potpisuje sumu od 10 miliona bez Fadila i Jelke čak šta više uvjeren sam da nema šanse.
Međutim pošto Solak trenutno nije tu i nema priliku da se brani sad je najbolja opcija uprijeti prstom u njega dok ne skontamo šta da radimo.
Ma realno, svejedno je. Nece niko odgovarati, otice sve pod tepih...mozda malo da se zakuha s Dodikom za svaki slucaj i to je to.

Svi su ovi likovi povezani, familijarno ili jaranski, kad bi neko istrazio sve ove neke kompanije za nabavku vidilo bi se fino da su svi ti ljudi jarani ili rodjaci, zetovi, tetke...itd.
Normalno. Najdalje zemljaci i ljudi od povjerenja.

Tu nam je u kriznom štabu i Direktor Federalne uprave za inspekcijske poslove hoće li njegova organizacija provesti "istragu"? :mrgreen: Jašta će.

Čekam iz tužilaštva "nema nagovještaja o učinjenom krivičnom djelu"

Dok se čitav svijet pripremao kako da se odbrani od Korone dotle su se naši pripremali kako da hajruju od Korone.

Čekam i da Bevanda da blagoslov na dijeljenje 330 miliona Evrića e to će tek onda pokolj da bude ko će gdje šta da jami.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#15549 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Nivelacija »

animus wrote: 27/04/2020 23:43 Kako se ne pridrzavamo nosenja maski i distance ovi respiratori bi nam mogli dobro doci uskoro. Ludilo ovih dana kako su mjere ukinute. Ocekujem totalno pogoršanje. Mi i jesmo krdo tako da nas slijeduje imunitet krda. Zao mi sam ovih sto se pridrzavaju a i njih ce zakaciti kad krene.
Pogledaj snimke iz Njemačke i gradova koji imaju stanovnika kao Bosna..na jednom izletištu uz rijeku kao na svim BiH izletištima zajedno..nema virus tu snagu vise, maj je za 2 dana, uskoro cemo u 3 mjesec kako cirkulise virus..
User avatar
hilmija frlj
Posts: 965
Joined: 09/12/2019 16:33
Location: Iz boja u boj, do konačne pobjede, do slobodne Bosne i Hercegovine

#15550 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by hilmija frlj »

Jel bilo patetike kako je on iz Srebrenice i da je prezivio genocid?
Locked