Solak IQ, Vlada FBiH FŠCZ

User avatar
Orange Revolution
Posts: 213
Joined: 04/08/2013 14:00

#1 Solak IQ, Vlada FBiH FŠCZ

Post by Orange Revolution »

Da vidimo 22.04.odluku ustavnog suda FBiH o zabranama ili će nekom odlukom pokriti Ovog Solaka(SDA) , Vlade FBiH i FŠCZ.
A možda i poštuju ustav FBIH
Član 2.koji jasno kazuje o ljudskim pravima i tome da se na više načina kršio. Odluke su donošene prije bilo kakvog zvaničnog i verifikovanog expertnog tima i samim tim su protu ustavne.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8229
Joined: 25/05/2013 23:49

#2 Re: Solak IQ, Vlada FBiH FŠCZ

Post by apsidejzi »

Clan 2 ne vazi za SDA. To pise u clanu 3 malim slovima. Ovakav oblik karantena je direktni udar na demokratiju i nazalost ce proci nekaznjeno u svim balkanskim drzavama.
User avatar
dumpa
Posts: 392
Joined: 16/04/2020 12:47

#3 Re: Solak IQ, Vlada FBiH FŠCZ

Post by dumpa »

"karantena" je strani izraz, u bosanskom jeziku kaže se karantin.

ništa nije protiv zakona, vanredno stanje je uvijek donosilo vanredne mjere.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12354
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#4 Re: Solak IQ, Vlada FBiH FŠCZ

Post by dr_Evil »

dumpa wrote: 16/04/2020 12:57 "karantena" je strani izraz, u bosanskom jeziku kaže se karantin.

ništa nije protiv zakona, vanredno stanje je uvijek donosilo vanredne mjere.
Da, recimo legalno je u Srbiji, Sjevernoj Koreji i izgleda u BiH. Sada znamo u red kojih drzava po slobodama nas zeli Novalic I Solak staviti. Kad vec smo ispod africkih po ekonomiji, mozemo i ispod Sjeverne Koreje u slobodi.

Sto se ne ugledaju malo na Svabe i Skandinavce, jock hajde da kopiramo Vucica sa Happy Tv-a.

Ne moze se vanredno stanje uvoditi kako se nekome nadigne, znam ja da sve se pokusa opravdati sa tim. Vidim FSCZ sve strucnjaci za epidemije i pandemije, da nije ginekologa ne bi znali sta je medicina
User avatar
dumpa
Posts: 392
Joined: 16/04/2020 12:47

#5 Re: Solak IQ, Vlada FBiH FŠCZ

Post by dumpa »

dr_Evil wrote: 16/04/2020 13:04
dumpa wrote: 16/04/2020 12:57 "karantena" je strani izraz, u bosanskom jeziku kaže se karantin.

ništa nije protiv zakona, vanredno stanje je uvijek donosilo vanredne mjere.
Da, recimo legalno je u Srbiji, Sjevernoj Koreji i izgleda u BiH. Sada znamo u red kojih drzava po slobodama nas zeli Novalic I Solak staviti. Kad vec smo ispod africkih po ekonomiji, mozemo i ispod Sjeverne Koreje u slobodi.

Sto se ne ugledaju malo na Svabe i Skandinavce, jock hajde da kopiramo Vucica sa Happy Tv-a.

Ne moze se vanredno stanje uvoditi kako se nekome nadigne, znam ja da sve se pokusa opravdati sa tim. Vidim FSCZ sve strucnjaci za epidemije i pandemije, da nije ginekologa ne bi znali sta je medicina
mislim da si propustio informacije da je gotovo cijeli svijet u vanrednom stanju i da su uvodili i puno rigoroznije mjere od naših. daj da se uozbiljimo malo i ne pričamo bajke.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12354
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#6 Re: Solak IQ, Vlada FBiH FŠCZ

Post by dr_Evil »

dumpa wrote: 16/04/2020 13:07
dr_Evil wrote: 16/04/2020 13:04
dumpa wrote: 16/04/2020 12:57 "karantena" je strani izraz, u bosanskom jeziku kaže se karantin.

ništa nije protiv zakona, vanredno stanje je uvijek donosilo vanredne mjere.
Da, recimo legalno je u Srbiji, Sjevernoj Koreji i izgleda u BiH. Sada znamo u red kojih drzava po slobodama nas zeli Novalic I Solak staviti. Kad vec smo ispod africkih po ekonomiji, mozemo i ispod Sjeverne Koreje u slobodi.

Sto se ne ugledaju malo na Svabe i Skandinavce, jock hajde da kopiramo Vucica sa Happy Tv-a.

Ne moze se vanredno stanje uvoditi kako se nekome nadigne, znam ja da sve se pokusa opravdati sa tim. Vidim FSCZ sve strucnjaci za epidemije i pandemije, da nije ginekologa ne bi znali sta je medicina
mislim da si propustio informacije da je gotovo cijeli svijet u vanrednom stanju i da su uvodili i puno rigoroznije mjere od naših. daj da se uozbiljimo malo i ne pričamo bajke.
Super hajde da pricamo kako to ozbiljan svijet radi, da pustimo banana republike. Evo ja cu uzeti norvesku, a ti fino da uzmes Njemacku pa da taberimo.

Norveska:

Zatvorene skole, univerziteti, vrtici.
Vrtici i skole do 4 razreda otvara 20.04. jer su shvatili da se djeca skoro nikako ne mogu razboliti i da ne prenose virus.
Ugostiteljstvo: Rade kafici i restorani koji mogu da osiguraju dovoljan razmak izmedju stolova.

Ljudi se mole da sto vise izlaze vani na cist zrak, pogotovo djeca i stariji. Drzati distancu od 2 metra i sto vise prati ruke. Svi cija djeca nisu isla u vrtic ili skolu su dobili od drzave 100% placeno da mogu paziti djecu. Svi koji su otisli na cekanje (privremeni otkaz) dobili od drzave 100% platu.

Radi javni prijevoz, stim da se ne moze prici vozacu kupiti karta.

Sve ostalo se odvija kao da je normalan zivot.
User avatar
dumpa
Posts: 392
Joined: 16/04/2020 12:47

#7 Re: Solak IQ, Vlada FBiH FŠCZ

Post by dumpa »

skokni samo preko mora pa mi ispričaj kako je u Italiji, kako se ganjaju dozvole za izlazak, koliko je mrtvih, ili kako u Americi sahranjuju mrtve u masovne grobnice a u Kini i Italiji spaljuju itd.

želje da predstaviš svoju državu i narod gorima nego što jesu ne piju ti vode. ne znam što si kivan na državu, ali ovdje joj nećeš naći krupne zamjerke. BiH je kroz ovu krizu dosad prošla izvrsno. krizni štabovi su uradili dobru stvar i zaštitili građane.

ono gdje se ja bojim da nećemo proći sjajno je ekonomija i radna mjesta. ali to je pred nama pa vidjećemo.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12354
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#8 Re: Solak IQ, Vlada FBiH FŠCZ

Post by dr_Evil »

dumpa wrote: 16/04/2020 13:17 skokni samo preko mora pa mi ispričaj kako je u Italiji, kako se ganjaju dozvole za izlazak, koliko je mrtvih, ili kako u Americi sahranjuju mrtve u masovne grobnice a u Kini i Italiji spaljuju itd.

želje da predstaviš svoju državu i narod gorima nego što jesu ne piju ti vode. ne znam što si kivan na državu, ali ovdje joj nećeš naći krupne zamjerke. BiH je kroz ovu krizu dosad prošla izvrsno. krizni štabovi su uradili dobru stvar i zaštitili građane.

ono gdje se ja bojim da nećemo proći sjajno je ekonomija i radna mjesta. ali to je pred nama pa vidjećemo.
Da hajde da se poredimo sa italijom, zemljom koja je za virus saznala 2 mjeseca prekasno da uvede bilo kakve mjere, da ne bi ITalije niko ne bi imao mjera. To sto se nama nije desila italija mozemo zahvalit nasoj nerazvijenosti, niti nam ko dolazi niti ko putuje, citaj nema bizniza.

To sta govoris za USA opet nije istina. Mjere nisu ni blizu kao u nas, i uskoro otvaraju sve (Dok kod nas prijete novim mjerama). Izraz masovne grobnice je smijesno kada skontas koliki broj stanovnika imaju USA 328.000.000 bosna 2.500.000.

Bosna je kroz ovu krizu prosla (a jos nije prosla) katastrofalno. Naucili smo da zdrastveni sistem ne funkcionise, da razine vlasti nisu povezane, da entiteti imaju moc na drzavom u vanrednom stanju, da se ne slusa struka nego samo podobni,

Saznali smo da vise nemamo doktora nego su svi vani.

Saznali smo da vlada ne zna sta ce sa ekonomijom niti zele da slusaju savjete. Ne znaju pomoci privrednicima realnim mjerama.

Kivan sam na drzavu jer nije osigurala dovoljan stepen slobode za svoje gradjane, kivan sam na drzavu jer svi sta nisu podobni moraju da idu iz nje, kivan sam na drzavu jer je dozvolila korupciju i nepotizam, kivan sam jer ne dozovoljaju da se pita struka i ljudi koji znaju svoj posao, kivan sam jer ne stiti svoje gradjane, kivan sam jer nismo svi isti pred zakonom. Ja ne predstavljam svoju drzavu i svoj narod gorim nego sto jeste, jer pricam svojim sugradjanima, a tada je to debata. Kako rece baka, ako je lose recite samo nama, pa tako i ja kazem samo svojima, na ovome chatu, nisam na njemackom!
User avatar
dr_Evil
Posts: 12354
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#9 Re: Solak IQ, Vlada FBiH FŠCZ

Post by dr_Evil »

Nego posto je tema solak, i IQ. kako ono neki dan rece nemamo velikih povrsina vode, evo neke sta se ja sjecam iz blize proslosti:
Mostar



Jablanica


Konjic (Jablanicko)




DA vas cujemo
User avatar
dr_Evil
Posts: 12354
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#10 Re: Solak IQ, Vlada FBiH FŠCZ

Post by dr_Evil »

xvassido wrote: 16/04/2020 13:42 VRATITE NAM LIJANOVIĆA
Kad ga se sjetim u onoj uniformi :D
Novak20
Posts: 13948
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#11 Re: Solak IQ, Vlada FBiH FŠCZ

Post by Novak20 »

dr_Evil wrote: 16/04/2020 13:35 Nego posto je tema solak, i IQ. kako ono neki dan rece nemamo velikih povrsina vode, evo neke sta se ja sjecam iz blize proslosti:

DA vas cujemo
Ramsko jezero, Buško blato, Čapljina, Mostar, Salakovac, Grabovica, Jablaničko jezero, Boračko jezero, Bilečko jezero, Modrac, Neum i Jadran.

Stvarno nema mjesta za kanadere, a u tim zonama gdje je voda su požari najčešći. :D
User avatar
dr_Evil
Posts: 12354
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#12 Re: Solak IQ, Vlada FBiH FŠCZ

Post by dr_Evil »

Novak20 wrote: 16/04/2020 13:53
dr_Evil wrote: 16/04/2020 13:35 Nego posto je tema solak, i IQ. kako ono neki dan rece nemamo velikih povrsina vode, evo neke sta se ja sjecam iz blize proslosti:

DA vas cujemo
Ramsko jezero, Buško blato, Čapljina, Mostar, Salakovac, Grabovica, Jablaničko jezero, Boračko jezero, Bilečko jezero, Modrac, Neum i Jadran.

Stvarno nema mjesta za kanadere, a u tim zonama gdje je voda su požari najčešći. :D
ALi poslije toga gafa, svi SDA simpatizeri ponavljaju to isto kao papagaji. Svakome se moze desiti gaf, ali kaze se pogrijesio sam, nisam bio spreman, ali jock oni isto bik rogonja kad ga stavis u brazdu, samo pravo
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#13 Re: Solak IQ, Vlada FBiH FŠCZ

Post by channel10 »

Pa ako bilo sta drugo kazu, onda moraju nabavljati kanadere. Ovako ih boli racq i voze samo vopra, kako su i naucili i kako nas ebu godinama.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12354
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#14 Re: Solak IQ, Vlada FBiH FŠCZ

Post by dr_Evil »

channel10 wrote: 16/04/2020 14:00 Pa ako bilo sta drugo kazu, onda moraju nabavljati kanadere. Ovako ih boli racq i voze samo vopra, kako su i naucili i kako nas ebu godinama.
Zanimljivo bi bilo saznati gdje su nestale pare od air-tractora sta su bile namjenska sredstva prije 7 godina, u cije dzepove
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#15 Re: Solak IQ, Vlada FBiH FŠCZ

Post by channel10 »

Pa u njihovim, u cijim se nestati. Nisu nestali kod mene i kod tebe. I zato ih zaboli :D . Mogu ljudi kako hoce, ko im sta moze?
vrbas1979
Posts: 1383
Joined: 27/06/2012 13:34

#16 Re: Solak IQ, Vlada FBiH FŠCZ

Post by vrbas1979 »

dumpa wrote: 16/04/2020 13:17 skokni samo preko mora pa mi ispričaj kako je u Italiji, kako se ganjaju dozvole za izlazak, koliko je mrtvih, ili kako u Americi sahranjuju mrtve u masovne grobnice a u Kini i Italiji spaljuju itd.

želje da predstaviš svoju državu i narod gorima nego što jesu ne piju ti vode. ne znam što si kivan na državu, ali ovdje joj nećeš naći krupne zamjerke. BiH je kroz ovu krizu dosad prošla izvrsno. krizni štabovi su uradili dobru stvar i zaštitili građane.

ono gdje se ja bojim da nećemo proći sjajno je ekonomija i radna mjesta. ali to je pred nama pa vidjećemo.
Šta su uradili krizni štabovi? Zabrane, zabrane i samo zabrane.
Ko sjedi i odlučuje u kriznim štabovima?
Kako znaš da smo izvrsno prošli? Po testiranjima koja gotovo i ne pravimo? Ko zna koliko je oboljelih po kućama.
Jesu doktori i medicinari na bolovanju uspjeh i koji ne žele primati pacijente?
Procenat smrtnosti kod kojih je izvršeno testiranje je izuzetno visok (prije nekoliko dana po statistikama smo imali duplo manje oboljelih od Hrvatske, ali duplo više mrtvih). I to je uspjeh?
Je li brojiš u uspjeh i to kako nabavljamo testove preko preduzeća koje se bavi proizvodnjom namještaja? Niti znamo koliko koštaju.
Jel' uspjeh trošenje ogromnog novca na Sebijinu samopromociju na bilboardima?

Šta je pred nama? Pa već sada je 30.000 samo u FBiH ostalo bez posla i desetine hiljada koji nisu bili prijavljeni. Nemamo šta gledati, to je već katastrofa.

itd itd
User avatar
dr_Evil
Posts: 12354
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#17 Re: Solak IQ, Vlada FBiH FŠCZ

Post by dr_Evil »

Nemoj tako @vrbas1979 , pa reko se je Fadil za sve pobrinut. Vidit ces da svi radnici na pijacama sta ne mogu raditi ovih dana dobiti odstete, cak se i njih sjetiti, rekao je svi!
Novak20
Posts: 13948
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#18 Re: Solak IQ, Vlada FBiH FŠCZ

Post by Novak20 »

vrbas1979 wrote: 16/04/2020 14:16
Šta su uradili krizni štabovi? Zabrane, zabrane i samo zabrane.
Oprobane i efikasne metode još od stoljeća srednjeg. :lol:
User avatar
dr_Evil
Posts: 12354
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#19 Re: Solak IQ, Vlada FBiH FŠCZ

Post by dr_Evil »

Novak20 wrote: 16/04/2020 14:23
vrbas1979 wrote: 16/04/2020 14:16
Šta su uradili krizni štabovi? Zabrane, zabrane i samo zabrane.
Oprobane i efikasne metode još od stoljeća srednjeg. :lol:
To si upravu, oni hoce da nas vrate u stoljece srednje. 50 familija sta vlada, a sve ostalo nepismeni kmetovi. Rekao je Bake mlade na selo, i sada dodaje Solak, starije u karantinu bez da im iko donosi hranu i lijekove da sto prije sjasu sa budzeta!
User avatar
dumpa
Posts: 392
Joined: 16/04/2020 12:47

#20 Re: Solak IQ, Vlada FBiH FŠCZ

Post by dumpa »

haters gonna hate

User avatar
dr_Evil
Posts: 12354
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#21 Re: Solak IQ, Vlada FBiH FŠCZ

Post by dr_Evil »

dumpa wrote: 16/04/2020 15:27 haters gonna hate
A treba da ih volimo zbog?
User avatar
dr_Evil
Posts: 12354
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#22 Re: Solak IQ, Vlada FBiH FŠCZ

Post by dr_Evil »

Sad upratih ovu izjavu u medijima :
Pomoćnik ministra sigurnosti Samir Agić kaže da čizme nisu kupljene jer su skupe. Koštaju oko 300 KM i za njih bi trebalo dodatnih 54.000 KM.

„Svaki vatrogasac nastoji da bude Fahrudin Solak – šminker. E, to ne može”, kaže Agić.

Na upit novinara zašto su metlarice kupljenje ako se ne koriste, Agić je odgovorio da vatrogasci pretjeruju i da su one pogodne za gašenje.

„Čime će gasiti kamen, popišat će se?“, ljutito je odgovorio Agić.
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#23 Re: Solak IQ, Vlada FBiH FŠCZ

Post by zrakomlat »

54000 maraka skupo. Sramota. Nevjerojatno koji debili. Pa te pare solak i ekipa sprže na gluposti za mjesec dana.
User avatar
Orange Revolution
Posts: 213
Joined: 04/08/2013 14:00

#24 Re: Solak IQ, Vlada FBiH FŠCZ

Post by Orange Revolution »

Do sad nisu zvanično oformili tim stručnjaka osim ako se u tu grupu ubraja loša ginekolog prva dama.
Izmišljotina da su predložili stručnjake jer ni do danas niko od njih nije pozvan. Zatim, termin vandredno stanje u FBIH ne postoji a Ustavni sud može samo donijeti jednu pravednu odluku, da je prekršeno niz ljudskih prava i sloboda jer ako nije a nije uspostavljen tim stručnjaka to znači da nije ni na njihov prijedlog a time je sve jasno.
Samovolja Solaka, SDA i prve dame
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#25 Re: Solak IQ, Vlada FBiH FŠCZ

Post by JThomas »

iz beskonačnog serijala nećemo sad o tome:

https://zurnal.info/novost/22841/solak- ... celu-gakic
Locked