Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Naslovnica
Posts: 35444
Joined: 20/03/2013 15:38

#26526 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

drug_profi wrote: 07/04/2020 22:32 Ja se izvintavam, znam da je neko ovdje preporučio neki servis za podešavanje špure, ali ne mogu da to pronađem, niti sam zapamtio.
Može @bitanga_sa_otesa da preporuči?
Ferhatović u Blažuju.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#26527 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

mk ultra wrote: 08/04/2020 07:55Oboje
:thumbup:
NediM17
Posts: 26446
Joined: 05/11/2009 11:49

#26528 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Almera 2.2 dizel 115ks, opran motor, poslije par dana nece da upali... Ne dolazi struja na pumpu visokog pritiska... Pretpostavljam da kvar ima veze sa pranjem motora... Je li ima neko dobrog elektricara za preporuciti da bi se htio zajebavati sa tim?
vindfaker
Posts: 415
Joined: 13/01/2020 20:16

#26529 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vindfaker »

suit_up wrote: 05/04/2020 15:25 U i oko Ključa imaju 3, konkretno ima u Velečevu kamera na 60 (prvo naseljeno mjesto na ulazu u USK iz smjera Mrkonjića, tj gdje unazad godinu i po zbog migranata patrolira policija), u Ključu kod Energopetrola na 40 i u Pudinom Hanu na 60 (poslije Ključa kod skretanja za S. Most). Ostale ste uboli :D
Nepisano pravilo je Energopetrol - stacionarni radar, barem su 3 takva u USK :thumbup:
samo da javim, proletio sam danas kroz taj u Velečevu, slikao me na 41-42.. jebi ga
User avatar
Optimist
Posts: 15523
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#26530 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

Koliko je ogranicenje ako slika na 41?
suit_up
Posts: 846
Joined: 31/12/2019 11:25

#26531 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by suit_up »

vindfaker wrote: 08/04/2020 19:03
suit_up wrote: 05/04/2020 15:25 U i oko Ključa imaju 3, konkretno ima u Velečevu kamera na 60 (prvo naseljeno mjesto na ulazu u USK iz smjera Mrkonjića, tj gdje unazad godinu i po zbog migranata patrolira policija), u Ključu kod Energopetrola na 40 i u Pudinom Hanu na 60 (poslije Ključa kod skretanja za S. Most). Ostale ste uboli :D
Nepisano pravilo je Energopetrol - stacionarni radar, barem su 3 takva u USK :thumbup:
samo da javim, proletio sam danas kroz taj u Velečevu, slikao me na 41-42.. jebi ga
41-42 preko ograničenja od 60 ili pri toj brzini? Nema te gdje slikati pri brzini od 40 i kusur na toj dionici, a nekako mi ne ide u glavu da si 100 tu vozio. :?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26532 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Optimist wrote: 08/04/2020 19:08 Koliko je ogranicenje ako slika na 41?
30
vindfaker
Posts: 415
Joined: 13/01/2020 20:16

#26533 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vindfaker »

vozio sam onako, brzo, i onda smanjim i kako vidim da kazaljka pada ispod 40 vidim kako me slika... nisam ni znao da je na 30 tu jebi ga..
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#26534 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Da nije slikao suprotan smjer?
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#26535 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

Optimist wrote: 08/04/2020 19:08 Koliko je ogranicenje ako slika na 41?
30
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#26536 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

A kako 30 kada po zoobsu ne moze biti :?
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#26537 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

Koliko se ja sjecam u USK ovi sto su kod skole su 40 ograniceni, 51 slikaju... :-)
suit_up
Posts: 846
Joined: 31/12/2019 11:25

#26538 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by suit_up »

To se njemu jedino moglo učiniti od sunca odsjaj ili da je slikao suprotan smjer. U Velečevu je 60 ograničenje kod džamije, nema šanse da je slikan ako je vozio kako kaže.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#26539 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

Bakir1 wrote: 08/04/2020 20:02 A kako 30 kada po zoobsu ne moze biti :?
pa u palama ima 30, u stjenicama kod rogatice,,,sve uz školu 30
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#26540 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

Ima i na prelazu dobrinja-lukavica kod tt auta 30kmh
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#26541 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

Ali ne smije biti, tako pise u zoobsu.
Znaci da ti znakovi nisu uskladjeni sa zakonom?
noviclan
Posts: 15008
Joined: 31/10/2013 06:48

#26542 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by noviclan »

Bakir1 wrote: 08/04/2020 20:02 A kako 30 kada po zoobsu ne moze biti :?
Kako ne moze eto ti u po sarajeva kod selex pumpe prema robotu mozda su oni mimo zooobsa
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#26543 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

Pa ja kazem sta pise u zakonu.
Ako smo legalisti budimo ;-)
noviclan
Posts: 15008
Joined: 31/10/2013 06:48

#26544 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by noviclan »

Ok u pravu si ali kojom max brzinom mogu voziti a da me ne skine radar odnosno da ne platim kaznu
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#26545 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

Kaze fino jedan Clan zakona, brzina u normalnim uslovima ne smije se ograničiti na manje od 40 kmh.
Uz nespretno prevedenu toleranciju od 10% tj nesretno 10 kmh, 50 okruglo.
Mene da uslika na 41, ja bih se zalio, sa svakim pravom.
User avatar
nepass1
Posts: 14681
Joined: 06/07/2017 07:35

#26546 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by nepass1 »

Fabia 2009, 1.2 benzin. Pritisnula kolegica kvacilo i ostalo na dnu. Kasnije se vratilo i kaze normalno vozi auto. Sta bi moglo biti? Jedino da onaj podmetac nije zapelo :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26547 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

cilindar kvaĆila il druk lezajĆiĆ joj se smijesi,a mozda i set kvaĆila :D
UmaX
Posts: 2950
Joined: 30/11/2017 13:53

#26548 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by UmaX »

Sto zensko moze sjebat kvacilo, niko ne moze.

Mi muski sjebemo ako se "jurcamo", al one sjebu "normalnom" voznjom.
User avatar
nepass1
Posts: 14681
Joined: 06/07/2017 07:35

#26549 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by nepass1 »

I meni zena kako je pocela voziti samo govorim sjeba kvacilo ti ces placati.
vindfaker
Posts: 415
Joined: 13/01/2020 20:16

#26550 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vindfaker »

zadnji radar u Ključu kad ideš prema Sarajevu.. nije odsjaj od sunca, bio hlad, 2 puta blicnuo, jedino da je pokvaren bio pa da slika sve po redu.. nije suprotan smjer sam sam bio na cesti niko iza ili ispred mene nije bio, niti u drugoj traci...

ne znam kako, puno puta godišnje idem na toj relaciji i vazda 40 prođem i dobro bude.. jedino da sam 41-42 preletio preko senzora.. javim vam kad kazna stigne..

kad mogu očekivat kaznu najkasnije?
Post Reply