Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
Kamper
Posts: 616
Joined: 22/12/2019 18:32

#50026 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Kamper »

Koga predstavljaju "ti koji prave hranu"? Elitu, one koji su stalno na vrhu.

A ona isto predstavlja elitu koja tek kad se razboli sidje u obicnu raju i tek tad vidi probleme "obicne raje". Tad pokusa da pomogne i ispravi stvari ali je kasno.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#50027 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by 90minut »

Kamper wrote: 04/04/2020 10:43 Koga predstavljaju "ti koji prave hranu"? Elitu, one koji su stalno na vrhu.

A ona isto predstavlja elitu koja tek kad se razboli sidje u obicnu raju i tek tad vidi probleme "obicne raje". Tad pokusa da pomogne i ispravi stvari ali je kasno.

SPOJLER, SPOJLER SPOJLER























Ponavljam oni koji prave hranu najlogičnija stvar za pomisliti je da isti nemaju pojma šta se dešava i za koga prave istu zato im je cudno zašto se vratila hrana da li je problem u dlaci?
Još jedan dokaz koliko su se nalazili u bezizlaznoj situaciji.

Ona koja je intervjuisala ljude i koja mu je dosla u " celiju " s njim isto nije imala pojma gdje šalje ljude.

Naravno ovo s logicnog stajališta gledano možeš ti misliti šta hoces o filmu pa i da je dijete dole živo, a cinjenica je da se scena s djetetom uopšte nije desila i da su obojica umrli na onom pokretnom.

Cak kad sam guglao da vidim šta je rekao direktor i on je isto ovo potvrdio ne da su umrli vec da mala uopšte nije tu.
A i film to isto pokazuje na pocetku s tortom i dlakom što sam ti vec iznad napisao.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#50028 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by 90minut »

https://www.imdb.com/title/tt9185066/

Human Capital

Evo jedan novi odlican s odlicnim glumcima, samo upozorenje prije gledanja je da je film klasicna drama tako da ako volite izvolite.
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#50029 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by strucnjakdemagog »

Naravno da dijete nije tu. Pa kako bi preživjela uopšte dole...
User avatar
Kamper
Posts: 616
Joined: 22/12/2019 18:32

#50030 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Kamper »

Joj jesi tezak. Ne citas sta pisem.
Spoiler
Show
Film je kritika drustva a ne film o kuharima i hrani. Naravno da ne znaju sta se desava jer zive u svom svijetu odvojeni od stvarnosti. Kuhari su elita i politicari koji svaki bunt nas ispod shvate kao dlaku u panakoti a ne onako kako jeste jer su odvojeni od nasih problema i naseg zivota a samim tim NE ZNAJU STA SE DESAVA dole ispod njih i ne zanima ih. Jedino kad se se zainteresuju i shvate stvarne probleme je kad ih teska bolest spusti medju nas.
Ko je spomenuo djevojcicu? Naravno da ne postoji, da njih dvojica su umrli, da hrane ima dovoljno za sve jer su svi izabrali omiljeno jelo koje je uvrsteno u jelovnik. Nivoa nema 333 nego 334 racunajuci onaj gdje su "kuhari".
U biti isto pricamo s razlikom da ja nisam guglao i da film ne gledam kao kuharski sou nego ga stavljam u kontekst nase svakodnevnice.
Kuhari = elita i politika
Visoki nivoi = visoki stalez
Srednji nivoi = srednji stalez
Nizi nivoi = sirotinja
Vecinu zivot moze postaviti na bilo koji nivo (danas imas sutra nemas i obratno) osim na nivo gdje je elita (a i ako moze to je rijetko i vrlo tesko).
Kuhari i osoblje (elita) ne haje za nase probleme cak i kad dodju do njih pokusaju ih banalizovati (dlaka). Osim kad se tesko razbole pa im kao onda dodje iz guzice u glavu da smo na kraju svi isti.
Visoki nivoi (stalez) zdere i rasipa kao da im je zadnje. Isto kao kuhari, ne interesuju ih problemi onih ispod njih.
Srednji nivo (stalez) pretezno pokrece bunt i trazi promjene.
Nizi novoi (sirotinja) nema snage ni za sta i vazda najebe.
Ne ti demagog :)
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#50031 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by 90minut »

Tek si sad napisao kako treba i slazem se logika ili što bi starac rekao captain obvious. :D
User avatar
sagosen
Posts: 822
Joined: 24/08/2015 02:44

#50032 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by sagosen »

dragonz wrote: 29/03/2020 21:46 Image




https://m.imdb.com/title/tt3841424/



Strašno dobar film.
Baš ga nekidan gledao, dobar. Imaš i 9. april, film iz iste godine, ista produkcija kao taj, danski jezik.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#50033 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by 90minut »

IkaIJ wrote: 04/04/2020 14:15
dragonz wrote: 29/03/2020 21:46 Image




https://m.imdb.com/title/tt3841424/



Strašno dobar film.
Baš ga nekidan gledao, dobar. Imaš i 9. april, film iz iste godine, ista produkcija kao taj, danski jezik.
https://www.imdb.com/title/tt6763252/

Evo vam jos jedan fantastican mozda niste gledali.
milejovic1971
Posts: 1766
Joined: 09/08/2018 08:13

#50034 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by milejovic1971 »

https://www.imdb.com/title/tt7204348/?ref_=nv_sr_srsg_1

El Angel, odlicaaan, uvrnut, argentinski, od mene 8+, klinac ubija glumom, obavezno pogledati !!!

Slucaj Richarda Jewella isto tako dobar, istinita prica, ne sjecam se dogadjaja, ali sam iscitao, preporuka, od mene 7 ocjena
milejovic1971
Posts: 1766
Joined: 09/08/2018 08:13

#50035 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by milejovic1971 »

90minut wrote: 04/04/2020 11:22 https://www.imdb.com/title/tt9185066/

Human Capital

Evo jedan novi odlican s odlicnim glumcima, samo upozorenje prije gledanja je da je film klasicna drama tako da ako volite izvolite.
to je remake originalnog italijanskog filma iz 2013. Ni primaci originalu po meni.. :thumbup: :roll:
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#50036 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by 90minut »

Dobro je da nisam znao da postoji zato mi je i bio odlican.
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#50037 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by strucnjakdemagog »

Pa uvijek ti je bolja prva verzija koju si gledao. Recimo ja sam gledao remake "Oldboy" iz 2013. i film me oduševio. A kažu da je bolji original iz 2003.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#50039 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by 90minut »

strucnjakdemagog wrote: 04/04/2020 20:08 Pa uvijek ti je bolja prva verzija koju si gledao. Recimo ja sam gledao remake "Oldboy" iz 2013. i film me oduševio. A kažu da je bolji original iz 2003.
Ne mora znacit dešavala mi se obrnuta situacija nekoliko puta konkretno je ovo odlična drama s odlicnim glumcima uvjeren sam da nije sekunde bolja italijanska jer tacno vidiš kvalitet ništa nije isforsirano u filmu.

Da bio je i meni dobar remake oldboy-a, al' onaj iz 2003 je bolji 5 puta ni manje ni više.

Što se tice te prve recenice koju si mi napisao evo recimo primjer Secret in their eyes iz 2015 remake američki argentinskog je i mene baš oduševio tacno sam se sjebo bio kad sam shvatio da ima ovu ocjenu..

I onda kad sam shvatio da ima argentinski mi je bilo sve jasno zašto su mu namjerno spuštali ocjenu i film stvarno jeste bolji mnogo.


Ili recimo Funny Games prvo sam pogledao njemacku originalnu verziju i bila mi je dobra logicno, međutim kad sam pogledao americku bila mi je bolja mnooogo.
Doduše Haneke radio oba.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#50041 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by tempuser »

Uncut Gems, meni dobar, sav onako nervozan, mislim da je u psovkama uvelio presisao Midnight Run, neobicno vidjeli Sandlera u ozbiljnoj ulozi, jest da podsjeca na Marjana Miailovica.

Image
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#50042 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by animals »

tempuser wrote: 04/04/2020 22:09 Uncut Gems, meni dobar, sav onako nervozan, mislim da je u psovkama uvelio presisao Midnight Run, neobicno vidjeli Sandlera u ozbiljnoj ulozi, jest da podsjeca na Marjana Miailovica.

Image
Gledao sam, njegov najbolji film..
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#50043 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Romanista 101% »

tempuser wrote: 04/04/2020 22:09 Uncut Gems, meni dobar, sav onako nervozan, mislim da je u psovkama uvelio presisao Midnight Run, neobicno vidjeli Sandlera u ozbiljnoj ulozi, jest da podsjeca na Marjana Miailovica.

Image
Bzv. film, gluma nikakva posebno glavni glumac, ali posto je zidovski ima da ga mediji dignu u nebesa.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#50044 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by 90minut »

Uncut gems je savršenstvo od filma, pod uslovom da voliš žanr i ovu vrstu interakcije u scenama.

Ako ne voliš kazes nije za mene i to je to.

Napisati da je bezveze ili da je loš film i da pri tome ozbiljno to osjecas u srcu je neznanje i ništa više od toga.
Naravno svako ima pravo na svoje mišljenje nažalost.
sale07
Posts: 1283
Joined: 18/05/2018 12:28

#50045 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by sale07 »

90minut wrote: 04/04/2020 22:37 Uncut gems je savršenstvo od filma, pod uslovom da voliš žanr i ovu vrstu interakcije u scenama.

Ako ne voliš kazes nije za mene i to je to.

Napisati da je bezveze ili da je loš film i da pri tome ozbiljno to osjecas u srcu je neznanje i ništa više od toga.
Naravno svako ima pravo na svoje mišljenje nažalost.
Precera ga ti
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#50046 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

Image

17.00 sati na sljedećoj FB stranici.
U želji da ti boravak kod kuće učinimo prijatnijim preselili smo “Vip Kinoteku” u tvoj dom. Pridruži nam se na online premijeri digitalno restaurisanog filma “Davitelj protiv davitelja” u nedelju, 5.4. u 17 časova na Facebook stranici Vipa.
Projekat #Vip_Kinoteka je bogatiji za još jedan kultni film reditelja Slobodana Šijana, iz 1984. godine, nastalog u produkciji Centar filma.
Crnohumorna priča o „beogradskom davitelju“ ostala je upamćena po mnogim replikama među kojima je „Ako u jednom gradu nema manijaka, taj grad nije metropola“, dok se radnja filma odvija oko beogradskog davitelja čije su žrtve devojke koje ne vole karanfile.
Dodao bih još jednu repliku: „Gospođa me neće prepoznati bez mojih karanfila.“ :D :D :D

Image

FTV 22.05.

Najjači je Mostarac.<3 Link

Image

Na sljedećem linku počinje u 09.00 sati. Kliknuti na crveno Bioskop. Više o filmu na sljedećem linku.
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#50047 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

Image

HRT1 07.30 i repriza u 22.20.

U iznimnom opusu najvećeg majstora filmske napetosti, Alfreda Hitchckocka, Prozor u dvorište zauzima posebno istaknuto mjesto. Uz stilsku i narativnu inovativnost, film je zanimljiv i po uspješnom objedinjavanju različitih žanrova, od detektivskog, kriminalističkog pa do ljubavnog.

L. B. Jeff Jeffries (J. Stewart) je poznati fotoreporter kojeg je traženje ekskluzivnog ugla snimanja na automobilističkim utrkama stajalo teškog prijeloma noge. Stoga je prisiljen ograničiti svoj do jučer neomeđeni svijet na prostor koji obuhvaća pogled sa sobnog prozora i vrijeme između posjeta njegove djevojke Lise (G. Kelly) i patronažne sestre Stelle (T. Ritter). Ubrzo otkriva da i mikrokozmos običnoga gradskog dvorišta može skrivati neizmjerna uzbuđenja i strašne tajne. Osobito ga uznemiruju čudna zbivanja u stanu u kojem s bolesnom ženom živi trgovački putnik Lars Thorwald (R. Burr).

Uz četiri nominacije za Oscara (kolor fotografija Roberta Burksa, režija, scenarij Johna Michaela Hayesa i zvuk Loren L. Ryder), film je svom autoru donio nagradu za najbolji film Britanske filmske akademije, a G. Kelly priznanja američkoga National Boarda of Review i njujorškoga Film Critics Circlea. Godine 1997. film je uvršten u U. S. National Film Registry, a godinu dana kasnije na popis 100 najvećih američkih filmova svih vremena.

Film se na mapi Movielanda nalazi kao remek-djelo u kvadrantu E5:

Image

Image

HRT2 20.05.

Naselje siromašnih kopača zlata uništavaju plaćenici velike tvrtke koja ima svoje planove sa zemljištem na kojem navodno ima zlata. Nitokuda stiže "blijedi jahač" kojega zbog svećeničkog ovratnika prozovu Propovjednik (C. Eastwood). Nastanivši se kod Sare, koja mu je u početku nesklona, Propovjednik ubrzo stekne njezinu naklonost, a u njega se zaljubi i njezina kći Megan. A zatim počinje poticati mještane na otpor, ujedinjuje kopače, pomaže im u borbi s razbojničkom tvrtkom i na koncu se sam obračuna s najgorim dijelom plaćenika...

Na mapi Movielanda film se nalazi u kvadrantu G4:

Image

Image

Alternativna TV 21.00.

Od ETF-ovca:ppp koliga mi Ceylana. :-D Film je prikazan u okviru programa U fokusu dvadesetog SFF-a 2014. godine. Iz kataloga festivala:

Image
milejovic1971
Posts: 1766
Joined: 09/08/2018 08:13

#50049 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by milejovic1971 »

danas u 18 cas poslednji Lunginov film, BRATSTVO, na mojoff.net
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#50050 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by tempuser »

Romanista 101% wrote: 04/04/2020 22:25
tempuser wrote: 04/04/2020 22:09 Uncut Gems, meni dobar, sav onako nervozan, mislim da je u psovkama uvelio presisao Midnight Run, neobicno vidjeli Sandlera u ozbiljnoj ulozi, jest da podsjeca na Marjana Miailovica.

Image
Bzv. film, gluma nikakva posebno glavni glumac, ali posto je zidovski ima da ga mediji dignu u nebesa.
Svako ima svoje vidjenje, postujem.
Sto se opaske da je zidvski tice, fulio si skroz jer jevreji drze americku filmsku industriju. Pogledaj malo imena producenata na filmovima, pogotovo A produkcija. Branko Lustig je dio te price.
Sto se mene tice, film ne prikazuje bas njujorski draguljarski milje kao moralne vertikale, a na kraju krajeva, ako ces da snimis film o njujorskom draguljarima neces snimati o Ircima, isto kao sto mafijaski film nece snimati o Latinosima.
Post Reply