Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#17851 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by salik79 »

pici wrote: 05/04/2020 13:26


Bh. ljekar, specijalista pulmologije i član prve postave Zabranjenog pušenja, prof. dr. Ognjen Gajić gostovao je u Centralnom dnevniku na Face TV te Senadu Hadžifejzoviću odgovarao na pitanja o novom koronavirusu zbog koje je u svijetu proglašena pandemija.


Da li je zaraza koronavirusom ista kao gripa? Mnogi ne žele priznati opasnost korone...


- Ne slušajte lažne vijesti, to su kreteni, ovo nije šala! Znam da je teško fizičko distanciranje, ali morate slušati svoje epidemiologe. Jer ova bolest se ne može liječiti na nivou pacijenta, morate liječiti cijelo društvo izolacijom slučajeva, usporavanjem širenja, kako ne bi došlo do kolapsa zdravstvenog sistema a samim tim i kolapsom društva. Nije šala i ne slušajte budale - direktan je bio naš stručnjak, prof. dr. Gajić.
:thumbup: :mrgreen: tako je Ogi drug moj... svirali se jos sexsofon :mrgreen:
Face je meni vrh, oni su se "jedini uspjeli probiti do Konjica, zarista korona virusa u BiH"! :thumbup:
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#17852 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Challenger_ »

salik79 wrote: 05/04/2020 13:27Eh, vidis, o tom momentu nisam razmisljaju :thumbup:

A, vazi li to da ja imam i Iphone, jes' da ga ne koristim (osim za mail)? Mislim, ovo pitam, da bih nekako ostao u igri, kao relevantan forumas.
Da nema iPhona, sve bi bilo uzalud. Ti si proš'o, glat, ali Smoking Man je donji sa samo Huawei teorijom.


:lol:
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#17853 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by daddy-kool »

salik79 wrote: 05/04/2020 13:19
Ma bravo, lik informaticar prica o koroni i socijalnoj distanci. A ja kada postavljam misljenja najpriznatijih svjetskih strucnjaka na polju virologije i epidemiologije i opcenito medicine, onda sam ja "teoreticar zavjere" cije komentare treba brisati :-) :roll: :thumbup:
https://www.pdx.edu/mme/dr-richard-l-corsi

Koliko vidim čovjek se bavi kvalitetom zraka u zatvorenim prostorima. :roll:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#17854 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by salik79 »

daddy-kool wrote: 05/04/2020 13:30
salik79 wrote: 05/04/2020 13:19
Ma bravo, lik informaticar prica o koroni i socijalnoj distanci. A ja kada postavljam misljenja najpriznatijih svjetskih strucnjaka na polju virologije i epidemiologije i opcenito medicine, onda sam ja "teoreticar zavjere" cije komentare treba brisati :-) :roll: :thumbup:
https://www.pdx.edu/mme/dr-richard-l-corsi

Koliko vidim čovjek se bavi kvalitetom zraka u zatvorenim prostorima. :roll:
Pardon, mozda nisam sve sagledao:
Richard L. Corsi is Chair of the Department of Civil, Architectural and Environmental Engineering at the University of Texas at Austin and holds the Joe J. King Chair in Engineering
Neka je on kompetentan za viruse, dok John Oxford i svi ostali virolozi, epidemiolozi, infektolozi i ostali strucnjaci koje sam ja do sada citirao, nisu :thumbup: :-) :roll:

Hej, lik je tito za kvalitet zraka!
User avatar
svjezi_ustipak
Posts: 1837
Joined: 13/12/2010 16:28

#17855 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by svjezi_ustipak »

MUNAFIK wrote: 05/04/2020 13:11
svjezi_ustipak wrote: 05/04/2020 12:01
MUNAFIK wrote: 05/04/2020 11:58


Ti stvarno vjerujes da je kod nas 626 oboljelih?

Ti stvarno vjeruješ da je samo 37 000 ljudi imalo gripu kod nas?
Pa valjda je to na osnovu simtoma pacijenata koji su dosli doktoru.

Vjerovatno je i vise imalo gripu...

Kod nas 20 dana nisu nikog testirali na ovaj novi/stari virus naravno da je hejbet ljudi ovo prebolilo vec...
Pa i ovih 626 je imalo neki simptom.

Kod nas 5 godina nisu nikog testirali na H1N1, naravno da je hejbet ljudi ovo prebolio već...
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#17856 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Challenger_ »

Fali Diwan, ultimativni Huawei-teoret'čar.
User avatar
zemomak
Posts: 1686
Joined: 30/08/2008 14:47

#17857 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by zemomak »

Adis Zrno wrote: 05/04/2020 13:34
L3D3NA wrote: 05/04/2020 13:26
Adis Zrno wrote: 05/04/2020 12:34
ako je stariji čovjek srčani bolesnik i komotno je mogo živit još 5-10 godina
ali ga spuca kineska gripa i dobije (80%) upalu pluća i umre
jel uzrok smrti kineska gripa ili srce
a ti si se regao prije dan samo da nam prosvijetliš pute u ovoj tami, samo na ovoj temi, i da virus nazivaš kineskom gripom :D
čiji si ti klon, elkoma ili cortada :roll:
mislim da si elkom, onaj drugi bar pokušava biti pismeniji :D
šta tebe briga kad sam se ja registrovo i na kojim temama pišem
duže vremena sam čitao i pratio ove teme, ove su aktuelne, naravno da ću pisat na njima
a odlučio sam se i registrovat i pisat baš zbog takvih koji spamaju teme glupim teorijama zavjerai što se od vaših glupih postova sve manje ima šta pametno pročitat

i šta te briga što ja nazivam infekciju virusom SARS cov 2 kineskom gripom
imaš li nešto protiv
ne postoje teorije zavjera, nego samo zavjere...teorija zavjera je kovanica CIA...
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#17858 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by MUNAFIK »

svjezi_ustipak wrote: 05/04/2020 13:38
MUNAFIK wrote: 05/04/2020 13:11
svjezi_ustipak wrote: 05/04/2020 12:01


Ti stvarno vjeruješ da je samo 37 000 ljudi imalo gripu kod nas?
Pa valjda je to na osnovu simtoma pacijenata koji su dosli doktoru.

Vjerovatno je i vise imalo gripu...

Kod nas 20 dana nisu nikog testirali na ovaj novi/stari virus naravno da je hejbet ljudi ovo prebolilo vec...
Pa i ovih 626 je imalo neki simptom.

Kod nas 5 godina nisu nikog testirali na H1N1, naravno da je hejbet ljudi ovo prebolio već...
Ja i???

Da su za hn1n1 i za bilo koju gripu ovako uživi na TVu i u svim medijima brojali testirane, umrle itd... Imali bi svake godine paniku i karantin kao sad...

Sta je poenta tvog pisanja? Naravno da je od Corone PUNO VISE ZARAZENIH nego sto je to testovima utvrdjeno...
User avatar
L3D3NA
Posts: 522
Joined: 21/11/2019 22:27

#17859 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by L3D3NA »

Adis Zrno wrote: 05/04/2020 13:34
L3D3NA wrote: 05/04/2020 13:26
Adis Zrno wrote: 05/04/2020 12:34
ako je stariji čovjek srčani bolesnik i komotno je mogo živit još 5-10 godina
ali ga spuca kineska gripa i dobije (80%) upalu pluća i umre
jel uzrok smrti kineska gripa ili srce
a ti si se regao prije dan samo da nam prosvijetliš pute u ovoj tami, samo na ovoj temi, i da virus nazivaš kineskom gripom :D
čiji si ti klon, elkoma ili cortada :roll:
mislim da si elkom, onaj drugi bar pokušava biti pismeniji :D
šta tebe briga kad sam se ja registrovo i na kojim temama pišem
duže vremena sam čitao i pratio ove teme, ove su aktuelne, naravno da ću pisat na njima
a odlučio sam se i registrovat i pisat baš zbog takvih koji spamaju teme glupim teorijama zavjerai što se od vaših glupih postova sve manje ima šta pametno pročitat

i šta te briga što ja nazivam infekciju virusom SARS cov 2 kineskom gripom
imaš li nešto protiv
Nemam ništa efikasno, ElkoM, misterno, sejobh, tuta_bugarin...:D
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#17860 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by zlo zlo »

mudar coek da je nama barem jedan ovakav :D

User avatar
GAU8
Posts: 9130
Joined: 05/01/2011 09:18

#17861 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GAU8 »

salik79 wrote: 05/04/2020 10:31
GAU8 wrote: 05/04/2020 10:27
salik79 wrote: 05/04/2020 10:19 U cetrdesetominutnom intervjuu medjunarodno priznati profesor epidemiologije Knut Wittkowski iz New Yorka objasnjava da su sve, u vezi korone, poduzete mjere kontraproduktivne. Umjesto socijalne distance, zatvaranja skola, lock downa, zastitnih maski, masovnih testiranja i vakcinisanja, zivot bi morao sto vise nesputano ici dalje, da bi se sto prije stvorio imunitet medju stanovnistvom. Po dosadasnjim saznanjima korona nije nista opasnija od prijasnjih epidemija gripe.



Al', Memo, vid' mu glave! :roll:
Da li si razmisljao koliko ljudi mora da preboli Covid-19, da se stekne taj famozni imunitet krda!? Imas li okvirni osjecaj za brojeve sa vise od 3 nule!?
I jos kad bubnes svemirsku glupost "sto prije steci imunitet medju stanovnistvom" bez da razmisljas sta znaci kada zapravo kazes "sto prije da se zarazi 200 miliona ljudi" (primjer USA) Pa umrlo bi minimalno 10 miliona (optimisticna prognoza) samo zato sto ne bi imao ko da ih pogleda, a kamoli lijeci.
Je li ti to mene pitas, ili profesora Wittkowskog? Morat ces na engleskom, molit cu lijepo. A imas sve njegove kontakte i podatke na internetu, pa bujrum, da vidimo sta ce ti odgovoriti.

S obzirom na njegovu glavu, smatram da ce tvoja argumentacija biti jaca.
Ne, samo tražim da ti i svako malo razmisli za sebe taj scenarij do kraja. Svi koji žele "brzi imunitet krda" da samo te brojeve stave na papir. Za koliko mjeseci treba koliko ljudi da preboluje virus. Ništa dalje...
User avatar
GAU8
Posts: 9130
Joined: 05/01/2011 09:18

#17862 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GAU8 »

Ima Bosne_Bice Bosne wrote: 05/04/2020 10:44
GAU8 wrote: 05/04/2020 10:30
Ima Bosne_Bice Bosne wrote: 05/04/2020 10:27

Pa jbga, nece im Kina nuditi aJfone za $1500 vec za $50. Napisao sam, "JEFTINE i za JEDNOKRATNU upotrebu OSIROMASENOJ populaciji.."

I te kako hoce. ;-)
Pa jbg. onda i Kina nece zaraditi 1500 po komadu, nego 30 puta manje. Osiromasenje zapada automatski predstavlja osiromasenje Kine, i ko misli da nije tako, nema mu pomoci.
U ekonomiju se razumijem "k'o Mara u krivi qu..c", ali znam da je jeftinu kinesku robu najvise kupovao siromasni dio populacije, bar ovdje, u USA, a sada ce je biti jos vise.

Meni kao laiku se bas cini da je kineska ekonomija bas tako nekako i fercerala. :lol:

Moguce da nisam u pravu. :oops:
To je kineska ekonomija s početka stoljeća. Od toga Kina više ne živi. I njihov standard je skočio i porasli apetiti. Pad zapadne ekonomije se itekako osjeti u kineskoj ekonomiji. Kina će opet sve to lakše podnijeti, ali svejedno i njihov standard pada. Zapad će se malo teže snaći.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#17863 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by salik79 »

zlo zlo wrote: 05/04/2020 13:53 mudar coek da je nama barem jedan ovakav :D

Upravo, jer vjerovatno, za razliku od nasih, slusa vrh struke:

Dr. Andreas Sönnichsen, sef odjela za opcu i porodicnu medicinu, na Medicinskom univerzitetu u Becu, kao i predsjedavajuci Mreze za dokazno zasnovanu Medicinu, smatra kako su do sada nametnute mjere "ludost". "Cijela drzava je paralizovana, da bi se zastitio samo mali broj onih koji bi mogli biti pogodjeni."
https://www.diepresse.com/5794224/was-m ... eigentlich

U intervjuu datom njemackom SWR je, takodjer, ustvrdio da se sirenje virusa svakako ne moze sprijeciti.
https://www.swr.de/swraktuell/radio/cor ... i-100.html
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#17864 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by salik79 »

GAU8 wrote: 05/04/2020 13:56
salik79 wrote: 05/04/2020 10:31
GAU8 wrote: 05/04/2020 10:27

Da li si razmisljao koliko ljudi mora da preboli Covid-19, da se stekne taj famozni imunitet krda!? Imas li okvirni osjecaj za brojeve sa vise od 3 nule!?
I jos kad bubnes svemirsku glupost "sto prije steci imunitet medju stanovnistvom" bez da razmisljas sta znaci kada zapravo kazes "sto prije da se zarazi 200 miliona ljudi" (primjer USA) Pa umrlo bi minimalno 10 miliona (optimisticna prognoza) samo zato sto ne bi imao ko da ih pogleda, a kamoli lijeci.
Je li ti to mene pitas, ili profesora Wittkowskog? Morat ces na engleskom, molit cu lijepo. A imas sve njegove kontakte i podatke na internetu, pa bujrum, da vidimo sta ce ti odgovoriti.

S obzirom na njegovu glavu, smatram da ce tvoja argumentacija biti jaca.
Ne, samo tražim da ti i svako malo razmisli za sebe taj scenarij do kraja. Svi koji žele "brzi imunitet krda" da samo te brojeve stave na papir. Za koliko mjeseci treba koliko ljudi da preboluje virus. Ništa dalje...
Kao i od svake gripe. Usput, neka ostane zabiljezeno, a to sam vec vise puta spomenuo, odgovorno tvrdim da je epidemija gripe, koja nas je poharala u januaru i februaru ove godine (samo se o tome nije izvjestavalo), bila upravo korona. I vec imamo povelik imunitet krda.

Usput, isti zakljucak su iznijeli i strucnjaci sa Oxforda.
Last edited by salik79 on 05/04/2020 14:09, edited 1 time in total.
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#17866 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by zlo zlo »

salik79 wrote: 05/04/2020 14:03
zlo zlo wrote: 05/04/2020 13:53 mudar coek da je nama barem jedan ovakav :D

Upravo, jer vjerovatno, za razliku od nasih, slusa vrh struke:

Dr. Andreas Sönnichsen, sef odjela za opcu i porodicnu medicinu, na Medicinskom univerzitetu u Becu, kao i predsjedavajuci Mreze za dokazno zasnovanu Medicinu, smatra kako su do sada nametnute mjere "ludost". "Cijela drzava je paralizovana, da bi se zastitio samo mali broj onih koji bi mogli biti pogodjeni."
https://www.diepresse.com/5794224/was-m ... eigentlich

U intervjuu datom njemackom SWR je, takodjer, ustvrdio da se sirenje virusa svakako ne moze sprijeciti.
https://www.swr.de/swraktuell/radio/cor ... i-100.html
većina umrlih je ionako možda za koji dan im skraćen zivot.da dok počnu ljudi od gladi umirati onda tek bude sranja, sad nitko ne radi obdukcije, najlakše reci umrli od corone a velika većina umrlih bila dobro bolesna i stara, od drugih stvari sad ne umiru.
kažo umro i pokoji mladi coek..kao da inače ne umiru :sad:
User avatar
GAU8
Posts: 9130
Joined: 05/01/2011 09:18

#17867 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GAU8 »

salik79 wrote: 05/04/2020 14:07
GAU8 wrote: 05/04/2020 13:56
salik79 wrote: 05/04/2020 10:31

Je li ti to mene pitas, ili profesora Wittkowskog? Morat ces na engleskom, molit cu lijepo. A imas sve njegove kontakte i podatke na internetu, pa bujrum, da vidimo sta ce ti odgovoriti.

S obzirom na njegovu glavu, smatram da ce tvoja argumentacija biti jaca.
Ne, samo tražim da ti i svako malo razmisli za sebe taj scenarij do kraja. Svi koji žele "brzi imunitet krda" da samo te brojeve stave na papir. Za koliko mjeseci treba koliko ljudi da preboluje virus. Ništa dalje...
Kao i od svake gripe. Usput, neka ostane zabiljezeno, a to sam vec vise puta spomenuo, odgovorno tvrdim da je epidemija gripe, koja nas je poharala u januaru i februaru ove godine (samo se o tome nije izvjestavalo), bila upravo korona. I vec imamo povelik imunitet krda.

Usput, isti zakljucak su iznijeli i strucnjaci sa Oxforda.
Iz tvojih usta u božje uši. Ali to ne ide za dva mjeseca kada dođe neki novi virus..
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#17868 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by daddy-kool »

salik79 wrote: 05/04/2020 13:35
Neka je on kompetentan za viruse, dok John Oxford i svi ostali virolozi, epidemiolozi, infektolozi i ostali strucnjaci koje sam ja do sada citirao, nisu :thumbup: :-) :roll:

Hej, lik je tito za kvalitet zraka!
Kada bi malo razmislio skontao bi da je on kompetnentan za mehaniku strujanja zraka i raspodjelu koncentracija čestica. Sasvim pozvan da govori o ovim stvarima. Da li znaš šta rade virolozi, epidemiolozi, infektolozi?

I ne vidim zašto se kačiš na ove postove, čitava taktika je "strawman argument". Niti sam ja komentarisao tvoje postove. Od kako dođe ekipa sa Sirije ode tema na politiku. Drži se suštine teme.
Last edited by daddy-kool on 05/04/2020 14:17, edited 1 time in total.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#17869 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by salik79 »

GAU8 wrote: 05/04/2020 14:14
salik79 wrote: 05/04/2020 14:07
GAU8 wrote: 05/04/2020 13:56
Ne, samo tražim da ti i svako malo razmisli za sebe taj scenarij do kraja. Svi koji žele "brzi imunitet krda" da samo te brojeve stave na papir. Za koliko mjeseci treba koliko ljudi da preboluje virus. Ništa dalje...
Kao i od svake gripe. Usput, neka ostane zabiljezeno, a to sam vec vise puta spomenuo, odgovorno tvrdim da je epidemija gripe, koja nas je poharala u januaru i februaru ove godine (samo se o tome nije izvjestavalo), bila upravo korona. I vec imamo povelik imunitet krda.

Usput, isti zakljucak su iznijeli i strucnjaci sa Oxforda.
Iz tvojih usta u božje uši. Ali to ne ide za dva mjeseca kada dođe neki novi virus..
Amin. Vjeruj da je tako...
https://news.yahoo.com/oxford-study-sug ... 00162.html
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#17870 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by salik79 »

daddy-kool wrote: 05/04/2020 14:15
salik79 wrote: 05/04/2020 13:35
Neka je on kompetentan za viruse, dok John Oxford i svi ostali virolozi, epidemiolozi, infektolozi i ostali strucnjaci koje sam ja do sada citirao, nisu :thumbup: :-) :roll:

Hej, lik je tito za kvalitet zraka!
Kada bi malo razmislio skontao bi da je on kompetnentan za mehaniku strujanja zraka i raspodjelu koncentracija čestica. Sasvim pozvan da govori o ovim stvarima. Da li znaš šta rade virolozi, epidemiolozi, infektolozi?

I ne vidim zašto se kačiš na ove postove, čitava taktika je "strawman argument". Drži se suštine teme.
Nije kompetentan govoriti o virusima i potrebnoj socijalnoj distanci, jer to, jednostavno, nije njegova struka.

Kacim se, jer su svi do sada najpriznatiji eksperti na ovom polju, od vas panicara, prozvani nekopetentnim, penzionerima, prodesnicarima, fdpovcima, teoreticarima zavjere i sl.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#17871 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by salik79 »

Adis Zrno wrote: 05/04/2020 14:21
salik79 wrote: 05/04/2020 14:07
GAU8 wrote: 05/04/2020 13:56
Ne, samo tražim da ti i svako malo razmisli za sebe taj scenarij do kraja. Svi koji žele "brzi imunitet krda" da samo te brojeve stave na papir. Za koliko mjeseci treba koliko ljudi da preboluje virus. Ništa dalje...
Kao i od svake gripe. Usput, neka ostane zabiljezeno, a to sam vec vise puta spomenuo, odgovorno tvrdim da je epidemija gripe, koja nas je poharala u januaru i februaru ove godine (samo se o tome nije izvjestavalo), bila upravo korona. I vec imamo povelik imunitet krda.

Usput, isti zakljucak su iznijeli i strucnjaci sa Oxforda.
dokle će ovaj pisat gluposti
Dok te po, kozna koji put, ne banuju. Nadam se, ovaj put, i trajno....
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#17872 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by channel10 »

Cini mi se da je sinoc jedna doktorica isto potvrdila na FACE TV-u. Da su vjerovatno imali slucajeve korone u Januaru i Februaru u SA, kod njih na klinici.
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#17873 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by invincible1921 »

Uglavnom na kraju pogrijesise i teoreticari zavjere i ovi panicari. Nit je ispalo da neko hoce dominaciju bar ne sto se nas tice niti smo svi pomrli ko sto se najvljivalo ovdje od dobro znanih ljudi poput elkom picia i ostalih...

Na kraj ce za sedmicu dvije smanjit tenzije u medijima i rec izadjite ko ga yebe...ko biva imali smo neke mjere, doprijnele su smanjenju zaraze, al u sustini nista posebno. Na kraju ce nas pustit da hodamo i ko se zarazi kuci, ko ne zarazi nikom nista nek radi ko sto je radio i prije korone. Vidim da su cak i ovi dezurni panicari ohanuli,,,nema vise price ni o italiji. Pa samo zamisljam sta bi bilo da se desilo oboljenje doktora u tuzli ili sarajevu prije 2 sedmice :lol: :lol: ja mislim skakali bi sa balkona :lol:

U sustini izuzev ovog smanjenja zrazenih koje je vise uvjetovano slanjem odredjenih ljudi u samoizolaciju a ne policijskim satom ili slicno, mi smo dobili jednu veliku qrcinu....izgubili smo mjesec i po dana, pogasili dosta firmi, bruku ljudi poslali u otkazni rok, zaprijetili i ovom malom jadu od ekonomije sto imamo.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#17874 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by salik79 »

Adis Zrno wrote: 05/04/2020 14:24
salik79 wrote: 05/04/2020 14:23
Adis Zrno wrote: 05/04/2020 14:21
dokle će ovaj pisat gluposti
Dok te po, kozna koji put, ne banuju. Nadam se, ovaj put, i trajno....
prijavljen si za širenje gluposti, dezinformacija, teorija zavjera, svih ostalih sranja
Odskakuci...
User avatar
zemomak
Posts: 1686
Joined: 30/08/2008 14:47

#17875 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by zemomak »

salik79 wrote: 05/04/2020 14:19
daddy-kool wrote: 05/04/2020 14:15
salik79 wrote: 05/04/2020 13:35
Neka je on kompetentan za viruse, dok John Oxford i svi ostali virolozi, epidemiolozi, infektolozi i ostali strucnjaci koje sam ja do sada citirao, nisu :thumbup: :-) :roll:

Hej, lik je tito za kvalitet zraka!
Kada bi malo razmislio skontao bi da je on kompetnentan za mehaniku strujanja zraka i raspodjelu koncentracija čestica. Sasvim pozvan da govori o ovim stvarima. Da li znaš šta rade virolozi, epidemiolozi, infektolozi?

I ne vidim zašto se kačiš na ove postove, čitava taktika je "strawman argument". Drži se suštine teme.
Nije kompetentan govoriti o virusima i potrebnoj socijalnoj distanci, jer to, jednostavno, nije njegova struka.

Kacim se, jer su svi do sada najpriznatiji eksperti na ovom polju, od vas panicara, prozvani nekopetentnim, penzionerima, prodesnicarima, fdpovcima, teoreticarima zavjere i sl.
evo na ovom videu od 30min, izvršeno je istraživanje koja soc distanca je potrebna da bi se izbjegla zaraza virusom

Locked