Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
GAU8
Posts: 9129
Joined: 05/01/2011 09:18

#16326 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GAU8 »

L3D3NA wrote: 01/04/2020 19:32 Ovo je strana 666...beware!!! :D
Corona - 6 slova. Zbir slova po mjestu u abecedi - 66.

Nije slučajno :skoljka:
freelancerBIH
Posts: 1327
Joined: 06/08/2018 21:18

#16327 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by freelancerBIH »

laik1981 wrote: 01/04/2020 19:43
freelancerBIH wrote: 01/04/2020 19:32
laik1981 wrote: 01/04/2020 19:28
Ako sam ja dobro shvatio, ispravi me ako grijesim, taj brzi test reaguje na antitijela specificna za ovaj virus. Sa druge strane, opet kako sam ja shvatio, kada odbolujemo ovaj virus antitjela ostaju u nama i sticemo imunitet za ubuduce. Ako je ovo sto sam rekao tacno, onda meni neka moja logika govori da ce svako ko preboluje ovo biti pozitivan i posle ako bi se testirao tim brzim testom. Je li neko bolje proucio ovu materiju, da moze malo kvalitetnije objasniti.

@Ironmen Ova zima je bila specificna ili smo mi samo zaboravili kakve su bile prosle. Uglavnom, sto vise analiziram to sam vise zbunjen.
Kako sam ja skontao sta kazu ovi vodeci epidemiolozi - jednom prebolovan ovaj tip korone - SARS 2 - ocekuju otprilike da covjek ima imunitet narednih 5-6 godina.. Znaci nece sigurno biti sezonalnosti sto se tice virusa... A sto se tice testova - znaci ako je neko prebolovao - 5-6 godina ce imati ta antitijela - i sa sigurnoscu ce se moci reci da li je prebolovao ili ne. Tako kaze ovaj vodeci epidemiolog iz Amerike Anthony Fauci...
Znaci, prema njemu ce i ljudi koji su ovo prebolovali u neznanju prilikom eventualnog sledeceg testiranja tim brzim testom biti pozitivni i stavljeni u karantin a da u sustini i nisu vise prenosioci virusa i da nisu bolesni? Ako sam ja to sve svario kako treba onda mi se cini da ti brzi testovi nisu nikakvo rjesenje i da su vise nego nepouzdani. A prema svemu i pcr testiranje moze dati lazne rezultate, odnosno ne pokazati svaki put prisustvo virusa iako je virus prisutan.. Nisu ove matematike za mene :-)
Ne nego ce test na anti tijela pokazat da su vec imunizirani - i da se mogu vratit svakodnevnom zivotu - za njih nece vaziti ove mjere socijalnog distanciranja i ostalog. Kuzis ? :D
freelancerBIH
Posts: 1327
Joined: 06/08/2018 21:18

#16328 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by freelancerBIH »

L3D3NA wrote: 01/04/2020 19:32 Ovo je strana 666...beware!!! :D
Sad i ja htjedoh reci :lol: :lol:
User avatar
L3D3NA
Posts: 522
Joined: 21/11/2019 22:27

#16329 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by L3D3NA »

GAU8 wrote: 01/04/2020 19:48
L3D3NA wrote: 01/04/2020 19:32 Ovo je strana 666...beware!!! :D
Corona - 6 slova. Zbir slova po mjestu u abecedi - 66.

Nije slučajno :skoljka:
:lol:
6+6+6 je 18
1+8 je 9
9 je u stvari 6 naopačke...pa ti vidi :run: :lol:
User avatar
Kinaski
Posts: 7579
Joined: 08/05/2011 22:52

#16330 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Kinaski »

Ma zarazi nas sve samo da nisam kuci vise, sreca pa radim (ne zbog finansija, vec zbog dosade) ne bih znao sta cu sa sobom.
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#16331 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by MUNAFIK »

macchiato wrote: 01/04/2020 18:38 Za one koji se pitaju koliko inače umire ljudi u Italiji... :zzzz:

The extent of the pandemic made clear by Istat Government figures, which show the number of deaths in northern Italy compared to the averages for 2015-19 have doubled.
In Bergamo, there have been 400% more deaths registered than at this time in previous years. #Coronavirus
Treba pogledati brojke vise godina za cijelu ITALIJU i to uporediti...

Ovako izdvanje regija nije bas precizno jer np nekad gripa vise ljudi ubije u Rimu nego u Milanu... A nekada obrnuto, nekada vise na sjeveru nego na jugu itd...

Kad bi imali podatke za broj mrtvih zadnje 4 godine za februar i mart najbolje bi bilo da se uporedi....
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#16332 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Raigor Stonehoof »

L3D3NA wrote: 01/04/2020 19:53
GAU8 wrote: 01/04/2020 19:48
L3D3NA wrote: 01/04/2020 19:32 Ovo je strana 666...beware!!! :D
Corona - 6 slova. Zbir slova po mjestu u abecedi - 66.

Nije slučajno :skoljka:
:lol:
6+6+6 je 18
1+8 je 9
9 je u stvari 6 naopačke...pa ti vidi :run: :lol:
Vi ste za onu temu Tajne kurana :D
User avatar
L3D3NA
Posts: 522
Joined: 21/11/2019 22:27

#16333 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by L3D3NA »

Raigor Stonehoof wrote: 01/04/2020 19:59
L3D3NA wrote: 01/04/2020 19:53
GAU8 wrote: 01/04/2020 19:48

Corona - 6 slova. Zbir slova po mjestu u abecedi - 66.

Nije slučajno :skoljka:
:lol:
6+6+6 je 18
1+8 je 9
9 je u stvari 6 naopačke...pa ti vidi :run: :lol:
Vi ste za onu temu Tajne kurana :D
I Smrčka bi sludili :D
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#16334 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Diwan »

Evo malo se obveselite se, poludit ćete od tih brojki i slova

Zeleni12
Posts: 434
Joined: 30/08/2015 16:42

#16335 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Zeleni12 »

GAU8 wrote: 01/04/2020 19:48
L3D3NA wrote: 01/04/2020 19:32 Ovo je strana 666...beware!!! :D
Corona - 6 slova. Zbir slova po mjestu u abecedi - 66.

Nije slučajno :skoljka:
666 se spominje u stihovima iz Otkrivenja, to su stihovi koji govore o buducim vremenima, o jednom covjeku, o zigu zvijeri, da niko nista ne moze prodati, ni kupiti, ako nema zig, neki broj. E sad to moze znaciti, elektronski novac, tj. da jedna grupa koja kontrolise banke ima kontrolu nad tim digitalnim novcem, i ako se neko pobuni protiv njih, samo mu izbrisu novac sa racuna, oni mogu pratiti svaku transakciju, mjesto, vrijeme...

Ako se analizira simbolika Biblije u tim stihovima iz Otkrivenja, 600 znaci Pax Britanicu, fazu koja je trajala jako dugo, 60 fazu koja jos traje, Pax Americanu, 6 fazu koja tek treba da uslijedi, a sad znamo ko kontrolise banke i stampanje novca, pa se iz toga se moze zakljuciti koja zemlja je sljedeca i na koju se odnosi broj 6.
Depresija u USA 29-33 je iskoristena za napuštanje zlatnog standarda, a ova koja slijedi bi trebala za napustanje fiat valuta i uvodjenje digitalnog novca.
Last edited by Zeleni12 on 01/04/2020 20:16, edited 1 time in total.
_tuta_bugarin
Posts: 59
Joined: 29/03/2020 09:58

#16336 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by _tuta_bugarin »

mirsek wrote: 01/04/2020 19:08
sadie_forever wrote: 01/04/2020 19:06
mirsek wrote: 01/04/2020 19:00
Zar jeste, to neki s vana dovukli ili ? :?
Da postoji ta teorija,ali i ona da kako su popustili malo s karantenom veci broj se krece i time se zarazava jer virus jako dugo prezivi...recimo na zeljezu prezivi preko 20 dana
Zar nije maksimalno na bakru, i to 4-5 dana ?
ZNANSTVENICI OBJAVILI NOVO ISTRAŽIVANJE Evo koliko se koronavirus može zadržati u zraku, a koliko na nekim površinama: Opasnost traje danima!

Koronavirus na nekim površinama može preživjeti danima, a u zraku se može zadržati satima, pokazali su rezultati novog istraživanja koje je financirala američka vlada.

Znanstvenici su otkrili da virus koji uzrokuje bolest nazvanu COVID-19 ima sličnu razinu vijabilnosti (sposobnosti preživljavanja) izvan tijela kao i njegov prethodnik koji je uzrokovao SARS.

No s obzirom na to da je SARS 2002. i 2003. ostao na razini epidemije, a aktualni koronavirus se brzo pretvorio u pandemiju, znanstvenici misle da neki drugi čimbenici objašnjavaju tu razliku, poput raširenijeg prijenosa aktualnog koronavirusa među asimptomatskim osobama.

Nova je studija objavljena u časopisu New England Journal of Medicine (NEJM), a proveli su je znanstvenici iz Centara za kontrolu i prevenciju bolesti (CDC) te Sveučilišta UCLA i Princetona.

Znanstvenici su ustanovili da se novi koronavirus na bakru zadržava i do četiri sata, na plastici i nehrđajućem čeliku dva do tri dana te na kartonu do 24 sata.

Tim stručnjaka u istraživanju je koristio nebulizator, poseban uređaj koji osigurava disperziju lijekova u zraku te na taj način oponaša osobu koja kašlje ili kiše. Otkriveno je da se virus pretvorio u aerosol, što znači da su se njegove čestice zadržavale u zraku gotovo tri sata.
No postoje i drugi dokazi koji ukazuju na to da virus može postati aerosol, premda u rijetkim okolnostima.

Usporedba sa SARS-om

Studija kineskih znanstvenika čiji su rezultati objavljeni prošli tjedan i još čeka recenziju, upućuju na to da su aerosolizirane kapljice koje mogu sadržavati koronavirus pronađene u kupaonicama pacijenata bolnici u Wuhanu, jer se virus širio i putem stolice .

Aerosolizirani oblik SARS-a bio je odgovoran za zarazu stotina ljudi u hongkonškome apartmanskom kompleksu 2003. godine, kada se sadržaj kanalizacijske cijevi 'probio' do stropnog ventilatora.

Stručnjaci koji su proveli studiju za NEJM slične su testove provodili na virusu SARS-a utvrdivši da se dva virusa ponašaju slično.

No njihova sličnost, kada je posrijedi zadržavanje u zraku i na površinama ne pojašnjava zašto je pandemija koronavirusa zarazila gotovo 200.000 ljudi i rezultirala smrću gotovo 8000 osoba, dok je epidemija SARS-a zarazila oko 8000 i ubila oko 800 ljudi.

Ovi podaci ukazuju na to da razlike u epidemiološkim karakteristikama dvaju virusa vjerojatno proizlaze iz drugih čimbenika, uključujući veliko virusno opterećenje gornjih dišnih puteva i mogućnost da osobe zaražene virusom SARS-CoV-2 šire i prenose virus dok je stanje još asimptomatsko", kažu znanstvenici.
https://www.jutarnji.hr/life/zdravlje/z ... /10105057/

Image
laik1981
Posts: 13010
Joined: 05/12/2012 13:04

#16337 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by laik1981 »

freelancerBIH wrote: 01/04/2020 19:49
laik1981 wrote: 01/04/2020 19:43
freelancerBIH wrote: 01/04/2020 19:32

Kako sam ja skontao sta kazu ovi vodeci epidemiolozi - jednom prebolovan ovaj tip korone - SARS 2 - ocekuju otprilike da covjek ima imunitet narednih 5-6 godina.. Znaci nece sigurno biti sezonalnosti sto se tice virusa... A sto se tice testova - znaci ako je neko prebolovao - 5-6 godina ce imati ta antitijela - i sa sigurnoscu ce se moci reci da li je prebolovao ili ne. Tako kaze ovaj vodeci epidemiolog iz Amerike Anthony Fauci...
Znaci, prema njemu ce i ljudi koji su ovo prebolovali u neznanju prilikom eventualnog sledeceg testiranja tim brzim testom biti pozitivni i stavljeni u karantin a da u sustini i nisu vise prenosioci virusa i da nisu bolesni? Ako sam ja to sve svario kako treba onda mi se cini da ti brzi testovi nisu nikakvo rjesenje i da su vise nego nepouzdani. A prema svemu i pcr testiranje moze dati lazne rezultate, odnosno ne pokazati svaki put prisustvo virusa iako je virus prisutan.. Nisu ove matematike za mene :-)
Ne nego ce test na anti tijela pokazat da su vec imunizirani - i da se mogu vratit svakodnevnom zivotu - za njih nece vaziti ove mjere socijalnog distanciranja i ostalog. Kuzis ? :D
Kuzim jedan dio :D Samo mi nije jasno da se koristi isti test, taj neki brzi koji otkriva antitijela, i za otkrivanje virusa, a i da se vidi je li neko stekao imunitet. Jer kako sam shvatio taj neki test bude pozitivan i otkiva virus na nacin da detektuje antitijela koja se bore protiv virusa.. Navescu primjer, prebolovao sam koronu a da nisam ni znao da je imam; za pola godine fasujem gripu koja se klinicki ne razlikuje od korone; testiraju me tim brzim testom i budem pozitivan na koronu.. Je li moguc u teoriji takav scenario? Cisto sbb kbb...
User avatar
pici
Posts: 43586
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#16338 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by pici »

znaci nema opustanja i kad se izljecis od korone...
Zvezda serije "Lost" prvo ozdravila od koronavirusa, ali potom mu se stanje pogoršalo
Danijel de Kim, najpoznatiji po ulogama u seriji "Lost", objavio je da je izlečen od koronavirusa 10 dana nakon što je javno objavio da je zaražen

"Dobra vest je da više nemam virus", rekao je u video-objavi koji je postavio na Instagramu i u kom je opisao svoje iskustvo s bolešću.

Iako je već prošle nedelje otkrio da se oseća "gotovo normalno", priznao je da mu se pre ozdravljenja dogodilo naglo pogoršanje.

"Ova bolest je drugačija je od svega što sam dosad iskusio. Nakon što mi je završilo lečenje, osećao sam se bolje i zdravije, ali čini se da sam bio previše samouveren. Kada sam prestao s lekovima, osećao sam se jako slabo i umorno. Iznenada sam izgubio čulo mirisa i ukusa", ispričao je De Kim.

Iako mu se stanje pogoršalo, groznica se nije vratila.

"Dobra vest je da više nisam imao groznicu, ali i dalje sam se osećao jako loše. Doktor mi je objasnio da su to simptomi koji su prouzrokovani nečim što se zove postvirusna upala, ali da je to deo procesa oporavka. Trajalo je nekoliko dana s prekidima, ali sam čuo sam da kod nekih ljudi može trajati nedeljama", rekao je.

Na kraju je uspeo da se reši svih simptoma te zaključio da je "slobodan od virusa" i da, kako kaže, može sada da pravi egzotična putovanja do dnevne sobe i kuhinje.
User avatar
escobar__
Posts: 8881
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#16339 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by escobar__ »

Najbolje da nas sve pobiju i završena stvar.
laik1981
Posts: 13010
Joined: 05/12/2012 13:04

#16340 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by laik1981 »

escobar__ wrote: 01/04/2020 20:30 Najbolje da nas sve pobiju i završena stvar.
Ili ovo :D
https://www.klix.ba/vijesti/svijet/turk ... /200401176
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5952
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#16341 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by studiorum_tuzlaensis »

https://www.index.hr/vijesti/clanak/nov ... 71265.aspx


U prevari stoljeća, u kojoj su sve države zatvorile svoje građane u kuće na pola godine, će se pričati dugo nakon ovoga.

Ovo se ne može zaustaviti niti se može smanjiti smrtnost kad imaš ASIMPTOMATSKE PRENOSIOCE, jedino da stane vrijeme na mjesec dana... ali ne može. Svi ćemo dobiti koronu, ili velika većina, a ko je teži slučaj sumnjam da će mu ikakav respirator pomoći, takva mu sudbina. Da ne spominjem naše doktore. :( Mislim da se u umrle trpaju i dede i nane na postelji koje su samo cekale da izdahnu..

Na kraju će ekonomije pasti, a banke nas spašavati po starom dobrom receptu 'milijardica kredita bez pokrića' i čip u guzicu da se ne kofrčiš, a vraćati ćemo ih do Kijametskog dana dok oni i njihova praunucad guze plavuše i šmrču po jahtama.

Jbg, ovce smo i treba nas guzit. I dalje. :izet:
User avatar
pici
Posts: 43586
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#16342 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by pici »

DIKTATURA NA DJELU
|
Turkmenistan zabranio upotrebu riječi "koronavirus", policija hapsi sve koji nose maske

Reporteri bez granica su javili da je u Turkmenistanu medijima zabranjeno da upotrebljavaju riječ koronavirus, te da je ona izbrisana iz svih brošura o zdravstvenim informacijama koje se dijele u školama, bolnicama i na radnim mjestima.
Daily Sabah piše da Turkmenistan nema do sada nijedan prijavljen slučaj zaraze koronavirusom i da je to veoma upitno s obzirom na to da graniči s Iranom koji je do sada prijavio više od 44.000 zaraženih.


Turkmenistan je centralna azijska zemlja koja je bogata gasom, ali je isto tako i jedna od "najzatvorenijih" država svijeta.

Reporteri bez granica iz Pariza su naveli da u Turkmenistanu policija u civilu hapsi ljude koji nose maske ili razgovaraju o koronavirusu.

Zemljom vlada predsjednik Gurbanguli Berdimuhamedov, od 2006. godine, uz sveobuhvatan kult ličnosti u kojem se on predstavlja kao "arkadak" ili zaštitnik.
to su te slobodarske drzave bez korone...
User avatar
escobar__
Posts: 8881
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#16343 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by escobar__ »

studiorum_tuzlaensis wrote: 01/04/2020 20:32 https://www.index.hr/vijesti/clanak/nov ... 71265.aspx


U prevari stoljeća, u kojoj su sve države zatvorile svoje građane u kuće na pola godine, će se pričati dugo nakon ovoga.

Ovo se ne može zaustaviti niti se može smanjiti smrtnost kad imaš ASIMPTOMATSKE PRENOSIOCE, jedino da stane vrijeme na mjesec dana... ali ne može. Svi ćemo dobiti koronu, ili velika većina, a ko je teži slučaj sumnjam da će mu ikakav respirator pomoći, takva mu sudbina. Da ne spominjem naše doktore. :( Mislim da se u umrle trpaju i dede i nane na postelji koje su samo cekale da izdahnu..

Na kraju će ekonomije pasti, a banke nas spašavati po starom dobrom receptu 'milijardica kredita bez pokrića' i čip u guzicu da se ne kofrčiš, a vraćati ćemo ih do Kijametskog dana dok oni i njihova praunucad guze plavuše i šmrču po jahtama.

Jbg, ovce smo i treba nas guzit. I dalje. :izet:
Mislim da rješenje leži u tome da nas sve zatvore u kuće i stanove na 90 dana (zamandali brave, zalij vrata olovom i ćao). Eto prilike da se riješi virus. :thumbup:
_tuta_bugarin
Posts: 59
Joined: 29/03/2020 09:58

#16344 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by _tuta_bugarin »

escobar__ wrote: 01/04/2020 20:35
studiorum_tuzlaensis wrote: 01/04/2020 20:32 https://www.index.hr/vijesti/clanak/nov ... 71265.aspx


U prevari stoljeća, u kojoj su sve države zatvorile svoje građane u kuće na pola godine, će se pričati dugo nakon ovoga.

Ovo se ne može zaustaviti niti se može smanjiti smrtnost kad imaš ASIMPTOMATSKE PRENOSIOCE, jedino da stane vrijeme na mjesec dana... ali ne može. Svi ćemo dobiti koronu, ili velika većina, a ko je teži slučaj sumnjam da će mu ikakav respirator pomoći, takva mu sudbina. Da ne spominjem naše doktore. :( Mislim da se u umrle trpaju i dede i nane na postelji koje su samo cekale da izdahnu..

Na kraju će ekonomije pasti, a banke nas spašavati po starom dobrom receptu 'milijardica kredita bez pokrića' i čip u guzicu da se ne kofrčiš, a vraćati ćemo ih do Kijametskog dana dok oni i njihova praunucad guze plavuše i šmrču po jahtama.

Jbg, ovce smo i treba nas guzit. I dalje. :izet:
Mislim da rješenje leži u tome da nas sve zatvore u kuće i stanove na 90 dana (zamandali brave, zalij vrata olovom i ćao). Eto prilike da se riješi virus. :thumbup:
nisi ni svjestan koliko si nesvjesno upravu
samo tako su kinezi i dosli ukraj pandemiji


Last edited by _tuta_bugarin on 01/04/2020 20:40, edited 1 time in total.
User avatar
escobar__
Posts: 8881
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#16345 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by escobar__ »

_tuta_bugarin wrote: 01/04/2020 20:38 nisi ni svjestan koliko si nesvjesno upravu
samo tako su kinezi i dosli ukraj pandemiji
Došli su do kurca krasnog. U zemlji koja ima oko 1,5 milijardi stanovnika zvanično oboljelo 81 hiljada ljudi i "došli u kraj pandemiji". :lol: Šta, misle držat zavarena vrata narednih deceniju? :D
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5952
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#16346 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by studiorum_tuzlaensis »

Zašto mislite da su Kinezi stali u kraj epidemiji? Prvo, vjerujete njihovim medijima i u ovih 80.000 slucajeva? Smiješno.

Virus će se vratiti, ako ga već milioni u Kini nisu prebolovali, prebolovace na jesen. Jednostavno je takav i ljudi bez simptoma ga prebole, a i PRENOSE. Kolektivni imunitet je jedini način borbe.
User avatar
konektovan
Posts: 40628
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#16347 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by konektovan »

A gdje piše da su kinezi rijesili problem??? Na zvanicnoj stranici komunisticke oartije?! :-)
Sklanjajte tutu s foruma, hitno!!!! :mrgreen:
User avatar
escobar__
Posts: 8881
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#16348 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by escobar__ »

Naravno da ne vjerujem Kinezima po pitanju bilo čega pa i SARS-a 2. Kakvih 80 hiljada na milijardu i po' ljudi... :lol:

Siguran sam da i kod nas ima ljudi koji su s virusom završili još u januaru/februaru jer su kineski turisti tada uredno špartali po Sarajevu, a ako se širi tako kako se širi onda mi je nekako logično da je ovdje prozujao već početkom godine.

Samo takvih nema u statistici, nije se testiralo.
_tuta_bugarin
Posts: 59
Joined: 29/03/2020 09:58

#16349 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by _tuta_bugarin »

escobar__ wrote: 01/04/2020 20:39
_tuta_bugarin wrote: 01/04/2020 20:38 nisi ni svjestan koliko si nesvjesno upravu
samo tako su kinezi i dosli ukraj pandemiji
Došli su do kurca krasnog. U zemlji koja ima oko 1,5 milijardi stanovnika zvanično oboljelo 81 hiljada ljudi i "došli u kraj pandemiji". :lol: Šta, misle držat zavarena vrata narednih deceniju? :D
pobrko si lončiće
prati jebiga situaciju
to je tako BILO
da bi se danas u Wuhanu polako život normalizovao
jedino što još uvijek svi nosaju maske

iako su glavni krivci za nastanak virusa ipak svaka čast kinezima
uz Južnu Koreju i Singapur jedini će savladat ovu pošast jer imaju jake vlasti i disciplinovan narod za razliku od mediteranskog javasluka Italije i Španije pa se iz podataka o zarazi sve i vidi
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5952
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#16350 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by studiorum_tuzlaensis »

Baš si tuta.
Locked