Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Moderator: O'zone

Locked
NediM17
Posts: 21627
Joined: 05/11/2009 11:49

#301 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by NediM17 »

bosanska senzacija wrote: 30/03/2020 21:24 Odlična prilika svakome roditelju da razvije ljubav i želju svojoj djeci za čitanjem.

Ništa vrijednije im u ovom trenutku ne možete ponuditi od toga.
Šta misliš kol'ko je tih istih roditelja pročitalo makar jednu knjigu u životu. :-)
Enticer
Posts: 713
Joined: 21/12/2004 13:44
Location: Sarajevo

#302 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by Enticer »

moonca wrote: 30/03/2020 21:11
Enticer wrote: 30/03/2020 19:47 Svi ti epidemiolozi, infektolozi, pulmolozi, k palci, nisu zabranili djeci vani u citavoj Evropi... 'ta ce oni, pametniji su nasi Novalici, Solaci itd..
Vjerujme da svaki roditelj svom djeteu zeli najbolje, i zna najbolje sta, njegovom djeteu godi, tj sta mu ugrozava zivot- ako mu treba zrak , kretanje - nema te kazne ili osobe koja ce ga spijeciti u tome. :)
Skreces sa teme, ne radi se o tome da li roditelj zna sta je nabolje za njegovo dijete ili ne vec o tome kakvi umovi donose ove mjere i ko nam upravlja krizom, ok, nije problem platiti kaznu 500KM, ali te pare najvise idu od usta dijeteta, a najmanje od mojih. ;-)
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#303 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by moonca »

Enticer wrote: 30/03/2020 21:28 Skreces sa teme, ne radi se o tome da li roditelj zna sta je nabolje za njegovo dijete ili ne vec o tome kakvi umovi donose ove mjere i ko nam upravlja krizom, ok, nije problem platiti kaznu 500KM, ali te pare najvise idu od usta dijeteta, a najmanje od mojih.
nema goreg ludjaka od Trumpa--- samo se nadati, da ne pritisne koje pogresno dugme..

U Svijetu su iste mjere, isti savjeti---
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45461
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#304 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by Chmoljo »

bosanska senzacija wrote: 30/03/2020 21:24 Odlična prilika svakome roditelju da razvije ljubav i želju svojoj djeci za čitanjem.

Ništa vrijednije im u ovom trenutku ne možete ponuditi od toga.
Da, malac od godinu i po kaze, jooooj tataaaa haj veceras Zil Verna mooolim teeee
bosanska senzacija
Posts: 2065
Joined: 14/02/2011 09:48

#305 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by bosanska senzacija »

Chmoljo wrote: 30/03/2020 21:45
bosanska senzacija wrote: 30/03/2020 21:24 Odlična prilika svakome roditelju da razvije ljubav i želju svojoj djeci za čitanjem.

Ništa vrijednije im u ovom trenutku ne možete ponuditi od toga.
Da, malac od godinu i po kaze, jooooj tataaaa haj veceras Zil Verna mooolim teeee
Ako se ne varam u nekim kantonima je zabrana 18+.

A tvoj bebac osim ljubavi u tim godinama ništa drugo ne treba.
NediM17
Posts: 21627
Joined: 05/11/2009 11:49

#306 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by NediM17 »

Chmoljo wrote: 30/03/2020 21:45
bosanska senzacija wrote: 30/03/2020 21:24 Odlična prilika svakome roditelju da razvije ljubav i želju svojoj djeci za čitanjem.

Ništa vrijednije im u ovom trenutku ne možete ponuditi od toga.
Da, malac od godinu i po kaze, jooooj tataaaa haj veceras Zil Verna mooolim teeee
Valjda imaš neku svoju slikovnicu iz djetinjstva. :D
Moja udata kći i dan-danas zna napamet sve slikovnice koje smo joj čitali u ratu. I pjesmice koje smo pjevali, ili puštali sa "kastafona" kad bi došla struja,npr.

User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45461
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#307 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by Chmoljo »

Uz svu domisljatost u davanju savjeta kako se odgaja tudje dijete, jos nikako da odgovorite zasto je samo kod nas zabrana za mladje od 18.

A ni da nam se pojasni kako je to virus svuda u zraku i kako ce nastetiti djeci u njihovim avlijama kako nam rece gospodin direktor civilne zastite...
NediM17
Posts: 21627
Joined: 05/11/2009 11:49

#308 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by NediM17 »

Nije ni Solak najgori, u Crnoj Gori policijski sat radnim danom od 19-5h, a vikendom od subote u 13h do ponedjeljka u 5h.
Doduše, oni su se za ovo borili čitav svoj život. :zzzz:
User avatar
L3D3NA
Posts: 522
Joined: 21/11/2019 22:27

#309 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by L3D3NA »

Chmoljo wrote: 30/03/2020 21:57 Uz svu domisljatost u davanju savjeta kako se odgaja tudje dijete, jos nikako da odgovorite zasto je samo kod nas zabrana za mladje od 18.

A ni da nam se pojasni kako je to virus svuda u zraku i kako ce nastetiti djeci u njihovim avlijama kako nam rece gospodin direktor civilne zastite...
:lol:
User avatar
L3D3NA
Posts: 522
Joined: 21/11/2019 22:27

#310 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by L3D3NA »

Mojih 5 para :D
da se toliko boje ozbiljnijeg slučaja virusa kod djece, jer znaju da neće biti u mogućnosti da išta urade u tom slučaju,
ostalo mi nema nekog smisla
Enticer
Posts: 713
Joined: 21/12/2004 13:44
Location: Sarajevo

#311 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by Enticer »

Chmoljo wrote: 30/03/2020 21:57 Uz svu domisljatost u davanju savjeta kako se odgaja tudje dijete, jos nikako da odgovorite zasto je samo kod nas zabrana za mladje od 18.

A ni da nam se pojasni kako je to virus svuda u zraku i kako ce nastetiti djeci u njihovim avlijama kako nam rece gospodin direktor civilne zastite...
Siguran da iz petnjih zila naprezu mozda vijuge da ponude adekvatan odgovor, ali kao sto vidimo bez rezultata.

Ova podsjeca kao na situaciju iz filmova kad on/ona uhvati nju/njega sa drugim/drugom u krevetu pa se ova/j pocinje pravdati hmm, znas, paaa, dragi/a nije onako kao sto izgleda :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45461
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#312 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by Chmoljo »

evo gugla se, traži se.

ali nikako da se objasni ako nije totalni lockdown zašto dijete ne može izaći u pratnji roditelja.



postaje zabavno gledati ovo pravdanje glupih poteza. kao da je ikome normalnom trenutno bitno političko nadjebavanje kada su životi ugroženi. nema nas da nemamo nekoga ko je rizičan. i sada kao ja navijam da ovi glupani budu što gori da ih mogu kritikovati.

jebo to što će mi neko umrijeti.

jebo to što ću bez posla ostati.

ako sam ikada navijao da SDA kadar odradi dobar posao, to je sada. i u pogledu borbe sa korona virusom, i u pogledu ekonomske krize koja će nastati kad izađemo iz nastambi.

međutim, kao i uvijek, taj kadar će uraditi sve da dokaže raskoš svoje nekompetencije, veličinu svoje sitne duše, svu ljepotu svoje bijede. i hrakne u lice svima koji ikad išta afirmativno o njima bude kazao.

stanje još nije kritično.

još nije kasno da se urade prave stvari jer bitka je tek počela. problem je u tome što poučen prethodnim iskustvom i gledajući ih sad na djelu, nemam povjerenja da će većinu stvari uraditi na dobar način. čak sam sklon vjerovati da i žele uraditi dosta toga dobrog, ali godine uništavanja sistema vrijednosti, minder kadroviranja, pravljenja džravnih institucija stranačkim bastionima jednostavno dolazi na naplatu.

N E Z N A J U!

o kako bih, kao nikad do sada volio da oko svega budem u krivu...
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#313 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by mali jomu »

Chmoljo wrote: 30/03/2020 23:35 N E Z N A J U!

Znaju... ali nece da kazu :mrgreen:


sta mislis kako bi se reagovalo kad bi rekli da su roditelji neodgovorni i neozbiljni prema svom djetetu...

ovako zatvori i vozdra :mrgreen:
User avatar
azurna_obala
Posts: 5593
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#314 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by azurna_obala »

Ovima što dijele savjete, o djeci, o ljubavi, o knjigama, o aktivnostima, o onome što bih ja trebala, kako bih trebala samo da poručim da sjašu i odjebu u skokovima.

Ovakvom mjerom ispaštaju djeca, koja apsolutno nisu kriva nizašto, niti mogu ugroziti bilo koga, posebno vas, naprđivače, koji, srećom, imate pravo da danas hodate i eventualno nekoga zarazite, jer, realno, vece su šanse za to.

Roditelji, ako imaju imalo mozga, nece svoje dijete odvesti u park ili bilo gdje može doci do kontakta, bliskog, sa drugom djecom i ljudima. Kažem, ako imaju mozga. Gledam dede i nane uredno šetaju, cuke setaju, pojedini Boga mi i na Cavljak pobjegli, a ja ne smijem dozvoliti da dijete potrči kroz stan, jer mi gospodi ispod smeta buka, a evo 10 dana ne izlazimo.

Molim vas, gospodo, objasnite kojem svecu da se ja žalim, da me čuje...zato gledajte svoja posla i čitajte te knjige, zbližavajte se sa ukucanima, a manje sa forumom.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#315 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by mali jomu »

Ja mogu jedino predlozit da kupite sto vise jastuka, meni ih po podu fali pa odoh sutra u kupovinu, nekoliko puta sam u letu djeci podbacivao dok su padala sa plafona, trazite one debele i sto sire, ti su najbolji... provjereno 100% :thumbup:
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#316 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by mali jomu »

Pravo da vam kazem... vidim svaki dan da ljudi malo izvedu djecu da protrcu tamo vamo, policija prolazi, ljudi prolaze... niko nista, sve u redu :thumbup:
mali_balon
Posts: 11362
Joined: 12/09/2012 09:57

#317 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by mali_balon »

Chmoljo wrote: 30/03/2020 23:35 evo gugla se, traži se.

ali nikako da se objasni ako nije totalni lockdown zašto dijete ne može izaći u pratnji roditelja.



postaje zabavno gledati ovo pravdanje glupih poteza. kao da je ikome normalnom trenutno bitno političko nadjebavanje kada su životi ugroženi. nema nas da nemamo nekoga ko je rizičan. i sada kao ja navijam da ovi glupani budu što gori da ih mogu kritikovati.

jebo to što će mi neko umrijeti.

jebo to što ću bez posla ostati.

ako sam ikada navijao da SDA kadar odradi dobar posao, to je sada. i u pogledu borbe sa korona virusom, i u pogledu ekonomske krize koja će nastati kad izađemo iz nastambi.

međutim, kao i uvijek, taj kadar će uraditi sve da dokaže raskoš svoje nekompetencije, veličinu svoje sitne duše, svu ljepotu svoje bijede. i hrakne u lice svima koji ikad išta afirmativno o njima bude kazao.

stanje još nije kritično.

još nije kasno da se urade prave stvari jer bitka je tek počela. problem je u tome što poučen prethodnim iskustvom i gledajući ih sad na djelu, nemam povjerenja da će većinu stvari uraditi na dobar način. čak sam sklon vjerovati da i žele uraditi dosta toga dobrog, ali godine uništavanja sistema vrijednosti, minder kadroviranja, pravljenja džravnih institucija stranačkim bastionima jednostavno dolazi na naplatu.

N E Z N A J U!

o kako bih, kao nikad do sada volio da oko svega budem u krivu...
Sta je tu cudno stranacki botovi ni u kriznim sitiacijama ne spavaju tu su da amortizuju da "objektivno" opravdaju svaku odluku, bez obzira koliko glupa bila......valja za sendvica zaradit.....a vazda se nadje mjesto u kulturi ili u CZ.....na hjar
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#318 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by mali jomu »

Uh, vi ste dobro posvadjani i sa svima i sa sami sa sobom,
kod mene i kod svih vazda milijardu djece kod svakog, ja nekad i ne znam gdje su moji pa ih trazim okolo po kucama... :lol:


Nece vam niko nista ako ne glumite da ste neki baja...
mali_balon
Posts: 11362
Joined: 12/09/2012 09:57

#319 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by mali_balon »

Eno citam da who savjetuje da zdravi ljudi ne nosaju maske.....sta li ce nasi strucnjaci skontat sad
zulfo
Posts: 417
Joined: 09/01/2009 11:00

#320 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by zulfo »

Baš me zanima šta je ovaj Rogatičanin završio (nigdje prave Biografije -Rođen....završio osnovnu....1978.....završio srednju 1982...
završio fakultet .......2012) , a i pitam se gdje je bio od 92-95
Ovdje je postalo pravilo nije bitno šta si završio ako si iz ROGATICE
Ci-Nick
Posts: 5173
Joined: 15/03/2015 17:38

#321 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by Ci-Nick »

azurna_obala wrote: 31/03/2020 00:00 Ovima što dijele savjete, o djeci, o ljubavi, o knjigama, o aktivnostima, o onome što bih ja trebala, kako bih trebala samo da poručim da sjašu i odjebu u skokovima.

Ovakvom mjerom ispaštaju djeca, koja apsolutno nisu kriva nizašto, niti mogu ugroziti bilo koga, posebno vas, naprđivače, koji, srećom, imate pravo da danas hodate i eventualno nekoga zarazite, jer, realno, vece su šanse za to.

Roditelji, ako imaju imalo mozga, nece svoje dijete odvesti u park ili bilo gdje može doci do kontakta, bliskog, sa drugom djecom i ljudima. Kažem, ako imaju mozga. Gledam dede i nane uredno šetaju, cuke setaju, pojedini Boga mi i na Cavljak pobjegli, a ja ne smijem dozvoliti da dijete potrči kroz stan, jer mi gospodi ispod smeta buka, a evo 10 dana ne izlazimo.

Molim vas, gospodo, objasnite kojem svecu da se ja žalim, da me čuje...zato gledajte svoja posla i čitajte te knjige, zbližavajte se sa ukucanima, a manje sa forumom.
I ono što je najbolnije,.. zakone i propise poštuju normalni i pošteni ljudi.
Evo kod moje kćerke koja ima 17 i po godina se od ovog desetodnevnog zatvora pogoršalo stanje sa aknama.
Jutros joj kažem da iziđe, da ću platiti kaznu ako treba ali neće dijete jer sam je tako odgojio . Da se poštuju propisi, makar bili nakaradni.
A kabadahije raznih vrsta ne poštuju i za njih zakoni ne važe.
User avatar
basicm
Posts: 10459
Joined: 16/01/2012 21:38

#322 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by basicm »

To je razlika izmedju odgojenih i raskalasenih, koji elokvencijom i pametovanjem dizu nivo svojim nakaradnim stavovima.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45461
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#323 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by Chmoljo »

Je li iko napokon smislio razlog zašto djeca ne smiju van?

Šetaju li virusi po zraku?
Ci-Nick
Posts: 5173
Joined: 15/03/2015 17:38

#324 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by Ci-Nick »

Chmoljo wrote: 31/03/2020 14:25 Je li iko napokon smislio razlog zašto djeca ne smiju van?

Šetaju li virusi po zraku?
Djeca su podla, nađu virus na trotoaru, pokupe ga, u džep i onda kad sretnu kakvog penzionera gađaju ga virusom
E zato ne daju da se djeca šetaju a ni penzineri,.. za svaki slučaj.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45461
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#325 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by Chmoljo »

Ili su razlozi ipak neke dublje, filozofske prirode...
Locked