Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
freelancerBIH
Posts: 1327
Joined: 06/08/2018 21:18

#15526 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by freelancerBIH »

Ja mislim da kada sve ovo prodje, a nadam se da ce sto prije proci, bit ce sljedeci koraci koje cemo morati uvesti:

- Petominutni testovi ce se raditi na granicicnim prijelazima - da li mozes ici dalje ili ides u karantin/bolnicu ili kuci (zavisno od tezine simptoma)

- Na aerodromima ista stvar...


Ovo ce biti jedini nacin da sprijecimo drugi val zaraze... Ovako ce sigurno trajati do iduce godine dok ne dodje vakcina, e onda idemo svi na masovnu vakcinaciju, pretpostavljam da ce prvo ici rizicne grupe - pa onda i ostali...

Tambure wrote: 30/03/2020 19:55 Ovo ce jednog dana samo stati bice receno vratite se normalnim zivotima ... samo dok se zavrsi ono sto je trenutno u toku u svijetu.


Za one koji ne budu putovali - koliko toliko hoce... Ali ko bude putovao - nece moci uci u odredjenu xy drzavu bez testiranja ...

Vidio sam da neke drzave cak razmatraju cipovanje/oznacavanje ljudi koji su preobolovali da se tacno zna ko je imun a ko ne..
Last edited by freelancerBIH on 30/03/2020 19:57, edited 1 time in total.
User avatar
L3D3NA
Posts: 522
Joined: 21/11/2019 22:27

#15527 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by L3D3NA »

Ironmen wrote: 30/03/2020 19:49 Nego imam info iz prve ruke da je firma iz Gradacca uspjela skontati rad respiratora i da bi uz dolazak odgovarajucih dijelova uskoro mogli poceti proizvoditi respiratore...
3D printeri i voila
Image
jajara
Posts: 508
Joined: 12/02/2018 20:48

#15529 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jajara »

jel gledao neko intervju doktora clausa kohnleina? pije mi njegova prica vode i to pravo. ne zato sto se poklapa sa mojim nekim razmisljanjem nego zato sto mi ima vise logike. jer sta god u medijima cujem i vidim to trpam u kos science fiction. nema vise da je neko umro od starosti..nego umro u 150oj godini od korone.
User avatar
purgatorio
Posts: 1065
Joined: 05/11/2012 09:45
Location: Velika Kladuša

#15530 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by purgatorio »

https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-nc ... tions.html

Već 2 lijeka pokazuju neke rezultate (3 ako računamo neki ruski pokušaj sa antimalarijskim lijekom).

Mislim da će kroz max mjesec dani utvrditi neka učinkovita terapija i smanjiti smrtnost, što će omogućiti prebacivanje resursa na pronalazak vakcine, koja bi mogla biti dostupna do kraja godine. Svijet može čuda postići kad se ide za istim ciljem.
jajara
Posts: 508
Joined: 12/02/2018 20:48

#15531 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jajara »

Enticer wrote: 30/03/2020 19:56
Lajavikrelac wrote: 30/03/2020 19:51
Diwan wrote: 30/03/2020 19:44 Ne bi me čudio ni scenario da se ovo kao 'rukom odnese', odnosno da 'odjednom' sve stane u kratkom vremenu. Da dođe do 'nevjerovatnog povlaćenja' virusa. Vidjećemo šta je skuhano.
Prije će biti da će odobriti oval lijek za malariju kao efikasan i potvrđen. Jeftin ko makarone, a može ga skoro svaka farmaceutska kompanija proizvesti u jako kratkom roku...I kad jeftin lijek prodaš milionima zaraženih - eto fine računice :mrgreen: Samo sačekaš dovoljno veliku cifru oboljelih i para ko šodera :evil:
Mislim da nece ici opciju tableta, ne isplati im se, ako otkriju lijek bice vakcina. Patent na tablete istice nakon 4 godine i moras onda novi lijek izmisliti. Patent na vakcinu je trajan. Godinama prodajes vakcine i zaradis suho zlato.
haha vidim da si ti gledao doktora clausa..stavi pod navodnike barem to sto si napiso kad citiras coeka :D
freelancerBIH
Posts: 1327
Joined: 06/08/2018 21:18

#15532 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by freelancerBIH »

nookey wrote: 30/03/2020 19:57
Izbrisi tacku
Konacno glas razuma :thumbup: :bih:
freelancerBIH
Posts: 1327
Joined: 06/08/2018 21:18

#15533 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by freelancerBIH »

purgatorio wrote: 30/03/2020 19:58 https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-nc ... tions.html

Već 2 lijeka pokazuju neke rezultate (3 ako računamo neki ruski pokušaj sa antimalarijskim lijekom).

Mislim da će kroz max mjesec dani utvrditi neka učinkovita terapija i smanjiti smrtnost, što će omogućiti prebacivanje resursa na pronalazak vakcine, koja bi mogla biti dostupna do kraja godine. Svijet može čuda postići kad se ide za istim ciljem.
Vakcine nema do ljeta 2021 - i to ako bude na ljeto 2021 - to ce biti najbrze u historiji... U prosjeku za vakcinu treba 5-10 godina da se razvije..
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6124
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#15534 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Lajavikrelac »

demagog wrote: 30/03/2020 19:55 Nemoj i ti u zavjere. Nije bas najjasnije iz posta mislis li ozbiljno.
Zašto teorija zavjere? Napraviš lijek koji te košta npr 0,50 eura po dozi, prodaješ po 2 eura na veliko, a za godinu dana prodaš deset miliona doza...zar je to teško shvatiti? Zašto lijek za rak ne patentiraju? Pa skuplje je rak liječiti nego izliječiti. Da nije tako farmaceuti bi još uvijek prodavali čudotvorne eliksire po vašarima...
Last edited by Lajavikrelac on 30/03/2020 20:02, edited 1 time in total.
User avatar
Ironmen
Posts: 6040
Joined: 29/07/2015 17:36

#15535 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Ironmen »

L3D3NA wrote: 30/03/2020 19:57
Ironmen wrote: 30/03/2020 19:49 Nego imam info iz prve ruke da je firma iz Gradacca uspjela skontati rad respiratora i da bi uz dolazak odgovarajucih dijelova uskoro mogli poceti proizvoditi respiratore...
3D printeri i voila
Image
Bez zajebancije nisam fan Fadila bas nasuprot, ali on je samo dao dozvolu da UKC Tuzla prebaci respirator do ove firme gdje izgleda ima stvarno dosta pametnih glava koji su nesto kao skontali, cekaju neke odgovarajuce dijelove pa ce raditi neke testove...Pa ako Srbija moze prozisvesti neki svoj respirator zasto nebi mogli i mi ???

Inace radi na principu da se testira koliki je udah pacijenta i da senzor prati disanje pacijenta i masina dodaje pritiskom dovoljnu kolicinu zraka na vjestacki nacin...
Enticer
Posts: 713
Joined: 21/12/2004 13:44
Location: Sarajevo

#15536 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Enticer »

jajara wrote: 30/03/2020 19:58
Enticer wrote: 30/03/2020 19:56
Lajavikrelac wrote: 30/03/2020 19:51

Prije će biti da će odobriti oval lijek za malariju kao efikasan i potvrđen. Jeftin ko makarone, a može ga skoro svaka farmaceutska kompanija proizvesti u jako kratkom roku...I kad jeftin lijek prodaš milionima zaraženih - eto fine računice :mrgreen: Samo sačekaš dovoljno veliku cifru oboljelih i para ko šodera :evil:
Mislim da nece ici opciju tableta, ne isplati im se, ako otkriju lijek bice vakcina. Patent na tablete istice nakon 4 godine i moras onda novi lijek izmisliti. Patent na vakcinu je trajan. Godinama prodajes vakcine i zaradis suho zlato.
haha vidim da si ti gledao doktora clausa..stavi pod navodnike barem to sto si napiso kad citiras coeka :D
haha, jesam, al sam mu zaboravio ime, a i mrsko mi bilo traziti link :D , btw, covjek sve sto je rekao itekako ima smisla.
nookey
Posts: 1021
Joined: 13/10/2010 21:42

#15537 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by nookey »

freelancerBIH wrote: 30/03/2020 19:59
nookey wrote: 30/03/2020 19:57
Izbrisi tacku
Konacno glas razuma :thumbup: :bih:
Ovo je bit svega
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#15538 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by high_volume »

Može li neko provjeriti ovi informaciju, objavljenu u Dnevnom Avazu danas. Ako nije istina, ovo je vrlo opasna informacija - dezinformacija

Image

https://avaz.ba/globus/svijet/558684/vi ... u-i-povrcu
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#15539 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

jajara wrote: 30/03/2020 19:57 jel gledao neko intervju doktora clausa kohnleina? pije mi njegova prica vode i to pravo. ne zato sto se poklapa sa mojim nekim razmisljanjem nego zato sto mi ima vise logike. jer sta god u medijima cujem i vidim to trpam u kos science fiction. nema vise da je neko umro od starosti..nego umro u 150oj godini od korone.
Jesmo. A tek sto pije vode njegova teorija da ces AIDS dobiti od pastete i salame. A tek ona da virusi ne postoje. Ma prva liga :thumbup:
User avatar
-daniel-
Posts: 227
Joined: 17/06/2019 20:57

#15540 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by -daniel- »

Ironmen wrote: 30/03/2020 19:44
Diwan wrote: 30/03/2020 19:36 Kad čovjek pogleda šta se dešava iz dana u dan, kako se sve više strah uvlači u ljude, koji se skoro pa nožem može rezati, uz sva medijska dešavanja, pisanja, intervjue, govore, savjete, predviđanja, informacije koje dolaze iz minutu u minutu, uz naslućivanje gdje i čemu sve ovo ide - može se reći da su nam masoni dobro ovo zabiberili i zamutili vodu.

Za mene lično veoma tužno u šta smo se prevorili za kratko vrijeme, a sam Bog zna u šta možemo da se pretvorimo. Tuga. Najmanje na virus mislim kad ovo pišem.

Pravo totalitarno društvo.
A novembar je opet jako blizu, sta nam se smjera za sledecu sezonu sad kad nas imju u saci..
U novembru nije ništa najavljeno. Ja sam uvjeren da neće biti covid 20 i covid 20 pro.

Očekujem neki covid 28, ali ne pod tim imenom.

:meza1:
demagog
Posts: 546
Joined: 26/11/2003 00:00

#15541 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by demagog »

Lajavikrelac wrote: 30/03/2020 20:01
demagog wrote: 30/03/2020 19:55 Nemoj i ti u zavjere. Nije bas najjasnije iz posta mislis li ozbiljno.
Zašto teorija zavjere? Napraviš lijek koji te košta npr 0,50 eura po dozi, prodaješ po 2 eura na veliko, a za godinu dana prodaš deset miliona doza...zar je to teško shvatiti? Zašto lijek za rak ne patentiraju? Pa skuplje je rak liječiti nego izliječiti. Da nije tako farmaceuti bi još uvijek prodavali čudotvorne eliksire po vašarima...
E, jebi ga sad.
:roll:
User avatar
Ironmen
Posts: 6040
Joined: 29/07/2015 17:36

#15542 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Ironmen »

-daniel- wrote: 30/03/2020 20:06
Ironmen wrote: 30/03/2020 19:44
Diwan wrote: 30/03/2020 19:36 Kad čovjek pogleda šta se dešava iz dana u dan, kako se sve više strah uvlači u ljude, koji se skoro pa nožem može rezati, uz sva medijska dešavanja, pisanja, intervjue, govore, savjete, predviđanja, informacije koje dolaze iz minutu u minutu, uz naslućivanje gdje i čemu sve ovo ide - može se reći da su nam masoni dobro ovo zabiberili i zamutili vodu.

Za mene lično veoma tužno u šta smo se prevorili za kratko vrijeme, a sam Bog zna u šta možemo da se pretvorimo. Tuga. Najmanje na virus mislim kad ovo pišem.

Pravo totalitarno društvo.
A novembar je opet jako blizu, sta nam se smjera za sledecu sezonu sad kad nas imju u saci..
U novembru nije ništa najavljeno. Ja sam uvjeren da neće biti covid 20 i covid 20 pro.

Očekujem neki covid 28, ali ne pod tim imenom.

:meza1:
Ma mozda i nece biti virus sada mogu biti i marsovci po istom receptu..
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#15543 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Diwan »

Lajavikrelac wrote: 30/03/2020 19:51
Diwan wrote: 30/03/2020 19:44 Ne bi me čudio ni scenario da se ovo kao 'rukom odnese', odnosno da 'odjednom' sve stane u kratkom vremenu. Da dođe do 'nevjerovatnog povlaćenja' virusa. Vidjećemo šta je skuhano.
Prije će biti da će odobriti oval lijek za malariju kao efikasan i potvrđen. Jeftin ko makarone, a može ga skoro svaka farmaceutska kompanija proizvesti u jako kratkom roku...I kad jeftin lijek prodaš milionima zaraženih - eto fine računice :mrgreen: Samo sačekaš dovoljno veliku cifru oboljelih i para ko šodera :evil:

Image
Nisam pobornik te teorije. Mnogo krupnije stvari su u pitanju nego zarada. Oni već posjeduju večinu para u svijetu, jedan te isti krug ljudi podjeljen na razne sektore odakle ubiru prihode.
jajara
Posts: 508
Joined: 12/02/2018 20:48

#15544 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jajara »

Mogy87 wrote: 30/03/2020 20:05
jajara wrote: 30/03/2020 19:57 jel gledao neko intervju doktora clausa kohnleina? pije mi njegova prica vode i to pravo. ne zato sto se poklapa sa mojim nekim razmisljanjem nego zato sto mi ima vise logike. jer sta god u medijima cujem i vidim to trpam u kos science fiction. nema vise da je neko umro od starosti..nego umro u 150oj godini od korone.
Jesmo. A tek sto pije vode njegova teorija da ces AIDS dobiti od pastete i salame. A tek ona da virusi ne postoje. Ma prva liga :thumbup:
ko kaze da ne postoje virusi? u ovom intervjuu uopce ne negira postojanje virusa cak nece da prica o eboli jer nije licno imao iskustva sa njom. totalno fer intervju. i jos navede onaj casopis medicinski i fino ti kaze sta su davali ljudima. interferon koji ti ubije imunoloski sistem ( za to znam vec 15 godina iz dr.housa) i naravno onda ljudi umru i od najobicnije gripe.
Enticer
Posts: 713
Joined: 21/12/2004 13:44
Location: Sarajevo

#15545 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Enticer »

high_volume wrote: 30/03/2020 20:05 Može li neko provjeriti ovi informaciju, objavljenu u Dnevnom Avazu danas. Ako nije istina, ovo je vrlo opasna informacija - dezinformacija

Image

https://avaz.ba/globus/svijet/558684/vi ... u-i-povrcu
"Istraživanjem koje su sproveli ljekari iz ovog Centra otkrilo se da koronavirus ne ostaje u vazduhu, znači da se ne može udahnuti, ne ostaje na voću, povrću, hljebu, ali da je glavni put prenošenja infekcija kapljicama. To se može dogoditi direktnim kontaktom sa osobom, a često i preko kontakta rukama, tako što osobe poslije kontakta sa zaraženim dodiruju nos, lice."

Ko ono rece kod nas da virus lebdi u zraku? :izet:
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6124
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#15546 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Lajavikrelac »

Malarija i dezinterija ubijaju hiljade ljudi godišnje već preko dvije stotine godina. Zašto se one ne iskorijene? Ne treba puno mozgati - profit.
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#15547 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by AmirBaa »

Enticer wrote: 30/03/2020 20:09
high_volume wrote: 30/03/2020 20:05 Može li neko provjeriti ovi informaciju, objavljenu u Dnevnom Avazu danas. Ako nije istina, ovo je vrlo opasna informacija - dezinformacija

Image

https://avaz.ba/globus/svijet/558684/vi ... u-i-povrcu
"Istraživanjem koje su sproveli ljekari iz ovog Centra otkrilo se da koronavirus ne ostaje u vazduhu, znači da se ne može udahnuti, ne ostaje na voću, povrću, hljebu, ali da je glavni put prenošenja infekcija kapljicama. To se može dogoditi direktnim kontaktom sa osobom, a često i preko kontakta rukama, tako što osobe poslije kontakta sa zaraženim dodiruju nos, lice."

Ko ono rece kod nas da virus lebdi u zraku? :izet:
Pa vjerovatno neko glup. 1000 puta je receno da virus prenosi kapljicnim putem, ali ocigledno puno ljudi misli da virus lebdi u zraku i cim izadjes vani udahnes ga i zarazis se
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#15548 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Challenger_ »

Tambure wrote: 30/03/2020 19:55 Ovo ce jednog dana samo stati bice receno vratite se normalnim zivotima ... samo dok se zavrsi ono sto je trenutno u toku u svijetu.
Šta misliš da je "trenutno u toku"?
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6124
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#15549 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Lajavikrelac »

Misle naši "stručnjaci" što uvode zabrane i ograničenja :|
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#15550 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

jajara wrote: 30/03/2020 20:09
Mogy87 wrote: 30/03/2020 20:05
jajara wrote: 30/03/2020 19:57 jel gledao neko intervju doktora clausa kohnleina? pije mi njegova prica vode i to pravo. ne zato sto se poklapa sa mojim nekim razmisljanjem nego zato sto mi ima vise logike. jer sta god u medijima cujem i vidim to trpam u kos science fiction. nema vise da je neko umro od starosti..nego umro u 150oj godini od korone.
Jesmo. A tek sto pije vode njegova teorija da ces AIDS dobiti od pastete i salame. A tek ona da virusi ne postoje. Ma prva liga :thumbup:
ko kaze da ne postoje virusi? u ovom intervjuu uopce ne negira postojanje virusa cak nece da prica o eboli jer nije licno imao iskustva sa njom. totalno fer intervju. i jos navede onaj casopis medicinski i fino ti kaze sta su davali ljudima. interferon koji ti ubije imunoloski sistem ( za to znam vec 15 godina iz dr.housa) i naravno onda ljudi umru i od najobicnije gripe.
Dr. Claus Köhnlein smatra da virusi ne postoje vec su izmisljeni.
Naziv njegove knjige: Virus madness: swine flu, bird flu, SARS, BSE, hepatitis C, AIDS, polio: how the medical industry is constantly inventing epidemics and making billions in profits at the expense of the general public

Citat iz njegovog naucnog rada u kom tvrdi da je AIDS rezultat lose prehrane:
"According to this hypothesis AIDS is not contagious, not immunogenic, not treatable by vaccines or antiviral drugs, and HIV is just a passenger virus. The hypothesis explains why AIDS epidemics strike non-randomly if caused by drugs and randomly if caused by malnutrition, why they manifest in drug- and malnutrition-specific diseases, and why they are not self-limiting via anti-viral immunity."
https://www.researchgate.net/publicatio ... lnutrition
Locked