Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
demagog
Posts: 544
Joined: 26/11/2003 00:00

#15401 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by demagog »

Cortado wrote: 30/03/2020 16:36
demagog wrote: 30/03/2020 16:28
Cortado wrote: 30/03/2020 16:18


Ako je zena bila zarazena, onda je korona virus uzrok smrti. To sto je umrla od zatajenja bubrega ili jer su joj pluca bila ispunjena tecnoscu pa se ugusila u svojoj sluzi, to je direktan uzrok smrti. I ovaj kog si ti citirao, s tim ca je mozda mogao zivjeti jos 3, 5 ili 10 godina, ali nije, jer je fasovao koronu.
Kako ovo, pobogu?
Ako je bila zarazena virusom prehlade, da li je onda prehlada uzrok smrti??
Pa hajde nas ti prosvijetli, od cega je onda umrla? Od cega je umrla ako joj taj primarni razlog zbog kog je bila operaisana nije ugrozavao zivot?

Od cega umre covjek koji je operaisan zbog akutne upale slijepog crijeva, ali je u toku oporavka zarazen i korona virusom? Po tebi ispada od komplikacije operacije slijepog crijeva.
Ne znam od cega je umrla i uopste ne pokusavam da odgovorim na to pitanje jer i nemam nikakve informacije o tome.

Pokusavam da kazem da sama cinjenica da je bila zarazena virusom ne znaci da je virus uzrok smrti.

Vracam se na pitanje o virusu prehlade-ako je bila zarazena virusom prehlade da li to znaci da je prehlada uzrok smrti?
Cortado
Posts: 390
Joined: 26/11/2013 17:27

#15402 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Cortado »

AmirBaa wrote: 30/03/2020 16:39
Cortado wrote: 30/03/2020 16:36
demagog wrote: 30/03/2020 16:28

Kako ovo, pobogu?
Ako je bila zarazena virusom prehlade, da li je onda prehlada uzrok smrti??
Pa hajde nas ti prosvijetli, od cega je onda umrla? Od cega je umrla ako joj taj primarni razlog zbog kog je bila operaisana nije ugrozavao zivot?

Od cega umre covjek koji je operaisan zbog akutne upale slijepog crijeva, ali je u toku oporavka zarazen i korona virusom? Po tebi ispada od komplikacije operacije slijepog crijeva.
TI ocigledno ne znas citati ili se pravis da ne znas citati. "navedeno da je jutros kod pacijentice nastupila iznenadna srčana smrt, a koja je usko povezana s njenom primarnom dijagnozom." Smrt usko povezana s njenom primarnom dijagnozom. To ti ne govori nista ?
Prije nego li pocnes pjeniti, procitaj cijelu diskusiju oko te zene. U mom postu je cititano sta je lik napisao. Niti znam od cega je umrla, niti me to zanima. Razgovarali smo o principu, a ne o konkretnom slucaju.
Cortado
Posts: 390
Joined: 26/11/2013 17:27

#15403 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Cortado »

demagog wrote: 30/03/2020 16:44
Cortado wrote: 30/03/2020 16:36
demagog wrote: 30/03/2020 16:28

Kako ovo, pobogu?
Ako je bila zarazena virusom prehlade, da li je onda prehlada uzrok smrti??
Pa hajde nas ti prosvijetli, od cega je onda umrla? Od cega je umrla ako joj taj primarni razlog zbog kog je bila operaisana nije ugrozavao zivot?

Od cega umre covjek koji je operaisan zbog akutne upale slijepog crijeva, ali je u toku oporavka zarazen i korona virusom? Po tebi ispada od komplikacije operacije slijepog crijeva.
Ne znam od cega je umrla i uopste ne pokusavam da odgovorim na to pitanje jer i nemam nikakve informacije o tome.

Pokusavam da kazem da sama cinjenica da je bila zarazena virusom ne znaci da je virus uzrok smrti.

Vracam se na pitanje o virusu prehlade-ako je bila zarazena virusom prehlade da li to znaci da je prehlada uzrok smrti?
Pa ti opet nisi odgovorio na moje pitanje - eto ti nas prosvijetli od cega umire pacijent koji je tesko obolio od nekog virusa, a vec je bio bolestan zbog XY bolesti.
User avatar
He1972
Posts: 1497
Joined: 17/09/2017 08:05

#15404 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by He1972 »

Riddle wrote: 30/03/2020 16:29
uh što ne mogu guta na kanaFi, volim kad prevučem da je glatkoooo.... :mrgreen:
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#15405 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by high_volume »

He1972 wrote: 30/03/2020 11:48 8) evo javljaju da je riknuo onaj kreten u mostaru što je preko adeze štele donio koronu iz italije na pulmologiju u mostaru

sazada
O kome god da se radi, nije pristojno koristiti takav rječnik :(
Last edited by high_volume on 30/03/2020 17:04, edited 1 time in total.
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#15407 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by pici »

e ovo je bolid...
demagog
Posts: 544
Joined: 26/11/2003 00:00

#15408 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by demagog »

Cortado wrote: 30/03/2020 16:51
demagog wrote: 30/03/2020 16:44
Cortado wrote: 30/03/2020 16:36

Pa hajde nas ti prosvijetli, od cega je onda umrla? Od cega je umrla ako joj taj primarni razlog zbog kog je bila operaisana nije ugrozavao zivot?

Od cega umre covjek koji je operaisan zbog akutne upale slijepog crijeva, ali je u toku oporavka zarazen i korona virusom? Po tebi ispada od komplikacije operacije slijepog crijeva.
Ne znam od cega je umrla i uopste ne pokusavam da odgovorim na to pitanje jer i nemam nikakve informacije o tome.

Pokusavam da kazem da sama cinjenica da je bila zarazena virusom ne znaci da je virus uzrok smrti.

Vracam se na pitanje o virusu prehlade-ako je bila zarazena virusom prehlade da li to znaci da je prehlada uzrok smrti?
Pa ti opet nisi odgovorio na moje pitanje - eto ti nas prosvijetli od cega umire pacijent koji je tesko obolio od nekog virusa, a vec je bio bolestan zbog XY bolesti.
Ubacio si termin “tesko obolio” koji nije stajao u prvobitnom pitanju, tamo je pisalo “zarazen”, ali evo da odgovorim:
Pacijent iz tvog primjera je mogao umrijeti iz niza razloga koji mogu imati ili nemati veze sa tim virusom i mogu imati ili nemati veze sa bolesti XY. Mozda (naglasavam mozda) je uzrok smri taj virus a mozda je uzrok smrti, recimo, infarkt miokarda a mozda je neka deseta infekcija a mozda je bolest XY. Sama cinjenica da je bio zarazen nekim virusom ne znaci da je taj virus uzrok smrti.

Odgovorio sam na tvoje pitanje, budi ljubazan pa i ti odgovori na moje:
Ako je pacijent koji je bolovao od bolesti XY u trenutku smrti bio zarazen virusom prehlade, da li je prehlada uzrok smrti?
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#15409 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by high_volume »

Bobi wrote: 30/03/2020 16:29 Ko spasi jedan život kao da je spasio cijeli svijet.
Socijalna izolacija smanjuje smrtnost 50%
User avatar
He1972
Posts: 1497
Joined: 17/09/2017 08:05

#15410 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by He1972 »

high_volume wrote: 30/03/2020 17:03
He1972 wrote: 30/03/2020 11:48 8) evo javljaju da je riknuo onaj kreten u mostaru što je preko adeze štele donio koronu iz italije na pulmologiju u mostaru

sazada
O kome god da se radi, nije pristojno koristiti takav rječnik :(
ko ga y, džukela
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#15411 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by cyprus »

MacaZ wrote: 30/03/2020 16:38sve dok broj onih u KRITIČNOM STANJU ne počne opadat (a on jos uvijek iz dana u dan raste) nema poboljšanja
Tačno je da je taj broj i dalje u rastu, ali je i taj rast sve sporiji, što znači da se kriza približava vrhuncu...
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#15412 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by pici »

dze mi je ratni drug @Dozer sa izvjestajima o avio saobracaju i koroni iz cijungjang laboratoriji :mrgreen:

Image

evo je danasnja taze... imal nasijeH ovdje sa humanitarnom da nam doljecu iz bratskijeH zemalja...
Bobi
Forum administrator
Posts: 31997
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#15413 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Bobi »

He1972 wrote: 30/03/2020 17:10
high_volume wrote: 30/03/2020 17:03
He1972 wrote: 30/03/2020 11:48 8) evo javljaju da je riknuo onaj kreten u mostaru što je preko adeze štele donio koronu iz italije na pulmologiju u mostaru

sazada
O kome god da se radi, nije pristojno koristiti takav rječnik :(
ko ga y, džukela
Šta je s tobom ? Prvo se nasladjujes smrti nekog vladike sad se nasladjujes smrti nekog u Mostaru.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#15414 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Bloo »

He1972 wrote: 30/03/2020 17:10
high_volume wrote: 30/03/2020 17:03
He1972 wrote: 30/03/2020 11:48 8) evo javljaju da je riknuo onaj kreten u mostaru što je preko adeze štele donio koronu iz italije na pulmologiju u mostaru

sazada
O kome god da se radi, nije pristojno koristiti takav rječnik :(
ko ga y, džukela
7 dana out
User avatar
Optimus09
Posts: 3010
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#15415 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Optimus09 »

Cortado wrote: 30/03/2020 16:18
invincible1921 wrote: 30/03/2020 16:04
Optimus09 wrote: 30/03/2020 15:11 Pretjerivanje,kao onkoloski pacijent da dobijem koronu,umrem nakon par dana karcinom se ne broji.
Plasenje naroda.
Ova zena iz tuzle 73 godine, bila na.operacijo 19og..naravno ni slova o operaciji i tome od cega je bolovala, upisi umrla od korone...CASE CLOSED!

Ako je zena bila zarazena, onda je korona virus uzrok smrti. To sto je umrla od zatajenja bubrega ili jer su joj pluca bila ispunjena tecnoscu pa se ugusila u svojoj sluzi, to je direktan uzrok smrti. I ovaj kog si ti citirao, s tim ca je mozda mogao zivjeti jos 3, 5 ili 10 godina, ali nije, jer je fasovao koronu.
Uzeo sam sebe kao primjer,cuj 3 godine :lol:
Jos se ni ozenio nisam :-D
Cortado
Posts: 390
Joined: 26/11/2013 17:27

#15416 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Cortado »

demagog wrote: 30/03/2020 17:08
Cortado wrote: 30/03/2020 16:51
demagog wrote: 30/03/2020 16:44

Ne znam od cega je umrla i uopste ne pokusavam da odgovorim na to pitanje jer i nemam nikakve informacije o tome.

Pokusavam da kazem da sama cinjenica da je bila zarazena virusom ne znaci da je virus uzrok smrti.

Vracam se na pitanje o virusu prehlade-ako je bila zarazena virusom prehlade da li to znaci da je prehlada uzrok smrti?
Pa ti opet nisi odgovorio na moje pitanje - eto ti nas prosvijetli od cega umire pacijent koji je tesko obolio od nekog virusa, a vec je bio bolestan zbog XY bolesti.
Ubacio si termin “tesko obolio” koji nije stajao u prvobitnom pitanju, tamo je pisalo “zarazen”, ali evo da odgovorim:
Pacijent iz tvog primjera je mogao umrijeti iz niza razloga koji mogu imati ili nemati veze sa tim virusom i mogu imati ili nemati veze sa bolesti XY. Mozda (naglasavam mozda) je uzrok smri taj virus a mozda je uzrok smrti, recimo, infarkt miokarda a mozda je neka deseta infekcija a mozda je bolest XY. Sama cinjenica da je bio zarazen nekim virusom ne znaci da je taj virus uzrok smrti.

Odgovorio sam na tvoje pitanje, budi ljubazan pa i ti odgovori na moje:
Ako je pacijent koji je bolovao od bolesti XY u trenutku smrti bio zarazen virusom prehlade, da li je prehlada uzrok smrti?
Naravno, ako nema ocitog uzroka koji je vezan za primarni razlog zasto je pacijent na lijecenju, ako se tako utvrdi onda je uzrok prehlada.

U mom primjeru da li je tesko obolio ili ne je irelevantno. Karcinomi se smatraju teskim oboljenjima, upala sijepog crijeva ne, tako da je u oba slucaja kriv korona virus osim ako naravno ovaj potonji nije iskrvario jer ga neko nije dobio usio.
Cortado
Posts: 390
Joined: 26/11/2013 17:27

#15417 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Cortado »

Optimus09 wrote: 30/03/2020 17:22
Cortado wrote: 30/03/2020 16:18
invincible1921 wrote: 30/03/2020 16:04

Ova zena iz tuzle 73 godine, bila na.operacijo 19og..naravno ni slova o operaciji i tome od cega je bolovala, upisi umrla od korone...CASE CLOSED!

Ako je zena bila zarazena, onda je korona virus uzrok smrti. To sto je umrla od zatajenja bubrega ili jer su joj pluca bila ispunjena tecnoscu pa se ugusila u svojoj sluzi, to je direktan uzrok smrti. I ovaj kog si ti citirao, s tim ca je mozda mogao zivjeti jos 3, 5 ili 10 godina, ali nije, jer je fasovao koronu.
Uzeo sam sebe kao primjer,cuj 3 godine :lol:
Jos se ni ozenio nisam :-D
Izvini, ne znam o cemu se radi, niti da li izlijecen ili nisi, ali svaki ca ima statisticki period prezivljavanja.
User avatar
Optimus09
Posts: 3010
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#15418 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Optimus09 »

Izvini, ne znam o cemu se radi, niti da li izlijecen ili nisi, ali svaki ca ima statisticki period prezivljavanja.
Ma relax,ja na ovo gledam kao zezanciju,ne opterecujem se tim mnogo :-D
Guraj dokle moze :thumbup:
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#15419 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GAU8 »

Cortado wrote: 30/03/2020 16:34 Nije mi jasna jedna stvar kako na forumu, tako i od pojedinaca ciji se komentari mogu pronaci na online medijima od fb do pojedinih news portala u regiji, a to je da dovode u pitanje sve sto se tice medicine, korone, ljecenja, terapije, iako od znanja potrebnog za komentarisanje imaju samo procitanih 17 prilozenih uputstava za koristenje pojedinih lijekova. Od toga kako se pacijenti tretiraju, do toga kako se obracunavaju brojevi zarazenih, teskih i umrlih. Jedan dio tih je naravno sklon i teorijama zavjere od toga da nas neko zeli cipovati, do toga da od nas zele napraviti "robote" koji ce slijepo izvrsavati ono sto vladajuci zadaju. Cemu onda vas odlazak ljekarima? Cemu onda pridrzavanje svih ovih zabrana i drugih za vas represivnih mjera? Sad ste ekstra jaki na tastaturi i iza ekrana, ne daj Boze da neko od vas dobije tu upalu pluca izazvanu koronom, i da dodjete u situaciju da vam fali 80% kapaciteta pluca i da se borite za svaki udisaj, i govno bi pojeli samo da vam se muke olaksaju. Tada bi plakali bilo kom ljekaru samo da vam pomogne. I ne sumnjam nimalo da bi tog istog koji vam je pomogao, na kraju opet popljuvali jer bi nasli nesto sto nije radio u vasem interesu.

Tacno mislim da je abortus ponekad i socijalna indikacija.
e nek si nam rek'o :run:
User avatar
zomri
Posts: 12812
Joined: 03/05/2006 07:31

#15420 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by zomri »

na sljedećem linku je prevedeni transkript onog intervjua sa korejskim stručnjakom koji sam juče postavljao u video formi

https://lupiga.com/hiperlink/vodeci-kor ... retan-kraj
Last edited by zomri on 30/03/2020 17:32, edited 1 time in total.
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#15421 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Revolucionar ★ »

Svi imaju pametnu teoriju, teoriju zavjere, zakljucke kako vlast treba da radi, kako lijecnici da lijece. A kad ga strefi, avaj avaj. Pomagajte i ovi sto sam vas kleo i sto sam vas medom castio. Ako je ista ova pandemija pokazala, pokazala je kako smo izopacena nacija postali. Ova drzava je prezivjela visegodisnju agresiju kad je korona bila metak, i nisi se lijecio od nje u izolaciji. Danas, to je tesko dupe smirit 3-4 sedmice dok val ne prodje. Ovi probisvijeti poput zastupnice Durakovic koji se brinu o mentalnom stanju djeteta koje u 2020. godini ima apsolutno sve na raspolaganju da prezivi par sedmica u izolaciji za dobrobit drustva, pa se gura tamo gdje joj nije mjesto i toboze bori protiv izolacije, to ce nam doci glave. Koliko je opasna nasa klasicna balkanska maksima "ma nece mene", pa se ne pridrzavamo osnovnog, toliko i ovi probisvijeti u politici. Apsolutno nenormalno drustvo
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#15422 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by high_volume »

Cortado wrote: 30/03/2020 17:23
demagog wrote: 30/03/2020 17:08
Cortado wrote: 30/03/2020 16:51

Pa ti opet nisi odgovorio na moje pitanje - eto ti nas prosvijetli od cega umire pacijent koji je tesko obolio od nekog virusa, a vec je bio bolestan zbog XY bolesti.
Ubacio si termin “tesko obolio” koji nije stajao u prvobitnom pitanju, tamo je pisalo “zarazen”, ali evo da odgovorim:
Pacijent iz tvog primjera je mogao umrijeti iz niza razloga koji mogu imati ili nemati veze sa tim virusom i mogu imati ili nemati veze sa bolesti XY. Mozda (naglasavam mozda) je uzrok smri taj virus a mozda je uzrok smrti, recimo, infarkt miokarda a mozda je neka deseta infekcija a mozda je bolest XY. Sama cinjenica da je bio zarazen nekim virusom ne znaci da je taj virus uzrok smrti.

Odgovorio sam na tvoje pitanje, budi ljubazan pa i ti odgovori na moje:
Ako je pacijent koji je bolovao od bolesti XY u trenutku smrti bio zarazen virusom prehlade, da li je prehlada uzrok smrti?
Naravno, ako nema ocitog uzroka koji je vezan za primarni razlog zasto je pacijent na lijecenju, ako se tako utvrdi onda je uzrok prehlada.

U mom primjeru da li je tesko obolio ili ne je irelevantno. Karcinomi se smatraju teskim oboljenjima, upala sijepog crijeva ne, tako da je u oba slucaja kriv korona virus osim ako naravno ovaj potonji nije iskrvario jer ga neko nije dobio usio.
Može li se onda reći da je svaka smrt pacijenta, zaraženog coronavirusom, prethodno oboljelog od plućnih bolesti ili hipertenzije ili bolestima bubrega, i umrlog od ovih vrsta oboljenja, zapravo smrt usljed zaraze coronavirusom, a da smrt pacijenta, takođe zaraženog coronavirusom, nastala usljed drugih vrsta oboljenja, npr. bolesti probavnog sistema, nije uzrokovana coronavirusom?
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#15423 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by dobar osjecaj »

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/span ... /200330170
Španska princeza od Bourbon-Parme Maria Teresa preminula je od koronavirusa u 87 godini i riječ je o prvoj žrtvi pandemije u kraljevskim porodicama.
Neukusno od mene, ali umire li vise iko bez korone?
last mohicans
Posts: 11705
Joined: 09/08/2012 23:19

#15424 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by last mohicans »

GAU8 wrote: 30/03/2020 17:29
Cortado wrote: 30/03/2020 16:34 Nije mi jasna jedna stvar kako na forumu, tako i od pojedinaca ciji se komentari mogu pronaci na online medijima od fb do pojedinih news portala u regiji, a to je da dovode u pitanje sve sto se tice medicine, korone, ljecenja, terapije, iako od znanja potrebnog za komentarisanje imaju samo procitanih 17 prilozenih uputstava za koristenje pojedinih lijekova. Od toga kako se pacijenti tretiraju, do toga kako se obracunavaju brojevi zarazenih, teskih i umrlih. Jedan dio tih je naravno sklon i teorijama zavjere od toga da nas neko zeli cipovati, do toga da od nas zele napraviti "robote" koji ce slijepo izvrsavati ono sto vladajuci zadaju. Cemu onda vas odlazak ljekarima? Cemu onda pridrzavanje svih ovih zabrana i drugih za vas represivnih mjera? Sad ste ekstra jaki na tastaturi i iza ekrana, ne daj Boze da neko od vas dobije tu upalu pluca izazvanu koronom, i da dodjete u situaciju da vam fali 80% kapaciteta pluca i da se borite za svaki udisaj, i govno bi pojeli samo da vam se muke olaksaju. Tada bi plakali bilo kom ljekaru samo da vam pomogne. I ne sumnjam nimalo da bi tog istog koji vam je pomogao, na kraju opet popljuvali jer bi nasli nesto sto nije radio u vasem interesu.

Tacno mislim da je abortus ponekad i socijalna indikacija.
e nek si nam rek'o :run:
Cortado, pitanje za tebe, jesi ti liječnik u penziji,radis od kuce, sta vec? Vidim non stop si na temi i na svaki upit stignes da repliciras.
Locked