Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
Tambure
Posts: 838
Joined: 12/12/2019 16:50

#15351 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Tambure »

zanimljivo bi bilo vidjeti npr u Italiji uporedno stanje za mjesec mart: smrti usljed corone i smrti usljed obične gripe. Nisam istraživao ali čisto sumnjam da su talijani ijedan slučaj u martu imali od obične gripe. :run:
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#15352 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

Nisrin wrote: 30/03/2020 13:57 I ne znam jeste li citali ali nekima je dijagnostifikovan DRUGI PUT slucaj zaraze coronom...

Medjutim, da se primijetiti da se dosta manipučise podacima, ima video gdje talijanski ministar kaze da svi smrtni slucajevi se pripisuju coroni...a ako uporedimo prije i sad broj smrtnih slucajeva...
Vjerovatnije je da period bolesti duze traje nego sto se pretpostavlja nego da su se ta 2 ili tri slucaja ponovila. Jer testovi mogu biti lazno negativni u cca. 10% slucajeva.
Evo misljenje dr. Ane Gligic, cuvenog virologa
"Postoji podatak da su se nakon otpuštanja iz bolnice u organizmu ozdravljenog pacijenta molekularno-biološkim metodama mogli naći ostaci virusa. Pitanje je može li se on, da tako kažem, nakon nekog vremena "povampiriti" kada izazove ponovne kontakte?! Ništa ne znamo. Zato je najbolji opis koronavirusa kao nevidljivog neprijatelja."
Svakako korisno za procitati:
https://slobodnadalmacija.hr/vijesti/re ... G_Nw5eEg2g
A dio za manipulaciju podacima nije tacan. Tacno je da ako je osoba koja je pozitivna na COVID umre da se to pripisuje COVIDU ukoliko je umrla u bolnici. Ne rade se obdukcije jer nema resursa. Ali veliki broj ljudi umire u kuci i u starackim domovima jer je medicinski sistem pukao. Oni se ne testiraju i kao uzrok smrti se navodi nesto drugo, a ne covid.
U januaru je u Bergamu umiralo cca. 3 covjeka na dan
U martu umire po 500.
I onaj cuveni video koji se dijeli po avax stranicama, a bio je i ovdje podjeljen je namjerna manipulacija prevoda.
Zvanicnik kaze “ne znamo da li se umire od corone ili sa coronom” preveli su kao “ne znamo je li od korone ili neceg drugog”. Namjerna manipulacija prevoda.
Video je izrezan na kraju pa se nije culo objasnjenje.
Ne prave razliku izmedju osoba koje su imale samo Coronu i koje su imale Coronu i nesto drugo.
Nisu stavili ni nastavak: “Ovaj virus je nevidljiv, nemilosrdan, nepoznat i jak. Mozemo ga pobijediti samo zajednickom zrtvom svih gradjana.”
Last edited by Mogy87 on 30/03/2020 15:19, edited 1 time in total.
User avatar
starii
Posts: 3301
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#15354 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by starii »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/profeso ... /200330103

najbolji komentar jednog profesora na stanje u fbih...profa svaka čast :thumbup:

"Nijedna ličnost koja je bila član kriznog štaba entiteta Federacija BiH nema ni formalne ni stvarne kompetencije. Svi odreda kadrovi su u stvarnosti politički produkt vladajućih političkih centara bez stvarnih kompetencija i potrebnih kvalifikacija. Sam premijer vlade Federacije BiH više liči na predsjednika mjesne zajednice i njenih problema nego na predsjednika vlade jednog entiteta. Često govori i to nepovezano, skače s teme na temu i bez i smisla i stvarne poruke pa i samog koncepta koji želi zastupati. Sama njegova pojava ne samo da ne ulijeva povjerenje u vlast i njene mjere i namjere, već svojim držanjem povećava konfuziju i nesigurnost u ono što radi i što mu je nadležnost", istakao je Fočo.
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#15355 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Nisrin »

https://www.vecernji.hr/vijesti/rudan-a ... eu-1389892

Fino izjavio da sve smrtne slucajeve racunaju kao corona...a i prije je bio visok broj umrlih od sezonske gripe i svih drugih bolesti, samo sto je sad ta visoka koncentracija u Lombardiji..
Prijateljice koje zive tamo preko 10+ godina ne poznaju nikoga da je obolio, niti su cule od nekog poznanika da je obolio neko njihov bas od covid-19...
Ja vjerujem i ovim njemackim strucnjacima- infektolozima, epidemiolozima koji kazu da bi vecina bila pozitivna da se sad testira!

Meni samo nije jasno, mjere karantene se provode, a sve je veci i veci broj potvrdjenih, pa kriticnih slucajeva..
I sta bi sa onim Kinezima sto su ko muhe padali svuda okolo? Od cega, zna li se?


I nije mi jasno, prodavaci su sirom svijeta izlozeni 100% raznim ljudima, stotinama ljudi svakodnevno, zastite su preslabe, pa nisam cula da je jos iko zavrsio u bolnici, ili ne daj Boze na respiratoru? Kako je moguce? Kako su imuni ili kako bas svi "prehodaju virus"?
Dosta se stvari ne uklapa...
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#15356 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

itekako wrote: 30/03/2020 14:00
Mogy87 wrote: 30/03/2020 13:58
itekako wrote: 30/03/2020 13:53

zasto mislite da ovo sto govori covjek ne bi mogla biti istina?
Ne mislim da ne bi mogla biti istina, ali za ljekara koji postavlja dijagnozu preko interneta rekla bi da je neozbiljan, a ne laika.
Takodje, u Sarajevu je u tom periodu bila jako rasprostranjena virusna upala pluca. Veliki broj pacijenata je i hospitalizovan.
slazem se da je pretjerao sa onih svojih 100%... ali biti tako iskljuciv i ne ostaviti ni jedan milimetar prostora za tako nesto....
kazes da je bila rasprostranjena VIRUSNA UPALA PLUCA. sta mislis koliko su testova napravili za influencu ako danas za koronu prave ovoliko?
Meni smeta postavljanje dijagnoza preko interneta. Samo to.
User avatar
He1972
Posts: 1497
Joined: 17/09/2017 08:05

#15357 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by He1972 »

starii wrote: 30/03/2020 14:44 https://www.klix.ba/vijesti/bih/profeso ... /200330103

najbolji komentar jednog profesora na stanje u fbih...profa svaka čast :thumbup:

"Nijedna ličnost koja je bila član kriznog štaba entiteta Federacija BiH nema ni formalne ni stvarne kompetencije. Svi odreda kadrovi su u stvarnosti politički produkt vladajućih političkih centara bez stvarnih kompetencija i potrebnih kvalifikacija. Sam premijer vlade Federacije BiH više liči na predsjednika mjesne zajednice i njenih problema nego na predsjednika vlade jednog entiteta. Često govori i to nepovezano, skače s teme na temu i bez i smisla i stvarne poruke pa i samog koncepta koji želi zastupati. Sama njegova pojava ne samo da ne ulijeva povjerenje u vlast i njene mjere i namjere, već svojim držanjem povećava konfuziju i nesigurnost u ono što radi i što mu je nadležnost", istakao je Fočo.
iliti kraće dilfaš je komad govedine par ekselans, fooodilu je potreban savjetnik za stavljanje maske, ali izbornom tijelu mjera :thumbup:
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#15358 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

Nisrin wrote: 30/03/2020 14:46 https://www.vecernji.hr/vijesti/rudan-a ... eu-1389892

Fino izjavio da sve smrtne slucajeve racunaju kao corona...a i prije je bio visok broj umrlih od sezonske gripe i svih drugih bolesti, samo sto je sad ta visoka koncentracija u Lombardiji..
Prijateljice koje zive tamo preko 10+ godina ne poznaju nikoga da je obolio, niti su cule od nekog poznanika da je obolio neko njihov bas od covid-19...
Ja vjerujem i ovim njemackim strucnjacima- infektolozima, epidemiolozima koji kazu da bi vecina bila pozitivna da se sad testira!

Meni samo nije jasno, mjere karantene se provode, a sve je veci i veci broj potvrdjenih, pa kriticnih slucajeva..
I sta bi sa onim Kinezima sto su ko muhe padali svuda okolo? Od cega, zna li se?


I nije mi jasno, prodavaci su sirom svijeta izlozeni 100% raznim ljudima, stotinama ljudi svakodnevno, zastite su preslabe, pa nisam cula da je jos iko zavrsio u bolnici, ili ne daj Boze na respiratoru? Kako je moguce? Kako su imuni ili kako bas svi "prehodaju virus"?
Dosta se stvari ne uklapa...
Nije rekao to. Rekao je:
"Naime, trenutno se zbog usmjerenosti na epidemiju svi slučajevi smrti vrlo starih ljudi kod kojih je u brisu grla dokazano postojanje virusa pripisuju COVID-19. Međutim, nakon što epidemija završi, trebat će usporediti broj umrlih u pojedinim oblastima Italije s prosjekom za iste mjesece u prethodnih nekoliko godina. Moglo bi se pokazati da bi određen dio već oboljelih ionako preminuo u istom mjesecu ili godini, a COVID-19 je samo ubrzao tu neminovnost za nekoliko tjedana ili mjeseci. U tom slučaju, izvršit če se tzv. "reklasifikacija" uzroka smrti, te će se one pripisati podliježećim bolestima u skladu s očekivanim razinama, a COVID-u samo one iznad očekivanih razina."

Znaci samo ljudi kojim je potvrdjen COVID. Ne sve smrti. Na primjeru Bergama reklasifikacija bi izgledala ovako:
U martu 2020 umrlo je 500 ljudi za 1 dan. Prosle godine u martu umrlo je 5. 5 se brise 495 je umrlo od COVIDa.
Na nivou Italije rast smrtnosti je 60%. Zanaci ako je prosle godine umiralo 1500 ove godine umire 2400. 900 zbog COVIDa. Ostali iz drugih razloga.
Last edited by Mogy87 on 30/03/2020 15:03, edited 1 time in total.
User avatar
sime_cipol
Posts: 16340
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#15359 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by sime_cipol »

Tambure wrote: 30/03/2020 14:33 zanimljivo bi bilo vidjeti npr u Italiji uporedno stanje za mjesec mart: smrti usljed corone i smrti usljed obične gripe. Nisam istraživao ali čisto sumnjam da su talijani ijedan slučaj u martu imali od obične gripe. :run:
U zadnje tri godine u martu je umiralo cca 60 000 Italijana.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#15360 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by daddy-kool »

Wuhan Residents Claim The True Death Toll From Coronavirus Is Close To 47,000

https://www.inquisitr.com/5970405/wuhan ... oll-42000/
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#15361 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by uglavnomja »

Ali_G wrote: 30/03/2020 14:00 Ima li neko slicne podatke za Svedsku? Prema zvanicnim info kod njih je 30/jan bio prvi otkriveni pacijent. Nemaju dijasporu, ali se navodi da se veliki broj vratio sa putovanja Italija/Austrija/Spanija, nemaju lockdown, normalno se krecu. Trenutno su na 3000 oboljelih.
146 mrtvih, 36 u zadnjih par dana, kazu njihovi fadili nije puno ako se podjeli na dane :roll:
User avatar
geralt
Posts: 5203
Joined: 14/09/2017 12:45

#15362 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by geralt »

Nisrin wrote: 30/03/2020 14:46 https://www.vecernji.hr/vijesti/rudan-a ... eu-1389892

Fino izjavio da sve smrtne slucajeve racunaju kao corona...a i prije je bio visok broj umrlih od sezonske gripe i svih drugih bolesti, samo sto je sad ta visoka koncentracija u Lombardiji..
Prijateljice koje zive tamo preko 10+ godina ne poznaju nikoga da je obolio, niti su cule od nekog poznanika da je obolio neko njihov bas od covid-19...
Ja vjerujem i ovim njemackim strucnjacima- infektolozima, epidemiolozima koji kazu da bi vecina bila pozitivna da se sad testira!

Meni samo nije jasno, mjere karantene se provode, a sve je veci i veci broj potvrdjenih, pa kriticnih slucajeva..
I sta bi sa onim Kinezima sto su ko muhe padali svuda okolo? Od cega, zna li se?


I nije mi jasno, prodavaci su sirom svijeta izlozeni 100% raznim ljudima, stotinama ljudi svakodnevno, zastite su preslabe, pa nisam cula da je jos iko zavrsio u bolnici, ili ne daj Boze na respiratoru? Kako je moguce? Kako su imuni ili kako bas svi "prehodaju virus"?
Dosta se stvari ne uklapa...
Image
Broj mrtvih po danu u opstini Nembro od 11 000 stanovnika, gdje se smatra da je korona pogodila najveci procenat stanovnistva. Plavo - standardni brojevi, crveno - mart 2020. U prosjeku im umire 120 ljudi godisnje. Tokom ove epidemije, umrlo im je 70 ljudi u 14 dana.

https://www.scmp.com/news/world/europe/ ... s-returned

Dalje, smrtovnice u dnevnim novinama u Bergamu, gradu malo vecem od Tuzle, 15.03.2020:

Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#15363 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

geralt wrote: 30/03/2020 15:07
Nisrin wrote: 30/03/2020 14:46 https://www.vecernji.hr/vijesti/rudan-a ... eu-1389892

Fino izjavio da sve smrtne slucajeve racunaju kao corona...a i prije je bio visok broj umrlih od sezonske gripe i svih drugih bolesti, samo sto je sad ta visoka koncentracija u Lombardiji..
Prijateljice koje zive tamo preko 10+ godina ne poznaju nikoga da je obolio, niti su cule od nekog poznanika da je obolio neko njihov bas od covid-19...
Ja vjerujem i ovim njemackim strucnjacima- infektolozima, epidemiolozima koji kazu da bi vecina bila pozitivna da se sad testira!

Meni samo nije jasno, mjere karantene se provode, a sve je veci i veci broj potvrdjenih, pa kriticnih slucajeva..
I sta bi sa onim Kinezima sto su ko muhe padali svuda okolo? Od cega, zna li se?


I nije mi jasno, prodavaci su sirom svijeta izlozeni 100% raznim ljudima, stotinama ljudi svakodnevno, zastite su preslabe, pa nisam cula da je jos iko zavrsio u bolnici, ili ne daj Boze na respiratoru? Kako je moguce? Kako su imuni ili kako bas svi "prehodaju virus"?
Dosta se stvari ne uklapa...
Image
Broj mrtvih po danu u opstini Nembro od 11 000 stanovnika, gdje se smatra da je korona pogodila najveci procenat stanovnistva. Plavo - standardni brojevi, crveno - mart 2020. U prosjeku im umire 120 ljudi godisnje. Tokom ove epidemije, umrlo im je 70 ljudi u 14 dana.

https://www.scmp.com/news/world/europe/ ... s-returned

Dalje, smrtovnice u dnevnim novinama u Bergamu, gradu malo vecem od Tuzle, 15.03.2020:

Nemoj cinjenice. Neki tamo ljudi su iskasapili video na kom se "sve vidi", namjerno izmanipulisali prevod i to je ulitimativni dokaz.
User avatar
Optimus09
Posts: 3083
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#15364 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Optimus09 »

Pretjerivanje,kao onkoloski pacijent da dobijem koronu,umrem nakon par dana karcinom se ne broji.
Plasenje naroda.
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#15365 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

Optimus09 wrote: 30/03/2020 15:11 Pretjerivanje,kao onkoloski pacijent da dobijem koronu,umrem nakon par dana karcinom se ne broji.
Plasenje naroda.
28 put. Komorbiditeti su:
- Visok pritisak 76,1%
- Dijabetes 35,5%
- Ishemicna kardiopatija 33%
- Atrijalna fibrilacija 24,5%
- BPCO 13,2%
- aktivni karcinom u posljednjih 5 godina 20,3%
Primjeni ovo na populaciju BiH. Ljudi koji su preminuli danas 66 i 53 godine. Nisu do penzije dobacili. Vama vjerovatno starci.
Last edited by Mogy87 on 30/03/2020 15:14, edited 1 time in total.
User avatar
geralt
Posts: 5203
Joined: 14/09/2017 12:45

#15366 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by geralt »

Mogy87 wrote: 30/03/2020 15:09
geralt wrote: 30/03/2020 15:07
Nisrin wrote: 30/03/2020 14:46 https://www.vecernji.hr/vijesti/rudan-a ... eu-1389892

Fino izjavio da sve smrtne slucajeve racunaju kao corona...a i prije je bio visok broj umrlih od sezonske gripe i svih drugih bolesti, samo sto je sad ta visoka koncentracija u Lombardiji..
Prijateljice koje zive tamo preko 10+ godina ne poznaju nikoga da je obolio, niti su cule od nekog poznanika da je obolio neko njihov bas od covid-19...
Ja vjerujem i ovim njemackim strucnjacima- infektolozima, epidemiolozima koji kazu da bi vecina bila pozitivna da se sad testira!

Meni samo nije jasno, mjere karantene se provode, a sve je veci i veci broj potvrdjenih, pa kriticnih slucajeva..
I sta bi sa onim Kinezima sto su ko muhe padali svuda okolo? Od cega, zna li se?


I nije mi jasno, prodavaci su sirom svijeta izlozeni 100% raznim ljudima, stotinama ljudi svakodnevno, zastite su preslabe, pa nisam cula da je jos iko zavrsio u bolnici, ili ne daj Boze na respiratoru? Kako je moguce? Kako su imuni ili kako bas svi "prehodaju virus"?
Dosta se stvari ne uklapa...
Image
Broj mrtvih po danu u opstini Nembro od 11 000 stanovnika, gdje se smatra da je korona pogodila najveci procenat stanovnistva. Plavo - standardni brojevi, crveno - mart 2020. U prosjeku im umire 120 ljudi godisnje. Tokom ove epidemije, umrlo im je 70 ljudi u 14 dana.

https://www.scmp.com/news/world/europe/ ... s-returned

Dalje, smrtovnice u dnevnim novinama u Bergamu, gradu malo vecem od Tuzle, 15.03.2020:

Nemoj cinjenice. Neki tamo ljudi su iskasapili video na kom se "sve vidi", namjerno izmanipulisali prevod i to je ulitimativni dokaz.
Jbg, svjestan sam da cinjenice ne mogu do sviju doprijeti - imamo temu na forumu da je Zemlja ravna, koju je solidan procenat ljudi uzeo za ozbiljno.

No, ako iznesene cinjenice jednu osobu odvrate od ideje da iz samoizolacije ode na rucak kod roditelja-penzionera, nesto sam postigao.
Cortado
Posts: 390
Joined: 26/11/2013 17:27

#15367 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Cortado »

starii wrote: 30/03/2020 14:44 https://www.klix.ba/vijesti/bih/profeso ... /200330103

najbolji komentar jednog profesora na stanje u fbih...profa svaka čast :thumbup:

"Nijedna ličnost koja je bila član kriznog štaba entiteta Federacija BiH nema ni formalne ni stvarne kompetencije. Svi odreda kadrovi su u stvarnosti politički produkt vladajućih političkih centara bez stvarnih kompetencija i potrebnih kvalifikacija. Sam premijer vlade Federacije BiH više liči na predsjednika mjesne zajednice i njenih problema nego na predsjednika vlade jednog entiteta. Često govori i to nepovezano, skače s teme na temu i bez i smisla i stvarne poruke pa i samog koncepta koji želi zastupati. Sama njegova pojava ne samo da ne ulijeva povjerenje u vlast i njene mjere i namjere, već svojim držanjem povećava konfuziju i nesigurnost u ono što radi i što mu je nadležnost", istakao je Fočo.
Ne to za Boga miloga, sad ce te prozvati da infantilno napadas vladu. :D

Covjek je potpuno u pravu!
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#15368 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Diwan »

NediM17
Posts: 21695
Joined: 05/11/2009 11:49

#15369 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by NediM17 »

Doktorska presica iz Srbije, Dr. Kon reče 65% ovih na respiratorima u Bgd. izmedju 25-55 god. :izet:
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#15370 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by high_volume »

Od 30-te minute je dokaz da se coronavirus širi i zrakom

https://www3.nhk.or.jp/nhkworld/en/onde ... o/5001289/
biglebovski
Posts: 3167
Joined: 02/11/2005 16:43

#15371 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

Mogy87 wrote: 30/03/2020 14:50 Meni smeta postavljanje dijagnoza preko interneta. Samo to.
:thumbup: Meni smeta postavljanje dijagnoza bez zvanične obdukcije.
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#15372 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

biglebovski wrote: 30/03/2020 15:28
Mogy87 wrote: 30/03/2020 14:50 Meni smeta postavljanje dijagnoza preko interneta. Samo to.
:thumbup: Meni smeta postavljanje dijagnoza bez zvanične obdukcije.
Onda su ti sve brojke o uzroku smrti u Njemackoj problematicne. Ikad. Osim u slucaju krivicnih dijela.
Ali_G
Posts: 4642
Joined: 02/03/2002 00:00

#15373 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Ali_G »

Vijest o preminuloj u Tuzli je u najmanju ruku diskutabilna. Nikakvih podataka o simptomima. Sve sto znamo je da je operisana, da je bila na oporavku, test +. S obzirom da do 20% nema nikakve simptome, da li je teoretski moguce da je zena u tih 20%? Al ce smrt biti uvedena u statistiku
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#15374 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Nadzorna_ploca »

Na kraju ce svi mrtvi svakako biti samo statistika.
A i oni oporavljeni.
A i oni koji nece fasovati bolescuru.
Uglavnom, ljudi su jebena statistika i sve su manje bitni. Bitniji je novac, vlast, moc, svemir, kosmos i ostalo.
User avatar
Hiran
Posts: 417
Joined: 19/03/2010 22:06

#15375 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Hiran »

Nisrin wrote: 30/03/2020 14:46 https://www.vecernji.hr/vijesti/rudan-a ... eu-1389892

Fino izjavio da sve smrtne slucajeve racunaju kao corona...a i prije je bio visok broj umrlih od sezonske gripe i svih drugih bolesti, samo sto je sad ta visoka koncentracija u Lombardiji..
Prijateljice koje zive tamo preko 10+ godina ne poznaju nikoga da je obolio, niti su cule od nekog poznanika da je obolio neko njihov bas od covid-19...
Ja vjerujem i ovim njemackim strucnjacima- infektolozima, epidemiolozima koji kazu da bi vecina bila pozitivna da se sad testira!

Meni samo nije jasno, mjere karantene se provode, a sve je veci i veci broj potvrdjenih, pa kriticnih slucajeva..
I sta bi sa onim Kinezima sto su ko muhe padali svuda okolo? Od cega, zna li se?


I nije mi jasno, prodavaci su sirom svijeta izlozeni 100% raznim ljudima, stotinama ljudi svakodnevno, zastite su preslabe, pa nisam cula da je jos iko zavrsio u bolnici, ili ne daj Boze na respiratoru? Kako je moguce? Kako su imuni ili kako bas svi "prehodaju virus"?
Dosta se stvari ne uklapa...
"Naime, trenutno se zbog usmjerenosti na epidemiju svi slučajevi smrti vrlo starih ljudi kod kojih je u brisu grla dokazano postojanje virusa pripisuju COVID-19."

Ogromna razlika.
Locked