Brojevi telefona za dezinfekciju stana?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#1 Brojevi telefona za dezinfekciju stana?

Post by ljuspica »

Koga da zovem za dezinfekciju stana i da li se to placa?
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#2 Re: Brojevi telefona za dezinfekciju stana?

Post by dobar osjecaj »

Na prvu djeluje mi apsurdno zasto bi bilo besplatno. Koliko sam upratila moguca je i obecana dezinfekcija zajednickih prostora. Svoje stanove cistimo sami.
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#3 Re: Brojevi telefona za dezinfekciju stana?

Post by ljuspica »

dobar osjecaj wrote: 21/03/2020 08:23 Na prvu djeluje mi apsurdno zasto bi bilo besplatno. Koliko sam upratila moguca je i obecana dezinfekcija zajednickih prostora. Svoje stanove cistimo sami.
Deratizacija je obavezna za sve zgrade i ona se radi svake godine....a zasto ne bi u ovoj situaciji bilo besplatno? Vanredno je stanje?
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#4 Re: Brojevi telefona za dezinfekciju stana?

Post by dobar osjecaj »

Provjeri na podacima koje bi trebala imati okacene na ulazu u zgradu za brojeve. Meni djeluje apsurdno jer su to nasi privatni prostori za koje smo zaduzeni sami. I vjerujem da je osnovna higijena koju upraznjavamo svaki dan dovoljna.
Inace koliko cesto bi trebali dolaziti da dezinfekuju sve stanove u svim gradovima da bi se zadovoljilo ludilo? Ko da dolazi toliko cesto i cime da dezinfikuje?
User avatar
sinuhe
Posts: 11483
Joined: 03/06/2011 11:33

#5 Re: Brojevi telefona za dezinfekciju stana?

Post by sinuhe »

Zasto bi neko dezinficirao stan ili ulice sto rade neke gradske vlasti?
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#6 Re: Brojevi telefona za dezinfekciju stana?

Post by ljuspica »

dobar osjecaj wrote: 21/03/2020 08:30 Provjeri na podacima koje bi trebala imati okacene na ulazu u zgradu za brojeve. Meni djeluje apsurdno jer su to nasi privatni prostori za koje smo zaduzeni sami. I vjerujem da je osnovna higijena koju upraznjavamo svaki dan dovoljna.
Inace koliko cesto bi trebali dolaziti da dezinfekuju sve stanove u svim gradovima da bi se zadovoljilo ludilo? Ko da dolazi toliko cesto i cime da dezinfikuje?
Pa dobro sad ispade da ti drzis higijenu a ja ne.
Ja sam pitala da li neko zna za broj i smatram da je to jako potrebno ovih dana, a nepotrebno je iznositi suvisna misljenja, ili se pravit pametan , ili ne znam ti sta. Stoji ta da je apsurdno da je besplatno, ali kad je vanredno stanje sto da ne..meni se ne placa 50 KM za njih ako je to toliko skupo...
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#7 Re: Brojevi telefona za dezinfekciju stana?

Post by dobar osjecaj »

Ne. Ne sugerisem superiornost moje nad bilo cijom higijenom nego mi je apsurdno u prakticnom smislu.
Naslovnica
Posts: 27904
Joined: 20/03/2013 15:38

#8 Re: Brojevi telefona za dezinfekciju stana?

Post by Naslovnica »

A može li mi neko objasniti korist od "dezinfekcije" kolovoza na području opštine Novo Sarajevo?!
Idu cisternama, lafo nešto dezinfikuju, dođem ja iz NG sa svojim autom i poserem im se u posao.
Na stranu to što se virus ne prenosi lizanjem asfalta i pneumatika?
Bolje bi im bilo da dezinfikuju ulaze i liftove.
Debili.
User avatar
CikCikCikPogodi
Posts: 2734
Joined: 29/01/2020 08:39

#9 Re: Brojevi telefona za dezinfekciju stana?

Post by CikCikCikPogodi »

Mozes i sam dezinfikovati ako imas onu prskalicu za pesticide, sto pod pritiskom radi, to je dobro za kuce. Vani sam vido da koriste motorne prskalice za pesticide i one vodene cistace pod pritiskom, sa dodtakom one bocice u koju stavljas deterdent. Mozda se moze i koristiti kompresor sa pistoljem za farbanje.
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#10 Re: Brojevi telefona za dezinfekciju stana?

Post by ljuspica »

pa da li je bolje provjetravati stan ili navecer i ujutro kad je hladnije provjetriti, sta mislite?
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#11 Re: Brojevi telefona za dezinfekciju stana?

Post by Dope_Man »

Stvarno svakakvih ljudi na ovom svijetu. I naravno sve bi besplatno. Boji se straznjici da se ne zarazi, al 50 KM je puno dati za nesto za sta ista misli da je pomoci u sprijecavanju zaraze :-)
Naslovnica wrote: 21/03/2020 09:41 A može li mi neko objasniti korist od "dezinfekcije" kolovoza na području opštine Novo Sarajevo?!
Idu cisternama, lafo nešto dezinfikuju, dođem ja iz NG sa svojim autom i poserem im se u posao.
Na stranu to što se virus ne prenosi lizanjem asfalta i pneumatika?
Bolje bi im bilo da dezinfikuju ulaze i liftove.
Debili.
Isto se pitam. Moze biti da obojica grijesimo ali ni ja ne vidim nikakvu logiku tu, ali eto kao da se nesto radi.
Naslovnica
Posts: 27904
Joined: 20/03/2013 15:38

#12 Re: Brojevi telefona za dezinfekciju stana?

Post by Naslovnica »

ljuspica wrote: 21/03/2020 11:48 pa da li je bolje provjetravati stan ili navecer i ujutro kad je hladnije provjetriti, sta mislite?
Rano ujutro definitivno.
Najmanja koncentracija svega što ne valja u xavi.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#13 Re: Brojevi telefona za dezinfekciju stana?

Post by plain vanilla »

ljuspica wrote: 21/03/2020 08:25
dobar osjecaj wrote: 21/03/2020 08:23 Na prvu djeluje mi apsurdno zasto bi bilo besplatno. Koliko sam upratila moguca je i obecana dezinfekcija zajednickih prostora. Svoje stanove cistimo sami.
Deratizacija je obavezna za sve zgrade i ona se radi svake godine....a zasto ne bi u ovoj situaciji bilo besplatno? Vanredno je stanje?
Zato sto neko mora nabaviti sredstva i platiti radnike da to obave. Drzava nista ne finansira.
Jesu li u apotekama besplatna sredstva za dezinfekciju, maske?
User avatar
nepass1
Posts: 9700
Joined: 06/07/2017 07:35

#14 Re: Brojevi telefona za dezinfekciju stana?

Post by nepass1 »

ljuspica wrote: 21/03/2020 08:45
dobar osjecaj wrote: 21/03/2020 08:30 Provjeri na podacima koje bi trebala imati okacene na ulazu u zgradu za brojeve. Meni djeluje apsurdno jer su to nasi privatni prostori za koje smo zaduzeni sami. I vjerujem da je osnovna higijena koju upraznjavamo svaki dan dovoljna.
Inace koliko cesto bi trebali dolaziti da dezinfekuju sve stanove u svim gradovima da bi se zadovoljilo ludilo? Ko da dolazi toliko cesto i cime da dezinfikuje?
Pa dobro sad ispade da ti drzis higijenu a ja ne.
Ja sam pitala da li neko zna za broj i smatram da je to jako potrebno ovih dana, a nepotrebno je iznositi suvisna misljenja, ili se pravit pametan , ili ne znam ti sta. Stoji ta da je apsurdno da je besplatno, ali kad je vanredno stanje sto da ne..meni se ne placa 50 KM za njih ako je to toliko skupo...
Reci da se zajebajes, dezinfikuj sam
User avatar
vjeshalica
Posts: 17243
Joined: 31/03/2019 14:56

#15 Re: Brojevi telefona za dezinfekciju stana?

Post by vjeshalica »

ljuspica wrote: 21/03/2020 08:25
dobar osjecaj wrote: 21/03/2020 08:23 Na prvu djeluje mi apsurdno zasto bi bilo besplatno. Koliko sam upratila moguca je i obecana dezinfekcija zajednickih prostora. Svoje stanove cistimo sami.
Deratizacija je obavezna za sve zgrade i ona se radi svake godine....a zasto ne bi u ovoj situaciji bilo besplatno? Vanredno je stanje?
Nmg da vjerujem da ne znas razliku izmedju dezinfekcije i deratizacije

Nazives firme za dezinfekciju i platis da ti ljudi zavrse
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#16 Re: Brojevi telefona za dezinfekciju stana?

Post by Chmoljo »

Deratizacija se radi dva puta godišnje. I to zajedničkih dijelova zgrade.

Stanovi su uvijek u privatnoj režiji ili pod uvjetom da zgrada sebi može priuštiti i ima potrebe da se čiste stanovi, zbog npr, najezde žohara.

To džabalama, pitajte vlasnike privatnih kuća je li njima išta besplatno. I čuj puno 50 KM.

Ako je puno, lavor, krpa i sapun i lagano na koljena.
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#17 Re: Brojevi telefona za dezinfekciju stana?

Post by neko_sa_strane »

Cijena je obično 1 ili 1,5KM po kvadratu. Bar sam ja našao na par mjesta.
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#18 Re: Brojevi telefona za dezinfekciju stana?

Post by ljuspica »

vjeshalica wrote: 21/03/2020 14:35
ljuspica wrote: 21/03/2020 08:25
dobar osjecaj wrote: 21/03/2020 08:23 Na prvu djeluje mi apsurdno zasto bi bilo besplatno. Koliko sam upratila moguca je i obecana dezinfekcija zajednickih prostora. Svoje stanove cistimo sami.
Deratizacija je obavezna za sve zgrade i ona se radi svake godine....a zasto ne bi u ovoj situaciji bilo besplatno? Vanredno je stanje?
Nmg da vjerujem da ne znas razliku izmedju dezinfekcije i deratizacije

Nazives firme za dezinfekciju i platis da ti ljudi zavrse
Ovdje niko nije spomenuo neznanje u razlici, spomenuta je deratizacija, a zatim sam odvojila sa 3 tackice vodeci se ranijim pitanjem koje je povezano sa dezinfekcijom, a sad mozda si ti saznao/la tek sad da postoji razlika pa se tu iscudjavas kao eto otkrio si Ameriku. Mozda i jesi sve dotle dok uzivas u nekim sitnim cinicnim forumskim jadnim probadanjem da na taj nacin lijecis svoje komplekse.
A sad pitam sve ostale samo ne citiranog, ko placa deratizaciju? Mi iz zgrade? Pa ja minimum dajem za ciscenje zgrade ne mogu vjerovat da u to spada i deratizacija 2x godisnje!!!???
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#19 Re: Brojevi telefona za dezinfekciju stana?

Post by dobar osjecaj »

ljuspica wrote: 21/03/2020 22:02
vjeshalica wrote: 21/03/2020 14:35
ljuspica wrote: 21/03/2020 08:25
Deratizacija je obavezna za sve zgrade i ona se radi svake godine....a zasto ne bi u ovoj situaciji bilo besplatno? Vanredno je stanje?
Nmg da vjerujem da ne znas razliku izmedju dezinfekcije i deratizacije

Nazives firme za dezinfekciju i platis da ti ljudi zavrse
Ovdje niko nije spomenuo neznanje u razlici, spomenuta je deratizacija, a zatim sam odvojila sa 3 tackice vodeci se ranijim pitanjem koje je povezano sa dezinfekcijom, a sad mozda si ti saznao/la tek sad da postoji razlika pa se tu iscudjavas kao eto otkrio si Ameriku. Mozda i jesi sve dotle dok uzivas u nekim sitnim cinicnim forumskim jadnim probadanjem da na taj nacin lijecis svoje komplekse.
A sad pitam sve ostale samo ne citiranog, ko placa deratizaciju? Mi iz zgrade? Pa ja minimum dajem za ciscenje zgrade ne mogu vjerovat da u to spada i deratizacija 2x godisnje!!!???
Koliko mjesecno placamo, toliko neki mjesecno i dobiju nazad. Mi placamo solidan iznos mjesecno, u zgradi zivi dovoljno stanara za odrzivost i srecom vecina ima zadovoljavajuci nivo kulture zivljenja. Stepeniste i lift se ciste cesto i sve djeluje cisto. Nemamo ni zohare ni stjenice.
Ne znam za cijenu deratizacije ni dezinfekcije. Dezinsekciju sam narucivala za prijateljicu koja ne govori nas jezik i u vise firmi koje se time bave su rekli da kosta 1 km/m2.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17243
Joined: 31/03/2019 14:56

#20 Re: Brojevi telefona za dezinfekciju stana?

Post by vjeshalica »

ljuspica wrote: 21/03/2020 22:02
vjeshalica wrote: 21/03/2020 14:35
ljuspica wrote: 21/03/2020 08:25
Deratizacija je obavezna za sve zgrade i ona se radi svake godine....a zasto ne bi u ovoj situaciji bilo besplatno? Vanredno je stanje?
Nmg da vjerujem da ne znas razliku izmedju dezinfekcije i deratizacije

Nazives firme za dezinfekciju i platis da ti ljudi zavrse
Ovdje niko nije spomenuo neznanje u razlici, spomenuta je deratizacija, a zatim sam odvojila sa 3 tackice vodeci se ranijim pitanjem koje je povezano sa dezinfekcijom, a sad mozda si ti saznao/la tek sad da postoji razlika pa se tu iscudjavas kao eto otkrio si Ameriku. Mozda i jesi sve dotle dok uzivas u nekim sitnim cinicnim forumskim jadnim probadanjem da na taj nacin lijecis svoje komplekse.
A sad pitam sve ostale samo ne citiranog, ko placa deratizaciju? Mi iz zgrade? Pa ja minimum dajem za ciscenje zgrade ne mogu vjerovat da u to spada i deratizacija 2x godisnje!!!???
Pa da znas sustinsku razliku izmedju te dvije stvari skontala bi poentu...i ne kaci se mene licno kratko si tu na forumu vjerovatno kloncina
Odluci se hoces li dezinfekciju ili deratizaciju ili mozda dezinsekciju...da znas razlike ne bi pitala za jedno i drugo i mijesala babe i zabe za svoju potrebu
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#21 Re: Brojevi telefona za dezinfekciju stana?

Post by Chmoljo »

Deratizacija nema nikakve veze sa čišćenjem zgrade i koliko znam zakonska obaveza je 2x godišnje i plaća se oko 30 KM bez PDVa.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17243
Joined: 31/03/2019 14:56

#22 Re: Brojevi telefona za dezinfekciju stana?

Post by vjeshalica »

Mozda je pomijesala naziv firme Deratizacija i naljepnice u haustoru pa misli da je deratizacija izvrsena hah
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#23 Re: Brojevi telefona za dezinfekciju stana?

Post by ljuspica »

vjeshalica wrote: 22/03/2020 00:41 Mozda je pomijesala naziv firme Deratizacija i naljepnice u haustoru pa misli da je deratizacija izvrsena hah
Nista ti i dalje svoje pa svoje furas, nameces svoje vidjenje da prikazes situaciju onako kako si i sama zamislila. Ne ide ti. To jedno, a drugo na forumu sam mnogo duze od tebe bar sto se ovog nicka tice (cirka 10 godina), a i duze sam ne brini. Nisam klon, ali sam zaboravila stari pass, a i da sam klon, a i da sma se jucer registrovala, sta to tebe u odnosu na sve navedenom cini boljom osobom ili osobom u nekoj prednosti?

Za odrzavanje zgrade (u sta spada apsolutno sve od popravaka do ciscenja ,do deratizacije ja placam svega 5 KM), a kad sam rekla "ciscenje" mislila sam sve to u paketu na racunu koji placam i obicno kad ga placam kazem "racun za ciscenje zgrade". Ovdje sve neki prepismeni insani kojima se sve sitnice moraju obrazlozit tako pikselasto, da nista ne mogu skontat izmedju redova.
Wind
Posts: 1429
Joined: 31/10/2008 22:28

#24 Re: Brojevi telefona za dezinfekciju stana?

Post by Wind »

Pa nemogu da vjerujem kakvih likova ima....znate li vi ista da uradite?

Da li je tesko malo na gooooogle pa vidjet sta te interesuje ili je lakse ovdje danima se raspravljat oko gluposti. Evo ti firma koja radi to sto te interesuje, nazovi i dogovori se.

http://sanitacija.ba

Samo neko mahalanje...
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3046
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#25 Re: Brojevi telefona za dezinfekciju stana?

Post by suad-sarajevo »

Izgleda da smo ove godine i mi donijeli stjenice sa mora a koliko čitam dosta ljudi se žali da je ove sezone invazija istih. Ne gine mi sanitacija meni se čini. Kakva su vaša iskustva?
Post Reply