Kosarkaska reprezentacija BiH

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#18751 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Diwan »

Ma u redu je sve što je čovjek rekao (Gordić). Večina izjašnjavanja je politika i ideologija. Nažalost, etnos i pleme i dalje igra veliku ulogu kod mnogih.
Lično više preferiram građansku opciju i kosmpolitizam. Prvo čovjek, pa onda opstalo, a i to ostalo ako je potrebno, a realno nije uopšte potrebno.

Čovjek
ime
spol
(državnost?)

sasvim dovoljno, mada u nazivima zemalja, mnogih, naziv zemlje ima povezanost sa plemenom. Ako živiš u Hrvatskoj a nisi hrvat, ti si državljanin Hrvatske, tj. zemlje hrvata. Ili u Srbiji. Sranje opšte.

ne znam kad ćemo više se riješiti podijela, generalno cijelo čovjećanstvo. Jebeš ovo sve i zatucanost.
User avatar
spree
Posts: 7883
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#18752 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by spree »

kakavdanakneiskustvu wrote: 17/03/2020 00:25
spree wrote: 16/03/2020 23:14 Ja sam se izjasnio kao Bosanac i Hercegovac na popisu. Ko je rekao da ne moze? Popisivac? Ne znam sto bjezis u neki formalizam. Jarane kad je ovaj ustav nastao? Mislim da si rodjen prije njegovog nestanka. Jel' tako postujes sta god ti neko nametne, cak i mimo logike. Covjek iz BiH je Bosanac i Hercegovac (ukoliko se ne odrekne drzavljanstva kao tvoj "ljubimac" ili mu se ono ne oduzme) i to je toliko logično da prosto ne vjerujem da to moram pisati. Neko ko kaze da nije Bosanac i Hercegovac i ne treba da ovu državu predstavlja nigdje. Bosanac predstavlja Bosnu, Iranac Iran itd. Veoma jednostavno.
ma mozes se izjasniti kako hoces ali nece nigdje pisati u rezultatima popisa da bosanaca i hercegovaca ima toliko i toliko,,to valjda znas,nego ce ih voditi pod ostale


kad nurkić kaže da je bošnjak a ne kaze da je bosanac i hercegovac, smeta li to ?
koliko ja znam pisalo je koliko ljudi se izjasnilo ko bosanac i hercegovac.

ako kaze da nije bosanac i hercegovac, nego da je bilo sta drugo meni smeta. bosnjak, marsovac, konj nebitno. bosanci i hercegovci igraju za bih i nikako drugacije.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58740
Joined: 03/08/2010 19:04

#18753 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by kakavdanakneiskustvu »

spree wrote: 17/03/2020 09:11
kakavdanakneiskustvu wrote: 17/03/2020 00:25
spree wrote: 16/03/2020 23:14 Ja sam se izjasnio kao Bosanac i Hercegovac na popisu. Ko je rekao da ne moze? Popisivac? Ne znam sto bjezis u neki formalizam. Jarane kad je ovaj ustav nastao? Mislim da si rodjen prije njegovog nestanka. Jel' tako postujes sta god ti neko nametne, cak i mimo logike. Covjek iz BiH je Bosanac i Hercegovac (ukoliko se ne odrekne drzavljanstva kao tvoj "ljubimac" ili mu se ono ne oduzme) i to je toliko logično da prosto ne vjerujem da to moram pisati. Neko ko kaze da nije Bosanac i Hercegovac i ne treba da ovu državu predstavlja nigdje. Bosanac predstavlja Bosnu, Iranac Iran itd. Veoma jednostavno.
ma mozes se izjasniti kako hoces ali nece nigdje pisati u rezultatima popisa da bosanaca i hercegovaca ima toliko i toliko,,to valjda znas,nego ce ih voditi pod ostale


kad nurkić kaže da je bošnjak a ne kaze da je bosanac i hercegovac, smeta li to ?
koliko ja znam pisalo je koliko ljudi se izjasnilo ko bosanac i hercegovac.

ako kaze da nije bosanac i hercegovac, nego da je bilo sta drugo meni smeta. bosnjak, marsovac, konj nebitno. bosanci i hercegovci igraju za bih i nikako drugacije.
nije,samo tri kons. naroda i ostali

i u SFRJ su za repke igrali hrvati,srbi,makednoci,slovenci,bosanci i hercegovci,nije u toj drzavi postojala samo jedna nacija,pa nije valjda da ne znas za razliku izmedju etnicke ili nacionalne pripadnosti i pripadnosti drzavi u kojoj neko zivi,evo pada mi na pamet attleticar asmir kolašinac,čovjek nastupa za srbiju,od oca spahe i majke muradije,je li srbin zato što je iz srbije i nastupa za srbiju?

@tomo,opomeni nas svega ti,ne znamo sami stati
User avatar
spree
Posts: 7883
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#18754 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by spree »

kakavdanakneiskustvu wrote: 17/03/2020 09:36

nije,samo tri kons. naroda i ostali

i u SFRJ su za repke igrali hrvati,srbi,makednoci,slovenci,bosanci i hercegovci,nije u toj drzavi postojala samo jedna nacija,pa nije valjda da ne znas za razliku izmedju etnicke ili nacionalne pripadnosti i pripadnosti drzavi u kojoj neko zivi,evo pada mi na pamet attleticar asmir kolašinac,čovjek nastupa za srbiju,od oca spahe i majke muradije,je li srbin zato što je iz srbije i nastupa za srbiju?

@tomo,opomeni nas svega ti,ne znamo sami stati
onda sam ja ostali, ali jebo politiku. hajmo malo logike. hrvati iz hrvatske, bosanci iz bosne, rusi iz rusije. sfrj je bila federacija, dok bih to nije, tako da ne stoji poredjenje. asmir jeste srbin jer mu stoji da je drzavljanin srbije, jer je rodjen i zivi tamo, jer nastupa za srbiju i nosi dres gdje pise srbija. zamisli da on kaze ja nisam srbin ja sam neki drugi kurac. kako bi ga docekali u javnosti srbije. kod nas sve moze. jebo ti nas. pa i djedovicu bi se dosta ljudi sagelo. to dovoljno govori o nama.
i fakat dosta o ovome. moj je stav, ako nisi bosanac i hercegovac ne trebas da nastupas za bosnu i hercegovinu i vozdra.
User avatar
hrasno38
Posts: 31473
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#18756 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

spree wrote: 16/03/2020 20:55 Valjda su Bosanci i Hercegovci prvenstveno ili mozda ja nesto pogrešno rezonujem, ali ne vjerujem. Koliko ja znam Srbi su u Srbiji, Hrvati u Hrvatskoj, bubam Indonežani u Indoneziji i pazi sad nose dresove na kojima, na prsima pisu imena tih drzava. Kome se ne svidja i ko bi volio da mu pise neko drugo ime drzave na dresu, bujrum, niko mu ne brani, osim mozda selektora tih drzava jer smatraju da nisu dovoljno kvalitetni da igraju tamo.
Sta ti pise u Ustavu Bosne i Hercegovine?

U preambuli....
Podsjećajući se na Osnovna načela usaglašena u Ženevi 8. 9. 1995. godine i u Njujorku 26. 9.1995. godine, Bošnjaci, Hrvati i Srbi, kao konstitutivni narodi (u zajednici s ostalima), i građani Bosne i Hercegovine ovim utvrđuju Ustav Bosne i Hercegovine

ili npr....

Član V
Predsjedništvo
Predsjedništvo Bosne i Hercegovine se sastoji od tri člana: jednog Bošnjaka i jednog Hrvata, koji se svaki biraju neposredno sa teritorije Federacije, i jednog Srbina, koji se bira neposredno sa teritorije Republike Srpske.

Nista Nemanja nije rekao sto mu ne dozvoljava Ustav BiH i Dejtonski sporazum tako da ne treba jeabti njemu majku nego onima koji su potpisali takav sporazum i onima koji 20 godina ni ne pokusavaju da uniste ovu nacionalnu a uvedu GRADJANSKU OPCIJU u kojoj ces prvo biti BOSANAC I HERCEGOVAC!
User avatar
hrasno38
Posts: 31473
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#18757 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

spree wrote: 16/03/2020 23:14 Ja sam se izjasnio kao Bosanac i Hercegovac na popisu. Ko je rekao da ne moze? Popisivac? Ne znam sto bjezis u neki formalizam. Jarane kad je ovaj ustav nastao? Mislim da si rodjen prije njegovog nestanka. Jel' tako postujes sta god ti neko nametne, cak i mimo logike. Covjek iz BiH je Bosanac i Hercegovac (ukoliko se ne odrekne drzavljanstva kao tvoj "ljubimac" ili mu se ono ne oduzme) i to je toliko logično da prosto ne vjerujem da to moram pisati. Neko ko kaze da nije Bosanac i Hercegovac i ne treba da ovu državu predstavlja nigdje. Bosanac predstavlja Bosnu, Iranac Iran itd. Veoma jednostavno.
U pravu si i ja sam se tako izjasnio i vode nas kao OSTALE a ne kao PRIMARNE!!!
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58740
Joined: 03/08/2010 19:04

#18758 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by kakavdanakneiskustvu »

hrasno38 wrote: 17/03/2020 14:56
spree wrote: 16/03/2020 20:55 Valjda su Bosanci i Hercegovci prvenstveno ili mozda ja nesto pogrešno rezonujem, ali ne vjerujem. Koliko ja znam Srbi su u Srbiji, Hrvati u Hrvatskoj, bubam Indonežani u Indoneziji i pazi sad nose dresove na kojima, na prsima pisu imena tih drzava. Kome se ne svidja i ko bi volio da mu pise neko drugo ime drzave na dresu, bujrum, niko mu ne brani, osim mozda selektora tih drzava jer smatraju da nisu dovoljno kvalitetni da igraju tamo.
Sta ti pise u Ustavu Bosne i Hercegovine?

U preambuli....
Podsjećajući se na Osnovna načela usaglašena u Ženevi 8. 9. 1995. godine i u Njujorku 26. 9.1995. godine, Bošnjaci, Hrvati i Srbi, kao konstitutivni narodi (u zajednici s ostalima), i građani Bosne i Hercegovine ovim utvrđuju Ustav Bosne i Hercegovine

ili npr....

Član V
Predsjedništvo
Predsjedništvo Bosne i Hercegovine se sastoji od tri člana: jednog Bošnjaka i jednog Hrvata, koji se svaki biraju neposredno sa teritorije Federacije, i jednog Srbina, koji se bira neposredno sa teritorije Republike Srpske.

Nista Nemanja nije rekao sto mu ne dozvoljava Ustav BiH i Dejtonski sporazum tako da ne treba jeabti njemu majku nego onima koji su potpisali takav sporazum i onima koji 20 godina ni ne pokusavaju da uniste ovu nacionalnu a uvedu GRADJANSKU OPCIJU u kojoj ces prvo biti BOSANAC I HERCEGOVAC!
:thumbup:
User avatar
spree
Posts: 7883
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#18759 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by spree »

hrasno38 wrote: 17/03/2020 14:56
spree wrote: 16/03/2020 20:55 Valjda su Bosanci i Hercegovci prvenstveno ili mozda ja nesto pogrešno rezonujem, ali ne vjerujem. Koliko ja znam Srbi su u Srbiji, Hrvati u Hrvatskoj, bubam Indonežani u Indoneziji i pazi sad nose dresove na kojima, na prsima pisu imena tih drzava. Kome se ne svidja i ko bi volio da mu pise neko drugo ime drzave na dresu, bujrum, niko mu ne brani, osim mozda selektora tih drzava jer smatraju da nisu dovoljno kvalitetni da igraju tamo.
Sta ti pise u Ustavu Bosne i Hercegovine?

U preambuli....
Podsjećajući se na Osnovna načela usaglašena u Ženevi 8. 9. 1995. godine i u Njujorku 26. 9.1995. godine, Bošnjaci, Hrvati i Srbi, kao konstitutivni narodi (u zajednici s ostalima), i građani Bosne i Hercegovine ovim utvrđuju Ustav Bosne i Hercegovine

ili npr....

Član V
Predsjedništvo
Predsjedništvo Bosne i Hercegovine se sastoji od tri člana: jednog Bošnjaka i jednog Hrvata, koji se svaki biraju neposredno sa teritorije Federacije, i jednog Srbina, koji se bira neposredno sa teritorije Republike Srpske.

Nista Nemanja nije rekao sto mu ne dozvoljava Ustav BiH i Dejtonski sporazum tako da ne treba jeabti njemu majku nego onima koji su potpisali takav sporazum i onima koji 20 godina ni ne pokusavaju da uniste ovu nacionalnu a uvedu GRADJANSKU OPCIJU u kojoj ces prvo biti BOSANAC I HERCEGOVAC!
ma nabijem na onu stvar i ove sto su potpisali i ove konstitutivne, a na kraju i nemanju. ovaj nakaradni ustav dozvoljava svasta, a i svako sebi svasta uzima za pravo. mozda mu ustav dozvoljava, ali mozak ne bi trebao da ga ima. cuj nisam bosanac. ma nek se goni u pm.
User avatar
hrasno38
Posts: 31473
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#18760 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

spree wrote: 17/03/2020 15:52
hrasno38 wrote: 17/03/2020 14:56
spree wrote: 16/03/2020 20:55 Valjda su Bosanci i Hercegovci prvenstveno ili mozda ja nesto pogrešno rezonujem, ali ne vjerujem. Koliko ja znam Srbi su u Srbiji, Hrvati u Hrvatskoj, bubam Indonežani u Indoneziji i pazi sad nose dresove na kojima, na prsima pisu imena tih drzava. Kome se ne svidja i ko bi volio da mu pise neko drugo ime drzave na dresu, bujrum, niko mu ne brani, osim mozda selektora tih drzava jer smatraju da nisu dovoljno kvalitetni da igraju tamo.
Sta ti pise u Ustavu Bosne i Hercegovine?

U preambuli....
Podsjećajući se na Osnovna načela usaglašena u Ženevi 8. 9. 1995. godine i u Njujorku 26. 9.1995. godine, Bošnjaci, Hrvati i Srbi, kao konstitutivni narodi (u zajednici s ostalima), i građani Bosne i Hercegovine ovim utvrđuju Ustav Bosne i Hercegovine

ili npr....

Član V
Predsjedništvo
Predsjedništvo Bosne i Hercegovine se sastoji od tri člana: jednog Bošnjaka i jednog Hrvata, koji se svaki biraju neposredno sa teritorije Federacije, i jednog Srbina, koji se bira neposredno sa teritorije Republike Srpske.

Nista Nemanja nije rekao sto mu ne dozvoljava Ustav BiH i Dejtonski sporazum tako da ne treba jeabti njemu majku nego onima koji su potpisali takav sporazum i onima koji 20 godina ni ne pokusavaju da uniste ovu nacionalnu a uvedu GRADJANSKU OPCIJU u kojoj ces prvo biti BOSANAC I HERCEGOVAC!
ma nabijem na onu stvar i ove sto su potpisali i ove konstitutivne, a na kraju i nemanju. ovaj nakaradni ustav dozvoljava svasta, a i svako sebi svasta uzima za pravo. mozda mu ustav dozvoljava, ali mozak ne bi trebao da ga ima. cuj nisam bosanac. ma nek se goni u pm.
U POTPUNOSTI PODRZAVAM SVAKU TVOJU NAPISANU RIJEC ali Nemanja je ono sto mu Ustav dozvoljava da bude i niko nema pravo da mu to oduzme a i da se ljuti na njega. Kad je god ihrao za reprezentaciju igrao je posteno i na kraju krajeva i rekao je da mu je cast igrati ali da to nije bilo u odredjenom trenutku dobro za njegovu karijeru sto je mozda i tacno!
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58740
Joined: 03/08/2010 19:04

#18761 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by kakavdanakneiskustvu »

Amar Alibegović novi košarkaš Virtusa iz Bologne
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#18763 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Tomahawk11 »

Kako ono bi...Harun pokrao savez....odakle će mu se sad isplatiti ovolika lova...ili će se Harun napraviti dobar i halaliti savezu?
User avatar
jazzer
Posts: 7212
Joined: 20/12/2004 14:44

#18764 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by jazzer »

meni je najjace kada tako dodju na neku funkciju u savezu (bilo kojem), dosli da pomognu BiH, patriote
koje voli BiH vise od majke i oca, njihovo iskustvo ce pomoci savezu, zele BiH na svakom velikom takmicenju i oni
ce pomoci, bla, bla...

I nakon par godina izadju bogatiji nego sto su usli u te saveze, cesto se ganjaju po sudu i uvijek je zbog novca i funkcije, nikada
zbog nekih drugih stvari.
User avatar
spree
Posts: 7883
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#18765 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by spree »

Jel' moguce da drzava ne daje neku naknadu/nagradu/penziju zasluznim igracima koji su predstavljali drzavu na velikim takmicenjima? Gledam sad ovaj clank kako samir leric radi kao dostavljač hljeba :( . Jebem ti drzavu naopaku :twisted:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40814
Joined: 29/06/2011 23:39

#18766 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by dječak sa šibicama »

U sustini drzava nagradi zasluzne sportiste, uglavnom one koji osvoje neku svjetsku, europsku ili olimpijsku medalju.

Mislim da sam citao da u Srbiji zlatni olimpijci imaju penziju oko 400 ili cak 500 eura, srebrna medalja manje, i tako.

Ne znam kako je u Hrvatskoj.
User avatar
aCme
Posts: 3463
Joined: 23/04/2010 01:06

#18767 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by aCme »

Nakon 12 godina reprezentativne karijere, pet Eurobasketa, osvojenog prvenstva i kupova BiH, potom diplome prof. sporta, usmjerenje košarka (DIF), kao i diplomom višeg sportskog trenera, te osam godina provedenih na birou rada, legenda bh. košarke odlazi sa parketa, ali uvijek kao pobjednik.

:bih:
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#18768 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by karanana »

Odlicna vijest da je luka garza pristao da igra za nas. Jest da je centar kao i nurk ali naci ce se neka kombinacija da igraju zajedno. Jos da nam nurk nadje kakvog amerikanca solidnog, razvaljivali bi
User avatar
Logovan
Posts: 94403
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#18769 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Logovan »

Luka Garza :thumbup: :thumbup:
User avatar
studeni76
Posts: 5422
Joined: 03/06/2009 14:12

#18770 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by studeni76 »

A sta to prakticno znaci za nas? Ovih igraca iz USA svakako nema u reprezentaciji, samo mogu doci na prvenstva.
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#18771 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by karanana »

Tacno je to da se rasporedi njihovih tekmi u americi i reprezentativni termini za kvale dosta puta poklapaju i da se ne moze bas racunati na amerikance cesto mimo prvenstava. Izgleda da se luka vraca jos jednu godinu na college, malo me cudi da su prognoze nba drafta bile tako lose da je odlucio da ostane jos godinu na collegu. Po meni je bio kasni prvi round ali izgleda da su ga prognoze stavljale medju zadnje pickove.
Ne znam, sa svim ovim pomjeranjima i odgadjanjima sta ce biti kad su rasporedi tekmi u pitanju. Ja sam i zaboravio na cemu smo mi kad su kvale u pitanju? Gdje se stalo?
User avatar
hrasno38
Posts: 31473
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#18772 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

Ostatak kvalifikacija muske i zenske A selekcije igra se u Sarajevu po fazonu NBA lige. Posto smo sinoc na nasoj fudbaskoj reprezentaciji da domaci teren ne znaci nista ne znam sta bih rekao i za ovo. Jedino sto se nadam da ce igrati za nas Nurkic, Musa i Garza.

https://scsport.ba/potvrdila-fiba-saraj ... urobasket/
User avatar
Evolution_IV
Posts: 13280
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#18773 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Evolution_IV »

imamo ok sanse,samo da odigraju ozbiljno :thumbup:

Image
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20566
Joined: 12/08/2013 12:51

#18774 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by insaneinthebrain »

Zna li se koliko se utakmica igra u novembarskom balonu :?
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40814
Joined: 29/06/2011 23:39

#18775 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by dječak sa šibicama »

Sve se igra u novembru, ako dodju NBA igraci onda ce Latvija i Grcka biti pakleno jake.
Post Reply