Deblokada Sarajeva???

Post Reply
PM72
Posts: 17782
Joined: 30/04/2012 16:54

#7301 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by PM72 »

invincible1921 wrote: 15/03/2020 19:33 ..pa i silovanja i ubistva koja mu se stavljaju na teret po nekim sumnjama?
O otimacini na igmanu zbog koje si i ti sam u sarajevu dosta puta gladovo necu ni da pricam...
Pojasni mi ovo,ako ti nije teško.
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#7302 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by invincible1921 »

PM72 wrote: 15/03/2020 19:47
invincible1921 wrote: 15/03/2020 19:33 ..pa i silovanja i ubistva koja mu se stavljaju na teret po nekim sumnjama?
O otimacini na igmanu zbog koje si i ti sam u sarajevu dosta puta gladovo necu ni da pricam...
Pojasni mi ovo,ako ti nije teško.
Cuo sam nebrojano glasina o stvarima koje sam naveo da je i on njegovi ljudi radili po sarajevu, ali necu o tome jer kao sto rekoh nije provjereno...

Sta ti imam bgt za Igman pojasnjavat? Eto sad ispade i to neko izmislja....150 hiljada rampi , skidali sa kamiona sta im je trebalo, otimali oruzje i opremu, tukli nase vojnike i komandu, ponasali se kako im se prohtije ? Vrhunac bezobrazluka mozes vidjeti na YT i snimkom sa "sultanom"
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#7303 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by tempuser »

invincible1921 wrote: 15/03/2020 19:33 Znas ti njegove ljude, al ja znam one sa druge strane... pa i one koji su bili svjedoci na sudnjenju oko tog slucaja...
Inace je u 99% drugih stvari upravu, ali ovo je njegov problem... Za njega postoji samo ono sto on zna ili su mu ispricali, bez obzira koliko tu usko ili netacno moze biti, to namece drugima i ne dozvoljava mogucnost da mimo toga postoji ista drugo...
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#7304 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by tempuser »

PM72 wrote: 15/03/2020 19:46 Što bi rekli ovi novi stanovnici Sarajeva...halali...samo, nešto nisam primjetio da si pisao o svom doprinosu u ratu...gdje si bio? Šta si radio?
Da bi ti NSP i slicni evidentiraci mjerili moj doprinos prema broju "brobenih" postova... Jest, kako da ne!
PM72
Posts: 17782
Joined: 30/04/2012 16:54

#7305 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by PM72 »

tempuser wrote: 15/03/2020 19:51
invincible1921 wrote: 15/03/2020 19:33 Znas ti njegove ljude, al ja znam one sa druge strane... pa i one koji su bili svjedoci na sudnjenju oko tog slucaja...
Inace je u 99% drugih stvari upravu, ali ovo je njegov problem... Za njega postoji samo ono sto on zna ili su mu ispricali, bez obzira koliko tu usko ili netacno moze biti, to namece drugima i ne dozvoljava mogucnost da mimo toga postoji ista drugo...
Nisi u pravu .Ja svoje sagovornike ne nazivam idiotima ako imaju drugačije mišljenje.Pokušavam saznati nešto novo ali kod tebe nisam našao nijedan post na ovoj temi u kojoj opisuješ vlastiti doživljaj.Guglanje nije isto kao nešto što si lično preživio ili vidio.
PM72
Posts: 17782
Joined: 30/04/2012 16:54

#7306 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by PM72 »

invincible1921 wrote: 15/03/2020 19:50
PM72 wrote: 15/03/2020 19:47
Cuo sam nebrojano glasina o stvarima koje sam naveo da je i on njegovi ljudi radili po sarajevu, ali necu o tome jer kao sto rekoh nije provjereno...

Sta ti imam bgt za Igman pojasnjavat? Eto sad ispade i to neko izmislja....150 hiljada rampi , skidali sa kamiona sta im je trebalo, otimali oruzje i opremu, tukli nase vojnike i komandu, ponasali se kako im se prohtije ? Vrhunac bezobrazluka mozes vidjeti na YT i snimkom sa "sultanom"

Polako...sabur...tih 150 hiljada rampi na Igmanu je držao Juka ili ? A šta fali onom snimku kad puca po četnicima?
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#7307 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by tempuser »

PM72 wrote: 15/03/2020 19:59
tempuser wrote: 15/03/2020 19:51
invincible1921 wrote: 15/03/2020 19:33 Znas ti njegove ljude, al ja znam one sa druge strane... pa i one koji su bili svjedoci na sudnjenju oko tog slucaja...
Inace je u 99% drugih stvari upravu, ali ovo je njegov problem... Za njega postoji samo ono sto on zna ili su mu ispricali, bez obzira koliko tu usko ili netacno moze biti, to namece drugima i ne dozvoljava mogucnost da mimo toga postoji ista drugo...
Nisi u pravu .Ja svoje sagovornike ne nazivam idiotima ako imaju drugačije mišljenje.Pokušavam saznati nešto novo ali kod tebe nisam našao nijedan post na ovoj temi u kojoj opisuješ vlastiti doživljaj.Guglanje nije isto kao nešto što si lično preživio ili vidio.
Za to sam ti napisao da se odnosilo na sporenje Cacinih zlocina i ispravio sam.
Naravno da sam u pravu. Da nisam ne bi ti ljudi mimo foruma morali objasnjavati da je postojala jedna cijela jedinica MUP-a samo zato sto nisi "znao" za nju. price. Ja nemam potrebu da po forumu dokazujem doprinos, nekima je jedna skracenica i par komentara bilo dovoljno.
Kad smo kod vlasitih dogadjaja, ti si prezivio Mostar pa ona osnovu toga diskutujes o Juki u Mostaru?
PM72
Posts: 17782
Joined: 30/04/2012 16:54

#7308 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by PM72 »

tempuser wrote: 15/03/2020 20:13
PM72 wrote: 15/03/2020 19:59
tempuser wrote: 15/03/2020 19:51

Inace je u 99% drugih stvari upravu, ali ovo je njegov problem... Za njega postoji samo ono sto on zna ili su mu ispricali, bez obzira koliko tu usko ili netacno moze biti, to namece drugima i ne dozvoljava mogucnost da mimo toga postoji ista drugo...
Nisi u pravu .Ja svoje sagovornike ne nazivam idiotima ako imaju drugačije mišljenje.Pokušavam saznati nešto novo ali kod tebe nisam našao nijedan post na ovoj temi u kojoj opisuješ vlastiti doživljaj.Guglanje nije isto kao nešto što si lično preživio ili vidio.
Za to sam ti napisao da se odnosilo na sporenje Cacinih zlocina i ispravio sam.
Naravno da sam u pravu. Da nisam ne bi ti ljudi mimo foruma morali objasnjavati da je postojala jedna cijela jedinica MUP-a samo zato sto nisi "znao" za nju. price.
Kad smo kod vlasitih dogadjaja, ti si prezivio Mostar pa ona osnovu toga diskutujes o Juki u Mostaru?
Sad se nameće pitanje - jesi li ti uopšte bio ovdje u ratu a ako jesi - koliko si imao godina? Ako nisi bio ovdje ili ako si bio maloljetan - nema smisla dalja polemika.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#7309 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by tempuser »

PM72 wrote: 15/03/2020 20:15
tempuser wrote: 15/03/2020 20:13
PM72 wrote: 15/03/2020 19:59

Nisi u pravu .Ja svoje sagovornike ne nazivam idiotima ako imaju drugačije mišljenje.Pokušavam saznati nešto novo ali kod tebe nisam našao nijedan post na ovoj temi u kojoj opisuješ vlastiti doživljaj.Guglanje nije isto kao nešto što si lično preživio ili vidio.
Za to sam ti napisao da se odnosilo na sporenje Cacinih zlocina i ispravio sam.
Naravno da sam u pravu. Da nisam ne bi ti ljudi mimo foruma morali objasnjavati da je postojala jedna cijela jedinica MUP-a samo zato sto nisi "znao" za nju. price.
Kad smo kod vlasitih dogadjaja, ti si prezivio Mostar pa ona osnovu toga diskutujes o Juki u Mostaru?
Sad se nameće pitanje - jesi li ti uopšte bio ovdje u ratu a ako jesi - koliko si imao godina? Ako nisi bio ovdje ili ako si bio maloljetan - nema smisla dalja polemika.
Ako ti cinjenica da sam te "naucio" da je postojao cijeli odred policije, za koji ti kao policajac nisi znao (jbga, izgleda da vam je na otpremama smjena ipak nesto promaklo), nista ne govori onda ti ja tu ne mogu pomoci.
Zasad ti jedino spin ide kako treba pa olimpijski skreces pricu sa pitanja, sta si ti prezovio u Mostaru pa ti daje za pravo da diskutujes o Juki u HVO-u?
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#7310 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by pirpa »

Za taj odred policije si i ti naknadno saznao..ili

Kažu...tko ima 'vezu' ide u "školu" a drugi na liniju ...
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#7311 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by tempuser »

Ili nisam!
Zini da ti kazem!
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#7312 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by invincible1921 »

invincible1921 wrote: 15/03/2020 19:50
PM72 wrote: 15/03/2020 19:47
Cuo sam nebrojano glasina o stvarima koje sam naveo da je i on njegovi ljudi radili po sarajevu, ali necu o tome jer kao sto rekoh nije provjereno...

Sta ti imam bgt za Igman pojasnjavat? Eto sad ispade i to neko izmislja....150 hiljada rampi , skidali sa kamiona sta im je trebalo, otimali oruzje i opremu, tukli nase vojnike i komandu, ponasali se kako im se prohtije ? Vrhunac bezobrazluka mozes vidjeti na YT i snimkom sa "sultanom"

Polako...sabur...tih 150 hiljada rampi na Igmanu je držao Juka ili ? A šta fali onom snimku kad puca po četnicima?
Evo ga opet tvoj glavni argument "drzali su i drugi"...on ih je imao najvise. Ja kolko se sjecam tacno 7 ih je imao na bas malom prostoru, dok su ostaliv svi zajedno imali oko 10...

Cuj sta ima veze...covjek bukvalno oteo od ARBIH jedno od rijetkih artiljerskih oruzja koja smo imali, pritom prebio posadu topa i jos neke vojnike i po svom slobodnom nahodjenju uzeo lupat granata....ja nesto ne znam da je pucao po cetnicima? Mozda je imo namjeru....sve i da jes to radio da je svaka upala cetama u rov...kakav je to nacin molim te? Sto se tice preciznosti ispale granatu i kaze idi vidi gdje je pala raspitaj se....a ima ukupno nekoliko granata....

Da jos dodam....Cijenim te kao forumasa izuzetno, sa divljenjem sam procitao dosta tvojih postova i nadam se da nasu raspravu neces uzeti za zlo :thumbup:
PM72
Posts: 17782
Joined: 30/04/2012 16:54

#7313 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by PM72 »

Sad se malo presabiram...
Jel ono prvo bila Glavogodina pa Osmice , Radeljevača...pa kod štala ili na asfaltu , Kabalovo zatim skretanje prema Lokvama a najgori su bili na onom punktu ispod kamenoloma gdje se skretalo na magistralni put.Možda je bio još koji ali sjećanje blijedi.Jukini su bili na jednom,Zukini na drugom puktu povrh Igmana,ja znam da su Jukini držali jedan punkt.

onaj top su zaplijenili/dobili od ,kako sam čuo,Dajdžinih.Juka je prebio Vehbiju Karića (rahmetli),vojsku nije tukao a onaj snimak na kojem se vidi kad gađa je sa Bjelašnice i gađao je neke srpske položaje prema Trnovu.Imao je osmatrača koji mu je motorolom javljao "dobra"...

Ne uzimam niko ništa za zlo,učestvuješ u diskusiji a to što nam se mišljenja ne slažu - Bože moj.barem se ne vrijeđamo ko neki.
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#7314 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by invincible1921 »

PM72 wrote: 15/03/2020 21:06 Sad se malo presabiram...
Jel ono prvo bila Glavogodina pa Osmice , Radeljevača...pa kod štala ili na asfaltu , Kabalovo zatim skretanje prema Lokvama a najgori su bili na onom punktu ispod kamenoloma gdje se skretalo na magistralni put.Možda je bio još koji ali sjećanje blijedi.Jukini su bili na jednom,Zukini na drugom puktu povrh Igmana,ja znam da su Jukini držali jedan punkt.

onaj top su zaplijenili/dobili od ,kako sam čuo,Dajdžinih.Juka je prebio Vehbiju Karića (rahmetli),vojsku nije tukao a onaj snimak na kojem se vidi kad gađa je sa Bjelašnice i gađao je neke srpske položaje prema Trnovu.Imao je osmatrača koji mu je motorolom javljao "dobra"...

Ne uzimam niko ništa za zlo,učestvuješ u diskusiji a to što nam se mišljenja ne slažu - Bože moj.barem se ne vrijeđamo ko neki.
Top nije bio njihov jer je valjda top od vojske nije ni moj ni tvoj, oni su jedino donijeli granate za njega, tj Juka je dobio preko daizdinih jer je surovao sa HVO i ostalim...i jel pogodio sta? Jel se top mogao za sta bolje iskoristiti osim za to da on glumi napoleona ?

Al nejse da ne idemo dalje sad o temi ili da pisemo biografiju, a i u neke stvari nisam bas upucen tako da ispast ce da lupam po predpostvakama ili dacu kakav krivi navod pa ce ispast da i svjesno lazem sto ne zelim :thumbup:

Drzat cu se ovoga sto znam ..

Uostalom da je juka samo bio jedan u moru drugih istih cisto sumnjam da bi zavrsio kako je zavrsio eto svima se progleda kroz prste samo njega naguz.ise. Eto upuceniji si u te stvari pa mi reci jel oslobodio sta sa igmana? jel ubio kojeg cetnika ili makar prebio, posto je imo obicaj da nasima tako radi i ponizava ih ?
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#7315 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by pirpa »

Image

Image
User avatar
_Reds_
Posts: 9367
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#7316 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by _Reds_ »

Da Juki treba spomenik, ispod napisati IZDAJNIK!

Da treba i Fikretu Abdiću spomenik.

Kad vidim šta se sve piše ovdje, tačno poželim, da nas ova corona sve pohara, pa neka prirodna selekcija svoje odradi.
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#7317 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by strucnjakdemagog »

Vala baš. Od prijeratnog kriminalca, a poslije ratnog zločinca, lik napravi Valtera.
Mene na ovoj temi jedino nervira što se piše selektivno, a sve fol da se utvrdi istina i kako je zaista bilo. Ono što i vrapci na grani znaju, ne zna policajac koji je odrastao na Alipašinu. :roll: Pretpostavljam da nikad nije ni čuo za "Borsalino". :-) I još se ibreti kad se Juka Prazina dovede u vezu sa ratnim zločinima. Možda zato što po sopstvenom priznanju nije ni smio proći B fazom kad je strašni Juka tu. Mene bi sramota bilo to priznati, pa čak i na forumu.
I nakon što je pljačkao svoje po Igmanu, heroj Juka pređe na neprijateljsku stranu, gdje je nastavio da radi sve i svašta, jer drugačije nije ni znao živjeti, a na kraju završi ko ker u nekom jarku u Belgiji, gdje li već.
Ipak je prošlo skoro 30 godina i neki mlađi koji ovo čitaju treba da pomisle da je on bio neki heroj, a to nikome nije u interesu. Sreća pa ima dosta video snimaka, na kojima on kao nešto priča, pa se lako može provaliti o kakvoj moralnoj vertikali se radi.
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#7318 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by TheMule »

pirpa wrote: 15/03/2020 22:20

Image
:lol: Koja legenda

kada govorite o Jukinom prelazu tamo, morate skontati i zasto je preso, nije vam to bio tip koji ce podviti rep pred politicarima i misevima iz logistike. On jeste htio moc i pare, ali su to isto htjeli i ovi drugi, i eto imas ih danas na vlasti u pola drzave. Ovi sto nisu bjezali su ili likvidirani (tipa Caco) ili podvili rep (Celo). Da je bilo 100 ljudi ko Juka, danas ne bi bilo manjeg entiteta.
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#7319 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by TheMule »

strucnjakdemagog wrote: 16/03/2020 00:24 Vala baš. Od prijeratnog kriminalca,. Sreća pa ima dosta video snimaka, na kojima on kao nešto priča, pa se lako može provaliti o kakvoj moralnoj vertikali se radi.
Heroji obicno nisu moralne vertikale pa ne vidim zasto bi Juku ocjenjivali po tome jel bio moralna vertikala ili ne
User avatar
thekupus
Posts: 6811
Joined: 25/06/2011 22:38

#7320 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by thekupus »

TheMule wrote: 16/03/2020 02:34
pirpa wrote: 15/03/2020 22:20

Image
:lol: Koja legenda

kada govorite o Jukinom prelazu tamo, morate skontati i zasto je preso, nije vam to bio tip koji ce podviti rep pred politicarima i misevima iz logistike. On jeste htio moc i pare, ali su to isto htjeli i ovi drugi, i eto imas ih danas na vlasti u pola drzave. Ovi sto nisu bjezali su ili likvidirani (tipa Caco) ili podvili rep (Celo). Da je bilo 100 ljudi ko Juka, danas ne bi bilo manjeg entiteta.
Da je bilo 100 ljudi ko Juka, danas bismo imali 100 vise zlocinaca osudjenih u Haagu.
PM72
Posts: 17782
Joined: 30/04/2012 16:54

#7321 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by PM72 »

strucnjakdemagog wrote: 16/03/2020 00:24
Mene na ovoj temi jedino nervira što se piše selektivno, a sve fol da se utvrdi istina i kako je zaista bilo. Ono što i vrapci na grani znaju, ne zna policajac koji je odrastao na Alipašinu. :roll: Pretpostavljam da nikad nije ni čuo za "Borsalino". :-) I još se ibreti kad se Juka Prazina dovede u vezu sa ratnim zločinima. Možda zato što po sopstvenom priznanju nije ni smio proći B fazom kad je strašni Juka tu. Mene bi sramota bilo to priznati, pa čak i na forumu.
Prvo treba da te sramota što izmišljaš i lažeš da sam tako nešto napisao....zatim,trebalo bi da te sramota što koristiš više nick-ova jer mi je poznato tvoje pisanje a ponajviše bi te trebalo biti sramota što sa srpskih sajtova upijaš laži i budalaštine.
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#7322 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by strucnjakdemagog »

PM72 wrote: 16/03/2020 05:48
strucnjakdemagog wrote: 16/03/2020 00:24
Mene na ovoj temi jedino nervira što se piše selektivno, a sve fol da se utvrdi istina i kako je zaista bilo. Ono što i vrapci na grani znaju, ne zna policajac koji je odrastao na Alipašinu. :roll: Pretpostavljam da nikad nije ni čuo za "Borsalino". :-) I još se ibreti kad se Juka Prazina dovede u vezu sa ratnim zločinima. Možda zato što po sopstvenom priznanju nije ni smio proći B fazom kad je strašni Juka tu. Mene bi sramota bilo to priznati, pa čak i na forumu.
Prvo treba da te sramota što izmišljaš i lažeš da sam tako nešto napisao....zatim,trebalo bi da te sramota što koristiš više nick-ova jer mi je poznato tvoje pisanje a ponajviše bi te trebalo biti sramota što sa srpskih sajtova upijaš laži i budalaštine.
1. Nisam ja izmislio, nego su drugi to pisali za tebe baš na ovoj temi, ti nisi demantovao,
2. Napiši javno koji je moj drugi nick i molim moderatore da to odmah provjere,
3. Šta od navedenog što sam napisao nije tačno?

Tebe treba da je sramota što pričaš jednu priču, a Borsalino ne spominješ, ali napad je najbolja odbrana.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#7323 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by tempuser »

TheMule wrote: 16/03/2020 02:34
kada govorite o Jukinom prelazu tamo, morate skontati i zasto je preso, nije vam to bio tip koji ce podviti rep pred politicarima i misevima iz logistike. On jeste htio moc i pare, ali su to isto htjeli i ovi drugi, i eto imas ih danas na vlasti u pola drzave. Ovi sto nisu bjezali su ili likvidirani (tipa Caco) ili podvili rep (Celo). Da je bilo 100 ljudi ko Juka, danas ne bi bilo manjeg entiteta.
Kao sto napisah, za Juku (a nije jedini) rat je bio biznis u koji nije usao, kako neki zamisljaju, "evo mene heroja, dajte mi pusku da vas branim", nego pod pokroviteljstvom svog sefa iz Cenexa i sve naravno uz Alijin amin.
E kako se posao pomjerao (stekovi ljudi iz grada pometeni, glavna lova se vrtila na Igmanu), a konkurencija bila velika tako se i Juka pomjerao, isao tamo gdje ima para i radio za nove sefove, ali je zadrzao isti modus operandi, postavi rampu i propisaj silu...
Ne zelim da se bavim SBBKBB varijantama, ali me lijepo strah da zamislm na sta bi ova drzava licila danas da je bilo 100 Juka.
Last edited by tempuser on 16/03/2020 08:32, edited 1 time in total.
PM72
Posts: 17782
Joined: 30/04/2012 16:54

#7324 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by PM72 »

strucnjakdemagog wrote: 16/03/2020 08:04
PM72 wrote: 16/03/2020 05:48
strucnjakdemagog wrote: 16/03/2020 00:24
Mene na ovoj temi jedino nervira što se piše selektivno, a sve fol da se utvrdi istina i kako je zaista bilo. Ono što i vrapci na grani znaju, ne zna policajac koji je odrastao na Alipašinu. :roll: Pretpostavljam da nikad nije ni čuo za "Borsalino". :-) I još se ibreti kad se Juka Prazina dovede u vezu sa ratnim zločinima. Možda zato što po sopstvenom priznanju nije ni smio proći B fazom kad je strašni Juka tu. Mene bi sramota bilo to priznati, pa čak i na forumu.
Prvo treba da te sramota što izmišljaš i lažeš da sam tako nešto napisao....zatim,trebalo bi da te sramota što koristiš više nick-ova jer mi je poznato tvoje pisanje a ponajviše bi te trebalo biti sramota što sa srpskih sajtova upijaš laži i budalaštine.
1. Nisam ja izmislio, nego su drugi to pisali za tebe baš na ovoj temi, ti nisi demantovao,
2. Napiši javno koji je moj drugi nick i molim moderatore da to odmah provjere,
3. Šta od navedenog što sam napisao nije tačno?

Tebe treba da je sramota što pričaš jednu priču, a Borsalino ne spominješ, ali napad je najbolja odbrana.
Trač je kao i lažni novac,pošten čovjek ga ne bi napravio ali ga rado prenosi.
Glupost je demantovati nečije laži.
PM72
Posts: 17782
Joined: 30/04/2012 16:54

#7325 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by PM72 »

tempuser wrote: 16/03/2020 08:30
TheMule wrote: 16/03/2020 02:34
kada govorite o Jukinom prelazu tamo, morate skontati i zasto je preso, nije vam to bio tip koji ce podviti rep pred politicarima i misevima iz logistike. On jeste htio moc i pare, ali su to isto htjeli i ovi drugi, i eto imas ih danas na vlasti u pola drzave. Ovi sto nisu bjezali su ili likvidirani (tipa Caco) ili podvili rep (Celo). Da je bilo 100 ljudi ko Juka, danas ne bi bilo manjeg entiteta.
Kao sto napisah, za Juku (a nije jedini) rat je bio biznis u koji nije usao, kako neki zamisljaju, "evo mene heroja, dajte mi pusku da vas branim", nego pod pokroviteljstvom svog sefa iz Cenexa i sve naravno uz Alijin amin.
E kako se posao pomjerao (stekovi ljudi iz grada pometeni, glavna lova se vrtila na Igmanu), a konkurencija bila velika tako se i Juka pomjerao, isao tamo gdje ima para i radio za nove sefove, ali je zadrzao isti modus operandi, postavi rampu i propisaj silu...
Ne zelim da se bavim SBBKBB varijantama, ali me lijepo strah da zamislm na sta bi ova drzava licila danas da je bilo 100 Juka.
Vrlo si obavjesten za osobu koja je na pocetku rata imala 16 godina...
Post Reply