Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
Arachnoidea
Posts: 721
Joined: 30/11/2019 00:22

#2126 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Arachnoidea »

Izgleda danas nece biti novih pozitivnih, mozda nas ipak zaobidje najgore :-D
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#2127 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Milenkov buraz »

Ljudi vjeruju u svašta pa i to da bijeli luk ubija viruse. Jbg. i ja sam kao balavac od 17. godina vjerovao 92. da tzv. glicerinka kada pogodi tenk da ga rastopi k'o plastiku. :mrgreen:
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#2128 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Milenkov buraz »

Arachnoidea wrote: 14/03/2020 14:53 Izgleda danas nece biti novih pozitivnih, mozda nas ipak zaobidje najgore :-D
Što bi rekli stari, da ne čuje šejtan. :thumbup:
palermo
Posts: 22338
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#2129 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by palermo »

Možda nam sad sav onaj pojedeni Ikar tokom rata vraća dugove. Ko je jeo Ikar nema straha od Corone :D
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#2130 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Heller »

Kreno ja napolje stade mi komsija, nepametan stariji covjek. I poce davit. Kae reci materi protiv korone lijek limun i 5 cehna bijelog luka. 100%. Hoću reko care sa srećom
TheRealist
Posts: 267
Joined: 25/02/2020 19:13

#2131 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by TheRealist »

Objektivno, nas bi najgore moglo proći, ako se bolnicama pridruže i neke druge ustanove, ako već nisu, a mislim na rigoroznost oko ulaska u iste i naravno, da ljudi budi iskreni, kada se radi epidemiološka anketa. Nažalost, trenutno je iskustvo da ljudi radi nekih ličnih interesa i problema i dalje dovode u opasnost ostale.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#2132 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by bunk »

Inace ,nabrojat sve belaje od kako je nastala NG...
Zamal rat u Iranu,pozari u Australiji,pogide Kobi....
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7416
Joined: 16/01/2007 23:38

#2133 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by banjaluka078 »

aCme wrote: 14/03/2020 11:28
Horcrux wrote: 13/03/2020 23:23 Jel istina da su tuneli u piramidi u Visokom najsigurnije mjesto od Korone? Pitam za prijatelja i molim samo provjerene odgovore Hvala

/s
Slušaj doktora


Lik prodaje muda pod bubrege, plaća svjedočanstva o "izlječenjima" i dobije TV termin.
http://piramidasunca.ba/bs/ljekovitost-tunela.html



Krivični zakon FBiH

Član 233

Nadriliječništvo

Ko se, nemajući propisanu stručnu spremu, neovlašćeno bavi liječenjem ili drugom zdravstvenom djelatnošću, kaznit će se kaznom zatvora do jedne godine i novčanom kaznom.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7416
Joined: 16/01/2007 23:38

#2134 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by banjaluka078 »

- Predsjednik Republike Srpske Željka Cvijanović najavila je da će veoma brzo biti uveden obavezan karantin u blizini graničnih prelaza za građane koji dolaze iz inostranstva da bi se spriječilo širenje virusa korona.

Cvijanovićeva je rekla da će to biti šatorska naselja kako bi se spriječilo da virus uđe u zdravstveni sistem.

To se, kako je navela, uvodi da bi se uvelo više reda jer se na svijest građana ne mogu oslniti.

Ona je ukazala da građani nisu dovoljno disciplinovani, koja jedino može da spasi građane od širenja zaraze, te ukazala da je bilo situacija da su građani dolazili iz inostranstva i pravili okupljanja.

"Ne možemo se osloniti samo na savjest građana, neophodna je gvozdena disciplina i apsolutna saradnja građana i institucija. Mora postojati zajednička svijest i savjest da svi zajedno, i institucije i građani, reaguju na borbu protiv virusa korona", rekla je Cvijanovićeva.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#2135 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Milenkov buraz »

Prenosim tekst
“Priznajem – kriv sam.
Kriv sam jer sam sebi dopustio da iskoristim blagodat modernog doba koji se zove pristup informacijama i time sebi nanesem stetu saznavsi protiv kakvog nam se neprijatelja valja boriti u drustvu ovom zapadnom, u kojem ljudi bez okusa gladi i rata vec 75 godina uce da dani i sedmice koji su pred nama nikad nece doci. A dosli su i dosli smo.
Samo stanje kada se neka opasna bolest rasiri na sve i jedan nastanjeni kontinent na ovoj zemaljskoj kugli, u narodu poznato kao pandemija, je stanje cije sirenje u ovoj pocetnoj fazi nije moguce iskontrolisati na bilo kakav “poznati” nacin.
Vama koji procitate citav ovaj tekst i vec na ovoj liniji zakljucite da sam panicar zelim reci da se morate informisati i da ako zelite dobro sebi i svojima morate djelovati onako kako vam nalaze zdrav razum a ne tamo neki politicar ili gazda koji vama prica jednu pricu a iza kulisa trazi sebi i svojima alternativu. Sto je najgore ni oni nisu svjesni da alternative nema pa vam i savjete i upute i naredbe daju na osnovu pogresnih informacija.
Ne ne kazem da sam najpametniji nego sam se edukovao toliko da sam sve do neki dan bio ubijedjen da ce superiorno stanje zapadnog, kako zdravstvenog tako i ekonomskog sistema, dobre bolnice nesmetan pristup doktorima, lijekovima biti dovoljna barijera da se suocimo s ovom corona nemani.
A onda sam pogledao par reportaza iz Kine. Do tada, moja percepcija Kine je bila – ima ih ko kineza jedno milijardu i kusur. Toliko ih ima de je pristup radnoj snazi neogranicen i da je ta potreba za prezivljavanjem ono sto cini da kineski radnik mora prihvatiti satnicu ili dnevnicu od par dolara jer uvijek ima onih koji ce rado prihvatiti takvo radno mjesto ako ti neces. Zamisljao sam to kao neko moderno robovlasnicko drustvo koje na tim osnovama moze poklopiti cijeli svijet. U ovim danima kada ce mozda biti vise vremena za gledanje filmova i serija toplo preporucujem da na netflixu ili negdje drugdje pogledate dokumentarac”American factory” koji govori o napustenoj GM tvornici u americkoj drzavi Ohio koja je nakon otpustanja par desetina hiljada radnika zavrsila u rukama kineskog gazde koji je logikom pola kineza pola amerikanaca pokusao uvesti kineska pravila rada na americko trziste. Kratki rezime dokumentarca je da je shvatanje rada ono pola kineza dijametralno suprotno od shvatanja rada ono pola amerikanaca. Dok amerikanci rade da bi prezivjeli kinezi zive da bi radili. Pristup poslu je takav da kineski timovi radnika ( uvezeni iz Kine kako bi tu radili ) prije svake smjene stanu u liniju, otpjevaju himnu i drzavi i radnickoj klasi, i isto neka mini vojska idu na svoja radna mjesta radeci duze od amerikanaca, radeci za manje novca i sve to na nacin da je produktivitet dakle rezultat njihovog rada mnogostruko veci od produktiviteta ovo pola amerikanaca. Poenta ove digresije jeste da je ovaj dokumentarac promijenuo moju percepciju Kine i kineza te sam neovisno o coroni pogledao jos par stvari koje su mi potvrdili da u Kini nema zajebacije sto se posla tice. Mozda ima nedostataka ti nekih regulatornih priroda koje se prihvataju kao takve tipa ako posao od tebe trazi da udjes u prostoriji u kojoj je 80 stepeni i na zapadu mozes u takvoj prostoriji biti s ovom ili onom opremom toliko i toliko minuta, kinezi ce uci duplo duze i s manje opreme jer posao to od njih zahtjeva. Nema hocu necu nego –moram jer je to moja obaveza.
E sad zamislite takvo stanje psihe i stavite je u kontekst ove corone. Ovo pricam jer sam ja ovoliko sirenje corone u Kini shvatao kao rezultat neozbiljnosti pristupa kineskih vlasti i sto je najgore kineskih ljudi ovom specificnom problemu. Dodajte tome cinjenicu da je u vrijeme kada je postalo jasno da se radi o smrtonosnom virusu broj zarazenih za koje se do tada mislilo da su oboljeli od gripe ili nekih drugih respiratolnih bolesti vec dostigao zvanicne brojke od nekoliko hljada ljudi i bice vam jasno da je kineze snaslo nesto na sto apsolutno nisi bili pripremljni. Broj zdravstvenih radnika koji su pokusavali pomoci tim ljudima je ubrzo dodan broju zarazenih jer su se mjere predostrozosti koje su poduzimane u samom pocetku pokazale kao neadekvatne. Tek kada su shvatili da moraju nositi po 3 para rukavica, da maske moraju mijenjati svakih x sati, da dodiri s pacijentima, i to ne fizicki dodiri nego sama odredjena udaljenost prilikom dodira, ovakve ili onake vrste zahtjevaju ovakvu ili onakvu vrstu dezinfikacije teka tada su bili u stanju da obavaljaju svoj posao s umanjenim rizikom da i sami budu zarazeni. Do tada je vjerovatnoca da ce i sami biti zarazeni bila ogromna. Za svaku od ovih mjera predostroznosti je nekoliko kineskih zdravstvenih radnika, ljudi, moralo platiti zivotom. To je lekcija koju su kinezi na skup nacin naucili ali i prihvatili kao realnost i odnosili se prema njoj kao takvoj.
Kada su isprobali sve konvencionalne mjere odlucili su da je jedini nacin da se sprijeci sirenje virusa stavljanje gradskih cetvrti u karantenu istovremeno ogranicavajuci kretanje ljudi na odlazak u apoteku ili u prodavnicu. Prije toga je probano s nekim blazim mjerama kao ogranicavanje skupova na maksimalno 1000, te 500 te 100 ljudi nije djelovalo te se na kraju totalno zabranilo okupljanje ljudi. Pokusali su da skole i vrtice drze u koliko toliko normalnim uvjetima rada ali ubrzo su shvatili da to ne ide te su zatvorili sve vrtice i sve skolske ustanove. Kada ni to nije pomoglo zatvorili su sve drzavne ustanove i sve resure tog tipa usmjerili na borbu protiv virusa. Nakon toga je suspendovan sav javni saobracaj a onda cetvrt po cetvrt je polako izoliran od ostatka svijeta. Prvo su pokusavali apelovati na svijest ljudi i pozivali na samokontrolu tipa drzite se u kuci – napolje izlaziti samo ako je to prijeko potrebno a kada ni to nije pomoglo doslovno su pozvali vojsku i stavili zice oko sve i jedne zgrade. Do tada su se namirnice mogle kupiti u prodavnicama kojima je receno da moraju biti otvorene ili lijekovi u apotekama koje su morale biti na usluzi narodu ali za razliku od ovih zapadnih majmuna svima kojima je naredjeno da moraju raditi obezbjedjeni su ako nista ono minimalni uslovi rada konstantnom podjelom zastitne opreme u vidu maski, rukavica, antibakterijalnih sredstava i slicno. Od tada su uspostavljene internet stranice gdje je narodu dodjeljen neki minimalac po osobi za koje se mogla izvrsiti online narudzba te po potrebi do neke odredjene granice i kupovina dodatnih stvari za novac. Dostava ovih stvari je striktno nadgledana gdje su putem megafona pozivani ljuid da izidju pred ulaz pokupe svoje stvari i tek kada su se javili da su u svom stanu ili u svojoj kuci komsija je mogao da odradi istu proceduru. Neke transportne firme ( i sada pricamo o firmama koje su do tada vrsile dostavu pice na kucnu adresu i slicno ) su stavljene pod direktnu kontrolu vojske gdje su radnici doborovoljno ulazili u ta zarista virusa i bivali svakodnevno kontrolisani. More dobrovoljaca koji nisu smjeli biti u tada vec poznatim rizicnim grupama je SVAKODNEVNO islo od stana do stana od kuce do kuce i mjerilo temperaturu svakog stanovnika, a ako bi se ukazao i minimalan simptom, ljudi su deportovani u centre koji su u zavisnosti od stepena zaraze uspostavljni u hotelima, sportskim salama i slicnim zgradama koje su transformisane u prihvatne centre. Svima su vam poznate slike bolnice koje je napravljena za 48 sati kapaciteta 1600 kreveta koja se koristila samo za tesko oboljele slucajeve.
To je Kina. Njihov put do suzbijanja zaraze je prosao kroz fazu gdje je ukrcano neograniceno mnogo para , znanja, truda i ljudskih zivota da bi saznali te neke osnove kako se mora postupati da bi se suzbilo ovo govno od virusa. Treba li reci da je 11.000 vojnih doktora doslovno regrutavano iz citave Kine i poslano u Wuhan o kojem sad pricamo ? Mozda i ne treba ali tim snagama su kinezi napali ovaj virus i jedva se spasili.
A onda imamo Italiju gdje se doslovno isti scenario kao u Kini desava samo sa totalno druagcijim pristupom problemu.
Da se razumijemo, niti jedno drustvo na svijetu ne bi moglo prihvatiti da ga se strpa u zatvor bez valjanog osnova ili da dobrovoljno prihvati zatvor bez nekog logicnog objasnjenja. Zbog toga i jesu prvi oblici suzbijanja sirenja virusa bili zabranja okupljanja ljudi na velikim skupovima tipa utakmica Juventusa gdje 40 000 ljudi sjedi rame uz rame. Pa se brojh smanjio na 500 pa onda na 100 ljudi. Kao zadnju mjeru Talijani su uveli zabranu odrzavanje koncerata, izlozbi i slicnih kulturnih desavanja zatovrene su i javne ustanove tipa bazena, biblioteka, muzeja. Zatvorene su i skole, vrtici, univerziteti, kafici, restorani. Sva mjesta koja ne mogu osigurati minimalno 1 metar razmaka izmedju ljudi – zatvoreno.
A onda je pocela izolacija. Prvo regije pa gradovi pa cetvrti pa na kraju zgrade od zgrada… I NIJE POMOGLO. Nije pomoglo jer su se ljudi bez obzira na toliku opasnost jos uvijek ponasali kao da se radi o obicnoj gripi. Kao zadnja mjera nakon koje nema drugih mjera uveden je isto kao i u Kini policijski sat koji nije kao kod nas u ratu bio od 20:00 sati nego vazi cijeli dan. I sve se ovo izdesavalo u roku od 10 dana.
I znate sta je pomoglo ?
Pomoglo je kad su ljudi shvatili da jednostavno moraju sami sebe izolirati i zatvoriti se u svoja 4 zida. Oni koji su zarazeni ce i dalje biti zarazeni sa svim problememima koje ova zaraza nosi sa sobom ali oni koji nisu nece se zaraziti. To je ustvari jedina strategija koja stoji vlastima na raspolaganju - razvrstavanje na bolesne i zdrave.
Ne zelim vas prepadati ali oni koji su bolesni i koji pokazu te respiratorne probleme odnosno probleme disajnih puteva su u pocetku bili svrstavani na zelne, zute i crvene slucajeve a onda je nastao haos gdje su samo bili crveni slucajevi. Kreveta za lezanje je bivalo sve manje i manje a kada su i zadnji respiratori upotrebljeni pocela je klasifikacija kome dati respirator odnosno biranje ko ce prizivjeti. Podvucena je granica na 60 godina i prioritirani su samo oni mladji.
Pazite to se desava u zemlji koja ima relativno dobro obuceno i snabdjeveno zdravstvo i kojoj je citava Evropa tokom prvih dana krize poslala poneki respirator misleci da ce kriza biti iskljucivo lokanog karaktera. U Italiji danas vise nema radiologa, internista, hirurga – svi su samo doktori i svi rade samo na coroni. Pacijenti s mozdanim ili srcanim udarima se jednostano prepustaju sudbini u ruke pa kako im Bog da. Telefoni za javnost gdje se mogu dobiti informacije su nedostupni a iako udjete u telefonski red sigurno cete moraci cekati da par stotina ili negdje i hiljada ljudi prije vas dobije dgovore na svoja pitanja. Ovo sto dolazi iz Italije je TOTALNI kolaps drustva kakvog znamo. Kada doktori moraju birati koja 3 od 15 pacijanata mogu pokusati odrzati u zivotu onda znamo da su stvari izmakle kontroli.
Je li vam otprilike jasno sta se desava u Italiji ?
Isti taj scenario sa sedmicom do dvije zakasnjenja sada zahvata ostatak Evrope. Spanija, Skandinavija, Francuska, Engleska, Svicarska, Njemacka da ne spominjemo sve redom prolaze kroz ovaj pocetni stadij gdje se jos uvijek razmilja da li da se zatvroe granice ili ne kako bi se sprijecilo masovno sirenje zaraze.
Imamo maksimalno sedmicu dana da se pripremimo na haos koji ce nam se desiti i svi AMA BAS SVI moramo biti svjesni ovog. To je jedini nacin kako da suzbijemo sirenje a svako se od nas moze na sebi specifican nacin pomoliti za sve oni koji ce postati prateca steta ovog ludila.
Zelim vam puno srece. Iskreno se nadam da grijesim ali bojim se da gasimo kokosinjac dok nam kuca gori.
Ako imas strpljenja ovo procitati do kraja i mislis da ovo moze nekome pomoci da shvati ozbiljnost situacije u kojoj se nalazimo – podijeli dalje. Nije bitno ko je rekao – bitno je da se zna...
Jasmin Fazlinovic”
mali_balon
Posts: 11366
Joined: 12/09/2012 09:57

#2136 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by mali_balon »

Koji je fol sa toalet papirom vidim neka masovna zajebancija
User avatar
Logovan
Posts: 94353
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#2137 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Logovan »

Nova tri slucaja. :roll: Ukupno 21 slucaj.
sale07
Posts: 1283
Joined: 18/05/2018 12:28

#2138 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by sale07 »

mali_balon wrote: 14/03/2020 17:17 Koji je fol sa toalet papirom vidim neka masovna zajebancija
Umotas bijeli luk u toalet papir i to okacis na prozor i spasen si.
User avatar
Lalena
Posts: 813
Joined: 04/03/2014 21:02

#2139 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Lalena »

Logovan wrote: 14/03/2020 17:35 Nova tri slucaja. :roll: Ukupno 21 slucaj.
Gdje? Mislim, u kojem gradu?
mali_balon
Posts: 11366
Joined: 12/09/2012 09:57

#2140 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by mali_balon »

sale07 wrote: 14/03/2020 17:41
mali_balon wrote: 14/03/2020 17:17 Koji je fol sa toalet papirom vidim neka masovna zajebancija
Umotas bijeli luk u toalet papir i to okacis na prozor i spasen si.
Eno i luk 12km kila nema nam spasa
User avatar
Logovan
Posts: 94353
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#2141 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Logovan »

Lalena wrote: 14/03/2020 18:06
Logovan wrote: 14/03/2020 17:35 Nova tri slucaja. :roll: Ukupno 21 slucaj.
Gdje? Mislim, u kojem gradu?
Banja Luka.
User avatar
pepeljara
Posts: 6561
Joined: 22/08/2003 00:00

#2142 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by pepeljara »

Al ovo samo kod nas ima. Mislim da i u siriji odakle izbjeglice dolaze nije ovako tretiranje.


https://www.klix.ba/vijesti/bih/dodik-g ... /200314066

"Čekaju nas teških mjesec i pol dana. Smanjit će nam se ekonomija, bit će problema, ali ćemo kao društvo vidjeti kako ćemo", rekao je član Predsjedništva BiH.

Dodik je poručio kako će hranu i ostale troškove građana koji budu boravili u tim šatorima sami snositi
orbita12
Posts: 477
Joined: 12/12/2019 19:23

#2144 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by orbita12 »

Dosad 18 slucajeva u rs, a samo 3 u federaciji, zaista cudno s obzirom da federacija ima skoro duplo vise stanovnika, nije moguce da vise ljudi iz rs radi u italiji ili sta
User avatar
Halcyon
Posts: 2402
Joined: 01/09/2011 09:29
Location: Nürnberg

#2145 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Halcyon »

Ma ima ih i više sigurno i ovdje ali nema svako teže simptome i svakako da ima ljudi koji ne idu ljekaru.
User avatar
deer_hunter
Posts: 1012
Joined: 28/09/2012 15:46

#2146 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by deer_hunter »

Leon16v wrote: 14/03/2020 12:16 Image
dobro je, kihnuo sam danas dva puta :-D
palermo
Posts: 22338
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#2147 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by palermo »

orbita12 wrote: 14/03/2020 19:03 Dosad 18 slucajeva u rs, a samo 3 u federaciji, zaista cudno s obzirom da federacija ima skoro duplo vise stanovnika, nije moguce da vise ljudi iz rs radi u italiji ili sta

Pa svaka država ima neka svoja žarišta. Ovdje je zasad očito Banjaluka. Pa ni u Splitu ili Dubrovniku nemaš dosada zabilježenih slučajeva (ili možda ima u Splitu jedan, ne znam više).

Ovo naravno ne znači da se žarište ne može premjestiti
User avatar
kotor88
Posts: 133
Joined: 27/01/2020 12:00

#2148 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by kotor88 »

orbita12 wrote: 14/03/2020 19:03 Dosad 18 slucajeva u rs, a samo 3 u federaciji, zaista cudno s obzirom da federacija ima skoro duplo vise stanovnika, nije moguce da vise ljudi iz rs radi u italiji ili sta
Bošnjaci su mlađa nacija.
Moguće da se u RS odradilo znatno više testiranja.
Moguće da je ovo tek dio stvarno zaraženih, generalno u BiH.
Moguće da neko i iz nekog razloga svjesno prećutkuje real podatke...
Ono što je bitno je da se virus ozbiljno shvati.
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#2149 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Jimmy McNulty »

orbita12 wrote: 14/03/2020 19:03 Dosad 18 slucajeva u rs, a samo 3 u federaciji, zaista cudno s obzirom da federacija ima skoro duplo vise stanovnika, nije moguce da vise ljudi iz rs radi u italiji ili sta
To je uglavnom zbog toga što je tih troje u FBiH postupilo odgovornije od onog para u BL koji je prenio virus na sve ostale.
Spejs Radovan
Posts: 277
Joined: 17/12/2019 10:24

#2150 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Spejs Radovan »

banjaluka078 wrote: 14/03/2020 15:49

Krivični zakon FBiH

Član 233

Nadriliječništvo

Ko se, nemajući propisanu stručnu spremu, neovlašćeno bavi liječenjem ili drugom zdravstvenom djelatnošću, kaznit će se kaznom zatvora do jedne godine i novčanom kaznom.
kako onda hodže lječe?
Locked