Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#8401 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Niemand »

dale cooper wrote: 11/03/2020 22:06
Pa ako je tako, drago mi je da si konačno dobila priliku za svoj dugo očekivani payback. :mrgreen:
:D

Salu na stranu, fino si ti to sve napisao, samo sam ja malo konzerva, al dobro, sta sad.

:kakoste:
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#8402 Re: Danasnji "feminizam"

Post by dale cooper »

hadzinicasa wrote: 11/03/2020 22:05
MarlboroGold wrote: 11/03/2020 18:40
Muškost - Snaga, hrabrost, ponos i dostojanstvo. Četiri stuba. Od pamtivijeka je ovo četvero. To tražimo i od drugih muškaraca (svjesno i podsvjesno), a nekad i zahtijevamo kad su u pitanju preživljavanje, odbrana i zaštita. Biti dio tima i stalno raditi na sebi, ali i na drugima. Ovo ne pripada ekskluzivno muškarcima, ali nam je uvijek bilo važnije.

.....
dakle - snaga, hrabrost, ponos i dostojanstvote bivanje dijelom tima i stalni rad na sebi je uvijek bilo vaznije muskarcima nego zenama. - ja tacno je vjerujem svojim ocima. u ovome je sadrzana srz predrasuda koje ovo drustvo ima.
a na ostatak teksta ocekujem da se osvrnu muskarci. prema tvom obrazlozenju, oni koji imaju neke druge vrijednosti ili karakteristike - nemaju dovoljno muskosti, nisu reprezentativni primjerci muskog roda.

pa ide Petersonov red zbunjenosti danasnjih muskaraca onim sto se od njih (ne)ocekuje danas

ne samo da imas predrasude prema zenama, vec i muskarcima koji se ne uklapaju u sliku stereotipa.
Čini mi se da ove osobine cijenimo generalno u ljudima, ne vidim to kao neki domen muškosti, posebno ne kao neki arhetip "pravog muškarca".
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50411
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#8403 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

hadzinicasa wrote: 11/03/2020 22:05
MarlboroGold wrote: 11/03/2020 18:40
Muškost - Snaga, hrabrost, ponos i dostojanstvo. Četiri stuba. Od pamtivijeka je ovo četvero. To tražimo i od drugih muškaraca (svjesno i podsvjesno), a nekad i zahtijevamo kad su u pitanju preživljavanje, odbrana i zaštita. Biti dio tima i stalno raditi na sebi, ali i na drugima. Ovo ne pripada ekskluzivno muškarcima, ali nam je uvijek bilo važnije.

.....
dakle - snaga, hrabrost, ponos i dostojanstvote bivanje dijelom tima i stalni rad na sebi je uvijek bilo vaznije muskarcima nego zenama. - ja tacno je vjerujem svojim ocima. u ovome je sadrzana srz predrasuda koje ovo drustvo ima.
a na ostatak teksta ocekujem da se osvrnu muskarci. prema tvom obrazlozenju, oni koji imaju neke druge vrijednosti ili karakteristike - nemaju dovoljno muskosti, nisu reprezentativni primjerci muskog roda.

ne samo da imas predrasude prema zenama, vec i muskarcima koji se ne uklapaju u sliku stereotipa.
Zenstvenost je.onda.suprotno od toga?
Bespomocnost, kukavciluk, neimanje ponosa i dostojanstva?

Zenstvenost je onda kada si bespomocna.pa.ti snazni pomogne, kada se bojis pa ti hrabri pomogne, kad radis nesto pa ti ponosni skrene paznju da je to sramotno...what? Uzeo si 4 osobine koje bi trebale da krase citva fuckin ljudski rod i prepisao ga muskarcima.

Jedna majka iz Srebrenice je i snazna i hrabra i ponosna i dostojanstvena...jedna silovana zena koja svjedoci protiv svojih silovatelja (ne samo zrtve silovnaja u nasem ratu vec i svaka zena a pogotovo u zatucanim sredinama gdje sistem joj ne pomaze sa tom traumom) je i snazna i hrabra i ponosna.

Kada.je zena snazna, hrabra, ponosna i dostojanstvena i ne dopusta da je se tlaci i ako zeli i moze da sama nesto uradi je onda sta? Muskaraca.


Neko trazi princezu na zrnu graska, a zapravo je proizvod odrastanja u stereotipima i mozga ispranog medijima.

@Marlboro
Carrie Fisher bi ti pokazala srednjak.
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#8404 Re: Danasnji "feminizam"

Post by dale cooper »

Niemand wrote: 11/03/2020 22:12
dale cooper wrote: 11/03/2020 22:06
Pa ako je tako, drago mi je da si konačno dobila priliku za svoj dugo očekivani payback. :mrgreen:
:D

Salu na stranu, fino si ti to sve napisao, samo sam ja malo konzerva, al dobro, sta sad.

:kakoste:
Nothing wrong with that. Ja sam uvijek za ono - live and let live. :)
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#8405 Re: Danasnji "feminizam"

Post by madner »

piupiu wrote: 11/03/2020 21:39 23 godine zatvora za Harveya

http://ba.n1info.com/Svijet/a415565/Har ... tvora.html
Koja je ovo nepravda, samo zbog glasina covjeka osudise. Ocekivala se oslobadjajuca presuda, ali nema pravde kada se ljudi boje agresivnog pokreta.
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#8406 Re: Danasnji "feminizam"

Post by dale cooper »

madner wrote: 11/03/2020 22:26
piupiu wrote: 11/03/2020 21:39 23 godine zatvora za Harveya

http://ba.n1info.com/Svijet/a415565/Har ... tvora.html
Koja je ovo nepravda, samo zbog glasina covjeka osudise. Ocekivala se oslobadjajuca presuda, ali nema pravde kada se ljudi boje agresivnog pokreta.
Niko se ne osuđuje na osnovu glasina nego na osnovu iskaza pravih žrtava od krvi i mesa. :roll:

https://www.buzzfeednews.com/article/ta ... ial-guilty
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#8407 Re: Danasnji "feminizam"

Post by madner »

dale cooper wrote: 11/03/2020 22:35
madner wrote: 11/03/2020 22:26
piupiu wrote: 11/03/2020 21:39 23 godine zatvora za Harveya

http://ba.n1info.com/Svijet/a415565/Har ... tvora.html
Koja je ovo nepravda, samo zbog glasina covjeka osudise. Ocekivala se oslobadjajuca presuda, ali nema pravde kada se ljudi boje agresivnog pokreta.
Niko se ne osuđuje na osnovu glasina nego na osnovu iskaza pravih žrtava od krvi i mesa. :roll:

https://www.buzzfeednews.com/article/ta ... ial-guilty
To ona sto ga je htjela upoznati sa mamom poslje i javljala mu nove adrese ako se sjeti da nazove.

Da je ovo bio Hamo, ne bi podigli optuzbu. Ovako zbog javnog lincs i pritska javnosti nije ima fer sudjenje.
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#8408 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Niemand »

dale cooper wrote: 11/03/2020 22:19
Nothing wrong with that. Ja sam uvijek za ono - live and let live. :)
Slazem se. Na stranu sve, bezveze su ova prepucavanja na licnoj osnovi. Ja i ova wewa se ne slazemo i ne samo na ovoj temi, mogu reci da se uglavnom ne slazemo, posvadjamo se, nervira me, nerviram je, i sta sad, nije da mastam da je ubijem zbog tog. Kad bi se svijet sastojao iskljucivo od slicnih meni i mojih istomisljenika, pa ono, u pauzi izmedju dvije cigare klimnemo jedni drugima glavom u tom nasem slaganju posto nista drugo ni nemamo za reci, mescini da bi to svakako bio nepodnosljivo dosadan svijet.

Ukratko, mene vala sto se tice, neka i tebe a i nje bas takvih, covjeku treba i kontrast nekad da bi shvatio sebe bolje. Na stranu to sto mi generalno oboje idete na zivce jel, a i ono, glupa vam je prica. :mrgreen:

Al vi mozete i naravno misliti da bi vas sve lijepo najradije pobila. :skoljka:

Medjutim, nekog reda mora biti, ako se sa 10 osoba probas dogovoriti da odete na kafu, kad, gdje i ostale detalje, u pokusaju da ispostujes svacije zelje bojim se da nes ni otici na kafu, prije cete se svi skupa posvadjati. Citavo ovo ludilo bez reda ne mogu opravdati.
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#8409 Re: Danasnji "feminizam"

Post by dale cooper »

madner wrote: 11/03/2020 22:39
dale cooper wrote: 11/03/2020 22:35
madner wrote: 11/03/2020 22:26

Koja je ovo nepravda, samo zbog glasina covjeka osudise. Ocekivala se oslobadjajuca presuda, ali nema pravde kada se ljudi boje agresivnog pokreta.
Niko se ne osuđuje na osnovu glasina nego na osnovu iskaza pravih žrtava od krvi i mesa. :roll:

https://www.buzzfeednews.com/article/ta ... ial-guilty
To ona sto ga je htjela upoznati sa mamom poslje i javljala mu nove adrese ako se sjeti da nazove.

Da je ovo bio Hamo, ne bi podigli optuzbu. Ovako zbog javnog lincs i pritska javnosti nije ima fer sudjenje.
Pročitaj malo, umjesto da karikiraš. Ja jesam djelove i muka mi je.

Lik godinama koristi svoju poziciju da radi šta mu je kurcu ćejf i kada to dođe na naplatu i kada javnost sasvim opravdano
pritisne zbog tolike liste žena koja su imali ista ili slična iskustva sa njim onda se pizdi i kukumače - nije fer suđenje.
User avatar
HakanSukur
Posts: 260
Joined: 18/01/2020 20:34

#8410 Re: Danasnji "feminizam"

Post by HakanSukur »

Kako se odbraniti od optužbe za silovanje stare 5,10,15 godina? Čak ni ratnim žrtvama silovanja ne vjeruju ako nemaju medicinsku dokumentaciju iz tog perioda ili niz svjedoka.

Ove se sjete nakon 15 godina da prijave, halabuka se digne jer je neko poznat, svaki dan ovo rade od Ronalda pa nadalje, silovanje treba kažnjavati hemijskom kastracijom i dugogodišnjim zatvorom, ali i lažne optužbe treba tretirati kao teško krivično djelo koje rezultira robijom, a ove što se sjete da su "silovane" nakon 20 godina, uopšte ne treba razmatrati.
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#8411 Re: Danasnji "feminizam"

Post by dale cooper »

Niemand wrote: 11/03/2020 22:45
dale cooper wrote: 11/03/2020 22:19
Nothing wrong with that. Ja sam uvijek za ono - live and let live. :)
Slazem se. Na stranu sve, bezveze su ova prepucavanja na licnoj osnovi. Ja i ova wewa se ne slazemo i ne samo na ovoj temi, mogu reci da se uglavnom ne slazemo, posvadjamo se, nervira me, nerviram je, i sta sad, nije da mastam da je ubijem zbog tog. Kad bi se svijet sastojao iskljucivo od slicnih meni i mojih istomisljenika, pa ono, u pauzi izmedju dvije cigare klimnemo jedni drugima glavom u tom nasem slaganju posto nista drugo ni nemamo za reci, mescini da bi to svakako bio nepodnosljivo dosadan svijet.

Ukratko, mene vala sto se tice, neka i tebe a i nje bas takvih, covjeku treba i kontrast nekad da bi shvatio sebe bolje. Na stranu to sto mi generalno oboje idete na zivce jel, a i ono, glupa vam je prica. :mrgreen:

Al vi mozete i naravno misliti da bi vas sve lijepo najradije pobila. :skoljka:

Medjutim, nekog reda mora biti, ako se sa 10 osoba probas dogovoriti da odete na kafu, kad, gdje i ostale detalje, u pokusaju da ispostujes svacije zelje bojim se da nes ni otici na kafu, prije cete se svi skupa posvadjati. Citavo ovo ludilo bez reda ne mogu opravdati.
Pa nisam to nikad ni pomislio dok nisi sad spomenula. :| A i zašto bih. :zoka: Zato što smo se zakačili par puta u raspravama?
Ne slažem se sa tvojim stavovima iz petnih žila, ali si mi opet simpatična zbog nekih drugih stvari. I nikada ti ne bih poželio nikakvo zlo. Naprotiv. :)
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#8412 Re: Danasnji "feminizam"

Post by madner »

dale cooper wrote: 11/03/2020 22:47
madner wrote: 11/03/2020 22:39
dale cooper wrote: 11/03/2020 22:35

Niko se ne osuđuje na osnovu glasina nego na osnovu iskaza pravih žrtava od krvi i mesa. :roll:

https://www.buzzfeednews.com/article/ta ... ial-guilty
To ona sto ga je htjela upoznati sa mamom poslje i javljala mu nove adrese ako se sjeti da nazove.

Da je ovo bio Hamo, ne bi podigli optuzbu. Ovako zbog javnog lincs i pritska javnosti nije ima fer sudjenje.
Pročitaj malo, umjesto da karikiraš. Ja jesam djelove i muka mi je.

Lik godinama koristi svoju poziciju da radi šta mu je kurcu ćejf i kada to dođe na naplatu i kada javnost sasvim opravdano
pritisne zbog tolike liste žena koja su imali ista ili slična iskustva sa njim onda se pizdi i kukumače - nije fer suđenje.
Ne karikiram, to je potvrdila na sudjenju.

Na sudjenju nije bila lista tih zena, to jeste poenta.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#8413 Re: Danasnji "feminizam"

Post by wewa »

Ova wewa :lol: skoro da sam počastvovana. Skoro. :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#8414 Re: Danasnji "feminizam"

Post by dale cooper »

HakanSukur wrote: 11/03/2020 22:50 Kako se odbraniti od optužbe za silovanje stare 5,10,15 godina? Čak ni ratnim žrtvama silovanja ne vjeruju ako nemaju medicinsku dokumentaciju iz tog perioda ili niz svjedoka.

Ove se sjete nakon 15 godina da prijave, halabuka se digne jer je neko poznat, svaki dan ovo rade od Ronalda pa nadalje, silovanje treba kažnjavati hemijskom kastracijom i dugogodišnjim zatvorom, ali i lažne optužbe treba tretirati kao teško krivično djelo koje rezultira robijom, a ove što se sjete da su "silovane" nakon 20 godina, uopšte ne treba razmatrati.
U Weinstenevom slučaju postoji dugugodišnji obrazac ponašanja koji se ne može zanemariti. I gomila žena koje su istupile. Ali naravno, pojedini
tipovi će to uvijek stvari relatizovati i svesti pod onu klasičnu šovinističku - sama je tražila.
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#8415 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Niemand »

dale cooper wrote: 11/03/2020 22:55
Niemand wrote: 11/03/2020 22:45
Al vi mozete i naravno misliti da bi vas sve lijepo najradije pobila. :skoljka:
Pa nisam to nikad ni pomislio dok nisi sad spomenula. :|
8)

I da wewo, gledam i u tebe.
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#8416 Re: Danasnji "feminizam"

Post by dale cooper »

madner wrote: 11/03/2020 22:57
dale cooper wrote: 11/03/2020 22:47
madner wrote: 11/03/2020 22:39

To ona sto ga je htjela upoznati sa mamom poslje i javljala mu nove adrese ako se sjeti da nazove.

Da je ovo bio Hamo, ne bi podigli optuzbu. Ovako zbog javnog lincs i pritska javnosti nije ima fer sudjenje.
Pročitaj malo, umjesto da karikiraš. Ja jesam djelove i muka mi je.

Lik godinama koristi svoju poziciju da radi šta mu je kurcu ćejf i kada to dođe na naplatu i kada javnost sasvim opravdano
pritisne zbog tolike liste žena koja su imali ista ili slična iskustva sa njim onda se pizdi i kukumače - nije fer suđenje.
Ne karikiram, to je potvrdila na sudjenju.

Na sudjenju nije bila lista tih zena, to jeste poenta.
Ali bilo je ovih šest koje su sasvim konkretno i grafički na sudu prikazale Weinstenov powerplay u procesu prinude na seksualne odnose
odnosno silovanje.
User avatar
HakanSukur
Posts: 260
Joined: 18/01/2020 20:34

#8417 Re: Danasnji "feminizam"

Post by HakanSukur »

Nije žena kriva za silovanje nikad, da to odmah razjasnimo, samo ako ga bije takav glas godinama, kako se uopšte družio sa ženama i kako se nijedna nije drznula da ga prijavi u razumnom roku, pobogu nije Afganistan, dobiće svu zaštitu. Uopšte ne branim lika, nebitan mi je, samo kažem i za tebe sutra nek' tri usaglase priču da si ih silov'o u ljeta 90 i nekih, vidjet ćeš veselja.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#8418 Re: Danasnji "feminizam"

Post by wewa »

Niemand wrote: 11/03/2020 23:01
dale cooper wrote: 11/03/2020 22:55
Niemand wrote: 11/03/2020 22:45
Al vi mozete i naravno misliti da bi vas sve lijepo najradije pobila. :skoljka:
Pa nisam to nikad ni pomislio dok nisi sad spomenula. :|
8)

I da wewo, gledam i u tebe.
Bonićko, ja troje djece imam. Nemam kuveta ni za raspravu, kamoli za mržnju.

A životom bih branila tvoje pravo na drugačije mišljenje.
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#8419 Re: Danasnji "feminizam"

Post by dale cooper »

HakanSukur wrote: 11/03/2020 23:04 Nije žena kriva za silovanje nikad, da to odmah razjasnimo, samo ako ga bije takav glas godinama, kako se uopšte družio sa ženama i kako se nijedna nije drznula da ga prijavi u razumnom roku, pobogu nije Afganistan, dobiće svu zaštitu. Uopšte ne branim lika, nebitan mi je, samo kažem i za tebe sutra nek' tri usaglase priču da si ih silov'o u ljeta 90 i nekih, vidjet ćeš veselja.
Pa ako znaš koliku je moć Weinstein svojevremeno imao u Hollywoodu, onda se tu odgovor sam nameće. To je isto kao kad bi sad neka žena
optužila recimo Dodika za silovanje. Šta misliš kako bi to završilo?
User avatar
cLo
Posts: 4550
Joined: 23/08/2011 09:19

#8420 Re: Danasnji "feminizam"

Post by cLo »

wewa wrote:
Bonićko, ja troje djece imam. Nemam kuveta ni za raspravu, kamoli za mržnju.

A životom bih branila tvoje pravo na drugačije mišljenje.
:srce: najljepši post na temi :srce:
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#8421 Re: Danasnji "feminizam"

Post by dale cooper »

wewa wrote: 11/03/2020 23:04
Niemand wrote: 11/03/2020 23:01
dale cooper wrote: 11/03/2020 22:55

Pa nisam to nikad ni pomislio dok nisi sad spomenula. :|
8)

I da wewo, gledam i u tebe.
Bonićko, ja troje djece imam. Nemam kuveta ni za raspravu, kamoli za mržnju.

A životom bih branila tvoje pravo na drugačije mišljenje.
:srce: :kiss:
User avatar
HakanSukur
Posts: 260
Joined: 18/01/2020 20:34

#8422 Re: Danasnji "feminizam"

Post by HakanSukur »

Ispade lik apsolutni gospodar života i smrti, toliko je moćan da ga nakon 15 godina osude na 23 godine zatvora na osnovu rekla-kazala, i Dodika da neka žena optuži za takvo nešto sa konkretnim dokazima da je to uradio, ne bi mu prošlo tek tako, bilo bi reakcije, na kraju i suđenja, bez obzira kakva smo močvara od države, na kraju će se istjerati i istina za Dženana i za Davida.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#8423 Re: Danasnji "feminizam"

Post by wewa »

dale cooper wrote: 11/03/2020 23:13

:srce: :kiss:
:gnjavim:
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#8424 Re: Danasnji "feminizam"

Post by dale cooper »

HakanSukur wrote: 11/03/2020 23:14 Ispade lik apsolutni gospodar života i smrti, toliko je moćan da ga nakon 15 godina osude na 23 godine zatvora na osnovu rekla-kazala, i Dodika da neka žena optuži za takvo nešto sa konkretnim dokazima da je to uradio, ne bi mu prošlo tek tako, bilo bi reakcije, na kraju i suđenja, bez obzira kakva smo močvara od države, na kraju će se istjerati i istina za Dženana i za Davida.
Dovoljno moćan da nekome uništi karijeru i egzistenciju u gradu anđela.

Bojim se da si previše optimističan i naivan po tome pitanju.
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#8425 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Niemand »

wewa wrote: 11/03/2020 23:04
Bonićko, ja troje djece imam. Nemam kuveta ni za raspravu, kamoli za mržnju.

A životom bih branila tvoje pravo na drugačije mišljenje.
Eto, i jedno i drugo toboze otvorenog uma al ne kontaju, a sad ti jos narod lajka sto si to tako fino napisala i stavlja srcad pa mi malo glupo sad i reci al ja sam to vise mislila vako ko slobodno vi strahujte, dobro je to.. :| :evil:

Necu vise :run:

Helem :kakoste:
Post Reply