Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
nivla
Posts: 6572
Joined: 12/01/2008 23:44

#26101 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by nivla »

JavierBosnia wrote: 29/02/2020 23:31
nivla wrote: 29/02/2020 23:27

to ti je prethodni vlasnik gurnuo ono cudo iz abro mirisa(ili slicnog) direkt u ventilaciju, ne vjerujem cega se sve nece sjetiti
Ma daj lazes da je od mirisa. Koji je to miris bgt imal slika
Jer savrseno odgovara onom otvoru, nije valjda debil rezao
:lol:
http://prntscr.com/r9npv2
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#26102 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

Koji je to genijalac da mi je znati, samo da mu cestitam :lol:
User avatar
holowey
Posts: 10856
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца

#26103 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by holowey »

jeftiniji abro nego novi filter klime... :lol:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#26104 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

:lol: :lol:
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#26105 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

Lakse bi mi bilo da je sta polomljeno pa zakrpljeno :lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 65441
Joined: 16/07/2012 16:00

#26106 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

JavierBosnia wrote: 29/02/2020 23:32
Naslovnica wrote: 29/02/2020 23:19 Šteta što nije kak'a droga da je strovalimo ovdje na Alipašinom, lapo-lapo.
8-)
Nadjemo se sutra da provjerimo druge otvore, svasta se ovdje jos krije. Mozda i migranta ispod zadnje klupe nadjem :D
Meni ovo malo gej zvuči, ali podržavam vas. Samo nek je dobrovoljno.
User avatar
nepass1
Posts: 14686
Joined: 06/07/2017 07:35

#26107 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by nepass1 »

nivla wrote: 29/02/2020 23:34
JavierBosnia wrote: 29/02/2020 23:31
nivla wrote: 29/02/2020 23:27

to ti je prethodni vlasnik gurnuo ono cudo iz abro mirisa(ili slicnog) direkt u ventilaciju, ne vjerujem cega se sve nece sjetiti
Ma daj lazes da je od mirisa. Koji je to miris bgt imal slika
Jer savrseno odgovara onom otvoru, nije valjda debil rezao
:lol:
http://prntscr.com/r9npv2
Govorio je na nekoj temi kako mu auto mirise kao polje jagoda?! :D
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#26108 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

drug_profi wrote: 01/03/2020 00:34

Meni ovo malo gej zvuči, ali podržavam vas. Samo nek je dobrovoljno.
Ou, ala se uvalih :kiss: :lol:
nepass1 wrote: 01/03/2020 08:19 [quote=nivla post_id=16312047 time=1583015694

Govorio je na nekoj temi kako mu auto mirise kao polje jagoda?! :D
Drugi forumas, ne ja :D da bar mirise..
RLewis
Posts: 509
Joined: 04/02/2013 13:33

#26109 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by RLewis »

stigle glave sa obrade, jedan pitanjac opet, glave su testirane izmjenjeno sto je trebalo poravnate i tako, uglavnom imam inperfekcije od lijevanja vjerovatno u glavama, ali na prostorima izmedju kosuljica, tako reci u slobodnom prostoru, mislim da to nije nikakav problem, ni obrada to nije spomenula kao problem. evo slika jedne, na drugoj je malo i vise izrazeno.
Image
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39562
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26110 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

nema to nikakve veze ,to je u komori,bitno da su povrsine nalijeganja perfektne :thumbup:
RLewis
Posts: 509
Joined: 04/02/2013 13:33

#26111 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by RLewis »

tako sam i mislio, jer su sve rasporedjene izmjedju cilindara u tom nazovimo vodenom pojasu :)
jos da docekam da mi ofarbaju i da krenem u ponovno sklapanje :D
User avatar
SmoLe
Posts: 4882
Joined: 16/01/2014 13:16

#26112 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by SmoLe »

jel megane 2 1.5dci ima I MAF I MAP senzor, ili samo jedno od to dvoje?
User avatar
iceman ze
Posts: 6563
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#26113 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by iceman ze »

Da li mogu felge od drugog auta, ako je samo razlika u ET broju, nasao sam 51 a orginalne su 45. ajd hvala :)
User avatar
sparky
Posts: 1910
Joined: 23/01/2004 00:00
Location: Obronak Trebevica
Contact:

#26114 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by sparky »

Nije neka velika razlika ali prije kupovine probaj jednu felgu, bitniji ti je raspon sarafa i centralna rupa
User avatar
iceman ze
Posts: 6563
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#26115 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by iceman ze »

Orginal 7Jx17 5x112, ET45, centr rupa 57.1

Kupovne 7,5Jx17 5x112, ET51, centralna rupa 57.1

tek sad vidjeh i da je u jotima razlika.... penzija draga :)

Kupujem izvana, daleko mi ici s autom...
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#26116 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Moze ti to, vanjska ivica ce bit na istom.mjestu kao i original a unutra ce bit 13mm ivica blize amortizeru. Ne bi smjelo smetat a to mozes i odokativno vidjet. Jedino kad namotas puni vidi koliko imas mjesta, hoce li slucajno zapinjat mada ne bi smjelo, nije to velika razlika
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39562
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26117 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

ugradiJo samsi kafez

Image

Image

Image
User avatar
liaar
Posts: 3945
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#26118 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by liaar »

Ođe kod sudara kavez ubija :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39562
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26119 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

ta ti 'nas
Naslovnica
Posts: 35477
Joined: 20/03/2013 15:38

#26120 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Krepo xrćak, ost'o kafez.
More li se šta skurisati za auta, nije mali kafez, plaćen 60KM u yoo xobiu?
Pitam za druga.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#26121 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

moze, strpaj hrcke ispod haube u njega, i onako su ti anemicni :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39562
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26122 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

kupi novog hrĆka i stavi onajkrug za hrĆke u kafez,stafi kafez ispod haube i skopĆaj krug na poluosovinu i nek vrti :D
User avatar
liaar
Posts: 3945
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#26123 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by liaar »

'ta 'ta ja znam, 'ta će rolkejđ

Image
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39562
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26124 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Đabe ti rolkejĐ ako se nisi svezo bar u Ćetri taĆke...
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39562
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26125 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

minvaj on d wd-40 prezenetjsn

Image
Post Reply